Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ślub kościelny z osobą niewierzącą
Autor Wiadomość
adrianna2018 

Dołączyła: 08 Cze 2018
Posty: 1
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Cze 08, 2018 12:14 pm   ślub kościelny z osobą niewierzącą

Hej! Czy ktoś z was orientuje się może jak w Łodzi wygląda załatwienie sobie ślubu kościelnego, gdzie panna młoda jest niewierząca (lecz była chrzczona, była u komunii i bierzmowania), a pan młody tak? Do tego nie zamierzam płacić księdzu tyle ile sobie zażyczy, lecz tyle na ile będzie pozwalał mi na daną chwilę mój budżet :) dodam też, że mamy małe dziecko, które chcemy ochrzcić w Boże Narodzenie, a ślub dopiero w sierpniu przyszłego roku... był ktoś kiedyś w podobnej sytuacji?
Ostatnio zmieniony przez adrianna2018 Pią Cze 08, 2018 12:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hachiko 

Dołączyła: 11 Sty 2016
Posty: 144
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 5:40 pm   

Polecam kościół w Łagiewnikach w Łodzi - cena ustalona z góry to 750 zł. W tym jest już organista, więc nie trzeba dodatkowo płacić i przystrojenie kościoła, ponieważ nie wpuszczają z zewnątrz nikogo. Nie robią tam żadnego problemu, jeśli wówczas mielibyście dziecko i dopiero po dziecku ślub (niektóre kościoły robią z tym problem... albo ze chrztem). I z tego co wiem, nie mają problemu z udzieleniem ślubu, jeśli jedna ze stron jest niewierząca. Ułatwieniem może być to, że przyjęła chrzest, bierzmowanie, itp. Pytanie, czy chce brać udział w slubie jako ateistka (wtedy tylko Ty mówisz swoją przysięgę kościelną, partnerka przysięgę cywilną, i partnerka przez całą msze się nie odzywa, nie przyjmuje komunii, itp.). Z tego, co wiem, to nawet jeśli partnerka byłaby stroną ateistyczną przy zawieraniu zw. małżeńskiego, to czekają Was oboje nauki przedmałżeńskie, niestety. Taki wspaniały przymus dla niewiernych. Tyle że w sumie skoro będziecie mieli dzieciątko, to księża raczej nie widzą juz powodu, żeby taką parę wysyłać na nauki i można zostać z nich zwolnionym :wink:
_________________

 
 
RudaNiepoprawna 


Wiek: 31
Dołączyła: 28 Cze 2017
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 08, 2018 6:27 pm   

Co do Łagiewnik, mój kuzyn ze swoją już żona w pierwszej kolejności planowali tam ślub. On nie jest osobą wierzącą, choć chrzczony był (co do komunii nie pamiętam, bierzmowania na pewno nie miał) woęc nie chciał podchodzić do ślubu jako osoba wierząca. W Łagiewnikach ksiądz nie robił problemów, zaśmiał się nawet że mniej roboty z tym będzie w takim razie. Jedynie co to musiał podpisać że nie będzie przeszkadzał w wychowaniu ewentualnych dzieci w wierze katolickiej i zachowa powage podczas ceremonii. Co do nauk to nie wiem jak było. Ostatecznie brali ślub w parafii panny młodej, gdyż się okazało że proboszczem jest ksiądz, który dobrze zna rodzinę jej i ją samą uczył religii też.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl