Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub i chrzest podczas jednej Mszy Św.
Autor Wiadomość
iza-b-ela 


Wiek: 48
Dołączyła: 17 Paź 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2005 3:33 pm   ?lub i chrzest podczas jednej Mszy ?w.

Chcielibyśmy się pobrać i jednocześnie ochrzcić córkę podczas jednej Mszy ?w. Jeszcze nie pytaliśmy w żadnym kościele czy będzie to możliwe. Może ktoś z Was był na takim ślubie albo słyszał,że tak można albo nie można? I co sądzicie o takim pomyśle? Córa skończy wtedy roczek i mam nadzieję ,że potupta z mamą i tatą przed ołtarz. Poza tym nie będziemy musieli robić drugiej imprezy (wchodzi w grę tylko restauracja,bo mieszkanko małe) a zważywszy na to,że wesele też musimy sobie sfinansować byłoby to dla nas odciążenie finansowe.
Ostatnio zmieniony przez iza-b-ela Czw Paź 20, 2005 9:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
Wysłany: Sro Paź 19, 2005 11:01 pm   

U nas w okolicach była taka sytuacja i normalnie najpierw był na mszy ślub rodziców a następnie dzidziuś chrzczony. I ksiądz nie robił żadnych problemów. Jeszcze się cieszył, że rodzice w końcu zaczną żyć po bożemu a nie bez ślubu.
Impreza weselna tez była podwójna bo razem z chrzcinami. :D
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
iza-b-ela 


Wiek: 48
Dołączyła: 17 Paź 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 9:34 am   

to może i nam się uda.byleby trafić na normalnego księdza.
 
 
pallas 
Firma

Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: z domku :)
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 1:46 pm   

U mnie w parafii tez tak było Znajomi najpierw wzieli slub a póxniej wzięli dzieciaczka i ksiądz go ochrzcił Chyba nie powinien żaden ksiądzrobić z tym problemu Ja myślę że najchętniej zrobią to zakonnicy, wiec poszukajcie takiego kościoła w którym oni urzedują
 
 
iza-b-ela 


Wiek: 48
Dołączyła: 17 Paź 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 21, 2005 9:22 am   

gdybyśmy sie zdecydowali na ślub w moim rodzinnym mieście ,to jest tam piękny kościółek ojców Franciszkanów,ale siostra mi mówiła,że u nas jest jakiś cyrk z pobieraniem się w innym kościele niż parafia panny lub pana młodego.Każą do biskupa pisać o zgodę .No koszmar jakiś i jeszcze jak się dowiedzą,że my tak grzesznie żyliśmy,że aż dziecko mamy to nie wiem jak to będzie.Pewnie pod górkę.A ja tam wcale nie żałuję i nie będe się spowiadać z tego grzechu,który obok na zdjęciu widać :)
 
 
pallas 
Firma

Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: z domku :)
Wysłany: Pią Paź 21, 2005 1:00 pm   

Wystarczy mieć świstek z parafii twojej lub nażeczonego że ksiądz się zgadza na zawarcie małżeństwa w innej parafii - żadnej z waszych i tyle Za to pozwolenie proboszcze czasem chca kaskę - 50-100zł :( ?adnego pisma wysyłac nie trzeba do biskupa !! To jakiś wymysł !!
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pią Paź 21, 2005 4:43 pm   

Ja bylam na slubie gdzie w sobote narzeczeni brali slub, a w niedziele byly chrzciny ich dziecka. Bardzo mi sie to podobalo :)
Ostatnio zmieniony przez aggna Sro Lis 02, 2005 5:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
iza-b-ela 


Wiek: 48
Dołączyła: 17 Paź 2005
Posty: 6
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 9:10 am   

Mam nadzieję,że księża nie bedą robić problemów,choć pewnie inaczej sprawy się mają w takiej Łodzi a inaczej w niewielkim miasteczku z któego pochodzę :) Zobaczymy jak się to wszystko rozwinie. Siostra ma przeprowadzić odpowiednie rozmowy,żebyśmy z dzieckiem nie musieli jeździć w tę i z powrotem.Jak będę wiedzieć co i jak dam znać może komuś przyda się na przyszłość.
 
 
aggna 

Dołączył: 04 Sty 2005
Posty: 319
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 5:36 pm   

iza-b-ela napisał/a:
Mam nadzieję,że księża nie bedą robić problemów,choć pewnie inaczej sprawy się mają w takiej Łodzi a inaczej w niewielkim miasteczku z któego pochodzę :)


Ja bylam na takim slubie na wsi. Bedzie dobrze jak na wsi ksiaz zezwolil to i w mniejszym miescie zezwoli na 100% :D
 
 
filmowiec 
Firma

Wiek: 43
Dołączył: 15 Mar 2004
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2005 7:49 pm   

w grudniu bede filmowal u jednej pary najpier chrzest jak dobrze pamietam to kolo 13 a pozniej o 17 slub w Łodzi
_________________
Marcin vel filmowiec:)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl