Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
ile to kosztuje?
Autor Wiadomość
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:00 pm   

generalnie ceny mocno zróżnicowane myślę że gdzieś od 1000zł za sam reportaż lub plener do gdzieś ok 3-3,5tys. pln:) ja znam w mojej ocenie bardzo dobrego i zaangażowanego fotografa który bierze ok 1600 zł za calość
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2011 9:10 pm   

wielu jest zdolnych , poczatkujacych co biora jeszcze mniej, rowniez takich znam , tylko po co reklamowac swoje uklady
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
kamilairyszard 

Dołączyła: 20 Paź 2010
Posty: 5
Skąd: Łask
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 8:53 am   

My zapłacilismy za foto-reportaż z slubu 1700 zł, ale to zależy czego klient oczekuje, my z żoną nie mieliśmy wielkich wymagan, mimo to fotograf jest na poziomie, kiedy pokazywaliśmy naszym znajomym to byli pod wrażeniem
_________________
 
 
paulalinka 


Dołączyła: 08 Kwi 2010
Posty: 39
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 08, 2011 2:20 pm   

Ciekawe, jest paru fotografów którzy się nawet nie reklamują a nie mają problemów z terminami. Dodatkowo "odpowienio" liczą sobie za swoją pracę (np. pan Kruk) i mają wzięcie. Być może cena nie jest najważniejsza.
_________________
Pozdrawiam cieplutko Gość
 
 
paula31991 

Dołączyła: 30 Lis 2011
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 30, 2011 10:33 pm   

Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł
 
 
Malina01 

Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Gru 01, 2011 5:58 pm   

paula31991 napisał/a:
Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł


No i nie wiem, podać namiary na dobrego sprawdzonego, czy na taniego? 8)
_________________
Pozdrawiam:)
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Gru 02, 2011 6:52 am   

Malina01 napisał/a:
paula31991 napisał/a:
Można jakieś namiary na dobrych sprawdzonych fotografów? Chcielibysmy zmieścić się w przedziale 800-1200zł


No i nie wiem, podać namiary na dobrego sprawdzonego, czy na taniego? 8)


Jak można pięknie, jednym, mądrym zdaniem podsumować temat. :)
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
aś84 

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2012 8:11 pm   

Słuchajcie a czy zdjęcia w kolorze które otrzymujemy od fotografa można przerobić potem samemu na czarno-białe? Ciężko jest mi się zdecydować czy wolę kolorowe czy czarno-białe więc pomyślałam, że może to jest wyjście - zamówić wszystkie w kolorze a potem część (które sami uznamy) przerobić na cz-b. Wiecie może czy tak można? Tzn. wiem, że są programy dla laików które to umożliwiają tylko zastanawiam się, czy zdjęcia od fotografów nie są pod tym kątem jakoś "poblokowane". Będę wdzięczna za wszelkie informacje!
Ostatnio zmieniony przez aś84 Sro Sty 18, 2012 8:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zbigniewszulc 
Firma

Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2012 7:51 pm   

nie ma najmniejszego problemu choć troszeczkę trzeba się na tym znać aby to dobrze wyglądało
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 12:39 pm   

Zdjęcia można przerobić na B&W. Aby to dobrze wyglądało to jednak trzeba mieć jakieś pojęcie o obróbce i fajnie gdyby pliki były w formacie RAW. Raczej fotograf plików w RAWie Wam nie da, ale jpgów nie powinien blokować (choć już o różnych przypadkach słyszałem).
Jeśli fotograf jest dobry to myślę ze trzeba się zdać na niego. Dobry fotograf wie które zdjecie zrobic kolorowe a do których bardziej odpowiedni będzie B&W.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
zbigniewszulc 
Firma

Dołączył: 08 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2012 11:34 pm   

najczęściej zdjęcie z którego nic ciekawego nie można uzyskać pod względem kolorów robi się cz-b
z raw-ami też nie powinno być problemów to tylko kwestia za ile i wielu fotografów robi ceny zaporowe
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 12:14 am   

ja bym jednak sie z tym nie zgodzil, czasami poprostu dany kadr, temat zdjecia wyglada lepiej w bw niz w kolorze i na odwrot, patrzysz na zdjecie i to wiesz i juz.
Czy zdjecie czerwonych makow oddajemy w czerni i bieli , nie , bo zdjecie nie mialoby wtedy sensu. Oczywiscie czasami kiedy fotka jest spaprana, np przepalenia lepiej zrobic bw
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 21, 2012 5:26 pm   

aś84 napisał/a:
łuchajcie a czy zdjęcia w kolorze które otrzymujemy od fotografa można przerobić potem samemu na czarno-białe? Ciężko jest mi się zdecydować czy wolę kolorowe czy czarno-białe więc pomyślałam, że może to jest wyjście - zamówić wszystkie w kolorze a potem część (które sami uznamy) przerobić na cz-b. Wiecie może czy tak można? Tzn. wiem, że są programy dla laików które to umożliwiają tylko zastanawiam się, czy zdjęcia od fotografów nie są pod tym kątem jakoś "poblokowane". Będę wdzięczna za wszelkie informacje!


Ja odpowiem ze swojego punktu widzenia.
Nie zezwalam na jakąkolwiek ingerencję w oddane pliki cyfrowe.
Dlaczego?
Ponieważ jest to, to pod czym się podpisuję swoim imieniem, to nie tylko mój sposób kadrowania, wykonanie ujęcia ale i mój styl obróbki oraz wyglądu finalnego materiału. Nie tylko rejestruję chwilę mechanicznie naciskając spust migawki, ale pokazuję ją swoimi oczami zaczynajac od sposobu kadrowania idąc przez wielogodzinna pracę nad obróbką a kończąc na materiałach jakich używam, by uzyskać satysfakcjonujacy efekt końcowy. Dlatego rpzede wszystkim powinnaś zapytac o to swojego fotografa, jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)

To czy zdjęcie będzie b&w czy kolor nie zależy w mojej pracy od tego że: cytuję "
zbigniewszulc napisał/a:
najczęściej zdjęcie z którego nic ciekawego nie można uzyskać pod względem kolorów robi się cz-b
. Jest tak, ze patrzy się na zdjęcie jeszcze na poziomie RAW-a (dla nieznających terminologii jest to cyfrowy negatyw) i wie się czy będzie ono dobrze wyglądało - oddawało chwile i emocje- w kolorze czy w b&w.


Jeżeli wybierajac swojego fotografa na ślub nie kierowaliscie się tylko ceną ale również jego stylem pracy i jakoscią (styl kadrowania i obróbki napewno widzieliscie w portfolio) - to uważam, że mozęcie mu zaufać. Profesjonalista napewno bedzie wiedział które zdjecie warto zrobić w kolorze, a które w b&w. :)

Pozdrawiam serdecznie:)
Anita K.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 3:51 pm   

Cytat:


Ja odpowiem ze swojego punktu widzenia.
Nie zezwalam na jakąkolwiek ingerencję w oddane pliki cyfrowe.
Dlaczego?
Ponieważ jest to, to pod czym się podpisuję swoim imieniem


Anito tak z ciekawosci, a jak para mloda je przerobi to co zrobisz, sad , chyba nie ...
Generalnie ja rowniez nie jestem za tym zeby moje fotki ktos przerabial , ale z drugiej strony dzialamy w dosc specyficznej branzy i nasze zdjecia nie sa wystawiane galeriach czy tez wykorzystywane w reklamach, one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.
Watpie aby ktoras para przerobila caly material, jesli juz to sie zdarzy to pewnie jest to pare ujec a wszytko. Ja osobiscie nie mam nic przeciwko temu, nawet jesli ktos to zdjecie spaprze obrobka, przeciez i tak nikt nie wybiera fotografa po jednym zdjeciu tylko po calym portofolio.
Konczac , bo sie rozpisalem :) Mysle ze poprostu trzeba starac sie trafic w gust danej pary i to jest klucz do tego:))
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 7:25 pm   

fotografialodz napisał/a:
Anito tak z ciekawosci, a jak para mloda je przerobi to co zrobisz, sad , chyba nie ...

Mam pewną ceche- nieustannie wierzę w ludzi (czy to wada czy zaleta, to na inszy temat;)) :) Poprostu skontaktowałabym się z klientem po to by uswiadomić mu co tak naprawdę zrobił. Myślę, że każdy logicznie myślący czlowiek nie bedzie miał problemu ze zrozumieniem ;)

Mnie się póki co nie zdarzyło (albo nie wiem o takiej sytuacji) ale całkiem niedawno koleżanka po fachu zobaczyła wykonane przez siebie zdjęcie, które Pan młody "figlarnie" przerobił i wrzucił to na feacebooka. Powiem tak: gdy to zobaczyliśmy to nie wiedzieliśmy czy smiac sie czy płakać, tym bardziej że na tym zdjeciu nadal widniało jej logo. Skontaktowała się jak najszybciej z Klientem, a ten zrozumiał co zrobił i przeprosił, mówiąć, ze nie pomyślał i nie zdawał sobie sprawy.

[ Dodano: Sob Sty 28, 2012 7:48 pm ]
Jeszcze coś:)

Cytat:


Konczac , bo sie rozpisalem :) Mysle ze poprostu trzeba starac sie trafic w gust danej pary i to jest klucz do tego:))


Michał, za kazdym razem obrabiasz zdjęcia starajac się styl podpasować pod parę młodą, czy raczej wypracowujesz latami swój styl i bazując na tym Klient wybiera wlasnie Ciebie, bo wydaje mi się, że to drugie. ;)

Powiem wiecej, zdarzały mi się sytuacje - na szczęście przed podpisaniem umowy, bo to wtedy wszystkie szczegóły omawiam, że delikatnie odmawiałam Klientom zrobienia pewnego typu zdjęć (np. czerwona roża na zdjeciu b&w), tlumacząc, ze akurat ten typ fotografii nie mieści się w moim poczuciu estetyki i jesli naprawde im bardzo na takich zdjeciach zalezy to powinni udać się do fotografa, który ma takie ujęcia w portfolio.
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 8:03 pm   

artisticzoom napisał/a:
jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)


z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)

fotografialodz napisał/a:
one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.


o to to...
_________________
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 28, 2012 8:39 pm   

mietka napisał/a:
z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)


Nie sądzę, wystarczy że wrzucisz foto do sieci....a w brew pozorom świat malutki jest...

btw. jeżeli ktos przeczyta moja wypowiedz bez wyrywania zdań z kontekstu to zrozumie, co w tym przypadku oznaczało słowo "pójść w świat" ;)
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
Ostatnio zmieniony przez artisticzoom Sob Sty 28, 2012 9:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
LukaszB 


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 12:09 pm   

mietka napisał/a:
artisticzoom napisał/a:
jesli nie zależy mu na tym jak bedzie pokazywany w świecie efekt jego pracy, to zapewne zgodzi się na przeróbki;)


z tym pokazywaniem w świecie to chyba trochę Cię poniosło :) to nie jest konkurs National Geographic :)

fotografialodz napisał/a:
one sa poprostu pamiatka dla mlodej pary i wykorzystywane w domowym zaciszu na uzytek wlasny i rodziny.


o to to...


Nawet jesli mialby to byc ujecia konkursowe to przeciez fotograf wysyla swoje pliki a nie to co Panstwo mlodzi dostali/przerobili. Najlepszym wyjsciem jest poproszenie fotograf aby dokonal konwersji bo samemu pewnie ze mozna tylko efekt moze byc rozny.
 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 2:13 pm   

LukaszB napisał/a:
Najlepszym wyjsciem jest poproszenie fotograf aby dokonal konwersji bo samemu pewnie ze mozna tylko efekt moze byc rozny.


Amen! :smile: Wilk będzie syty i owca cała!
_________________
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 29, 2012 7:21 pm   

Cytat:
Michał, za kazdym razem obrabiasz zdjęcia starajac się styl podpasować pod parę młodą, czy raczej wypracowujesz latami swój styl i bazując na tym Klient wybiera wlasnie Ciebie, bo wydaje mi się, że to drugie. ;)

Powiem wiecej, zdarzały mi się sytuacje - na szczęście przed podpisaniem umowy, bo to wtedy wszystkie szczegóły omawiam, że delikatnie odmawiałam Klientom zrobienia pewnego typu zdjęć (np. czerwona roża na zdjeciu b&w), tlumacząc, ze akurat ten typ fotografii nie mieści się w moim poczuciu estetyki i jesli naprawde im bardzo na takich zdjeciach zalezy to powinni udać się do fotografa


Nie no oczywiscie nie dopasowywuje sie pod oczekiwania w 100% bo tak sie nie da, tak jak napisalas kazdy z nas ma jakis tam swoj styl , czy to kadru czy to obrobki itp. i po tym ktos wybiera danego fotografa, ale staram sie zawsze wypytac czy ktos lubi np zdjecia z szerokiego kata albo np z rybiego oka , albo czy obrobka ma byc zaawansowana czy mniej zaawansowana, czy wiecej zdjec kolorowych czy wiecej czarnobialych.
Oczywiscie tak jak napisalem poprzednio wolalbym aby nikt nie przerabial moich fotek ale to jest nieuniknione i jak juz to sie stanie to trudno przezyje i mi o to glownie chodzilo :)

ps. oczywiscie popieram ze najlepiej poprosic fotografa o zmiany niz zrobic to samemu, on zawsze bedzie mial wieksze doswiadczenie w tej kwestii
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
 
 
DarekS 

Dołączył: 01 Lut 2012
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Lut 01, 2012 12:48 pm   

Witam Was Wszystkich bardzo serdecznie, a teraz do rzeczy, to czy młodzi mogą przerobić zdjęcia na swój sposób czy też nie zależy tylko i wyłącznie od umowy. To co jest napisane obowiązuje zarówno Was jak i młodych, jednak i tak jak już było tu wspomniane, bardziej obowiązuje Was bowiem Wy młodych nie będziecie ciągali po sądach, a młodzi Wam opinię zszargają.
Teraz jeszcze o dopasowywaniu się do młodych, ja myślę, że abstrahując od kwestii finansowej to fotografa wybiera się nie takiego który być może potrafi się dopasować do naszego punktu widzenia, a takiego którego prace nam się podobają.
Czy zgadzać sie na opcję, że fotograf przerobi swoje dzieło bo taki pomysł sie zrodził ? Ja jestem zdania, że nie, nie zgadzać się. Może się zdarzyć, że będziecie co dwa czy trzy lata przerabiali swoje zdjęcia dlatego, że będzie sie zmieniała moda na obróbkę.
 
 
Morfii 
Firma


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lut 2012
Posty: 61
Skąd: Łódź, Rąbień
Wysłany: Czw Lut 16, 2012 11:33 am   

Jak chcą to niech przerabiają fotki... tylko niech nie podpisują kto je robił ;)
Co do reklamy... Ja zaczynam z fotografią i mi reklama by się przydała... wiadomo, bo zaczynam. Żaden fotograf nie wymaga reklamy jeśli jest na rynku już kilka lat. To chyba zrozumiałe ;) Każdy patrzy na cenę... ja ceny mam normalne, bo w końcu jeśli będzie ktoś zainteresowany to do ceny idzie się dogadać ;) Skoro zaczynam to czemu nie napisze mniejszej kwoty? Bo wiem ile czasu przy tym siedzę... wiem również to że z dnia na dzień uczę się i to dużo ;) czas=cena :) będę dążył do perfekcji a cena sama zrobi się odpowiednia...
A na poważnie, to jest dłubania przy fotkach i nikt tego nie rozumie (tylko ci co robią zdjęcia). Jak szukałem fotografa na swoje wesele to na jakieś 60 ofert podobały mi się 5.. więc każdy ma swój gust. Mówię również o tym że oferty za 3tys. wcale nie były rewelacyjne ;)
[xxx]
Pozdrawiam AREK.


edit: usunęłam tekst i namiary reklamowe
kryszka
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Lip 13, 2012 8:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mr. Pablo 

Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 8:16 pm   

Wprawdzie temat chyba został wyczerpany ale jako nowy na tym forum pozwolę sobie dodać kilka słów od siebie ;)
Ceny jak już ktoś napisał wahają się od darmochy po 3-4k PLN (choć widziałem w Polsce oferty za 6-7k PLN) i w zdecydowanej większości te niższe nie mają nic wspólnego z jakością. Zdarza się też, że fotograf za 3K PLN też nie ma się zbytnio czym pochwalić. Zawsze uważałem, iż każdy człowiek ma prawo wybierać co mu się podoba poprzez własny pryzmat odczuć i nastawienia do tego co widzi, każdy ma własną wrażliwość estetyczną et cetera. Osobiście szukając fotografa na własny ślub, przejrzałem dobrą setkę stron z galeriami i portfolio różnych fotografów i dla mnie liczyło się to, czy styl danego fotografa do mnie przemawia. To jak pokazuje i potrafi wyłapać chwile, emocje czy nawet zainscenizować sytuacje było wyznacznikiem a nie cena. Oczywiście cena była wyznacznikiem w drugim etapie eliminacji, wtedy wystarczyło że pytałem się sam siebie - "Czy oddałbym dobrą L-kę za takie zdjęcia?" (taki fotograficzny żarcik ;) ) Dlatego patrząc poprzez swoje doświadczenie uważam iż wybór fotografa jest, a przynajmniej powinien być, wyborem świadomym. Decydujemy się na taki a nie inny wybór ponieważ zatrzymał nas styl danego fotografa i jego finalny produkt. Myślę, że dużym nietaktem jest przerabianie zdjęć które dostaliśmy od fotografa. Zdjęć na które zgodziliśmy się podpisując umowę. Z drugiej strony, jeśli klientowi w ogóle przychodzi do głowy pomysł że coś trzeba poprawić i zabiera się sam za "obróbkę" to znaczy że gdzieś po drodze fotograf mógł dać ciała. Albo się nie przyłożył do produktu albo wystąpił brak komunikacji z klientem.

@ Morfii - Powodzenia ;) ja też świeżak można powiedzieć, bo niedawno do Łodzi przyjechałem. Co do cen to średnią łódzką stawką się zadowalam i zapraszam oczywiście.



Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Sob Paź 04, 2014 9:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiol25 

Dołączyła: 06 Lut 2012
Posty: 147
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 12:47 pm   

Ja podobnie jak Mr. Pablo przejrzałam chyba wszystkie możliwe strony z portfolio i muszę powiedzieć, że w Łodzi i okolicach jest z czego wybierać :)
Pakiet: reportaż ze ślubu i wesela (wraz z przygotowaniami) + plener można zamówić na naprawdę fajnym poziomie w granicach 2300-3000 zł. Moim zdaniem nie jest to bardzo wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że fotograf pracuje nie tylko w tym jednym dniu, ale później jeszcze obrabia nawet kilkaset zdjęć, więc roboty jest naprawdę masa.
Jesli miałabym wybierać fotografa, o którym z góry myślę, że mogę chciec rpzerabiać jego zdjęcia, chyba wolałabym zaoszczędzić sobie czasu, stresu i energii i dołożyć 500 zł na kogoś kto się zna na fotografii i ktorego zdjęcia nie będą wymagały poprawek.
 
 
artisticzoom 
Firma


Wiek: 47
Dołączyła: 31 Lip 2010
Posty: 191
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Kwi 14, 2012 11:55 am   

Wiol25 napisał/a:
Ja podobnie jak Mr. Pablo przejrzałam chyba wszystkie możliwe strony z portfolio i muszę powiedzieć, że w Łodzi i okolicach jest z czego wybierać :)
Pakiet: reportaż ze ślubu i wesela (wraz z przygotowaniami) + plener można zamówić na naprawdę fajnym poziomie w granicach 2300-3000 zł. Moim zdaniem nie jest to bardzo wygórowana cena biorąc pod uwagę fakt, że fotograf pracuje nie tylko w tym jednym dniu, ale później jeszcze obrabia nawet kilkaset zdjęć, więc roboty jest naprawdę masa.
Jesli miałabym wybierać fotografa, o którym z góry myślę, że mogę chciec rpzerabiać jego zdjęcia, chyba wolałabym zaoszczędzić sobie czasu, stresu i energii i dołożyć 500 zł na kogoś kto się zna na fotografii i ktorego zdjęcia nie będą wymagały poprawek.


Świetne podejście do tematu. Ale to się tyczy wszystkich dziedzin, nie tylko fotografii. Niejednokrotnie na własnej skórze przekonałam się, że kupując coś tanszego tylko pozornie oszczędzam....
_________________
Pozdrawiam - Anita Komorowska Fotografia Ślubna i Dziecięca
Ostatnio zmieniony przez artisticzoom Sob Kwi 14, 2012 11:56 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
szymek 
Firma


Wiek: 42
Dołączył: 15 Cze 2010
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 27, 2012 10:44 pm   

Witam, tak jak już napisano stawki są zróżnicowane i to mocno. Od za free do ponad 10kpln w samej Polsce. Na świecie najlepsi biorą 75kpln ale to inna bajka.
Ja na początku roku szukałem fotografa na swój własny ślub, rynek znam dość dobrze aczkolwiek znalazłem z dwóch o których nigdy nie słyszałem a robili super foty. Generalnie na moje ogłoszenie w oferii dostałem ponad sto ofert (zaniżyłem budżet na usługę do 1500pln). Ofert do 2 kpln było ok 75 % i powiem szczerze, że nie było na czym oka zawiesić. Powyżej 2kpln kilku nawet nam się podobało i wybraliśmy jednego i jak się okazało znałem go z widzenia:). Widziałem jego pracę u moich znajomych i oni byli zadowoleni więc się zdecydowaliśmy. Czynników przy wyborze jest dość sporo tak więc jest nad czym się zastanowić. Z drugiej strony nie wszystkim zależy na pamiątce...Miałem jedno zlecenie gdzie Para młoda zdecydowała się na fotki 1 tydzień przed uroczystością. Inni planują to już 2 lata wcześniej, budżety też są na wesela różne. Pozdrawiam i zapraszam na swoje stronę.
Ostatnio zmieniony przez Pusiak Pon Maj 28, 2012 3:31 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szarlotka 


Wiek: 36
Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 28
Skąd: Brunatna Stolica
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 6:45 am   

A mi robił zdjęcia Piotr Grzywacz, pakiet w domu, podczas ceremonii w kościele i plener 1000zł - mam 500 fantastycznych zdjęć, polecam :)
 
 
LukaszB 


Wiek: 48
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 22, 2012 5:11 pm   

szymek napisał/a:
Witam, tak jak już napisano stawki są zróżnicowane i to mocno. Od za free do ponad 10kpln w samej Polsce. Na świecie najlepsi biorą 75kpln ale to inna bajka.
Ja na początku roku szukałem fotografa na swój własny ślub, rynek znam dość dobrze aczkolwiek znalazłem z dwóch o których nigdy nie słyszałem a robili super foty. Generalnie na moje ogłoszenie w oferii dostałem ponad sto ofert (zaniżyłem budżet na usługę do 1500pln). Ofert do 2 kpln było ok 75 % i powiem szczerze, że nie było na czym oka zawiesić. Powyżej 2kpln kilku nawet nam się podobało i wybraliśmy jednego i jak się okazało znałem go z widzenia:). Widziałem jego pracę u moich znajomych i oni byli zadowoleni więc się zdecydowaliśmy. Czynników przy wyborze jest dość sporo tak więc jest nad czym się zastanowić. Z drugiej strony nie wszystkim zależy na pamiątce...Miałem jedno zlecenie gdzie Para młoda zdecydowała się na fotki 1 tydzień przed uroczystością. Inni planują to już 2 lata wcześniej, budżety też są na wesela różne. Pozdrawiam i zapraszam na swoje stronę.


Szymek po pierwsze i jedyne. Nie ma czegos takiego jak za free dla Urzedu Skarbowego wiec albo jesli ktos normalnie prowadzi DG to wczesniej czy poznije US do d.. mu sie dobierze.
 
 
 
blindseeker 

Dołączył: 16 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 16, 2012 4:32 pm   

Każdy ma swój budżet i wybiera najlepsze zdjęcia w ramach budżetu. Jedni mają 1000 żł inni 10x tyle.
 
 
Orchid 

Dołączyła: 17 Paź 2012
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 17, 2012 4:31 pm   

Jeśli się dobrze poszuka to znajdziesz i za 200pln dobrą sesję;)
_________________
Orchid zaproszenia ślubne
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 17, 2012 7:22 pm   

szkoda tylko ze nielegalna :)
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Sro Paź 17, 2012 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marlena89 


Wiek: 34
Dołączyła: 24 Mar 2011
Posty: 263
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Paź 17, 2012 7:38 pm   

Akurat dla przeciętnego konsumenta ma to drugorzędne znaczenie... :roll:
_________________
[url=http://tickers.cafemom.com]
Ostatnio zmieniony przez marlena89 Sro Paź 17, 2012 7:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kaskapawell 

Wiek: 40
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 18
Skąd: Tomaszów Mazowiecki
Wysłany: Sro Sty 23, 2013 5:10 pm   

ale za jakość jednak trzeba zapłcić około 1600 plus koszty albumów.jak ktos ma taniej i jest dobry to dajcie znac,bo szukamy własnie fotografa.

[ Dodano: Czw Sty 24, 2013 9:27 am ]
znależliśmy dziewczyne za 1500 tylko,ze sama płyta jest w tym i dodatkowy koszt zdjęć około 2 zł za sztuke,tak nam powiedziała.Umówilismy sie na spotkanie.zobaczymy:)
_________________
kaska&pawel
 
 
*marlena* 

Dołączyła: 16 Sty 2013
Posty: 4
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Sty 26, 2013 4:18 pm   

Ja szukalam w Lodzi.
Sredni za dobrego fotografa trzeba zaplacic ponad 2000 zl.
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 12:44 am   

LukaszB napisał/a:

Szymek po pierwsze i jedyne. Nie ma czegos takiego jak za free dla Urzedu Skarbowego wiec albo jesli ktos normalnie prowadzi DG to wczesniej czy poznije US do d.. mu sie dobierze.


W przypadku sesji za free, fotograf nie dostaje pieniędzy, a więc nie ma przychodu, więc US raczej nie ma się do czego przyczepić :roll: Zwłaszcza, jeśli nie ma DG - a to zazwyczaj takie osoby proponują "za free". A jeśli ktoś ma DG i nie jest podatnikiem VAT to nie ma obowiązku zapłacenia VATu od darowizny.
_________________
 
 
Natalka86 

Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 12:23 pm   

Ceny są naprawdę różne, ale widać to później na zdjęciach... Dobry fotograf ceni się, ale za to jakie wyjątkowe zdjęcia mamy na pamiątkę.
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lut 28, 2013 10:51 am   

Potwierdzam, ceny zdjęć ślubnych są bardzo mocno zróżnicowane. W samym Bełchatowie ceny zaczynają się od 1400zł a kończą na grubo ponad 3tys. Decydując się patrzcie na jakość, poproście by fotograf pokazał Wam kilka pełnych reportaży i dopiero wtedy wybierajcie. Często jest tak że fotograf pokaże kilka zdjęć (często nie swoich), młodzi się decydują, a później jest płacz, bo okazuje się że faktycznie zaoszczędzili 200zł, ale pamiątki nie mają żadnej.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
Natalka86 

Dołączyła: 11 Lut 2013
Posty: 21
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: Pon Mar 04, 2013 8:47 am   

dokładnie, niektórzy to nie mają pojęcia o fotografii ślubnej
 
 
varjo 

Wiek: 36
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 10:18 am   

Cena nie jest gwarancją jakości. Widziałem już bardzo drogie firmy (zazwyczaj oferujące również kamerzystę), które produkują straszne gnioty, a nie zdjęcia. Jest wielu młodych fotografów, którzy chcą przebić się na rynek i oferują dużo atrakcyjniejsze ceny, a jakość oddawanego materiału będzie zadowalająca.
 
 
 
SlubNaCyprze_ne 

Dołączyła: 02 Lut 2013
Posty: 20
Skąd: Cypr
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 2:07 pm   

Popieram Varjo. Niestety pokutuje myślenie, że jak coś jest dobre, to koniecznie musi być drogie. A prawda jest taka, że dobry fotograf, który dopiero chce wyrobić sobie markę, zaproponuje niższą cenę i przyłoży się do zadania. A stary wyjadacz jedzie na opinii sprzed kilku sezonów.
 
 
Malina01 

Dołączyła: 06 Lis 2011
Posty: 38
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 9:38 pm   

varjo napisał/a:
a jakość oddawanego materiału będzie zadowalająca.

Dużo tu od gustu zalezy, bo to co jednego zadowoli innego wogóle.

varjo napisał/a:
chcą przebić się na rynek i oferują dużo atrakcyjniejsze ceny,

no pewnie, starzy nie musza konkurowac cenami- konkuruja gwarancją jakości- dla mnie miało to duże znaczenie akurat. Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia :?
_________________
Pozdrawiam:)
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 12:36 am   

Malina01 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia :?

Zgadzam się z tym stwierdzeniem :) Moja znajoma bierze ślub i poprosiła mnie o to, abym zrobiła im zdjęcia z uroczystości i pleneru. Z racji tego, że byłby to pierwszy ślub w kościele odmówiłam, własnie z takich powodów jak piszesz. Będę im robiła sam plener.

Nie wiem jak inni początkujący fotografowie, ale ja umówiłam się z jednym już dość znanym fotografem na Łódzkim rynku, że będę w kościele jako drugi. Ale od razu dodam, że ciężko znaleźć kogoś, kto weźmie Cie pod swoje skrzydła.
 
 
daria93 

Dołączyła: 15 Mar 2013
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 11:28 am   

SlubNaCyprze_ne napisał/a:
A stary wyjadacz jedzie na opinii sprzed kilku sezonów.

Bardzo często ten drogi, stary wyjadacz, ze znanym nazwiskiem zbiera tylko zamówienia, a zdjęcia wykonuje ktoś całkiem inny.
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 1:30 pm   

dodam dosc jeden wazny szczegol, mlody poczatkujacy nie posiada zazwyczaj drugiego zapasowego sprzetu tej samej klasy albo wogole go nie posiada, a co jak sie zepsuje :)

rzeczywiscie fajnie sie oglada prace nowych fotografow, bo zawsze cos wnosza na rynek, mam na mysli o tych zdolnych

Pozdrawiam Michal Jankowski
_________________
Pozdrawiam
Michał Jankowski

Fotografia Ślubna
Ostatnio zmieniony przez fotografialodz Pią Mar 15, 2013 1:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 11:15 am   

Hmmm obie strony mają trochę racji. Ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że nie każdego stać na to, żeby wywalić 3tys. zł. Są też osoby, którym nie zależy zbytnio na tym, aby zdjęcia były super ekstra, ale po prostu, żeby był ktoś, kto będzie uwieczniał te chwile. A wolą więcej pieniędzy przeznaczyć np. na kamerzystę (a niektórzy wręcz przeciwnie - nie chcą kamerzysty, więc mają pieniądze na profesjonalnego fotografa). Poza tym młodzi fotografowie często mają świeże, ciekawe pomysły (nie mówię, że wszyscy Ci działający długo na rynku ich nie mają, ale często sesje są po prostu takie same), a zdjęcia niektórych nie raz wiele się nie różnią od profesjonalnych ;)
_________________
 
 
varjo 

Wiek: 36
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 12:10 pm   

Malina01 napisał/a:
Nie wyobrażam sobie oddać w ręce początkującego fotografa najważniejszych chwil mojego życia


Jest różnica między fotografem-amatorem (któremu faktycznie strach cokolwiek powierzyć) a fotografem, który ma już doświadczenie, ale dopiero zaczyna zajmować się fotografią zarobkowo. Każdy od czegoś przecież musi zacząć.

Oczywiście nie dojdziemy tutaj do kompromisu. Mamy wolny rynek, sporą konkurencję, więc każdy może wybrać to, co mu się podoba. :-)
 
 
 
floreczka86 

Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 09, 2013 1:19 pm   

Szarlotka napisał/a:
A mi robił zdjęcia Piotr Grzywacz, pakiet w domu, podczas ceremonii w kościele i plener 1000zł - mam 500 fantastycznych zdjęć, polecam :)


Moi znajomi dostali 1000 zdjęć od fotografa, z czego moze 50 było ostrych! Masakra jakaś. Koleżanka płakała jak to zobaczyła. Zdecydowanie nie liczy się ilość tylko jakość! Lepiej dostać 200 zdjęć dobrych niż 1000. Ta ilość za niską cenę świadczy tylko i wyłącznie o braku obróbki według mnie.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 1:22 pm ]
bambolea napisał/a:
Hmmm obie strony mają trochę racji. Ale trzeba wziąć pod uwagę też to, że nie każdego stać na to, żeby wywalić 3tys. zł. Są też osoby, którym nie zależy zbytnio na tym, aby zdjęcia były super ekstra, ale po prostu, żeby był ktoś, kto będzie uwieczniał te chwile. A wolą więcej pieniędzy przeznaczyć np. na kamerzystę (a niektórzy wręcz przeciwnie - nie chcą kamerzysty, więc mają pieniądze na profesjonalnego fotografa). Poza tym młodzi fotografowie często mają świeże, ciekawe pomysły (nie mówię, że wszyscy Ci działający długo na rynku ich nie mają, ale często sesje są po prostu takie same), a zdjęcia niektórych nie raz wiele się nie różnią od profesjonalnych ;)


Też prawda. Ale jak już się decydować na fotografa za pieniądze to najlepiej sprawdzonego, poleconego, a nie byle kogo, bo tani.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 1:28 pm ]
marlena89 napisał/a:
Akurat dla przeciętnego konsumenta ma to drugorzędne znaczenie... :roll:


Ale dla konkurencji może to być mocno denerwujące, że ktoś robi coś uczciwie, a inni nie:/
Ostatnio zmieniony przez floreczka86 Wto Kwi 09, 2013 1:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sivella 

Dołączyła: 04 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 1:08 pm   

Witam!
Chciałbym rozpocząć działalność jako fotograf. Niestety bez doświadczenia praktycznego ciężko załapać klientów. Jeśli chcielibyście zaryzykować i "wynająć" mnie na swój ślub, wesele to będę wdzięczny.
Oferuje minimalne koszty (wiecej inf. na priv bądź mail).
Fotografią interesuje się od ładnych kilku lat. Mam dobry sprzęt. Posiadam także własne studio fotograficzne.
Wykonam zdjęcia na ślubie, weselu, w plenerze, w studio, sesje narzeczeńską, ciążową, chrzest i inne.
Proszę o pomoc.
mail: fotograf.foto@onet.pl
 
 
 
NomiMalone81 

Dołączył: 19 Lis 2013
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 27, 2013 5:42 pm   

ja powiem tak . zależy od tego czego oczekujemy.
Myślę, że ceny sa zawyżone w 80% względem efektu końcowego. Ale to moje zdanie i mój gust. Być może staromodny, staroświecki czy jak to tam kto powie.
Nie przemawiają do mnie zdjęcia studyjne, gdzie nie widać twarzy, a sa takie ujęcia "od tyłu" , albo tylko oczy i nosy :smile: wiem śmieszne ale patrząc na portfolio niektórych polecanych przez forumowiczów fotografów zastanawiam się "jeju przecież złotówki za tą fote bym nie dała, kto do nich chodzi?" a jednak chodzą . Niektóre ujęcia w pozach pokazują wady danych osób, które biorą ślub i to głównie pod namową fotografa by tak a nie inaczej ci ludzie pozowali. A to chyba nie o to chodzi.
Będąc chrzestną matką, na sesji fotograficznej jednego z podobno obleganych fotografów w Łodzi uznałam, że fotograf po pierwsze nie ma podejścia do dzieci, więc nie powinien parać się fotografią dziecięcą , po drugie mało mówny. Osoby dorosłe nie wiedziały jak mają się ustawić , "co autor miał na myśli" i było to widać na zdjęciach , przynajmniej dla mnie. No i niby te nowoczesne zdjęcia , na sofach, w nowoczesnym wystroju, a wyszło .... beznadziejnie ... na prawdę . Rodzice za sesję zapłacili 1400zł i powiem szczerze , że gdybym miała studio i dobry sprzęt to lepsze zdjęcia bym zrobiła.

Toteż dla mnie w większości naciąganie, zarabianie na tym , że do ślubu, chrztu , do komunii.
 
 
getmarried 


Dołączyła: 29 Paź 2013
Posty: 17
Skąd: Milanówek
Wysłany: Czw Lis 28, 2013 12:28 am   

Gdyby wszyscy robili ładne zdjęcia, nie mielibyśmy punktu odniesienia. Niestety wielu fotografów nie przywiązuje zupełnie wagi do sprzętu, obróbki i innowacyjności. Musi być jakiś słaby fotograf, żebyśmy wiedzieli, który jest dobry. Niestety często ludzie, którzy nie starają rozwijać się w branży i pracują tylko dla zarobienia pieniędzy łapią dobre zlecenia. Wychodzą czasem ciekawe kwiatki... tandetne rozmycie tła, kolumny plastikowe w studio, zdjęcia B&W z kolorową różą i wiele, wiele innych.

Ja bym przede wszystkim stawiał na młodych. Często łapią piękne kadry, uczą się dobrej obróbki i nie mają sprzętu z początku ery cyfrowych lustrzanek. :)
Ostatnio zmieniony przez getmarried Czw Lis 28, 2013 12:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl