Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania pogodowe
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 10:03 pm   

szczako, będzie tak...

:slonko: :slonko: :slonko: :slonko: :slonko:

Zobaczysz ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 11, 2006 10:05 pm   

Michał obiecał, że będzie śliczna pogoda, więc tak właśnie być musi :D
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 12:27 pm   

Jutro zapowiadają w Łodzi 21 stopni i lekkie zachmurzenie, na pewno będzie piękny dzień :D
Wszystkim pannom młodym życzę, żeby właśnie im słońce wychyliło się za chmur
_________________
chez alma |
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 22, 2006 12:38 pm   

a ktos zna moze jakies prognozy dwutygodniowe???
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 21, 2006 7:11 pm   

kurcze no właśnie jeśli chodzi o pogodę :)
sierpień jest kapryśny i mam nadzieje że będzie ładnie, nie mósi być słonce i upał ale żeby było tak około 20 stopni było by bomba :)
jak będzie padało to tren mi się cały uwali ;)
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Gru 22, 2006 1:28 pm   

Co ze śniegiem w górach ?? ? macie jakieś info???


p.s. webkamery i linki do stron meteo znam na pamięć... chodzi mi o info z "pierwsze ręki"
_________________

 
 
 
AGRAFKA 

Wiek: 44
Dołączyła: 23 Lis 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 5:52 pm   

ja jestem zmarzlakiem wiec nawet przy 20 stopniach chodze w swetrze :-)
mam nadzieje ze w lipcu bedzie 30 stopniowy upal!!!!!
 
 
MonikaZgierz 

Wiek: 40
Dołączyła: 19 Lut 2007
Posty: 191
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 3:28 pm   

Jeżeli chodzi o pogodę, to ja mam zawsze pecha. Jak mi na czymś ( jakimś dniu ) bardzo zależy, to zawsze wtedy pada. Tak więc w dniu mojego ślubu ( mimo, że jeszcze mnóstwo czasu zostało) na pewno będzie padać.
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 3:38 pm   

najgorzej jest w kosciele- tam jest wiecznie zimno!
a pogoda nie wazna! najwazniejsi bedziemy i jestesmy MY!!!
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:15 pm   

Maja_Kris przyznaję rację!Milość i gorąca krew tego dnia ogrzeje nas od wewnątrz :D a tak na poważnie to ja też jestem strasznym zmarzlakiem (ale pocieszam się że to tylko godzinka :) )
_________________
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 3:00 pm   

ja tak samo i juz widze jak szczekam zebami w oczekiwaniu na sygnal podejscia do oltarza :)
A zawsze trzeba tak wczesnie przyjezdzac??

[ Dodano: Pią Kwi 13, 2007 3:02 pm ]
P.S. Ale dzisiaj jest piekne sloneczko

słoneczko3.gif
Pobierz Plik ściągnięto 561 raz(y) 1.29 KB

_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią Kwi 13, 2007 11:44 pm   

mialam na myśli długość mszy
_________________
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 8:34 am   

Już kilka razy słyszałam, że tego dnia są takie emocje, że nie czuje się zimna. Moja kumpela miała ślub w grudniu i wyszła przed kościół bez okrycia- nie zauważyła, że go nie ma. Dopiero gdy spanikowana mama przyleciała z narzutką to się zorientowała.
Mój ślub jest na początku maja i jestem dobrej myśli, choć pamiętam że kiedyś jak były jeszcze pochody pierwszomajowe, to zdarzał się śnieg. Ale czasy się zmieniły, pogoda chyba też :)
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:12 pm   

jest coraz cieplej, na szczęście :) myślę, że w maju to już nie będzie żadnych niespodzianek :razz:
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 12:20 pm   

Ja mam pod koniec kwietnia i mam nadzieję że będzie ładnie :mrgreen:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
edys_lu 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Lut 2007
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 14, 2007 11:32 pm   

my mamy w polowie sierpnia slub, ale z ta pogoda teraz to naprawde roznie bywa...w zeszlym roku 16.08 bylo slicznie i slonecznie, ale ja mialam taki katar ze chyba bym musiala ze 100 chusteczek miec przy sobie :?
Ciekawe jak bedzie w tym roku, no ale mam nadzieje ze w 2008 bedzie najpiekniejsze sloneczko i ze ja nie bede chora :roll:
_________________


Szczęśliwy dzień - 16.08.2008
Pozdrawiam i życzę miłego dnia Gość
 
 
Dunia 


Wiek: 47
Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 167
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob Kwi 21, 2007 11:23 pm   

Ale o jednym nie pomyśleliśmy :evil: R. w tym okresie zaczyna łzawić :cry: Jejku ale numer :mur: Przecież nie każę Mu łykać jakiś usypiających tałatajstw na alergię :(
_________________

Trzymaj się Gość
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 2:26 pm   

Pogody nie da się niestety przewidzieć - mamy wrzesień, a więc teoretycznie powinno być ciepło, a tymczasem.... jest zimno, jak w listopadzie.

Wszystkim wrześniowym i pażdziernikowym pannom młodym życzę ładnej i słonecznej pogody i żeby było ciepło :)
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 3:09 pm   

Ale dziś pięknie świeci słonko, więc wcale nie jest tak źle :) Nawet sobie ryjek opaliłam w ogródku.
_________________
 
 
anna1984 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 178
Skąd: Pabianice/Łódź
  Wysłany: Pią Sie 15, 2008 7:05 pm   

A propos rozważań pogodowych... Panny z 16.08, co Wy na to co jest za oknem i prognozy? :zly: :zly: :zly: Nie przejmowałam się wcześniej pogodą, ale to mnie zaczyna przerażać, zwyczajnie od strony praktyczniej. Samochodem niestety nie da się podjechać pod samo wejście. Do pokonania będzie parę schodów i dopiero później mamy zadaszony podest. Boję się, że suknia i buty będą nawet przez ten kawałek brudne. Buty z satyny. Grrr! Teraz tego naprawdę żałuję. Jest już plan, żebym założyła inne i zmieniła na właściwe już w kościele. A co z suknią? Macie w ogóle jakieś rady? A dziewczyny, które ślubowałyście w deszcz? Błagam, dajcie jakieś sensowne rady! Oby w ogóle nie okazały się potrzebne :padam:
_________________
Zakochana żona :D


Ostatnio zmieniony przez anna1984 Pią Sie 15, 2008 7:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 8:21 pm   

Dunia napisał/a:
Ale o jednym nie pomyśleliśmy :evil: R. w tym okresie zaczyna łzawić :cry: Jejku ale numer :mur: Przecież nie każę Mu łykać jakiś usypiających tałatajstw na alergię :(


Dunia, ja też w czerwcu najgorzej łzawię i mam oczy jak wściekły królik. Nic się nie poradzi - brać antyalergeny i nie przesadzać z piciem. Ewentualnie na parę miesięcy przed pogadać z alergologiem, może zapisze jakąś kurację, która zminimalizuje odczyn akurat w okresie "Dnia Zero".
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 9:01 pm   

A ja znalazłam w necie prognozę pogody od września 2008 do maja 2009 :)

Wrzesień- bardzo ciepły, słoneczny, bardzo suchy

Wrzesień przyniesie nam kontynuację lata. Temperatura będzie bardzo wysoka i wysoka i dopiero pod koniec miesiąca się ochłodzi. Będziemy obserwować wiele ciepłych , słonecznych dni. Temperaturaśrednia zostanie przekroczona o nawet 3-4 stopnie i wyniesie około 22-23 stopni. Rzadkie fale upałów( szczególnie w piewszej połowie miesiąca mogą przynieść 2-4 dniowe upały i temp lekko powyżej 30 stopni, głównie na zachodzie kraju oraz na południu. Mogą występować burze, które powstaną gdyż ciepłe powietrze i wyże napotkają niżę i chłód. Zimna w tym miesiącu się nie spodziewam. Opady będą rzadkie i mogą przedłużyć suszę z sierpnia( na poziomie nawet 35-50% normy wieloletniej)

Październik ciepły z babim latem, suchy

Kolejny już miesiąc przyniesie nam temperatury powyżej normy wieloletniej. Na termometrach zobaczymy najczęściej 12-18 stopni (temperatura średnia o 2 przekroczy normę i wyniesie około 15 stopni. Na początku miesiąca mamy szansę na dużo słońca, ciepło i przedłużenie babiego lata. Opadów mało. Dopiero po 20 października ochłodzi się. Temperatura spadnie i nastąpi pogorszenie pogody. Koniec miesiąca może przynieść pierwsze opady śniegu z deszczem,choć będą one symboliczne i najprawdopodobniej obejmą tylko tereny podgórskie . Opady 75 %( głównie deszczu, burze rzadkie)

Listopad normowy, wilgotny

2 miesiąc jesieni upłynie pod znakiem pogody dość chłodnej. Choć temperatura będzie w normie (6-7 stopni) to odczuwalna możebyć niższa. Spowoduje to mała ilość słońca , a także częste opady. Na początku miesiąca głównie deszczu, w połowie miesiąca mogą być to opady śniegu z deszczem( w górach i na terenach podgórskich śniegu). Koło 15-20 listopada załamanie pogody. Zacznie padać śnieg i chwyci mróz nocą. Na termometrach zobaczymy na początku miesiąca do 13-15 stopni( do 10 stycznia) 5-10 (10-20 listopad) a po 20 najczęściej w dzień do 5 stopni, a nocami nawet do -4. Opadów sporo i zakończą one okres suszy i wyniosą nawet do 125-140% normy.

Grudzień- zimny , śnieżny

Ten miesiąc sprawi sporą niespodzianką. Gdyż będzie zimno praktycznie od początku , aż do końca miesiąca. Temperatura średnia do 2 lokalnie do 3 stopni poniżej normy i wyniesie około 0 stopni. Taka emperatura, a także częste opady śniegu sprawią, że pokrywa może być pokaźna. A Boże Narodzenie i Nowy Rok spędzimy ze śniegiem i mrozem. Będziemy mieć pierwzszy po 3 latach początek zimy prawdziwy. Na termometrach zobaczymy w dziń od -5 do +5 stopni, choć najczęściej 0-2 stopnie. Noce przyniosą już spory mróz nawet do -10 stopni. Koniec miesiąca, czyli ?więta i Sylwester zapowiadają się na mroźne, śnieżne i brzydie, gdyż będzie padać.Opady powyżej normy do 125% głównie śniegu i deszczu ze śniegiem.

Styczeń - Ciepły i deszczowo-śnieżny, wietrzny

Początek stycznia to wciąż opady śniegu, jednak co ciekawe na krótko, bo koło 10 czeka nas miła niespodzianka, temperatury pójdą w górę i jest szansa na lekką odwilż. Temp średnia, choć niższa niż w tym roku bedzie wyższa od normy o 2-3 stopnie i wyniesie do plus 2 plus 3 stopni. Temp na początku mięesiąca będzie niska nawet do -5 stopni(nocą możliwe spadki do -15) i śnieżnie . Po 15 zrobi się dość przyjemnie i temp. Pójdzie w górę i może koło 20 i z końcem miesiąca sięgnąć5-8 stopni powyżej 0lokalnie nawet do 10 stopni, gdy powieje halny, co będzie zapowiedzią odwilży w lutem. Opady pow normy125%. Uwaga na wiatry i orkany, które jak w tym roku mogą wystąpić i przyniosą wiatry do 100km/h

Luty- ciepły, deszczowy

Ten miesiąc minie pod znakiem odwilży. Temp w ciągu dnia rzadko bedzie spadać poniżej 0. Na termometrach zobaczymy 2 do nawet 12 stopni( pod koniec miesiąca) Temp średnia 3 stopnie ponad normę i wyniesie około 5 stopni. Opadów cały czas dużo125%. Możliwe nocne przymrozki do -5 stopni w najchłodniejsze, pogodne noce.

Marzec normowy.

Opady i temperatura w normie lub lekko powyżej(do 1 stopnia) opadów sporo do 125% normy lokalnie do 150%. Temp. średnia około 7-8 stopni. Choć zdarzą się dni ponad 15 stopni pod koniec miesiaca, co będzie zapowiedzią wiosny, która zawita do nas z końcem marca. Koło 25. Początek miesiąca chłodny z możliwymi przymrozkami nocnymi, które ustąpią w okolicy 10 marca.

Kwiecień w normie lub lekko cieplejszy, bardzo deszczowy

Zaskoczeniem może okazać się temperatura w kwietniu, który w odróżnieniu do tegorocznego może przynieść odczuwalny chłód , ktory zapewnią nam bardzo częste deszcze w tym miesiącu, a także masy powietrza z pólnocy i e wschodu. Opadów bardzo dużo nawet 150% normy. Temp średnia 14-15 stopni. I koniec miesiąca winien przynieść ocieplenie i zmniejszenie opadów, ale na krótko bo w maju powrócą. W najchłodniejsze dni na ppoczątku miesiąca możliwe ochłodzenie do 5 stopni,głównie do 10 w najcieplejsze do 20 stopni, głównie po 15 kwietnia. Wiosna zawita koło 20marca marca

Maj- lekko cieplejszy

Kolejny miesiąc zapisze się z temperaturą w okolicy normy czyli około 20 stopni. Będą dni powyżej 25 ale i dni poniżej 15. Dlatego może być normowy. Opady powyżej normy do 125%. Jeśli prognozy się sprawdzą czeka nas ocieplenie po 20 maja i temp nawet do 30 stopni i pierwsze burze.



Co wynika z tej prognozy, że rok 2009 może okazać się rokiem chłodniejszym od normy. I niech nie zwiedzie nas ciepło w styczniu, lutym. Niestety duża szansa jest na ochłodzenie i chłodną wiosnę, na pewno zimniejszą niżli tegoroczna. Jednak będą dni słoneczne i ciepłe, choć niestety rzadkie. Wypada mieć tylko nadzieję, że prognozy się zmienią i zamiast ciepła w styczniu, lutym, powitamy ciepło w marcu i kwietniu, czego sobie i Państwu życzę. Na pocieszenie dodam, że prognoza jest orientacyjna, a sprawdzalność jej na tak długi okres wynosi około 30 %

pozdrawiam KRis

[URL=http://gubakprognoza.bloog.pl/id,3564662,title,Prognoza-pogody-na-wrzesien-2008-maj-2009,index.html]?ródŁo[/URL]

edit: proszę zawsze podawać źródŁo kopiowanego textu!
Sajonara6
Ostatnio zmieniony przez Czw Sie 28, 2008 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Emi 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Cze 2007
Posty: 524
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 9:06 pm   

Co do zmiany bucików, to nie wiem czy będziesz miała wystarczająco dużo czasu na zamianę i czy o tym w ogóle nie zapomnisz :) Ja na deszcz polecam dużą, białą parasolkę, którą może trzymać nad tobą np świadek. Ale nie ma co się martwić, pogoda na pewno będzie super :)
_________________

 
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 5:30 pm   

Agunia... wiesz jaki procent spełnialności mają takie prognozy :wink:

W sumie "natychnełyście" mnie na zastanowienie się - luty, deszcz ze śniegiem... może i mi by się przydało wypożyczyć parasolkę :roll:
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 5:54 pm   

Z tej pogody wynika, że pod koniec kwietnia ma nastąpić ocieplenie i zmniejszenie opadów i mam nadzieję, że się to sprawdzi :mrgreen:
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 10:40 am   

Tajgete napisał/a:
może i mi by się przydało wypożyczyć parasolkę :roll:

jesli myslisz o koronkowej parasolce, to zda sie ona psu na bude przy sniegu z deszczem albo innych intensywnych opadach.. raczej kup duzy bialy parasol..
_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 10:54 am   

W sumie masz rację... Muszę się rozejrzeć właśnie za czymś takim. Tym bardziej, że mamy w planach całkiem sporo gości, szczególnie tych na sam ślub, więc życzenia mogą potrwać całkiem długo... A zresztą, zastanawiam się, czy nie przesadzam, że taki parasol też musi być biały... :roll:
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:00 am   

tutaj watek o parasolkach.. :))
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:05 am   

Tajgete ja myślę, że na razie nie ma co się tym zamartwiać. Parasol zawsze można kupić, więc po co sobie teraz tym głowę zawracać, przyjdzie luty to zobaczysz sama jaka pogoda będzie. :wink:
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:12 am   

A bardzo dziękuję za linka do wątku. Faktycznie allegro ma wszystko i nie będzie z tym problemu :wink:

Wracając do rozważań pogodowych. Powoli zaczynam widzieć minusy lutego. W grudniu można by oczekiwać śniegu i świątecznej atmosfery, wiosną wiosennych kwiatów i np. truskawek w bukiecie jak miała Elisa, latem pięknej pogody, wczesną jesienią pięknych kolorów... a w lutym... :wink:
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 30, 2008 11:18 am   

Tajgete już bredzisz, to chyba odezwał się u ciebie stres. W lutym może być śnieg, albo już lekko robić się ciepło.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 9:53 am   

W lutym będziesz oczekiwała powiewu wiosny :D
_________________

 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 8:35 pm   

a moze juz krokusy i przebisniegi beda.. :))

_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 9:00 pm   

Jej... jak ja bym chciała, żebyście miały rację... ;)


Dziękuję... :bukiet:
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 10:43 am   

Znalazłam przypadkiem jeszcze jedną prognozę sezonową :mrgreen: :mrgreen:
Prognoza sezonowa
od października do marca

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Nińo i La Nińa na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.


Październik chłodny i niezbyt mokry

Złota jesień w tym roku może się nam objawić wieloma słonecznymi dniami, ale niestety na przedłużające się babie lato raczej nie ma co liczyć, a to za sprawą częstego spływu chłodniejszych mas powietrza z północy. Ostatecznie więc październik może się okazać dość chłodny, ale słoneczne chwile nam to wynagrodzą.

Listopad zimny i z pierwszym śniegiem

Pierwsze akcenty zimy mogą się pojawić już w listopadzie, podobnie jak w ubiegłym roku. Już w pierwszej połowie miesiąca może spaść śnieg i to w dużych ilościach. W całym kraju temperatura będzie oscylować na poziomie poniżej normy, więc będzie odczuwalnie zimniej niż zwykle w tym miesiącu. Tendencja do niezbyt częstych opadów z poprzednich miesięcy powinna się utrzymać. Wyjątkiem będzie południe Polski, gdzie opady będą bardzo częste.

Grudzień mroźny i śnieżny

Nasze najnowsze prognozy wskazują na grudzień z akcentami prawdziwej zimy. Będziemy mieć śniegu pod dostatkiem, a nawet za dużo, ponieważ miesiąc ten przyniesie temperaturę na poziomie poniżej normy wieloletniej. Mimo sypiącego śniegu nie zabraknie pogodnego nieba i wszystko wskazuje na to, że będzie ono dominowało nad opadami. Jeśli prognozy się sprawdzą, to będziemy mieć pierwszy od trzech lat początek zimy w dosłownym tego słowa znaczeniu.

Styczeń ciepły, mokry i wietrzny

Najbardziej zimowy miesiąc w roku, podobnie jak w ubiegłych dwóch latach, nie przyniesie ani dużych ilości śniegu, ani też przeszywającego mrozu. W dzień będzie powyżej zera, a nocami lekko poniżej, więc musimy się liczyć z częstymi gołoledziami. Ciepły styczeń zawsze oznacza obfite opady deszczu oraz porywiste wiatry, które mogą powodować zniszczenia. Najbardziej groźne mogą się okazać orkany, wędrujące nad Bałtykiem i Skandynawią.

Luty bardzo ciepły, ale deszczowy

Luty będzie bardzo podobny do stycznia. Nadal będzie nadzwyczaj ciepło i mokro. Czeka nas więc kontynuacja wichur. Mimo, że na nizinach temperatura często będzie dodatnia, to w górach warunki do uprawiania sportów zimowych mogą być korzystne, tak jak ostatniej zimy, kiedy temperatura na pograniczu plusów i minusów sprzyjała większym niż zazwyczaj opadom śniegu.

Marzec z wcześniejszą wiosną

Marzec przyniesie bardzo ciepły początek wiosny, który nastąpi wcześniej niż w ostatnich latach. Po mokrym i wietrznym początku roku przyjdzie czas na więcej słonecznych i suchych dni. Pod koniec miesiąca temperatura będzie już przekraczać w cieniu 20 stopni.
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 1:09 pm   

Aguniu84 na forum obowiązuje zasada podawania źródŁa, z którego pochodzi cytowany tekst. Do poprzedniej wstawionej przez ciebie prognozy, źródŁo znalazŁam a maŁymi literami w twoim poście prosiŁam o podawanie źródŁa. W powyższym poście znów brak wskazania źródŁa.

Ponownie proszę o podawanie źródŁa cytatu. W innym przypadku post zostanie zmoderowany
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 07, 2008 4:23 pm   

Tekst jest ze strony www.twojapogoda.pl
 
 
izka80 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 12:42 pm   

Generalnie to ja porosze o kilka Zdrowasiek za pogode w dniu naszego ślubu..Co prawda bedzie to koniec czerwca ale z tą naszą pogoda nigdy nic nie wiadomo........ :smile:
_________________

...szczęśliwa.
 
 
kinga2211 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Sie 2008
Posty: 29
Skąd: Bulowice
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 3:40 pm   

Podobno istnieje taki przesąd, że w dniu ślubu powinno trochę popadać, żeby było pieniędzy pod dostatkiem i powinno świecić słońce dla szczęścia, więc chyba dobrze, jak będzie trochę deszczyku, choćby rankiem ;)
_________________

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Pon Wrz 29, 2008 12:59 pm   

Kto miał ślub w ten weekend to pogoda była śliczna,nie za ciepło,nie za zimno.Ale tak ogólnie to ciężko z pogodą utrafić.
_________________

 
 
 
Kociadło 


Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lut 2008
Posty: 2269
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 06, 2008 8:30 pm   

my na początku chceliśmy wznosić modły aby pogoda była ciepła słoneczna bo chcieliśmy półplenerowe wesele, ale teraz plany się zmieniły i modły bedą tylko o to żeby nie padało
( a moja mama mówi ciagle że będzie padac bo na zakończenie roku szkolnego zawsze jet brzydka pogoda wrrrr )
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kociadło Czw Lis 06, 2008 8:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mroowi 


Wiek: 41
Dołączyła: 13 Lis 2008
Posty: 24
Skąd: Racibórz/Warszawa
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 7:59 pm   

Moja kumpela powiedziała mi że ona zawsze trafia na piękną pogodę gdy wybiera się do kogoś na wesele... więc mam nadzieję że 10 października będzie piękna złota polska jesień-tak jak lubię... bo aga na pewno przyjedzie :)
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 10:15 am   

Ja mam nadzieję, że się sprawdzi ta prognoza pogody na kwiecień, wtedy nie będę musiała kupować bolerka. ;)

Kwiecień bardzo ciepły i suchy
Wiosna zacznie się mocnym akcentem. Będzie nie tylko bardzo słonecznie i sucho, ale również bardzo ciepło, a w drugiej połowie miesiąca także gorąco. Temperatura może sięgać w cieniu maksymalnie 25 stopni. Kwiecień będzie więc kolejnym miesiącem z temperaturą powyżej normy wieloletniej.
www.twojapogoda.pl
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 5:55 pm   

A macie może jakieś prognozy na sierpień 2009? :) W tym roku 08.08. był akurat tak na ślub, troszkę słonko, troszkę chmurek, ale bez deszczu i ok.23 stopnie:) Taką pogodę mogłabym mieć na moim ślubie:) Najważniejsze, żeby nie padało!!! :P
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 19, 2008 6:24 pm   

Tu coś znalazłam http://prawdziwakrolowa.b...2009,index.html
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 1:52 pm   

Hmm, świetnie na tej stronce jest napisane, że sierpień będzie burzowy :zly: oby nie były to takie burze jakie zdarzyly się tego lata
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 1:59 pm   

:hahaha: Coz za precyzyjna prognoza pogody: czerwiec, lipiec i sierpien beda cieple i burzowe - po letnich miesiacach w zyciu bym sie tego nie spodziewala... :razz:
 
 
Maja_Kris 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 1020
Skąd: Łódż/Kanzas
Wysłany: Czw Gru 04, 2008 10:42 am   

dziewczynki w dniu mojego slubu tj 16 sierpnia pogoda byla... wystrzalowa! dzien przed tornada burze powodzie... cala noc bialo od piorunow.. a w sobote lało i lało... po mszy jednak sie rozpogodzilo i bylo ok... chlodno jak na lato bo ok 20 'C ale dzieki temu nikt mi sie nie upil i bawilismy sie nie usypiajac za stolem do bialego rana :)
Ksiadz powiedzial ze to szczescie od Boga i ze najwazniejsza jest nasza pogda ducha :) od razu przestalismy sie przejmowac :)
_________________
najszczęśliwsza żona na świecie :)
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 01, 2009 10:58 am   

Maj bardzo ciepły i suchy

W tym roku będziemy mogli liczyć na pogodę w maju, która przyniesie nam wiele bardzo ciepłych, suchych i słonecznych dni. Niestety nie wszyscy będą tak zadowoleni, ponieważ w północnej połowie Polski niedobór opadów może opóźnić wegetację roślin na polach uprawnych. Temperatura wszędzie będzie nieco wyższa niż zwykle w tym miesiącu, szczególnie na wschodzie kraju, gdzie odstępstwo od normy temperaturowej będzie największe. Przeważnie możemy liczyć na 20-25 stopni, ale miejscami temperatura może sięgnąć 30 stopni.

Czerwiec, lipiec i sierpień gorące, ale burzowe

Tegoroczne lato przyniesie nam bardzo wysokie temperatury, ale będzie również niespokojne. W niektórych regionach naszego kraju pojawi się susza, która może powodować podobne spustoszenia do ubiegłorocznych na zachodzie Polski. Tym razem jednak największy niedobór opadów może się pojawić w dzielnicach wschodnich. Okres letni będzie obfitować w burze, które miejscami mogą być gwałtowne i powodować spustoszenia, głównie w dzielnicach zachodnich i południowych Polski. W krajach śródziemnomorskich, które są latem celem wyjazdu wielu Polaków, często będzie padać deszcz i grzmieć, niebo będzie zasnute szarymi chmurami, a temperatura może się utrzymywać na poziomie niższym niż w ostatnich latach.

Wrzesień chłodny i deszczowy

Letnia pogoda szybko dobiegnie końca, dlatego też we wrześniu nie będzie mogli delektować się wieloma gorącymi dniami. Pierwsze wyraźniejsze fale chłodów pojawią się już w pierwszej połowie miesiąca i będą im towarzyszyć częste, obfite opady deszczu, mogące podnosić poziom rzek i powodować podtopienia.
http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/prognozasezonowa.htm
 
 
Kamelija 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 10:55 pm   

O matko, podtopienia we wrześniu??? A ja mam ślub 3.10 :cry:
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl