Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Parafia Przemienienia Pańskiego
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 2:13 pm   

A ja będę miała ślub w Przemienieniu Pańskiem na Rzgowskiej tzw. "biały kościół"
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 2:59 pm   

Parafia Przemienienia Pańskiego to mój kościół, tzn. moja parafia z czasów panieńskich. :D Ale nie zdecydowałam się tam na ślub, bo chciałam mieć ślub bliżej sali. Jest tam taki jeden fajny młody ksiądz, wszystko się z nim da załatwić. Proboszcz.... ech, lepiej nie mówić.
Ale mam dla ciebie radę - pamiętajcie po ślubie, żeby na czas życzeń przejść z prawej lub lewej strony kościółka, a nie stać pod figurką. Byłam na ślubie, na którym goście składający życzenia młodej parze (która właśnie pod figurką stanęła) zablokowali raz - wejście do kościoła i kolejna para wraz z gośćmi mieli problemy z dostaniem się do środka, dwa - z racji braku miejsca przed wejściem goście wylali prawie na ulice częściowo blokując ruch... :roll:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:07 am   

ja mam pewne problemy z określeniem moja parafi, chrzczona byłam w Przemienieniu ale dorastałam na Stokach i najbardziej związan jestem właśnie z tym kościółkiem, tu była moja komunia i tu chciałam mieć ślub ale mój luby mi wytłumaczył, że to za daleko do sali weselnej :hm: , jest jeszcze Olechów gdzie byłam bierzmowana i tam zamieszkam po ślubie

Stanęło na Przemienieniu bo tu teraz pomieszkuję i do Fantazji stąd w miarę blisko to się goście chyba nie pogubią po drodze :wink:

Fajny ksiądz - masz może na myśli księdza Piotra? Rozmawaiałam z nim, bardzo sympatyczny i bardzo pomocny :D
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 10:53 am   

Oj niestety nie pamiętam imienia tego księdza, ja go pierwszy raz spotkałam przy okazji załatwiania dokumentów w kancelarii, ale trochę pogadaliśmy, i wydał mi się właśnie bardzo sympatyczny, w ogóle nie chciał od nas żadnych pieniążków - aż chętnie się to 'co łaska' dawało. :lol: Może to ksiądz Piotr...

Ja mam sentyment do Przemienienia, bo to już zawsze 'mój' biały kościółek będzie... chrzest, komunia, religia, bierzmowanie... a i czasy pamiętam, kiedy ks. proboszcz był takim fajnym księdzem... :roll:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
senra 


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 06, 2005 5:55 pm   

Ja też Przemienienia Pańskiego na Rzgowskiej :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 8:39 am   

Serena to tak ja ja tyle że ja już w przyszły weekend :shock:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
senra 


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:20 am   

Kot, to super, może powiesz mi jacy tam są księża? Można się jakoś z nimi dogadać? Myślisz że pierwszy raz mogę iść bez narzeczonego (bo razem nie mamy czasu). Dużo wcześniej zamawiałaś termin? Bo zastanaiwam się czy iść już czy np. w przyszłym roku? Fajnie że się odezwałaś, pewnie będę miała jeszcze sporo pytań ;)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:30 am   

My rezerwowaliśmy termin w Przemienieniu pod koniec stycznia czyli na jakieś 9 miesięcy przed uroczystością ale musisz wziąć pod uwagę, że na śluby w październiku nie ma aż takiego obłożenia jak w miesiącach letnich :wink:

Spokojnie możesz iść sama do kancelarii w sprawie rezerwacji terminu. Tam pracuje taka sympatyczna pani, która wszystko dokładnie ci powie jakie macie opcje do wyboru. Acha i za rezerwację terminu nic się nie płaci :30:

Za zapoeiedzi jest co łaska, za ślub również - nie mają odgórnie narzuconego cennika. Niestey nie można tego powiedzieć o dekoracji koscioła.... nadal nie wiem też co z oprawą muzyczną ale to się na dnich wyjaśni.

Co do księży to u mnie po kolędzie chodził własnie bardzo sympatyczny ksiądz Marek i to właśnie po rozmowie z nim nie miałam wątpliwości gdzie będzie nasz ślub.

Dziś idziemy spisywać akt ślubu to może się już dowiemy kto nam ostatecznie tego ślubu będzie udzielał. No i ja z bijącym secem czekam na informację, kiedy planowane jest zakończenie renowacji koscioła. Bo na razie dość nieciekawie to wygląda z zewnątrz ale może zdążą do 15 października :graba:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
senra 


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 9:34 am   

To fakt, kiepsko to wygląda z zewnątrz. Ja ślub biorę pod koniec września więc też się nie będę spieszyć. Dzięki za wszystkie informacje, w razie jakiś wątpliwości będę się do Ciebie zgłaszać, ok? :) Pozdrawiam serdecznie i życzę żeby przed 15 października zniknęły rusztowania z frontu kościoła :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 10:05 am   

Jasne jeśli tylko będę mogła w czymś pomóc to na możesz na mnie liczyć :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 9:42 pm   

Kotku wyjaśniło się coś z rusztowaniami?? Kiedy planują skończyć odbudowe kościoła? a tak poza tym to nie jestem pewna, o której masz ślub, o 18??
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:08 am   

Z rusztowaniem nic się nie wjaśniło :? Pani w kancelarii i jeden księży obecnych podczas podpisywania aktu ślubu rozkładali bezradnie ręce, podobno miało być rozebrane już 2 tygodnie temu ale chyba proboszcz poszerzył front robót :roll:

Także wszystko jest jeszcze możliwe... Tak ślub mam o 18.00 także Wy już pewnie będziecie po :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
senra 


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:23 am   

Kotku, a czy mogłabyś mi zdradzić w jakie dni i godziny czynna jest kancelaria w tym kościele? Niestety mieszkam dość daleko i sprawdzenie tego to będzie dla mnie cała wyprawa :/ Byłabym baaaardzo wdzięczna :)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:37 am   

Oczwiście :D Kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku rano od 9.00 do 11.00 i po południu od 16.00 do 18.00
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
senra 


Wiek: 44
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:58 am   

Bardzo Ci dziękuję :iconpray:
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 14, 2005 6:37 pm   

Mam jakieś niesamowite szczęście rusztowania zniknęły niemal zupełnie! Aż nie mogę w to uwierzyć! A odnowiony kościół wygląda cudnie :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 3:12 pm   

To i moja parafia, ale ni biorę tam ślubu. Przede wsystkim dlatego, że od zawsze pragnęłam złożyć przysięgę małżeńską w Łagiewnikach. To taka moja druga parafia :D , jestem z nią związana uczuciowo, poza tym to moja rodzinna parafia ze strony taty. Rodzice też tam brali ślub, i mój brat. Po drugie, niestety parafia Przemienienia Pańskiego ma okropne warunki organizacyjne - patrzcie uwagi wyżej, brak miejsca przed Kościołem, brak miejsca na samochody no i to główne wyjście - centralnie na głośne, brzydkie i bure skrzyżowanie Rzgowskiej z Broniewskiego :(
_________________
 
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 6:07 pm   

Ja biorę ślub w tym Kościele. Co prawda dopiero w lipcu przyszłego roku, ale zastanawiam się, czy można wybrać sobie księdza, który tego ślubu będzie udzielał ... Wiecie coś na ten temat :?:
_________________
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 19, 2007 9:19 am   

słonko napisał/a:
parafia Przemienienia Pańskiego ma okropne warunki organizacyjne - patrzcie uwagi wyżej, brak miejsca przed Kościołem, brak miejsca na samochody no i to główne wyjście - centralnie na głośne, brzydkie i bure skrzyżowanie Rzgowskiej z Broniewskiego :(


Dość często przejeżdżam koło tego kościoła (rodzice mieszkają na Chojnach) i już nie raz zastanawiałam się czemu młodzi nie odbierają życzeń w miejscu trochę oddalonym od ulicy. Zawsze tłum stoi przy samych barierkach oddzielajacych chodnik od ulicy.
Ostatnio zmieniony przez Gabro Pon Lis 19, 2007 9:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zabka mala 

Dołączyła: 29 Lip 2008
Posty: 4
Skąd: lodz
Wysłany: Nie Wrz 14, 2008 4:30 pm   

anuleczkam napisał/a:
Ja biorę ślub w tym Kościele. Co prawda dopiero w lipcu przyszłego roku, ale zastanawiam się, czy można wybrać sobie księdza, który tego ślubu będzie udzielał ... Wiecie coś na ten temat :?:

ja miala slub w przemienieniu w maju 2007. ksiedza mozna sobie wybrac(my mielismy ksiedza Romana) placilismy 400zl i bylo pieknie. przystrojenie mielismy gratis, bo slub mielismy w sobote przed I komunia swieta, takze zalapalismy sie na darmowa dekoracje :twisted: :smile:

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 5:32 pm ]
kocham pysiia :D [smilie=icon_syda.gif]
 
 
ana0808 

Dołączyła: 13 Wrz 2008
Posty: 48
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 7:34 pm   

Czy ktoś niedawno brał ślub w tym kościele? Chciałam się dowiedzieć ile płaciliście za całość i czy korzystaliście z usług tej firmy Róża jakieś L.Zubowicz co dekoruje kościół? I jaki ksiądz dawał wam ślub bo tam ciągle się oni zmieniają i właściwie nie wiem czy jest jakiś fajny i najlepiej młody żeby mówił coś o miłości a nie o kasie czy polityce.
_________________


 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 8:18 pm   

Ślubu co prawda w tym kościele nie brałam, ale jest to moja parafia. Obecnie najlepszy ksiądz wg mnie to ksiądz Roman. Sympatyczny, ciepły, mądry. Jakbym w Przemienieniu brała ślub, to o niego bym poprosiła.
_________________
 
 
 
willowka 


Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 02, 2009 8:29 pm   

Właśnie zakończyłam nauki w tym kościele. Prowadził je ksiądz Robert. Bezproblemowy i sympatyczny. Będzie nam udzielał ślubu :)
_________________
Blog - nasza niecodzienność ;) - zapraszam serdecznie

www.kot-malenstwo.blogspot.com - do poczytania
 
 
Blondili 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 7:37 pm   

Witam.
Czy może ktoś orientuje się czy Proboszcz w Parafii Przemienienia Pańskiego nie robi problemów przy wydawaniu pozwolenia na ślub w innej Parafii :?:
Zarezerwowaliśmy termin ślubu w Archikatedrze na Piotrkowskiej i nie wiem jak załatwic sprawę w mojej Parafii :zalamany:
Pozdrawiam
 
 
Sylsia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 06 Cze 2009
Posty: 61
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 9:07 pm   

Blondili nic się nie martw. Idź do kancelarii w godzinach pracy i dostaniesz od ręki akt chrztu, który jest potrzebny oraz pozwolenie. Ja nie miałam żadnego problemu, ksiądz nawet nie spytał czemu nie bierzemy ślubu w żadnej z naszych parafii. Tak więc Parafia Przemienienia Pańskiego mnie miło zaskoczyła :)
_________________
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sro Maj 19, 2010 9:20 pm   

Ja brałam ślub 2 lata temu w innej parafii - nie było problemu. Nie pamiętam, czy pytali, czy nie, ale powiedziałam, że z tamtą inną parafią jestem emocjonalnie związana, że rodzice tam brali ślub... (co jest prawdą) :)
_________________
 
 
 
Blondili 

Dołączyła: 19 Maj 2010
Posty: 32
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 20, 2010 6:31 pm   

Dziękuję bardzo za informacje... jestem już spokojniejsza i muszę niezwłocznie się wybrać do Proboszcza aby załatwić wszelkie formalności ;)
Pozdrawiam cieplutko:)
 
 
squib 

Wiek: 40
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 72
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Maj 22, 2010 4:06 pm   

Blondili

W kancelarii w Przemienieniu siedzi sympatyczna Pani wszystkie dokumenty wypisuje od ręki a wszystkie opłaty są dobrowolne "co łaska"
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 19, 2014 4:28 pm   

Odnawiam temat. Czy ktoś mógłby się podzielić ze mną informacją na temat cen w tej parafii? Byliśmy dzisiaj, rozmawialiśmy, ale ksiądz powiedział nam tylko, że organistę i dekorację opłacamy u organisty i dekoratorki (też nie znamy cen) a co do ślubu i zapowiedzi to o finansach będziemy rozmawiać na 3 miesiące przed ślubem. Troszkę się przestraszyliśmy, bo to był jedyny kościół, w którym nie było na ten dzień żadnego ślubu, kiedy w innych nie ma już możliwości. Proszę nawet o informację na priv.
_________________

 
 
maliner 

Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 1
Skąd: polska
Wysłany: Czw Sty 18, 2018 6:54 pm   

Odnawiam temat. Czy moze sie ktos podzielic informacja na temat cen w tej parafii? Bierzemy pod koniec roku tam slub i chcielibysmy cos wiedziec na temat cen i ewentualnie ktorego ksiedza polecacie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl