Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmy te dobre i te przereklamowane
Autor Wiadomość
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 6:18 pm   

mietka napisał/a:


a ja wręcz przeciwnie. bardzo mi się podobał, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie i w ogóle dobrze zrobiony film, na pewno do niego wrócę.


o, to to :) mi też 'Rzeź' bardzo się podobała.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Czw Sty 03, 2013 6:19 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 7:42 pm   

Hatifnatka napisał/a:
mietka napisał/a:


a ja wręcz przeciwnie. bardzo mi się podobał, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie i w ogóle dobrze zrobiony film, na pewno do niego wrócę.


o, to to :) mi też 'Rzeź' bardzo się podobała.


mi też, mi też :) tym bardziej, że od czasu "Bękartów wojny" uwielbiam Christopha Waltza :P
_________________
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 04, 2013 8:02 am   

Hatifnatka napisał/a:

o, to to :) mi też 'Rzeź' bardzo się podobała.


to tak jak mnie :)

natomiast wczoraj widziałam

nie jest to może dzieło sztuki, ale ja lubię tego typu filmu złożone z wielu historii, wiec mi się podobał :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Wyderka85 

Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 24
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 05, 2013 8:18 pm   

Hobbit jest fajny, problem chyba tylko w tym, że po "władcy" to trochę inne ma się wymagania. Myślę, że to trochę jak z książką, jak przeczytałam hobbita, a po nim trylogię to miałam wrażenie, że ten pierwszy to taka "lekko dramatyzowana" bajka. Tak już z twórczością Tolkiena było, zaczął od hobbita a potem dojrzewał :)
_________________
życie jest snem
 
 
agacionek 


Wiek: 34
Dołączyła: 09 Lis 2010
Posty: 1759
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 5:11 pm   

Ja jestem anty nastawiona do Hobbita po Władcy Pierścieni.
Nie lubię tego filmu i nawet próbowałam przebrnąć przez książkę i skończyło się na 12 stronie :|

Po waszych wypowiedziach muszę zobaczyć co tym razem udało im się stworzyć ;)
_________________

 
 
 
momo 


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Sie 2011
Posty: 190
Skąd: pomnik historii
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 8:28 pm   

My obejrzeliśmy (w końcu!) "Nietykalnych". Piękny film, naprawdę dawno takiego nie widziałam. Oczywiście wzruszyłam się na koniec... :)
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 6:17 pm   

Ja starałem się przebrnąć przez Atlas z chmu / Clou Atlas, no ale niestety przysnąłem. Troszkę za długo.
Ale za to The Words rewelacja.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 10:45 pm   

dziś widziałam wreszcie:



'Miłość' Michaela Hanekego. jeden z najlepszych filmów jakie widziałam ostatnio. bardzo polecam.

poza tym polecam Northfork:



dziwny i klimatyczny film. zauroczył mnie.



'słowa' - jak dla mnie dość przeciętny. można obejrzeć, ale bez szału. ten amerykański patos,ble.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Sro Sty 09, 2013 1:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 9:53 am   

Przypadkiem trafiliśmy na C+

(polski tytuł: Wybacz, ale będę Ci mówiła Skarbie - na podstawie książki F.Moccia)
lekka i przyjemna włoska komedia romatyczna :wink:
_________________


 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 5:50 pm   

Ja bardzo polecam film "Sęp" - świetne role męskie, zwłaszcza drugoplanowe, choć Żebrowski daje radę, mam do niego słabość od "Wiedźmina".
Bardzo ciekawa fabuła, twisty - co lubię - film mocny i naprawdę jak na taki sensacyjno-thrillerowaty film to poziom niemalze hollywodzki. Oczywiście jest kilka niedociągnieć, ale nie byłabym zbyt surowa - film ma klimat i jest "amerykański" w dobrymn znaczeniu tego słowa.
 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 10, 2013 6:30 pm   

a my byliśmy wczoraj na "Hobbicie" i oboje jesteśmy zawiedzeni, to nie to samo to Władca Pierścieni, taki wymuszeniowo-sztuczny i jakoś tych efektów 3d nie było dużo
_________________
 
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 11, 2013 9:36 am   

Obejrzałem Django i jak dla mnie jest świetny, i myślę że nie tylko dla fana Tarantino. Prawie 3 godziny minęło raz dwa. Trochę słaba końcówka, ale całość nadrabia.
Świetna rola Christophera Waltza, trochę słabiej Jamie Foxx (jakoś nie przekonuje mnie ten aktor). Szkoda, bo pod uwagę brani byli Michael Kenneth Williams (rewelacyjna rola Omara w serialu The Wire) i Idris Elba (Stringer Bell z serialu The Wire, John Luther z serialu Luther, czy Mumbles z Rock'N'Rolla).
Polecam.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 12, 2013 8:55 pm   

byliśmy dziś z Mężem na 'Hobbicie'. i cóż... jesteśmy bardzo zadowoleni. podobało nam się, wciągało i nie dłużyły się wcale te trzy (!) godziny filmu :)
Mąż jako wielbiciel Tolkiena, a ja jako wielbicielka fantastyki w ogóle - oboje jesteśmy usatysfakcjonowani i czekamy na dalsze części ;)
a te krasnoludy - miodzio! :D polecam :)

_________________
 
 
bambolea 


Dołączyła: 22 Lut 2012
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 14, 2013 10:16 am   

momo napisał/a:
Hatifnatka napisał/a:
mietka napisał/a:


a ja wręcz przeciwnie. bardzo mi się podobał, gra aktorska na bardzo wysokim poziomie i w ogóle dobrze zrobiony film, na pewno do niego wrócę.


o, to to :) mi też 'Rzeź' bardzo się podobała.


mi też, mi też :) tym bardziej, że od czasu "Bękartów wojny" uwielbiam Christopha Waltza :P


No właśnie o tym pisałam, większości osób się podoba. A ja chyba jestem jakaś dziwna xD
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 5:55 pm   

My też byliśmy na Hobbicie i generalnie - klimat sympatyczny, fajnie zobaczyć - ale nie oszukujmy się, to marna kopia Władcy Pierścieni, dłużył mi się, momentami był nudny niestety. Oczywiście piękna scenografia, fajna gra aktorska, ale znowu motyw tworzenia drużyny i wyprawy - bardzo to wtórne i choć jestem miłośniczką Władcy Pierścieni (a może właśniedlatego), zawiodłam się.
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 6:04 pm   

Malena napisał/a:
ale znowu motyw tworzenia drużyny i wyprawy - bardzo to wtórne

A to już zażalenie do Tolkiena. :wink:
_________________
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 6:43 pm   

Asiek napisał/a:
Malena napisał/a:
ale znowu motyw tworzenia drużyny i wyprawy - bardzo to wtórne

A to już zażalenie do Tolkiena. :wink:

:smile:

poza tym 'Hobbita' napisał Tolkien przed 'Władcą...' :wink:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Hatifnatka Wto Sty 15, 2013 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 6:52 pm   

Hatifnatka napisał/a:
poza tym 'Hobbita' napisał Tolkien przed 'Władcą...'

przecież wiem - ale ja oceniam film, nie książkę - i skoro jest to prequel, to mogłoby byc coś nowego w opowiadaniu takiej historii, po co robić kopię - i chociaż bohaterów mogliby nie wzorować na Władcy - a główny krasnolud to dla mnie kopia Aragorna. Wg mnie Hobbit byłby lepszy, gdyby go zrobić w sposóg bardziej skondensowany, a nie wyciągać z krótkiej książeczki znowu 9 godzin filmu.
 
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:20 pm   

Ja też już Hobbita widziałam i jako wierna fanka Tolkiena mogę powiedzieć, że sama się martwiłam o to jak oni mogą z tej małej książeczki zrobić taki długi film :)

Ale po obejrzeniu powiem szczerze, że nic bym z tego filmu nie wycieła :) Dla mnie był rewelacyjny, nie wiem kiedy czas w kinie zleciał :)

Ogólnie odnosząc się do książek to mi się osobiście Hobbit bardziej podoba od Władcy :) Więc już się kolejnych filmów doczekać nie mogę :smile: :smile:
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sty 17, 2013 9:41 pm   

Bejbi blues - NIE i NIE! Nie traćcie pieniędzy. Żenujący i śmieszny film, a to, że jest od 15 lat to już w ogóle mnie zdumiewa... Tak jak i gatunek filmu- dramat.
_________________
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 10:23 pm   

Malena napisał/a:
Ja bardzo polecam film "Sęp" - świetne role męskie, zwłaszcza drugoplanowe, choć Żebrowski daje radę, mam do niego słabość od "Wiedźmina".
Bardzo ciekawa fabuła, twisty - co lubię - film mocny i naprawdę jak na taki sensacyjno-thrillerowaty film to poziom niemalze hollywodzki. Oczywiście jest kilka niedociągnieć, ale nie byłabym zbyt surowa - film ma klimat i jest "amerykański" w dobrymn znaczeniu tego słowa.

Właśnie wróciliśmy z kina i się wynudziliśmy. Nie było za dużo napięcia, pomysł na film fajny, ale jakoś w wykonaniu brakowało czegoś. Scena z gołym biustem zupełnie w tym momencie nie potrzebna a mój mąż stwierdził że to miało zatrzymać męską część widowni. W domu można obejrzeć, ale szkoda kasy na kino.
_________________

dzienniczek Basi
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 10:38 pm   

No ja wreszcie do kina dotarłam - bylismy na "Django" najnowszy film Taranttino no i jak u niego - krew sie leje, absurd goni absurd, ale z drugiej strony cały film coś się dzieje, nie jest przegadany i bardzo mi sie podobał ;) Trochę przypomina "Bękarty Wojny"i jest też wątek miłosny :smile:
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Hatifnatka 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2007
Posty: 948
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 10:59 am   



'our idiot brother' - przefajna i sympatyczna komedia obyczajowa. strasznie takie lubię ;)



'Merida waleczna' - cóż, to taka bajka typowo dla dzieci raczej. mimo, że jestem fanką animacji, to większego wrażenia na mnie nie zrobiła.



'siostra twojej siostry' - bardzo lubię kino, w którym paluchy maczali bracia Duplass. tu smaczku dodaje fakt, że jeden z nich gra główną rolę. i do tego panna Blunt, którą dopiero w takich filmach udało mi się docenić i zobaczyć, że jest świetną aktorką.



'pamięć absolutna' - duże rozczarowanie. lubię bardzo twórczość Dicka i niestety nie ma on szczęścia do ekranizacji jego dzieł (oprócz może 'raportu mniejszości').
no ale, wracając do filmu - brzydki jak kupa (dla mnie ofkors :P ) Farrell, zdecydowanie za dużo walki i pościgów, no i fabuła, która z opowiadaniem Dicka ma niewiele wspólnego niestety. aaa i ta drętwa Jessica Biel. nie polecam.
_________________
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Wto Sty 29, 2013 5:31 pm   

ppola napisał/a:
"Django" najnowszy film Taranttino no i jak u niego - krew sie leje, absurd goni absurd,

niby tak, ale jednak ja się spodziewałam stylu Pulp Fiction, a tu jestem zaskoczona, krewa się leje, ale nie caly czas, a raczej jest to świetnie zagrana komedia absurdu, scenariusz dobrze napisany no i oczywiscie genialna rola Christopha Waltza, po prostu REWELACJA, jest on niewątpliwie gwiazdą tego filmu i może konkurować z Hugh Jackmanem w wyścigu po Oskara i chyba powienien wygrać.

Co do innego oskarowego filmu "Les Miserables" - powiem tak, wybitna rola Hugh Jackmana, wyśpiewał i odegrał ja wspaniale, muzyka cudna, ale nawet jak dla fanki musicali, jaką jestem, ten film jest prześpiewany - zawsze w musicalach piosenki są co jakis czas, a tu praktycznie wszystko jest śpiewane, troche za bardzo.
No i rozczarowanie Anne Hathaway - sorry, ale ona nominowana za 10 minut roli? I zaśpiewanie jednej piosenki praktycznie? Wg mnie nie warto było tyle chudnąć i tak się poświęceć, zagrała dobrze, ale nie jest to wybitna ani legendarna drugoplanowa rola...
Film jednak warto obejrzeć.
 
 
 
wiolancia 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 383
Skąd: Lutomiersk
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 10:40 pm   


Wzruszający film o miłości,idealny na dzisiejszy wieczór ,bo w telewizji jak zwykle NIC!
_________________
 
 
 
Malena 
dziennikarzynka:)


Wiek: 38
Dołączyła: 12 Maj 2009
Posty: 4130
Skąd: Lódź
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 10:52 pm   

Polecam Wam bardzo "Operację Argo" Bena Aflecka, świetny film! Zresztą sama historia oparta na faktach dobra, ale polecam przeczytać dopiero po filmie:)
 
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 12:29 am   

Malena napisał/a:
Polecam Wam bardzo "Operację Argo" Bena Aflecka, świetny film!

Ja również :) Naprawdę dobry :)
A dodatkowo właśnie wróciliśmy z kina z:

Również rewelacyjny :) Dawno nie byłam w kinie na tak dobrym filmie :)
_________________
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 11:35 am   

"Bejbi blues"- masakra. Szkoda kasy. Do obejrzenia w domu jak już nie będzie się miało co obejrzeć :P
"Niemożliwe"- niezły wyciskacz łez. Świetne efekty, do dziś zachodzę w głowę jak oni to zrobili. Polecam do obejrzenia również w kinie.
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Lut 15, 2013 8:43 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
"Niemożliwe"- niezły wyciskacz łez. Świetne efekty, do dziś zachodzę w głowę jak oni to zrobili. Polecam do obejrzenia również w kinie.


właśnie obejrzeliśmy - oj tak, zapas chusteczek pod ręką to podstawa, wywarł na mnie spore wrażenie.

A poza tym z obejrzanych ostatnio:


- rewelacja, Ch.Waltz, Leo, ale też Samuel L.Jackson - stworzył świetną postać 8) , i ta muzyka :smile: A poznałyście Dona Johnsona :wink: ?Zdecydowanie polecam!


-bardzo mocny film, jak to Smarzowski - nie boi się szokować, tak "realny", że momentami wygląda jak dokument, polecam.


jakoś nigdy nie miałam okazji go obejrzeć, a ostatnio trafiłam na niego w tv - o ile Drogówka była bardzo mocna, to ten już wybitnie, chwilami dla mnie zbyt brutalny, ale role świetne.


momentami dla mnie zbyt dużo wątków, ale warto zobaczyć (ja bardzo lubię J.Rhys-Meyersa), trzyma w napięciu.


zabierałam się do niego kilka razy (wcześniej niestety wysłuchałam kilku krytycznych opinii i byłam trochę nastawiona "na nie"), no i poza kilkoma (może kilunastoma) scenami, cały film mnie nie powalił. Nie wiem czemu, jakby czegoś mu brakowało (a kino Polańskiego lubię i cenię).

[ Dodano: Pon Lut 18, 2013 10:07 pm ]
i jeszcze raz ja :wink:
dorzucam:


dobre kino, momentami dramatycznie, momentami śmiesznie (więc chyba zasłużenie komediodramat). Trochę rozczarowała mnie druga część filmu (początkowo duży plus - zaskakujący, mocne sceny, dobre dialogi) - zrobiło się jak z typowych amerykańskich komedii romantycznych :roll: Podsumowując, warto zobaczyć (moim zdaniem bardzo dobra rola Robera De Niro), ale cały czas jakoś nie mogę sie zgodzić z tymi 8 nominacjami do Oscarów (w tym tych najważniejszych - za film i role pierwszo- i drugoplanowe)?


prowokujący, ciekawy film, świetny Denzel Washington, trochę zmylił mnie trailer (spodziewalam się typowego filmu z procesem na pierwszym planie), ale rozczarowana jestem na plus - film okazał się głębszy niz początkowo mogło sie wydawać i zdecydowanie dotyka problemu. polecam.

[ Dodano: Wto Kwi 09, 2013 9:25 am ]
wczoraj obejrzany:


kolejny mocny film, jeśli choć w części jest prawdziwy (a podobno oparty na motywach autentycznych), to naprawdę aż nóż się w kieszeni otwiera, że takie sytuacje mogły miec miejsce... polecam
_________________


 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 3:12 pm   

Coraz częściej zdarza się tak, że dobrych filmów nie reklamuje się w ogóle, lub krótko i nienatarczywie. Szmirę i chłam można oglądać co drugi blok reklamowy i na billboardach w całym mieście. A z tych dobrych filmów - ostatnio oglądanych, polecam "Wielki Mike". Świetna historia oparta na faktach i genialna rola Sandry Bullock. :)
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 4:00 pm   

Juska napisał/a:
A z tych dobrych filmów - ostatnio oglądanych, polecam "Wielki Mike". Świetna historia oparta na faktach i genialna rola Sandry Bullock. :)


zgadzam się całkowicie - ostatnio był chyba nawet na tvn? Rola Bullock dla mnie świetna (zresztą dostała za nią Oscara), tym bardziej, jeśli ma się w pamięci jej zwariowane komediowe role np. w Miss Agent czy Narzeczony mimo woli :)
_________________


 
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Maj 16, 2013 9:34 pm   

Byłam dziś na Iron Man`ie 3 i... szczerze polecam. Załączam go do mojego grona filmów, które muszę mieć w filmotece.
Łączy w sobie same najlepsze motywy:
-podążanie za lepszym jutrem,
-prawdziwa miłość i przyjaźń,
-nawracanie się ze złej drogi,
-inteligencja,
-pasja połączona z inteligencją (to pociąga mnie nad wszystko w ludziach),
-dobre momenty humorystyczne.
_________________
 
 
Zuza12345 


Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 1191
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 9:28 am   

Malena napisał/a:
ten film jest prześpiewany - zawsze w musicalach piosenki są co jakis czas, a tu praktycznie wszystko jest śpiewane, troche za bardzo.


dokładnie przez to niestety nie przebrelam tego filmu.. :roll:
wyśpiewanie tekstu w stylu "zabije cię" wcale nie brzmi jak groźba :?

polecam za to wersje z Gerard Depardieu

[ Dodano: Wto Maj 21, 2013 10:38 am ]
za namowa Kakonki obejrzeliśmy ostatnio

i też mogę ze szczerego serca polecić
Ostatnio zmieniony przez Zuza12345 Wto Maj 21, 2013 9:33 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 2:25 pm   

ja też jakiś czas temu oglądałam "Dom snów"
Zuza12345 napisał/a:
i też mogę ze szczerego serca polecić


choć sam zarys fabuły mocno przypomina mi "Szósty zmysł"

A wczoraj obejrzeliśmy "Oszukane" (ja wolałam Wielkiego Gatsbiego, ale mąż był trochę zmęczony i jak usłyszał, ze trwa 136 min, to stanowczo zaprotestował :wink: )


i niestety raczej nie polecam - tzn. w domu, na kanapie mozna obejrzeć, ale zdecydowanie nie jest to film bez którego obejrzenia nie można się obejść. Dramatyczna historia (i w sumie to jeszcze ratuje ten film - że jest oparty na faktach) pokazana w banalny sposób, proste sceny, proste dialogi, wszystko do przewidzenia. Wyróżnia się jedynie Katarzyna Herman - ale to bardziej dzięki samej sobie i swojej charyzmie niż postaci, jaką przyszło jej zagrać.

Za to już nie mogę się doczekać "Drugiego oblicza" - z R.Goslingiem i B.Cooperem :smile:
_________________


 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 3:15 pm   

paulinkaaMU napisał/a:


choć sam zarys fabuły mocno przypomina mi "Szósty zmysł"

"Dzięki". :roll: Czyli film mogę już sobie darować... Nie ma to jak zaspoilerować zakończenie. :roll:
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 8:17 am   

Sorry Asiek :oops:

[ Dodano: Pon Maj 27, 2013 6:59 pm ]
Zdecydowanie polecam:

-choć nie wiem, czy przyklejony do tego filmu promocyjny frazes "Mocniejszy niż Drive" jest na miejscu, bo dla mnie to tak różne filmy, że nie powiedziałabym o nim ani mocniejszy, ani też słabszy - za to znów świetny Gosling i baardzo dobry Cooper + moim zdaniem na uwagę zdecydowanie zasługuje Dane DeHaan w roli Jasona (szczególnie za "mroczne" spojrzenie :wink: ) Muzyka też fajnie dopasowana, choć dla mnie nr 1 jest wciąż soundtrack z Drive :D
_________________


 
 
 
Joguś 

Dołączyła: 08 Cze 2013
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 08, 2013 5:49 pm   

A ja jeszcze będąc w klimacie weselnym, obejrzałam I Give It a Year (Daję nam rok). Całkiem spoko, ale jak na angielski to trochę dla mnie za bardzo amerykański. Dla mnie jednak angielskie filmy to bardziej mój klimat.
No i gra Simon Baker :)
Ostatnio zmieniony przez Joguś Sob Cze 08, 2013 5:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
arabeczka007 

Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 0
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 3:16 pm   

Polecam "500 Days of Summer" - przyjemny, wesoło-smutny film z niezłą obsadą i przewrotną fabułą - to romantyczna komedia bez happy endu... A mimo to niesie pewną nadzieję dla notorycznych singli. ;) No i Zooey Deschanel, którą bardzo lubię - te jej oczy. :)
_________________
W końcu Słońce!
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Cze 28, 2013 7:35 pm   

Miłość Fabickiego - nie podobał mi się. Nuda i wkurzał mnie (zwykły brak rozmowy doprowadził do wielu nieporozumień co mnie bardzo drażniło) :P

Stażyści- dla mnie bomba. Lubię tych aktorów, a i sam film pozytywny. Po prostu lubię filmy z pozytywnym przesłaniem-polecam :wink:

Drugie oblicze- też mi się podobał. To już nieco "głębszy" film. Ciekawy podział na takie jakby rozdziały, w których to za każdym razem inny bohater jest tym głównym bohaterem, a wszyscy ostatecznie mają ze sobą "nieświadomie" coś wspólnego-polecam.

Kac Vegas 3- to już nie to co poprzednie części. Jak ktoś ma dużo czasu to można obejrzeć.
_________________
 
 
paresens_ 

Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 2
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto Lip 16, 2013 8:16 am   

Polecam Zgon na pogrzebie. Jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza komedia jaką widziałam w swoim życiu.
 
 
masterszef 

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 10, 2013 12:52 pm   

Cytat:
Poradnik pozytywnego myślenia dobre kino, momentami dramatycznie, momentami śmiesznie (więc chyba zasłużenie komediodramat). Trochę rozczarowała mnie druga część filmu (początkowo duży plus - zaskakujący, mocne sceny, dobre dialogi) - zrobiło się jak z typowych amerykańskich komedii romantycznych :roll: Podsumowując, warto zobaczyć (moim zdaniem bardzo dobra rola Robera De Niro), ale cały czas jakoś nie mogę sie zgodzić z tymi 8 nominacjami do Oscarów (w tym tych najważniejszych - za film i role pierwszo- i drugoplanowe)?


Naprawdę dobry film na początku podchodziłem do niego sceptycznie że niby romansidło ale nawet trochę mnie zaskoczył.
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 2:01 am   

Jeszcze większe dzieci - tragedia. Mimo, że pierwsza część (duże dzieci) bardzo mi się podobała, to druga część jest sztuczna, nudna i nie warto tracić czasu i pieniędzy.
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 11, 2013 8:23 am   

Ambrozja napisał/a:
Jeszcze większe dzieci - tragedia. Mimo, że pierwsza część (duże dzieci) bardzo mi się podobała, to druga część jest sztuczna, nudna i nie warto tracić czasu i pieniędzy.


Ostatnio niestety tak jakoś się składa, że filmy z Adamem Sandlerem spadają raczej do kategorii filmów B... czy C - trudno określić :)
Jeden z niewielu naprawdę fajnych obrazów z panem eS. w roli głównej to Spanglish, w polskim tłumaczeniu "Trudne słówka". Chyba nawet ostatnio leciał na jakimś Polsat Film czy coś w ten deseń :)


Natomiast wczoraj skacząc po kanałach trafiliśmy na "Chłopca z Marsa". Genialny obraz z Johnem Cusakiem, którego bardzo lubi mój T. :D Spłakałam się, a i mojemu mężczyźnie łezki się zakręciły. Generalnie historia pozytywna, dająca do myślenia.
_________________
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Sie 13, 2013 11:06 am   

Z ostatnio oglądanych mogę polecić:
The Call - Połączenie, trzyma w napięciu


Horror The conjuring - Obecność

oraz
Stoker


[ Dodano: Wto Sie 13, 2013 10:06 pm ]
Polecam jeszcze jeden
_________________


 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 7:55 pm   

U nas ostatnio obejrzane:


- fani Allena nie będą zawiedzeni (w tym ja :wink: ), bardzo mi się podobał, wielki plus dla Cate Blanchett


Wzruszający, momentami bardzo smutny, ale chyba zasadniczo powiedziałabym, że to komedia, pewne sceny rozbawiły nas do łez, lubię takie kino :)


raczej typowa amerykańska komedia, widziałam lepsze, ale widziałam też gorsze, można się pośmiać, ale to raczej taka komedyjka do obejrzenia i zapomnienia.


lubię kino francuskie, szczególnie lekkie filmy - trochę romansu, trochę komedii, tutaj tak właśnie jest, do tego ten francyski klimat, fajna muzyka i naprawdę przyjemnie się ogląda, polecam :)
_________________


 
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 8:34 pm   

Byliśmy na Grawitacja 3D. Nie polecam kobietom w ciąży czy wrażliwcom z chorobą lokomocyjną. Po paru minutach wirowania obrazów było mi niedobrze. Większość filmu siedziałam bez okularów 3D, no i zamknęłam oczy na scenach intensywnego obracania. :?
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 13, 2013 9:16 pm   

Karola5, za to ja wrecz przeciwnie !! 1 zakochalam sie w tym filmie. bylismy na wersji 3d na sali imax w dodatku w 7 rzedzie :lol: caly film ogladalam z szeroko otwartymi oczami i szczeka w dole. dla mnie film megaaaaaaa!!! od dawna nic nie zrobilo na mnie takiego wrazenia. jak cos lecialo to myslalam, ze zaraz wleci na mnie i nawet pare razy chcialam sie odsunac :lol: czekam az wyjdzie na dvd i na pewno kupuje !! ! no i moze nawet przejde sie drugi raz, tylko tym razem w wersji ekonomiczniejszej - na "zwykla" sale. kocham ten film <3 ale moze tez dlatego, ze uwielbiam wszystkie filmy o kosmosie ;) osobiscie na astronautke sie nie nadaje, bo w takiej sytuacji jak byla sandra to na pewno spanikowalabym i posralabym sie ze strachu z 5 razy :lol:

misiao1983, popieram, "Obecnosc" bardzo fajna, jesli ktos cos takiego lubi. w podobnym klimacie byl "Sierociniec"

jesli ktos lubi horrory etc to polecam "Nastepny jestes ty"

_________________
 
 
dawidoo 

Dołączył: 14 Paź 2013
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 14, 2013 2:09 pm   

Polecam wszystkim film "prawidziwa historia" [2005] z Anthonym Hopkinsem.


Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Paź 18, 2013 9:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 3:27 pm   

Sisska, ja nie napisałam, że film mi się nie podobał, tylko że było mi niedobrze i odebrało to całą przyjemność oglądania :D
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 6:12 pm   

Karola5, no to sorry, ale troche tak zabrzmialo :P jak nigdy nie mialam tego typu problemow ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl