Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Skrzydełka:):):)
Autor Wiadomość
Daffodil 

Dołączyła: 31 Mar 2005
Posty: 43
Skąd: Łódź/Warszawa
  Wysłany: Nie Maj 29, 2005 4:08 pm   Skrzydełka:):):)

Uff ale super upalnie....Mam dla Was propozycję...co byście powiedzieli na skrzydełka w miodzie z tymiankiem???Nie trzeba być mistrzem kuchni, żeby sobie poradzić z tym tematem:)Nadają się na na obiadek czy tez ciepłą kolację.

Skrzydełka z miodem i tymiankiem( lub "udka z patyczkami " jak nazywa je moja druga połówka:)

1kg skrzydeł z kurki ( 1kg to porcyjka obiadowa na 3-4 os)
2 łyżki stołowe miodu
2 torebki tymianku
sól

skrzydełka umyc i poporcjować - czyli pociąć na obu zgięciach tak ale powstały 3 elementy przy czym tej ostatniej części - zakończenia skrzydła nie pieczemy i możemy ją podarować np kotu:)następnie skrzydła dobrze nasalnamy w w garnku mieszamy je z dwoma łyżkami miodu, tak zeby miodek się wszędzie dostał.Póżniej każde skrzydełko starannie obsypujemy suszonym tymiankiem i wkładamy do lodówki na jakąś godzinkę llub dwie. Po tym czasie skrzydełka układamy na blaszce i w temperaturze 180stopni pieczemy do ładnego zrumienienia z obu stron.Oczywiście wskazane jest ich przerzucenie na drugą stronę aby wszędzie były złociste. Do skrzydełek proponuję chlebek lub grzanki z czosnkiem jeśli lubiecie i np. wiosenną sałatę z pomidorkami, ogórkiem ,rzodkiewką i papryką w sosie vinegret( oliwa z oliwek, cebulka troszkę wody sol pieprz i sok z cytryny)lub ze śmietanką:) Całość pycha na letnie spotkanie na powietrzu:)a jednak trochę inaczej niż grill:)
_________________
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 29, 2005 7:54 pm   

Daffodil napewno skrzydełka są wyśmienite, mam na nie ochotę :D i może wypróbuję ten przepis w przyszłości (innymi ziołami przyprawiałam, tymiankiem jeszcze nie). Dzięki za przepisik. :lol:
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 30, 2005 9:19 am   

Jakiś czas temu znajomy zachwalał skrzydełka w miodzie. Na pewno więc się skuszę i wyprubuję przepis ;)
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 11:50 am   

Ja mogę polecić bardzo prosty sposób na kotlety obojetnie czy z drobiu czy schabowe.
Chodzi tutaj o panierkę, która wykonuje się z płatków kukurydzianych, które wczesniej należy porządnie robić np. tłuczkiem do mięsa.
A potem standardowo, najpierw kotlet do jajka, a potem do tych rozdrobnionych płatków nalezy włożyć i obkleić nimi kotleta.
Gwarantuję, że wychodzi nie lada pychotka.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 8:37 pm   

KasiaK ja też znam ten sposób od mojej mamy i potrawa wygląda i smakuje troszkę inaczej, pychotka.
Mogę polecić jeszcze inny sposobik panierki. Do bułki tartej dorzucić sezamu. Wtedy usmażone kotlety wyglądają ładnie a smakują jeszcze lepiej. Spróbujcie.... :D
_________________
 
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 02, 2005 8:42 pm   

Ja panieruję w sezamie, tylko ... hm bez bułki :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl