Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozważania pogodowe
Autor Wiadomość
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 11:52 am   

Kamelija, nie martw się na zapas :)
Mamy ślub w tym samym dniu i choć na razie nie myślę o pogodzie to w głębi serca mam cichą nadzieję, że będzie ładna pogoda, czyli przynajmniej bezdeszczowa.
Dwa lata temu byłam na weselu 27 października i było nieźle, więc jest szansa, że w naszym dniu też tak będzie :lol: :lol: :lol:
_________________
 
 
Sylwiam 

Dołączyła: 03 Wrz 2008
Posty: 70
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 9:06 am   

Dziewczyny - buty ślubne na parapet zaraz po ich zakupie i pogoda murowana :DDD
_________________
Sylwia
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 9:23 am   

Cytat:
Dziewczyny - buty ślubne na parapet zaraz po ich zakupie i pogoda murowana :DDD
Jaaasne, też tak myślałam, a wyszło nieco inaczej ;P 18 stopni i silny wiatr oraz brak słońca w czerwcu to jednak lipa hihihi
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 6:41 pm   

Kati to dokładnie jak w moim przypadku. :D
_________________


 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 6:53 pm   

Wlasnie sie zorientowalam ze buty od kupna leza na parapecie przez przypadek ;P
Przegladalam przed chwila prognoze długoterminowa do 12 czerwca ma padac codziennie oprócz... 10 czerwca, wtedy ma byc tylko pochmurnie i "az" 18 stopni :/ ale caly czas wierze ze prognozy długoterminowe rzadko sie spelniaja ;)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro Maj 27, 2009 8:52 pm   

Ppola na pewno będzie piękna sloneczna pogoda :) ja tam nie chcę tylko żeby nie padało i nie rzucało gradem w dzień mojego slubu, reszta jest do przejścia :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
KotaBasia 

Dołączyła: 07 Mar 2009
Posty: 81
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 28, 2009 6:24 am   

ppola napisał/a:
Wlasnie sie zorientowalam ze buty od kupna leza na parapecie przez przypadek ;P
Przegladalam przed chwila prognoze długoterminowa do 12 czerwca ma padac codziennie oprócz... 10 czerwca, wtedy ma byc tylko pochmurnie i "az" 18 stopni :/ ale caly czas wierze ze prognozy długoterminowe rzadko sie spelniaja ;)


Mam nadzieję, że się nie sprawdzają :evil: . Tak bym chciała, żeby 6 czerwca była piękna pogoda.
_________________
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 7:02 pm   

Ja też!!! Jak patrzę za okno, to mi się płakać chce :( Zaczęłam już biegać za ciepłym bolerkiem, w salonach jedna wielka tragedia: albo cieniutkie satynowe, albo futra a la owczarki alzackie, przecież nie wylecę z czerwcu w białym misiu :/ na razie jedyne strawne a la kurteczka upatrzyłam na Piłsudskiego w Poezji, do tego parasol... i może jakoś przeżyjemy.
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
Kamelija 


Wiek: 40
Dołączyła: 15 Lut 2009
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 04, 2009 10:48 pm   

Postaram się zaczarować pogodę jak tylko kupie sobie buty ślubne :lol: Ma być ciepło i słonecznie i tyle! Tak czy siak to będzie piękny dzień :)
_________________
 
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lip 01, 2009 11:35 am   

Idąc tropem aguni84 przedstawiam długoterminową prognozę pogody od lipca do grudnia.
Źródło cytatu pochodzi z tej strony http://www.twojapogoda.pl...ozasezonowa.htm

Lipiec bardzo ciepły i burzowy
Lipiec pod względem opadów niewiele się będzie różnić o czerwca. Nadal spodziewamy się częstych przelotnych opadów pochodzenia burzowego, szczególnie popołudniami. Miesięczna suma opadów może więc przekroczyć normę wieloletnią. Temperatura będzie wyższa od tej notowanej w czerwcu i już nie będzie nam tak bardzo chłodno. Najczęściej na termometrach zobaczymy od 25 do 30 stopni. Możliwe są krótkotrwałe fale upałów z temperaturą do 35 stopni, głównie na zachodzie i południu kraju.

Sierpień gorący i słoneczny
W ostatnim miesiącu wakacji powróci niedostatek opadów, co może powodować pojawienie się suszy. Z powodu niewielkich ilości opadów będzie słonecznie, a na dodatek bardzo ciepło. Sierpień najprawdopodobniej będzie cieplejszy od lipca. Temperatura często będzie przekraczać 30 stopni, a więc będzie oscylować na poziomie nieco powyżej normy wieloletniej.

Wrzesień chłodny i deszczowy
Letnia pogoda szybko dobiegnie końca, dlatego też we wrześniu nie będziemy mogli delektować się wieloma gorącymi dniami. Pierwsze wyraźniejsze fale chłodów pojawią się już w pierwszej połowie miesiąca i będą im towarzyszyć częste, obfite opady deszczu, mogące podnosić poziom rzek i powodować podtopienia.

Październik ciepły i słoneczny :lol: :lol: :lol:
W październiku złota jesień powita nas cieplejszymi masami powietrza. Będziemy mogli liczyć na wiele słonecznych dni, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca.

Listopad ciepły i wilgotny
Po słonecznym i suchym październiku pod względem temperatury listopad nie przyniesie większych zmian. Nadal średnia temperatura będzie oscylować na poziomie powyżej normy. Zwiększy się jednak suma opadów, która będzie większa niż w październiku. Miejscami listopad może się zapisać jako wilgotny.

Grudzień ciepły i wilgotny
Zima rozpocznie się ciepłymi masami powietrza, które o tej porze roku zawsze oznaczają bardzo dużą liczbę dni pochmurnych i mokrych. Docierające do nas wilgotne niże znad krajów basenu Morza Śródziemnego przynosić będą także silne wiatry. Pogoda niestety będzie sprzyjać przeziębieniu i grypie.

Opracowanie: Portal Pogodowy "Twoja Pogoda" http://www.twojapogoda.pl/
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 12:44 pm   

Weszłam na stronę cytowaną powyżej - http://www.twojapogoda.pl...zasezonowa.htm, i się zmartwiłam. :( Więcej nie będę czytać takich prognoz, bo się dołuję. :(

Prognoza sezonowa
od lutego do września

Prognoza sezonowa powstaje na podstawie skomplikowanych korelacji w obserwacjach odchyleń od normy temperatury wód Atlantyku, wpływie anomalii El Niño i La Niña na ziemski klimat, tendencji rozwoju sytuacji atmosferycznej względem miesięcy minionych, charakterystyki oraz porównań stanu pogody względem południowej półkuli naszej planety, a także anomalii pogodowych mających miejsce na całej Ziemi. Pamiętajmy, że prognozy mają charakter orientacyjny i nie są szczegółowe.


Luty dzień po dniu

Najnowsze, szczegółowe prognozy na luty 2010 roku dla poszczególnych regionów Polski znaleźć można w naszej prognozie 16-dniowej klikając tutaj.

Marzec również zimowy

Marzec będzie stanowić kontynuację lutowej pogody, a więc będzie zimno i śnieżnie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna wiosna nadejście później niż zazwyczaj.

Kwiecień mokry i chłodny

Kwiecień będzie bardzo nieprzyjemny. Musimy się liczyć z dużą ilością mokrych dni i pochmurnym niebem. Dzięki temu temperatura będzie niska i może nie przypominać wiosny.

Maj mokry i chłodny

Maj nie będzie nam przynosić prawdziwej wiosny, ponieważ spodziewamy się częstszego niż zwykle w tym miesiącu napływu mas powietrza z północnego wschodu. Wędrujące nad Europą mokre układy niżowe często będą nam przynosić deszcze i deszcze ze śniegiem. W pogodne noce i poranki możliwe są większe przymrozki.

Czerwiec suchszy i cieplejszy

Najprawdopodobniej dopiero czerwiec przyniesie nam wyzwolenie od pogody chłodnej i mokrej. Będziemy mogli wreszcie liczyć na więcej słonecznych i gorących dni.

Lipiec i sierpień słoneczne i gorące

Sezon urlopowy i wakacyjny minie pod znakiem sprzyjającej pogody. Nasze prognozy nie wskazują na dłuższe fale ulew i chłodów, dlatego nie trzeba się ich obawiać. Często będzie słonecznie i gorąco. Spodziewamy się silnych fal upałów. Na południu kraju będzie nieco chłodniej i bardziej wilgotno niż w innych regionach Polski.

Wrzesień słoneczny i ciepły

Wczesna jesień nie przyniesie nam większych anomalii pogodowych. Spodziewamy się spokojnej aury ze sporą ilością pogodnego nieba i ciepłym powietrzem.

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2010
_________________
 
 
caixa 

Dołączyła: 06 Sty 2008
Posty: 1076
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 2:41 pm   

Oj dziewczyny nie martwcie się na zapas. Ja wierzyłam, ze wszystko się ułoży. Wyobrazcie sobie, że w piatek przed naszym slubem bylo 30 stopni upal niemilosierny. W sobote rano sie obudzilam i piekne slonce na niebie po czym po godzinie chmury i deszcz a nawet burza :roll: Ale wogole mnei to nie stresowalo. Jak wychodzilam od fryzjera nie padalo ale niebo bylo pochmurne . Bylo cieplo bo paradowalam w bluzce na ramiaczka ;) Jak jechalam do domu rodzicow znow kropilo ale jak przyjechal narzeczony wszystko sie uspokoilo. I puenta na koniec. Tak musialo byc. Dzieki temu, ze padalo caly dzien nie kurzylo sie na drodze do domu rodzicow, w aucie zepsula sie klima wiec gdyby byl 30 stopniowy upal splynelibysmy na pewno ;) bylo bardzo rześko i przyjemnie a jak wychodziliśmy z Kościoła niebo rozpogodziło się zupełnie i proienie słońca padały nam na twarze. Wszytsko było tak jak powinno. Nic się nie martwcie u was też tak będzie.
 
 
mysza83 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Lut 2009
Posty: 512
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 15, 2010 4:48 pm   

Misiak87 napisał/a:
Kwiecień mokry i chłodny

Kwiecień będzie bardzo nieprzyjemny. Musimy się liczyć z dużą ilością mokrych dni i pochmurnym niebem. Dzięki temu temperatura będzie niska i może nie przypominać wiosny.


co za masakra... ale słyszałam, że właśnie tak ma być :/

caixa napisał/a:
Nic się nie martwcie u was też tak będzie.


mam nadzieję...
_________________


 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 1:07 pm   

Misiak87 napisał/a:

Wrzesień słoneczny i ciepły
Wczesna jesień nie przyniesie nam większych anomalii pogodowych. Spodziewamy się spokojnej aury ze sporą ilością pogodnego nieba i ciepłym powietrzem.


no fajnie, fajnie :)
_________________
 
 
mała9364 


Wiek: 40
Dołączyła: 03 Lut 2009
Posty: 458
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 1:13 pm   

Misiak87 napisał/a:

Wrzesień słoneczny i ciepły

Wczesna jesień nie przyniesie nam większych anomalii pogodowych. Spodziewamy się spokojnej aury ze sporą ilością pogodnego nieba i ciepłym powietrzem.



Jestem dobrej myśli [smilie=g020.gif]
_________________


 
 
tulipan87 
w pełni rozkwitu...


Wiek: 36
Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 827
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 16, 2010 3:43 pm   

Misiak87 napisał/a:
Wrzesień słoneczny i ciepły

Wczesna jesień nie przyniesie nam większych anomalii pogodowych. Spodziewamy się spokojnej aury ze sporą ilością pogodnego nieba i ciepłym powietrzem.


Jak mi się to podoba! Oby się tylko sprawdziło!
_________________
 
 
Jouliettka 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 251
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lut 18, 2010 10:22 am   

Misiak87 napisał/a:


Lipiec i sierpień słoneczne i gorące

Sezon urlopowy i wakacyjny minie pod znakiem sprzyjającej pogody. Nasze prognozy nie wskazują na dłuższe fale ulew i chłodów, dlatego nie trzeba się ich obawiać. Często będzie słonecznie i gorąco. Spodziewamy się silnych fal upałów. Na południu kraju będzie nieco chłodniej i bardziej wilgotno niż w innych regionach Polski.


Mam nadzieję, że będzie piękna pogoda :mrgreen:
_________________


 
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 1:52 pm   

Ja ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że te prognozy (nawet jednodniowe) można o kant d... rozbić. ;) Wszystkie prognozy zapowiadały, że w dzień naszego ślubu będzie padać. Nawet mój K w dzień ślubu sprawdzał- od południa 8.05. deszcz i koniec. A deszcz spadł następnego dnia rano.
Zdążyłam się namartwić i kupić etolę, która do niczego mi się nie przydała- cały dzień był słoneczny. ;)
_________________
 
 
kazia 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 16, 2010 3:15 pm   

Trzeba księdzu zanieść jajka w ofierze aby wymodlił dobra pogodę.
Podobno jeśli w dniu ślubu pada to znak że całe życie będzie we łzach....hm...kolejne zabobony...
_________________
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 8:17 am   

kazia napisał/a:
aby wymodlił dobra pogodę.

A myśmy sobie sami wymodlili. ;)

kazia napisał/a:
Podobno jeśli w dniu ślubu pada to znak że całe życie będzie we łzach....

Już gdzieś pisałam, że na ślubie moich rodziców padało, a są razem do dziś (od 25 lat). Zresztą z tego co pamiętam, to deszcz według jakiś starych wierzeń właśnie przynosi szczęście.
Ale co ja o tym myślę, to już w innym wątku. ;)
_________________
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:58 pm   

Misiak87 napisał/a:
Zresztą z tego co pamiętam, to deszcz według jakiś starych wierzeń właśnie przynosi szczęście.


w USA w to wierzą :smile:
_________________
 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 6:33 pm   

Dziewczyny zastanawia mnie jesdna sprawa - otóż co jeśli pada deszcz w dzień slubu i godzina po godzinie są sluby gdzie wtedy sa składane życzenia? W kościele ? i co z tą nastepną parą ? Wchodzi do kościoła a tam poprzednia para młoda i tłumem gości a oni ida do ołatarza? :/ macie może jakies doświadczenia z taką sytuacją ?
 
 
anett.k 


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 6:40 pm   

mała9364 napisał/a:
Misiak87 napisał/a:

Wrzesień słoneczny i ciepły

Wczesna jesień nie przyniesie nam większych anomalii pogodowych. Spodziewamy się spokojnej aury ze sporą ilością pogodnego nieba i ciepłym powietrzem.

No to chyba za wiele się nie sprawdza

[ Dodano: Pią Wrz 17, 2010 6:42 pm ]
mjmj2010 napisał/a:
Dziewczyny zastanawia mnie jesdna sprawa - otóż co jeśli pada deszcz w dzień slubu i godzina po godzinie są sluby gdzie wtedy sa składane życzenia? W kościele ? i co z tą nastepną parą ? Wchodzi do kościoła a tam poprzednia para młoda i tłumem gości a oni ida do ołatarza? macie może jakies doświadczenia z taką sytuacją ?


Nie mam zielonego pojęcia. Kiedy masz ślub?
Zadzwoń z tym do kościoła może powiedzą jak w takiej sytuacji problem rozwiązać. W sumie mnie też to interesuje. Ślub mam w październiku i patrząc na obacną aurę pogodową raczej nie mam co liczyć na słońce
 
 
mjmj2010 

Dołączyła: 17 Sie 2009
Posty: 253
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 6:58 pm   

anett.k napisał/a:
Nie mam zielonego pojęcia. Kiedy masz ślub?
Zadzwoń z tym do kościoła może powiedzą jak w takiej sytuacji problem rozwiązać. W sumie mnie też to interesuje. Ślub mam w październiku i patrząc na obacną aurę pogodową raczej nie mam co liczyć na słońce


Tez mam slub w pazdzierniku
 
 
anett.k 


Wiek: 44
Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 7:19 pm   

W takim razie obie musimy być przygotowane na wszystko. Co prawda moja ciotka twierdzi ze jak wrzesień brzydki to październik złota jesień przyniesie, ale jak ja patrzę na ten obrzydliwy rok 2010 to jakoś nie mam nadziei, kupuje biały parasol i tyle.
W tym roku w miesiącach weselnych było albo za zimno, albo za gorąco, albo za mokro, a o tych co slubowali w powodzie juz nie wspomnę.

Ogólnie cały rok był do d..y. Długa mroźna zima, wiosna przyszła późno i też zimna. Potem nagle gorąco, upały jak w tropikach tez nie do zniesienia i buch szybko nastała jesien i od razu obrzydliwa. W sumie z niecierpliwością oczekuje końca roku. Oby 2011 był łagodniejszy
 
 
nolly 

Dołączyła: 16 Lis 2009
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 9:23 pm   

dziewczyny! my mamy ślub 28 maja i mnie szczerze mówiąc również martwi pogoda :( Zdecydowaliśmy się na przyjęcie w Jaśminówce, pod przepięknym namiotem, w urokliwym miejscu i nie wyobrażam sobie deszczu :-? To miejsce po prostu straciłoby urok
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 10:15 pm   

anett.k napisał/a:
jak ja patrzę na ten obrzydliwy rok 2010

No czy ja wiem, chyba większość forumek miała ładną pogodę w dniu ślubu w tym roku...
_________________
 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 11:03 pm   

mjmj2010 napisał/a:
anett.k napisał/a:
Nie mam zielonego pojęcia. Kiedy masz ślub?
Zadzwoń z tym do kościoła może powiedzą jak w takiej sytuacji problem rozwiązać. W sumie mnie też to interesuje. Ślub mam w październiku i patrząc na obacną aurę pogodową raczej nie mam co liczyć na słońce


Tez mam slub w pazdzierniku


ja też.. i jak patrzę, jaka jest teraz pogoda, a mój ślub będzie dopiero "za dwa tygodnie" (za rok oczywiście :wink: ), to nie mam zbyt optymistycznej wizji... :?
_________________


 
 
 
M_and_M 
Michałowa :)


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sie 2010
Posty: 563
Skąd: teo, widzew
Wysłany: Pon Paź 11, 2010 7:57 pm   

no a ja się własnie zorientowalam ze będziemy ślubowac w zimnych ogrodnikow :-? :-? :-? a ja nadal nie mam pomyslu na okrycie ramion...
_________________
 
 
Kaatie 


Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 23, 2010 2:05 am   

M_and_M - poszukaj na necie. Jest mnóstwo pięknych bolerek ślubnych.
_________________
Podaruj dzieciom kwiaty, które nigdy nie więdną:
www.gajusz.org.pl/zamiastkwiatow
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl