Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub w innej parafii - Pozwolenie
Autor Wiadomość
dr Dolittle 


Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 8:29 am   ?lub w innej parafii - Pozwolenie

Mam małe pytanko, ale może od początku.
Moja narzeczona całe życie mieszkała w Łomży, tam jest większość jej rodziny i kościół w którym chcemy wziąć ślub. Tym bardziej że jej ojciec jest inżynierem który robi w tym kościele projekt ogrzewania za "Bóg zapłać" no i dobrze się znają z proboszczem ( nawet mają to samo nazwisko, przez co na osiedlu krąży plotka że to rodzina :lol: ). Teraz mieszka w W-wie, gdzie jest zameldowana. Czy chcąc brać ślub w Łomży, musi o tym powiadomić proboszcza z parafii w której teraz mieszka i uzyskać jego zgodę? A jeśli tak, to czy za takie coś będzie my musieli jeszcze cos płacić :roll:
Pozdrawiam
dr...

edit: zmieniŁam tytuŁ po poŁączeniu 2 wątków o tej samej tematyce
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Sob Lut 16, 2008 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 8:40 am   

Musicie się dowiedzieć w kościele gdzie chcecie wziąć ślub tam Was najlepiej poinformują. Moim zdaniem Twoja narzeczona powinna mieć pozwolenie lub licencję z parafii z W-wy ponieważ tam jest zameldowana i niestety za obie te rzeczy się płaci.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
dr Dolittle 


Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 8:59 am   

Ciekawe ile? Może taniej wyjdzie się przemeldowac spowrotem do Łomży i dać 30 zł za nowy dowód :lol:
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 10:16 am   

Jeżeli rodice Twojej narzeczonej nie pochwalili się gdy ksiądz chodził po kolędzie, że ich córcia to już z nimi nie mieszka to myślę, że chyba nie będziecie mieli żadnych problemów :wink:
 
 
dr Dolittle 


Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 10:49 am   

Sęk w tym że cała rodzinka mieszka teraz w Wawie, ale przemeldowane jest tylko moje Szczęście, a tam mieszkanie w tej chwili zajmuje ktoś inny z rodziny...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 1:35 pm   

Generalnie raczej księża nie sprawdzają meldunku. :) Ale podczas protokołu są pytania typu "obecne miejsce zamieszkania (nie zameldunku!)", "miejsce zamieszkania do któregoś tam roku życia" i tutaj ksiądz mógłby się ewentualnie przyczepić.

Jednak radzę zapytać się księdza od ślubu, żeby potem nie było nieporozumień. Jeśli jest to ksiądz dobrze znany rodzinie narzeczonej to myślę że nie powinien robić problemów. :)


Na wszelki wypadek przeczytaj:

:arrow: o licencji

:arrow: o pozwoleniu

Licencja - sprawy papierkowe załatwia się w parafii zamieszkania, a gotowe dokumenty zanosi się do parafii, w której bierze się ślub.

Pozwolenie - karteczka z pozwoleniem na ślub w innej parafii, wszelkie formalności załatwia się w parafii od ślubu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
dr Dolittle 


Wiek: 45
Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 2:17 pm   

Wielkie dzięki! Będziemy niedługo się rozgladac za salą w Łomży to przy okazji odwiedzimy księdza i sobie z nim porozmawiamy.
 
 
Elektron 


Dołączył: 04 Sie 2005
Posty: 1
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw Sie 04, 2005 7:28 pm   

Witaj.
Rozglądaj się, rozglądaj.
Czekam na fotki.
Gość Pozdrawiam i mam na oku ;-) ).
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 1:12 pm   

Dodam tylko, że za pozwolenie nie zawsze się płaci, zależy to tylko i wyłącznie od widzimisię księdza wydającego to zezwolenie
_________________

 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Sie 26, 2005 5:35 pm   

dokładnie tak

my nic nie płaciliśmy
_________________

 
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 4:18 pm   

Dziewczynki pomocy bo ja już całkiem zgłupiałam. Nie rozumiem zupełnie jaka jest różnica między tą licencją, a pozwoleniem :verysad: . Raz słyszę, że to jedno i to samo a znowu gdzie indziej, że to dwie różne rzeczy.
Ja z moim Miśkiem będziemy brać ślub zupełnie w innej parafii tzn, ani w mojej ani jego. To co mamy załatwić licencję czy pozwolenie aby wziąść ślub w "obcej" parafii?
Nie ma znaczenia czy jest to pozwolenie lub licencja z parafii młodej lub młodego czy trzeba takie coś załatwić i w mojej i w Miśka parafii? Czy po prostu idzie się tam gdzie je łatwiej i taniej :wink: zdobyć?
Może wiecie jakie problemy robią w Wojciechu (bo właśnie stamtąd uciekliśmy).
Dodam, że wcześniejsze posty czytałam i zrobiłam sobie jeszcze większy mętlik :oops: .
Zakręcona Calinka :how:
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Wrz 03, 2005 6:11 pm   

Szczerze - dokładnie nie wiem jaka jest różnica... Ale wiem, że nasz ksiądz powiedział, że nie potrzebujemy żadnej licencji u niego, wystarczy pozwolenie spisane na kartce jaką nam dał. Zatem zapytajcie - czego wymaga ksiądz w parafi gdzie bierzecie ślub. :)
_________________

 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 7:16 am   

Calinko pozwolenie i licencja to dwie różne rzeczy. Zarówno pozwolenie jak i licencję dostajecie w jednej tylko parafii albo w Twojej albo narzeczonego. Różnica między nimi jest taka, że przy licencji jeśli dostaniesz ją np. od ?w. Wojciecha to tam dostarczasz wszystkie dokumenty i tam również spisujesz protokół, tam również są wygłaszane zapowiedzi i w parafii narzeczonego, zapłatę za ślub dzielisz wtedy po połowie między parafią ?w. Wojciecha a tą w której weźmiecie ślub i od nich dostaniesz dokument zawierający wszystkie ważne informacje zwany licencją i zanosisz go do parafii gdzie weźmiecie ślub i ok. tygodnia przed ślubem spisujecie akt ślubu. Pozwolenie sprawia, że wszystkie formalności czyli spisanie protokołu i aktu ślubu załatwiacie w parafii w której weźmiecie ślub i wtedy z tego co wiem zapowiedzi muszą być wygłaszane w 3 kościołach tzn. w Waszych parafiach + w parafii na Jutrzenki, bo tam weźmiecie ślub. A to czy dostaniecie pozwolenie czy licencję zależy wyłącznie od danej parafii.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 04, 2005 4:24 pm   

Calinko - pisałam wyżej co i jak. :wink:

A poza tym i tak musicie zapytać się księdza w parafii w której bierzecie ślub czego wymagają, bo to oni muszą ci powiedzieć jak to macie załatwić, nie ma tak, że ty chcesz pozwolenie albo licencję.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 7:43 am   

Wielkie dzięki dziewczynki :graba:
Jutro przejdziemy się do kancelarii tam co będziemy brać ślub i się wszystkiego dokładnie wypytamy. Jak rezerwowaliśmy godzinę to był nowy ksiądz i sam przyznał, że jeszcze nie wie jakie dokładnie są zwyczaje, moze już się czegoś więcej dowiedział.
A czy księża stawiają jakieś wymagania czy to pozwolenie (licencja) ma być z parafii młodej albo młodego, czy to zależało tylko i wyłącznie od was? Nie ukrywam, że w parafii miśka łatwiej (taniej) byłoby otrzymać takie pozwolenie.
Jak to było u was?
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 8:00 am   

To zależy tylko od Was. Nas ksiądz od razu się zapytał skąd będzie łatwiej i milej dostać to pozwolenie i właśnie tam radził się udać. :wink: :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Calinka 


Wiek: 43
Dołączyła: 21 Lip 2005
Posty: 190
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 8:09 am   

Uff, mam nadzieję, że my tez będziemy mieć taki wybór, bo jak sobie pomyslę, że mam to załatwiać u siebie to az wyć mi się chce.
_________________
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 2:30 pm   

Calinko idź od razu do parafii narzeczonego bo jest to obojętne z której parafii dostaniecie pozwolenie lub licencję. U mnie w parafii dostałam licencję bo księża stwierdzili, że oni nic innego nie wydają.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 8:47 pm   

A czasami robią trudności z innych powódów... i nawet nie wiadomo jakich :) U mnie np. proboszcz nie chciał dać pozwolenia, upierał sie przy licencji, a w końcu nagle zmienił zdanie i dał pozwolenie.. nawet nie wiem dlaczego :)
Mika, z tego co wiem, to zapowiedzi tak czy inaczej wychodzą tylko w parafiach młodych, w kosciele gdzie jest ślub nie muszą być wygłaszane
_________________

 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 8:56 pm   

Mi powiedziano, że przy pozwoleniu zapowiedzi wychodzą w 3 parafiach :? W takim razie co parafia to obyczaj :roll:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 9:00 pm   

hmm... ja nic takiego nie pamietam... ale mogło też tak być, że mi umknęło :oops: spierać się w każdym razie nie bedę :)
_________________

 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 05, 2005 10:23 pm   

My mieliśmy pozwolenie i zapowiedzi tylko w naszych parafiach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 5:09 am   

Możliwe, ja usłyszałam to od księdza, ale przecież mógł się pomylić
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:20 am   

Albo, tak jak powiedziałaś wcześniej, co parafia to obyczaj :)
_________________

 
 
 
tusia_queen 

Wiek: 42
Dołączyła: 21 Gru 2004
Posty: 288
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 06, 2005 8:58 am   

my mieliśmy ślub w innej parafii i tez dostaliśmy pozwolenie z mojej parafii,
choć były z tym problemy, bo ksiądz w ogóle nie chciał mi go wydać..
ale to inna sprawa

jeśli chodzi o zapowiedzi to były głoszone w 3 parafiach
mojej, P. i tej, gdzie ślubowaliśmy.
_________________
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 10:02 am   

Dzisiaj idę po pozwolenie i mam jedną wątpliwość - co odpowiedzieć księdzu na pytanie dlaczego nie chcę brać ślubu tutaj? Czy jest szansa, że wogóle mnie o to nie zapyta? Jak to wyglądało u Was?
Czy ktoś może brał pozwolenie z kościoła pw ?więtej Rodziny?
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 10:32 am   

Myślę,że nie masz się czego obawiać rorrim ponieważ powodów jest mnóstwo:

-bliżej do sali weselnej
-kościól narzeczonego bardziej oświetlony
-goście mają bliżej
-lepszy dojazd....
itd. Może się zapytać,ale myślę,że tym nie powinnaś się martwić. O ile pamiętam nas ksiądz też się pytal i powiedzie;liśmy wlaśnie o naświetleniu i odleglości w jakiej znajduje się kościól od domu (choć nie byla to prawda-takie male klamstewko :wink: )
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 11:47 am   

Można jeszcze powiedzieć o sentymencie do tego kościoła (lubicie tu przychodzić, rodzice/dziadkowie brali tu ślub - nie musi być to koniecznie prawda 8) etc.).

Mnie się nie pytano. 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 04, 2006 4:41 pm   

Już jestem po wizycie w parafii - mnie w końcu też nie pytano "dlaczego" i było bardzo ok, poza tym,że nic nie załatwiłam z powodu, o którym napisałam w odpowiednim watku. :(
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 5:46 am   

?aneta napisał/a:
Myślę,że nie masz się czego obawiać rorrim ponieważ powodów jest mnóstwo:

-bliżej do sali weselnej
-kościól narzeczonego bardziej oświetlony
-goście mają bliżej
-lepszy dojazd....

U mnie zdecydowanie wchodzi w grę, że kościół jest blisko sali weselnej :) Poza tym uważam, że Bóg jest wszędzie ten sam, zatem jeżeli wszystkim ten a nie inny kościół ma ułatwić, to jest to chyba ważne :)
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 8:50 am   

Nikulec napisał/a:
uważam, że Bóg jest wszędzie ten sam, zatem jeżeli wszystkim ten a nie inny kościół ma ułatwić, to jest to chyba ważne :)

Wiesz, widać nie wszyscy tak uważają. Ksiądz zmojej parafii, kiedy przyszłam prosić o pozwolenie, strzelił mi tak wykład, że aż mi mowę odebrało. Zachwycał się pięknem kościoła, mówił, że żadnej parafianki stąd nie wypuści, no i rzucił tekt "chyba nie chce Pani, żebym powiedział Pani 250 zł za pozwolenie". Ręce mi opadły i wiedziałam już, że nie mam o czym z nim dyskutować.
Ja też miałam argument, że mamy sentyment do Łagiewnik i że tam nam sie bardzo podoba...
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:34 am   

Ja tez potrzebowałam pozwolenie z mojej parafii, ksiądz nazwał mnie "uciekinierem" ale dał. Wcześniej W. próbował załatwić pozwolenie w swojej parafii, ale cena nas zmroziła. Poszłam więc ja, dałam co łaska (ksiądz nie oponował), ale co się nasłuchałam to moje.
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 10:41 am   

Moja kolezanka chciała pozwolnie na slub w innym kościele i proboszcz chciał 1000 zł,wieć zameldowala sie u ciotki na krotko i slubowala gdzie indziej. My będziemy w tej samej parafii slubowac wiec juz nawet bym nie pyatala ile to kosztuje tylko bym musiala sie gdzies zameldowac.ale chore to jest,że ktos tak kasą rządzi :wink:
_________________
Nasz Ślub 06.10.2007
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 2:03 pm   

Powiem, że przeraża mnie to troszeczkę, dziewczyny :( Sama jestem jeszcze "przed". Wiem, że w mojej parafii są z tym problemy. Liczę, że u mojego jest normalny ksiądz i pójdzie gładko.
I tanio :/

?eby nie było tak, że ksiądz sobie pomyśli, że skoro chcę wziąć ślub w innej parafii, to on mnie puści, ale z torbami :(
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 24, 2006 3:56 pm   

rorrim napisał/a:

Czy ktoś może brał pozwolenie z kościoła pw ?więtej Rodziny?

Chodzi ci o kościól na retkini? Ja również nie chce brać tam slubu i bede szła prosic o pozwolenie. Rozmawiłas z proboszczem? nie wiesz ile chciał?
:roll:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Ciril 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lis 2006
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 27, 2006 4:35 pm   

Też chcę brać ślub w innej parafii, mój proboszcz jest beznadziejny i się strasznie ceni. Będzie wołał dużo kasy za pozwolenie, ale wyślę do niego T. i temacik się skończy. T. Bardzo nie lubi jak ktoś mu coś narzuca (szczególnie jeżli chodzi o nasz ślub, bo uważa, że to nasz ślub i nasze święto)
_________________
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 03, 2006 3:13 pm   

Ja powiedzialam prawde, ze godziny slubow, ktore nam proponowali nam nie odpowiadaly.
Ksiadz zreszta o tym dobrze wiedzial, bo dlugo go prosilismy, zeby slub mogl odbyc sie o godzinie 17, ale bez skutku.
Pierwsza oplate, ktora zaplacilismy za zarezerwowanie terminu, przesunelismy na oplate za pozwolenie i nie bylo z tym innych problemow.
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 16, 2006 8:56 pm   

Tak sobie czytam o tych "pozwoleniach" i włos mi staje dęba a oczy przybierają wielkość 5-złotówek. Naprawdę tak ciężko jest z czymś co wydawałoby się formalnością? Ja jeszcze w Kościele nie byłam a również nie będę chciała brać ślubu w swojej parafii. Ciekawe jak mi to pójdzie... Aż się boję :niepewny: Co tak naprawdę może być powodem niechęci do wydawania tego papierka? Kasa? ?e nie będzie pieniążków za ślub? Chyba tak.. A juz wg mnie szczytem złośliwości jest zmuszanie kogoś do zaślubin żądając niemałych sum za wydanie pozwolenia.
Przykre,że takie rzeczy mają miejsce :(
 
 
agnienia 

Wiek: 39
Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 66
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 04, 2007 9:19 am   

A czy ktoś pytał o pozwolenie w Kościele św. Anny? Bo musze sie tam wybrac..albo narzecony, bo w kwestii płacenia ksieżom jestem bardzo cieta i jeszcze mnie nie daj co wyrzuca z niczyym:)
 
 
 
marza25 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 28
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lut 28, 2007 3:57 pm   

Ja tez jestem jeszcze przed pojsciem po pozwolenie i z tego co czytam to jestem przerazona. U mnie jest taki problem ze chce wziasc slub w mojej poprzedniej parafii bo bardziej mi sie ten koscilo podoba tylko nie mam pojecia co powiedziec ksiedzu z mojej aktualnej parafii. Napewno nic nie bede im placic za pozwolenie.

Pozdrawiam
_________________
marza25
 
 
ales 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Łódź i Pabianice
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 1:37 pm   

Jakie informacje sa zawarte w takim zaświadczeniu? My jedziemy w środę do mojej parafii w Pabianicach prosić o pozwolenie, są dosyć duże problemy z jego uzyskaniem. Nie wiem jakich argumentów mam użyć :(

[ Dodano: Sob Paź 27, 2007 4:33 pm ]
Miałam na myśli Parafię Miłosierdzia Bożego w Pabianicach, czy ktoś z was miał problemy z otrzymaniem zaświadczenia w tej parafii? Nie ukrywam,że martwię się środową wizytą u proboszcza :?

[ Dodano: Nie Lis 04, 2007 11:29 am ]
Mamy to pozwolenie, nie było zbyt miło ale to już za nami.
_________________


Miło Cię widzieć Gość :)
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 6:13 pm   

O co chodzi z tymi pozwoleniami :?: Ja nie pochodzę z Łodzi, a z Ostrołęki, ale w Łodzi kupiłam mieszkanie i się w nim zameldowałam, moją parafią jest Przemienienia Pańskiego na Rzgowskiej wg zameldowania, ale jak ksiądz przychodzi do moich rodziców w Ostrołęce po kolędzie to ciągle wyjmuje moją kartę parafiana i pyta o mnie :?: Mam też brać z Ostrołęki pozwolenie na ślub w innej parafii :?:
_________________
 
 
ales 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Paź 2007
Posty: 72
Skąd: Łódź i Pabianice
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 9:49 pm   

Jeśli masz już zmienione zameldowanie i zamierzasz wziąść ślub w twoim kościele parafialnym to już nie wymagane jest zaświadczenie-zgoda na ślub w Łodzi. Tylko później należy donieść odpis aktu chrztu.


W naszym przypadku to ja brałam takie pozwolenie(wybraliśmy inny kościół). Ksiądz był bardzo nieprzyjemny, chyba chodzi o to że jego parafia nie dostanie pieniędzy za ślub tylko inna. Potem z takim pozwoleniem zjawiliśmy się w wybranym przez nas kościele i ustaliliśmy termin ślubu
_________________


Miło Cię widzieć Gość :)
Ostatnio zmieniony przez ales Wto Lis 20, 2007 9:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Sro Lis 21, 2007 12:37 am   

Ja należę do parafii Franciszkanów na Dąbrowie.. Księża są w porządku i mam nadzieje ze nie będzie problemów z tym pozwoleniem.. Zwłaszcza, że chcemy wziąć ślub w Łagiewnikach.. a tam też są Franciszkanie.. :)
Oby nas te nieprzyjemności ominęły.. bo czytając to faktycznie włosy sie jeżą... :-?
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 08, 2008 9:04 pm   

Nas to czeka niebawem. W kancelarii parafii pw. Przemienienia Pańskiego jest taka miła pani, mam nadzieję że wszystko odbędzie się w miłej atmosferze.

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 2:57 pm ]
Byliśmy dzisiaj w naszej parafii po pozwolenie. Szczerze przyznam,że szłam z duszą na ramieniu. Ale na szczęście żadnych problemów nie było. Rozmawialiśmy tylko z pania z kancelarii, ona wyspisała nam pozwolenie. Pytała sie tylko czy nasza parafia nam się nie podoba. Powiedzieliśmy,że się podoba a narzeczony dodał,że dość krótko tutaj mieszka i to było wszystko. Więcej pani o nic nie pytała. Powiedziała,że za to pozwolenie ofiara dobrowolna więc dałam 20 zł.
_________________
 
 
 
Aniaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 06 Sie 2007
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 3:41 pm   

My bierzemy ślub w parafii, do której żadne z nas nie należy. Na szczęście zgoda potrzebna jest tylko z jednej z parafii, więc weźmiemy od mojego narzeczonego. Tam nie powinni nam robić problemów, bo mieliśmy brać ślub w jego parafii, ale w tym czasie będzie burzony kościół ( w jego miejsce powstanie nowy), więc to nie od nas zależne. Mam nadzieję, że pójdzie gładko.
_________________

 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Czw Mar 13, 2008 8:09 pm   

Dziś byłam w mojej parafii (Podwyższenia Krzyża ?więtego) po pozwolenia na ślub gdzie indziej, nie było tak źle :) ksiądz tylko powiedział, że wszyscy inni chcą u nich brać ślub a ja uciekam :roll: ale od razu wypisał pozwolenie. Niestety musiałam dać co łaska 50zł :-? ale najważniejsze że już to mam za sobą :) o przyczyny ucieczki się nie pytał :)
_________________
 
 
risonia 


Wiek: 38
Dołączyła: 31 Gru 2008
Posty: 438
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 7:22 am   

czy trzeba mieć pozwolenie na ślub w parafi nażeczonego. Bo0 my tak właśnie planujemy?? I nie wiem czy musze iść po pozwolenie do mnie do parafi czy tylko przyjść i dać na zapowiedzi??
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 11, 2009 9:49 am   

Nie musisz brać pozwolenia ze swojej parafii. A jedynie jak piszesz - dać na zapowiedzi.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 12:43 pm   

Witam!Ja jestem w takiej sytuacji,że nie jestem katoliczką natomiast mój M. tak.I oboje chcemy mieć ślub w moim kościele.Z tym problemem byliśmy w mojej parafii i tam powiedziano nam,że mój M. musi mieć pisemko,że jego parafia wyraża zgodę na to żeby wziął ślub nie w swojej parafii.Na szczęście usłyszeliśmy że nie ma problemu ale oczywiście padło pytanie a czemu nie u nas:).To odpowiedziałam,że zawsze marzyła,żeby wziąźć ślub właśnie tu:)
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl