Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
kurs przyspieszony (weekendowy)
Autor Wiadomość
agata25 

Dołączyła: 19 Lut 2005
Posty: 3
Skąd: łódz
  Wysłany: Nie Mar 20, 2005 7:08 pm   kurs przyspieszony (weekendowy)

slyszalam ze w innych miastach mozna zrobic nauki w weekend.czy ktos wie czy w lodzi jest to mozliwe a jak tak to gdzie???pracuje tak ze nie jestem w stanie chodzic popoludniami ani w weekend.nie wiem co robic

edit: zmiana tytuŁu wątku na bardziej czytelny
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Sob Lut 16, 2008 1:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 5:22 pm   

w Łagiewnikach można - my teraz już kończymy, ale pewnie za jakiś czas będą kolejne spotkania.

7 spotkań w niedziele po ok. 1,5 godz. - warto wspomnieć, że już 5 zalicza :D
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 5:36 pm   

PIT napisał/a:
w Łagiewnikach można - my teraz już kończymy, ale pewnie za jakiś czas będą kolejne spotkania.

Niestety, ale nauki w Łagiewnikach odbywają się tylko dwa razy do roku - przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 5:41 pm   

kryszka napisał/a:
PIT napisał/a:
w Łagiewnikach można - my teraz już kończymy, ale pewnie za jakiś czas będą kolejne spotkania.

Niestety, ale nauki w Łagiewnikach odbywają się tylko dwa razy do roku - przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą.


Agata25

Ano widzisz Łagiewniki odpadają, choć może warto wybrać się do ojca Mariana i poprosić o jakieś :hm: indywidualne zajęcia.
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
agata25 

Dołączyła: 19 Lut 2005
Posty: 3
Skąd: łódz
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 6:59 pm   zle mnie wszyscy zrozumieli:)))

chodzi o to ze np w krakowie mozna nauki odbyc w dwa dni tj sobota i niedziela(cale dwa dni sie siedzi i zaliczone:))czy ktos wie czy to jest mozliwe w lodzi??
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 7:33 pm   

ja nie słyszałam, żeby w Łodzi była gdzieś taka możliwość..

myślę, że najlepiej umówić się osobiście z księdzem, albo
można też podzwonić do parafii różnych i się popytać.

życzę powodzenia
_________________
 
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 2:27 pm   

dokladnie tak jest
w krakowie a dokladnie w Wieliczce :D
15 maja bedziemy tam na naukach
trwaja one 2 dni sobota cala i niedziela do 15.00
w tym w sobote jest obiadek z deserem podany a w niedziele poczestunek i to wszystko za 70 zl od osoby :)
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 11:13 am   

niqs napisał/a:
dokladnie tak jest
w krakowie a dokladnie w Wieliczce :D
15 maja bedziemy tam na naukach
trwaja one 2 dni sobota cala i niedziela do 15.00
w tym w sobote jest obiadek z deserem podany a w niedziele poczestunek i to wszystko za 70 zl od osoby :)

A z noclegiem ta cena jest?
Bo to bardzo ciekawe...
;)
 
 
niqs 

Dołączyła: 30 Mar 2005
Posty: 26
Skąd: krakow/lodz
Wysłany: Pią Kwi 15, 2005 2:13 pm   

hmmmm z noclegiem?
a niby dlaczego ma byc z noclegiem

z wieliczki do krakowa to jak z lodzi do pabianic spac nie trzeba na miejscu da sie wrocic do domu :)
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Wto Lis 01, 2005 10:00 pm   

A ja się ciesze bo idziemy na nauki weekendowe 12-13 listopada. W dwa dni dostanę papierek, w tym poradnia. Zajęcia też trwają krótko bo od 9-16 także spokojnie można się wyspac . Tylko koszt jak dla mnie wysoki bo aż 65 zł od osoby :(
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Akane 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 8:27 am   

Edi napisał/a:
A ja się ciesze bo idziemy na nauki weekendowe 12-13 listopada. W dwa dni dostanę papierek, w tym poradnia. Zajęcia też trwają krótko bo od 9-16 także spokojnie można się wyspac . Tylko koszt jak dla mnie wysoki bo aż 65 zł od osoby :(


A gdzie można te nauki odbyć? I jak się na nie zapisać? Chętnie bym już to odwaliła... Będę wdzięczna za jakieś namiary...
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 10:29 am   

Edi napisał/a:
A ja się ciesze bo idziemy na nauki weekendowe 12-13 listopada. W dwa dni dostanę papierek, w tym poradnia. Zajęcia też trwają krótko bo od 9-16 także spokojnie można się wyspac . Tylko koszt jak dla mnie wysoki bo aż 65 zł od osoby :(


A od kiedy za nauki się placi?
Może czegoś nie wiem?
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 11:30 am   

?anetko, nie wiem jak konkretnie jest w przypadku Edi, ale niektóre nauki weekendowe (a w takich Edi bedzie uczestniczyć) odbywają się na wyjeździe, bądź w wynajętych specjalnie salach, a więc kosztują. Normalne nauki nie kosztują nic, przynajmniej teoretycznie :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 11:38 am   

Pusiak napisał/a:
Normalne nauki nie kosztują nic, przynajmniej teoretycznie :)

Zdecydowanie teoretycznie, przynajmniej jeśli chodzi o Łagiewniki. :roll: U nas ksiądz nie powiedział wprost 30 zł od osoby za nauki, tylko 30 zł od osoby za to, że klerycy użyczają nam sali, no i że trzeba ją sprzątać. :30:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 12:04 pm   

Teraz rozumiem! to oznacza,że księża czasami mają z tego jakieś korzyści! :evil:
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 12:05 pm   

Całe szczęście, że ja im nie musiałam płacić za nauki!
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Marta24
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 06, 2005 12:14 am   EDI!!

gdzie macie te nauki weekendowe??czy trzeba miec bierzmowanie aby do niech przystapic?mój narzeczony bierzmowanie ma dopiero w marcu,czy mozna sie jeszcze zapisac na te nauki weekendowe??

ODPISZ PROSZ?...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 06, 2005 2:51 pm   

Nie trzeba mieć bierzmowania ani nic innego żeby chodzić na nauki. :D Co do weekendowych nauk to nie pomogę. Marto - napisz najlepiej priva do Edi - szybciej go odczyta niż tego posta.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 12:35 pm   

Niech ktoś za mnie pójdzie na nauki :smut: Dla mnie to chore... Ksiądz i tak niewiele wie o pożyciu małzeńskim. A może nie?? :hm: Jak tu odbębnic jak najszybciej i bezbolesnie ten"NAUKI" .Poradźcie ... a może znacie jakiegos fajnego (!) księdza który ulituje się nad studentką z innego miasta i cięzko pracującym na 3 zmiany? :roll:

Tylko muszą one być w miarę szybko i przede wszystkim w weekend bo w tygodniu pracuję na 3 zmiany.Tam gdzie pytałam są one we wtorki i piatki na 19.00 co mi wogóle nie pasuje. Parafia tez nie robi różnicy byle dostać papierek... :oops: POMOCY dobre dusze które juz to maja za sobą! Piszcie najlepiej na e-mail: misia-misia@o2.pl lub gg 7988015 :cry:
_________________
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 12:49 pm   

misia-misia napisał/a:
Dla mnie to chore... Ksiądz i tak niewiele wie o pożyciu małzeńskim. A może nie?? :hm:

Może nie. Czy zdrowy lekarz dużo wie o chorobach śmiertelnych? Czy trzeba podjąć próbę samobójczą, żeby zajmować się leczeniem depresji?

Odchodząc trochę od ideologii - mozna się na kursie dowiedziec jak się zachować w czasie ślubu (okazuje się że niejedna/niejeden nie wie, kiedy klęknąc kiedy wstac i co odpowiedziec), jakich dokumentów i na kiedy potrzeba. Koniec końców nawet o osławionym NPR warto miec jakieś pojęcie.

Znam parafię, gdzie spotkania są w niedziele wieczorem przez cały rok, po dwa-trzy kwadranse jedno, ale kurs jest długi, 11 lub 7 spotkań, w zależnosci czy ma się ten papier ze szkoły średniej czy nie. Ale to poza Łodzią.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 05, 2006 9:10 pm   

Ludziska kochane jeszcze raz... bo już mam mętlik w głowie. Czy może mi ktoś podać nazwy i adresy parafii w Łodzi gdzie można szybko, łatwo, bezpłatnie i co najważniejsze w weekendy odbyć nauki przedmałżeńskie?Ja od tego skakania po postach juz zdurniałam. :wink: Wszyscy (prawie) podajecie że u Jezuitów jest bardzo fajnie. Niestety tam jest w tygodniu a dla mnie to nie możliwe. Najlepsza formą sa zajęcia w chociażby każdy weekend. Bo wiecie...narzeczony pracuje na 3 zmiany i w żaden spsób nie mógłby ustalić sobie zajeć w tygodniu. A ja natomiast tez nie mogę przyjeżdżać do Łodzi dwa razy w tygodniu bo mam zajęcia na uczelni. Gdybym przyjeżdżała na weekend dwa razy w miesiącu to i tak jest lepiej, chociaż w miesiącu 80 zł na sam przejazd + opłata za nauki... Poradzcie coś. Może wiecie gdzie "dają" taki kwitek za ładny uśmiech albo chociaż za byc na jednych zajęciach tylko :cry:
P.S. Tylko nie piszcie o naukazh tzw. "wyjazdowych" na powiedzmy cały weekendz noclegiem bo to tez nie wchodzi w grę

tutaj piszecie tylko o Łagiewnikach. A am nauki odbywaja się jeśli dobrze pamietam przed Bożym Narodzeniem i przed Wielkanocą... a ja potrzebuje nauki zaczac jak najszybciej
_________________
 
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Sty 06, 2006 11:41 am   

Moze jednak to Ci pomoze, Misia. Pabianice, kościół pw. św. Maksymiliana, ul. Jana Pawła II 46, tel do kancelarii (42)215 85 25. W każda niedzielę o 17, w sali oratorium. Kurs jest w kółko - od którego spotkania zaczniesz, na tym skończysz. O ile pamiętam kosztuje 15 złotych od osoby.

Nie wiem niestety nic na temat kursów w Łodzi
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 06, 2006 5:05 pm   

tutaj znajdziesz harmonogram spotkań, to moja parafia ja też tam kończyłam nauki
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 06, 2006 8:58 pm   

Dziękuje ci MIKa :) Tylko ze te katechezy odbywały się już...tak sądzę.Pisze że to katechezy na 2004/2005 rok. A czy są może teraz jakoś te nauki?A moze dopiero się rozpoczną :hm:
_________________
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 07, 2006 8:42 am   

Nawet nie zauważyłam, że terminy są na 2004/2005 :oops: To dziwne bo kursy trwają cały czas i nie trzeba zaczynać od początku ani nie trzeba przychodzić w kolejności ważne, żeby zdobyć wszystkie podpisy. Pewnie jeszcze strony nie zaktualizowali w takim razie najlepiej do nich zadzwonić.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 10:08 pm   

U nas obedzie sie bez tych wszytskich spotkan...niektorzy ksieza sa po prostu normlani ;)
a tak na serio to jednak znajomosci robia swoje ;)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Wrz 03, 2006 7:36 pm   

sobotnie nauki u Pallotynów (Warszawa)
_________________
chez alma |
 
 
Nana 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 26, 2006 11:08 pm   

znalazłam na stronie Archikatedry takie coś jak "spotkania małżeńskie" i oprócz jakichś tam spotkań dla małżeństw po wcześniejszych rozwodach (o matko..) i po przejściach, są WIECZORY DLA ZAKOCHANYCH... czy to są nauki??? jest napisane ze albo 9 spotkań albo jakies weekendy... zakochani mają zrozumieć czy ich plany są dojrzałe etc etc... hmmm czy pod tą piękna nazwą kryją się normalne nauki?:>
_________________
...Y'a du soleil et des nanas...
 
 
 
diablica 

Wiek: 44
Dołączyła: 27 Gru 2006
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów ł
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 8:34 pm   Kurs przedmałżeński weekendowy

Czy ktoś sie orientuje czy są organizowane weekendowe kursy przedmałżeńskie w najbliższym czasie, gdziekolwiek???najlepiej jak beda nie później niz we wrześniu
 
 
 
paulka 

Wiek: 39
Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 9
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 7:54 am   kurs przyspieszony (weekendowy)

Wczoraj byłam w kościele na Sienkiewicza 60, i dowiedziałam się że dla par, które nie mogą chodzić w ciągu tygodnia jest możliwość zorganizowania kursu przyspieszonego. Miałby on trwać 2 dni - sobota i niedziela lub 2 soboty w godzinach 9-16 (no ale to tylko 2 dni). Kurs się rozpoczyna jak uzbiera się grupa (minimum to chyba 4 pary). Trzeba iść się zapisać do katechety i podaje się numer telefonu, i jak się grupa uzbiera to wtedy powiadamia (tylko trzeba powiedzieć że to chodzi o ten kurs weekendowy bo tak to kierują na ten normalny a o tym nie wspominają :-) )
_________________
 
 
misimisia 

Wiek: 39
Dołączyła: 16 Paź 2006
Posty: 93
Skąd: polska
Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 8:18 am   

Z miłą chęcią się zapisze.

Pozdrawiam cieplutko
_________________

 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:56 pm   

Ja z Michałem dziś wróciliśmy z Rekolekcji dla Narzeczonych, które są jednoczesnie kursem przedmałżeńskim. Zaczęły się w pt o 18 a skończyły dziś o 15. Powiem tylko tyle, ze polecam. Można poznać siebie jeszcze lepiej, pogłębić swoje uczucia i nauczyć się żyć w zgodzie z nauką Kościoła. Odsyłam do strony http://www.spotkaniamalzenskie.pl/ gdzie możecie znaleźć szczegóły. Jesli ktoś chciałby dowiedzieć czegoś więcej od nas, to zapraszam na priv :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 11:01 am   

też będę musiała zrobić taki kurs weekendowy bo w roku szkolnym będziemy sie widywac wlasnie tylko w weekendy, nie mamy innej opcji:( z tym, że my zrobimy go w krakowie. to chyba fajna i wygodna sprawa
_________________
 
 
 
Tenorka 

Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 25
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Lis 04, 2007 8:03 pm   Re: kurs przyspieszony (weekendowy)

paulka napisał/a:
Wczoraj byłam w kościele na Sienkiewicza 60, i dowiedziałam się że dla par, które nie mogą chodzić w ciągu tygodnia jest możliwość zorganizowania kursu przyspieszonego. Miałby on trwać 2 dni - sobota i niedziela lub 2 soboty w godzinach 9-16 (no ale to tylko 2 dni). Kurs się rozpoczyna jak uzbiera się grupa (minimum to chyba 4 pary). Trzeba iść się zapisać do katechety i podaje się numer telefonu, i jak się grupa uzbiera to wtedy powiadamia (tylko trzeba powiedzieć że to chodzi o ten kurs weekendowy bo tak to kierują na ten normalny a o tym nie wspominają :-) )


Poszliśmy z narzeczonym do wspomnianego kościoła na Sienkiewicza 60, ale niestety katecheta powiedział, że wycofują się z tej opcji i nie ma mowy o indywidualnym dogrywaniu grupy. Znaleźliśmy jednak inną opcję i chcemy się podzielić tą informacją z parami, które też mogą uczestniczyć w naukach tylko w weekendy.

Kościół pw. Matki Boskiej Fatimskiej, ul. Kilińskiego 228,(dane dot. kontaktu z kancelarią wkleję na samym końcu,) to jedyna parafia, która potwierdziła, że kursy przedmałżeńskie są organizowane w niedziele. Fakt, że tylko raz do roku się odbywają, ale my szukaliśmy na długo wcześniej i innym polecamy to samo. Na kurs trzeba się zgłosić na początku lutego (2008) a spotkania odbywają się w każdą niedzielę od około godziny 16tej aż do Wielkiej Nocy przez cały okres Wielkiego Postu. Więcej szczegółów poznam w przyszłym roku jak już będzie bliżej terminu tych spotkań a na razie przyjdzie mi troszke poczekać ;)

Mam nadzieję, że komuś ta informacja okaże się przydatna.

A tutaj dane kancelarii, gdyby ktoś życzył sobie osobiście sprawdzić powyższe informacje.

Kancelaria Parafialna

przyjmuje interesantów

od poniedziałku do piątku

w godz. 16:00-17:00

tel.: 042 684 07 35
_________________
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 8:22 pm   

szkoda bo wybieraliśmy się na ten przyspieszony kurs
:wedding:
_________________
 
 
birkinowa 

Wiek: 44
Dołączyła: 26 Lis 2007
Posty: 27
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 26, 2007 9:35 am   nauki przedmałżeńskie w weekend w Krakowie

Polecam wszystkim serdecznie weekendowy kurs przedmałżeński w Krakowie u Paulinów na Skałce.

Rewelacja. Można wiele skorzystać, nawet gdy jedzie się przerażonym.
Nauki odbywają się w piwnicy akademickiej w bardzo sympatycznej atmosferze. Część doktrynalna prowadzona przez bardzo otwartego i pełnego radości ojca. Część psychologiczna i NPR prowadzone przez małżeństwo.
Naprawdę warto zainwestować w podróż i nocleg + 70zł/os, za kurs.
Jest to super czas, który skłania do refleksji i pomaga psychicznie przygotować się do tego życiowego kroku i jeszcze lepiej poznać z partnerem.

Bliżej takie nauki są organizowane w Konstancinie, ale z tego co wiem, tam obowiązuje segregacja płciowa i atmosfera jest nieciekawa.

Znajomi byli również na naukach w parafii w miejscowości Maniowy. Podobno też fajnie. Daleko, ale zapewniają nocleg.
 
 
iza77 

Dołączyła: 01 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 3:26 pm   Re: kurs przyspieszony (weekendowy)

Tenorka napisał/a:
Kościół pw. Matki Boskiej Fatimskiej, ul. Kilińskiego 228 (...) to jedyna parafia, która potwierdziła, że kursy przedmałżeńskie są organizowane w niedziele.


Witam:-)

czy już moze cos wiadomo na temat tych kursow weekendowych na Kilińskiego?
od kiedy ruszaja i czy sa jeszcze miejsca?

pozdrawiam

edit: cytowanie caŁych postów jest niezgodne z Regulaminem
Sajonara6
_________________
Iza
Ostatnio zmieniony przez Pon Lut 04, 2008 9:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 04, 2008 10:03 pm   

Iza77 proponuję żebyś zadzwoniŁa do kancelarii.
Od nowego roku jest czynna codziennie dŁużej bo do 18:00
Ruszać pewnie zaraz będą jeśli nie zaczęŁy się już odbywać więc spieszyć się trzeba.
Wiem, że poradnię prowadzi maŁżeństwo, które należy do tej parafii. Księżą, którzy prowadzą zajęcia są ok, wiem bo braliśmy ślub w tym kościele a księża nie robili nam żadnych problemów.
 
 
iza77 

Dołączyła: 01 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 10:56 am   

Sajonara6 napisał/a:
Iza77 proponuję żebyś zadzwoniŁa do kancelarii.
Od nowego roku jest czynna codziennie dŁużej bo do 18:00
Ruszać pewnie zaraz będą jeśli nie zaczęŁy się już odbywać więc spieszyć się trzeba.
Wiem, że poradnię prowadzi maŁżeństwo, które należy do tej parafii. Księżą, którzy prowadzą zajęcia są ok, wiem bo braliśmy ślub w tym kościele a księża nie robili nam żadnych problemów.



Witam Cie Sajonara6,

dzieki za info.
w koncu zapisalismy sie na Sienkiewicza do Jezuitow. Kurs zaczyna sie 22 kwietnia, jest 9 spotkan, ktore odbywaja sie 2 razy w tyg. Z tego co slyszymy i widze, co pisza ludzie na forum, to wiekszosc chwali sobie tamtejsze kursy.
ale ostatnio slyszelismy, ze w kosciele na skrzyzowaniu Strykowskiej i Kopcinskiego odbywaja sie kursy 3-dniowe, wiec chcemy jeszcze to sprawdzic.

Pozdrawiam
Iza
_________________
Iza
 
 
Aga.k 

Wiek: 38
Dołączyła: 16 Kwi 2007
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 5:51 pm   

Błagam o pomoc!!!! Mam ślub 29 marca , mój narzeczony nie ma nauk przedmałżeńskich ja mam niby zaliczone w liceum ale słyszałam że powinnam jeszcze iść do poradni małżeńskiej. Problem tkwi w tym że oboje zupełnie nie mamy czasu na chodzenie na nauki pracujemy w różnych godzinach ja od rana do późnego wieczoru (nie mam czasu nawet się wyspać) weekendy mam też zajęte bo albo pracuję albo jestem w szkole, dlatego jedyna rzecz jaka by nas urządzała to jakiś łaskawy ksiądz który mógłby przeprowadzić z nami takie nauki bardzo szybko najlepiej w godzinę. Błagam jeśli macie namiar na jakiegoś poczciwego księdza który zechce pomóc biednym zapracowanym zakochanym to dajcie znać zapłacę każdą sumę za takie mocno przyśpieszone nauki.
 
 
iza77 

Dołączyła: 01 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 9:39 pm   

Aga.k napisał/a:
Błagam o pomoc!!!! Mam ślub 29 marca , mój narzeczony nie ma nauk przedmałżeńskich ja mam niby zaliczone w liceum ale słyszałam że powinnam jeszcze iść do poradni małżeńskiej. Problem tkwi w tym że oboje zupełnie nie mamy czasu na chodzenie na nauki pracujemy w różnych godzinach ja od rana do późnego wieczoru (nie mam czasu nawet się wyspać) weekendy mam też zajęte bo albo pracuję albo jestem w szkole, dlatego jedyna rzecz jaka by nas urządzała to jakiś łaskawy ksiądz który mógłby przeprowadzić z nami takie nauki bardzo szybko najlepiej w godzinę. Błagam jeśli macie namiar na jakiegoś poczciwego księdza który zechce pomóc biednym zapracowanym zakochanym to dajcie znać zapłacę każdą sumę za takie mocno przyśpieszone nauki.



Witam Cię Aga,

posluchaj, z tego co wiem, to podobno w Katedrze idą na reke w wielu sprawach, wiec jedzcie tam i pogadajcie, moze uda Wam sie cos zalatwic.
Zycze powodzenia:-)

Pozdrawiam
_________________
Iza
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 10:42 pm   

izo77 - przeczytaj proszę Regulamin forum i nie cytuj niepotrzebnie całych poprzednich postów. Wprowadza to niepotrzebny chaos.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 1:27 pm   

Hey iza77, wiesz już coś może na temat kursu w kościele na rogu Strykowska/Kopcińskiego?

Ja słyszałam, że można umawiać sie na ekspresowy kurs w Zgierzu, niestety nie mam bliższych informacji na ten temat, może ktoś z was coś wie.

[ Dodano: Pon Mar 03, 2008 7:27 pm ]
U nas na forum znalazłam wzmiankę o kursie w Zgierzu, byłam też na stronie tamtejszej parafii, faktycznie1-3.04 o godz 19 będzie się odbywał kurs.
Wczesniej należy mieć zaliczoną poradnię rodzinną
 
 
romanca 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 8:57 pm   Nauki weekendowe przyspieszone w Rogowie pod Łodzią 14-16.03

Witajcie :)
Za 2 tygodnie odbędzie się przyspieszony kurs przedmałżeński w Rogowie pod Łodzia ( k. Brzezin). Kurs trwa 3 dni i zaczyna sie w piatek o 18tej i konczy w niedzielę obiadem. Jest możliwość noclegu i są zapewnione posiłki. Dają też zaświadczenie o poradni. Czyli można od razu wszystko załatwic. Kurs kosztuje 80 zł od osoby na 3 dni, jest to opłata dobrowolna, można dać mniejszą kwotę. Są jeszcze wolne miejsca.
Nie wiem nic jak są prowadzone, czy jest ciekawie czy nudno. Ponieważ mieszkamy w różnych miastach i musimy przynajmniej poradnie odbyć razem takie nauki są najlepszym rozwiązaniem. Mam nadzieję, ze może dla kogoś jeszcze ta informacja okaze sie przydatna.
To nr telefonu na który możecie dzwonic: 0693 468 233
Ostatnio zmieniony przez romanca Wto Mar 04, 2008 8:12 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 03, 2008 9:46 pm   

Romanca, a kto organizuje ten kurs?
 
 
romanca 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 03, 2008 10:23 pm   

Kurs organizuje Ognisko Miłości . Tu jest link do strony z informacją o ich działalności:
archidiecezja.lodz.pl/ognisko/4b.html
Jeśli link nie przejdzie to sprawdź skrzynkę . Tam jest poprawny
Mam nadzieję, że nie są za bardzo nawiedzeni... :?
Ostatnio zmieniony przez romanca Pon Mar 03, 2008 10:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 13, 2008 11:31 am   

Ja jednak decyduję się na przyspieszony kurs w Zgierzu oraz wczęsniej spotkania w poradni rodzinnej u św Teresy.
 
 
Aleksandra_lodz 

Dołączyła: 11 Cze 2008
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 13, 2008 8:04 am   

Odstapie miejsce na weekendowym kursie przedmałżeńskim w Łodzi. Termin kursu 21 - 22 czerwca w Centrum Służby Rodzinie.
Wpłaciłam zaliczke 100 zł, okazało się ze nie będziemy mogli uczestniczyć w kursie.
Obecnie nie ma już możliwości zapisania się na kurs (grupa juz kompletna).
Całkowity koszt kursu wynosi 200 zł (obejmuje obiady, kawe, hernate, materiały).
Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy. Ostateczny termin zamiany nazwisk do niedzieli tj do 15 czerwca
 
 
dalenka 


Wiek: 40
Dołączyła: 28 Sie 2007
Posty: 70
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 29, 2008 8:43 am   

Czy ktoś ma może jakieś informacje na temat nauk odbywających się w wakacje?
_________________
 
 
efcias 

Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 1
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw Lip 03, 2008 5:53 pm   Nauki - kurs weekendowy

Witam,
czy ktos z Was wie, gdzie odbedzie sie jakis kurs weekendowy w lipcu - sierpniu?? Na terenie calej Polski. Slub mamy na poczatku wrzesnia i nie mozemy nic znalezc :( Prosze o mala pomoc w poszukiwaniach.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Ewelina
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl