Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy te dobre i te przereklamowane
Autor Wiadomość
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 12:37 pm   

Ja ostatnio widziałam "Wiernego Ogrodnika" i strasznie mi się podobał, piękne zdjęcia :)

A Takeshi Kitano to ja uwielbiam w "Zatoichim". Super film i genialny aktor (ale nie tylko).

A przez zupełny przypadek wpadła nam w rękę płytka z filmem "Kung Fu Hustle" lub inaczej "Kung Fu Szał". Naprawdę fantastyczny chiński film, dawno się tak nie ubawiłam. Szkoda tylko, że nasi polscy dystrybutorzy nie wprowadzili tego filmu do kin, wolą jakieś mdłe komedie amerykańskie, niestety.
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 9:07 am   

Ja wczoraj jednym okiem oglądałam King Konga, ech dobrze się czasem ukryc w ramionach mężą, bo niektóres sceny te z wyspy.... :shakeU:

i widziałam tez Opowieści z Narnii, hm, wole książkę, bo chociaz film dobry, nie pokrył się z moimi dziecięcymi wyobrażnieniami :wink:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 26, 2006 1:44 pm   

kolejna lista ode mnie :)

polecam:
big fish - za niesamowite historie, za porozumienie ojciec <> syn, za kolory i plastycznosc, za w sumie niezly zchiz, za Evana McGregora ...
ordinary decent criminal - za niesamowity irlandzi akcent, za wspanialego Spacey'a, za dobra komedie, za to, ze dowiedzialam sie, ze Collin Farell to Irlandczyk
finding neverland - za wspaniala scenografie, za angielski akcent Johnny'ego Deepa, za niesamowicie zzyta i niepowtarzalna muzyke (Polak, nagrodzony Oscarem!!), za ciepla historie, za marzenia i milosc
lemony snicket – za basniowa atmosfere, za malego brzdąca mówiącego swoim jezykiem, za ciekawe przygody, za jude’a law w wersji narratora. Minus, za dziwne zakończenie i za brak głębszego przeslania, czego od basni oczekuje.
_________________
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Sty 27, 2006 10:43 pm   

Zdecydowanie polecam Kroniki z Narnii :) (Lub inaczej "Opowieści z Narnii"


FANTASTYCZNA BA??
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Sty 28, 2006 10:10 am   

Kati, "Narnię" zaplanowałam na dzisiejszy wieczór, zobaczymy ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 9:38 am   

Alma - i jak 'Narnia'?

ja wczoraj mialam filmowy wieczor w telewizji niemieckiej ;)
na poczatek 'cath me if you can' - widzialam po raz drugi :) ciekawa historia, biorac pod uwage, ze prawdziwa ...
a pozniej 'wywiad z wampirem'. troche pozno sie skonczyl i bylam przez to troszke pozniej w pracy, ale oplacalo sie. bardzo lubie ten film. tylu przystojniakow ... :P
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 9:49 am   

Narnia zapewniła nam uroczy wieczór w dobrych humorach – bardziej baśniowym nie mogli chyba tego filmu zrobić, ale niczego innego się nie spodziewaliśmy, a naprawdę doskonale mnie odstresował :cool:

Może nie jest to kino najwyższych lotów, ale po obejrzeniu filmu świat wydał mi się jakiś bardziej kolorowy :mrgreen:
_________________
chez alma |
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 30, 2006 12:46 pm   

odrywając się od rozważań filmowych polecam dla zrelaksowania się odwiedzenie poniższej stronki z wpadkami filmowymi
wpadki filmowe
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 3:06 pm   

w weekend obejrzelismy z M. 'Willy Wonka and the chocolate Factory'.
sluchajcie, tak 'przypadkowego' filmu dawno nie widzialam. wlozylam go do jednej szufladki z 'Lemony Snicket', o ktorym juz wczesniej pisalam.

jezeli ktoras z Was wie o co w nim chodzilo, to chetnie poslucham :)
_________________
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 06, 2006 3:27 pm   

Czy ktos widzial moze juz:

- Piła 2?
- Wykolejony
- Mgła
- Zejście

Jezeli ktos byl juz na ktoryms w kinie to dajcie znac bo niewiem co na sobote wybrac.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 12:03 pm   

ja Lukasz, nie widzialam zadnego, ale wlasnie rozmawiam z kolezanka, ktora byla na 'wykolejonym'. powiedziala, ze do konca nie domyslala sie co i jak, wiec trzyma w napieciu. i jest bardzo dobra gra aktorska.
jak ktos lubi thrillery, to poleca.
_________________
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 12:15 pm   

Czytalem opis na stronce silvera i tez mi sie bardzo podoba, chyba sie na to wybierzemy.
Kasia lubi bardzo thrillery weic chyba bedzie ok :) .

Mgle juz sciagnalem sobie z netu :) to lookniemy kiedy indziej na kompie.
Dzieki szczako.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Wto Lut 07, 2006 6:58 pm   

Lukasz napisał/a:
Czy ktos widzial moze juz:
- Piła 2?
Jezeli ktos byl juz na ktoryms w kinie to dajcie znac bo niewiem co na sobote wybrac.


Ja miałam na komputerze Piła 2 ale zdecydowanie nie polecam, film okropny, może trochę "thrillerowaty" ale wg mnie nie posiadający żadnej wartości. Nieudana kontynuacja Piły 1. Usunęłam go ostatnio bo aby mi miejsce na dysku zajmował. :|

A mam pytanie z innej beczki - oglądał już może ktoś film ostatnio reklamowany, polski "Ja wam pokażę" wg książki K. Grocholi ?? Bo zwiastun jest bardzo obiecujący ale nie wiem jak jest w rzeczywistości?? :hm:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 3:02 pm   

wczoraj 'lecialy' Aniolki Charliego (2 czesc) ogladalam jednym okiem i musze Wam powiedziec, ze tak naciaganego filmu, to dawno nie widzialam. to surfowanie na kawalkach desek po linach, wskakiwanie do lecacego helikoptera, ... kto to wszystko wymysla?

jezeli czas pozwoli, skusze sie dzisiaj na Braci Grimm.
_________________
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 13, 2006 11:59 pm   

szczako napisał/a:
wczoraj 'lecialy' Aniolki Charliego (2 czesc) ogladalam jednym okiem i musze Wam powiedziec, ze tak naciaganego filmu, to dawno nie widzialam. to surfowanie na kawalkach desek po linach, wskakiwanie do lecacego helikoptera, ... kto to wszystko wymysla?

jezeli czas pozwoli, skusze sie dzisiaj na Braci Grimm.


Bracia nie są źli - taki misz-masz wszystkich bajek :)

A co do Aniołków ... bazują na pierwowzorze więc muszą być naciągane :) Tak samo zreszta jak Astin Power :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 14, 2006 10:29 pm   

Wczoraj byliśmy z Moim na "Ja wam pokażę". Film stanowczo przereklamowany. "Nigdy w życiu" było o wiele fajniejsze". Ogólnie cały film utrzymany w dość smutnym nastroju, więc nie ma z czego się pośmiać. Nie mówiąć o nieścisłościach typu:
- za miesiąc ?więta Bożego Narodzenia, poczym jest "rzut" kamery na ogród, a tam na drzewach zielono i kwitną kwiaty.
- Judyta mówi do dziecka: "Idź spać, bo jest późno", kamera na oknie za którym świeci słońce.
- Adam miał wrócić za pół roku ze Stanów. Wyjechał w październiku, więc raczej w marcu nikt się nie opala wśród zieleni w ogrodzie.
Troche się czepiam, ale powinno się na takie rzeczy chyba zwrócić uwagę, jak jest się reżyserem.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 9:04 am   

mnie do 'ja wam pokaze' zniechecil juz sam fakt zmienienia prawie calej obsady.
jak ktos inny moze grac Judyte?!
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 11:18 pm   

Alma_ napisał/a:
A widziałyście film "Wesele"?

Nie mogę uwierzyć, że takie rzeczy mogą się dziać naprawdę... Widziałyście kiedyś takie wesele?? :shock:


Ja właśnie obejrzałam. Straszne... Podejrzewam, że wszystko to może się wydarzyć, ale chyba nie na jednym weselu? Film wg mnie bardzo dobry, o ile nie ogląda się go z nastawieniem na klasyczną komedię.
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 9:55 pm   

Polecam film Tylko mnie kochaj. Komedia jest naprawde dobra i śmieszna, nie jest z tych głupich komedii. Dawno się tak nie uśmiałam, a najlepsza jest Michalina
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 18, 2006 11:11 pm   

Agatko czy to jest ten film z Zakościelnym i Dygant :?:
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 7:50 am   

Tak
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 9:08 am   

Wczoraj w nocy na jakimś kanale leciało "Przemynęło z wiatrem" - nie wiem, jak Wy, ale ja nadal uwielbiam ten film :mrgreen:
_________________
chez alma |
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 1:24 pm   

Ja tez to w sumie pierwszy poważny film jaki oglądałam :wink:

Natomiast dziś rano po raz setny obejrzałam "dzieci z Bullerbyn: :oops: ]
W dziecinstwie to była moja ulubiona ksiązka, czytałam ja setki razy :mrgreen:
A film z czystego sentymentu oglądam, nigdy nie moge się oprzec jak gdziec leci :wink:
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 1:51 pm   

Oj tak Przemineło z Wiatrem też moge wkółko oglądać tak jak Miśia i Seksmisje
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 45
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 9:38 am   

A ja byłam w sobotę na Ja wam pokarzę, ło matko, o boshe, ale mnie pupa bolała po seansie...

Oprócz Kowalewskiego ciężko mi się dopatzrec jakiejś sesnownej gry innego aktora. Wolszczak i Judyta to jakies niporozumienie, Pazura- o boshe, Deląg jako Adam - tragedia , bo wyglądał na dużó młodszego od Judyty, no i wciąz te reklamy np. actimelków, radia rmf fm, auta itp... bardzo mi się film nie podobał w porównaniu do pierwszej części
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 11:24 am   

'przeminelo z wiatrem' tez lubie. chociaz widzialam tylko raz i jest troszke przydlugie :)

a ja z okazji przyznania Baginskiemu nagrody:
http://wiadomosci.gazeta....00,3172736.html

chcialam polecic jego dwa, moim zdaniem najlepsze, filmy:
- Katedra
- Sztuka spadania

bardzo chetnie poczytalabym co Waszym zdaniem one przekazuja. o czym trakruja.
_________________
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 12:22 pm   

ogladalem i katedre i sztuke spadania.
Katedra jeszcze mi sie podobala, grafika swietna, klimat taki mroczny bardzo.
Ale sztuka spadania to nie dla mnie.
Zupelny bezsens nie wiem jak do tego podejsc zeby ,niewiem, smieszne bylo ??
Jak to widzialem dwa razy tylko niesmak czulem i to all.
W zyciu bym tego nie pokazal np dziecku swojemu, a to nawet w kinach przed seansami puszczali czasem. Porazka totalna jak dla mnie.
Tylko nie flamujcie ze sie na sztuce nie znam :P
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 12:35 pm   

no tak ... Sztuka spadania to nie jest definitywnie film dla dzieci. ja odebralam go jako 'sztuka dla sztuki'. czyli, ze coraz wiecej ludzi robi jakies dziwaczne rzeczy, ktorych potem nikt nie oglada.
dla M. to jest kwintesencja wojny.
i ta muzyka ...
podczas ogladania nie postrzegalam go jako czegos okreopnego, ze sie krew leje i takie tam. patrzylam na caloksztalt i dopiero na koniec go sobie 'ocenilam'.
_________________
 
 
Lukasz 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Sty 2006
Posty: 65
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Lut 20, 2006 12:55 pm   

Szczako wiesz jak widzialem tego oblesnego grubasa z filmu to mi sie ze tak powiem chcialo zwymiotowac. Temat wojny to "rzeka" i mozemy rozmawiac bez konca, ale tego filmika na bank juz nie obejrze wiecej. A z tym ze lecialo w kinach to powaznie i to chyba przed komedia jakas gdzie nie bylo ograniczen wiekowych widzielismy z kasia.
_________________
http://world2.monstersgam...id&vid=35018036 Sprawdz sie !!
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 21, 2006 9:39 am   

ja 'Sztuke spadania' widzialam na komputerze. nigdy w kinie (zreszta od kilku lat nie bylam w Polsce w kinie ...). rozumiem, ze nie nadaje sie on do puszczania w kinach przed filmem wlasciwym. ciekawa jestem czy zmienilby sie Twoj odbior tego filmu, gdybys widzial go w domu np. i do tego z krotkim wstepem (ja taki od M. 'otrzymalam')...

a wczoraj telewizja niemiecka pokazala 'Kate i Leopold' z moim ulubionym Hugh Jackmanem. moglabym go ogladac i ogladac (i film i aktora ;) ). szkoda, ze nie dane mi bylo posluchac jego meskiego glosu, ale i widzialam go juz wczesniej w wersji oryginalnej. filmik polecam na spokojne wieczory. glownie dla kobitek, ale jezeli Wasi mezczyzni potrafia takie filmy ogladac w cicszy i oszczedzaja 'meskich' komentarzy, to na wspolny wieczor tez sie nadaje.
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Wto Lut 21, 2006 11:09 am   

"Przeminęło z wiatrem" będzie w czwaretk w Gazecie. Nie za darmo, rzecz jasna. Już sie zaklepałam na wersje "spod lady" ;)

"Tylko mnie kochaj" oglądałam. Słodziutkie rzeczywiście i odprężające, ale tak banalne... No i Zakościelnego nie lubię :?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 21, 2006 3:48 pm   

gosiaczek napisał/a:
No i Zakościelnego nie lubię :?

Bluźnisz gosiaczku, bluźnisz... :twisted: :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Madlen_ 


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 515
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 24, 2006 9:18 pm   Na co do kina

Byłyście ostatnio w kinie??
Ja ostatnio oglądałam "Ja wam pokarzę" film troszkę za bardzo "rozciągnięty" ale dość lekki i przyjemny....

Może Wy coś polecicie???

http://film.onet.pl/recenzje.html

[ Dodano: Pią Lut 24, 2006 10:20 pm ]
Ale widziałam reklamę "Czerwony Kapturek - Prawdziwa historia" wydaje się być całkiem fajna bajeczka-pod warunkiem, że ktoś lubi film animowany...

http://film.onet.pl/F,11460,plakat.html

Treść


Wszystkim się wydaje, że doskonale znają bajkę o Czerwonym Kapturku. Ale czy znamy prawdziwą wersję tej bajki? A może przez całe dzieciństwo byliśmy wprowadzani w błąd. Nawet w znanej wszystkim historii tkwią detale, których nie dostrzeże się na pierwszy rzut oka. W tym przypadku, zaczynamy opowieść od końca. Futerkowy glina ze zwierzęcego świata prowadzi dochodzenie w sprawie zakłócenia porządku w chatce Babci. Uczestnikami zdarzenia są Czerwony Kapturek, Wilk i Drwal z siekierą. Zarzuty są poważne: zakłócenie spokoju, zamiar zjedzenia Babci oraz posiadanie siekiery bez pozwolenia. Wkrótce poznamy wersję dramatycznych wydarzeń w domku Babci opowiedzianą przez Wilka, Kapturka, Babcię i Drwala. Okaże się, że każdy ma jakiś sekret.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 11:55 am   

a ja w koncu obejrzalam 'Elizabethtown'.

to bylo moje drugie podejscie do tego filmu. za pierwszym razem zaczelismy go ogladac z M., ale nie dalismy rady. w filmie niewiele sie dzieje. tzn. nie ma jakiejs zawrotnej akcji, ani dowcipnych dialogow. i po porstu sie poddalismy.
ale teraz go obejrzalam, sama i musze przyznac, zo to mily, cieply film. ale M. nie bede namawiac, zeby go zobaczyl. naszlo mnie na podroz po Polsce samochodem po tym filmie :)
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 07, 2006 1:19 pm   

Polecam Tsotsi (Oskar dla filmu zagranicznego), jak tylko wejdzie do kin w Polsce. Widziałam film na Camerimage. Szłam z rezerwą, bo z opisów wynikało, że film będzie mroczny i ponury. Jednak tak naprawdę jest to słodko-gorzka, zarazem poważna i swawolna opowieść o odkupieniu win. Piękne zdjęcia i niebanalna muzyka (afrykański hip hop - nigdy bym nie pomyślała, że to napiszę o hip hopie) dopełniają dzieła.
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 7:29 pm   

Wczoraj obejrzałam i mogę z czystym sercem polecic film "Jan Paweł II". Może trochę się dłuży ale jego niewątpliwym atutem jest wspaniała muzyka i poruszające sceny z czasów pontyfikatu. Bardzo mi się podobał :idea:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 30, 2006 1:18 pm   

bylam na 'Syrianie'.
film nie dla mnie. nie dla osoby z nastawieniem humanistycznym. ja o 'sprawie z ropa' wiem tyle, ile jest mi do zycia potrzebne, czyli podstawy. i chyba dlatego caly film okazal sie dla mnie zbyt skomplikowany. rozne watki, rozne kraje, wszystkie 'arabskie' twarze podobne, duzo szczegolow, nazwisk, nazw wlasnych, ...

film zrobiony bardzo dobrze (sceny z przesluchania Clooney'a sa tak realistyczne, ze co slabsi moga miec problemy). dobra rezyseria, montaz. ladne zdjecia. tylko ta fabula ...
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 02, 2006 11:59 pm   

Zdecydowanie NIE POLECAM Sin City. Wytrwałam 40 minut, a chyba i to za długo. Stylistyka OK, ujęcia jak z komiksu dla dorosłych. Tylko pytam, po co? Wiem, że technicznie jest to w filmie do zrobienia, ale w tym konkretnym niczemu nie służy. Od początku nie wiadomo, o co chodzi, poza pokazaniem ogólnej jatki. Kiedy oglądałam Pulp Fiction, czy Kill Bill, widać było, że całosc jest zabawą gatunkiem, pastiszem i postmodernistyczną sklejką. Podobała mi się gra konwencją. W Sin City jest tylko rzeźnia plus obróbka graficzna. Niewiele filmów pozostawiło u mnie niesmak (może za mało widziałam :wink: ), a Sin City się udało. Gratulacje dla twórców :zly: .
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 5:52 pm   

obejrzalam w koncu 'Braci Grimm'. ja po prostu uwielbiam bajki, a do tego filmu jeszcze obsada mnie przyciagala ;)

jestem absolutnie na tak!! ciekawa historia, ladne zdjecia i efekty, dobrze dobrana kolorystyka obrazow, kilka zabawnych tekstow, dwoch przystojniakow, ... dobra rozrywka.

dodaje jeszcze:
1. Nanny McPhee
super rodzinna bajeczka. Emma Thompson sama napisala scenariusz i zagrala glowna role. to jej 'mhm' jest po prostu suuuper!! sliczna kolorystyka.

2. Elizabeth
widzialam ktorys juz raz. jedna z moich ulubionych aktorek w roli glownej. moim zdaniem spisala sie na medal. az sie chce zobaczyc druga czesc historii.

3. Broken Flowers
film specyficzny. Bill Murray w roli glownej. odnosze wrazenie, ze 'na emeryturze' ten aktor gra tak samo (moiom zdaniem rola podobna do tej w 'miedzy slowami'). na pewno jakies glebsze znaczenie ma fakt, ze w ostatniej scenie wystepuje prawdziwy syn Murray'a.
_________________
Ostatnio zmieniony przez szczako Czw Maj 11, 2006 6:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 6:15 pm   

U mnie raczej sie nie zdarza, zeby jakis film straszliwie mi sie nie spodobal. jesli wiem, ze moze nie jest w moim typie to po prostu nawet nie zaczynam.
Mialam 3 podejscia do Wladcy Pierscienia - 3 razy zasnelam, za 3 razem o polnocy az musialam wyjsc z domu, zeby sobie wynagrodzic :-) Wiem, jestem "inna".

Ale najwieksza kinowa "porazka" to GODZINY.
Mielismy z moim slonkiem dosyc malo czasu, a chcielismy isc do knajpki na kolacje i do kina. Blisko siebie, bo rozpatrywalismy Polonie. Ostatecznie zapadla decyzja : kino. Ja na ten film czekalam bardzo dlugo i mialam bardzo wielkie oczekiwania. I co ? I nic. Wynudzilam sie strasznie, WCALE mi sie ten film nie podobal. Moijemy L rowniez nie. Wyszlismy z kina i odbilismy sobie w restauracji.
Ale slyszalam bardzo duzo dobrych slow o tym filmie, wiec pewnie to znow JA....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 11, 2006 11:06 pm   

A ja byłam ostatnio(może nie tak ostatnio, ale cały czas jestem pod wrażeniem) zachwycona "Miastem gniewu". Poszliślmy na niego z moim T. zupełnie przez przypadek, nic o nim nie było wtedy słychać, a wbił nas po prostu w fotel. Genialny film! A później dostał Oskara.

Wszystkim polecam.
_________________
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 10:42 am   

Ostatnio troszkę filmów obejrzałam, dlatego pewne mogę z cała odpowiedzialnością polecić.

Na pewno najnowszy film Koterskiego (zresztą prawie wszystkie jego filmy lubię) "Wszyscy jesteśmy Chrystusami". Dla mnie to jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałam.

Ponadto kanadyjskie C.R.A.Z.Y. - ogromna ilość rewelaycjnej muzyki i klimat , którego czasami mi brakuje, dawno nie widziałam tak dobrego filmu o rodzinie i relacjach w niej zaistniałych.
"Inwazja barbarzyńców" - niby film o umieraniu a jednak zupełnie inny od tego co oczekiwałam, mnie się podobał
'Match Point" - obejrzałam ze względu na 'nową muzę' Allena Scarlett - Johansson, ale w tym filmie najlepsza jest postać zupełnie innego aktora, no i rewelacyjna muzyka
No i jeszcze "Ray", nie lubię biografii ale ta mi się starsznie podoba, no i fenomenalny Jamie Foxx jako Ray Charles, no i znów muzyka :) którą uwielbiam.
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 11:08 am   

'Match Point' tez widzialam. polecam. to moim zdaniem jeden z najlepszych filmow Woodiego (chociazu niego nie ma filmow zlych, sa tylko te troche nudniejsze :) ). jak inne jego filmy ten tez jest spokojny, bez zadnych naglych zwortow akcji czy poscigow, ale jednak cos sie dzieje, ludzie cos przezywaja. interesujaca intelektualna rozrywka na wieczor.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 11:13 am   

"Epoka lodowcowa 2" debeściacka ;) Byliśmy z Miśkiem na premierze.
Co więcej, jak odbieraliśmy w Silverze rezerwacje pan namówił mojego K. żeby uratował wiewióra i podarował narzeczonej i oto jak wygląda uratowany wiewiór:
 
 
katarzynka1 

Wiek: 43
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 136
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 7:34 pm   

W prawdzie to nie są nowości ale gorąco polecam:
Tytani
Milczenie owiec, Hanibala no i oczywiście Czerwonego smoka
coś romantycznego czyli Miasto aniołów
Skazani na shawshank
 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 12:17 am   

Coz no wypisywac o fulmach moglbym duzo poniewaz posiadamich tez dosc sporo :) choc pewnie sa tacy co maja wiecej :P wiec ogranicze sie do nowosci :)

Kod Leonarda Da Vinci koncze pobierac jednak na peno najpierw pojde do kina :) moim zdaniem film bedzie OK choc moze nalezec do tych przereklamowanych :)

zdecydowanie poelcam Lassie no i Agent XXL 2 :) co prawda widziane w domu na kompie i sie spodobaly wiec mysle ze do kina warto sie wybrac :)

Jesli sa tutaj miloscniy Trilerow i horrorow zapraszam :P bo te gatunki mi bardzo podchodza :) oraz lubie bardzio ogladac (ale tylko z moim Slonkiem) wszelkiego rodzaju komedie te zwykle jak i te romantyczne :)

pozdrawiam
 
 
hanusia 

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 271
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 4:47 pm   

ja własnie przed chwilką skończyłam ogądać "Pręgi" przygnębiający film ale bardzo dobry, aż sie popłakałam i nadal sie jakos pozbierać nie mogę... NIesamowity odcisk mają na nas zachowania naszych rodziców... (to taka refleksja po obejrzniu)
_________________
Hanusia



 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 29, 2006 3:38 pm   

bylam na 'X-Men III'. to ulubiony komiks M. a poniewaz gra tam jeden przystojniak ;) , ja tez jestem w stanie te filmy ogladac.
ogolnie - podobalo mi sie i nawet czasem siedzialam na brzegu fotela :D

[ Dodano: Czw Cze 29, 2006 11:17 pm ]
"Jasminum" Jana Jakuba Kolskiego.
film specyficzny. wolne, niegwiazdorskie kino nieakcji. świat rzeczywisty przeplata się ze światem mistycznym, duchowym. genialna rola Gajosa i ciekawa kreacja dziewczynki grającej Gienię. czasem trudno ją zrozumieć, ale to nie przeszkadza absolutnie. piękne zdjęcia i ciekawe dialogi (Gajosa, Pieczki). jak dla mnie nieudana rola żony reżysera. sztuczna dykcja, brak uczuć.
ogólnie film oceniam na 4+
myślę, że główna rola żeńska mogłaby ten film podnieść nawet o jedną notę.

mam już natomiast inne ciekawe filmy na oku. "Salto", "Kupiec wenecki", "Rozpustnik".
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 9:24 am   

Byliśmy wczoraj w kinie na "Piratach z karaibów II".

Znajomi bardzo chwalili. No i małżonkowi film się bardzo podobał. Niestety to nie moja bajka :lol: Niemniej przyznaję, że byłam chyba jedyną osobą na sali, która się nie zaśmiewała z perypetii bohaterów :niepewny:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 9:36 am   

polecam Terminal z Tomem Hanksem - fajny dramat (o człowieku uwięzionym na lotnisku- film na faktach)

Dla osób z dziećmi lub czujących się mlodo :mrgreen: (ja byłam z dzieciakami na Lecie w Mieście) Auta Disney Pixar (super filmik animowany)

Mam do obejrzenia na kompie jeszcze Zabójczy Numer (Lucky Number Slevin) - zapowiada się ciekawie :hyhy:
Ostatnio zmieniony przez Kati Sro Sie 30, 2006 9:39 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl