Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Oprawa muzyczna w kościele
Autor Wiadomość
AiD 


Dołączyła: 09 Gru 2005
Posty: 123
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Kwi 08, 2006 10:40 pm   

ostatnia s?ysza?am tak? :D



PIE?? ?LUBNA

1. Gdy si? ??cz? r?ce dwie w imi? Bo?e,
Przed o?tarzem uroczystym w blasku ?wiec.
Wtedy zwyk?a ludzka mi?o?? jest pot?g?,
Bo z mi?o?ci? Jego wieczn? splata si?.

2. Kiedy ??czysz serca dwa w imi? swoje,
I zwi?zujesz mi?dzy nimi mocn? ni?,
B?ogos?awisz swoim dzieciom na w?drówk?,
Pokazujesz, co to znaczy umie? ?y?.

3. Pójd? odt?d na rado?ci i na smutki,
Zawsze razem, przy nim - ona, przy niej - on.
Twoja ?aska szlak im b?dzie wyznacza?a
I obroni od drapie?nych ?wiata szpon.

4. Teraz idzcie u?mi?chnieci w imi? Bo?e,
Pami?tajcie dzie? dzisiejszy, bo od dzi?
Wasze r?ce b?dzie trzyma? sam Bóg Ojciec,
Jego s?owo, Jego prawda, Jego my?l.
_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Sob Kwi 08, 2006 10:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
suzanka 


Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 09, 2006 5:32 pm   

Na ślubie znajomych w Warszawie pan grał na trąbce. Wspaniale mu to wychodziło. Momentami aż przechodziły mnie ciarki... Też bym tak chciała 8)
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 09, 2006 9:05 pm   

Mojej siostry bardzo dobra koleżanka śpiewa i występuje w Mazowszu, powiedziała, że jakbyśmy chcieli to ona z chęcią nam zaśpiewa i zagra. Na szczęście, bo ja pana organisty z mojej parafii nie trawię.
_________________
 
 
dorota20w 


Wiek: 40
Dołączyła: 12 Sie 2005
Posty: 144
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 5:21 pm   

u mnie bedzie orkiestra szkoły muzycznej, której dyrektorem jest mój przyszły teść. Juz słyszałam jak to bedzie na slubie znajomej wiec jestem bardzo uszczęśliwiona. ;D
_________________



http://lemontea.blox.pl/html
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 11:49 am   

Z wstepnych planow wynika, ze u nas bedzie znajmoy... kiedy uslyszalam po raz pierwszy jak gra to juz wiedzialam, ze chce zeby mi na slubie gral Bacha... zobaczymy jak sie to wszystko da zorganizowac, ale wierze, ze bedzie dobrze :-)
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
vaniliaxxx 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 2:10 pm   

Czy ma któras z Was namiary na jakąś dobrą skrzypaczkę?? W sumie najbardziej nam zalezy na Ave Maria :) Wiecie może jakie są koszty wynajęcia takiej osoby na ślub?
_________________

SERDECZNIE POZDRAWIAM Gość :D
 
 
 
madzikk83 

Dołączyła: 04 Lip 2006
Posty: 2
Skąd: konstantynów
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 11:50 am   

Edyta napisał/a:
bylam na slubie, na ktorym spiewal zawodowy chor!!!

powiem wam ze az w klatce piersiowej podnosilo

cos pieknego!!




macie namiary na taki chór?
_________________
5 sierpień
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Lip 04, 2006 11:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blatka 

Wiek: 43
Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 26, 2006 7:14 pm   Chórek dziecięcy

Hej mnie sie wymarzył chórek dziecięcy w kościele może ktoś ma namiary???
Byłabym wdzięczna

[ Dodano: Czw Paź 26, 2006 7:15 pm ]
vaniliaxxx napisał/a:
Czy ma któras z Was namiary na jakąś dobrą skrzypaczkę?? W sumie najbardziej nam zalezy na Ave Maria :) Wiecie może jakie są koszty wynajęcia takiej osoby na ślub?




Ja również gorąco pozdraiwam
_________________
Blatka
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 1:22 am   

Mi w zupełności wystarczy skrzypaczka/skrzypek. Jeżeli ma ktoś jakąś sprawdzoną osobę, która nie zedrze ze mnie dużo to prosiłabym o namiary :)
 
 
yott 

Wiek: 46
Dołączyła: 28 Lis 2006
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 11:21 am   smyczki podczas ceremonii

Witam,

czy ktoś z Was miało być może okazję skorzystać z kilkuosobowego zespołu smyczkowego? Właśnie taką tonację wymyśliłam sobie na ślub (chętnie bez śpiewu i chętnie więcej niż jedne skrzypce). Będę zobowiązana za wszelkie namiary i wskazówki.

Pozdrawiam serdecznie,

Asia
_________________
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 13, 2007 10:33 pm   

Jeśli potrzebujecie solistów, instrumentalistów czy kwartet smyczkowy na ślub, to piszcie na priva - mogę polecić ludzi, z którymi współpracuję w katedrze. Są to wyłącznie koncertujący muzycy po Akademii. Jakość gwarantowana.









Post zawierał treści reklamowe
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Lut 14, 2007 12:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Lucy 

Dołączyła: 14 Lut 2007
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 5:06 pm   

Mi napisał/a:
A ja potrzebuję namiary na dobrą skrzypaczkę lub przystojnego skrzypka (żart). :lol: :lol: :lol: :lol:


Nie jestem wprawdzie przystojnym skrzypkiem, ale za to skonczyłam Akademie Muzyczną w Łodzi i bardzo często gram na ślubach. Post zawierał treści reklamowe A na moim ślubie muzyka będzie anielska:D
_________________
kasik
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Lut 14, 2007 7:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
karolina 

Wiek: 39
Dołączyła: 27 Sie 2006
Posty: 140
Skąd: śląsk
Wysłany: Czw Lut 15, 2007 5:55 pm   

My postanowilismy,ze u ans na slubie bedzie gral pan na skrzypcach :) baaaardzo podoba mi sie jego gra i zawsze wtedy mam lzy w oczach- oczywiscie sa to lzy szczescia i wzruszenia :lol:
_________________


13.09.2008 :D
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 10:05 pm   

Co do muzyki w kościele, to u nas będzie grała siostra mojego R. na flecie, a zaśpiewają dzieciaczki z chórku który prowadzę + gitary 8)
Co do muzycznej oprawy Mszy, to powiem szczerze, że byłam na ślubie gdzie grał facet na trąbce. Może to była kwestia akustyki kościoła, ale jak tylko wjeżdżał na wysokie tony to tak świdrowało w uszach, że nie dało się wytrzymać. Więc przed zamówieniem jakiegoś grajka (niekoniecznie trębacza) radzę 2x sprawę przemyśleć :znudzony:
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 10:10 pm   

Dunia napisał/a:
Co do muzyki w kościele, to u nas będzie grała siostra mojego R. na flecie

:D
podłużnym, czy poprzecznym? :smile: (porównaj "szansa na sukces") :]
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 10:17 pm   

My mieliśmy skrzypaczkę.
Oj wielkie były przeboje, by mogła zagrać na naszym ślubie. Wszystko przez organistę.
Mówił, że to będzie kosztować, bo normalnie to on załatwia skrzypaczkę, że się "nie zgrają", że będą musieli razem długo poćwiczyć i takie tam gadanie...
Skrzypaczka poszła bodajże dzień wcześniej do organisty, pogadała i w efekcie... grała u nas.
Później się dowiedziałam, że przyszła dużo wcześniej przed naszym ślubem i grała chwilę na ślubie przed nami...
A potem u nas... a grała cudnie... zawsze chciałam usłyszeć na swoim ślubie skrzypki i usłyszałam :D
I to "Ave Maria"... wszyscy płakali ze wzruszenia...
cudne wspomnienia :D
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 11:52 pm   

My z moim miśkiem zastanawiamy się nad skrzypaczką.
Pwiedz mi misiu-misiu czy ładnie to wszystko brzmiało. Bo muszę przyznać że mnie skrzypce to się z pogrzebami kojarzą :roll:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
q 

Dołączył: 06 Mar 2007
Posty: 17
Skąd: Zarzew
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 11:54 pm   

my nad harfistką myślimy. tylko namiarów znaleźć nie możemy :(
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 12:06 am   

Agnieszka19 napisał/a:
My z moim miśkiem zastanawiamy się nad skrzypaczką.
Pwiedz mi misiu-misiu czy ładnie to wszystko brzmiało. Bo muszę przyznać że mnie skrzypce to się z pogrzebami kojarzą :roll:


czy ładnie? Agnieszko ... cudnie! :buja w oblokach: :buja w oblokach: :buja w oblokach:

Jejku, jeśli masz możliwość to bierz skrzypaczkę! :D

A skąd porównanie, że jak skrzypce to pogrzeb :? Ja byłam na wielu ślubach i na sporej części były właśnie skrzypce...

i powiem, że nie wyobrażam sobie "Ave Maria" w innej wersji niż właśnie na skrzypcach.

Moim gościom, osobom zaproszonym oprawa muzyczna szalenie się podobała...
Bo i skrzypaczka świetnie potrafiła się zgrać z organistą!
_________________
 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 12:10 am   

Wiesz jak idzie się z trumną to gdzie nie byłam w łodzi na pogrzebie to skrzypek garł. No i jak święto zmarłych jest to na cmentarzu Zarzewie tez gra skrzypek.
Chyba stąd to skojarzenie :smile:
Ale skoro mówisz że tak cudnie to brzmiało to pewnie się zdecyduje. :smile:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 12:17 am   

Agnieszko teraz wiem, skąd twoje skojarzenia...


ale spokojnie, skrzypaczka jest jak najbardziej mile widziana podczas ślubów!

naprawdę warto!
_________________
 
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 11:51 am   

Oczywiście nie mam nic przeciwko skrzypcom na ślubie, ale myślę że warto też zastanowić się nad innym instrumentem. Na przykład w dużych wnętrzach (katedra, św. Teresa itp.) świetnie brzmi trąbka - bardzo uroczyście i dostojnie. W małych kościółkach raczej nie będzie to dobry wybór - tu rzeczywiście lepiej sprawdzą się skrzypce czy flet. Zdarzało mi się grać z saksofonem, klarnetem, obojem, puzonem, wioloczelą, a nawet lutnią. I niektóre zestawienia na prawdę fajnie brzmiały.

Q - pytasz o namiary na harfistkę. Jak uda mi się znaleźć telefon - podeślę Ci na priva.
Ostatnio zmieniony przez organ_katedra Pon Mar 19, 2007 11:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 8:43 pm   

podłużnym, czy poprzecznym? :smile: (porównaj "szansa na sukces") :] [/quote]

co porównać?
:arrow: poprzecznym
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pon Mar 19, 2007 8:55 pm   

a ja bym chciaŁa żeby na naszym ślubie oprócz organów także skrzypce byŁy ale nie znam żadnego skrzypka a boję się tak z ogŁoszenia. Przecież żadnego przesŁuchania nie zrobię bo mam ucho przez sŁonia przydepnięte (mój Criss zresztą też) :(
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 9:04 pm   

Na naszym ślubie też będą skrzypce :) a skrzypaczkę poleciła nam nasza orkiestra, więc ufam, że nas nie zawiedzie :) jeśli chcesz mogę podać Ci namiary na priv (podkreślam tylko, że nie biorę odpowiedzialności za jej umiejętności, po prostu ufam) :wink:
_________________
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 9:08 pm   

A znacie może panią która jest organistką w kościele na radogoszczu zachodzie? ma piękny głos bo śpiewała na ślubie mojej siostry ale wyprowadziła się do zgierza i nikt nie ma na nia namiarów :(
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
hawwa 


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 99
Skąd: Łódź i...
Wysłany: Wto Mar 20, 2007 11:54 am   

Czy ja tez moglabym uprzejmie poprosic o namiary na skrzypaczke? Bardzo ladnie prosze [smilie=g035.gif]
_________________
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 9:06 am   

Ela_i_Adam napisał/a:
A znacie może panią która jest organistką w kościele na radogoszczu zachodzie?


Czy masz na myśli ten kościół?:



Jeśli tak, to tam są trzy organistki. Jedna z nich jest rzeczywiście ze Zgierza, a dwie pozostałe (mama z córką) mieszkają na Radogoszczu. Spróbuj się dowiedzieć, która z nich konkretnie będzie grała na Waszym ślubie i daj znać na PW, postaram się załatwić namiary.

Pozdr. Kuba
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 11:52 am   

tak ten kościół mam na myśli. pytałam siostry kto śpiewał na ich ślubie bo bardzo nam się podobało to powiedziała że to organistka z tego koscioła i że teraz mieszka w zgierzu i ma małe dziecko.Wiem że ma przepiękny głos. właśnie chodzi o to że chcieliśmy żeby zaśpiewała na naszym ślubie. A nikt nie ma do niej namiarów.
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
panna rozyczka 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 9:53 pm   

i ja również moge polecić kilka osób : cały zespół (skrzypce, wiolonczela, dwa flety, gitara, bebny i klawisze oraz wokale) albo poszczególne osoby tylk oz tego składu. Nie wiem czemu wszyscy upierają się przy skrzypcach? Równie pieknie brzmi w kościele flet poprzeczny.
A może by tak ślub po irlandzku??? Już raz w Łodzi było coś takowego.
Odpowiem na priva

Pozdrowienia dla Kuby
 
 
Apple 

Dołączyła: 28 Lut 2007
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 11:13 am   

Oj a czy ja też mogłabym prosić o namiary na skrzypaczkę??? Z góry dziękuję!!!!
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 10:35 am   organista

Jestem wściekła :zly:
Poszłam do organisty który gra w naszym kościele, ustalić ile kosztuje oprawa muzyczna mszy ślubnej... i Pan wykręcając nosem stwierdził ze skrócona 150 zł długa 200... POGŁUPIELI chyba.... ja już siły nie mam na tych naciągaczy... 150 zł to mój lekarz specjalista po wykształceniu, profesor za wizytę bierze 50, a organista za 15 min 150... ehhhhhhhhhhh szkoda słów... jestem zła i jest mi przykro że takie hieny tylko czekają na okazje.
Ostatnio zmieniony przez Aniadamowicz Wto Kwi 03, 2007 10:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magari 

Wiek: 45
Dołączyła: 26 Wrz 2006
Posty: 41
Skąd: _EZG_
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 3:18 pm   

Ela_i_Adam napisał/a:
tak ten kościół mam na myśli. pytałam siostry kto śpiewał na ich ślubie bo bardzo nam się podobało to powiedziała że to organistka z tego koscioła i że teraz mieszka w zgierzu i ma małe dziecko.Wiem że ma przepiękny głos. właśnie chodzi o to że chcieliśmy żeby zaśpiewała na naszym ślubie. A nikt nie ma do niej namiarów.


Tak się składa, że ja dobrze znam tamtejsze organistki i mogę załatwić kontakt. Podam oczywiście na priv jak ktoś chce. :cool:

Tą ze Zgierza to widzę prawie codziennie :) no i oczywiście będzie grała też na moim ślubie. ;)
 
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 6:12 pm   

dziękuje ale namiary juz dostałam i niestety ta Pani wyjezdza i na nasz ślub nie ma jej w łodzi a do tych dwóch pozostałych mam namiary :)
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
EJ-ET 
Żona i Mama :))


Wiek: 43
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 841
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 1:59 pm   

ja też poszukuję kogoś kto ładnie "oprawi" ślub od strony muzycznej. Najchętniej chórek lub 1,2 instrument/y, niezbyt drogo...
Jakbyście mieli sprawdzone namiary to poproszę na priv!!
_________________
 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 16, 2007 8:50 pm   Re: organista

Aniadamowicz napisał/a:
Jestem wściekła :zly:
Poszłam do organisty który gra w naszym kościele, ustalić ile kosztuje oprawa muzyczna mszy ślubnej... i Pan wykręcając nosem stwierdził ze skrócona 150 zł długa 200... POGŁUPIELI chyba.... ja już siły nie mam na tych naciągaczy... 150 zł to mój lekarz specjalista po wykształceniu, profesor za wizytę bierze 50, a organista za 15 min 150... ehhhhhhhhhhh szkoda słów... jestem zła i jest mi przykro że takie hieny tylko czekają na okazje.


A w której to parafii było?

Pozdrawiam, Piotrek
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
organ_katedra 
Firma


Wiek: 48
Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 11:58 am   Re: organista

Aniadamowicz napisał/a:
i Pan wykręcając nosem stwierdził ze skrócona 150 zł długa 200... POGŁUPIELI chyba.... ja już siły nie mam na tych naciągaczy... 150 zł to mój lekarz specjalista po wykształceniu, profesor za wizytę bierze 50, a organista za 15 min 150... ehhhhhhhhhhh szkoda słów... jestem zła i jest mi przykro że takie hieny tylko czekają na okazje.


Ja kilka słów jakby "z drugiej strony". Otóż zależy, jak ta oprawa muzyczna ma wyglądać - jeśli jest to zagranie standardowej mszy z marszem Mendelssohna na koniec, to kwota jest faktycznie sporawa. Jeśli natomiast jest to rozszerzona oprawa muzyczna z wykonaniem 4 lub 5 utworów muzycznych z literatury organowej, to cena jest adekwatna. Dziwi tylko podejście wspomnianego organisty do tematu - z relacji naszej Forumowiczki wynika, że był niemiły i opryskliwy - ale to już świadczy wyłącznie o jego kulturze osobistej.

Co się zaś tyczy drugiej części cytowanego fragmentu: akurat w ostatnim półroczu miałem sporo do czynienia ze służbą zdrowia - zarówno ze świeżo upieczonymi lekarzami jak i profesorami z uznaną pozycją zawodową i to że profesor za wizytę bierze 50 zł można między bajki włożyć ;)

Co do wykształcenia - może nie wszyscy, ale wielu organistów posiada specjalistyczne wykształcenie muzyczne - prócz nazwijmy to standardowego wykształcenia (podstawwówka, liceum itd.) przeszli 12 lat kształcenia w szkole muzycznej I i II stopnia, 5 lat w akademii muzycznej i nierzadko kursy i studia podyplomowe. Niech więc nikogo nie dziwi, że oprawa muzyczna na odpowiednim poziomie kosztuje - jest to praca specjalisty, tak jak lekarza, prawnika czy architekta. Ale niestety często bywa tak, że najwyższe stawki serwują akurat organiści z najlichszym wykształceniem i możliwościami i też uważam, że należy to tępić.

Pozdrawiam.
 
 
agnes 

Dołączyła: 29 Paź 2006
Posty: 21
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 19, 2007 12:22 pm   

Wiecie może jak załatwia się w katedrze sprawę, jeśli chce się mieć własną oprawę muzyczną? Z kim należy to omówić?
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 19, 2007 9:45 pm   

Agnes proponuję żebyś zwróciŁa się z tym pytaniem na prv do swojego przedmówcy
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Sro Paź 10, 2007 10:02 pm   

chciałam sie zapytać czy ma może ktoś namiary na jakiś kwartet smyczkowy???
_________________
 
 
 
asix 

Dołączyła: 29 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 15, 2007 6:25 pm   

Ja mam:D wyslalam Ci e-mail w tej sprawie:)

[ Dodano: Wto Paź 16, 2007 7:30 pm ]
Agni napisał/a:
Byłam tym bardziej zadowolona że czekała mnie wizja zapłacenia muzykowi 200zł za jeden utwór - podobno takie teraz są stawki - dodam że był to pan który gra w filharmonii - może i tak jest ale to bardzo duuużo



Ja tez gram w Filharmonii i nie biore 200zl i nie gram jednego utworu, tylko tyle ile życzą sobie gospodarze wieczoru czyli para młoda. Czyli zależy od osoby - czy lubi z ludzi zdzierać :roll:
Ostatnio zmieniony przez asix Wto Paź 16, 2007 7:32 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fastyna 
rudzielec :)


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 582
Skąd: Rawa Mazowiecka
Wysłany: Czw Gru 13, 2007 4:19 pm   

Co do płacenia organiście za grę na ślubie też sie zgodzę z p.Kubą, sama wiem jak to wszystko wygląda z tej drugiej strony bo mój narzeczony jest organistą w prawdzie w małej parafii więc to nie to samo co katedra ale coś wiem na ten temat. Sprawa wykształcenia to jedna bardzo ważna sprawa a poza tym nikt jakoś nie marudzi jak musi mnóstwo pieniędzy wydać na podjechanie do kościoła limuzyną czy inne tego typu rzeczy, ale już jak przychodzi zapłacić za cokolwiek w kościele to już jest wielki raban i to najbardziej kłócą sie osoby robiące duże wesele na 200 osób. Dla nas najważniejsza jest przysięga i msza w kościele dlatego nie chcemy na tym za bardzo oszczędzać. To jest dla nas najważniejsze a nie to w co sie ubierzemy czy czym podjedziemy do kościoła :)

A poza tym ciekawe która z was chciałaby, żeby wasz mężczyzna pracował podczas gdy inni "normalni" ludzie mają wolne i ten czas spędzają z rodziną...
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 1:01 am   

W necie znalazłam stronkę fantastycznego kwartetu smyczkowego. Nie wiem tylko jeszcze ile biorą. Wysłałam maila z zapytaniem i czekam na odp. Posłuchajcie:
http://www.kwartet.pl/
Canon, Czardasz, Moricone i of course Loove Story przepiękne :tancze:
_________________
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 10:49 am   

my tez koniecznie chcemy skrzypce a kwartet to juz w ogole bylby odjazd:D daj znac slonko jak cos bedziesz wiedziec o cenie!

[ Dodano: Sro Sty 23, 2008 10:51 am ]
skad oni w ogole sa?
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 11:58 am   

Kształcili się w Łodzi, ale czy tu "mają siedzibę" nie wiem. Jeżdżą po całej Polsce, Europie i Stanach. Mam nadzieję, że mail coś wyjaśni.
_________________
 
 
 
panna rozyczka 

Wiek: 41
Dołączyła: 25 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 1:28 pm   

Jak najbardziej, przynajmniej część z nich to łodzianie. Z wiolonczelistką i skrzypkiem chodziłam do szkoły. Naprawdę polecam - świetni muzycy
_________________
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 4:32 pm   

:)

to na pewno super sprawa. musi pieknie wszystko brzmiec. najpierw mielismy dylemat czy flet czy skrzypce i jakos wybralismy skrzypce. ale czy uda nam sie zamowic kwartet? wlasnie pytalam mojej kolezanki, ktora jest swiezo po slubie i kosztowalo ja to 800 zl. a ze juz duzo tych setek i tysiecy nam na wszystko polecialo bo w zasadzie na niczym nie oszczedzalismy, to moze jednak warto by zaczac:( kurcze drogo:( no ale wiadomo, przeciez to 4 osoby!
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Sty 23, 2008 4:44 pm   

różyczko, a może orientujesz się ile minimalnie może kosztować kwartet, jeszcze tak jak u mnie za 2 (prawdopodobnie) utwory :?:
_________________
 
 
 
calipsoo 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Sty 2008
Posty: 423
Skąd: z miasta Łodzi:P
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 1:05 am   

A Nam trafiła się koleżanka z którą pracujemy w teatrze... W sumie to są dwie. Jedna gra na altówce a druga na fortepianie ale myślę że wystarczy instrument klawiszowy(niekoniecznie fortepian). Zgodziły się bez problemu, nawet się ucieszyły :)
_________________
SI VIS AMARI, AMA
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Sty 24, 2008 12:31 pm   

Pozazdrościć!
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl