Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Torty weselne
Autor Wiadomość
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 5:04 pm   

Co do Sowy to jadałam wiele różnych ciast ich produkcji i wszystko było pyszne. Z tortów mam świra na punkcie tortu Maroko - zamówiłam go sobie na urodziny i potem podjadałam w Manu jak byłam na zakupach - jest pyszny. jadłam tez kawowy hiszpański ale ja nie lubie bezy a ona jest tam w środku.
_________________

 
 
pestka 


Dołączyła: 22 Cze 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 10:39 am   

justine81 napisał/a:
Ańćka, pestka, my postanowiliśmy zamówić tort u Sowy, nasz wybór padł na ten:
[url=http://images50.foto...7d0.jpg]Obrazek[/URL]
Jeśli chodzi o smaki tych wszystkich tortów to jest sporo do wyboru, jeśli tort ma 3 piętra (tak jak nasz) to na każde piętro jest podana propozycja smaków, można sobie wybrać nawet 3 różne :)
Smaki można sobie wypróbować, bo torty w tych smakach są w regularnej sprzedaży, wystarczy kupić sobie po małym kawałku, my ostatnio degustowaliśmy hiszpański kawowy i hiszpański orzechowy, na razie orzech wygrywa :) Polecam też Cookies ale podobno jest ciut ciężki i nie nadaje się na najwyższą warstwę, a my chcemy mieć tort w jednym smaku.
Mam nadzieję, że nieco pomogłam. Polecam wybrać się do Sowy w Manufakturze, Panie są bardzo pomocne :)
Cena za kg to 55zł.


Ten tort jest piękny. Tez się nad nim zastanawiam. Cookies jak dla mnie trochę za słodki-myślę raczej o cytrynowym albo tak, jak Ty- orzechowym, bo jest przepyszny. :)
A jeśli chodzi o wstążeczki i inne ozdoby, to pytałam i oczywiście nie są jadalne i przed podaniem trzeba je zdjąć. Nie wiem jak torb będzie wygladac po odlepieniu tych wstążeczek. :(
_________________
 
 
ania2011 

Dołączyła: 08 Lut 2011
Posty: 56
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Maj 23, 2011 7:46 pm   

A czy ktos moze zamawial tort weselny u Jasia i Malgosi? To jest lodzka siec cukierni i ostatnio zauwazylam, ze robia tez torty (ok 40 zk/kg). Jadlam tam kiedys taki mniejszy tort z bitej smietany i byl dobry, ale nie wiem czy takie bardzo duze robia podobnie. Niestety na stronie internetowej nie ma zadnych zdjec...
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 2:48 pm   

Macie może jeszcze jakieś inspiracje?Szukam średniej wielkości tortu. Duży odpada bo na cywilny jest zbyt duży ;)
 
 
ineczka7 

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 36
Skąd: Poddębice
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 7:21 pm   

My mieliśmy na weselu po cywilce coś takiego:



ważył 10kg.

Z parterowych tortów podobały mi się te ze strony kreatywny cukier (pewnie ktoś w Łodzi byłby w stanie zrobić coś podobnego) a z większych to z samej łodzi to z Ptysia (na którego jednym torcie zresztą bazowaliśmy przy zamawianiu naszego - pewnie byśmy zamawiali u nich, ale baliśmy się wieźć tort przez całą Łódź i potem 40km do Poddębic i jeszcze pół dnia trzymać przed imprezą).






[ Dodano: Pią Cze 17, 2011 9:03 pm ]
ogólnie jestem za tym, żeby iść do cukierni ze zdjęciami swoich wymarzonych tortów i poprosić o podobny (nie identyczny, bo nie wiem jak to wygląda w przypadku różnego rodzaju praw do konkretnego wzoru). Ja wysłałam mamie całą kartkę ze zdjęciami tortów z różnych cukierni :)

Np. z piekarni-cukierni Jedyna (niestety, zupełnie nie nasze strony, Bielsko-Biała, Żywiec itd.) są takie ładne torty:





Wspomniana wcześniej Kreatywny Cukier (stolica) proponuje coś takiego:




 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 18, 2011 6:45 am   

ineczka7, super torciki. Właśnie podobają mi się takie okrągłe 3 piętra i prostokątne takie jak wstawiła ineczka7, Macie jeszcze jakieś propozycje?
 
 
interagnes 

Wiek: 40
Dołączyła: 25 Sty 2010
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 26, 2011 2:32 pm   Dobra cukiernia

cześć dziewczyny ,

może mogłybyscie polecic jakąs dobrą pzretestowana cukiernie , gdzie zamawiałyscie swoje torty i sprostali waszym oczekiwaniom, dzieki za pomoc!!
 
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 29, 2011 12:19 pm   

ineczka7 napisał/a:
z samej łodzi to z Ptysia

my u nich zamawialiśmy tort na nasze wesele :smile: i byliśmy bardzo zadowoleni :D transport na terenie Łodzi i do Czarnego Stawu /k.Poddebic byl gratus.
_________________

 
 
desti 

Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 12:04 pm   Tort ślubny

Zamówiłam u Kuczki na Retkini. Próbny był super
 
 
ewa.krzys 


Dołączyła: 17 Lut 2011
Posty: 2643
Skąd: z niedaleka
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 12:21 pm   

Wczoraj zaklepaliśmy sobie termin u Pani piekącej ciasta. Za tort 15 kg śmietanowy z owocami (w najdroższej opcji) wyjdzie nam 400 zł :) Poza tortem zamawiamy u niej również ciasta i babeczki na wesele. Są pyszne i piękne, zdjęcia wstawię, ale dopiero w przyszłym roku :wink:
_________________


 
 
figazmakiem 

Dołączyła: 26 Lip 2011
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 12:40 pm   

my podobnie jak ineczka7 zamawialiśmy tort z aspalu z poddębic. Wszystkim bardzo smakował.
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 01, 2011 12:51 pm   

My mielismy tort od Skorki... byl pyszniutki :D
_________________
 
 
magdasid 
kocia mama ;)


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lis 2007
Posty: 369
Skąd: Uć ;)
Wysłany: Sro Sie 03, 2011 8:31 am   

anooleczka napisał/a:
My mielismy tort od Skorki... byl pyszniutki :D

My też. Pyyyyycha :)
_________________

 
 
 
Piniu 

Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 12:42 pm   

to już nie jedzenie to sztuka

kto robi takie ładne torty w łodzi?? :cry:
 
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 9:01 pm   

jeśli chodzi o wygląd to Sowa robi przepiękne torty, aczkolwiek moja koleżanka zamawiała u nich i podobno zmiana tasiemki na torcie podnosi jego koszt o 20zł/kg! trochę to dziwne, ale smakowo ponoć super, nie za słodkie!
 
 
Esmeralda 

Dołączyła: 09 Sie 2011
Posty: 37
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 1:41 pm   

my zamówiliśmy tort u Misia - wydawało się, że będzie taki jak chcemy, bo pan Miś zapewniał, że wszystko da się zrobić i będzie taki tort jak na zdjęciu - oczywiście guzik prawda, bo tort nie był taki jak na zdjęciu - tylko trochę go przypominał, a dodatkowo był strasznie słodki i spirytusowy - niedobry, nie polecam zamawiać u Misia
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 09, 2011 3:21 pm   

ja teraz jadłam Luwr od wyżej wspomnianej cukierni Sowa, wiecie lepszego nie jadłam, na poprawinach też był i zjadłam 2,5 kawałka :oops:
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2011 3:27 pm   

My mielismy tort smietanowy z pozeczkami, pokryty lukrem, byl przepyszny, polecam przelamanie slodyczy smietany owocami lesnymi. Gosciom bardzo smakowal, jest to tort ktory daje sala, Casa de Fiori. Pogladowo wygladal tak (zdjecie amatorskie, od fotografa jeszcze nie mamy):

 
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 3:23 pm   

My mieliśmy tort śmietanowy z malinami i truskawkami. Był świetny.
 
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 3:32 pm   

Nam tort na cywilny robiła moja siorka (cukierniczka)

100_1842.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1147 raz(y) 38.23 KB

 
 
marta_rasta 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Wrz 2011
Posty: 164
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 12:45 pm   

Potrzebuje tort smietanowy z jagodami lub malinami....bez lukru
Jaka cukiernia jest godna polecenia
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 6:15 pm   

Malinowy i jagodowy są na pewno w ofercie cukierni Sowa ale jak smakują to nie wiem.
malinowy

jagodowy
_________________
 
 
 
Vesna 


Wiek: 34
Dołączyła: 19 Wrz 2011
Posty: 120
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 6:13 pm   

orientujecie się może w cenach? chciałabym tort za max 50zł za kilogram. które cukiernie oferują dobre, a niedrogie torty?
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...der=asc&start=0
 
 
figazmakiem 

Dołączyła: 26 Lip 2011
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 04, 2011 9:04 am   

Cytat:
orientujecie się może w cenach? chciałabym tort za max 50zł za kilogram. które cukiernie oferują dobre, a niedrogie torty?

my zamawialiśmy tort w aspalu z poddębic. Tort był pyszny i udekorowany tak jak to sobie zażyczyliśmy. MY akurat wybraliśmy tort w stylu angielskim, tzn. z takiej słodkiej masy, i kosztował 40 zl/kg. Tak było w kwietniu i nie mam pojęcia czy ceny się u nich zmieniły, ale polecam.
 
 
MichalLodz 

Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 20, 2011 5:50 pm   

super torty robią Słodkie Słówka z Łodzi... Co prawda tortu weselnego nie bralismy od nich, tylko muffiny ktore byly rewelacyjne. Sam tort probowalismy ostatnio na urodzinach Taty i smakowal super podobnie jak wygladal.

Fajne torty sa też od Sowy :) ... tylko tutaj już jednak masówka :/
 
 
wisieneczka85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 385
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 1:02 pm   

wstawiam nasz tort zamówiony w małej rodzinnej cukierni w Ksawerowie

_________________

 
 
 
szpilka86 


Dołączyła: 13 Paź 2011
Posty: 295
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2011 8:42 pm   

wisieneczka85, na ile osób miałaś taki tort?
bardzo mi się podoba :D
_________________
 
 
turecik 

Wiek: 37
Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 625
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 11:09 am   

Polecam cukiernie ANETKA ul. Nawrot - na przeciwko wodnego rynku :)
torty są bardzo smaczne :) mieliśmy tort z bitej śmietany i wiśniami w lukrze - 11 kg na 80 osób i został tylko najmniejszy torcik :) oznacza to, że smakowało :smile:
_________________

 
 
 
kariczeq 


Wiek: 39
Dołączyła: 29 Cze 2009
Posty: 1076
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lis 22, 2011 11:32 am   

tort z bitą śmietaną i jagodami, dołączany przez salę "Bankietowa" na Łaskowicach, z tego co mówiła właścicielka z cukierni w Głownie, bardzo smaczny (ja ogólnie nie przepadam za tortami, a ten wyjątkowo mi smakował) - my mięliśmy na 60 osób i jeszcze nam zostało

_________________


udanego dnia Gość
 
 
noirsoleil 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 35
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2012 1:22 am   

Znacie może jakieś mniej znane cukiernie, które tez zrobią piękne torty w angielskim stylu ale za mniejsze pieniądze?
 
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Nie Lut 19, 2012 1:41 pm   

Widze, ze nikt nie wspominal jeszcze Dybalskiego... Czyzby nikt tam nie zamawial?

U nas sala oferuje tort, ale poniewaz jest mozliwosc, ze nie sprostaja oczekiwaniom w razie czego mamy plan B - Dybalski. Tam powiedziano nam juz, ze zrobia nam taki tort jak zechcemy.

Ponizej wstawiam to co mi sie podoba, tzn. tort powinien byc gladki, elegancki, przyozdobiony kwiatami i nieprzesadzony. :wink:

_________________

Moje slubne perypetie
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 6:46 pm   

Gahanova, dokładnie. Nieprzesadzony!
Dekoracja z kwiatów jest bardfzo elegancka i subtelna, ale mi osobiście jeszcze bardzo podobają się dekoracje z wstążek :) a czasami w ogóle podoba mi się coś szalonego :P
Kilka moich typów:


a tu kilka takich nietypowych:
_________________
Ostatnio zmieniony przez cotumka Wto Lut 21, 2012 6:47 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 11:20 pm   

cotumka napisał/a:
Nieprzesadzony!


"all you need is love" i tort "poduszkowy" z pewnościa można takimi nazwać :smile:

A tak serio - te z wstążkami są śliczne, szczególnie ten po lewej, przesłodki :D
_________________


 
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 10:35 am   

Nasz byl taki:



_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 10:51 am   

Piekny anooleczka! I dodatkowo "moje" kolory. :smile:
Co to za masa jest na wierzchu?
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
marciami 
Żona i mama :)


Wiek: 36
Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 1117
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 6:22 pm   

nasz wyglądal tak:
_________________

 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Sro Lut 22, 2012 11:53 pm   

Baby, a kiedy sie w ogóle zaczyna mysleć o torcie??? tzn mi zostało 4 miesiące z małym hakiem- czy już się rozglądać, robić zamówienie???

Czy w ogóle łódzka cukiernia dowiezie do Konstantynowa tort w cenie??? Tutejsze są niesmaczne firmy, więc odpadają.......
_________________
 
 
anooleczka 
Szczęśliwa Żona


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 1040
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 7:21 am   

Gahanova, to wlasnie nie jest masa... Chcielismy, aby tort byl jadalny, wiec zazyczylismy sobie biala czekolade, dlatego tez tort nie jest idealnie gladki bo z czekolada tak sie nie da zrobic... Zamowilismy w Cukierni Skórka :D Byl pyszny :)
_________________
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 10:00 am   

anooleczka napisał/a:
zazyczylismy sobie biala czekolade

Fajny pomysl! Podpytam czy i u nas byloby to mozliwe. Dzieki anooleczka. :)
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
MadMar 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Lis 2010
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 8:00 pm   

anooleczka, o rany! przepiękny!
Gahanova napisał/a:
I dodatkowo "moje" kolory.
miałam to samo napisać :D cudny!!!!

Karolina1984, są też cukiernie lódzkich firm - np Jaś i Małgosia, z której z resztą jadłam tort weselny i był bardzo smaczny - nie za słodki, niemdły, a przy tym wyglądał pięknie,
równie dobre ciasta/torty itp robi pani Grzelak (z cukierni na Piłsudskiego), która cieszy się dużą popularnością i bardzo dobrą opinią, więc nie róbmy z Konstantynowa za***ia, zabitej dechami wiochy, w której nie ma nic dobrego- nawet cukierni
bo nie wszystko co ŁÓDZKIE jest dobre (no z całym szacunkiem i bez obrazy)
_________________

 
 
Karolina1984 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 553
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 8:10 pm   

Kurcze, może i rzeczywiście........... się przejdę popytam..... w sumie- jak dla mnie tort to zawsze niesmaczny jest na weselu....... :?

tylko tu w kilku cukierniach kupiłam ciasto- za każdym razem niezjadliwe ( całe oddawałam P, jęczał ale zjadał :P )
Ostatnio zmieniony przez Karolina1984 Czw Lut 23, 2012 8:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gahanova 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Lut 2012
Posty: 454
Skąd: Miasto mostow
Wysłany: Czw Lut 23, 2012 8:29 pm   

Karolina1984, przejdz sie, niech dadza Ci poprobowac to zobaczysz co maja do zaoferowania.
Na pewno trafisz na cos pysznego. :)
_________________

Moje slubne perypetie
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 11:39 am   

MadMar napisał/a:
są też cukiernie lódzkich firm - np Jaś i Małgosia, z której z resztą jadłam tort weselny i był bardzo smaczny
Potwierdzam :-) My mieliśmy tort własnie z Jasia i Małgosi - był smaczny.
Później jeszcze kilka razy zamawiaąłm od nich na różne imprezy rodzinne. Tylko wg mnie musi być z bitej smietany, a nie z kremem.

A jeżeli chodzi o cukiernię P.Grzelak - nie miałam okazji spróbować (co najwyżej ciastka), ale też słyszałam wiele pozytywnych opini.
 
 
gabrysia 

Dołączyła: 05 Sty 2012
Posty: 44
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 2:35 pm   

mysle, ze tort to jest kwestia smaku, jedni lubia czekoladowe, inny smietanowe, dlatego ciekawa alternatywa jest zrobienie tortu w roznych smakach- gdzie kazda jego czesce bedzie inna, wtedy goscie beda mogli sobie sami wybrac
Ostatnio zmieniony przez gabrysia Pią Lut 24, 2012 2:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 3:51 pm   

Zgadza się - trudno przewidzieć gusta gości. Przez chwilę też rozważałam opcję tortu dwusmakowego - bo trudno mi było zdecydowac się na jeden smak. Ostatecznie zdecydowałam się na jeden - spodziewałam się bowiem niewypowiedzianych żali ze strony gości w stylu: dlaczego ja dostałem ten smak, a nie ten inny?
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 4:51 pm   

anooleczka, tort piękny, wcale nie przeszkadza, że nie jest idealnie gładki, ale nie do końca zgadzam się z opinią
anooleczka napisał/a:
Chcielismy, aby tort byl jadalny, wiec zazyczylismy sobie biala czekolade


tzn na pewno z białą czekoladą był pyszny, ale ta masa w tortach na wierzchu nie musi być "niejadalna" - ja miałam tort z masą lukrową i nie była ani twarda ani bez smaku, wręcz przeciwnie - goście chwalili, że nie jedli tak dobrego tortu. A zależało mi na wyglądzie takiego typowo amerykańskiego piętrowego ciacha. To zależy od cukierni, czy masa jest dobra.

Detale mojego na profesjonalnych zdjęciach:




a z gustami ciężko trafić - np mój mąż nie lubi bardzo białej czekolady i sporo naszych przyjaciół tez wiem, ze nie lubią, więc prędzej bym się zdecydowała na tradycyjną mleczną. Ale nie ma co przesadzać - bo byłoby tyle smaków tortu ile gości. Ja z kolei nie przepadam za śmietanowymi, jak są na weselu to tylko symbolicznie próbuję.

[ Dodano: Pią Lut 24, 2012 4:54 pm ]
marciami, ciekawa forma tortu, ładnie wyglądają te mini torciki. Spodziewałam się ich jednak na trochę innym stelażu, takim pionowym, ale i tak jest to coś innego:)
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Lut 24, 2012 4:56 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Deco-Strefa 
Firma

Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 180
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 5:59 pm   

Malena - piękny tort!

Mnie jednak w przypadku takich mas zastanawia, czy nie są one mega słodkie?
Kiedyś miałam okazję jeść taki z oblany masą - tylko nie wiem czy cukrową o jakiej piszesz czy marcepanową (i czy w ogóle jest jakaś różnica?) - był okropnie słodki! Środek był jednak jak najbardziej OK, więc wyjadłam :-)

I chociaz wiem, że o smak tez tu chodzi, to nie ma co ukrywać - o wygląd również! Czasami warto wiec jedno i drugie wypośrodkować. Tyle, że wiem jak cieżko tu znaleźć "złoty środek".
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 6:16 pm   

Deco-Strefa napisał/a:
czy cukrową o jakiej piszesz czy marcepanową (i czy w ogóle jest jakaś różnica?)

wg mnie to są rózne masy - ale pewna nie jestem, jednak smak marcepanu jest bardzo specyficzny i to zdecydowanie tak nie smakowalo.
Wg mnie masa nie byla za slodka, taka w sam raz, goscie nie wyjadali samego środka.
A wyglad tortu się liczy, to prawda, ja nie chcialam typowego śmietanowego zdobionego w wyciskany sposób.
Ostatnio zmieniony przez Malena Pią Lut 24, 2012 6:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 6:20 pm   

Nasz tort wyglądał tak:




Robił go nam szef kuchni z naszej sali ("Konstancja" w Konstantynowie Łódzkim).
Był pyszny! Nie za słodki ale też nie za mdły. Idealny! Goście byli zachwyceni zarówno wyglądem jak i smakiem :)


edit: dodałam jeszcze jedno zdjęcie
_________________
Ostatnio zmieniony przez agulka1989 Pią Lut 24, 2012 7:33 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2012 6:35 pm   

Agulka, fajne przystrojenie, ale pokaz trochę tortu, bo widać same kwiaty:) kolory oczywiście super:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl