Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie w życiu
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 15, 2005 7:15 pm   Witajcie w życiu

Właśnie obejrzałam film Henryka Dederko pt. "Witajcie w życiu" - opowiadający o korporacji Amway.

:shock: :shock: :shock:

Nie wierzyłam, że można aż do tego stopnia manipulować taką ilością ludzi... "Pranie mózgu" to delikatnie powiedziane :roll:

A najsmutniejsze jest to, że rzeczywiście mnóstwo ludzi straciło oszczędności całego życia. I nikogo to nie obeszło specjalnie :?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 9:44 am   

Alma_ - Ty się lepiej głośno nie przyznawaj, że go widziałaś, bo film nie został dopuszczony do obrotu. :wink:


Ja jestem strasznie ciekawa tego filmu. 8) Tym bardziej, że osobiście zetknęłam się z namawianiem do wejścia w Amway i metodami, jakie stosowali. Oczywiście opowieści o złotych górach i przysyłanie pocztówek z pozdrowieniami z coraz to egzotyczniejszych miejsc. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 9:49 am   

Kryszka, wiem, że nie został dopuszczony - a czy ja nim obracam? ;) Jest zakaz publicznej emisji. Ale mnie w moim własnym domu nie można zakazać niczego oglądać, w końcu nie żyjemy (jeszcze) w państwie totalitarnym...

A jeśli jesteś ciekawa - to polecam e-mule ;)

Ja też od dawna chciałam go zobaczyć, ale gdy pokazano go Ł. na zajęciach z Technik wywierania wpływu na ludzi jako film instruktażowy (nota bene - tamta emisja była nielegalna, ciekawe, że szkoła się nie boi...), moja ciekawość sięgnęła zenitu.

A może poruszyłam drażliwy temat, może któraś z Was zetknęła sie bliżej z tą "najlepszą korporacją swiata"? :hm:
_________________
chez alma |
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:03 am   

Też byłyśmy z mamą namawiane na wejście w amway, wiecie gdzie można obejrzeć ten film?
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:05 am   

Agatka, tak jak pisałam - można go sobie ściągnąc z e-mula, bo jego emisja jest zabroniona wyrokiem sądu, więc nigdzie publicznie go raczej nie zobaczysz.

Co swoją drogą też jest dla mnie skandalem - cenzura prewencyjna, a wydawałoby się, że żyjemy w demokratycznym kraju... :?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:11 am   

e-mule i inne p2p są za to programami nielegalnymi :lol:



Alma_ to ty nie wiesz, że rządzi ten kto ma kasę? :? Posmarowali tam i ówdzie i zakaz gotowy.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:15 am   

Właśnie sciagam przez eDonkey ale na tym programie to idzie czasami jak krew z nosa
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 16, 2005 10:17 am   

Eee tam, zaraz nielegalne ;)
_________________
chez alma |
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 8:43 am   

Kiedyś kiedyś byłam z tatą na spotkaniu. Prowadzący próbował olśnić gości swoją łamaną polszczyzną i dostanio urządzonym mieszkaniem. Ale delikatnie mówiąc 'protszy' był niz reszta zebranych i nikt nie dał się nabrać. Jakiś czas potem w nieznany mi sposób wcignięto moich rodziców. Przychodziły potem do nas bezzębne kobiety opowiadające o tym jak to jakaś szmaragdzica pojechała w nowym futrze na Teneryfę. Wcale nie wstydzę się przyznać, że plułam im do herbaty :twisted: Zostawiały kasety z nagraniami z większych zjazdów i naprawdę zastanawialiśmy się z bratem, czy nasi rodzice to głusi są czy głupi, że słuchają tych sekciarskich wynurzeń (cyt: "Może przyjaciele sie od ciebie odwrócą, bo nie będziesz miał dla nich czasu. to znaczy, ze nie sa twoimi przyjaciółmi. Ale tu znajdziesz nowych przyajciół!!!" albo "Nie będziesz mógł poswięcic dzieciom dużo uwagi. Ale czy one nie będa cie kochac, jesli kupisz im potem wszystko, czego będą chciały")

Bogu dzięki, olśnienie przyszło wkrótce, kiedy rodzice sami pojechali na zjazd do Katowic. :roll: I znów byli normalni...
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 8:54 am   

gosiaczek napisał/a:
Wcale nie wstydzę się przyznać, że plułam im do herbaty :twisted:

:hahaha: :hahaha:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:18 am   

Nie miałam okazji spotkać się osobiście z namawianiem do wstąpienia :) A nawet jeśli bym sie spotkała to nie zamierzam :) ale fakt faktem, że potrafią manipulować ludźmi genialnie...
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 10:42 am   

Hmm, genialnie, jak genialnie - dla mnie to raczej tanie sztuczki i trudno mi uwierzyć, że ktoś się na to faktycznie nabiera :shock:
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 11:11 am   

No tak Alma_ - dla nas to tanie sztuczki, bo znamy mechanizm ich powstawania i działania. Ale dla "zwykłych" ludzi wizje dużych zarobków, pięknych podróży, łatwość zarabiania przesłaniają wszystko. I jeszcze ci co nakłaniają potrafią tak dobrać słowa, gesty, "argumenty", że wydaje się, że to takie oczywiste, proste, że przecież my też mogliśmy na to wpaść, że dzięki tej pracy się wyróżnimy i będziemy lepsi od innych itd...

Proste i płytkie, ale niestety naiwnych nie sieją. Doskonale to widać po wszelkich sektach czy też systemie argentyńskim.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 7:18 am   

No właśnie to dokładnie miałam na myśli :)
_________________

 
 
 
magda81 


Wiek: 42
Dołączyła: 09 Paź 2005
Posty: 221
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 5:19 pm   

musze koniecznie zobaczyc ten film...
ale nie mam pojecia jak co i gdzie sie sciaga...poczekam na mojego przyszlego :)
i pomyslimy:)
_________________
jeszcze tylko..

just married
Pozdrawiam Cię cieplutko Gość
 
 
 
Natalia 

Dołączyła: 16 Wrz 2005
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 21, 2005 7:36 pm   

kryszka napisał/a:
Proste i płytkie, ale niestety naiwnych nie sieją. Doskonale to widać po wszelkich sektach czy też systemie argentyńskim.


Szczerze mówiąc to czasem się dziwię jak ludzie mogą wchodzić w takie układy, i tak jak piszecie, to naiwne marzenia o lepszym życiu którego plany roztacza pan na spotkaniu. A tak naprawdę to w nawiązaniu do tego to szkoda mi tych ludzi, a najbardziej ofiar systemów argentyńskich itp. dobrodziejstw, żerowanie na ludzkiej biedzie i naiwności to ohydna sprawa
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl