Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzotycznie
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
  Wysłany: Nie Paź 30, 2005 11:46 am   Egzotycznie

A czy ktoś z Was myślał o podróży egzotycznej, albo już w takiej był?

My zastanawiamy się nad czymś dalekim, może Ameryka Południowa (Kuba? Meksyk?), może daleka Azja (Indonezja? Bali? Tybet?) :mrgreen:

Podzielcie się wrażeniami, proszę...
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 12:09 pm   

Myśleć to może i myślał, tylko realia finansowe przywołały do pionu. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 12:12 pm   

kryszka napisał/a:
Myśleć to może i myślał, tylko realia finansowe przywołały do pionu. :lol:

no dokładnie :roll:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Nie Paź 30, 2005 2:13 pm   

Myślałam, ale zrezygnowałam... pieniążki wolałam wydać na coś innego, poza tym bałam się...
No i Turcja wydała nam się wystarczająco "egzotyczna"
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Paź 31, 2005 12:11 am   

Co do finansów - jeśli chodzi o podróże to nam nie żal :mrgreen:

Pewnie, że moglibyśmy w zamian odnowić łazienkę, ale w końcu żyje się raz, a i podróży poślubnych więcej nie planuję ;) I wolę wspominac po latach dalekie podróże niż fakt, że trochę wcześniej tę łazienkę odnowiłam (bo przecież prędzej czy później i tak to zrobię...).

A poz tym - wszystkie kraje w mniejszej odległości (Europę, północną Afrykę, Turcję) już odwiedziliśmy i nie byłoby to chyba aż takie przeżycie...

Ale raczej nie zdecydujemy się na taka podróż tuż po ślubie, wtedy będziemy zbyt zmęczeni i zestreswani, żeby nalezycie docenić te wszystkie cuda... Plan jest taki, że tuż po skoczymy na kilka dni do jakiegoś osrodka spa w Polsce,zregenerować siły ;) A wczesną jesienią (ślub w czerwcu) - wybierzemy się w świat. A gdzie - to jeszcze musimy sobie obmyśleć :mrgreen:

[ Dodano: Pon Paź 31, 2005 8:24 pm ]
Mmm, pomarzyć dobra rzecz...

Kenia


Kuba


Meksyk
_________________
chez alma |
 
 
Mario 

Dołączył: 13 Wrz 2005
Posty: 25
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 20, 2005 11:08 pm   

Proponuję Meksyk, Jukatan. Byłem tam trzy lata temu. W Meksyku jest wszystko, od pięknego morza z rafami koralowymi, dżungli, starych miast Majów do Teqili i klubów nocnych. Ceny na miejscu są bardzo podobne do cen w Polsce. Bardzo tanio można także zjeść. Problemem jest jedynie przelot, ktory niestety troche kosztuje. Kraj z jednej strony egzotyczny jest całkiem cywilizowany. Nie trzeba się na nic dodatkowo szczepić. Można równie dobrze pojechać na zakupy do supermarketu jak i zapuscić się na meksykańska wieś gdzie ludzie śpia w hamakach, jedzą to co urosnie w ogródku a dzieci zamiast z psem bawia się z na wpół oswojoną iguaną. Najlepiej wybierać się tam pomiędzy pażdziernikiem a marcem czyli gdy kończy się pora deszczowa. Za 16 dni płaciliśmy wtedy ok 4 tys. Na miejscu wydalismy jeszcze ok. 2 tyś na różne wycieczki, nurkowanie, restauracje i pamiątki.
Ponieważ w Meksyku juz byłem to na naszą podróż chcielibysmy polecieć do Nowej Zelandii. Jak narazie pozostaje to jednak chyba poza naszym zasięgiem. Od osoby trzeba liczyć od 6 - 8 tyś.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 1:28 pm   

Mario, właśnie o Meksyku myślelismy najcieplej, dzięki :mrgreen:

Mam nadzieję, że będę mogła zadać Ci parę pytań na ten temat przed wyjazdem, ale mam jeszcze "trochę" czasu...
_________________
chez alma |
 
 
martaxyz1 


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lis 2005
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:56 am   

Mój mąż był na Kubie w grudniu. No cóż wiadomo że jak Fidel umrze to nie będzie już atrakcji ale teraz to jest inny świat. Jest tam straszna bieda i u nas za "komuny" był raj w przeciwieństwie do tego co oni tam mają :) ale klimat i krajobrazy sa piękne....

[ Dodano: Wto Sty 24, 2006 11:57 am ]
My planujemy podróż poślubną na Wyspę Margarita w Wenezuleii w kwietniu :) :) i już się nie mogą doczekać :)
_________________


Szczęśliwi jako mąż i żona :)
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 5:10 pm   Popieram... KUBA!!

Ja wlasnie jade na Kube na trzy tygdonie takze goraco polecam. narazie to ja sama wiem tyle co z opowiadan i zdjec ale na pewno bedzie to niezapomniane przezycie. Zgadzam sie z przedmowczynia ze na ten cel nie warto oszczedzac..
Dziewczyny... jak kiedy bedziecie bawic wnuki swoim dzieciom to co im bedziecie opowiadac? Babcia odlozyla na lazienke... czy babcia byla na Kubie??
Nie krytykuje oczywiscie nikogo bo kazdy ma swoje priorytety ale pozwolcie sie raz porwac sercu a nie zdrowemu rozsadkowi.. ja tez mialam pewne opory przed podjeciem tej dezycji bo z Miskiem wydalismy po 10tys na lebka za ta podroz ale sami na to zapracowalismy i swierdzilismy ze raz sie zyje - przynajmniej bede miala Wam co opowiadac jak wroce. :)
Poza tym uwazam ze jest jeden wazny argument ktory mnie przekonal - po slubie dochodza inne wydatki i czlowiekowi szkoda po prostu. Potem beda dzieci.. itd itd... jesli sie dorobimy i bedzie nas stac to super! Pojade jeszcze i 8 raz jak tylko bede chciala ale jesli mnie nie bedzie stac to bede wracala myslami do dzisiaj i wspominala - "a moglam pojechac jak nie mialam jeszcze zmartwien i obowiazkow"
... teraz jest chyba najlepszy czas... potem juz bede myslala ze mozna by okna zmienic albo nowa kanape kupic... hehe... tez fajnie.. ale mniej EGZOTYCZNIE :) )

Pozdrowienia dla wszystkich!!
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 5:38 pm   

Emilkoo, weź pod uwagę, że nie każdego stać na wydanie 20 tys. zł. Po pierwsze najpierw trzeba tyle odłożyć, co przy samodzielnym utrzymaniu i łódzkich pensjach jest rzeczą cholernie trudną. A po drugie, nie każdy lubi brać kredyty na całe życie tylko po to, żeby po spłukaniu się na wyjazd kupić czy umeblować mieszkanie.

Dla mnie porwać się sercu to nieoczekiwany wyjazd z mężem w jakieś fajne miejsce, chociażby na 2 dni do cichego zakątka gdzieś w Polsce. Kuba czy inne Meksyki wcale mi są do szczęścia niepotrzebne. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 14, 2006 5:43 pm   

No i do takiego Meksyku raczej nie wyskoczę na 10 dni, a zgrać się z dłuższym urlopem to w naszym przypadku już spory probelm... :roll:
Mam nadzieję, że szefowie będą wyrozumiali z okazji ślubu ;)
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 2:15 pm   

kryszka napisał/a:
Emilkoo, weź pod uwagę, że nie każdego stać na wydanie 20 tys. zł. Po pierwsze najpierw trzeba tyle odłożyć, co przy samodzielnym utrzymaniu i łódzkich pensjach jest rzeczą cholernie trudną. A po drugie, nie każdy lubi brać kredyty na całe życie tylko po to, żeby po spłukaniu się na wyjazd kupić czy umeblować mieszkanie.

Dla mnie porwać się sercu to nieoczekiwany wyjazd z mężem w jakieś fajne miejsce, chociażby na 2 dni do cichego zakątka gdzieś w Polsce. Kuba czy inne Meksyki wcale mi są do szczęścia niepotrzebne. :)



Ja wiem ... realia.. niestety... no coz... my po prostu zarobilismy, mieszkanie mamy i kredyty potrzebna nam nie beda.. no ale to tez troche szczescia bylo do tego wszystkiego potrzebne i pracy. ALe przeciez najwazniejsze ze sie jest razem... nie wazne czy to Pcim Dolny czy Meksyk, nie?
Chociaz dalej uwazam ze jesli kogos stac i nie wierze sie to z zaciaganiem zobowiazan finansowych to warto zaszales, okazja jest jedyna w swoim rodzaju w koncu. ;)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 6:07 pm   

emilkaa napisał/a:
Chociaz dalej uwazam ze jesli kogos stac i nie wierze sie to z zaciaganiem zobowiazan finansowych to warto zaszales, okazja jest jedyna w swoim rodzaju w koncu. ;)

No, jeśli kogoś stać, to dlaczego jedyna? ;)
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 03, 2006 7:40 pm   

Alma_ napisał/a:
emilkaa napisał/a:
Chociaz dalej uwazam ze jesli kogos stac i nie wierze sie to z zaciaganiem zobowiazan finansowych to warto zaszales, okazja jest jedyna w swoim rodzaju w koncu. ;)

No, jeśli kogoś stać, to dlaczego jedyna? ;)


No bo zadna inna wycieczka nie bedzie jednak Twoją podróżą poślubną... :P
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 19, 2007 9:11 pm   

Ja byłam rok temu w Kenii - krajobrazy bajeczne, no a safari - to niezapomniane przeżycie :D
A co do podróży poślubnej... Zastanawiamy się nad nad jakąś egzotyką... nie wiem jeszcze co to będzie...
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 6:47 pm   

tak jak już gdzieś wcześniej pisałam marzy nam się miejsce, do którego już najprawdopodobniej nie wrócimy.... a więc pretekst jest: podróż poślubna :-) kraje europejskie będziemy pewnie odwiedzać co roku w wakacje, np. w tym roku byliśmy na Rodos, kochamy podróże i obydwoje widzieliśmy już dużo bo to coś w co warto inwestować, żyje się raz, a Ziemia wcale nie taka duża jest jak się wydaje :-)
chciałam zasięgnąć porad osób typu Mario czy Emilkaaa ale widzę, że ten wątek trochę już przygasł i że te osoby już dawno nie były na forum. Obiecaliśmy sobie bowiem, że do końca roku ustalimy wstępnie trasę a wchodzi w grę Meksyk, Chile, Peru, Boliwia...i tym podobne ewentualnie....mój P. był już parę razy w Wenezueli na Isla Margarita więc zna trochę smak Ameryki Pd. Ma jeszcze kuzyna w Australii więc myśleliśmy o Australii i Nowej Zelandii ale chyba jednak w naszej klasyfikacji spada to na ostatnie miejsce...jeśli ktoś odbył podobne podróże proszę o opinie i porady, może biura podróży:-) ehh i pomyśleć, że za rok będzie już po wszystkim....
_________________
 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 12:47 am   

martysia - dzieki za pomysl z ta margarita :) troche blizej niz malezja, nad ktora sie waham, bo tam pijawki grasuja, a ja sie boje i brzydze wszelkich pasozytow :zly:
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Wto Lis 20, 2007 9:30 pm   

a proszę, hehe:-) od niedawna widzę dużo ofert w polskich biurach podróży, nawet nie wiedziałam, że się robi popularna, ja znam tylko z opowieści i ze zdjęć mojego ukochanego. my w każdym razie coraz bliżsi jesteśmy decyzji i chyba jednak też padnie na Amerykę Pd. więc jestem superhappy!!!
_________________
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 3:41 pm   

kurcze jak tak czytam Wasze wypowiedzi to mi sie tak rozmarzyło.... 8) zazdroszcze tym ,którzy moga sobie pozowlić na taki egzotyczny wyjazd... my jak do tej pory z takich wypadów "dalszych" byliśmy tylko w Grecji i w Turcji, i to za ciezko zarobione pieniadze przez cały rok(jesteśmy studentami)... nie wiemy jeszcze czy zdołamy się wybrać w jakąkolwiek podróż poślubną, ale jesli tak to najdalej do Tunezji lub Egiptu-to i tak będzie ogormny wydatek :| dlatego jesli macie takie mozliwosci,to wyjezdzajcie w swiat jak najczesciej i w jak najbardziej ciekawe miejsca... bo to co zwiedzimy zobczymy...tego nikt nam juz nie zabierze... :cool:
 
 
dominka 

Dołączyła: 25 Paź 2007
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 11:55 am   

Ja mysle o Chinach. Czy ktos byl?
Ja bylam 2 lata temu w Tajlandii wiec na pewno moge polecic to miejsce na podroz poslubna. W miare tanio -4-5 tys wszystko/os a totalnie egzotyczne.
Myslalam o Meksyku tez albo Ameryce Pd ale koszty lotow sa przerazajace. Wiecie ile trzeba liczyc kasy lot +pobyt na 3 tyg np w Meksyku oczywisicie warunku skromne)?
dzieki
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 4:50 pm   

ja ostatnio widziałam oferte na dwa tygodnie do Chin-podobno super promocja-tylko 10tyś/os :] sorki,ale to dla mnie kosmos...zresztą 5 tyś za osobę do Tajlandii to też dla mnie baaardzo duzo....na takie wyjazdy chyba jeszcze przez długi czas sobie nie pozwolimy... )jesli wogole kiedys sobie bedziemy mogli na to pozwolic) :| ale Egipt tez uważam za super miejsce :) w razie czego spokojnie nam wystarczy ;)
 
 
aga22666 

Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 839
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 8:44 pm   

a my juz zadatkowalismy i postanowione..nasz cel wymarzonej pozdrozy poslubnej to KUBA :) juz nie moge sie odczekac :)
_________________
aga22666

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 9:19 am   

aga22666, super! i kiedy jedziecie?
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
aga22666 

Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 839
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 10:01 am   

4 lipca :)
_________________
aga22666

 
 
kosmosek 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: zdrowie
Wysłany: Sro Cze 02, 2010 7:14 pm   

moim i mojego narzeczonego wielkim marzeniem jest pojechac do Goa w Indiach. jesli dobrze pojdzie, to moze zrobimy z tego wlasnie podroz poslubna:) no - taka troche spozniona, ale zawsze.
fakt wydatek spory, ale mlodosc ma sie jedna. dopoki nie mamy dzieci jeszcze jestesmy w stanie zacisnac pasa i odlozyc potrzebna kwote, a pozniej nie wiadomo jak sie zycie potoczy. niby ciagle sobie obiecujemy, ze bedziemy kiedys bogaci, ale na razie sie na to nie zanosi ;) wiec - teraz albo nigdy:)
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Lut 08, 2011 6:15 pm   

mnie ostatnio szef narobił chętki na chińska wyspę Hainan. Dla niego to byl raj na ziemi :)
Niestety na pewno taka impreza sporo kosztuje :(
_________________
 
 
alamakota2011 

Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 9:59 am   

My podróż poślubną mieliśmy opóźnioną o rok ale za to na Wyspy Kanaryjskie :) Warto było poczekać zwłaszcza ze w roku naszego ślubu nie mieliśmy już urlopu w pracy, jego sporą część wykorzystaliśmy na załatwienia przedślubne.
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Czw Kwi 12, 2012 11:26 am   

alamakota2011 napisał/a:
na Wyspy Kanaryjskie
no chyba to lekkie nadużycie nazywać Kanary wyspami egzotycznymi. Moim zadanie egzotyczne to sa Karaiby, Melediwy, Goa czy Zanzibar - jeśli juz przy wyspach mamy zostać.
Mimo iz Kanary uwielbiam i najchętniej spedzałabym tam każde wakacje - to jest to nasza poczciwa Europa i na miejscu bardzo dobrze to czuć ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Amira 


Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 403
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Kwi 13, 2012 8:03 pm   

ppola napisał/a:
czy Zanzibar - jeśli juz przy wyspach mamy zostać.


na Zanzibar polecam sie wybrac (ale nie dluzej niz tydzien) i do tego safari lub zwiedzanie Tanzanii, wtedy taka podroz ma sens. Bo sam Zanzibar srednio dobrze wybrac jako punkt docelowy wyjazdu..
_________________

 
 
kamea 

Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 2:06 pm   

My jedziemy na 2 tygodnie do Afryki. Pierwszy tydzień w Keni a drugi w Zanzibarze :) Oczywiści wybieramy się na safiri i nurkowanie na rafie : ) może jeszcze z jakiś atrakcji skożystamy - zobaczymy :)
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 2:10 pm   

kamea napisał/a:
a drugi w Zanzibarze
pamiętaj tylko o obowiazkowym szczepieniu przeciwko żółtej febrze, dodatkowo zasięgnij porady lekarza a pro po profilaktyki antymalarycznej.
a poza tym bawcie sie dobrze bo to fajny kierunek 8)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 2:14 pm   

Na pewno fajny! Marzenie... koszt jednak zbyt duży dla mnie :(
_________________

 
 
 
kamea 

Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 23
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 06, 2012 2:31 pm   

Wiemy, wiemy o szczepieniu :) nawet musimy wyrobić sobie międzynarodową książeczkę zdrowia.
A wyjazd kosztuje nas 6 tyś od osoby - sporo ale uznaliśmy, że podróż poślubna jest tylko raz w życiu :-) i mam nadzieję, że bedzie cudownie
 
 
traviata666 

Dołączyła: 01 Cze 2012
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 20, 2012 9:41 am   

Jak czasami ogladam oferty biur podróży i patrze na odległe destynacje to dochodze do wniosku,ze mozna naprawde tanio wybrac sie do jakiegos wydawać by sie mogło "nierealnego " miejsca.
Tylko trzeba czekac na okazje, pojechac nie w sezonie.poczytac fora :)
Widzialam np. Kube za 3,5 tys na 2 tyg...zwiedzanie plus wypoczynek.
a przeciez czasami mozna spotkac oferte -w sierpniu Egipt czy Kreta za 4 tys...wiec jakie porównanie.
Emiraty Arabskie za ponad 3 tys...
mowie oczywiscie o zorganizowanych wyjazdac.
Na wlasna reke jest oczywiscie duzo taniej , ale wymaga wiecej wysilku.
Znajomi byli w Indiach na 3 tyg i podobno kosztowało to ich 3,3 tys zl.

[ Dodano: Pią Lip 20, 2012 10:51 am ]
a jeszcze dodam , ze moje najwieksze marzenie to Japonia, ale tutaj to sie chyba nie da zmnijszyc kosztów...;/

[ Dodano: Pią Lip 20, 2012 11:29 am ]
Dodam jeszcze, ze moim wielkim marzeniem jest Japonia.
Ale tutaj nie uda sie zrobic chyba wielkich oszczednosci...:)
_________________
zapraszam na blog książkowy:
www.marymetiffany.blogspot.com
www.lovely-inspirations.blogspot.com
 
 
Gacjusz_pl 

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 20
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Gru 29, 2012 12:51 pm   

My bardzo często myśleliśmy o podróży egzotycznej,np na Dominikanę czy do Tajlandii. Jednak koszty równiez są bardzo duże i ostatecznie pozostała nam Hiszpania gdzie również w Andaluzji można poczuć klimat egzotyki:)
_________________
www.gacjusz.pl - Tanie noclegi Łódź. Hostel Gacjusz zaprasza :)
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Sob Lip 06, 2013 12:24 pm   

A był ktoś może na Kubie? :)
_________________
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 08, 2013 12:12 pm   

ola88 napisał/a:
A był ktoś może na Kubie? :)
ja nie, ale znam osoby, ktore byly i sie zachwycily ;-) ale lepiej nie jechac na tydzien, bo jet leg moze spowodowac ze ktos dlugo bedzie sie aklimatyzował i jak juz organizm sie przyzwyczai to trzeba bedzie wracac. Przy 2 tygodniach jest czas na odzyskanie rownowagi.
 
 
aga22666 

Dołączyła: 13 Paź 2009
Posty: 839
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Lip 08, 2013 10:17 pm   

ola88 my z mężem byliśmy na Kubie i bardzo polecamy
_________________
aga22666

 
 
Kleoo 

Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 467
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Czw Lip 11, 2013 12:43 pm   

a co myślicie o wycieczce na Cypr?
_________________
 
 
alamakota 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Lip 2011
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 12, 2013 8:11 am   

aga22666 napisał/a:
ola88 my z mężem byliśmy na Kubie i bardzo polecamy


Kuba to moje marzenie :smile: i Brazylia jeszcze...ale drogo :zalamany:
_________________

 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 9:24 am   

Kleoo my byliśmy na podróży poślubnej na Cyprze i jak najbardziej możemy polecić :) Byliśmy w Paphos, cudowna pogoda, przepiękne widoki i co jeszcze, nie trzeba wykupywać dosyć drogich wycieczek oferowanych przez biuro podróży, żeby coś fajnego zobaczyć. My jeździliśmy zwykłymi autobusami miejskimi, korzystając z książkowego przewodnika po Paphos i w ciągu dwóch popołudni zobaczyliśmy to samo, a nawet i jeszcze o jedną rzecz więcej niż było proponowane w jednej z wycieczek, a chyba nie muszę mówić o ile mniej nas to wyniosło :) Jedynie co, to trzeba się przygotować na kamieniste, wapienne plaże, co prawda są przyhotelowe plaże, ale są maleńkie, przeważnie stoi tam tylko kilka leżaków, jeśli chce się poleżeć na plaży, można podjechać autobusem do miejscowej plaży Coral Beach. Ale nam to nie przeszkadzało, leżeliśmy przed hotelem, w zasadzie przy samym morzu, bo od niego dzieliła nas tylko wąska ścieżka biegnąca wzdłuż hoteli :) Idąc wybrzeżem, właśnie tą przyhotelową ścieżką można dojść spacerkiem do samego portu w centrum miasta, a widoki szczególnie przy zachodzie słońca podczas spaceru rewelacyjne :)
_________________

 
 
Kleoo 

Dołączyła: 06 Lip 2012
Posty: 467
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 7:58 pm   

no to cieszę się, że masz takie cudowne wspomnienia z tego miejsca :) a z jakiego biura podróży jechaliście? i w jakich granicach cenowych kosztowała Was ta wycieczka?
_________________
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 15, 2013 8:31 pm   

Kleoo napisał/a:
a co myślicie o wycieczce na Cypr?
my chcielismy jechac tam w nasza podroz poslubna, ale akurat nie bylo ciekawych ofert - slabe hotele za wysoką cene (i wylądowalismy ostatecznie na Krecie). Mam nadzieje, ze kiedys tam pojedziemy (moze w tym roku). Generalnie Cypr sie cieszy dobrymi opiniami :-) :slonko:

[ Dodano: Pon Lip 15, 2013 9:32 pm ]
alamakota napisał/a:
Kuba to moje marzenie
moim Seszele... ale to chyba dopiero jak wygram w totka 8)
 
 
Iris 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Mar 2012
Posty: 1904
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 8:06 am   

Kleoo jechaliśmy z Itaki, za 7 dni płaciliśmy 2300 zł, hotel czterogwiazdkowy

Ewa_Ewi odnośnie hoteli, faktycznie jakiegoś szału nie ma, Polacy, z którymi zapoznaliśmy się w czasie wyjazdu i którzy już bywali wcześniej na wycieczkach zagranicznych mówili, że za taką cenę np. w Egipcie są o wiele lepsze hotele i niektórzy z nich byli rozczarowani standardem pokoju itd. Dla nas było ok, ale może dlatego, że byliśmy na takiej wycieczce pierwszy raz i nie mamy porównania :)
_________________

 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 2:28 pm   

Iris napisał/a:
za taką cenę np. w Egipcie są o wiele lepsze hotele
no tak, ale nie ma co porównywac Cypru (czy innego kraju) z Egiptem. Egipt i Tunezja są najtańsze (a dalej Turcja, którą bardzo polecam :)
Ostatnio zmieniony przez Ewa_Ewi Wto Lip 16, 2013 2:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agnies89 


Wiek: 34
Dołączyła: 13 Sty 2012
Posty: 1086
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 12:08 pm   

Nie wiem czy to egzotycznie, ale byliśmy w Turcji, w okolicach Bodrum.... hotel rewelacyjny, wszystko zapewnione, nie trzeba było się o nic martwić, tylko odpoczywać i cieszyć się sobą :wink:
_________________



 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 8:13 pm   

A my polecimy na Dominikanę :smile: :smile: :smile:

Wycieczka już zakupiona teraz tylko odliczać dni :)
_________________
 
 
Zzzuzia 

Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 25, 2013 10:52 pm   

23 sierpnia lecimy na Mauritius ;) ))))))
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 26, 2013 3:05 pm   

Zzzuzia napisał/a:
23 sierpnia lecimy na Mauritius ;) ))))))

Bardzo wcześnie. A nie ma o tej porze tam pory deszczowej?
_________________
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Czw Sie 15, 2013 12:13 pm   

a może ktoś się orientuje czy w listopadzie na Kubie będzie ciepło? bez dziwny akcji - burzowych itp.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl