Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jubilerzy - przerobienie złota
Autor Wiadomość
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sie 08, 2013 10:53 am   

Magda1312 wszystko chyba zależy od wzoru obrączek, my przy swoim złocie zapłaciliśmy 340 zł, w tym około 100 zł wyniósł nas grawer, także nie stresuj się tymi kwotami :)
_________________

 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 14, 2013 10:02 am   

My swoje robimy w Kolibrze na Rzgowskiej. Z racji wzoru jaki wybraliśmy i grubości obrączek sporo tego złota musieliśmy dać swojego. Problemu większego z tym nie było, bo "zrzutkę" rodzinną zrobiliśmy, każdy znalazł coś co i tak nie nosi, albo zostało mu ze zmniejszania jakiegoś pierścionka czy coś, a nawet mieliśmy dwa złote zęby :D ....które okazały się w sumie najbardziej wartościowe z tego wszystkiego :D W każdym razie, początkowo powiedziano nam, że robocizna wyniesie 600zł (dowolny tekst graweru gratis - oczywiście nie za długi co by się zmieścił.....w przypadku mojej obrączki mega problem, bo mam palce jak zapałki), ale z racji tego, że powinno spokojnie zostać cosik ze złota, które u nich zostawiliśmy, to odliczą nam to jeszcze później z robocizny. Odbiór mamy 16 września, to wtedy powiem jak to ostatecznie wyszło :)
ps. dodam, że obrączki będą z białego i żółtego złota, a daliśmy tylko żółte, bo to i tak idzie w ramach "wymiany" - my im nasze złoto, oni nam w obrączki swoje ;)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
Ostatnio zmieniony przez misia82 Sro Sie 14, 2013 10:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anais 

Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 6:24 pm   

My swoje obrączki zamawialiśmy u Domańskich na Rzgowskiej przy placu Reymonta. Wyszły bardzo ładne, do tego w cenie mieliśmy grawer oraz korektę rozmiaru (której z resztą potrzebowaliśmy). Sami żeśmy określili ich wygląd - nie zamawialiśmy ze wzoru. Polecamy ;)
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 20, 2013 9:37 pm   

Obrączki z Kolibra odebrane :) I są po prostu piękne. Reszta z przyniesionego przez nas złota, jaka została niby, poszła na rozliczenia za robociznę, więc dopłaciliśmy na koniec ok 300zł tylko :) Grawer oczywiście był w cenie, a korekta rozmiaru nie była potrzebna :) Szkoda tylko, że później za wszelkie czyszczenia itd musimy płacić, ale to i tak z racji tego, że to "ich wyrób", to płacimy tylko 50% - jakieś 10zł :) czyli nie tak źle myślę ;) Ogólnie jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni, zobaczymy jak to będzie przy noszeniu ich ....ale to dopiero będzie można powiedzieć za jakiś czas ;)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
luśka 75 

Dołączyła: 25 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Wrz 25, 2013 11:12 pm   Opinie o sklepie

Witajcie kochani ,mam pytanie czy ktoś z Was korzystał z usług p.Sławińskiej ?chodzi mi o zrobienie obrączek z własnego złota.Przypadkowo wpadłam na jej sklep w Łodzi i moje wrażenia są pozytywne,tzn.złote pierścionki są w fajnych cenach i nie drogo,i jestem ciekawa czy ktoś z Was robił sobie obrączki z własnego złota tam.Bardzo proszę o opinie :lol:
 
 
Ifigenia 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 85
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 7:41 pm   

Planujemy obrączki zamówić u Pana z Wigury lub z Kolibrze - zobaczymy :)
Mamy sporo własnego złota, także damy to w rozliczeniu. Chcemy jak najprostszy wzór, bez wzorów, żłobień itp z białego złota.
_________________
 
 
MARTAAA 

Wiek: 38
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 13
Skąd: łódż,Bełchatów
Wysłany: Nie Lis 03, 2013 11:54 am   

czy w lodzi kupie cos gotowego ale nie koniecznie w standardowych firmach okupujacych galerie i okoliczne sklepiki? jakis bulgarii albo cos w podobie? czy nie ma sie czym lodzic?
_________________
Marcia
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 1:38 pm   

mam pytanie glownie do dziewczyn, ktore swoje obraczki zamawialy u "Pana na Wigury" ;)
chcialabym spytac jak to mniej wiecej cenowo u niego wychodzi... i czy swoje zloto mu sprzedajecie, po ile etc...
zdazylam sie juz z forum zorientowac ze zanosicie mu swoje zloto. my tez mamy swoje, dosc duzo. u jednego jubilera, u ktorego bylam i pytalam (ul. Zawiszy Czarnego, zaraz przy rynku bałuckim) jest tak, ze za9nosimy swoje (zolte, biale, nie ma znaczenia) i robi nam takie jakie chcemy, czyli przynosimy biale zloto, robi zolte, badz odwrotnie. nie ma doplaty za zmiane koloru zlota. no i tego zlota mu nie sprzedajemy. tzn 1gr naszego zlota = 1gr zlota w obraczkach. natomiast jesli zlota nam zabraknie to 1gr kosztuje obecnie u niego 140,00zł (tez nie ma znaczenia czy zolte czy biale). (dla porownania dodam, ze zloto zolte w a&a kosztuje 209,00zł, biale palladowe 229,00zł, a mieszane 269,00zł).
do tego dochodzi "robocizna" - koszt 700,00zł. aczkolwiek nie wiem czy jest to stala cena, czy po prostu tyle wynioslaby robocizna w modeulu, ktory mu pokazalam. (moja bedzie 5mm, narzeczonego 6mm, w probie 585. wage obu ocenil na ok 12gr ).

niektore z was podawaly moim zdaniem strasznie niskie ceny za obraczki od tego Pana z Wigury... zdziwilo mnie to, bo jakbym podliczyla swoje wstepne koszty to sama robocizna 700,00zł, do tego 1 brylant 200,00zł (nie zapytalam tylko ile karatow :/ ), a chce 3... wiec majac swoje zloto musielibysmy i tak doplacic jeszcze 1300,00zł...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Gru 22, 2013 1:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 1:57 pm   

Sisska,
Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
_________________


 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 2:05 pm   

Sisska, z tego co wiem to Pan Andrzej jest najlepszym i najtańszym jubilerem, bardzo dużo znajomych nie tylko z forum poleciło nam właśnie jego. Widziałam "na żywo " jego dzieła i są wykonane bardzo starannie i dokładnie. Co do cen to też chętnie się dowiem jak to wygląda, bo my dopiero po Nowym Roku się wybieramy.
_________________
Tosinka
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 3:51 pm   

Sisska, Mnie za obie obraczki grubosci 4,5mm policzyl 510 zl robocizny (obraczki takie ciut fantazyjne z motywem 2 przeplatajacych sie paskow). Nadmiar zlota albo oddaje albo skupuje po aktualnym kursie (na chwile obecna jest to ok 68 zl za gram i tak tez mi Pan Andrzej powiedzial). Jesli chodzi o kupno zlota u niego, nie wiem... Aparty Kruki i inne moim zdaniem naliczaja sobie gigantyczna marze!! i jak porownywalam to nawet gotowe obraczki u mniejszego jubilera (nie markowego) potrafily byc o polowe tansze!!ll

[ Dodano: Nie Gru 22, 2013 3:52 pm ]
aa te 68 zl to za probe 585. nie wiem ile to karat...?? :?
_________________
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 4:09 pm   

Ja niestety nie pamiętam jak dokładnie było ale za robociznę musieliśmy płacić zdecydowanie mniej w 2011 roku. Pamiętam że 500zł kosztowały same brylanciki, coś płaciliśmy za grawer i na pewno zabrakło naszego złota więc dopłacaliśmy koszt naszych obrączek to 860zł
Sisska napisał/a:
wage obu ocenil na ok 12gr ). Nasze ważyły ok 13g
msmika napisał/a:
Pan Andrzej jest najlepszym i najtańszym jubilerem

Zdecydowanie polecam my jesteśmy bardzo zadowoleni.
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 5:21 pm   

nie musicie zaraz tu rzucac swoimi cenami :P ale interesuja mnie takie cenowe standardy, jesli tak mozna powiedziec. np "robocizna", cena brylantow, czy np cena zlota u niego (tj. Pana z Wigury), w momencie gdy naszego nie starczy.

Dorotka_, moj blad, ze nie dopisalam o jaka probe zlota chodzi. chodzilo mi o ta najpopularniejsza, czyli 585. my mamy tylko takie zloto.
nawet jesli z naszego zlota cos zostanie to nie chce tego sprzedawac, bo to bez sensu. totalnie nie oplaca sie, a ze w planach mam zrobienie sobie zlotych kolczykow pasujacych do pierscionka zareczynowego to nic sie nie zmarnuje :P

dzastab, 585 to proba zlota taka "stanardowa", najpopularniejsza.
nie pytalam o karaty brylantow/diamentow :P a karaty w takim wypadku oznaczaja wage kamienia, wiec jesli w jednym miejscu brylant kosztuje 200zl i w drugim 200,00zl to trzeba dopytac ile karatow tj jaka waga... bo cena mozna byc ta sama, ale waga rozna.

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---


kurde nie wiem, moze za trudne pytania zadaje? :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Gru 22, 2013 5:23 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 5:45 pm   

Sisska napisał/a:
nie pytalam o karaty brylantow/diamentow :P a karaty w takim wypadku oznaczaja wage kamienia


no niezupełnie.
akurat próba 585 to złoto 14 karatowe, także zanim zaczniesz pouczać innych sprawdź, czy masz rację.

Sisska napisał/a:
kurde nie wiem, moze za trudne pytania zadaje? :P


po czymś takim naprawdę nie mam ochoty odpowiedzieć, chociaż dokładnie znam ceny u tego pana...

i tak, można mu dać złoto w rozliczeniu, tym sposobem można mieć obrączki wraz z robocizną a nawet z brylantami zupełnie "za darmo"
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 5:55 pm   

mietka, proponuje czytac uwazniej. pisalam o diamentach/brylantach (a nie o zlocie), a ich wage podaje sie w karatach.

Cytat:
KARAT (ct) to rzeczywista masa diamentu (1 ct= 0,2 g lub 200mg).
Cena diamantu rośnie wykładniczo ze wzrostem masy.
Karatowy diament dzieli się na 100 punktów
(100 pkt.= 1ct; 50 pkt.= 0,50 ct, 25 pkt.= 0,25 ct itd.).
Termin odnosi się do karatowej wagi diamentu, nie odnosi się do wymiarów
lub kształtów.


mietka napisał/a:
i tak, można mu dać złoto w rozliczeniu, tym sposobem można mieć obrączki wraz z robocizną a nawet z brylantami zupełnie "za darmo"

dalszej czesci widze, ze tez nie zrozumialas. jesli chcialabym sprzedawac zloto to moge isc do jakiegokolwiek jubilera, ktory je ode mnie odkupi, po cenie nizszej niz cena zakupu, a z tego co widze to tak sie wlasnie odbywa na Wigury. taka opcja mnie nie interesuje. wole sobie "reszte" zlota zostawic na przyszlosc niz ta "reszta" zlota placic za robocizne.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Gru 22, 2013 5:57 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 6:52 pm   

oj juz dziewczyny nie kloccie sie!! :) :p chill out 8)
a co do skupu/zakupu to cena rynkowa zlota jest jaka jest i osobiscie dziwi mnie ze jakis inny jubiler chce Ci sprzedac to zloto 2 razy drozej!!
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 6:59 pm   

Sisska, obraczki sa z naszego zlota - z zoltego chcielismy biale proby 585 i troche się tego naszego zlota zostalo, moglismy odebrac nadmiar i zaplacic wiecej, ale wolelismy je zostawic w "rozliczeniu" . Koszt robocizny przy naszym wzorze to 200 i 250 zl + brylant 120 w mojej :)
_________________


 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:09 pm   

Sisska, miałam specjalnie poszukać dokładnego rozliczenia ale widzę że nie warto po Twoim poście.....
Najpierw pytasz;
Sisska napisał/a:
chcialabym spytac jak to mniej wiecej cenowo u niego wychodzi..

A kolejny Twój post
Sisska napisał/a:
nie musicie zaraz tu rzucac swoimi cenami

Sisska napisał/a:
kurde nie wiem, moze za trudne pytania zadaje?

:?
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:20 pm   

dzastab napisał/a:
oj juz dziewczyny nie kloccie sie!! :) :p chill out 8)
a co do skupu/zakupu to cena rynkowa zlota jest jaka jest i osobiscie dziwi mnie ze jakis inny jubiler chce Ci sprzedac to zloto 2 razy drozej!!
ja mu nie sprzedaje, tylko on topi moje zloto (lub robi z nim cokolwiek innego)

martula_87, zauwazylam, ze dziewczyny nie chca podawac w ogole cen czegokolwiek lub podaja je w ukrytych wiadomosciach, dlatego nie oczekiwalam ze ktoras napisze "swoje" ceny.
zalozylam ze jubiler, jak kazdy uslugodawca ma jakis swoj cennik i liczylam na posty w stylu:

1 gr zoltego zlota kosztuje u niego 100,00zl,
1 gr bialego 150,00zl
1 gr bialego palladowego 160,00zl
1 gr mieszanego 170,00zl

brylant 0,01 ct kosztuje X pln
brylanty 0,03 ct kosztuje X pln
brylant 0,05 kosztuje X pln

natomiast skoro zadna z was nie zna konkretnych cen o jakie pytam to zakladam, ze zadnej z was to nie interesowalo. z tym, ze u kazdego jubilera mozna zamowic obraczki nie majac swojego zlota, a wtedy cena jest moim zdaniem znaczaca.

dobrze, ze chociaz Dorotka_ mnie zrozumiala.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Gru 22, 2013 7:29 pm, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:27 pm   

Sisska napisał/a:
iczylam na posty w stylu:

No to jasne w takim razie rzeczywiście nie miałam co się wypowiadać bo nie pamiętam cennika z 2011 no i podejrzewam że ceny mogły ulec zmianie :wink:
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:30 pm   

martula_87, oczekiwalam postow raczej od przyszlych panien mlodych ;)
_________________
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:31 pm   

Sisska napisał/a:
pisalam o diamentach/brylantach (a nie o zlocie), a ich wage podaje sie w karatach.


a ja pisałam o złocie 14 karatowym, bo nie tylko wagę brylantów podaje się w karatach, także proszę, nie pouczaj mnie.
za wikipedią
Cytat:
Ilość złota w stopie określa się też w karatach, gdzie 1 karat to 1/24 zawartości wagowej złota w tym stopie:

24-karatowe – próba 1000 (z definicji, w rzeczywistości uzyskuje się próbę 999 lub 999,9)
23-karatowe – próba 958
22-karatowe – próba 916
18-karatowe – próba 750
14-karatowe – próba 585
12-karatowe – próba 500
10-karatowe – próba 417
9-karatowe – próba 375
8-karatowe – próba 333


nie wiem ile kosztuje złoto, bo mnie to kompletnie nie interesowało, ale 2 lata temu za robociznę wziął ode mnie 300 zł i za brylant 0,1 też 300, nie rozliczałam się w złocie miałam tyle ile potrzebowałam na pierścionek.

Sisska napisał/a:
dalszej czesci widze, ze tez nie zrozumialas. jesli chcialabym sprzedawac zloto to moge isc do jakiegokolwiek jubilera, ktory je ode mnie odkupi, po cenie nizszej niz cena zakupu, a z tego co widze to tak sie wlasnie odbywa na Wigury. taka opcja mnie nie interesuje. wole sobie "reszte" zlota zostawic na przyszlosc niz ta "reszta" zlota placic za robocizne.


a nie pomyślałaś, że może kogoś innego, kto wejdzie później do tego wątku może ta informacja zainteresować?
rozumiem, że wymagasz jedynie konkretnej odpowiedzi na TWOJE pytanie, a wszystko inne mamy zachować dla siebie, bo CIEBIE to nie interesuje, a my jesteśmy głupie bo nie rozumiemy pytania...
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:34 pm   

mietka, jak pytam o jablko to spodziewam sie odpowiedzi o jablku, a nie o pomaranczy czy owocach.
_________________
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:34 pm   

Sisska napisał/a:
ja mu nie sprzedaje,
wiem ze nie, napisalam ze dziwi mnie ze on Ci sprzedaje drozej niz kurs normalny zlota! sama mowilas ze jesli Twojego zlota zabraknie to jakis tam jubiler sprzeda Ci zloto po 140zl gram. To jest dwukrotnosc wartosci rynkowej zlota!
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:36 pm   

dzastab napisał/a:
Sisska napisał/a:
ja mu nie sprzedaje,
wiem ze nie, napisalam ze dziwi mnie ze on Ci sprzedaje drozej niz kurs normalny zlota! sama mowilas ze jesli Twojego zlota zabraknie to jakis tam jubiler sprzeda Ci zloto po 140zl gram. To jest dwukrotnosc wartosci rynkowej zlota!
przeciez tak jest zawsze ;) jak sprzedajesz walute to po cenie nizszej niz ja kupilas. zawsze w kantorach sa podane ceny sprzedazy i kupna i tak samo jest ze zlotem

kupno:
140,00zł tam gdzie ja pytalam
209,00zł w A&A
a na Lutomierskiej tyle: http://www.diaxor.com.pl/index.php/obraczki-slubne

natomiast sprzedaz pewnie wszedzie tyle samo.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Gru 22, 2013 7:48 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 7:51 pm   

Sisska napisał/a:
przeciez tak jest zawsze jak sprzedajesz walute to po cenie nizszej niz ja kupilas.

jasne ale zeby az 2 razy drozsze bylo???? no nie wiem, nie znam sie, nie orientowalam sie ale wydaje mi sie to przesada i smierdzi mi przekretem. Ale jesli Tobie to nieprzeszkadza.... to whatever!

a jak chcesz dokladny cennik to moze najprosciej bedzie do Pana Andrzeja poprostu zadzwonic i zapytac?
ceny ktore dziewczyny podaja sa czesto niskie poniewaz zostawiaja zloto w rozliczeniu a skoro ty nie chcesz to musisz sie liczyc z wiekszymi kosztami.

[ Dodano: Nie Gru 22, 2013 8:04 pm ]
Sisska, ceny AA i Lazura to ceny 1gr obraczek a nie zlota jako surowca czyli maja najprawdopodobniej wliczona robocizne w to!! jak pojdziesz do lombardu to zloto kupisz od 70 zl. czyli po rozsadnej rynkowej cenie.
Wiec jesli ten "twoj" jubiler dolicza Ci do obraczek za ktore juz wzial robocizne cene zlota wraz z robocizna wydaje mi sie to nieuczciwe.
_________________
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 8:22 pm   

Sisska, zawsze możesz zadzwonić do p. Andrzeja i spytać o cennik, skoro z jakiegoś powodu nie możesz lub nie chcesz się tam wybrać osobiście. Na pewno dostaniesz szczegółowe informacje i zadasz wszystkie nurtujące Cię pytania.
_________________
Tosinka
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 8:33 pm   

Sisska, my za nasz wzór za robociznę zapłacilismy 300 zł, moje trzy brylanciki kosztowały 240 zł, złoto mieliśmy swoje i wystraczyło akurat. Zostało nam 0,2 g ale nie zostawilismy w rozliczeniu.

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak pójdziesz bezpośrednio po informacje co i za ile do p. Andrzeja.
_________________
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 22, 2013 9:39 pm   

Karollka napisał/a:
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak pójdziesz bezpośrednio po informacje co i za ile do p. Andrzeja.

Amen. Tam znajdziesz chyba najlepszą odpowiedź na swoje pytanie bo nasze nie są zadowalające :wink:
_________________

 
 
marthussia 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 27, 2013 12:52 pm   

My za robociznę płaciliśmy ok 300 zł. Mieliśmy swoje złoto, które jeszcze nam zostało więc poszlo na rozliczenie. Za brylant płaciliśmy ok 120 zł.
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 9:41 am   

A ile gram swojego złota potrzebowaliście na zrobienie dwóch obrączek?
_________________
Skyler

 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 10:09 am   

Skyler napisał/a:
A ile gram swojego złota potrzebowaliście na zrobienie dwóch obrączek?


Dołączam się do pytania :)
_________________

 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 10:18 am   

Skyler, ithanielle, przy naszych wzorach razem z "odpadami" p. Andrzej powiedział nam ok. 10-11 gramów :) , a ponieważ zanieśliśmy dużo więcej planujemy zostawić resztę w rozliczeniu :)
_________________
 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 10:36 am   

my mieliśmy ok 11 g , nasze obraczki wyszły 9,5 g
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 12:40 am   

my dalismy 14g, powiedzial, ze jeszcze zostanie.
_________________
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 7:31 am   

Ja co prawda tyle nie mam. Mam dwa pierścionki i jedną obrączkę ale może chociaż na polowe wystarczy :)
_________________
Skyler

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Sty 27, 2014 8:36 am   

Skyler, nasz komplet waży niecałe 10 g, dalismy 14g. Resztę odliczyliśmy sobie w rachunku, doplacalismy tylko za moj brylant :-)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 7:08 pm   

To skoro potrzeba na dwie obrączki 10 g, to chyba będziemy musieli dopłacić, bo mamy niecałe 11g :(
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 8:30 pm   

My daliśmy 17 gramów, obrączki mają ważyć 9,5-10g, resztę pozostawiamy w rozliczeniu.
_________________

 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 8:35 pm   

Catylyn89, zależy jaki wzór wybraliście i jakie złoto macie ;)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Lut 27, 2014 10:33 pm   

Dorotka_ napisał/a:
Catylyn89, zależy jaki wzór wybraliście i jakie złoto macie ;)


złoto ruskoje 585 :D a obrączki będą maluśkie, więc mamy nadzieję, że wystarczy :P
_________________
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 5:05 pm   

Cytat:
ceny AA i Lazura to ceny 1gr obraczek a nie zlota jako surowca czyli maja najprawdopodobniej wliczona robocizne w to!! jak pojdziesz do lombardu to zloto kupisz od 70 zl. czyli po rozsadnej rynkowej cenie.


dzastab podpowiedz gdzie widziałaś taką cenę, bo słyszłam, że za tyle mozna kupić, ale jak pytałam w jednym lombardzie to powiedzieli mi 130zł, a to prawie 2x drożej.
_________________
KAROOSIA
 
 
beti891 

Dołączyła: 02 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: bełchatów
Wysłany: Czw Mar 27, 2014 12:23 pm   

Dziewczyny, polecicie złotnika z Łodzi? Może być z Piotrkowa czy też Bełchatowa.
 
 
Natalia1988 

Dołączyła: 29 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sob Mar 29, 2014 9:41 am   

My zamówiliśmy nasze obrączki kilka tygodni temu u przemiłego Pana z Jaracza 38.
Z czystym sumieniem mogę polecić tego jubilera. Czekaliśmy na odbiór tylko tydzień. Znaleźliśmy go przez jego sklep internetowy. Z tego co tutaj czytam na forum to był to strzał w dziesiątkę , bo zapłaciliśmy wydaje mi się najtaniej. Za robociznę policzył nam tylko 400 zł,
za obrączki z żółtego złota, grawer dostaliśmy w gratisie. Daliśmy złoto czerwone, a obrączki odebraliśmy z żółtego. Przy odbiorze dostaliśmy nawet certyfikat.
 
 
Staviori_pl 

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Kwi 08, 2014 11:12 am   

Pytanie co z jakością takich obrączek bo nie ukrywajmy,że solidne wykonanie także jest tutaj bardzo ważnym elementem jeżeli mowa o obrączkach czy generalnie biżuterii. Gratisowy grawer to tylko miły bonus,ale nie będzie najważniejszy i głównym wyznacznikiem. Co do samego złotnika to polecam przejrzeć szereg wątków na forum plus dział ogłoszeń,tam spokojnie znajdzie się ktoś godny zaufania.
_________________
.
 
 
anecia131 

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 1:38 pm   

Cześć. Szukam na różnych forach dobrego,uczciwego złotnika który zrobi nam obrączki - mamy własne złoto.
Większość zachwala p. Andrzeja.
Powiecie mi gdzie p. Andrzej przyjmuję?

Pozdrawiam
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2014 2:09 pm   

Wigury 7 lub 9, zobacz na poprzednich stronach
_________________
KAROOSIA
 
 
msmika 


Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 2351
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 9:00 pm   

Na wigury jest tylko jeden jubiler, więc z trafieniem nie powinno być problemu. ;)
_________________
Tosinka
 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 06, 2014 8:57 pm   

a ja polecę mojego jubilera, który robił nam obrączki, ma zakład na ul. Organizacji WiN przy rynku bałuckim. Cenę nam zaoferował niższą niż pan z Wigury, a termin błyskawiczny :)
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
 
 
Sajgonka 

Dołączyła: 22 Gru 2012
Posty: 99
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 6:10 pm   

Ile taniej?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl