Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszycie sukni - polećcie krawcową
Autor Wiadomość
muzzle 


Wiek: 44
Dołączyła: 14 Maj 2005
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 11:06 am   Uszycie sukni - polećcie krawcową

DZIEWCZYNY POMOZCIE!

:?

CZY ZNA KTOS DOBRA KRAWCOWA W LODZI, LUB SALON ZAJMUJACY SIE SZYCIEM SUKIENEK?

:roll:

BARDZO PLINIE POTRZEBUJE!

POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE!!!
_________________
muzzlle
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Kwi 28, 2006 8:37 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 8:25 pm   Uszycie sukni

Ja swoją szyłam na Więckowskiego 1 (dawniej Piotrkowska 80) - salon Małgorzata i jestem bardzo zadowolona. :)



Ale generalnie w każdym mniejszym sklepie z sukniami, bo trudno nazwać je salonami w tradycyjnym tego słowa znaczeniu :wink: uszyją ci suknię wg Twojego własnego projektu.

Przejrzyj tematy "z krawcową" w tytule - znajdziesz tam kilka namiarów na krawcowe specjalizujące się w szyciu sukni ślubnych.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Maj 02, 2006 10:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 8:51 am   

Ja będę miała uszytą suknię. Pojechałam w tym celu do Sulejowa na Podklasztorze. Tam ma pracownię pani, która wstawia suknie do salonów w Łodzi ale szyje też wedługo projektów. Jeśli nie przeszkadza ci, że to pod Łodzią to daj znać a prześlę ci dokładne namiary.

Moją suknie ma uszyć w przeciągu trzech tygodni, także tempo ma ekspresowe.
I tak się ze mną umówiła, że jeśli to nie będzie to o czym marzę to nie muszę tego brać, ona to po prostu wstawi do sklepu :D

Teraz czekam. W przyszły weekend miną akurat trzy tygodnie i się okaże czy to jest to
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 9:28 am   

To się nieźle Kot wzięłaś za przygotowania jak sama suknia ma być gotowa tak szybko :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 9:34 am   

Hm ja wcale nie nalegałam, żeby to było tak szybko. Poprostu pojechała do Sulejowa, obejżałam setki zdjęć i katalogów oraz suknie, które czekały na odbiór u tej pani. No i ustaliłyśmy wygląd mojej.

Podoba mi się też cena sukni 900 złotych i to że w prezencie ostaje się welon i rękawiczki (tyle że ja nie planuję wkładać rękawiczek).

Najbardziej cieszę się, że nie mószę w ciemno płacić żadnej zaliczki. A jak się okaże że się nie zrozumiałysmy to też się nic nie stanie po prostu nie biorę sukni i już.

Za 2 tygodnie powinny być już gotowe moje buty i wtedy pojadę obejrzeć suknię - pani bedzie moga wtedy dpasować długość :D
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 10:19 am   

Kot napisał/a:
Za 2 tygodnie powinny być już gotowe moje buty i wtedy pojadę obejrzeć suknię - pani bedzie moga wtedy dpasować długość :D


Kot-ku :) To buty zamawiałaś u szewca?To pewnie beda jakieś oryginalne?Jak można wiedzieć to napisz jak będą wyglądały.

I koniecznie napisz jak obejrzysz swoją suknię czy wszystko ok.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 10:24 am   

Dam ci znać jak poszło :D A buty będą z białej satyny

_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 10:42 am   

No fajne.Hm...ciekawe jak u mnie będzie z butami.Bo muszę mieć na płaskim obcasie a nie ma dużego wyboru takich :(
No ale widzę że poważnie się wziełaś za przygotowania.A martwiłaś się że nie zdążysz...ja też muszę się w końcu wziąć do roboty bo jeszcze nic nie mam :smut:
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 10:47 am   

Spokojnie, mój przypadek pokazuje tylko, że wszystko jest możliwe i wszystko można dużo szybciej zorganizować. Poza tym ja akurat będę się przebierała podczas wesela, jak już o tym wcześniej pisałam, także przedemną jeszcze poszukiwania 2-giej sukni (bo buciki też już są upatrzone :wink: )
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 2:59 pm   

:mlotek: Halo babeczki! Proszę nie odbiegać od tematu. Dziewczyna szuka porady, o Waszych przygotowaniach można poczytać w innych tematach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 19, 2005 7:57 pm   

czy ktoś kto już ma gotową, uszyta suknię, może polecić jakieś miejsce żeby tam uszyć? Mnie się na razie spodobały 3 miejsca: Loris na Jaracza, Panna Młoda na Piotra Skargi (w odróżnieniu od **** w Gracji obok) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???
 
 
joanna_25 


Wiek: 43
Dołączyła: 02 Lut 2005
Posty: 357
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:08 am   

strawberrytea napisał/a:
) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???


Czy Tobie chodzi o Wenus?Jak dla mnie to strzasznie kiczowate są suknie w tym salonie.Ja bym się raczej nie zdecydowała na szycie tam mojej.
Hm...chyba że nie widziałam wszystkiego i mają tam jakieś fajne...

strawberrytea to Ty chcesz uszyć suknie według własnego projektu?Bo jeśli tak to chyba taniej będzie u krawcowych a nie w salonach ślubnych.
A praktycznie w każdym salonie można uszyć swoją suknię.
Zajrzyj na ul.6 sierpnia przy Piotrkowskiej.Tam też dosyć tanio szyją.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość!


 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:42 am   

Możliwe że to Wenus. Co do ceny to i tu i na Górniaku panie mówią o cenie ok 1200 zł więc myślę że to niedużo. Natomiast w Loris jest już drożej no i chciałam się dowiedzieć czy warto...
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 10:48 am   

Odbieram suknie z Loris w sobotę. Jak dotąd jestem zadowolona. Materiały, z których szyją wyglądają na dobre gatunkowo. Wykonczenie też jest porządne. Poczytaj sobie na forum wątki z opiniami o salonach i o szyciu sukni w Loris. Tam już też się wypowiadałam.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 11:44 am   

strawberrytea napisał/a:
Możliwe że to Wenus. Co do ceny to i tu i na Górniaku panie mówią o cenie ok 1200 zł więc myślę że to niedużo.

Zajrzyj do pani Małgorzaty, którą polecam na początku wątku. Za taką cenę też uszyje ci super suknię. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 20, 2005 1:29 pm   

dziekuję Z pewnością tam zajrzę :)
 
 
maliga 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Gru 2004
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 11:37 am   

Ja w czwartek idę odebrać suknię, szyta była w "salonie" Anna Maria na Wschodniej. Z całą pewnością mogę polecić to miejsce! Pani jest wielką profesjonalistką, ma tzw "oko" i szyje cudnie. Dodatkowo miałam chyba z 5 przymiarek bo cały czas chudłam i nie można było ustalić "ślubnych" wymiarów, co więcej idę jeszcze jutro na przymiarkę i już zapowiedziałam pani, że będzie musiała zwęzić i nie ma z tym problemu. Naprawdę warto, halkę i rękawiczki dostaję gratis.
_________________
Serdecznie Cię pozdrawiam Gość
 
 
 
monique 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Lut 2005
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 16, 2005 11:43 am   

joanna_25 napisał/a:
strawberrytea napisał/a:
) i taki salon na Piotrkowskiej w bramie zaraz przy Narutowicza Możecie coś doradzić???


Czy Tobie chodzi o Wenus?Jak dla mnie to strzasznie kiczowate są suknie w tym salonie.Ja bym się raczej nie zdecydowała na szycie tam mojej.
Hm...chyba że nie widziałam wszystkiego i mają tam jakieś fajne...

strawberrytea to Ty chcesz uszyć suknie według własnego projektu?Bo jeśli tak to chyba taniej będzie u krawcowych a nie w salonach ślubnych.
A praktycznie w każdym salonie można uszyć swoją suknię.
Zajrzyj na ul.6 sierpnia przy Piotrkowskiej.Tam też dosyć tanio szyją.


Jeżeli mówimy o piotrkowskiej 50 to ja tam szyłam i jestem baaardzo zadowolona. Może na wystawei nie maja imponującej kolekcji , przejrzałam mnóstwo zdjęć sukni i kobitki doradziły mi fachowo. Zaznaczyłam że w trakcie mogą byc jeszcze jakies zmiany i zgodziły się. Na szczęście zmian nie było. A zadowolona jestem bardzo. Więcej o mojej sukni: http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2734
_________________
serdecznie pozdrawiam Gość i życzę miłego dnia ;-)
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 27, 2006 7:04 pm   Re: suknia

KOCIAMBERS napisał/a:
ja też nie kupiłabym sukni bez przymiarki na ślepo,ale ta krawcowa ogłaszająca się w Allegro, ma pracownie w Pabianicach.więc to jest rzut beretem od Łodzi. umówiłam sie na spotkanie i w ciagu tygodnia mi ją uszyje.zdjęła ze mnie miare, szwaczka jest na miejscu i widzialam jak moja suknia powstaje.do sukni jako gratis mam ładny welon, podwiązke, rękawiczki i szal. do gorsetu mozna wybrac samemu aplikacje lub inne ozdoby.naprawde jestem bardzo zadowolona!!!! cena tej sukni w Łodzi i Tomaszowie Maz. jest taka sama (1900zł) a tu 800zł !! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ja miałam u niej kupić suknię ślubną tylko ze z haftowanym gorsetem. Ta sama cena czyli 800zł.

Ale rozmyśliłam się...dlaczego?

Po pierwsze : zadałam tej pani pytanie czy możliwe jest przesłanie próbki materiału. Owszem było możliwe ale tylko wtedy gdy ja jej wyslę znaczki zwrotne !

Po drugie : oburzył mnie nietakt i ... nie wiem jak to określić.
Poprostu wysłałam jej wymiary a ona powiedziała że na moje wymiary to 10% więcej trzeba doliczyć no i "delikatnie" spytała się czy aby nie jestem w ciąży bo mam tak nietypowe wymiary.... Hmmm nie wiem co mysleć

Po trzecie : zgodziłam się z opinią forumek ze suknia ta jest oklepana i lepiej wybrać coś innego. No ale jeśli komuś się podoba to ok.

Dlatego tez zostałam bez sukni.
Ale loś sie uśmiechnąłi na Allegro znalazłąm rewelacyjna pracownię krawiecką która uszyła mi śliczną suknię ślubna na moje wymiary bez dopłaty, mało teko bezinteresownie na własny koszt wysłali mi próbki materiałów.... Dbają o klieta.
No a cena...połowe tego co tamta 279zł.
Za te pieniądze mam piękną suknię, gratis szal do niej oraz torebkę. Zyć nie umierać :rotfl:
_________________
 
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 6:30 am   

Cytat:
misia-misia napisała : Po pierwsze : zadałam tej pani pytanie czy możliwe jest przesłanie próbki materiału. Owszem było możliwe ale tylko wtedy gdy ja jej wyslę znaczki zwrotne !

Po drugie : oburzył mnie nietakt i ... nie wiem jak to określić.
Poprostu wysłałam jej wymiary a ona powiedziała że na moje wymiary to 10% więcej trzeba doliczyć no i "delikatnie" spytała się czy aby nie jestem w ciąży bo mam tak nietypowe wymiary.... Hmmm nie wiem co mysleć


no to się nazywa "dbać o klienta":/
nie dziwię się, że zrezygnowałaś. Pozat ym, sądzę, że te firmy mają i tak dość dużą przebitkę na owychsukniach, i wołanie 10% więcej, bo rozmiar to nie S,czy M jest drobną przesadą, że użyję takiego eufemizmu.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 7:56 am   

Misia dobrze że zrezygnowałaś za wczasu,a z taką krawcowa lepiej w interesy nie wchodzić, bo slub jest stresujący sam w sobie i dodatkowych problemów typu uszyje, nie uszyje, za ile nie potzreba.
Najwazniejsze, że już masz suknie, a że za taką kwotę, ech mąż będzie miał z Ciebie pociechę taka oszczędna żona :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 28, 2006 8:31 am   

Ja też się cieszę że zrezygnowałam z tej krawcowej .

Na to miejsce wybrałam inną krawcową z Pracowni Krawieckiej M&R w Gostyninie.

Też bałam się jak diabli, bo w końcy wysyłasz tylko wymiary a dostajesz gotową suknię.

Muszę powiedzieć że przeżyłam szok jak zobaczyłam gotową suknię.

Na zdjęciu w necie była taka... skromniutka
Jak ja założyłam suknię...szok ale na szczęście pozytywny!
Normalnie super. Gorset leży idealnie, suknia się pięknie układa.
A odszycie... nie jak z pracowni krawieckiej (bez metek, rozmiarówki itd. )
Normalnie metki wszyte z logo firmy, wszyta metka z rozmiarem, metka jak prać. Tak jak w sukniach z salonu.

Jak zrobię zdjęcie to wstawię na forum.

Elegancko zapakowana przesyłka, dołączony wieszak na suknię, worek na suknię by sie nie brudziła ani nie kurzyła.
Poprostu super.

Gdyby ktoś z was chciał namiary na pracownię podam je na priv albo dam link na ich stronę internetowa bądz na ofertę allegro.

Naprawdę polecam.

A suknia naprawdę nie wygląda na 279zł ale conajmniej na 800-900zł

Aha. gdyby któraś z was chciała tanio uszyć suknię to mam równiez namiar na krawcową spod Krakowa która szyje suknie (podobno) tylko za 600zł bez względu na wzór sukni czy ilość matriału.Mało tego krawcowa ta może zaprojektować nam suknię. W tym celu nalezy napisać kilka słów o sobie a ona pod nasz sposób bycia, charakter zaprojektuje suknię. I to wdszystko za 600zł.tak pisze na jej stronce internetowej.
I tu również wysyłą się tylko wymiary.
Gdyby któraś z was chciała to priv.
_________________
 
 
 
bety2006 

Wiek: 45
Dołączyła: 02 Maj 2006
Posty: 12
Skąd: Łask
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 7:39 am   

Kot napisał/a:
Teraz czekam. W przyszły weekend miną akurat trzy tygodnie i się okaże czy to jest to


Cześć! A mnie mogłabyś przesłać namiary na Sulejów? Na razie i tak w ogóle nie mam pomysłu na suknie, musze chyba najpierw poprzymierzać w jakiej będzie mi najlepiej, a póżniej z jakimś przybliżonym pomysłem udać się do krawcowej?! :mur:
_________________
:)
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Maj 02, 2006 10:00 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 02, 2006 10:02 am   

Dokładnie - musisz najpierw poprzymierzać różne fasony i modele, żeby wiedzieć w czym się czujesz najlepiej. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agulus 

Dołączyła: 20 Lut 2006
Posty: 21
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Maj 03, 2006 9:41 pm   

ja polecam krawcowa ze Wschodnej duzo moich kolezanek szylo tam suknie i byly bardzo zadowolone
ja ide na pierwsza przymiarke w ponidzialek to zdam relacje jak bylo :hyhy:
 
 
 
Lamia_Kiren 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 3:18 pm   Dobra krawcowa, która uszyje suknie ze zdjecia

Witam,

Nie wiem, czy wstrzeliłam sie w dobry dział, ale poszukuję krawcowej, która umiałaby uszyć suknie na podstawie jej zdjęcia. Dokładnie chodzi o suknię Cosmobella 7061.
Jeżeli znacie jakieś krawcowe lub same macie doświadczenia z szyciem sukienek na podstawie fotek, proszę, podzielcie się swoim doświadczenie :) .

Pozdrawiam
_________________
"Kto w Indiach nie był, ten świata nie widział"
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 3:23 pm   

poczytaj wyżej, może znajdziesz jakieś namiary.
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 3:34 pm   

Jak szukałam swojej, widziałam w Loris na manekinie suknię uszytą na wzór tej właśnie Cosmobelli. Wg mnie udana praca. Dlatego też m. in. zdecydowałam się szyć swoją właśnie tam. Co prawda było to już 2 lata temu, bo suknię zamawiałam ze sporym wyprzedzeniem.
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 10:15 pm   

W Loris szylam swoja suknie na poprawiny wg wlasnego projektu... rowniez polecam goraco! :D
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 01, 2006 10:35 pm   

Znam dobrą krawcową która szyje suknie ślubne ale jest z torunia, i wiele moich znajomych czy rodzina przynosiła zdjęfcia i była tak jak ze zdjęcia.
_________________
Nasz Ślub 06.10.2007
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 17, 2006 9:37 pm   

ja poprosze o namiary na dobra krawcowa najchetniej Lodz lub okolice (nie musi byc krawcowa od sukien slubnych - ja nie chce tradycyjnej sukni)..
jesli jest taka mozliwosc, to prosze o pw..
 
 
karotomka 

Dołączyła: 17 Sty 2007
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 30, 2007 10:44 am   szukam MEDALOWEJ krawcowej

witam,
szukam DOBREJ (rzeczywiscie sprawdzonej i poleconej)krawcowej z Lodzi lub okolic w zwiazku z checia (uparlam sie i to juz postanowione:)uszycia pieknej sukienki slubnej (szczegolny material!!sam kroj sukienki bardzo prosty,delikatny,zwiewny,prosty,bardzo kobiecy),wklejam zdjecia kiecki prezentowane na modelce(w paromiesiecznej ciazy)
PROSZE POMOZCIE!

http://img230.imageshack....smarried5mw.jpg

http://www.condenast.co.u...edding06RxB.jpg

[ Dodano: Wto Sty 30, 2007 10:46 am ]
wklejam fotki raz jeszcze:)

http://img230.imageshack....smarried5mw.jpg

http://www.condenast.co.u...edding06RxB.jpg
 
 
Lamia_Kiren 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Wrz 2006
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 12:54 pm   

Witam, :) ,

Wczoraj kupilam swoją wymarzona Cosmobelle 7061, ale niestety rozmiar 6, używana. Musze ją zmniejszyć, nie wiecie, czy te pracownie, np. Loris przyjmuja suknie z zewnatrz do przeróbki?

Dzieki za jakies info :)

Pozdrawiam :)
_________________
"Kto w Indiach nie był, ten świata nie widział"
 
 
 
karszym 

Dołączyła: 18 Kwi 2007
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:22 pm   

Witam,

pozwolicie, że teraz ja napiszę swoje wrażenia na temat zakupu sukni ślubnej.

Na początku chodzialam od salonu do salonu. Szukalam tej jedynej, ale wszytkie suknie wydawaly mi się bardzo podobne i oklepane. Ponieważ w większości salonów byly podobne suknie i katalogi, niestety żadna gotowa suknia nie "powalila mnie na kolana", zdecydowalam się stworzyć swoją wlasną kreację. Dlatego szukalam, salonu który by spelnil moje wymagania. Znalazlam

Skorzystalam z uslug firmy "Joanna" w Łodzi. Przemila obsluga, kobiety znają się na swojej pracy, potrafia naprawde doradzić. Uwzględniają każdą prośbę, sugestię co do fasonu, materialu sukni. Wykonują szkic sukni.

Zaprezentowalam swoj projekt, po kilku wspolnych poprawkach zostal zaakceptowany.

Jako ciekawostkę dodam, że tydzień przed ślubem podjelam decyzje, że chce niestandardowe rękawiczki .... i nie bylo problemu z realizacją zamówienia.


Pozdrawiam
Karolina
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 11:22 pm   

Karszym gratuluję udanego "polowania" na suknię. Ja miaŁam bardzo podobne odczucia po spacerrze po salonach. ?aŁuję, że nie weszŁam do Joanny choć mijaŁam ją kilkakrotnie.
Koniec końców zamówiŁam suknię w dość podobny sposób, co Ty, tyle tylko, że pracowaŁam na istniejącym wzorze. Choć myślę, że "moja" moja pracownia też podjęŁaby się uszycia suknie wg projektu klienta.
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 7:47 am   

A czy któraś z was szyła może suknię u Pani Aliny z Gadki Starej? bo ja właśnie tam będę miała szytą i chciałabym poznać Wasze opinie...
_________________
 
 
żabeczka 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Mar 2007
Posty: 19
Skąd: Łódź/ Warszawa
Wysłany: Sob Cze 16, 2007 10:15 pm   

dziwczyny, mam do Was prośbe polećcie mi krawcową lub salon, który uszyje mi suknie. Zrobi to profesjonalnie i oczywiście nie zedrze ze mnie ostatniej złotówki:)
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 17, 2007 11:34 am   

?abeczka poczytaj powyższe posty i odwiedź salony, które są polecane :D
 
 
kalina 

Wiek: 39
Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 22, 2007 11:09 am   

hej dziewczyny !
Czy któraś z Was szyła sobie albo szyje ( oprócz kryszki :) ) sukienkę w salonie Małgorzata w Łodzi ?? ? Zamierzam tam uszyć swoją sukienkę, ale chciałabym poznać więcej opinii na temat tej krawcowej...
pozdrawiam !
_________________

Ślub cywilny 30.08.2008
 
 
 
pscoolka 


Wiek: 42
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Łódź/Holandia
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 3:47 pm   

ja bede miala prawdopodobnie szyta sukienke w Wenus na Piotrkowskiej. Pochodzilam sobie poprzymierzalam az namierzylam swoja faworytke. Niestety cena jak dla mnie troche za wysoka bo 2200zlotych. Poszlam ze zdjeciem tej sukienki do Wenus i tam mi ja uszyja za polowe ceny.Panie bardzo mile i profesjonalistki:)
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 16, 2007 8:23 am   

J tez szyłam suknie ale w Pabianicach
 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 12:31 am   

Ja uszylam suknie w salonie Malgorzata, ktory BYL przy Wieckowskiego. "Byl", bo Pani Malgosia zwinela interes i chce wyjechac. Ale mowila, ze wroci, tylko nie wiadomo kiedy:)

Wlasciwie mialysmy z mama szczescie, bo zalapylysmy sie na ostatni gwizdek - ostatnie poprawki robila juz w zaprzyjaznionej pracowni, po zamknieciu swojego salonu.

Ale sukni wyszla pierwszorzednie, wszystko rowniutko i od raz wiedziala o co mi chodzi (przyszlam do krawocwej ze swoim projektem narysowanym na kartce:) Wiedzialam, ze swojej wymarzonej sukni nie znajde w salonie, bo jak dla mnie wszystkie salonowe suknie sa na jedno kopyto i maja te okropne marszczenia spiete paskudztwem, przypominajacym kwiatek - co kto lubi, ja akurat nie bardzo...) No mam dosc specyfinczy gust:)

Pani Malgosia wcelowala w niego w 100%. Jestem bardzo zadowolona. Jezeli kiedys wroci do Lodzi i traficie na nia przypadkiem, to mozecie szyc u niej bez wahania. I do tego wcale nie wychodzi drogo!
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:42 pm   

A może się pochwalisz i wkleisz gdzieś zdjęcie?
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 10:07 pm   

EwaM napisał/a:
A może się pochwalisz i wkleisz gdzieś zdjęcie?


Na razie nie mam zadnych zdjec, ale po slubie pochwale sie na pewno:)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 05, 2008 2:39 pm   

Czy któraś z Was szyła suknię w salonie-pracowni "Anna" przy ul. Piłsudskiego 124?
Bardzo mi zależy na Waszych opiniach.
A może wiecie gdzie można uszyć suknię?
Nie musi być bardzo tanio,ma być rzeczywiście super krawcowa.
Polecicie mi coś?
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Mar 05, 2008 7:55 pm   

tutaj jest wykaz pracowni krawieckich - przejdź się, popatrz na propnowane modele. Opinie to jedno a wizyta i rozmowa z krawcową to drugie
Ostatnio zmieniony przez gosc Sro Mar 05, 2008 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szept 

Dołączyła: 20 Sie 2005
Posty: 230
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 10:10 pm   

No tak,przejrzałam i : pracownia "Małgorzata" o której było najwięcej pochlebnych opinii już nie istnieje. Również "Anna
Maria" ze Wschodniej zwinęła się. Co prawda podano numer telefonu,zadzwoniłam,ale pani tak dziwnie wypytywała:" a skąd dzwonię,a skąd numer" :o Normalnie czułam się,jak bym robiła coś złego,a nie pytałam o szycie sukni :kwasny:

Czasu coraz mniej,a ja stoję w miejscu.


edit: pytanie o zakup koronek przeniosŁam do nowego wątku
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Nie Mar 23, 2008 7:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Sro Paź 08, 2008 7:06 am   

Swoja suknie slubna szyje w salonie Loris na Jaracza 15. Panie bardzo miłe i rzeczowe, pomocne ale nie nachalne. Przyszłam ze swoim projektem, panie najpierw kazały mi zmierzyć pare sukienek, potem projekt zmodyfikowały wg wniosków które sama wyciągnęłam oglądając siebie w różnych fasonach.
Jestem bardzo zadowolona. Więcej napiszę po pierwszej przymiarce, którą będę miała w grudniu jak przyjadę na święta do Polski.
 
 
Starlet81 

Dołączyła: 09 Lip 2008
Posty: 16
Skąd: Kutno
Wysłany: Czw Paź 23, 2008 10:09 pm   

Dziewczynki czy znacie jakąś dobrą krawcową która uszyłaby suknie tego typu:

camelia_1[1].jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1132 raz(y) 9.65 KB

valdemar_1[1].jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1021 raz(y) 41.66 KB

_________________
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 25, 2008 10:17 am   

Znam salon gdzie wszystko uszyją, bez fuszerki. Ale to daleko i niekoniecznie tanio. Wiadomo, za jakość i profesjonalizm się płaci. A dlaczego chcesz szyć? Nie da się kupić tych sukienek w Polsce czy są bardzo drogie? I ile kosztują?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl