Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauki- gdzie tak, gdzie nie
Autor Wiadomość
Alizze 

Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 11
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 29, 2012 1:20 pm   

Witam właśnie odbyliśmy nauki przedmałżeńskie u Ojców Jezuitów na Sienkiewicza kurs trwał w Sobote i Niedzilę od godz 9-17, ale w niedzielę zajęcia zkończyły sie około 15 i są często przerwy na kawe bądz herbate . Prowadzone w sposób naprawde interesujący można z nich wynieść wiele ciekawych inmformacji polecam
Ostatnio zmieniony przez Alizze Sro Lut 29, 2012 1:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
noirsoleil 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 10:58 pm   

Potwierdzam i również polecam jezuitów :) Słyszałam też pozytywne opinie o dominikanach.
 
 
 
jupik 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 44
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:43 pm   Dominikanie

Ja miałam kurs i chodziłam do poradni do Dominikanów - wprawdzie w Warszawie a nie Łodzi, ale polecam z całego serca. Kurs weekendowy-daje do myślenia, prowadzenie rewelacyjne. Poradnia-3 spotkania co tydzień, zupełnie nietypowe (bardziej przypominają kurs). Ogólnie-warto!
 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Sob Mar 03, 2012 11:01 pm   

Wieczory dla Zakochanych przy katedrze -
ZDECYDOWANE NIE !! !!!!!!!!!!!!!!!!!
Wiele cierpliwości trzeba, żeby wytrzymać 180minut takiego marazmu !!
_________________
 
 
monikax11 

Wiek: 36
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2012 10:24 pm   

Właśnie dziś ukończyłam kurs przedmałżeński(weekendowy) u Jezuitów.Polecam a nawet bardzo polecam.Bardzo dobrze prowadzone zajęcia i testy dla narzeczonych, które pozwalają nam się lepiej poznać.
_________________
Moniczka:)
 
 
ptysia7 


Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 46
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 6:14 pm   

WITAM.
Zakończyliśmy właśnie weekendowy kurs u DOMINIKANÓW Zielona 13.
Polecam na 100% formuła fajna, ciekawie, ksiądz-podejście zdrowe do życia posiada, a zwłaszcza do samego siebie, zakonników i kościoła.
w wakacje kursów nie ma, jest jeszcze kurs w czerwcu, proponuję wysłać maila- bo taką drogę najbardziej preferuje ten ksiądz- koniecznie z dopiskiem PILNE! My w ten sposób załapaliśmy się na kurs w ciągu tygodnia- zawsze ktoś rezygnuje lub podejść w piątek na zielona13 i tam podpytać np portiera kiedy jest kurs i po prostu przyjść.
www.lodz.dominikanie.pl o.K Karbownik
_________________

 
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Maj 28, 2012 6:41 pm   

Znajomi byli ostatnio na naukach w kościele św. Teresy i byli bardzo zadowoleni. Ksiądz nie narzuca swojego zdania, można z nim porozmawiać i ogólnie stwierdzili, że panowała bardzo przyjazna atmosfera.
_________________


 
 
Shy 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 224
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: Wto Maj 29, 2012 9:23 am   

My "byliśmy" na kursie u dominikanów, ale mój narzeczony tego nie wytrzymał.. dlatego tez w sobotę już się nie pojawiliśmy. Nie podobało nam się to, że ksiądz przeklina i na silę próbuje się przypodobać uczestnikom.. chciał być "cool" a wyszło mu to zupełnie odwrotnie.. nie mieliśmy za to zastrzeżeń co do pary, która razem z nim prowadziła owe wykłady.. byli konkretni i szczerzy.. ja bym tego kursu nie polecała, ale każdy może mieć swoje zdanie..
_________________

 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 30, 2012 9:44 pm   

Odświeżam temat :) Szukamy nauk, które odbędziemy szybko i bezboleśnie. Poleci ktoś coś? :)
A czy w ogóle w Łodzi bądź okolicach jest kościół, gdzie nie wymagają nauk?
_________________

Ostatnio zmieniony przez tynnnka Wto Paź 30, 2012 9:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 7:01 pm   

Są nauki 2 dniowe, my na takie idziemy.
Jeśli coś to mogę podać kontakt do prowadzącego.
_________________
 
 
alamakota 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Lip 2011
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2012 11:46 am   

tynnnka napisał/a:
Odświeżam temat :) Szukamy nauk, które odbędziemy szybko i bezboleśnie. Poleci ktoś coś? :)
A czy w ogóle w Łodzi bądź okolicach jest kościół, gdzie nie wymagają nauk?


My nie mieliśmy nauk, w kościele św. Doroty Łódź - Mileszki, ale są 2 spotkania z księdzem: jedno wspólne kilku par z tego samego dnia ślubu i drugie indywidualne każdej pary (oba w ostatnim miesiącu przed ślubem).
Ksiądz Proboszcz specyficzny (nie jest niemiły, to taki zacny ksiądz z prawdziwego zdarzenia).
Atmosfera na ślubie bezcenna - prowadzi ceremonię jakby znał Młodych prywatnie od lat (być może ten mały drewniany kościółek dodatkowo robi taki klimat).
My byliśmy bardzo zadowoleni, do dziś chodzimy tam w niedzielę mimo że to nie nasza parafia :)
_________________

 
 
basia.nowak 

Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lis 2012
Posty: 13
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Lis 15, 2012 10:14 am   

Wielu moich znajomych poleca nauki w Kościele przy Łąkowej i my chyba też sie tam wybierzemy.

[ Dodano: Czw Lis 15, 2012 10:15 am ]
Dodam, że też można tam nauki odbyć w dwa dni i już :)
 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 17, 2012 9:27 pm   

no my właśnie też się wybieramy na łąkową i to już 7 grudnia :eek: basia.nowak, a Wy kiedy się wybieracie?
_________________

 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Wto Lis 20, 2012 9:04 am   

My idziemy również na Łąkową 23-24 listopada. Może będzie ktoś z forum?
_________________
 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 21, 2012 8:04 am   

Waldi87, my najprawdopodobniej będziemy, bo zmienili date :)
_________________

 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Sro Lis 21, 2012 12:02 pm   

Aha, to pewnie się będziemy widzieć, ale nie będziemy wiedzieć ze to my hehe
_________________
 
 
tynnnka 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 6:25 pm   

Waldi87, i jak się podobało? ja szczerze powiedziawszy jestem zawiedziona i cieszę się ,że już mamy to za sobą... :roll:
_________________

 
 
Waldi87 

Dołączył: 11 Paź 2012
Posty: 37
Skąd: ŁDZ
Wysłany: Sob Lis 24, 2012 8:04 pm   

Trochę nudno ta Babeczka opowiadało. Ksiądz już mógł to prowadzić, weselej by było. Ale teraz to już git ze już po. Tyle siedzenia szok.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Waldi87 Sob Lis 24, 2012 8:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 12:20 pm   

Odbyliśmy weekendowy kurs u dominikanów. Zdecydowanie polecamy. Ojciec Dariusz Kantypowicz - bardzo pozytywny człowiek, z ogromną wiedzą, życzliwie podchodzący do młodych. Dla mnie części kursu dotyczące Boga i wiary były wyjątkowo interesujące. Jeśli chodzi o małżeństwo, które współprowadziło zajęcia - również mam dobre odczucia - mówili "od serca" i nie było w tym czuć nachalnego dydaktyzmu. No i jeszcze pani pedagog - konkretna, żywiołowa kobieta - myślę, że swoim wystąpieniem wywołała wśród audytorium sporo entuzjazmu :)

Muszę przyznać, że mieliśmy obawy co do weekendowego kursu - bałam się, że "nie wysiedzimy", ale tak jak pisałam wyżej - prowadzący potrafili skupić naszą uwagę - czas zleciał szybko :) Dodatkowym plusem było również przygotowanie poczęstunku - ciastek, kawy, herbaty dla uczestników, więc w przerwach mogliśmy "zmobilizować siły" :smile:
 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 1:23 pm   

grejpfrut, o, też byłaś? No popatrz :) Ja to ta psalm śpiewająca :D
Mnie osobiście ubodło nietrzymanie się tematów przez o. Dariusza, zwłaszcza wieczorem pierwszego dnia, ale poza tym jestem bardzo zadowolona. Byłam raczej nastawiona na wykład o małżeństwie w oczach KK, a niestety teologiczne wykłady i analiza Pisma Świętego i powtarzanie w kółko tych samych zdań nieco mnie zraziły. No ale to pierwszego dnia, kiedy i ja się nie najlepiej czułam (zatrucie pokarmowe i duży stres z jeszcze jednego powodu), także ocena jest mało obiektywna. Drugiego dnia czułam się dobrze i wykłady były dużo lepsze w moim odczuciu :] Co do małżeństwa i pani pedagog - nie mam żadnych zastrzeżeń, wszystko interesująco, rzeczowo przedstawione :]
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 7:24 pm   

Cześć,
Mam pytanie do dziewczyn które miały nauki właśnie u Dominikanów. Jesteśmy zapisani z narzeczonym na termin Majowy. A pytanie dokładnie odnosi się poradni czy zapisując sie na poradnie terminy są jakieś odległe czy zaraz po kursach ??
_________________
 
 
Magda1312 
The Winter Bride


Wiek: 34
Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 1396
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 1:07 pm   

Ja na poradnię zapisałam się od razu na pierwszy poniedziałek po weekendzie. Myślę, że nie powinno być problemów z szybkim terminem, chociaż jak były problemy z dostosowaniem godziny, to para przede mną zapisywała się dopiero na ~7maja (kurs był 19-20.04), ale to chodziło o jakąś godzinę typu 18:00 - czyli najpopularniejszą. Jeśli jesteście dyspozycyjni w porannych godzinach to tym bardziej nie powinno być problemu (my byliśmy na popołudniu, tj 16:30 i jak widać, też daliśmy radę szybko się zapisać)
_________________
4.01.2014

Gość, uśmiechnij się!
A to mój dzienniczek:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl