Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
czy cos sie stanie jesli pozyczymy obraczki???
Autor Wiadomość
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
  Wysłany: Wto Maj 10, 2005 1:40 pm   czy cos sie stanie jesli pozyczymy obraczki???

Tak... wlasnie... U nas, tj. na Islandii obraczki sa strasznie drogie i zupelnie nam sie nie podobaja... w Polsce bedziemy na 2 dni przed slubem... Jesli kupimy je w czwartek, to czy przerobia je nam na piatek? Chyba nie ma szans, zeby trafic tak zaraz na wlasciwy rozmiar, prawda? W ostatecznosci - pozyczymy obraczki, a co tam. Moja babcia tez brala slub w pozyczonej, dziadkowie nigdy nie dorobili sie wlasnych!!! Troche to szalone...
_________________
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 1:43 pm   

Przyznam, że bardzo nietypowy pomysł, ale spróbowac można, może rozmiar znajdziecie i będziecie mieć swoje... :D
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Rene 


Wiek: 44
Dołączyła: 31 Sty 2005
Posty: 74
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 2:48 pm   

napewno nic się nie stanie, jeżeli będa one pożyczone
ale szczerze odradzam.
Obrączki są poświęcone i to ma być Wasz symbol miłości, jeżeli u was obrączki są taki drogie to może srebro będzie tańsze a przy następnej wizycie w Polsce zamówicie sobie złote.

A może jednak znajdzie się taki jubiler, który zrobi obrączki w jeden dzień, warto pochodzić i popytać.

Powodzenia :D
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 2:54 pm   

Ja bym spróbowała załatwić wszystko drogą e-mailową lub telefoniczną najlepiej z jakimś salonem jubilerskim, który ma swoją stronę internetową.
Poszlibyście u siebie zmierzyć rozmiar palców, wybralibyście w necie wzór i poprosili o przygotowanie obrączek i odbiór w ciągu tych 2 dni przed ślubem.
Albo załatwcie to za pośrednictwem rodzinki tu na miejscu.


Generalnie uważam że nic się nie stanie, ale ja bym się na taki krok nie zdecydowała. Jakoś wolę żeby obrączka była tą właściwą od początku do końca. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
Wysłany: Wto Maj 10, 2005 3:20 pm   

Macie racje, ide obejrzec obraczki w internecie. Lepsza internetowa niz zadna:)

[ Dodano: Sro Lip 06, 2005 6:59 pm ]
W koncu obraczki kupilismy w czwartek - na 2 dni przed slubem. Zwykle, proste, byl pelen wybor rozmiarow. A juz bylo blisko ;-)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 25, 2005 8:21 pm   

Basia napisał/a:
W koncu obraczki kupilismy w czwartek - na 2 dni przed slubem.

Właśnie miałam napisać pytanie jak się wszystko skończyło. :lol: A tu "dodane" i wszystko jasne.

Super, że się udało i macie własne. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Basia 


Wiek: 45
Dołączyła: 05 Kwi 2005
Posty: 73
Skąd: Wola Pszczolecka
Wysłany: Wto Lip 26, 2005 10:19 am   

Historia byla calkiem zabawna, bowiem w czwartek, jak juz pisalam, na 2 dni przed slubem, postanowilismy wreszcie uporac sie z problemem obraczek. Udalismy sie w tym celu na ulice Piotrkowska. I zaczelismy metodycznie odwiedzac wszystkie sklepy jubilerskie. Typowa sytuacja: my: chcielibysmy kupic obraczki... pani: alez oczywiscie, prosze, tu sa wystawione, prosze wybrac, zaraz podam, ktore sie panstwu podobaja... my: podobaja nam sie te najprostsze... ile kosztuja? Tu padala cena, na ogol strzelalismy w obraczki ponizej 500zl. My: to my bysmy wzieli, ale czy istnieje mozliwosc dopasowania rozmiarow na sobote? Pani: ojejej, o rety, na sobote, to nie jest mozliwe, zapytam szefa, ale to nie jest mozliwe, nie, nie, no na sobote, no tak, no nie... i tak dalej. W koncu jubiler tuz pomiedzy Mc Donaldsem a Hortexem sprostal naszym oczekiwaniom - wyjal po prostu pelna torbe obraczek i dopasowalismy sobie nasz rozmiar. Wyszlismy zadowoleni, z obraczkami. Koszt - bodajze 400 zl. The end.
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 3:18 pm   

Basiu no i super że się wam udało z obrączkami :D Bo czytając to co pisałaś wcześniej,że pożyczycie itd...hm jakby to powiedzieć, zszokowało mnie. Nie żebym była jakaś zacofana czy coś, ale nie spotkałam się jeszcze z pozyczaniem obraczek na własny ślub. Jakby wierzyc w przepowiednie naszych babć, takie cos to nie najlepszy początek małżeństwa. Tym bardziej mnie to zszokowało bo jestm po pierwszych zajęciach nauk przedmałzeńskich i tam ksiądz mówił o ceremonii ślubnej. Mówił, ze pan młody wkłada obrączke na palec i całuje rękę małżonki, natomiast panna młoda całuje obrączke i zakłada ją na palec małżonka. Mając te słowa księdza świeżo w głowie widzę jak ty całujesz obrączkę ...pożyczoną :shock: Trochę to dziwne by było. Całujesz obrączkę jakiejś innej osoby i wkładasz ja na palec swojego lubego. No cóż. Ostatecznie i tak mogłoby być. Ale na szczęście kupiliście obrączki. Kamień z serca :wink:
_________________
 
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 10:06 am   

No ladnie,ja o obraczkach pomysle pozniej,ale jakbym zapomniala i bedzie za pozno to istnieje takie rozwiazanie!
super -cos dla zapominalskich:)
_________________
 
 
kazia 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 11:58 am   

Nie stresować forumowiczów :? :? :?
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 5:30 pm   

Szczerze mówiac to chyba nigdy nie odważyłbym się na pozyczenie obrączek od kogos znajomego. jestem za bardzo przywiazany do tradycji i obrączki powinny byc nasze własne.
 
 
asinek 

Dołączyła: 21 Maj 2010
Posty: 197
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 19, 2010 4:11 pm   :)

Ja uważam, że toświetny pomysł jeśli nie ma innej możliwości :)
 
 
kkk 

Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 24, 2010 10:10 pm   

nie zgadzam się, dla mnie obrączki to jedyna rzecz której nie mozna pożyczyc:)
 
 
kingakama 

Dołączyła: 01 Cze 2010
Posty: 56
Skąd: teraz Warszawa
Wysłany: Pon Lip 26, 2010 11:36 am   

A ja myślę, że w ekstremalnych sytuacjach można pożyczyć
 
 
ewastol86 

Wiek: 37
Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 27, 2010 5:27 pm   

Można zamówić przez internet i umówić się na odbiór w czwartek przed ślubem. Tylko najpierw zmierzyć rozmiar.
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Sie 22, 2010 1:32 pm   

Pożyczenie obrączek zdecydowanie dla mnie odpada, co coś bardzo osobistego, tylko dla nas. Sama tez nie pożyczyłabym komuś moich obrączek.
 
 
kaskapawell 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 18
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Nie Sty 27, 2013 12:27 pm   

pożyczanie obrączekkkno nieźle:(
_________________
kaska&pawel
 
 
Natalka86 

Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 12:21 pm   

Hmm jeszcze się z takim czymś nie spotkałam, nie wierzę w przesądy ani nic z tych rzeczy, ale po prostu bym się na pożyczanie nie zdecydowała. Zawsze możecie podać rozmiar komuś z rodziny, by mógł je zamówić za Was, a poprawki typu zmieszanie i zwiększanie jubiler robi na miejscu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl