Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy te dobre i te przereklamowane
Autor Wiadomość
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 8:14 pm   Filmy te dobre i te przereklamowane

Taka nasunęła mi się ostatnio sugestia odnośnie oglądanych filmów.
Nie macie czasem wrażenia, że filmy zawzięcie reklamowane w TV są beznadziejne, nudne, nieciekawe i zupełnie nie tego spodziewaliście się po zwiastunach filmu. Ja ostatnio, albo troche wcześniej odniosłam takie odczucia. Np co do filmu "Pan i pani Smith", w którym oboje przez półtorej godziny próbują się zabić, albo co do filmu "Jak stracić chłopaka w 10 dni" który był tylko trochę fajny, "Terminal" też był sporo przereklamowany, "Dom woskowych ciał" był tak straszny, że przez tydzień nie mogłam spać w nocy. :hm: :hm:

Z kolei są tez filmy niereklamowane ale bardzo fajne i zasługujące na zareklamowanie w mediach np. "Mój chłopak się żeni", "Pamiętnik księżniczki 2"
:lol: :lol:
Może wy dziewczyny podzielicie się wrażeniami co do oglądanych ostatnio filmów, tych przereklamowanych i wartych obejrzenia. :wink:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 9:33 pm   

Ja polecam Zebre z klasą najlepsze są w tym filmie muchy Bzik i Bzyk płakałam ze śmiechu jak go oglądałam. Za to od zajomej szłyszałam że straszny film jest Egzorcyzmy Emili Rose od niej z grupy chłopaki oglądali jeden się bał spać przez tydzień a drugi poszedł spać do młodszej siostry bo się bał.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 9:44 pm   

Agatka_P napisał/a:
Za to od zajomej szłyszałam że straszny film jest Egzorcyzmy Emili Rose od niej z grupy chłopaki oglądali jeden się bał spać przez tydzień a drugi poszedł spać do młodszej siostry bo się bał.

I pomyśleć, że planowałam to obejrzeć!! :shock:

Dzięki Agatka, oszczędziłaś mi paru tygodni złych snów!
_________________
chez alma |
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 9:49 pm   

A nie ma za co.
Ostatnio zmieniony przez Agatka_P Wto Kwi 10, 2007 3:55 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 11:22 pm   

Wprawdzie nie naleze do plci rzekomo pieknej :P ale z racji tego ze filmow ogladam sporo :) postanowilem sie wypowiedziec ....

Wszystko zalezy od tego jaki kto preferuje gatunek ... mnie osobiscie nie pociagaja filmy w stylu True Romance itp .... jak juz ogladam to do towarzystwa.
Ostatnio wprawdzie pojawia sie malo dobrych filmow ale kilka zarowno ze straszych jak i nowszych moglbym z czystym sumieniem polecic ....

Miasto gniewu ( nie mylic z SinCity ) - Opis
Film pozornie wydaje sie zwyklym kryminalem ale pozory myla - jest to duzo bardziej zlozony film niz wszystki z cyklu "zabili go i uciekl", a w dodatku jeden z niewielu gdzie praktycznie wcale nie ma przemocy.

Miasto boga - Opis

Film nafaszerowany przemoca - faktem jest ze z racji tego gdzie dzieje sie jego akcja i wszystkie sceny przemocy maja swoje uzasadnienie - nic pod publike.

Między piekłem a niebem - Opis

Film byl niedawno w telewizji ale goraco polecam - jeden z niewielu filmow o tej tematyce jaki mi sie naprawde podobal :)

Na razie tyle ... jak podacie jakis gatunek postaram sie znalesc jakas ciekawa pozycje :) - moze ktos ma podobny gust do mojego i na cos przydadza sie moje "wypociny" :)
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
katia 


Wiek: 42
Dołączyła: 06 Lis 2005
Posty: 178
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 14, 2005 11:44 pm   

dla mnie totalna klapa, szczególnie pod względem scenariusza, ale i efektów to Nocznoj dozor -Straż nocna
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 9:59 am   

Agatka_P napisał/a:
Za to od zajomej szłyszałam że straszny film jest Egzorcyzmy Emili Rose od niej z grupy chłopaki oglądali jeden się bał spać przez tydzień a drugi poszedł spać do młodszej siostry bo się bał.


Byłam... jestem osobą która boi sie horrorów.... i szczerze powiem nie miałam ?ADNYCH problemów ze snem, a serce podskoczyło mi do gardła tylko jeden raz :) Więc może wcale nie jest taki straszny :)

Dla mnie kompletnie przereklamowanym filmem był Blair Witch Project, taki niby horror, a ja sie śmiałam przez pół filmu jak głupia :)
_________________

 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 11:25 am   

Pusiak napisał/a:
Dla mnie kompletnie przereklamowanym filmem był Blair Witch Project, taki niby horror, a ja sie śmiałam przez pół filmu jak głupia :)


Zgadzam sie w zupelności!!!!!!!

Jeszcze moim zdaniem "Wladca pierścieni" przereklamowany! Nie podobal mnie się zupelnie!
_________________
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 12:11 pm   

Jak dla mnie przereklamowane sa prawie wszystkie komedie amerykańskie, nudzę się po paru minutach.
Dlatego ich nie oglądam.

Wolę inne filmy. Ostatnio najbardziej podobały mi się min: Sin City, Crash (Miasto Gniewu), Kontrolerzyi wiele innych (teraz nie pamiętam).

Ale akurat Władcę Pierścieni uwielbiam, jak byłam młodsza to się zaczytywałam w tej trylogii i realizacja książki jak dla mnie była rewelacyjna. Taka piękna bajka.

A co do Miasta Boga to dla mnie prawie arcydzieło, piękne zdjęcia. :D
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 8:24 pm   

?aneta napisał/a:

Jeszcze moim zdaniem "Wladca pierścieni" przereklamowany! Nie podobal mnie się zupelnie!


Uwazaj w czyjej obecnosci to mowisz :evil: - w prawdzie bylo sporo rozbieznosci w stosunku do ksiazki ale ogolnie film zrobiony genialnie ... wystarczy proste porownanie - zobacz jak wygladal Elf we wladcy a jak np. w wiedzminie buhahahahah

P.S. Czytalas moze ksiazke ??
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 8:27 pm   

Ice napisał/a:
P.S. Czytalas moze ksiazke ??

Jak można było oglądać ten film bez przeczytania uprzednio książki? ;)
_________________
chez alma |
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 8:32 pm   

Alma_ napisał/a:
Ice napisał/a:
P.S. Czytalas moze ksiazke ??

Jak można było oglądać ten film bez przeczytania uprzednio książki? ;)


Wlasnie z tego powodu o to pytam .... to nie jest film ktory oglada sie jak jakis hooror czy bajeczke dla dzieci ... nic sie z niego nie zroumie jesli nie zna sie szczegolowo calej historii srodziemia ( nawiesem mowiac dla fanow J.R.R. Tolkiena polecam ksiazke Silmarilion :) )
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 8:38 pm   

Ice, co Ty nasz masz tu wszystkich za profanów? ;)

A poważniej - jeśli ktoś ma taką możliwość - polecam Tolkiena w oryginale. To jest dopiero mistrzostwo :graba:
_________________
chez alma |
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 9:48 pm   

Zgadzam się, że filmy mocno reklamowane są z reguły kiepskie... no "Pan i pani Smith" to gniot najwyższej klasy, podobnie jak nowy Batman... :roll:
Ale może to jest tak, że twórcy wiedzą, że nie wyszło im dzieło wysokich lotów i ratują się reklamą święcie wierząc, że ona jest dźwignią handlu...

A zauważyliście, że ostatnimi czasy wszystkie najlepsze momenty z filmów są z reguły zamieszczane w zwiastunach? Dla mnie to totalna paranoja i bezsens.

A z filmów nie-reklamowanych lub słabo, polecam kino europejskie np. angielskiego "Króla Artura" z Cliwem Owenem w roli głównej. Film przeleciał przez ekrany kin bez echa, a niezasłużenie...
A jak ktoś lubi sobie poprzeżywać i to prawdziwe emocje niech zerknie na "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera z Bjork w roli głównej, wtedy to dopiero nie można zasnąć, ale z zupełnie innych powodów... :wink:

?anetko- aż się zagotowałam czytając Ciebie - Władca Pierścieni przereklamowany?????? :!: - ale szanuję Twoje prawo do odrębnego zdania :)
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 4:58 pm   

Krola Artura ogladalem - goraco polecam :) Opis
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 5:12 pm   

Nie neguję tego jak Wam nie podobają się jakieś filmy!
Jak wyrażacie swoje zdanie to siedzę cichutko! Po prostu nie lubię tego typu filmów jak "Wladca pierścieni" i już! Jak oglądalam zwiastuny to myślalam,że mi się będzie podobal,ale nie wciągnąl mnie i już! Nie chcę się z tego tlumaczyć!

Książki nie czytalam!
_________________
Ostatnio zmieniony przez Żaneta Sro Lis 16, 2005 6:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:27 pm   

?aneta, trzeba było spróbowac z książką jednak, bez niej film traci jakieś 80% wartości...

Przeczytaj, a zrozumiesz ;)
_________________
chez alma |
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:37 pm   

Alma to nie jest to,że ja nie rozumiem filmu!
Po prostu nie lubię takiej tematyki!
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:39 pm   

Nie miałam na myśli, że nie rozumiesz filmu.

To w końcu nie lubisz czy uważasz, że film był przereklamowany? Bo to różnica - nawet film ni ew naszym guście można obiektywnie ocenić jako dobry albo zwykły gniot :?
_________________
chez alma |
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:47 pm   

Cytat:
Po prostu nie lubię tego typu filmów jak "Wladca pierścieni" i już! Jak oglądalam zwiastuny to myślalam,że mi się będzie podobal,ale nie wciągnąl mnie


To napisalam wcześniej!
_________________
 
 
Filomena 

Dołączyła: 31 Sie 2004
Posty: 365
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:49 pm   

Ja tu muszę bronić ?anetę. Książkę czytałam, film oglądałam, a teraz wystawię się na ukamienowanie przez miłośników Tolkiena (w tym mojego męża). O ile pierwszy tom jeszcze jakoś zmęczyłam, a tyle reszta wydała mi się wyjątkowo nudna. Co do filmu - autentycznie podobały mi się "Dwie Wieże", za to pierwsza część mnie wybitnie śmieszyła, a trzecia zanudziła 40- minutowymi całuskami wszystkich ze wszystkimi na koniec -żeby już wszystko tak do bólu zostało dopowiedziane (to już zarzut do konstrukcji filmu). Po prostu nie odpowiada mi poetyka Tolkiena. Nie do wszystkich musi to trafiać. Więc argument przeczytaj, a film też ci się spodoba w moim przypadku jest chybiony :wink: . Wolę "Czarodziejską Górę", ale to już chyba temat na wątek książkowy (i inna literatura).

A co do przereklmowanych filmów: Królestwo Niebieskie, a z innej beczki - Matrix 2 i 3.
Ostatnio zmieniony przez Filomena Czw Lis 17, 2005 12:15 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:51 pm   

Filomenko! Bardzo dziękuję!
Czulam się samotna i taka mala przygnieciona przez milośników "Wladcy..."
_________________
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:54 pm   

Co do "Władcy pierścieni" to książki nie czytałam i filmu też nie oglądałam w całości.
Nie wiem czy był to film przereklamowany czy nie ale od początku mnie nie interesował i już. Wiele osób mnie namawiało żebym obejrzała bo podobno taki fajny ale ja takich filmów nie lubie i mnie w ogóle nie interesują. Nie dałam sie namowom na obejrzenie.
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 6:59 pm   

To jest rzecz gustu mnie się też ten film nie podoba i nie obejrzałam go do końca
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 7:13 pm   

:iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray: :iconpray:

Jesteście WIELKIE dziewczyny!
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:52 pm   

Ja też muszę poprzeć ?anetę :wink: Film do mnie nie przemówił :| za to mąłonek był zachwycony :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 8:36 am   

Ja poszłam na 3 częśc filmu "władcy.." nie czytając książki, ani nie oglądając dwóch pierwszych części filmu. Po jakims czasie gdy sie obudziłam, chciałam wykazać się jednak znajomością tematu i zapytałam - widząć walki na ekranie- siedzącego obok mnie kolegi - "czy Fred zyje?" :oops:
Pół kina sie śmiało, nim dotarło do mnie, ze to Frodo.

1 i 2 częśc w końcu obejrzałam i musze powiedzieć , ze nie lubie tego typu filmów, ale ten jeszcze jeszcze ujdzie.



A ostatnio byliśmy w kinie na Broken Flowers, no nie wiem, może jestem mało inteligentna , ale nie bardzo zrozumialam ten film, wynudziłam się straszna porażka.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 9:19 am   

KasiaK napisał/a:
Po jakims czasie gdy sie obudziłam, chciałam wykazać się jednak znajomością tematu i zapytałam - widząć walki na ekranie- siedzącego obok mnie kolegi - "czy Fred zyje?" :oops:
Pół kina sie śmiało, nim dotarło do mnie, ze to Frodo.



:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
mało się kawą nie polałam czytając Twoją wypowiedź Kasiu
i koleżanka z pracy z pokoju obok przyszła zaniepokojona moim nagłym wybuchem śmiechu
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 9:24 am   

Kot napisał/a:
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
mało się kawą nie polałam czytając Twoją wypowiedź Kasiu
i koleżanka z pracy z pokoju obok przyszła zaniepokojona moim nagłym wybuchem śmiechu


jeśli Kotku poprawiłam Ci humor od rana to super

Po tym seansie długo wszyscy na mnie mówili Fred

No cóż wpływ Flinstonów tak namietnie ogladanych w dzieciństwie musiał kiedyś sie ujawnić :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:13 am   

KasiaK napisał/a:
J "czy Fred zyje?" :oops:
Pół kina sie śmiało, nim dotarło do mnie, ze to Frodo.


KasiuK! Suuuuuper! Uśmialam się niesamowicie!
Mnie też poprawilaś humorek!
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:15 am   

A mnie sie tam Władca bardzo podobał, choć muszę przyznać, że mam pewne zastrzeżenia do autorów scenariusza za różne, moim zdaniem całkowicie niepotrzebne, zmiany w stosunku do książki.
I dołączam sie do opinii, że Matrix 2 i 3 były okropnie przereklamowane... po prostu można było momentami skonać ze śmiechu i to przy scenach, które wcale nie miały wzbudzić śmiechu :)
_________________

 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 5:09 pm   

A ja Wam napisze ktore filmy bardzo mi sie podobaly:) :
1.RH+
2.Bunkier
American Pie(wszytsko :) a szczegolnie wakacje i wesele)
3.Egzorcyzmy Emily Rose (wow)
4.Resident Evil2
5. 13 Duchów
6.White Chicks(hehe)
7.11.40(choc mojemu lubemu sie srednio podobal :/ )
8.Wzrok
9.Siła strachu:)
To spis fajniejszych jak dla mnie filmow, co do totalnej klapy , to bo ja wiem..ah juz wiem totalna klapa dla mnie -Wojna Swiatow....porazka-ale to moje zdanie:)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 8:40 pm   

magda81 napisał/a:
A ja Wam napisze ktore filmy bardzo mi sie podobaly:
2.Bunkier
4.American Pie
3.Egzorcyzmy Emily Rose
6.White Chicks(hehe)
9.Siła strachu
To spis fajniejszych jak dla mnie filmow, co do totalnej klapy , to bo ja wiem..ah juz wiem totalna klapa dla mnie -Wojna Swiatow....porazka-ale to moje zdanie:)


Zgadzam sie z Magdą81, bardzo ciekawe filmy. Dodałabym jeszcze troche młodzieżowy ale strasznie śmieszny "Chłopaki na Ibizie", uśmiałam sie na nim do łez. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 10, 2006 3:38 pm   Filmy

1. Narnia
nic ciekawego. chyba, ze lubicie dobrze zrobione typowe basnie (dobro i zlo, basniowe stwory). nie zachwycil mnie. ale mialam do wyboru isc z M. na King Konga, albo na Narnie.

2. Da Vinci Code
jeszcze go nie ma. bedzie w maju, ale wlasnie obejrzalam trailer, a poniewaz bylam pod wrazeniem ksiazki i trailer tez robi wrazenie. ide na pewno.
http://outnow.ch/media/trailers/2006/DaVinciCode/
tu mozecie obejrzec trailery.

jestem maniaczka ogladania filmow i bardzo duzo ich juz widzialam. kiedys stworzylam nawet liste tych, ktore polecam i tych, ktore mnie nie zachwycily. musze pogrzebac na laptopie w domu i jutro ja tu wkleje.

[ Dodano: Wto Sty 10, 2006 3:53 pm ]
kryszka - jestes wielka!!
i jaka predka ;)

dzieki.

mam liste filmow, z krotkimi opisami. to nie wszytskie, ktore widzialam, ale te najwazniejsze.

pierwsza tura:
warto:
21 gramow - za to, ze wymaga od widza myslenia i sledzenia watkow. nie jest to film, ktorego sceny ukladaja sie chronologicznie. no i dobra obsada robi swoje.
51st state - za bycie komedyjka w dobrej obsadzie i z angielskim akcentem, ktory mnie osobiscie przyprawia o miekkie kolana.
american beauty - za spokoj, fajna role annette bening i mojego jednego z ulubionych kevina ...
atlantise - lost empire - za basn o atlantydzie w wersji rysunkowej
back to the future - za gadzety z poznych lat 80-tych, szalonego profesorka i moja pierwsza ekranowa milosc - michaela j. foxa
bad boys - szczegolnie jedynka, chociaz kapitan jest lepszy w dwojce. za dowcip, za przystojniaka w roli willa smitha i mojego ulubienca - kapitana, ktory wspaniale komentuje i podnosi glos
bad company - za szybka jazde dobrymi autami i za spokoj athony hopkinsa. genialnie sie do tej roli nadaje. i rownowazy sie z chrisem rockiem.
batman - jedynka. za kolejnego ulubienca (ile ja ich mam ... sama sie dziwie) nicholsona, za ponure klimaty miasta i za dobro zwycieza zlo.
being john malkovic - za obsade, za to, ze nie poznalam camron diaz, za ogolny zchiz i niekonwencjonalny pomysl na film
blues brothers - za muzyke, ktora bardzo lubie.
bourne identity i supremacy (supremacy jeszcze nie widzialam) - za matta damona, za ciekawy rozwoj akcji, za dobry remake
breaveheart - za wspanialego gibsona, za power bijacy z ekranu, za to, ze placze na tym filmie i za to, o czym traktuje
butterfly effect - za to, ze siedzialam na brzegu fotela prawie caly film
chocolate - za obsade, za bycie cieplym filmem na chlodne i nie tylko dni. za podnoszenie mnie na duchu za kazdym razem.
cube - za pokzanie jacy sa ludzie i jacy potrafia byc w warunkach extremalnych. za bycie pewnego rodzaju prekursorem takiego rodzaju filmow.
dead poets society - za przekazywanie wartosci, za uczenie bycia soba i mojego kolejnego ulubienca robinna williamsa. i za to, ze placze na tym filmie.
dlug - za odwage w opowiedzeniu tej historii i za gonere i chyre
emma - za milutki filmik na wieczor z kolezankami. za gwyneth i jej "kochane-smieszne" rozterki serca XIX panny z dobrego domu
english patient - za obsade i za historie. za milosc, pozadanie i przeciwnosci losu

nie warto:
equilibrium - za powielenie pomyslu na akcje, za wykorzystywanie scen i symboli z innych filmow
austin powers - za ciagle ten sam koles z tymi samymi kawalami
ali g inda house - za bezgraniczna ... glupote (nie twierdze, ze ten, kto ten film lubi jest glupi)
_________________
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 12:12 pm   

A ja ostatnio widziałam PLAN LOTu - bardzo mi się spodobał :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 12:39 pm   

Ja też widziałam już Narnię - z tym, że dla mnie to cudna bajka w starym dobrym (angielskim?) stylu i bardzo mi się podobała. A Biała Czarownica już w szczególności :mrgreen:

I jeszcze coś z ostatnio oglądniętych nie-reklamowanych -
- Pan od muzyki - bardzo poruszające i pozytywnie nastrajające, no i made in France,
- Battle Royale - hmmm.... - czy ktoś to może widział - chętnie bym podyskutowała, bo film kontrowersyjny barrrrdzo.... :roll:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 12:55 pm   

nowa porcja :)

polecam:
fitfh element - za komediowa role Willisa, za to, ze mozna przy tym filmie odpoczac i czasem sie usmiechnac
finding Nemo - za ... wspaniala bajke
fish called Wanda - za jeden z "normalniejszych" filmow Monty Pathona
Frida - za kolory, za Salme, za historie
Forrest Gump - za aktorstwo, za lzy i smiech, za wspaniala historie, za motywacje z filmu plynaca
four feathers - za pokazanie na czym polega meski honor, za glupiutka Kate Hudson (taka ma role mam nadzieje), za przystojniakow
gangs of new york - za zdjecia, za kolorstyke, za historie
gladiator - za lzy na koncu, za walecznosc, za przyjazn, za milosc, za zdjecia
godfather - za klasyke, za aktorstwo
good will hunting - za moich ulubiencow: williamsa i damona, za muzyke, za meskie lzy
green mile - za poruszajaca historie i za lzy
hours - za to, ze musze go jeszcze kilka razy obejrzec, zeby zrozumiec (widzialam na razie dwa razy), za wolno plynacy czas
human traffic - za muzyke, za angielski akcent, za pomysl
ide age - patrz finding nemo
immortal beloved - za aktorstwo, za muzyke, za wzruszenie
kill bill - za tarantino, za muzyke, za rozne metody przekazu (komiks, film)
insomnia - za spotkanie dwoch wspanialych aktorow: pacino, williams, za williamsa w roli tego zlego
k-pax - za wiare, za spacey'a, za spokoj
king sajz - za dobra polska komedie
knight's tale - za angielski akcent, za mily i przyjemny filmik na zimowy wieczor, za przystojniaka
margot - za rys historyczny, za ciemne zakamarki
memento - za genialny pomysl na film
moulin rouge - za zdjecia, za kolory, za muzyke, za evena, za jego boski glos, za fajna kidman
others - za niesamowite zakonczenie, za zawsze biala kidman
pay it forward - za wiare, za motywacje, za lzy, za specey'a i w ogole za aktorow
phone booth - za ciekawy pomysl
piano - za spokoj, za muzyke, za aktorstwo i za to, ze nie latwo go zrozumiec
pret a porter - za chaos, za stroje, za aktorstwo
rat race - za aktorow, za komedie
robin hood men in thights - za mela brooksa, za dowcip, za nowe spojrzenie na ta sama historie
sliding doors - za babski filmik
sexmisja - za obowiazkowo zobaczyc trzeba!!
seven - za historie, za mrocznosc, za aktorstwo
sixth sence - za mily filmik, za nieoczekiwany koniec
snatch - za smiech, za jezyk, za historie
stigmata - za pomysl, za to, ze lubie takie filmy, za to, ze podchodzi inaczej do wiary
usual suspects - za genialnego specey'a, za koncowke
va bank - za polski dobry film

nie polecam:
femme fatal - za jakis chaos, za kiepski pomysl
hamlet (ten z ethanem hawkiem) - za zbyt nowoczesne otoczenie, za to, ze obejrzalam 2 minuty i nie mialam sily na wiecej
lost souls - za bycie horrorem
meet my dad - za komedie pomylek, ktore z czasem sie nudza, za bena stillera, plus dla de niro
pi - za jakis maxymalny zchiz, za niewiadomo o co chodzi
pledge - za bycie smetem, nawet nickolson filmu nie ratuje
ring - za bycie strasznym horrorem
signs - za nic nowego, za smet, nie wiem skad gibson w takim filmie
smimming pool - za "chce byc bardzo skomplikowanym i glebokim filmem", za "nic mi z tego nie wyszlo"
_________________
 
 
sękuś 

Dołączyła: 04 Sie 2004
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 12, 2006 1:00 pm   

Uwielbiam oglądać filmy, razem z Jackiem pochłaniamy ogromne ilości filmów.Ja mam pamięć tylko do tych filmów, które wywarły na mnie jakieś wielkie wrażenie. Pamiętam tylko te, które chcę, aby były zapamiętane.

Na pewno polecam wszystkim:

:arrow: "Magnolia" - uwielbiam takie opowieści na które składają się losy różnych ludzi
:arrow: "Na skróty" Altmana
:arrow: "Spragnieni miłości" - piękna opowieść o miłości w zupełnie innej kulturze
:arrow: "Pluton" za realizm
:arrow: "Requiem dla snu'- za realizm i wstrząs "okołofilmowy'
:arrow: "Miasto Boga" - za zdjęcia, zdjecia i jeszcze raz zdjęcia
:arrow: "Amores Perros"
:arrow: Trzy kolory Kieślowskiego - za realizm magiczny w polskim wydaniu
:arrow: "W stronę morza" - za optymizm (choć płakałam na tym filmie jak bóbr"

polecam także wszystkie filmy Giuseppe Tornatore, a w sposób wyjątkowy "1900: Człowiek legenda", nikt nie umie tak "opowiadać" historii

[ Dodano: Czw Sty 12, 2006 1:00 pm ]
Więcej filmów nie pamiętam, ale jak sobie jakieś przypomnę to napiszę :D
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 13, 2006 1:05 pm   

i znow ode mnie :)

polecam:
a.i. - za juda law, za historie o milosci, za nowa wersje pinokia
age of innocence - za historie, za aktorstwo, za stroje, za nastroj, za naiwnosc i za trojkaty milosne
amadeus - za Mozarta, ktorego uwazam za geniusza, za muzyke, za smiech i lzy, za stroje, za bycie oskarowym filmem
as good as it gets - za aktorstwo, za wspaniala historie, za spokoj, za milosc
devil's advocate - za przystojniakow, za aktorstwo, za ciekawa, zaplatana historie
fableus destin ... - Amelia - za 'zawsze poprawia mi humor', za kolory, za zapachy, za milosc, za swiezosc
bandits - za humor, za aktorstwo, za fajna, zabawna historyjke, za hipohondrykow
beautiful mind - za 'wiara, milosc i umysl zwycieza', za aktorstwo, za wzruszenia, za zakonczenie
bird cage - za aktorstwo, za williamsa w roli geja, za karnawalowe przebrania, za muzyke, za gene'a hackamana
o brother were art thou - za clooneya w roli komediowej
casablanca - za klasyke, za zakochane oczy i dlugie spojrzenia
chicago - za muzyke, za stroje, za rene i richarda
city of angels - za wzruszenia, za polska muzyke, za ciarki na plecach, kiedy nicolas rzuca sie z dachu przy akompaniamencie polskiej modlitwy
color purple - za wspaniala goldberg, za lzy, za wiare, za naiwnosc, za wzruszenia
death becomes her - za lekka komedyjke, za aktorstwo, za "kult mlodosci"
deer hunter - za 'zwykle nie lubie filmow o wojnie, ale ten jest w porzadku', za aktorstwo, za "naprawde dobry film", jak to powiedzial M. - za w pewnym sensie klasyke
deja vu - za polska komedie, za stuhra, za odesse, za platnych mordercow
the doors - za mojego idola, za muzyke, za kolory, za aktorswto
dzien swira - za kondrata, za teksty, za polska komedie

nie polecam:
13th warrior - za 'za szybko nauczyl sie jezyka', za ciagle jest ciemno, za jakies potworki
28 days later - za jakis koszmar na ekranie, za 'jak ja nie cierpie horrorow' ...
anger management - za stillera, nawet nickolson nic nie daje
bad santa - za nie wiem po co ten film
cruel intentions - za powielenie pomyslu, za 'nie lubie takich remakow'
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Sty 17, 2006 10:30 pm   

A widziałyście film "Wesele"?

Nie mogę uwierzyć, że takie rzeczy mogą się dziać naprawdę... Widziałyście kiedyś takie wesele?? :shock:
_________________
chez alma |
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 12:19 am   Re: Filmy te dobre i te przereklamowane

A moze znacie jakis dobry horror, bo do tej pory co ogladalam to same kicze byly (jak dla nie). Chcialabym raz sie przestraszyc.
A tak pozatym to polecam:

W ,,Niewiernej" genialnym filmie każda kobieta rzeczywiście znajdzie kawałek siebie. To historia szczęśliwego małżeństwa. Mają wspaniałego syna, dom, pracę, ale...Nie wszystko jest tak, jak powinno. Connie pewnego dnia wybiera się do centrum miasta, gdzie poznaje przystojnego Francuza, z którym nawiązuje bardzo namiętny romans. Niestety, będzie to miało poważne konsekwencje w jej życiu. Bardzo dobry film, pokazujący psychikę mężczyzny, kobiety i kłopoty małżeństwa. Piękna, pełna erotyzmu historia, wzięta prosto z życia.
"Obłęd"
Jest rok 1991. Sierżant Jack Starks ( Adrien Brody ) zostaje postrzelony w głowę podczas działań wojennych w Zatoce Perskiej. Cudem przeżywa, ale cierpi na amnezję. Zwolniony z wojska, postanawia wrócić do rodzinnego Vermont. W czasie podróży spotyka dziwną kobietę z córką i Kanadyjczyka. W pewnym momencie traci przytomność, a po obudzeniu dowiaduje się, że jest sądzony w procesie o morderstwo. Trzymający w napięciu thriller.
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 18, 2006 10:50 pm   Re: Filmy te dobre i te przereklamowane

aggna napisał/a:
A moze znacie jakis dobry horror, bo do tej pory co ogladalam to same kicze byly (jak dla nie). Chcialabym raz sie przestraszyc.


Polecam kino wschodnie - Ring ( ver. japonska )

@rorrim - Battle Royale - Takeshi Kitano ?? - ten w ktorym wysylaja cala klase na wyspe ?
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 9:03 am   Re: Filmy te dobre i te przereklamowane

ice napisał/a:
@rorrim - Battle Royale - Takeshi Kitano ?? - ten w ktorym wysylaja cala klase na wyspe ?


potwierdzam, widziałam, mnie juz na sam tytuł :shakeU:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 19, 2006 10:07 am   

Tak, Ice - Battle Royale - Takeshi Kitano.

Nie rozumiem sensu tej ustawy. Co miała na celu, skoro młodzież o niej nie wiedziała i nieświadomie jechała na wyspę?
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 20, 2006 10:06 am   

Alma_ napisał/a:
A widziałyście film "Wesele"?

Nie mogę uwierzyć, że takie rzeczy mogą się dziać naprawdę... Widziałyście kiedyś takie wesele?? :shock:


widzialam. jest przerysowany, ale cos w tym jest.

moja cala rodzinka juz widziala. taka 'przestroga' ;)

a wczoraj widzialam 'pride and prejudice' (duma i uprzedzenie). ladny babski filmik na wieczor z kolezankami. nic nowego, czyli podobnie do 'Emmy' rozterki serca mlodych angielskich panienek, ale i tak milo.
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 24, 2006 11:35 pm   

Wczoraj urządzliśmy sobie z mężem mały seans filmowy. I tak ogladaliśmy (a w zasadzie on oglądał ja przespałam) "Osaczonego" [za brutalne, nie w moim guscie :roll: ] a potem już razem :wink: "Apartament" [cudny film, ten klimat... :30: ]
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:45 am   

Kocie, zadnego nie widzialam, ale skoro polecasz Apartament ...

a ja wczoraj po powrocie z firmowej kolacji ;) zasiadlam przed telewizorem, poniewaz puszczali 'Legends of the fall' (wichry namietnosci). Brad Pitt z dlugimi wlosami, na koniu (obowiazkowo w wersji bez brody) ... nawet mowiacy po niemiecku przyprawia o szybsze bicie serca ;)
_________________
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:51 am   

szczako napisał/a:

a wczoraj widzialam 'pride and prejudice' (duma i uprzedzenie). ladny babski filmik na wieczor z kolezankami. nic nowego, czyli podobnie do 'Emmy' rozterki serca mlodych angielskich panienek, ale i tak milo.


Oj chętnie zobaczyłabym "Dumę i uprzedzenie", uwielbiam wszak Jane Austin i ten klimacik angielskiej prowincji. Muszę się wybrać.
 
 
Linka 


Wiek: 45
Dołączyła: 29 Mar 2005
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 8:59 am   

A widziałyście już "Tylko mnie kochaj"? Wybieramy się na to. Warto? Tylko nie zdradzajcie fabuły :wink:
_________________


:)
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 25, 2006 12:04 pm   

szczako napisał/a:

a wczoraj widzialam 'pride and prejudice' (duma i uprzedzenie). ladny babski filmik na wieczor z kolezankami. nic nowego, czyli podobnie do 'Emmy' rozterki serca mlodych angielskich panienek, ale i tak milo.


Hmmm, masz poniekąd rację, aczkolwiek byłam na nim z Mefiu i jemu tez sie film baardzo spodobał :)
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl