Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Nauki- gdzie tak, gdzie nie
Autor Wiadomość
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 8:43 am   

joanna_25 napisał/a:
KTO CHODZIŁ NA NAUKI DO ŁAGIEWNIK W ŁODZI??
I miał już ślub?
Mam pytanie,czy wystarczyło Wam to świadectwo?Czy może ksiądz kazał Wam iść jeszcze do poradni??


Joanno, niczego nie musisz się obawiać. Chodziliśmy do Łagiewnik na nauki i już od prawie 3 tygodni jesteśmy "po' też w Łagiewnikach :lol: Zaświadczenie wystarczyło, nawet nikt nic nie wspominał o poradni.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 10:36 am   

Violu, mi się wydaje że joanna_25 pytała się raczej o to czy ktoś chodzący na nauki w Łagiewnikach nie miał problemu w innej parafii z ich zaświadczeniem.



P.S. Violu - gdzie relacja i fotki, hę? :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 8:21 pm   

No właśnie!Bo jestem z innej parafi i boję się że jak pójdę załatwiać formalności przed ślubem to mi ksiądz nie uzna samego kursu z Łagiewnik.Ale bym się wkurzyła!
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Maj 13, 2005 8:32 pm   

Jestem pewna, że to nie problem. Wybierasz taki kurs, o którym sądzisz, że Cię jakoś wzbogaci lub taki który odpowiada czasowo. Równie dobrze możecie skorzystać z nauk weekendowych organizowanych w innym końcu Polski jak i jeżdzić co niedzielę do Pabianic przez jedenaście tygodni ;)
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 14, 2005 2:48 pm   

kryszka napisał/a:

P.S. Violu - gdzie relacja i fotki, hę? :wink:


Hi hi :) wiedziałam, że mi się dostanie :oops: Przepraszam, ale nie miałam ostatnio czasu zasiąść na dłużej przed komputerem. Zdjęć mamy całe setki w komputerze, ale sa na razie w fazie obróbki :cry: Obiecuje w przyszłym tygodniu załączyć zdjęcia i relację :) Ale jednym zdaniem: ślub mieliśmy cudowny i słoneczko nam wyszło wtedy, gdy go najbardziej potrzebowaliśmy, czyli podczas sesji i przed kościołem. :lol:
 
 
Bandora 

Wiek: 45
Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 17, 2005 7:25 am   Nauki w Łodzi u Jezuitów - POLECAMY !!

Właśnie wczoraj zakończyliśmy nauki przedmałżeńskie u Jezuitów na Sienkiewicza 60. Było naprawdę baaardzo sympatycznie i ciekawie, a prowadzący byli rzeczowi i wykazywali duże poczucie humoru, co doskonale wpływało na atmosferę.
A teraz trochę info dla chętnych. Zapisy w środę od 17 do 18, lub na adres meilowo koszb@poczta.onet.pl . My płaciliśmy 30 zł za osobę. Dodam jeszcze że w zajęcia wliczony jest czas na zajęcia z poradni rodzinnej.
Ogólnie jeszcze raz polecamy i pozdrawiamy wszystkich którzy z nami tam byli :D . Zapraszamy również na naszą stronę http://jaroniek.fm.interia.pl/ .
POzdrowienia od Moniki i Maćka
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 30, 2005 7:05 am   

W piątek zakończylismy nauki przedmałżeńskie, które odbywalismy w parafii MB Bolesnej.
:arrow: było o jedno mniej spotkanie niz Ksiądz zapowiadał na początku
:arrow: były "bezbolesne"
:arrow: nie kosztowały ani złotóweczki
:arrow: trzeba tylko było chodzić, w sumie 7 spotkań
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 03, 2005 10:28 pm   

My najprawdopodobniej pójdziemy do Jezuitów. Tam kurs zaczyna się 5.09. Mam nadzieję, że Moje załatwi sobie w pracy ranną zmianę.

Trzeba przyjść zapisać się 31.08 od godz.16.30. Piszę to, bo może ktoś będzie chętny...
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
Ostatnio zmieniony przez Agnesia Pon Sie 15, 2005 8:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gosiael 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 06, 2005 6:47 am   

Mogę tylko podpisać się pod dobrymi opiniami o naukach u Jezuitów. Nas osobiście nauki z racji posiadania stosownych adnotacji na świadectwach ominęły, ale od ludzi, którzy tam chodzili [a to w koncu moja parafia więc ich trochę znam] to słyszałam pozytywne opinie.

Tym, który mają problemy z czasem w tygodniu mogę jeszcze powiedzieć o innym rozwiązaniu - kursie weekendowym - poniżej link do stron organizatorów.

http://www.archidiecezja.lodz.pl/sm/wieczory.html

Ale żadnych opinni na temat tych kursów nie znam. Myślę jednak, ze mogłyby być interesujące dla tych co nie mogą w tygodniu.

Pozdrawiam

Gosia
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 9:59 pm   

Tak więc zapisaliśmy się do Jezuitów. Jutro pierwsze spotkanie. Niestety idę sama, bo Moje nie mogło załatwić sobie rannej zmiany... :doubletear:
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Yuki 


Wiek: 42
Dołączyła: 14 Sie 2005
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 26, 2005 9:21 pm   

Agnesia napisał/a:
Tak więc zapisaliśmy się do Jezuitów. Jutro pierwsze spotkanie. Niestety idę sama, bo Moje nie mogło załatwić sobie rannej zmiany... :doubletear:


Mnie to cudo jeszcze czeka. Mam pytanko. Kiedy teraz zaczyna się kurs na Sienkiewicza? Bo uznałam, że chociaż wszystko inne lezy odłogiem, to te nieszczęsne nauki moge mieć z głowy :mrgreen:

Ps. A wie może ktoś, jak jest w tym kościele Dobrego Pasterza?

Pozdrawiam: Yuki
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 27, 2005 6:56 pm   

W czwartek właśnie kończymy kurs u Jezuitów. Na prawdę polecam serdecznie. Kurs jest prowadzony troszkę nietypowo, ale nie zdradzę szczegółów. Na pewno nie wygląda to tak, że ksiądz coś mruczy pod nosem, a uczestnicy śpią. Jeśli chcesz dowiedzieć się kiedy organizowany jest następny kurs napisz meila na adres koszb@poczta.onet.pl. Wydaje mi się, że w połowie października, ale nie jestem pewna...

[ Dodano: Czw Wrz 29, 2005 9:48 pm ]
Tak więc zakończyliśmy dzisiaj nauki przedmałżeńskie wraz z zaliczeniem poradni. Dostaliśmy zaświadczenie i poszliśmy do domku.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 9:37 am   

Mnie to cudo jeszcze czeka. Mam pytanko. Kiedy teraz zaczyna się kurs na Sienkiewicza? Bo uznałam, że chociaż wszystko inne lezy odłogiem, to te nieszczęsne nauki moge mieć z głowy :mrgreen:

Ps. A wie może ktoś, jak jest w tym kościele Dobrego Pasterza?


Yuki, jeśli zalezy Ci tylko na papierku to mogę Ci pomóc,
co innego jeśli chcesz te nauki przeżyć....
Jak będziesz zainteresowana pisz na priv'a

acha,
powiem tylko, że raz musicie się stawić w kancelarii razem, nauka trwa 15 minut ;-) Później otrzymujecie zaświadczenie..i juz :D

pozdrawiam
 
 
monula 


Wiek: 44
Dołączyła: 03 Kwi 2005
Posty: 15
Skąd: Łódż
Wysłany: Wto Paź 11, 2005 8:20 pm   

Edyta napisał/a:
no to teraz Was zaskoczę

u mojego narzeczonego w parafii nauki są bezpłatne i trwają tylko 4 spotkania w niedziele o 17.00!!!!

hahahaha
no nieźle
R. nawet poprzekłada sobie godziny pracy, tylko żeby się na coś takiego załapać :mrgreen:



Edytko please please gdzie mozna sie zapisac na takie nauki??? :kwiat:

[ Dodano: Wto Paź 11, 2005 9:36 pm ]
Jola napisał/a:
Polecam nauki w kościele Chrystusa Króla na Retkini, miło i bezproblemowo, a przy tym część zajęć naprawdę bardzo ciekawa. (przynajmniej dla nas) :)


Jolu mozesz mi cos wiecej powiedziec o naukach w kosciele Chrystusa Krola na Retkini?

Pozdrawiam:))
_________________
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Wto Paź 11, 2005 9:03 pm   

inka999 napisał/a:
acha,
powiem tylko, że raz musicie się stawić w kancelarii razem, nauka trwa 15 minut ;-) Później otrzymujecie zaświadczenie..i juz :D


Ja też tak chce !! !!!!!! :!:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 11, 2005 9:14 pm   

monula napisał/a:
Edytko please please gdzie mozna sie zapisac na takie nauki??? :kwiat:

Edyta już się nie udziela na forum. Jej narzeczony mieszkał na Radogoszczu Zachodzie i należał do parafii NMP Królowej Polski przy Zgierskiej. Podobno... :twisted:
:arrow: http://www.forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=89
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
inka999 


Dołączyła: 15 Lip 2005
Posty: 67
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 12, 2005 8:09 am   

Edi napisał/a:
inka999 napisał/a:
acha,
powiem tylko, że raz musicie się stawić w kancelarii razem, nauka trwa 15 minut ;-) Później otrzymujecie zaświadczenie..i juz :D


Ja też tak chce !! !!!!!! :!:




no to jak coś to proszę na priv :graba:
 
 
Gosik8 


Wiek: 46
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 12, 2005 10:43 am   

cieszę się z dobrych opinii o naukach u Jezuitów bo my zaczynamy 20.10 o 19 - co prawda jestem księgową i 20 to niestety podatek ( z reguły nie wychodzę z pracy przed 22) ale miły pan, który nas zapisywał, powiedział, że jesli nie uda mi sie wyjść, to na 1 zajęcia narzeczony może przyjść sam. ?ebyście widzieli minę mojego Misia hihihi... :mrgreen:
 
 
Akane 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 12, 2005 10:54 am   

A ja się zastanawiam nad jakimś skróconym kursem... Praca 8 godzin dziennie+studia zaoczne+pisanie pracy magisterskiej wystarczająco dają mi się w kość, dodatkowych 4 godzin tygodniowo spędzonych na kursie chyba nie przetrzymam...
 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 01, 2005 9:27 pm   

nauki nauki....chyba my jednak tez zostaniemy przy tym aby dostac papierek :)
po prostu z opowiadan kumpeli....jak opowiadala, coz to ksiadz mowil o zyciu po slubie...jak sie robi dzieci...:)moze na tekiego trafila, ale jakos nie chce tego przezywac:)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Gosik8 


Wiek: 46
Dołączyła: 20 Wrz 2005
Posty: 40
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 10, 2005 11:08 am   

jestem już po 5 spotkaniach u Jezuitów i chciałam się podzielić opinią. My jesteśmy zachwyceni. Nauki prowadzone z sercem, ciekawie, przez różnych ludzi, ale to ma swoje zalety. Są różne "ćwiczenia" w parach, przez które naprawę lepiej sie poznajemy i rozumiemy. i często jest zabawnie.
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 29, 2005 2:58 pm   

A orientuje się ktoś kiedy ruszaja najbliższe nauki o Jezuitów??
Ja mam skończony kurs robiliśmy w ogolniaku i mam normalny papierek razem z poradnia.
Niestety mój D nie :x
I oświadczył mi, że sam nie pójdzie gdyż te nauki mają nas zbliżyć :lol:

No cóż czego nie robi się dla kochanego :D
 
 
FLOSSY 

Wiek: 42
Dołączyła: 01 Gru 2005
Posty: 34
Skąd: EL
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 11:55 pm   

Jestem w tej samej sytuacji Anik :)
Ale czeka nas juz ostatnie spotkanko..w Łagiewnikach..polecam trwa 1,5h zaczyna sie o 17tej w niedziele i to jest tylko chyba 5 czy 6 spotkan.Sa tylko 2razy do roku..wiec trzeba sie dowiedziec jesli ktos sobie zyczy.Cena- po 25zl od osoby:) Same konkrety :)
 
 
Maggda 

Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 9:50 pm   

Inka9999 - posłałąm priva, ale coś w skrzynce mi wisi :( .

A w razie czego, czy ktoś wie, kiedy zaczynają się nauki u jezuitów na Sienkiewicza? I co oni na to, jeśli mój Miś pracuje na zmiany i nie może tak często brać iudziału w zajęciach, bo go zwyczajnie nie ma wtedy... :(
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:15 pm   

Maggdo - priv będzie wisiał w skrzynce dopóki inka999 go nie odbierze, musisz cierpliwie czekać. :)
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2006 12:31 pm   

A czy ktoś z was, wie moze cos na temat nauk w kościele, przy górce widzewskiej (przy Tesco na Widzewie), nie zma nazwy kościoła niestety.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:32 am   

Kościół jest pod wezwaniem brata Alberta Chmielowskiego, ale niestety nie wiem nic o naukach tam prowadzonych :(
_________________

 
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:42 am   

Pusiak napisał/a:
Kościół jest pod wezwaniem brata Alberta Chmielowskiego, ale niestety nie wiem nic o naukach tam prowadzonych :(


Chociaz wiem, jak sie nazywa :)
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 11:55 am   

tzn. o ile pamietam, to oni sami nie prowadzą poradni, i nauk chyba też nie.... ale nie dam sobie obciąć głowy za to....
_________________

 
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 23, 2006 12:10 pm   

Pusiak napisał/a:
tzn. o ile pamietam, to oni sami nie prowadzą poradni, i nauk chyba też nie.... ale nie dam sobie obciąć głowy za to....

Na pewno nauki, ale nie weim, czy poradnie też
_________________
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:20 pm   

gosiaczek napisał/a:
Koszt 15 zł od osoby (pieniądze są ponoć dla pani od NPR)

A czy inne Forumowiczki płaciłyscie cos za nauki?
Ja rzopoczełam nauki w Mateuszu w P-cach. Przyszliśmy na zajecia, wzielismy kareczki do zaliczenia i nic - nic nie dalismy co łaska. Dodam ze nauki prowadzone sa przez ksiedza.
_________________

http://www.wizaz.pl
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:24 pm   

Nauki u św. Teresy: 3 spotkania po 15 zł za osobę i "książeczka" (jedna na parę) - 10 zł. W sumie 100 zł za parę.

Sporo, nie sądzicie? :?
_________________
chez alma |
 
 
karmelcia 


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 177
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 3:25 pm   

Alma_ napisał/a:
Nauki u św. Teresy: 3 spotkania po 15 zł za osobę i "książeczka" (jedna na parę) - 10 zł. W sumie 100 zł za parę.

Sporo, nie sądzicie? :?


bardzo duzo :(
_________________

http://www.wizaz.pl
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 7:27 pm   

Alma_ napisał/a:
Sporo, nie sądzicie? :?


Dużo,dużo :evil: :evil: :evil: :evil:
_________________
 
 
pidzamka81 


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 22
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 10:44 pm   

hmm... tzn ze za nauki przedmalzenskie sie placi??? jestem w szoku, myslalam ze to jest za darmo. Ale jeszcze raz bo nie wiem czy dobrze zrozumialam--placi sie tylko za poradnie czy za nauki tez?

I jeszcze jedno pytanko-- czy na nauki przedmalzenskie mozna isc do jakiejkolwiek parafii czy tylko do tej w ktorej bierze sie slub? My obydwoje bierzemy slub w swojej parafii ale slyszalam ze w Kościele ?w. Katarzyny odbywają sie nauki w marcu. I czy trzeba sie wczesniej zapisac czy wystarczy poprostu w danym terminie przyjsc?

POzdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.

Co prawda my slub mamy we wrzesniu wiec jeszcze duzo czasu przed nami ale dobrze sie wczesniej zorientowac.

Pozdrawiam jeszcze raz
_________________
PRZESYŁAM BUZIACZKI I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA Gość
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lut 09, 2006 11:14 pm   

Nie trzeba w tym samym kościele, można w dowolnym miejsu. Czasem obowiązują zapisy (trzeba się dowiedzieć indywidualnie). A co do płatności - bywa różnie. Za poradnię prawie na pewno, za nauki - zasadniczo nie, ale bywają opłaty w stylu "za sprzątanie sali" :roll:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 2:48 pm   

Alma_ napisał/a:
Nauki u św. Teresy: 3 spotkania po 15 zł za osobę i "książeczka" (jedna na parę) - 10 zł. W sumie 100 zł za parę.

Sporo, nie sądzicie? :?


przegladam sobie forum i widze cos, co mnie interesuje, ale nie cieszy ...

my z powodu przebywania za granica wlasnie do sw. Teresy zostalismy skierowani przez Ojca z Lagiewnik. bo w Lagiewnikach nie maja nauk w czasie wakacji.
troche sporawo ... jakas 'ksiazeczke' pozyczyl nam juz Ojciec podczas wizyty w Lagiewnikach, wiec moze chociaz 10 zl oszczedzimy ... :?

no, ale nie ma wyjscia. nie przeskoczymy tego.
_________________
 
 
kokosek2 

Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 27, 2006 1:04 pm   

Kamyk napisał/a:
A czy ktoś z was, wie moze cos na temat nauk w kościele, przy górce widzewskiej (przy Tesco na Widzewie), nie zma nazwy kościoła niestety.

Witam,
my mieliśmy tam nauki. Rozpoczęły sie 13.09 i trwały ok 7 tygodni - czyli 7 spotkań. Prowadził je ks.Marek - chyba najfajniejszy z tutejszych księży. Nauki były całkiem znośne - w cykl spotkan wliczone były 2 z panią z poradni rodzinnej. Niestety pani dużo mówiła na przykładzie swojej rodziny - dużo było anegdot. I dla tej pani musieliśmy zapłacić 20zł od pary. Poza tym polecam księdza Marka do załatwiania innych formalności - to miły serdeczny człowiek natomiast odradzam szczerze ks. Tadeusza - to furiat.
Pozdrowionka :-)
_________________
Who, being loved is poor?
 
 
 
miza4 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: łódź
  Wysłany: Wto Mar 14, 2006 4:21 pm   

a czy ktoras z was wie cos na temat kursu przedmalazenskiego w jeden weekend? moj kuzynka w lublinie skorzystala z takiego. dwa dni siedzenia po 5 godzin i zaliczone!!!
czy nie ma czegos takiego u nas w lodzi? :)

[ Dodano: Wto Mar 14, 2006 4:33 pm ]
NO WIEC, NAUKI na Kopcinskiego 1/3 w kosciele Sw. Teresy tel 6783522 zaczynaja sie 24,04,2006 i trwaja niestety do 19,06,2006, czyli 10 zajec. nie zdazylam zapytac o ktorej ani w jakie dni bo ksiadz zaraz po swojej odpowiedzi odlozyl sluchawke :-)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 4:35 pm   

Nauki w św. Teresie to chyba jedne z droższych, o których słyszałam.
_________________
chez alma |
 
 
miza4 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 1:16 pm   

Pewnie tak, ale chyba najkorzystniejsze. W mojej parafii oo. Pasjonistów kurs trwa 20 spotkan!!!! okolo pol roku jak powiedzial mi ksiadz, I NIESTETY TYLE POWINIEN TRWAC WE WSZYSTKICH PARAFIACH. Podpowiedzial mi ze na ul. Ogrodowej prowadzony jest TURBO kurs :-) :jumpingmrgreen:
ale nie moge sie do nich dodzwonic :(
 
 
Akane 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 9:06 am   

Ja też w panice szukam kursu - wcześniej nie sądziłam, że to takie skomplikowane... Mieliśmy iść do Jezuitów, ale na 21 marca mają wszystko pozajmowane już od lutego. W innych parafiach sprawa wygląda jeszcze gorzej, bo nauki trwają po 2-3 miesiące. A ślub mamy na początku czerwca.

Szukam cały czas i jak coś znajdę, dam znać - będę wdzięczna jeśli i inne "gapowiczki" będą tutaj wrzucały rezultaty poszukiwań przyspieszonych kursów :)
 
 
 
Gallathea 

Wiek: 45
Dołączyła: 29 Wrz 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 3:12 pm   

Matko, ja też szukam w panice nauk przedmałżeńskich. To jest jakiś obłęd! Ksiądz w naszej parafii kazał nam zadzwonic wiosną. Wczoraj dzwonię a on mówi że już 6 spotkań było i za póxno żeby dołaczyć. Slub mam w lipcu noi boję sie że nie zdążę.

Jak coś znajdę to też dam znać.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Mar 20, 2006 3:23 pm ]
Zadzwoniłam do Parafii ?w Katarzyny w Zgierzu. nauki zaczynają się 24/04/06 i trwają 3 dni. + 1 spotkanie poradni małżeńskiej. (poradnia w kazdy poniedziałek) Kurs bezpłatny.
podaję telefon do kancelarii 716 33 18 godz 15-17. Gamonica nie zapytałam tylko czy juz można sie zapisywać, bo ksiądz powiedział przez telefon ze kto przyjdzie to moze wziąć udział, ale jakos tak mi się nie chce wierzyc ze bez zapisów. Bo wszedzie trzeba sie grubo wczesniej zapisywać.
 
 
Akane 

Wiek: 42
Dołączyła: 22 Sie 2005
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 9:26 am   

A ja dorwałam poradnię na ?ubardzkiej 28. Zajęcia odbywają się we wtorki i w piątki od 17:00 do 19:00. Można przyjść, zapisać się i brać już udział w spotkaniu. Są to nauki połączone z poradnią rodzinną, całość kosztuje 15 zł. Do realizacji przewidzianych jest 20 tematów, przy czym we wtorki (podobno) realizowanych jest kilka tematów podczas jednych zajęć. Ja się już zdecydowałam, atmosfera jest miła, piątkowy pan bardzo sympatyczny. Zobaczymy, jak będzie dzisiaj :)
 
 
 
miza4 

Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 3:11 pm   

Gallathea napisał/a:
Zadzwoniłam do Parafii ?w Katarzyny w Zgierzu. nauki zaczynają się 24/04/06 i trwają 3 dni. + 1 spotkanie poradni małżeńskiej. (poradnia w kazdy poniedziałek) Kurs bezpłatny.
podaję telefon do kancelarii 716 33 18 godz 15-17.



Gallatheo!!!! jestes boska!!! to bylby najwspanialszy kurs przedmałżeński!
[smilie=g035.gif]
tylko jak tam dzwonie to pani mowi: ABONENT CZASOWO NIEDOST?PNY!!!
:mur:
Moze poszukam innego nr. NA JAKIEJ ULICY JEST TEN KO?CIÓŁ?

[ Dodano: Sro Mar 29, 2006 4:17 pm ]
Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny
95-100 Zgierz
pl. Jana Pawła II 11/13
woj. łódzkie powiat: zgierski gmina: Zgierz TEL (42) 7163318
[smilie=g020.gif] ćwicze cierpliwość , a pani nadal mowi : ABONENT CZASOWO NIEDOSTEPNY :hot:
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sro Mar 29, 2006 3:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maggda 

Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 9:39 pm   

My dziś zaczęliśmy nauki u Jezuitów. Zapowiada się nieźle :shock: :D
 
 
 
agusia211 

Dołączyła: 23 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 23, 2006 11:06 pm   

witam
przeczytałam wasze opinie o naukach i myślę, ze zdecydujemy sie z moim przyszłym na kurs w parafii Jezuitów, chciałabym was zapytać o nr telefonu pod którym można się zapisać (lub miejsce jesli trzeba to zrobić osobiscie), niestety stronka która pojawiła sie w postach wczesniej nie otwiera mi się :(
pozdrawiam
 
 
Pauluśka 

Wiek: 40
Dołączyła: 07 Maj 2006
Posty: 15
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 12:27 pm   

Czy można odbyć nauki rok przed ślubem? Mój B ma papierek ale ja nie, więc pewnie i tak będziemy musieli chodzić razem. Będę mieć slub w Kościele Matki Odkupiciela na Chojnach(Górna). czy słyszałyście coś o naukach, które się mogą tam odbywać?
Dzieki
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 12:53 pm   

Jak najbardziej można rok wcześniej. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Maj 15, 2006 1:44 pm   

My sie zastanawiamy czy szukac jakiegos polskiego ksiedza tutaj w Londynie, czy poczekac az wrocimy ? Problem w tym, ze ja wracam w polowie wrzenia, a moj kochany L dopiero na poczatku 2007... Od razu na dzien dobry czeka nas remont mieszkania i jeszcze te nauki.... Z drugiej strony nie chcialabym zostawiac wszystkiego na ostatnia chwile....
Ale tutaj moglibysmy chodzic na te nauki tylko w niedziele a niedziela to jedyny dzien calkowicie wolny....
Ten moj bezboznik, sie nie postaral w liceum. a byloby z glowy.
Chyba przyjdzie nam przed samym slubem umowic sie na kilka spotkan ze znajomym ksiedzem....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl