Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia NMP Matki Odkupiciela na Jutrzenki 7
Autor Wiadomość
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:05 pm   

ostatnio znajoma uczulila mnie jeszcze nt zapowiedzi - podobno sa dodatkowo platne? (oni brali slub w innej parafii)

I czy moze ktos wie, czy jest u nas mozliwosc slubu w skroconej formie tzw bez mszy?

Ojje AgaNika, ale widze, ze dosc dawno bralas slub :) te indormacje moga byc nieaktualne.. :( ale i tak bardzo Ci dziekuje :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:53 pm   

wwweronika napisał/a:
Ojej AgaNika, ale widze, ze dosc dawno bralas slub...

czy ja wiem czy 3 m-ce to taki szmat czasu, biorąc pod uwagę, że termin ślubu rezerwuje się jakiś rok wcześniej... Kiedy my braliśmy ślub za zapowiedzi płaciłam 50 zł (za darmo to chyba raczej nigdzie nie ma szans, w innych parafiach w Łodzi i okolicach to koszt od 50 do 100 zł, więc nie jest tak tragicznie) i mieliśmy możliwość wyboru, czy chcemy ślub z mszą czy bez. Wyżej napisałam "z tego co pamiętam" bo a. mam kiepską pamięć a b. daliśmy księdzu więcej, więc mam inną kwotę wpisaną w moim ślubnym organizerze :wink:
_________________
 
 
 
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 9:42 am   

aaaaaa! pomylka, myslalam, ze 3 lata :) no to super, juz wszystko wiem co, gdzie i jak :) super, dziekuje Ci! a gdzie wyprawialiscie wesele? :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

 
 
 
AgaNika 


Dołączyła: 25 Mar 2011
Posty: 654
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: Sro Wrz 05, 2012 4:18 pm   

Wesele mieliśmy spory kawałek od kościoła, ale nie mieliśmy żadnych problemów i nikt z przyjezdnych się nie zgubił a na sali byliśmy koło 18-tej :) - Gracja
_________________
 
 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 18, 2013 12:54 am   

A tak co do organisty to pragnie on przypomnieć o swojej o obecności na tym forum ;) . W razie czego zapraszam do kontaktu - najlepiej przez email :)
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
Chrupka 

Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 94
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 27, 2013 10:37 am   

co tu tak cicho ? w 2013 r. nikt nie brał slubu w tej Parafii ? Może cos powiecie nt dekoracji, księdza który udzielał Wam slubu, współpracy z p. organistą...
Ja tez będę brała tam slub, więc... :roll:
 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 03, 2015 11:20 pm   

Z organista w tej parafii współpracuje się bardzo miło :-) :-)
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
Tyche 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Lis 2015
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 29, 2015 9:54 am   

Witam,
czy orientujecie się jak w tej parafii wygląda rezerwacja terminu? Nasz ślub ma odbyć się za 1,5 roku. Czy nie robią problemu z tak wczesną rezerwacją? Wszystko inne mamy już zaklepane poza kościołem :-(
 
 
Konan 

Wiek: 47
Dołączył: 29 Kwi 2006
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 30, 2016 12:27 pm   

Najlepiej poprostu zgłosić się do kancelarii i zarezerwować termin. Przy rezerwacji, o ile dobrze pamiętam, pobierana jest "zaliczka" 50 zł, a to dlatego, że wiele par rezerwowalo sobie terminy w kilku parafiach na raz, a potem już nie raczyli przyjść czy choćby zadzwonić, że będą brali ślub w innym kościele. I był kłopot z ustalaniem terminów - w książce był wpisany ślub, cała obsługa do ostatniej chwili czeka, czy jednak młodzi się nie pojawia w ostatniej chwili, a tu ani widu ani słychu.
_________________
PiotreK
Organista parafii N.M.P. Matki Odkupicela w Łodzi
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2016 6:31 pm   

Chciałabym zapytać o scholę, która śpiewa podczas mszy dla młodzieży w niedzielę :-) czy może również zagrać na instrumentach i zaśpiewać na ślubie? :-) chodzi mi dokładnie o utwór Hallelujah, wersja ze Shreka. Czy schola jest "dopełnieniem" organisty na ślubie czy działają oddzielnie? Jak to wygląda? :-)
 
 
Tyche 

Wiek: 37
Dołączyła: 20 Lis 2015
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 22, 2017 7:34 pm   

Czy jest ktoś kto bierze ślub w tym roku w tym kosciele?
 
 
kfr89 


Dołączyła: 27 Mar 2016
Posty: 154
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 11, 2017 10:39 am   

Tyche ja biorę, w razie pytań zapraszam na priv ;-)

[ Dodano: Czw Sie 03, 2017 12:12 pm ]
Jestem świeżo po ślubie w tej parafii. Jeśli chodzi o sprawy formalne, termin rezerwowaliśmy rok wcześniej, bo zależało nam na konkretnej godzinie. Dwa miesiące przed ślubem wybraliśmy się do kancelarii z potrzebnymi dokumentami, spisaliśmy zapowiedzi (50 zł) oraz protokół przedślubny. Półtora tygodnia przed ceremonią ustaliliśmy z księdzem czytanie, ewangelię, prowadzenie do ołtarza oraz wpłaciliśmy "co łaskę". Nie dostaliśmy żadnych kartek do spowiedzi. Ślub przebiegł tak jak to sobie wymarzyłam. Proboszcz wygłosił kazanie skierowane do nas, które chwytało za serce :-) pan Piotr (organista) zagrał wszystkie zaproponowane utwory, nie było problemu z wprowadzeniem osoby z zewnątrz (skrzypce, flet itp). Dekorację wykonują siostry zakonne jednak w przypadku jednego ślubu danego dnia można mieć swoją dekoratorkę. Siostry organizują spotkanie dla par i dzielą koszty kwiatów. Kościół jest jasny, stoi w otoczeniu zieleni, co pięknie prezentuje się na zdjęciach :-)
_________________

Dzienniczek przedślubny
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl