Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
La Lumiere Fotografie (przy Katedrze)
Autor Wiadomość
dorka 

Dołączyła: 05 Mar 2005
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 05, 2005 4:34 pm   La Lumiere Fotografie (przy Katedrze)

Czy ktoś robił tam zdjęcia :?: bo ja właśnie tam zamówiłam.... bardzo mi się podobają :!: Poszukuje opinii???
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Sro Cze 28, 2017 12:50 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 29, 2005 9:05 pm   

Ja robiłam tam swoje zdjęcia i uważam że są bardzo oryginalne z ciekawie zaaranżowanym albumem a do tego pan jest przemiły i można sie z nim zawsze dogadać, a co najważniejsze poza kosztuje tylko 65,-. Kilka moich koleżanek też takm robiło zdjęcia swoich pociech do chrztu i też były bardzo zadowolone. :D
 
 
Diana 


Wiek: 48
Dołączyła: 19 Kwi 2005
Posty: 2
Skąd: Łódź
  Wysłany: Wto Kwi 19, 2005 1:26 pm   Re: fotograf przy Katedrze

:spoko: Ten fotograf jest naprawdę godny polecenia. Co tu dużo mówić. To profesjonalista. Konkretny, bardzo kontaktowy, pełen ciekawych pomysłów. Fotki są niebanalne, o różnorodnej aranżacji i nietypowych rozwiązaniach. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, gdyż można negocjować swoje ewentualne preferencje. Dodam, że cena jest też dość atrakcyjna, poza kosztuje 65,- (3 zdjęcia w pozie) - jak na łódzkie warunki, nie jest wygórowana (sprawdzałam w kilku innych , też świetnych miejscach). Polecam szczególnie, oprócz tradycyjnego atelier, zdjęcia plenerowe. Zapewniam, że dodają uroku i podnoszą wartość albumu. Naprawdę warto je zrobić. Ponadto, :!: dodatkową, przemiłą niespodzianką jest sam album, a właściwie jego oryginalne wykonanie :D . Jest to wyjątkowo przyjemna dla oka oprawa i tak już bardzo ładnych, dopracowanych fotek. Nigdzie indziej nie widziałam czegoś podobnego. Troszkę się rozgadałam, ale powiem jeszcze tylko, że to co otrzymałam zauroczyło mnie do tego stopnia, że mam już w swojej kolekcji nie tyko zdjęcia ślubne, ale również relację z dorastania i chrzest mojego dziecka. Planuję wkrótce uczcić też roczek mojej pociechy i wesołe fotki całej rodzinki. Nie powiem nic więcej, po prostu trzeba pójść i obejrzeć na miejscu. Pozdrawiam. Diana :mrgreen:
 
 
Marti 

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Lut 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Cze 01, 2005 9:51 pm   

Zgadzam się chociaż zdjęcia robię w lipcu. Niebanalne fotografie, indywidualne podejście do klientów. Można np. wybrać się do pana i porozmawiać o naszych wyobrażeniach. Ja się wybieram tydfzień przed ślubem i zabiorę zdjęcie sukni żeby coś ciekawego wymyślił. Byliśmu z moim misiem w kilku miejscach i to wykonanie najbardziej mu się podobało. Ten fotograf ma smykałkę. Jestem pełna optymizmu co do zdjęć, chociaż uważam , że mój nos zajmuje cały kadr. :cryingmrgreen:

[ Dodano: Sro Cze 01, 2005 9:55 pm ]
Oj chyba dosyć tego winka z okazji Dnia Dziecka - tak sobie z misiem próbujemy nowy korkociąg od jego mamy, bo błędy w wyrazach robię. Wszystkiego najlepszego dla Duuużych Dzieci :christmas:
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 7:00 pm   

My również zdecydowaliśmy się na tego fotografa. Zdjęcia ma różnorodne, stosuje różne techniki, myślę, że każdy może znaleść coś dla siebie. Oczywiście nie wszystkie zdjęcia zachwyciły nas w tym samym stopniu, ale już przekazaliśmy Fotografowi naszą wizję i pan obiecał, że będą odpowiadać naszym wyobrażeniom i dostosuje się i ewentualnie coś podpowie, doradzi. Pan naprawdę bardzo kontaktowy.
Mam nadzieję, że się nie zawiedziemy.
Cena też w normie. Będziemy płacić 65 zł za pozę ( w tym 3 zdjęcia).
_________________
 
 
Marti 

Wiek: 44
Dołączyła: 13 Lut 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 8:14 pm   

Nasze zdjęcia wyszły fantastyczne. Gorąco polecam. Jest strona internetowa
No i bardzo fajny album.

edit: usunełam linka do strony internetowej
Pusiak
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Maj 05, 2009 11:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 16, 2006 9:18 pm   

Ja się zastanawiam nad tym fotografem, czy ktoś ma o nim jakieś nowsze wieści.

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 2:49 pm ]
I wybrałam go. Zdjęcia są bardzo ładne. Cena 75 za pozę, a póz trzeba wybrać przynajmniej 6.
_________________
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 10:29 am   LAFOTO na ks. St. Kostki -ktos cos slyszal? ktos cos wie?

Znalazlam fotografa na Ks St Kostki...

moze ktoras z was slyszala cos? zdjecia studyjne w galerii prezentuja sie bardzo ladnie :)

chyba dzis sie tam przejade i czegos sie dowiem wiecej...ale wstepnie podoba mi sie :)

edit: usunęłam link do strony internetowej
Pusiak
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Wto Maj 05, 2009 12:01 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 10:49 am   

Hmmm zdjęcia ładne ale jak dla mnie zbyt sztuczne i nienaturalne :niepewny: Ale byćmoże to kwestia "pozujących" a nie fotografa :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 10:50 am   

ja chcę zdjecia tylko i wyłacznie studyjne pozowane do ramek :)
a zdjecia pozowane zawsze sa sztuczne bo przeciez jest sie do nich ustawianym :)
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 12:04 pm   

To studio nazywa sie La Lumiere :mrgreen:
Zdjęcia bardzo ładne, mozna zamówic sobie i studio i plener i fotoreportaż :mrgreen:
Ceny bardzo konkurencyjne, o reszcie sie wypowiem jak juz będe po swojej sesji, czyli w czerwcu :mrgreen:
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 12:18 pm   

lucky
jesli ceny konkurencyjne...to ja sie wypowiem w kwietniu :)
w razie porażki bedziesz miala czas zeby szukac fotografa hihihi :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez madzia8181 Sro Sty 17, 2007 12:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 12:33 pm   

W kwietniu jeszcze jedna forumka bedzie sie tam pstrykac :mrgreen:
Własnie probuje sobie skojarzyć czy bierzecie slub tego samego dnia :roll:
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 12:48 pm   

lucky podpowiedz mi jaka cena tam jest za fotki studyjne?
aha i ile zaliczki trzeba dac spisując umowe?
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 1:45 pm   

75 za poze, zaliczka jest równa jednej pozie
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 1:50 pm   

hmmm za poze i niezaleznie ile fotek sie chce?
nie ma jakik pakietow? np 10 poz 600 zl?
hmmm
ile odbitek kazdej pozy? jakos ladnie oprawione?
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 2:24 pm   Re: LAFOTO na ks. skorupki-ktos cos slyszal? ktos cos wie?

madziu8181 - poczytaj opinie wzwyż, bo był już wątek o tym fotografie, więc wątki zostały połączone.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Sty 17, 2007 5:30 pm   

Dużo fajnych zdjęć na podanej stronce - podobają mi się. :smile:
_________________
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 8:16 am   

dziewczyny bylam tam i zdjecia w nowym roku kosztuja juz 85 zl za poze!
trzeba wziac min 6 póz...

nie zdecydowalam sie...gdzyz znalazlam lepszą ofertę :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez madzia8181 Czw Sty 18, 2007 8:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
nieszka 


Dołączyła: 01 Gru 2006
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 3:43 pm   

Madzia , a mozesz napisac gdzie znalazlas lepsza oferte?
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 18, 2007 3:51 pm   

po zapoznaniu sie z ofertą kilku fotografow...wrocilam pokornie do propozycji mojego kamerzysty ktrego zona ma swoje studio i zrobi nam zdjecia :)
600 zl za 20 póz + album (sama wybiore z jakiego materialu bedzie wykonany) + plyta cd z fotkami (ktore bedziemy mogli dowolnie przerabiać w programie komputerowym i wywolywc do woli)
Koszt 20 odbitek w formacie 15x21 to 40 zl (zrobimy to juz na wlasna rekę) wiec w sumie za 680 zl bedziemy mieli 3 pelne komplety 20 póz dla nas i po komplecie dla rodziców...

niezla oferta prawda?

A zdjecia fotografow niektorych wciskaly nas w krzesla... mlodzi na tle jakiejs fototapety z wodospadem, albo przy pianienie albo w innych beznadziejnych pozach na glupich tłach... szkoda gadac...dlugo sie nie zastanawialismy :)
_________________
 
 
 
nieszka 


Dołączyła: 01 Gru 2006
Posty: 166
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 8:57 am   

To faktycznie rewelacja, przy cenach jakie potrafia zbic czlowieka z tropu u fotografow. A gdzie ta pani ma swoje studio? Bo tak ja zareklamowalas ze moze sie do niej zglosze.
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 2:17 pm   

W takim razie po raz kolejny miałam szczęscie ze zamawiałam usługe wcześniej :mrgreen:
 
 
Jędruś 

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 08, 2007 4:41 pm   

La Lumiere Fotografie
Henryk Milczarek - fotograf
Łódź, ul. ?w. St. Kostki 2 (przy Katedrze) to fotograf którego nikomu nie polecam. Każdy ma prawo do własnej opinii i oceny. Moim zdaniem bardzo źle zrobiona obróbka elektroniczna o którą wcale nie był proszony. W dodatku nie chce udostępnić materiałów źródłowych by można je obrobić inaczej. Skandaliczny poziom. Zalecam omijanie z daleka. Twierdzi, że nie ma możliwości innego przekazania jak w tej fatalnej formie. Teraz rozpacz, bo czas nie wróci, albo sąd.
 
 
niezapominajkaa 

Wiek: 50
Dołączyła: 09 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:08 pm   

Post o charakterze kryptoreklamy - niezgodne z pkt 7 Regulaminu Forum
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Wto Gru 11, 2007 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:08 pm   

Rzadko zabieram głos... raczej podczytuje... ale opinia mojego przedmówcy Jędrusia bardzo mnie zbulwersowała... jeśli komuś nie podobają się czyjeś zdjęcia zamawia w innym miejscu i tyle...| robiłam u pana Henryka zdjęcia wiele razy i zawsze byłam zadowolona i nie wierzę że nie można się dogadać ... no chyba że rząda się rzeczy nie możliwych ... Troszkę mam wrażenie że Jędruś to konkurencje bo skąd tylko dwa posty!!!!!!!
Ostatnio zmieniony przez dagmara Pon Gru 10, 2007 7:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Jędruś 

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 4:36 am   

Nie jestem konkurencją natomiast widzę, że działa klaka. Pragnąłem tylko podzielić się swoją opinią a wywołałem straszną obronę. To coś znaczy.
Jeśli fotograf twierdzi, że pokazane zdjęcia nie mogą być inaczej obrobione to znaczy, że traktuje klientów jak głupków bo chyba sam taki nie jest?
Były zamawiane zdjęcia na gładkim tle a porobił montaże, w bardzo złym guście, z różnymi wnętrzami.
Mądremu dość a klakierzy na pewno znów się odezwą.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 11:08 am   

Jędruś nic się nie przejmuj Dagmara pokazała, że obróbka zdjęć w wykonaniu tego studio jest do bani. ;)
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 11:34 am   

Wszedlem na strone i w 100% zgadzam sie z Jedrusiem...

Fatalna obrobka, mlodzi powstawiani w w jakies kiepskie tla, sephia porobiona na sile, obrobka zupelnie mnie zabila. Fotki w wielu przypadkach z jakims tandetnym blurem albo innym soft focusem.

Dla mnie fotki studyjne powinny byc zrobione z pomyslem, ale nie takim jak na zalaczonym obrazku. A to co razi najbardziej to jakies tapety typu wodospad czy schody, bo takie zdjecia sie robilo w latach 90. i wtedy ludzie mogli byc z nich zadowoleni.

Dagmara rozumiem ze jestes zadowolona ze zdjec ktore zalaczylas. O gustach sie nie dyskutuje, ale zlamanej slotowki bym mu nie dal za takie fotki.
 
 
dagmara 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Mar 2004
Posty: 212
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 7:36 pm   

Nie rozumiem jednego po co ktoś zamawia zdjęcia w miejscu gdzie mu się nie podobają???
I widzę że jedyną osobą na którą tu naskoczono jestem ja!!!!!!!!!!!!! I uważam wydane opinie przez co niektórych za zwykłe draństwo. Zeby dalej nie poruszać tej fascunującej dyskusji zabieram foty.
Ostatnio zmieniony przez dagmara Pon Gru 10, 2007 7:52 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 10, 2007 9:43 pm   

Dagmara nie rozumiem Twojej postawy.

Kazdy moze powiedziec to co mysli, a Ty od razu o dranstwie.

A poza tym kazdy moze stwierdzic co warte sa zdjecia wchodzac na strone, a na forum podzielic sie swoim zdaniem.
 
 
Jędruś 

Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 12, 2007 2:29 am   

dagmara napisał/a:
Nie rozumiem jednego po co ktoś zamawia zdjęcia w miejscu gdzie mu się nie podobają???
I widzę że jedyną osobą na którą tu naskoczono jestem ja!!!!!!!!!!!!! I uważam wydane opinie przez co niektórych za zwykłe draństwo. Zeby dalej nie poruszać tej fascunującej dyskusji zabieram foty.


Może nie zauważyłaś co napisałem. Zdjęcia miały być bez elektronicznych bajerów bo są w tym wykonaniu beznadziejne a poza tym najważniejsze, że odmawia poprawy lub sprzedaży materiałów sprzed obróbki.
Kto ma trochę pojęcia w temacie to wie, że to tylko małpia złośliwość urażonej dumy.


PS.
Dziecko na zdjęciu śliczne. Zdjęcie beznadziejne.


Pozdrawiam.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 11:23 pm   

Forum sŁuży do wymiany informacji bez naskakiwania na kogokolwiek za jego poglądy. Proszę nie zaogniać dyskusji.
Ostatnio zmieniony przez gosc Sro Gru 12, 2007 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewaok 

Wiek: 38
Dołączyła: 25 Kwi 2007
Posty: 16
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Cze 26, 2008 11:25 pm   

Robiłam zdjęcia ślubne u Pana Henryka w plenerze, jesteśmy bardzo zadowoleni z mężem, są prześliczne. A co do Jędrusia to widziałeś jakie zdjęcia są robione przez tego Pana przed podjęciem decyzji bo są tam albumy i można zobaczyć, trzeba było myśleć wcześniej. Ja wstawiam kilka zdjęć naszych. Są to tylko próbki.

Stykówka-054.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 843 raz(y) 31.39 KB

Stykówka-009.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 862 raz(y) 44.88 KB

Stykówka-023.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 851 raz(y) 26.28 KB

Stykówka-004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 854 raz(y) 53.97 KB

 
 
Alabama 

Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 1:50 am   

Witam!
Mielismy robione zdjecia w La Lumiere w czerwcu tego roku i jestesmy z nich bardzo zadowoleni. Sporo nachodzilismy sie wybierajac juz rok temu fotografa i zdecydowalismy sie wlasnie na tego. Kazdy obawia sie ze ogladanie albumow ze zdjeciami innych par, a efekt z wlasnej sesji moze okazac sie dwiema roznymi sprawami... ale my nie zalujemy swojej decyzji i szczerze polecam wlasnie to studio. Cena w porzadku, fotograf b.mily, profesjonalny i solidny, a zdjecia okazaly sie piekną pamiatką na cale zycie.
 
 
prosciu 

Dołączył: 18 Mar 2010
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 18, 2010 12:47 pm   

witam

robilismy w tym studiu zdjęcia slubne z których jestesmy do dzisiaj zadowoleni
a niedługo minie 10 lat
wtedy nie było takich dyskusji

sprawdzalismy kilka salonów
i wybralismy ten i nigdy nie załowalismy
to co zawsze mi sie podobało to wykonanie albumu jak na tamte czasy cos rewelacyjnego
no i to ze sesja trwała długo bo nie ograniczyła sie do kilku fotek ale całej seri zdjęc

od tamtego czasu korzystalismy jeszcze 2 razy z tego studia i za kazdym razem bylismy zadowoleni
widac po zdjęciach ze ten fotograf rozwija sie nie stoi w miejscu zmienia dekoracje
mamy 2 albumy z chrzcin i kazdy jest inny zarówno pod względem zdjęc które w nich są
jak i same albumy
oba bardzo ozdobne zadbane w szczegółach dopieszczone
widac ze ktos siedział nad dekoracjami do albumu musiał poswiecic temu zadaniu bardzo duzo czasu
co do samego fotografa -bardzo sympatyczny człowiek, spokojny , opanowany
nasza pociecha robiła wsystko zeby popsuc sesję a on stawał na głowie zebysmy byli zadowoleni
na zdjęciach nasze dziecko jest usmiechnięte zadowolone a ja pamiętam ze cały czas płakało :lol:

niedługo mamy rocznicę slubu i zastanawiamy sie nad zdjęciami dlatego przeglądam rózne fora i pewnie odwiedzimy kilka zakładów foto ale za kazdym razem jak przeglądam nasze slubne zdjęcia to mam ochotę jednak wrócic do la lumier :P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl