Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile za ślub?
Autor Wiadomość
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 2:34 pm   

My już wiemy, że na przyszły rok cena ulegnie zmianie (100zł w górę)

Za ślub narzeczony zapłaci 500zł w tym jest :

-organista
-skrzypaczka
-czerwony dywan
-przybranie kościoła (przez jakąż firmę )
-kościelny
-i cała reszta potrzebna do przeprowadzenia ceremonii
_________________

 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 7:24 pm   

Za to wszystko 500 zł, to nie drogo
A zwłaszcz że będziesz miała przybrany kościół
:D
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 12:55 pm   

gosia napisał/a:
Za to wszystko 500 zł, to nie drogo
A zwłaszcz że będziesz miała przybrany kościół
:D


no właśnie!!!

Tym bardziej, że dekorację wybieramy taką jaka nam sie podoba.
_________________

 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 7:32 pm   

Jednym słowem super :D
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 16, 2004 9:09 pm   

gosia napisał/a:
Jednym słowem super :D


jednym słowem TAK !! !

wiesz Gosiu my ten kościółek wybraliśmy dużo dużo wcześniej
od zareczyn wiedzieliśmy że chcemy w parafii narzeczonego
kościół ten urzekł mnie od samego początku

i dopiero teraz dowiedzieliśmy się , że tak fajnie tam wszystko organizują

więc tym bardziej się cieszymy, że nie wybralismy koścoioła z wyżej wymienionych względów
_________________

 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 6:51 am   

:spoko:
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 5:03 pm   

Biorę śub w parafii, która nie jest ani moja, ani Barta. Płacimy 300 zł + 100 zł organistka. Za zezwolenie na ślub w innej parafii ksiądz chciał 300 zł!!! (w mojej 'rodzinnej'), na szczęście dowiedziałam się w porę, że wystarczy, że jedna osoba będzie miała taki kwitek - w tym wypadku narzeczony zapłacił za to...20 zł. Ze zwględu na charakter pracy nie musieliśmy brać udziału w naukach, więc odszedł kolejny koszt.
 
 
 
Sisi 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 278
Skąd: Nijmegen
Wysłany: Czw Cze 17, 2004 11:29 pm   

SaraLee napisał/a:
Biorę śub w parafii, która nie jest ani moja, ani Barta. Płacimy 300 zł + 100 zł organistka. Za zezwolenie na ślub w innej parafii ksiądz chciał 300 zł!!! (w mojej 'rodzinnej'), na szczęście dowiedziałam się w porę, że wystarczy, że jedna osoba będzie miała taki kwitek - w tym wypadku narzeczony zapłacił za to...20 zł. Ze zwględu na charakter pracy nie musieliśmy brać udziału w naukach, więc odszedł kolejny koszt.

U mnie była identyczna sytuacja, tylko, że narzeczony zapłacił 50 zł za pozwolenie.
SaraLee może jesteśmy z tej samej parafii? :hm: (u mnie też chcieli 300zł za ten papierek)
_________________
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 18, 2004 8:42 pm   

Raczej nie :hm: Chociaż??? Nie pochodzę z Łodzi...
 
 
 
becia 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2004
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 12, 2004 11:50 am   

kryszka napisał/a:
Kiwax napisał/a:
W Łagiewnikach powiedziano nam, że bedziemy musieli zapłacić 400 zł (organista wliczony)
natomiast za nauki - 20 zł od osoby :twisted:

Kiwax, masz ślub w Łagiewnikach? My też. :D I prawdę powiedziawszy w ogóle się nie pytałam o ceny, więc dzięki, mam już jako takie rozeznanie. A za nauki zażądali od nas 30 zł od łebka, ale miałam tylko 50 zł i wzięli bez problemu. :wink:




Ania napisał/a:
Ja się obawiam co powie mój proboszcz jak go poproszę zeby mi dał pozwolenie na ślub w innej parafii.

Mam taką samą sytuację. Na dodatek proboszcz w Łagiewnikach już mi zapowiedział że księża niezbyt chętnie udzielają pozwoleń jak usłyszą że ślub właśnie tam. :evil: Ale dał też radę - jakby co "postraszyć" proboszcza kurią. :wink:




lesia napisał/a:
W Uniejowie jest taki proboszcz, ze ludzie by wziac slub w inny kosciele zmieniaja meldunek , a u ksiedza slub kosztuje 1200 a dla biednieszych 1000.

Lesiu, a co cię łączy z Uniejowem? Ja stamtąd pochodzę i mamy tam letni dom. :D I pomyśleć, że miałam pomysł żeby tam właśnie brać ślub...


Ale ten świat jest mały, ja tez pochodze z okolic Uniejowa, a mój narzeczony tam nalezy do parafii i ja usłyszałam ile za zapoiwdzi tam biora to włosy deba mi stanęły. A ślub bierzemy 10 km od Uniejowa w Wilamowie i obawiam sie że ceny będa podobne.
Pocieszam sie tylko, że licencję łatwimy w Łodzi, tak więc może tylko połowę za ślub nam policzy
 
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Lip 14, 2004 9:26 pm   

wygladalo to tak
:arrow: 100 zapowiedzi
:arrow: 40 odpisy aktow chrztu
:arrow: 60 nauki+poradnia
:arrow: 300 ksiadz+organistka+koscielny
:arrow: dwoch trebaczy - dwie flaszki weselne +ciasto (znajomi taty)
:arrow: 0 licencja (dzieki operatywnosci tatulka)
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 14, 2004 11:09 pm   

becia napisał/a:
Ale ten świat jest mały, ja tez pochodze z okolic Uniejowa, a mój narzeczony tam nalezy do parafii i ja usłyszałam ile za zapoiwdzi tam biora to włosy deba mi stanęły. A ślub bierzemy 10 km od Uniejowa w Wilamowie i obawiam sie że ceny będa podobne.
Pocieszam sie tylko, że licencję łatwimy w Łodzi, tak więc może tylko połowę za ślub nam policzy


Rzeczywiscie maly, moja cala rodzina pochodzi z tych okolic, mama miala slub wlasnie w Wilamowie. Moze sie nawet znamy :graba:
 
 
 
becia 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Maj 2004
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 15, 2004 8:45 am   

Powaznie, a może coś więcej napiszesz (może być na priv), z jakiej miejscowości.Może faktycznie się znamy chociaż z widzenia. Bardzos ię cieszę, że poznałam bratnia duszę.



ślubuje 25.09.2004
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 07, 2004 11:22 pm   

No więc dzisiaj skończyłam z kościelnymi formalnościami i mogę już napisać co i za ile zapłaciliśmy:

rezerwacja terminu w kościele - 50 zł
nauki - 50 zł
akty chrztu - 2 x 10 zł
pozwolenie na ślub w innej parafii - 0 zł
zapowiedzi u mnie - co łaska - 20 zł
dyspensa - 0 zł
ślub - 250 zł, w tym: dekoracja, organista, klerycy itp.

razem: 390 zł :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 8:50 am   

Kryszko to rzeczywiście mało zapłacicie, ja jestem załamana tymi naszymi opłatami, dobrze że to sie chociaż rozeszło w czasie bo tak jednorazowo to bym nie zapłaciła tyle ile musiałam zapłacić. :cry:
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 9:07 am   

olenka napisał/a:
U nas jest tak: ja zameldowna gdzieindziej i Łosu gdzieindziej. A mieszkamy jeszce gdzieindziej:)

Pozwoleń nie musimy miec:) ze swojej parafi bo ksiądz nam powiedział, że skoro tu mieszkamy razem to on uważa nas za swoich parafian. Musieliśmy tylko przyjąc kolęde i założyc sobie kartotekę, co juz zrobiliśmy.



A nie robił wam problemów, że razem mieszkacie przed ślubem, bo ja się tego trochę boję...
;(
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 9:17 am   

My w piatek idziemy do kancelarii, także wszystkiego się dowiemy. Cikawa jestem ile nam zaśpiewają... :roll:
_________________
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 10:10 am   

monicleo absolutnie zadnych problemów nam nie robiono:) wrecz bardzo miło było. Wyjasnilismy ksiedzu jak to z nami jest i on sam powiedział ze problemu nie widzi. bo skoro razem mieszkam i i tu na msze chodzimy to to jest nasza parafia:) odbyło sie wiec bez zapowiedzi w "macierzystych" parafiach i zadnych licencji nie było:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 1:36 pm   

olenka napisał/a:
monicleo absolutnie zadnych problemów nam nie robiono:) wrecz bardzo miło było. Wyjasnilismy ksiedzu jak to z nami jest i on sam powiedział ze problemu nie widzi. bo skoro razem mieszkam i i tu na msze chodzimy to to jest nasza parafia:) odbyło sie wiec bez zapowiedzi w "macierzystych" parafiach i zadnych licencji nie było:)

Tyle, że u nas z tym chodzeniem na mszę to trochę słabo jest...
Znaczy po prostu nie chodzimy i ksiądz nas nie zna i tyle...
Nie wiem czy w tym przypadku nie będzie problemów... ;(
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 3:35 pm   

głowa do góry:) myslisz ze ksiadz kojazy kazdego prafianina:) (chyba tak sie odmienia)
bedzie dobrze grunt to sie nie stresowac. jezeli beda robic problemy to jest prosta odpowiedz " W takim razie nadal bedziemy życ w gezechu:) i ksiadz sie do tego przyczynia:)" i juz.


a w koncu co to ich obchodzi :hm:
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 08, 2004 3:39 pm   

olenka napisał/a:
" W takim razie nadal bedziemy życ w gezechu:) i ksiadz sie do tego przyczynia:)" i juz.


a w koncu co to ich obchodzi :hm:


Dobre - na pewno zastosujemy...
Mam nadzieje, że nie opatentowałaś tego tekstu ;)
:)
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 10, 2004 7:21 pm   

Dziewczyny, nieśmiało przypominam: to jest temat o opłatach w kościele, a nie o grzechu :D


Galionka brała ślub w w kościele przy ul. Łąkowej w Łodzi.
O wysokości opłat tam pobieranych pisała tutaj::

Kościół na Łąkowej
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Agniesia 


Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 77
Skąd: Lubin
Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 11:00 pm   

Tak czytam te ceny za "co łaska" i łapie się za głowę. Ja sie chce wybrać teraz do księdza i termin zaklepać. Ale w końcu nie wiem czy trzeba za to też płacić? :hm:
_________________
Kocham Krzysia ;P
Nasz dzień: 16 lipca 2005
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 12:32 am   

Wszystko zależy od parafii i księdza. Jak pójdziecie rezerwować to na pewno się dowiecie. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 9:09 am   

Nam Ksiądz od razu powiedział, że z tego co widzi ludzie płacą od 300 do 500, a ile chcemy dać to od nas zależy (w podtekście oczywiście było nie mniej niż 300) ;-) Ale nasz ksiądz jest naprawdę ok.
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 9:40 am   

Jeszcze nie wiem, ile zapłacę za ślub. Wpisałam nas do książki i pan w kancelarii powiedział 'Już, przyjdziesz znowu dopiero trzy miesiące przed'. I koniec.
Ale chodzą plotki (roznasi mój narzeczony ;) ), że za rezygnację z terminu moja parafia winszuje sobie równowartość ślubu tj 500 zł. Tyleż za licencję i uwaga!!!! za wydanie świadectwa chrztu, gdy jedno z narzeczonych jest z innej parafii i tam ma być ślub. Trochę mi się nie chce wierzyć w to ostanie... :?
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Czw Wrz 30, 2004 7:45 pm   

Nam ksiądz beszczelnie powiedział "co łaska, ale nie mniej niż 800" A do tego jeszcze organista, koscielny, ubranie kościoła. Ja chciałam przenieśc miejsce slubu, ale zaproszenia juz były wydrukowane i prawie rozdane.
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
Olcia.W 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Kwi 2004
Posty: 118
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 01, 2004 12:18 pm   

Kurczę, Kasiu, to bardzo dużo za ślub :zdziwko: Zresztą, śmieszy mnie tekst: " co łaska, ale nie mniej, niż..." Albo mówimy konkretnie, albo faktycznie jest to co łaska. ja jeszcze nie pytałam się o cenę ślubu, ale z tego co wiem, to jest ona zależna, czy w kancelarii jest pani, czy ksiądz. Jak pani jest drogo, jak ksiądz, to mozna spokojnie porozmawiać.
_________________
* *Ślubujemy 3-go września 2005* *
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Paź 01, 2004 12:49 pm   

Kasia21 napisał/a:
Nam ksiądz beszczelnie powiedział "co łaska, ale nie mniej niż 800"

:shock:
Nie zapłaciłabym tyle, zwłaszcza po takim tekście - gdyby ksiądz nie chciał ustąpić, postraszyłabym kurią. Myślę, że ksiądz spuściłby z tonu, a jeśli nie to poinformowałabym kurię.
_________________
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Pią Paź 01, 2004 9:00 pm   

Nie chcielismy straszyc kurią, bo jedni już tak zrobili i ten slub był jedna wielką kaszaną. Szkoda, że dowiedzielismy sie po zamówieniu zaproszen, bo zamówilibyśmy ślub w innym kościele. Płacąc 800 zł sadzilismy, że w tym jest tez organista i kościelny. A ksiądz na to "a co wy myslicie. przeciez z tego to mi nawet na swiatło niestarczy" Zraziłam sie do niego i to bardzo. Kolejne uroczystości raczej nie będa się juz odbywały w tym kościele.
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 07, 2005 2:39 pm   

koszty jeszcze są niejasne ze względu na ?? ?? za pozwolenie na ślub z parafii mojego lubego ale wiadomo że:

-2x30 za nauki u Jezuitów (Sienkiewicza 60 - możan zapisać się internetowo)
-odpis chrztu mój w Katedrze - 10zł - cena ustalona bo dostałam resztę jak dawałam 20zł :lol:
-odpis chrztu lubego - 0zł bo ksiądz się śpieszył.. a teraz kręci nosem na wydanie pozwolenia..

-ślub z tego co wiemy to ~300-400zł

[ Dodano: Czw Lut 17, 2005 11:15 am ]
sprostowanie do kosztów:

-koszty w parafii lubego całość 50zl (swiadectwo chrztu, pozwolenie, zapowiedzi) i była to kwota zaproponowana przez ksiedza - zatem zaczelo się problematycznie ale skonczylo pomyslnie :)
- koszty z mojej strony 10(chrzest) + 20(zapowiedzi) = 30zl
-slub - cena urzędowa :roll: 400zł ( w tym rezerwacja terminu bedzie rozliczona )
razem == 480zł

do tego będzie organista ~100zł ? i może dodatkowy grajek ~ 100zł
koscioła nie ozdabiamy - jest ładnie bez - przetestowane 8)

doliczmy dla przyzwoitości papierki do konkodatowego z urzędu 20+20+75=115zł

Razem ślub konkordatowy: 595zł + koszty dodatkowe ~200zł
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 6:07 pm   

czy ktoś zna może koszty u św. Wojciecha ?
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 7:40 pm   

PIT
350 - 450zl, nie znam cen zapowiedzi i papierkow, bo to nie moj kosciol chrztu, ani organisty, bo za wczesnie
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 11:27 pm   

Nasze koszty:
?wiadectwa chrztu 30 zł
Protokół 30 zł (a może to moje zapowiedzi??)

Za dwa miesiące dopiero pokażemy się w kancelarii znowu i wtedy 50 msza, 30 światło, 50 zakrystianka i ofiara dla księży, która w moim kościele kształtuje się między 200 a 300. Nie bardzo wiem o co chodzi z tym ostatnim, ale niech tam ;) Nie ma w tym organisty, bo jeszcze nie wiemy jak to zorganizować.
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Mar 19, 2005 6:26 pm   

I jak poszło Violu ? Udało się wynegocjować cenę? :twisted:
_________________

 
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 11:48 am   

Chyba się udało! Zapłaciliśmy nasze maximum, ale szczerze mówiąc chcieliśmy jeszcze mniej, no ale cóż, to trochę niezręcznie targować się z ojcem czy księdzem. A trafiliśmy na twardego zawodnika :lol: , czyli na ojca Mariana, pisałam o nim w wątku o naukach przedmałżeńskich. Przegadał z nami ponad godzinę!!! Wypytywał o zawody, wykształcenie i takie tam.. potem się okazało po co (chciał się zorientować ile może od nas wyciągnąć!).

Gdy zapytaliśmy o cenę, stwierdził dyplomatycznie, ale już nie patrząc nam w oczy, że teraz stawki są OD (tu położył silny akcent) 400 do 500-600 zl. My oczywiście zdębieliśmy i mówimy, że jesteśmy przygotowani tylko na 350 zł i więcej ja biedny nauczyciel nie wyskubię :mrgreen: Tu mi przyznał rację, pogadał jeszcze o tym jak to wszystko kosztuje i... dał nam spokój! Przyjął nasze wyduźdane 350 zł i ... Szcześć Wam Boże! :lol:
Dodam tylko, że cena ta obejmuje już organistę oraz przybranie ławek i ołtarza sztucznymi kwiatami (jak pisała Kryszka, podobno ładnymi :D )
Myslę, że 350 zl to przyzwoita suma (Kryszka, gratulację że udało ci się wynegocjować 300zł!!:-), choc nie do końca wiem ile inne forumianki płaciły za swój slub, bo coś nie bardzo o tym piszecie w tym wątku... :cry:



Dziękuję Kati i przepraszam za bałagan :) Już teraz wszystko jasne. Widzę, że zmieściliśmy się w średniej krajowej :mrgreen:
 
 
juttah 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Paź 2004
Posty: 49
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 2:07 pm   

Nam ksiądz powiedział 400, parze, która była wcześniej 500! Ciekawe, komu powie 300? Jak myślicie to dużo, te 400zl? Ile wy płaciliście za ślub?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 5:44 pm   

juttah napisał/a:
Ile wy płaciliście za ślub?

Patrz posty wyżej. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 11:44 am   

My bierzemy ślub w innej parafi niż moja i P. Nie bierzemy u mnie ponieważ za ślub trzeba zapłacić nawet do 2000 zł. Sam ksiądz bierze ok 1000-1200 + organista 250 i kościelny następne 250. Jak się nie zapłaci kościelnemu to po prostu nie otwiera drzwi do kościoła.
Tak więc zdecydowaliśmy się na ślub w niedalekiej miejscowości od mojej w Sanktuarium Maryjnym w Górkach. Tam za ślub ksiądz nam powiedział że co łaska ale jak zapytaliśmy się ile dają to powiedział że 300-400 zł + organistka 100 zł i ubranie kościoła 100 zł. Tak więc myślę że nawet jak będzie 600 zł to jeszcze nie najgorzej. Oprócz tego
- odpis mojego aktu chrztu i bierzmowania :arrow: 50 zł
- odpis aktu chrztu P. :arrow: 10 zł (bo tylko tyle miał :lol: )
- pozwolenie (mamy z parafii od P. bo u mnie ksiądz powiedział, że będzie nas to kosztowało połowe ceny ślubu) :arrow: 50 zł
- zapowiedzie u P. :arrow: 40 zł
- i teraz najlepsze :lol: zapowiedzi u mnie :arrow: 0 zł ale tylo dlatego, że jak poszliśmy dać na zapowiedzi to ksiądz już na samym wstępie zaczął się wściekać dlaczego ślub nie u niego tylko gdzieś indziej. Kazał nam powód podać. No ale to jakoś przebolał najgorsze było jak nam powiedział że u niego to kosztuje 100 zł. My zaczeliśmy się kłucić, że nas nie stać na tyle. Nie będę opisywać całego przebiegu kłutni. Koniec końców jest taki, że została moja rodzina wykluczona ze wspólnoty parafialnej bo biorę ślub w innej parafii. Ksiądz spisał moje dane i oznajmił, że nasz dom będzie omijany przy kolędzie.

Myślę, że w sumie powinniśmy się zmieścić w 800 zł. Kurcze to i tak dużo :roll:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 1:50 pm   

Gniesia, powiem szczerze że mnie trochę zszokowałaś swoim postem. Na waszym miejscu napisałabym raz - do biskupa, dwa - do gazety i opowiedziała o tym, jak potraktowali was w waszej parafii. Takich księży należy piętnować i degradować. Za kogo on się w ogóle uważa??? Począwszy od 'cennika' a skończywszy na tej kłótni i (jakaś bzdura w ogóle) wykluczenia z parafii to zakrawa na jakiś obrzydliwy żart. Naprawdę mam nadzieję, że tego tak nie zostawicie. ?al mi twoich rodziców. I w ogóle wszystkich parafian...
Normalnie szok!!! :shock: :shock: :shock:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 1:56 pm   

Zalecam kontakt z kurią :shock:
_________________

 
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 2:06 pm   

Skarg do biskupa podobno było już dużo wysłanych od parafian ogólnie tyle, że wszystkie anonimy i nikt nic z nimi nie robi. Oczywiści o wszystkoch ksiądz wie. Co do mnie to ja już do tego kościoła uczęszczać nie będę. Moi rodzice myślę, że też aż tak ubolewać nie będą nad tym ale mam jeszcze dziadka kóry ma ponad 80 lat i nie wiem jak on zareaguje na to jak ksiądz minie nasz dom przy kolędzie. To jest człowiek starej daty dla którego kościół to ksiądz. Dlatego też chwilowo wstrzymuję się z pisaniem skargi do biskupa bo wiadomo jest, że ksiądz będzie o niej wiedział i domyśli się kto to napisał jeżeli nawet się nie podpiszę. Chyba jeko pierwsi postawiliśmy się i nie daliśmy 100 zł na zapowiedzi. Nawiasem mówiąc byli i tacy co 200 zł dawali. Ale to już inna historia.
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 2:09 pm   

ło mamo

U A. ksiądz powiedział na moje pytanie ile za zapowiedzi : co łaska, więc dałam tyle ile uznałam za stosowne, czyli 50 zł.
Ale żadna konkretna kwota nie padła z jego strony :roll:
_________________

 
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 6:58 pm   

W mojej parafi slub kosztuje "co laska" - ale zycza sobie 1000 zl nie mniej :woooow:, a u mojego narzeczonego w parafi 600 zl
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 8:01 pm   

Gniesia, Aggna to sa straszne sumy :evil:

Gniesia szczerze współczuje wszystkich przejsc z ksiedzem i zycze powodzenia w rozwiazaniu sprawy. przeciez to niedorzeczne tak zarabiac na mlodych, z powodu wlasnej chciwosci - bo przeciez nie tylko u Ciebie w parafii jest malo ślubów.

Aggna i co decydujecie sie na 1 z waszych parafii czy bierzecie slub w innej?

a propo tematu to dzis sama slyszalam, jak para pytala sie ile kosztuje slub, a ksiadz odpowiedzial, ze tak 300, 350, a jesli ktos nie moze to i mniej tez moze byc, w zaleznosci od sumienia. to chyba duzo bardziej normalne podejscie.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
megi 
Firma


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lut 2005
Posty: 739
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 10:45 am   

Ksiadz powiedział 300- 350 zł. do tego organy 100, flet 100 dekoracja koscioła i zapowiedzi 100!
_________________

 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 11:02 am   

gambi napisał/a:

a propo tematu to dzis sama slyszalam, jak para pytala sie ile kosztuje slub, a ksiadz odpowiedzial, ze tak 300, 350, a jesli ktos nie moze to i mniej tez moze byc, w zaleznosci od sumienia. to chyba duzo bardziej normalne podejscie.


I właśnie w takich parafiach ślubów jest więcej. I będzie jeszcze więcej. Jeśli do młodych podchodzi się po chrześcijańsku - nie patrząc na nich jak na bogate dzieciaki, które nie mają co z kasą robić, więc bawią się w ślub - tylko na ludzi, którzy zaczynają nowe, wspólne życie i wiadomo, że pewnie na początku będzie im ciężko (przynajmniej większości), to myślę, że to do młodych ludzi przemawia. Już minęły czasy, kiedy przed księdzem należało się kłaniać i nie wypadało się sprzeciwiać, jeśli się miało inne od księdza zdanie.
Bardzo przykro się robi, kiedy słyszy się że są jeszcze księża którzy potrafią od ludzi wyłudzać pieniądze - bo inaczej tego nie da się nazwać. :evil:
I to w czasach, kiedy ludzie młodzi odchodzą od Kościoła... :(
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Kwi 27, 2005 7:56 am   

My mamy ślub w Kościele na Pasjonistów, Wczoraj byłam się dowiedzieć koszta i tak
:arrow: 300 zł za slub, w tym świeże kwiaty, dywanik i wystrój ławek
:arrow: ok. 100 zł organista
:arrow: a zapowiedzi co łaska, bo ksiądz powiedział, że on wie iż młodzi maja dużo wydatków
i tyle :)
Ksiądz był bardzo miły i w ogóle, siedziałąm u niego z 20 minut wytłumaczył wszystko pokolei, naparwdę troche mi ulżyło, bo bałam się, że usłysze jakieś kosmiczne sumy.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 10:47 am   

my za ślub w nie naszych prafiach płacimy 400 zł
w tym jest już dekoracja
nie wiem jeszcze ile będzie chiała organistka, słyszałam że 200..
wtedy poszukamy jakiejś skrzypaczki, chyba że powie mniej!

w naszych parafiach płacilismy za akt chrztu - ja 10 zł, P. nic!
pozwolenie - 50 zł
i zapowiedzi, oboje po 50 zł

muszę dodać, że nigdze nie było co łaska........
wszędzie określone kwoty!!
jak w urzędzie........
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 24, 2005 11:37 am   

tusia_queen napisał/a:
nie wiem jeszcze ile będzie chiała organistka, słyszałam że 200..
wtedy poszukamy jakiejś skrzypaczki, chyba że powie mniej!

Tylko pamiętaj, że niektórzy chcą i tak swoją dolę, nawet jeśli nie grają. :evil: Za odstąpienie itp.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl