Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ile to kosztuje?
Autor Wiadomość
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 2:36 pm   

Znane powiedzenie:

"Towar jest wart tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić"

i już...

Od strony finansowej dla jednych fotograf za 1000zł będzie "ceną dopuszczalną", dla innych 5000zł to będzie "dobry wydatek" a jeszcze dla innego 8000zł za zdjęcia ślubne to będzie "troszkę drobnych".

Smutne jest tylko to, że w wielu przypadkach o wyborze fotografa decyduje jednak cena, bo niestety ona rośnie wraz ze wzrostem umiejętności, ilości Klientów itp.
Zwykłe prawo popytu i podaży.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 30, 2010 5:00 pm   

mazurowicz.com napisał/a:
Oczywiście że są inne aspekty które wyznaczają cenę. Ale wymieniłem te hmm które można łatwo wycenić sobie.

I o te inne aspekty własnie mi chodzi :)

fotografialodz napisał/a:
na nizszym mialem na mysli mniejszy poziom od kwot 3-4 tysiecy i wiecej, bo o takich cenach pisala kolezanka.

No to Panowie i Panie fotografowie-jeśli się szanujecie, i nie macie jeszcze cen na tym poziomie, wiecie co robić :wink:

rafalolczyk.com napisał/a:
Znane powiedzenie:

"Towar jest wart tyle ile nabywca jest skłonny za niego zapłacić"

i już...

Zwykłe prawo popytu i podaży.


Trochę powycinałam z wypowiedzi, ale sensu chyba nie zmieniłam. O to własnie wczesniej mi chodziło :)

rafalolczyk.com napisał/a:
Smutne jest tylko to, że w wielu przypadkach o wyborze fotografa decyduje jednak cena, bo niestety ona rośnie wraz ze wzrostem umiejętności, ilości Klientów itp.

No nie jest to wesołe, ale ceny organizacji slubu i wesela nie są wesołe. Wy Fotografowie narzekacie na to, że klienci oszczędzają, a my klienci na koszta całej organizacji, więc i ceny zdjęć. Normalka:)

Odpowiadając na posta majci_ch, chciałam jedynie zasygnalizować, że troche nie tędy droga- nie napisała co jej się konkretnie nie podoba u tańszych fotografów. Z jej postu można było wywnioskować, że po prostu nie warto tracić czasu na szukanie tańszych fotografów niż tych, którzy za usługę życzą sobie min. 3 tys. Ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że znalazłam dobrego za niższą kwotę, ale to oczywiścia moja subiektywna ocena i na tym póki co zakończę udział w tym wątku:)
_________________
 
 
majcia_ch 

Dołączyła: 12 Mar 2009
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 02, 2011 12:25 am   

Wcześniej też uważałam, że warto szukać. Niestety straciłam na te poszukiwania za dużo czasu, czasu który też kosztuje.
Piszesz, że nie napisałam konkretnie co mi się nie podoba u tańszych fotografów - ale przecież to też będzie subiektywna ocena i nie wydaje mi się żeby był sens dyskusji na temat gustów. Problem może też tkwić w tym, że ktoś ze znajomych podsunął mi kilka stron naprawdę dobrych fotografów. Po obejrzeniu tych stron nie mogę już patrzeć to co oferuje 99% naszych rodzimych "posiadaczy aparatów".
 
 
citizenfish 

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 03, 2011 5:57 pm   

Sa oferty fotografów na poziomie 6500pln...i to wcale nie są najdroższe propozycje w Polsce.
:!:
 
 
taja 


Dołączyła: 20 Wrz 2010
Posty: 2193
Skąd: łódź bałuty-rtk
Wysłany: Czw Sty 06, 2011 6:48 pm   

a ja zapytam:
20zł od zdjęcia (przygotowanie, ślub, wesele)
dużo czy mało?? :P

zdjęcia tylko w slicznie przygotowanym albumie multimedialnym

na priv mogę podać stronkę fotografa, którego chcemy wybrać, uważam, że są fantastyczne.. ale jak czytam wasze opinie, to wychodzą strasznie drogo.
za 3tys zł wyjdzie nam tylko 150 zdjęć.

proszę o opinie.
_________________

 
 
citizenfish 

Wiek: 39
Dołączyła: 26 Gru 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
  Wysłany: Czw Sty 06, 2011 10:17 pm   

taja napisał/a:
a ja zapytam:
20zł od zdjęcia (przygotowanie, ślub, wesele)
dużo czy mało?? :P

zdjęcia tylko w slicznie przygotowanym albumie multimedialnym

na priv mogę podać stronkę fotografa, którego chcemy wybrać, uważam, że są fantastyczne.. ale jak czytam wasze opinie, to wychodzą strasznie drogo.
za 3tys zł wyjdzie nam tylko 150 zdjęć.

proszę o opinie.


Próbujcie negocjować...
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 1:38 pm   

Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi :)
_________________


 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 2:07 pm   

ja uwazam ze to drogo aczkolwiek zalezy jakie to zdjecia, rozumiem ze 2 tys za 120 zdjec, no bo po 30 szt za kazda czesc to wychodzi 120 a nie 60 :)
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 2:28 pm   

ewa.krzys napisał/a:
Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi


Powiem tak: wszystko zależy jakie to zdjęcia.
Są fotografowie, którzy za 100 zdjęć wołają 7tys zł i mają problemy z wolnym terminem.
Ponadto mało który fotograf oddaje wszystkie zdjęcia - z materiału wychodzi 1000fotek i wiele jest bardzo podobnych, ruszonych, żle naświetlonych itp.
Realnie dobrych kadrów zostaje max. 400-500.
Ja przygotowuję pakiet zdjęć obrobionych dla Klienta + pakiet zdjęć bez obróbki.

Pozdrawiam
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 6:06 pm   

fotografialodz, 30 zdjęć z przygotowań, ślubu i wesela, a drugie 30 zdjęć z pleneru i tylko tyle.

rafalolczyk.com, chcieliśmy dostać płytę z resztą zdjęć, chodzi mi właśnie o te "dobre kadry", ale fotograf powiedział, że on takiej płyty nie daje i już, a jeśli chcemy bardzo to za dodatkową opłatą może zrobić nam prezentację ze zdjęć, ale ich nie da się później wywołać nawet, już nie mówiąc o tym, że nie mielibyśmy możliwość dania kilku wybranych fotografii naszym gościom.
Rozumiem, że za dobrego fotografa trzeba zapłacić, ale proszę mi wierzyć, ten nie należał do zbytnio dobrych, bo podobne, a nawet lepsze zdjęcia robi moja Młoda (czyt. siostra).
Cóż, szukamy dalej ...
_________________


 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 6:55 pm   

ewa.krzys napisał/a:
ale fotograf powiedział, że on takiej płyty nie daje i już, a jeśli chcemy bardzo to za dodatkową opłatą może zrobić nam prezentację ze zdjęć, ale ich nie da się później wywołać nawet, już nie mówiąc o tym, że nie mielibyśmy możliwość dania kilku wybranych fotografii naszym gościom.


a jak ustaliliście w umowie?
no jesli nie chce dac tych dobrych kadrów, to juz przynajmniej dziwne.
ale widziałem tez takie opcje kiedy fotograf daj tyle i tyle w pakiecie a reszta dopłata - i to dlatego, ze nie ma tego wpisanego ani w ofercie ani w umowie.
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 10:07 pm   

ewa.krzys napisał/a:
fotografialodz, 30 zdjęć z przygotowań, ślubu i wesela, a drugie 30 zdjęć z pleneru i tylko tyle.


wg mnie to bardzo malo jak na dzien slubu 30zdjec, heh to co on pokaze to nawet nie bedzie reportaz przynajmniej wg mnie

jesli chodzi o plener to ilosc zdjec odpowiednia

a tak z ciekawosci to co to za fotograf ? :)
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 03, 2011 10:39 pm   

no jak 30 fotek x 2 czyli 60 - to raczej wiele tam nie obejrzymy :)
Ale... jesli zdjęcia robił Anton Corbijn - to mnie by i 10 wystarczylo :)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 7:14 am   

fotografialodz, to raczej początkujący fotograf z mojej miejscowości, ale mający zbyt duże mniemanie o sobie. Niestety, ale warunki "łódzkie" są dla mnie zbyt wygórowane na razie :P

rafalolczyk.com, umowy nawet nie czytałam, bo nie mam zamiaru takowej podpisywać. Zdjęcia tego Pana ani mnie, ani Krzysia nie zachwycają, ba, uważam, że podobne robi moja siostra (chyba już nawet to pisałam).

Jednak jestem dobrej myśli, dzięki Waszej uprzejmości dostałam kolejne namiary na fotografów, za co bardzo dziękuję :)
_________________


 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 8:13 am   

rafalolczyk.com napisał/a:
ewa.krzys napisał/a:
Nam fotograf powiedział 2 tys. za 60 zdjęć, po 30 zdjęć z przygotowań, ślubu, wesela i pleneru. Dodatkowo na pewno nie dostaniemy płyty ze wszystkimi zdjęciami. Uważam, że to przesada, ale po Waszych opiniach stwierdzam, że to dość niska cena... Na pewno zatrudnię też moją siostrę, która ostatnio bawi się w fotografa i nieźle jej to wychodzi


Powiem tak: wszystko zależy jakie to zdjęcia.
Są fotografowie, którzy za 100 zdjęć wołają 7tys zł i mają problemy z wolnym terminem.
Ponadto mało który fotograf oddaje wszystkie zdjęcia - z materiału wychodzi 1000fotek i wiele jest bardzo podobnych, ruszonych, żle naświetlonych itp.
Realnie dobrych kadrów zostaje max. 400-500.
Ja przygotowuję pakiet zdjęć obrobionych dla Klienta + pakiet zdjęć bez obróbki.

Pozdrawiam


Ale to chyba mówisz w oparciu o za granicę , bo takich co mają stawki 7k i zapchany kalendarz w Polsce w zasadzie nie ma

30 zdjęć z samego reportażu to bardzo mało , faktycznie już lekka przesada. Tym bardziej przy brakuj opcji dokupienia zdjęć.
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 8:30 am   

mazurowicz.com napisał/a:
Ale to chyba mówisz w oparciu o za granicę , bo takich co mają stawki 7k i zapchany kalendarz w Polsce w zasadzie nie ma


Oj znalazłoby się kilku... znalazło...
Na początku sam nie wierzyłem ...
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
obiektywnie 
Firma

Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 1:25 pm   

Za fotografię ślubną przekrój stawek jest ogromny.
Zalży to przede wszystkim od doświadczenia i warsztatu fotografa - ale nie tylko.

Na ogólną cenę usługi wpływają też stosunkowo drogie albumy, sztywne oprawy w skórze, ręcznie robione dodatki i wiele innych drobiazgów.
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 08, 2011 2:35 pm   

a ja mysle ze do tego sezonowosc pracy,zusy i podatki ale te ostatnie to juz jak w kazdej firmie w naszym kraju :)

generalnie czynnikow jest mnostwo
 
 
Kasia Katarzyna 

Dołączyła: 08 Cze 2011
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2011 9:42 pm   

a jak oceniacie pakiet z którym my się spotkaliśmy?
Za 1800zł mamy: sesję narzeczeńską, 100 odbitek do ręki, płyta z ok. 250-350 opracowanymi zdjęciami, skórzany album z 30 fotkami.
Zastanawiam się czy to jest dobra oferta czy uśredniona.
_________________
Kasia Katarzyna
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 10:12 am   

wszystko zalezy od jakosci zdjec ale cena nie jest wygorowana
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 11:38 am   

Kasia Katarzyna dobra to jets oferta - my płacimy 1500 zł a jakoś widziałam jest rewelacyjna. Owszem fotografowie ostatnio się bardzo cenią, rozbraja mnie koszty ponad 2000zł i dają 30 zdjec to smieszne i na płycie maks 100 zdjęc.
Wiem co mówie bo wybieraliśmy fotografa bardzo skrupulatnie, tym bardziej że nie mamy kamerzysty. Ja bardzo lubie oglądać zdjęcia i jestem bardzo wymagająca :)
_________________




 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 9:25 pm   

bo pewnie Ci za 2000(oczywiscie nie generalizuje) i wiecej placa podatki i zusy
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Wto Cze 28, 2011 9:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
klawdia 


Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 6:22 pm   

my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie :P ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!
_________________
 
 
kaissko24 

Dołączyła: 30 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 9:18 pm   

Właśnie jestem na etapie poszukiwania fotografa, czy mogłabym poprosić o ewentualny kontakt z informacją o ofercie?

Klawdia, co to za fotograf? Możesz podać jakieś namiary?

Z góry, dziękuje :)
Ostatnio zmieniony przez kaissko24 Czw Cze 30, 2011 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 9:36 pm   

klawdia napisał/a:
my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie :P ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!


dlatego wlasnie pisze ze nie generalizuje :)
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 11:08 pm   

klawdia napisał/a:
my płacimy 1800zł i mamy 40 zdjęć z przygotowań, 100 ze ślubu, 200 z wesela, 30 z pleneru --> to na płycie, 100 zdjęć w albumie i prezentacja multimedialna. Zdjęcia nasz fotograf robi na prawdę ładne (chociaż każda para tak twierdzi o swoim fotografie ), i sądzę że płaci podatki i zusy, bo to jest jego jedyne źródło dochodu!


370 obrobionych zdjęć + 100 odbitek + album + prezentacja za 1800zł?

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
klawdia 


Dołączyła: 05 Sty 2010
Posty: 222
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lip 01, 2011 10:03 am   

rafalolczyk.com napisał/a:

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?


3 tygodnie
_________________
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2011 4:33 pm   

Panowie odpuście , wiem ogólnie do czego zmierzacie , to nie ma sensu :wink:
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2011 9:22 pm   

klawdia napisał/a:
rafalolczyk.com napisał/a:

tak z ciekawości się spytam ile czekacie na przekazanie materiału w liczbie 370 zdjęć?


3 tygodnie


ok... zbladłem... :o

mazurowicz.com napisał/a:
Panowie odpuście , wiem ogólnie do czego zmierzacie , to nie ma sensu


fakt, to jak walka z wiatrakami... 8)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
ineczka7 

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 36
Skąd: Poddębice
Wysłany: Sob Lip 02, 2011 8:10 pm   

Ja płaciłam 2600 (+ benzyna za dojazdy do nas do miasteczka i na plener). W tym mam reportaż (od rana do 1 w nocy, ale że u nas nie było oczepin to podziękowałam fotografom koło 23) i plener w innym terminie. Fotografowały dwie osoby.
Dostaliśmy około 400 obrobionych zdjęć na płycie (Nie wiem tylko co _tutaj_ rozumiemy przez obrobione. I mean - nie mam pojęcia ile przeszło przez photoshopa, na pewno większość z moim nosem z profilu była retuszowana. Za to pewnie wszystkie przeleciały przez Lightrooma.).
Przed nami jeszcze plener (który przesunęliśmy na środek wakacji). Po plenerze dostaniemy prezentację na płycie dvd z wybranych przez nas zdjęć z reportażu i z pleneru.

Cena nie obejmuje albumów ani wywołanych zdjęć. Za to sobie płacimy osobno.

Uważam, że trafiła nam się bardzo niedroga oferta, a z jakości zdjęć jesteśmy bardzo zadowoleni.
(i nie, nie ma żadnych **** 'efektów specjalnych' dofotoszopowanych łóżek, łapania za podwiązki i innych w tym klimacie)

Nawiasem mówiąc wszystko było dziełem przypadku, musieliśmy znaleźć kogoś z wolnym terminem 3 miesiące przed ślubem (bo tak na szybko wszystko organizowaliśmy) i odpadł mi pan fotograf, którego wybrałam jako pierwszego. Do tej pani dostaliśmy namiary od znajomej, która razem z nią się uczyła, ale nie zajmuje się fotografią ślubną. Obejrzałam portfolio, mniej więcej się spodobało - bo miałam jednak parę próśb pt. nie róbmy tego w ten sposób, ok? no i się udało :D
 
 
madziula13893 

Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2011
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Lip 03, 2011 3:11 pm   

My zdecydowaliśmy się tylko na zdjęcia plenerowe i studyjne.. cena 1200 zł za co mamy 15 póz w studio i 20 w plenerze, wszystko z retuszem i do tego płytkę. Nie wiem czy drogo czy tanio, podobają nam się zdjęcia z tej firmy, znajomi też byli zadowoleni więc czemu nie.. Co do reportażu to może kolega wykona nam kilka zdjęć. Ta kwestia nie jest już tak istotna gdyż mamy zamówione wideofilmowanie. :)
_________________
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 24, 2011 2:36 pm   

Ja szczerze powiem, że jestem zaskoczona cenami niektórych firm, a moim rodzicom to w ogóle, by serce stanęło, jak bym ich uświadomiła... Przy wszystkich kosztach weselnych, naprawdę ma to znaczenie, mimo, że wszystko chciałoby się mieć najlepsze, trzeba zachować zdowy rozsądek. Bardzo zależy mi na dobrych zdjęciach ale w granicach do ok 2000zł za przygotowania, ślub, wesele i plener innego dnia, tak aby zdjęć na płycie było sporo, część w odbitkach i może dodatkowo płatna fotoksiążka. I tak naprawdę średnio jest w czym wybierać, bo albo mój gust tak specyficzny albo nie wiem, ale te oferty co mi się podobają kosztują co najmniej 2 razy tyle :-/
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 10:48 am   

No tak wydatki na ślub i wesele są ogromne- nie da się zaprzeczyć...

Podobało mi się stwierdzenie mojej ostatniej pary: "więcej niż na fotografa wydamy na alkohol, alkohol wypije się w jedna noc, a zdjecia zostaną na zawsze"....
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 11:14 am   

artisticzoom napisał/a:
Podobało mi się stwierdzenie mojej ostatniej pary: "więcej niż na fotografa wydamy na alkohol, alkohol wypije się w jedna noc, a zdjecia zostaną na zawsze"....


Co racja to racja, wiem, że to wspaniała pamiątka, i jesteśmy nawet w stanie na kamerzyście oszczędzić, żeby mieć lepsze zdjęcia, ale niestety i tak musimy kroić koszty, więc szukamy oferty z wyższej średniej półki :)
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
aniulka_lp 

Wiek: 34
Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 42
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 11:24 am   

My na początku września spotkamy się z fotografem, który zaoferował za zdjęcia ze ślubu, 2-3h wesela, plener w innym dniu 1500,-(około 200-250zdjęć) , do tego 50 zdjęć w albumie, galeria internetowa.
_________________
[/img][/url]
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 2:49 pm   Wybór fotografa

Witam!
Pewnie zaraz dostanę ostrą reprymendę, ale mam problem... właśnie z wyborem fotografa... Widziałam piękne filmy z wesel, ale koszta takie, że się nie zdecydowałam, wzięłam możliwie najtańszego kamerzystę (700zł) po znajomości, licząć, że zdjęcia zaś będę miała jak z bajki. Dużo siedzę na forum, czytam opinie i teraz już sama nie wiem... są gusta i guściki, to na pewno...ale od tygodnia oglądam różne oferty, jedne są bardzo drogie, inne bardzo tanie a są i średnie. Niektóre bardzo podobne, okiem moim, nie profesjonalistki. Czym się w takim razie kierować? Bo można by tym, ile jaki fotograf ma tu opinii, czyli jak jest popularny... A ja znalazłam i takich, co na forum opinii nie mają żadnych a wydaje mi się osobiście, że ofertę mają dużo lepszą... To tylko moje zdanie, ale podobnie miałam z zespołem. Mam wrażenie, że trochę się tu niesprawiedliwe nakręca machinę, a w wyznacznikiem jest ilość wypowiedzi... Sama już zwariowałam, chce mieć dobre zdjęcia ale nie wiem czym się w tej sytuacji kierować... Czy jeśli ktoś jest popularny i wiele osób wybiera jego ofertę, to rzeczywiście jest najlepszy? Interesuje mnie też zdanie osób po fachu, bo przecież i tak oceniają się nawzajem. Może w takim razie wyrażą jasną opinię- czyje zdjęcia uważają za dobre i warte swojej ceny a na czyją ofertę można się "naciąć"... Zwłaszcza Pan Rafał Olczyk często się udziela, więc może do sedna?
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 3:16 pm   

motylek_madzia napisał/a:
Czym się w takim razie kierować?

Przejrzeć portfolio - pełną relację też i zobaczyć czy się podoba- to napewno pierwsze kryterium. Jeśli tak, to umówić się z Fotografem albo mailowo porozmawiac o cenniku, pakietach, upustach, rabatach etc :) Sprawdzić jakość odbitek, fotoksiażek i fotoalbumów. Dowiedziec się czy wszystkie zdjecia jakie dostaniecie są po obróbce czy tylko te, które ida do albumu.

O konkurencji wypowiadać się nie będę, nie mam takiej potrzeby :)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 4:06 pm   

nie kierowac sie cena , nie kierowac sie tym ile ma wypowiedzi, poprostu poprosic z 2-3 pelne galerie jakie dostaje para, bo portofolio nie oszukujmy sie zawsze jest przebrane, wtedy tak naprawde wiadomo jaki styl i co dostaje sie od fotografa, potem spotkac sie pogadac z paroma

najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria
 
 
niem 


Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 252
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 5:03 pm   

motylek_madzia, moja siostra też przed swoim ślubem podczytywała to forum i nie ma na nim ani jednej opini o fotografach, ktorych wybrala (fotoszklarnia-czy jakos tak), mimo, że nie są popularni na tym forum mają zapchany grafik, podobnie jest z salami, które też nie są opisane przez nikogo zbytnio na forum czy z zespołami, po prostu nie muszą się na siłę nigdzie ogłaszac, bo są ciągle komuś polecani i mają także pełno zleceń

życzę samych trafnych wyborów!
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 9:50 pm   

motylek_madzia napisał/a:
Zwłaszcza Pan Rafał Olczyk często się udziela, więc może do sedna?


:) no to się udzielę :)

odnośnie wyboru fotografa - potwierdzam słowa

fotografialodz napisał/a:
najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria


i to jest sedno sprawy :)

cena moim zdaniem powinna iść na drugi plan - pamiętajcie - to Wasza JEDYNA tak trwała pamiątka tamtego dnia.

ostatnio rozmawiałem z jednymi znajomymi - ślub brali ok. pół roku temu - kupili 300 butelek wódki "bo goście muszą się bawić" i wzięli przy okazji fotografa za 1200zł (reportaż + sesja) - i teraz podczas picia kawy powiedzieli mi: kurcze... mogliśmy kupić 100 butelek mniej i te pieniądze dołożyć do fotografa. wódka wypita i rozdana a pamiątki nie mamy żadnej...

wybór jest Wasz i to Wy będziecie te zdjęcia oglądać przez lata...

pozdrawiam
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Sie 25, 2011 10:26 pm   

motylek_madzia napisał/a:
Bardzo zależy mi na dobrych zdjęciach ale w granicach do ok 2000zł za przygotowania, ślub, wesele i plener innego dnia, tak aby zdjęć na płycie było sporo, część w odbitkach i może dodatkowo płatna fotoksiążka. I tak naprawdę średnio jest w czym wybierać, bo albo mój gust tak specyficzny albo nie wiem, ale te oferty co mi się podobają kosztują co najmniej 2 razy tyle


motylek_madzia
, myślę, że cena ok.2000zł za tzw. pełen pakiet fajnych zdjęć jest rozsądna i raczej osiągalna (chyba, że ceny z 2011 na 2012 rok poszły w górę o 50%), przynajmniej kilku fotografów, których mailowo prosiłam o przedstawienie oferty podawali cenę w przedziale 1800-2400, a cena dwa razy większa to ze znanych mi łódzkich fotografów dotyczy Pana Kruka (swoją drogą zdjęcia robi świetne).

fotografialodz napisał/a:
najbardziej jednak uwazam ze trzeba kierowac sie tym ze zdjecia musza sie podobac Wam a nie innym , kazdy ma inny gust i kryteria


dokładnie, zgadzam sie całkowicie :)

fotografialodz napisał/a:
potem spotkac sie pogadac z paroma


nam wystarczyło spotkaniem z jednym :D

a co do wpisów na forum - każdy przypadek jest inny, u nas, sala, zespół i fotograf wybrani zostali dzięki wątkom i wpisom na forum - bez nich zapewne nawet nie wiedzielibyśmy o ich istnieniu (może dlatego, że mieszkamy poza Łodzią i poczta pantoflowa dot. łódzkiej branży do nas nie dociera :razz: )
_________________


 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 12:59 am   

paulinkaaMU napisał/a:


fotografialodz napisał/a:
potem spotkac sie pogadac z paroma


nam wystarczyło spotkaniem z jednym :D




postaram sie abyscie byli zadowoleni z jego pracy :) :)
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 9:28 am   

niem napisał/a:
motylek_madzia, moja siostra też przed swoim ślubem podczytywała to forum i nie ma na nim ani jednej opini o fotografach, ktorych wybrala (fotoszklarnia-czy jakos tak), mimo, że nie są popularni na tym forum mają zapchany grafik, podobnie jest z salami, które też nie są opisane przez nikogo zbytnio na forum czy z zespołami, po prostu nie muszą się na siłę nigdzie ogłaszac, bo są ciągle komuś polecani i mają także pełno zleceń


Chyba to racja, niepotrzebnie tak się na to forum zdałam, myśląc, że jak o kimś jest dużo napisane, to to najlepsza oferta. Swoją drogą z zespołem miałam dokładnie tak samo i ostatecznie mam taki o którym tu pusto :)

paulinkaaMU napisał/a:
motylek_madzia, myślę, że cena ok.2000zł za tzw. pełen pakiet fajnych zdjęć jest rozsądna i raczej osiągalna


Powiem szczerze, że nie łatwo znaleźć takie oferty a na dodatek gust mój chyba taki, że jak już coś mi się podoba, to okazuje się, że jest przynajmniej 2 razy drożej.

rafalolczyk.com napisał/a:
cena moim zdaniem powinna iść na drugi plan - pamiętajcie - to Wasza JEDYNA tak trwała pamiątka tamtego dnia.


Mimo wszystko cena jest istotna, chyba w ogóle wódki musiałabym gościom nie stawiać, żeby mieć takie zdjęcia jak mi się marzą... A Pan Panie Rafale odesłał mnie do Pana Bartka, sympatyczny człowiek ale nie dość że z Warszawy, to ceny też dość szalone :o
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
rafalolczyk.com 
Firma

Dołączył: 23 Sty 2010
Posty: 75
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2011 9:04 pm   

motylek_madzia napisał/a:
A Pan Panie Rafale odesłał mnie do Pana Bartka, sympatyczny człowiek ale nie dość że z Warszawy, to ceny też dość szalone


na ceny innych fotografów nie mam niestety wpływu.
zapewne koszty usługi podniósł dojazd. w obie strony, to 300km.
ponadto doszedł jeszcze pewnie nocleg.

mam nadzieję, że uda się coś wyszukać fajnego :)
_________________
Rafał Olczyk
Fotografia Ślubna / Wedding Photography
 
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 11:27 am   

rafalolczyk.com napisał/a:
na ceny innych fotografów nie mam niestety wpływu.


No właśnie, chyba coś znalazłam. Oferta cenowa dość przyzwoita, ale nic na temat tego fotografa znaleźć nie mogę, żadnych opinii ani nic, a zdjęcia nawet mi się podobają... Czy mogłam bym prosić profesjonalistów o opinię ? Ładnie proszę... :)
http://www.nelita.pl/index.html
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 12:09 pm   

Cytat:
Czy mogłam bym prosić profesjonalistów o opinię ?


Myślę, że nie będzie w porządku by wydawac opinie na temat zdjeć konkurencji. Albo klientowi się podoba albo nie, do wymiany opinii pomiedzy fotografami na temat ich prac służą inne fora.


A chyba najwazniejsze, ze Tobie się zdjęcia podobają i oferta Ci odpowiada ;)
Jeśli chcesz opinii, to najlepiej zapytaj fotografa o namiary na jego poprzednich klientów (to niepowinien byc problem) i napisz do nich maila- wtedy bedziesz mieć wieści z pierwszej ręki.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
Ostatnio zmieniony przez artisticzoom Sob Sie 27, 2011 12:10 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 1:10 pm   

Dzięki za rady, bardzo je wszystkie biorę do serca ale chodzi mi o coś zupełnie innego... O ile klimat zdjęć zdjęć mi się podoba to chciałabym wiedzieć też coś na temat ich jakości, bo w tym przypaqdku mam wątpliwości. A specjalistką w tej dziedzinie nie jestem...

artisticzoom napisał/a:
Jeśli chcesz opinii, to najlepiej zapytaj fotografa o namiary na jego poprzednich klientów


klienci, którzy już zainwestowali są zwykle zadowoleni, bo to ich zdjęcia, więc co mają powiedzieć- to tak zwana dobra mina do złej gry :) tu obiektywnej opinii trdno szukać...

A mnie interesuje że tak powiem opinia z tej branży ale czysto techniczna. Przecież na innych forach są oceny konkurencji... Niech mnie uświadomi ktoś kto się zna...
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Sie 27, 2011 1:12 pm   

motylek_madzia, jeśli nie ma tematu dotyczącego interesującego Cię fotografa, załóż go, wtedy więcej osób go zobaczy, w tej chwili piszesz nie na temat w wątku o cenach fotografów, kolejne posty nie na temat będą usuwane
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
motylek_madzia 


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Sie 2011
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 1:13 pm   

Jestem nowa, wątków zakładać nie umiem :) Co chwila za coś bęcki dostaję, może mogłam się jednak ograniczyć tylko do czytania.... A moim zdaniem piszę na temat bo w temacie są koszta a o to głównie mi chodzi. Pod kosztami kryje się również jakość więc nie wiem, w którym momencie odbiegłam od głownego tematu. Jeśli jednak to przepraszam :)
_________________
Zaręczyny 13.04.08
Zbliżamy się do...
Ślub 23.06.2012

Bo życie można dzielić tylko na dwoje...
 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sob Wrz 03, 2011 1:30 pm   

motylek_madzia napisał/a:
Jestem nowa, wątków zakładać nie umiem
wchodzisz w dział Fotograf w z lewej strony nad spisem wątków masz przycisk "Nowy temat" klikasz i piszesz jak post - to wszystko
motylek_madzia napisał/a:
Pod kosztami kryje się również jakość
pod kosztami przede wszystkim kryje się co w danej cenie proponuje nam fotograf, a jakość i wrażenia estetyczne to dość subiektywne odczucia. Zachęcanie profesjonalistów a tym samym konkurencji do oceny fotografa jest także zachęcaniem do złamania regulaminu tego forum patrz punkt 6. Zabranione jest komentowanie działalności innych firm z branży ślubno-weselnej. Poza tym tak jak napisała artisticzoom jest to przede wszystkim nie w porządku.
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl