Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Swoje-po mężu-podwójne?

Jakie nazwisko po ?lubie?
panie?skie
4%
 4%  [ 19 ]
m??a
69%
 69%  [ 315 ]
podwójne
25%
 25%  [ 115 ]
inne
0%
 0%  [ 3 ]
Głosowań: 452
Wszystkich Głosów: 452

Autor Wiadomość
gabi1986 


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 12:04 am   

Ja również planuje nazwisko po mężu:) moje jest mało atrakcyjne,zastanawiałam się nad dwuczłonowym jednak po mężu brzmi o wiele lepiej :razz:
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 10:54 am   

Ja też tylko po mężu - mimo iż to dosyć popularne nazwisko to mi to nie pzreszkadza - nie widzę innej opcji jak przyjęcie nazwiska po nim - to jest dla mnie naturalne i oczywiste :P
_________________


 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 09, 2013 8:19 pm   

Ciężko będzie mi się rozstać z moim, ale te dwuczłonowe mnie nie przekonują więc będzie po mężu :)
_________________
 
 
Żuczek007 


Dołączyła: 04 Gru 2012
Posty: 207
Skąd: Piotrków Trybunalski
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 10:04 pm   

Kurczę, a ja bym chciała podwójne. Tylko, że kolejność: moje-męża, będzie trudne do wymówienia. Można na odwrót?
_________________
 
 
Selene 


Wiek: 33
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 993
Skąd: ok. Bełchatowa
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 10:51 am   

Po mężu. W pracy wypisując te dwuczłonowe nazwiska na kopertach klnę na potęgę, bo jestem leniem, to mnie ostatecznie przekonało :D
_________________

 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 10:58 am   

Selene napisał/a:
Po mężu. W pracy wypisując te dwuczłonowe nazwiska na kopertach klnę na potęgę, bo jestem leniem, to mnie ostatecznie przekonało :D


dobry argument :D
_________________
 
 
nowa_mloda 

Wiek: 35
Dołączyła: 16 Sty 2013
Posty: 17
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Sro Sty 16, 2013 5:45 pm   

Po mężu :) Będzie bardzo ładnie :mrgreen:
 
 
PannaSmieszka 


Dołączyła: 19 Sty 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sty 19, 2013 2:48 pm   Re: Swoje-po mężu-podwójne?

jasne ze biore nazwisko meza to tradycja:)
_________________

 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2013 11:44 am   

Będzie podwójne :smile:
Nie chcę się rozstawać ze swoim, które jest bardzo rzadkie, niedługo zniknie już całkiem, przynajmniej jeśli chodzi o moją gałąź rodziny (same dziewczynki się rodzą;) ).
Wiem, że niektórzy mogą mieć problemy z przeczytaniem lub zapisaniem mojego podwójnego nazwiska. :razz: Moje jest krótkie, ale ludzie często się mylą, PM trochę dłuższe i niepolskie. Ale brzmią razem bardzo dobrze :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
kolebolek 


Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 59
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 18, 2013 4:21 pm   

A ja zostaję przy swoim:) a mój przyszły mąż od razu powiedział, że w takim razie On przejdzie na moje, że to nic takiego, a on nie jest szczególnie przywiązany do swojego, więc zrobi mi tą przyjemność, żebyśmy mieli takie same:)))) ale jak tu czytam forum to widzę,że większość ma "tradycyjne" poglądy, mam nadzieję,że nie będzie miał nigdy z tego powodu przykrości, bo to ma się nijak do bycia pantoflem!
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 18, 2013 4:30 pm   

kolebolek napisał/a:
A ja zostaję przy swoim:) a mój przyszły mąż od razu powiedział, że w takim razie On przejdzie na moje, że to nic takiego, a on nie jest szczególnie przywiązany do swojego, więc zrobi mi tą przyjemność, żebyśmy mieli takie same:)))!


Super! :) Faktycznie, nie jest to najczęstsze rozwiązanie :) Troszkę zazdroszczę męża ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
zbroziu 


Wiek: 37
Dołączyła: 03 Maj 2011
Posty: 141
Skąd: Konstantynów
Wysłany: Wto Mar 19, 2013 9:17 am   

kolebolek, mąż ma super podejście!!! mam tylko nadzieję, że jego rodzina nie będzie mu dokuczać.

Gratuluje męża!!!!
_________________
 
 
wwweronika 


Wiek: 35
Dołączyła: 23 Sie 2012
Posty: 127
Skąd: Łódź-Chojny
Wysłany: Sro Mar 20, 2013 8:06 pm   

kolebolek, Genialnie, zazdroszcze :) Niewielu mezczyzn potrafiloby sie na cos takiego zdobyc :)
_________________
Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=15839

 
 
 
sss_ 

Dołączyła: 29 Cze 2012
Posty: 587
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Czw Mar 21, 2013 6:55 pm   

Mój nawet nie chce słyszeć o podwójnym a co dopiero,że zostanę przy swoim... :wink:
 
 
PaulinaPS 

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 443
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 22, 2013 10:38 am   

Ja będę miała podwójne, długo może trochę będzie ale nie wyobrażam sobie, żebym miała przejąć nazwisko męża, nie podoba mi się ono. Też na początku się bulgotał, że jak to nie jego nazwisko, ale postawiłam na swoim :)
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 10:19 am   

sss_ napisał/a:
Mój nawet nie chce słyszeć o podwójnym a co dopiero,że zostanę przy swoim... :wink:

A przepraszam co on ma do tego? To Twoja decyzja :)

PaulinaPS napisał/a:
a będę miała podwójne, długo może trochę będzie ale nie wyobrażam sobie, żebym miała przejąć nazwisko męża, nie podoba mi się ono. Też na początku się bulgotał, że jak to nie jego nazwisko, ale postawiłam na swoim :)

Mój nie ma z tym problemu, że mam podwójne. W ogóle nikt z rodziny nie miał z tym problemu. Używam zazwyczaj tylko pierwszego (panieńskiego) nazwiska. Łatwiej mi nim posługiwać się za granicą (męża jest typowo polskie na -ski zakończone).
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
mimeczka 


Wiek: 38
Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 817
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 9:18 pm   

Ja mam podwójne nazwisko i pół roku po ślubie mogę powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z wyboru. Ja tam widzę same plusy, a największy to, że nawet jeśli gdzieś nie zgłosiłam zmiany nazwiska to nadal wiadomo, że to ja:) Nie muszę bawić się w okazywanie aktu małżeństwa jak jakiś list przyjdzie na panieńskie nazwisko i takie tam. I nie bardzo rozumiem czemu ktokolwiek z rodziny miałby się wpowiadać co do tego jakie JA noszę nazwisko:) A poza tym jakby nie patrzeć i tak zwracają się do mnie po imieniu, a nie nazwisku :smile:
_________________

 
 
 
ola i lukasz 

Dołączyła: 05 Sie 2012
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 10:16 pm   

Ja chcę tylko nazwisko męża :) moje nazwisko razem z imieniem jest długie więc podwójne byłoby już zbyt długie... no i moje jest bardzo popularne, a męża jest zabawne, oryginalne, sympatyczne, niedługie... i mi się podoba :)
_________________
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 27, 2013 10:51 pm   

ja będę miała Mężowe nazwisko :)
_________________


 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 4:25 pm   

A ja podwójne :) Bo lubię swoje i fajnie się zgrywa z męzowskim :D
_________________
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 5:10 pm   

Juska napisał/a:
A ja podwójne :) Bo lubię swoje i fajnie się zgrywa z męzowskim :D

U mnie tak samo :) a ponadto z PT mam takie samo imię :) więc aby nas odróżnić ;)
Chociaż A. ostatnio coraz częściej wspomina, czy to on raczej nie przyjmie nazwiska mojego. Tylko, że obawiam się reakcji PT :? :?
_________________
 
 
alex88 

Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 334
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 26, 2013 10:01 am   

Ja przyjmę nazwisko narzeczonego (chociaż moje mi się bardziej podoba :smile: ) Gdybym zdecydowała się na łączone nazwisko, nie zmieściłabym się w żadną rubrykę :lol: Długie imię plus dwa długie nazwiska, oba zakończone na -ska...
 
 
SnowWhite 


Wiek: 39
Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 02, 2013 6:38 pm   

Ja długo zastanawiałam się nad zmianą nazwiska. Miałam pozostać przy swoim, gdyż po pierwsze nie wyobrażam sobie po tylu latach nazywać się inaczej, a po drugie - w Polsce jest tylko kilkanaście osób z tym nazwiskiem ( i podejrzewam że większość znam :) ale ostatecznie zdecydowałam, że bedę mieć podwójne. Narzeczony zadowolony, więc ja tym bardziej. Aha, i nie przeszkadza mi, że będzie bardzo dłuugie :)
_________________
 
 
tygrysek7773 
Żołnierzowa żona


Dołączyła: 05 Lip 2012
Posty: 445
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 24, 2013 4:55 pm   

Przyjmuję nazwisko mężusia, chociaż jest trudne i zazwyczaj trzeba przeliterowywać :p Ale jest krótsze od mojego, a ja mam długie imię, więc zyski i koszty wychodzą na zero. Poza tym chcę mieć jego nazwisko- będziemy rodzinką. :)
_________________

 
 
roksancia
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 25, 2013 8:27 am   

Ja też przyjmę nazwisko męża. Nie wyobrażam sobie inaczej, w końcu jestem jego kobietą :) Po ślubie wyjeżdżamy na stałe z kraju a jego jest prostsze aczkolwiek i jak ma rz hehe
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 1:43 pm   

Mam takie problem, otóż jestem już po ślubie. Co prawda dopiero 3 dni. w urzędzie podałam nazwisko męża ale nie jestem co do tego przekonana i zastanawiam się nad zmienieniem na dwuczłonowe. Czy wiecie czy da radą to zrobić i czy będzie z tym dużo problemów? będę wdzięczna za pomoc
_________________
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 28, 2013 9:50 pm   

Oczywiście, że po ślubie to nazwisko męża :) Jakoś inaczej nie wyobrażam sobie tego ;)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Sie 29, 2013 4:00 pm   

Za każdym razem bawi mnie jak ktoś pisze "oczywiście" jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie :smile:
_________________
 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 4:57 pm   

roksancia napisał/a:
Ja też przyjmę nazwisko męża. Nie wyobrażam sobie inaczej, w końcu jestem jego kobietą :)

A On twoim mężczyzną, więc nie widzę w tym powodu
M4rcysi4 napisał/a:
Za każdym razem bawi mnie jak ktoś pisze "oczywiście" jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie :smile:

podpisuję się pod tym :)
_________________
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 5:51 pm   

Będę mieć dwuczłonowe nazwisko :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Nie Wrz 01, 2013 5:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kaledonia 


Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2006
Posty: 409
Skąd: już nie Retkinia
Wysłany: Pon Wrz 02, 2013 11:13 pm   

M4rcysi4 napisał/a:
Za każdym razem bawi mnie jak ktoś pisze "oczywiście" jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie

Dokładnie :)

Choć powiem Wam, że podwójne nazwisko też budzi w mojej rodzinie pewne zdziwienie. Jestem z nim odosobniona, ale tak mi się podoba i tak mi łatwiej :D
_________________

ślub cywilny 01.12.2012
 
 
Moniak 

Wiek: 38
Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 61
Skąd: Pabianice / Paryż
Wysłany: Nie Wrz 08, 2013 10:53 pm   

a ja będę mieć podwójne :) polskie (na -wska) i po myślniku męża. Będziemy przynajmniej przez pierwsze lata mieszkać w Paryżu, więc tam będę się przedstawiać z nazwiska męża, a jakby kiedyś w PL, albo kontakty zawodowe z PL, to nazwisko panieńskie :) Poza tym wszystkie dyplomy mam na panieńskie, już wystarczy, ze we FR zobaczą, ze nie z FR a co dopiero z innym nazwiskiem ;) Narzeczony sam mi doradza podwójne, mówi, ze nawet jak biznesowo ktoś będzie mnie chciał gdzies wyszukać, to będzie łatwiej :)
_________________
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 9:45 am   

roksancia napisał/a:
Ja też przyjmę nazwisko męża. Nie wyobrażam sobie inaczej, w końcu jestem jego kobietą
a dlaczego mąż nie przyjmie Twojego - w końcu jest Twoim mężczyzną. Ja mam podwójne.
M4rcysi4 napisał/a:
Za każdym razem bawi mnie jak ktoś pisze "oczywiście" jakby to było jedyne słuszne rozwiązanie :smile:
mnie tez :D
 
 
roksancia
[Usunięty]

Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 4:49 pm   

Ja zrobiłabym furorę w Irlandii przy sprawach urzędowych z nazwiskiem Kaczmarek-Pietrzak :D

Już odpowiadam dlaczego on nie przyjmuje mojego skoro też jest mój... otóż dlatego, że wychodzę spod opieki mojego ojca i teraz opiekować się mną będzie mój mąż zakładamy nową rodzinę ot cała filozofia. Guzik mnie obchodzi czy komuś się to podoba czy nie ja tak chcę i tyle. Narzeczony pytał co ja myślę o tej sprawie i dla niego to było mniej oczywiste niż dla mnie. Zakładam nową rodzinę, chcę żebyśmy my i nasze dzieci mieli nazwisko męża. 8)
 
 
Felenopsis 


Wiek: 36
Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 22
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 5:40 pm   

Ja się zdecyduję na nazwisko męża :) Przez chwile rozważałam dwuczłonowe, ale moje panieńskie jest zbyt długie - człowiek się w rubryczkach nie pomieści :wink:
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 21, 2013 5:14 pm   

Ja też myślałam kiedyś o podwójnym, ze względu na to, że w rodzinie same dziewczyny i linia zanika w tych okolicach z nazwiskiem moim, chciałam w ten sposób przyjemność tacie sprawić i chciałam, żeby dzieci też podwójne miały. Ale moje nazwisko jest długie, PM też krótkie nie jest. Z drugiej strony nasze nazwiska kończą się na -SKA i SKI więc brzmieć miało by to tak jak - SKA -SKA i nie pasuje zupełnie.. więc będzie nazwisko po mężu:)
_________________
Skyler

 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 6:12 pm   

Mam to samo co Skyler - gdybym zdecydowała się na podwójne, miałabym dwa długie nazwiska zakończone na -ska... :)
_________________

 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 6:14 pm   

I co w tym zlego? ;) ja bede miala podwojne i w dodatku inicjaly beda M.M-M. :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Nie Wrz 22, 2013 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia82 


Dołączyła: 28 Lip 2013
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 22, 2013 7:06 pm   

M4rcysi4, Torradora, kaledonia, Ewa_Ewi, dziewczyny....to moje "oczywiście" jest całkowicie subiektywnym i tylko w moim odczuciu słusznym stwierdzeniem. Tak myślałam zawsze, od czasu bycia małą dziewczynką, kiedy na kartkach, gdzieś tam poza wzrokiem innych osób, ukradkiem ćwiczyłam wymyślone podpisy z nowym nazwiskiem. Nie wyobrażałam sobie, że mogłoby być inaczej. Pewnie, że teraz zastanawiałam się nad podwójnym nazwiskiem (bo moim zdaniem to i ładnie wygląda, i w jakiś sposób pozwala na uniknięcie tego "wyrzeczenia się" nazwiska rodowego), ale i tak mi to jednak jakoś nie podchodziło, a poza tym niestety w moim przypadku nie brzmi to ani fajnie, ani łatwo by się tego nie pisało i generalnie byłoby bardzo na siłę, więc tym bardziej to moje (powtarzam DLA MNIE i w moim przypadku) "oczywiście, że po mężu" jest jedynym słusznym rozwiązaniem ;)
_________________


mój dzienniczek :) http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16404
 
 
Skyler 


Wiek: 36
Dołączyła: 08 Sty 2013
Posty: 808
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 28, 2013 10:20 pm   

Sisska, po prostu moje w podwójnym wydaniu mi się nie podoba. Nie brzmi dobrze, ale to i tak nie ma znaczenia. PM nazwisko mi się podoba:)
_________________
Skyler

 
 
vendi 


Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 126
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 03, 2013 12:32 am   

Pewnie, że dwa :) A nadal przedstawiam się swoim chyba, że urzędowo. Za długo byłam sobą, żeby się tak przestawić "nie moim" :P
_________________

Mój dzienniczek :)
Ostatnio zmieniony przez vendi Czw Paź 03, 2013 12:34 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 5:52 pm   

Ewa_Ewi napisał/a:
a dlaczego mąż nie przyjmie Twojego - w końcu jest Twoim mężczyzną.


A moj maz ( przyszly ewentualny ) wlasnie przyjmie moje nazwisko!! i jestem z tego bardzo dumna :)
Po pierwsze lubie swoje nazwisko a po drugie to takie feministycznie postepowe :) i bede mogla wkurzyc te wszystkie zacofane i ograniczone Panie w urzedach :twisted:
 
 
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 6:09 pm   

Ja bede miec podwojne i chcialabym aby dzieci tez mialy podwojne ale o to jeszcze toczymy spor ;)
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 25, 2013 9:50 pm   

ostatnio w zartach spytalam mojego, co by powiedzial, gdybym po slubie zostala przy swoim... odpowiedzial, ze dla niego bez roznicy, bo dzieci i tak beda mialy jego nazwisko :smile: wiec mam teraz dylemat, czy zostac przy swoim czy miec podwojne :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Sisska Pon Lis 25, 2013 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 4:22 pm   

Sisska napisał/a:
bo dzieci i tak beda mialy jego nazwisko

Wiesz, to wcale nie jest takie oczywiste ;) Dzieci też mogą mieć podwójne nazwisko lub Twoje ;) Zależy, którą wersję wybierzecie (jasne, wiem, że najczęściej dzieciaki mają nazwisko ojca :P ).
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 4:56 pm   

ja bym oczywiscie chciala, zeby mialy moje :P (podwojne za dlugie), ale mysle, ze dla faeta to pewnego rodzaju duma, jak dziecko nosi jego nazwisko i nie bede mu tego zabierac ;)
_________________
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 6:14 pm   

Sisska, powiem tak. Wybrałam dwuczłonowe nazwisko... i nawet nie wiedziałam że tylko kłopotów z tym będę miała. Dlatego złożyłam wniosek o zmianę na człon męża i na szczęście się udało. Dlatego, odradzam wszystkim dwuczłonowe - może szpanersko wygląda, ale jeśli nie jesteś naukowcem z górą publikacji, nie posiadasz firmy której szyldem jest Twoje panieńskie nazwisko - nie pakuj się w to, bo więcej kosztuje Cię to zdrowia niż to warte.
_________________
 
 
szaraczarownica 
zgryźliwy tetryk


Wiek: 39
Dołączyła: 15 Mar 2008
Posty: 1429
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 9:04 pm   

koniczynka84 napisał/a:
nawet nie wiedziałam że tylko kłopotów z tym będę miała

Aż mnie zatkało. Jakich?

koniczynka84 napisał/a:
nie pakuj się w to, bo więcej kosztuje Cię to zdrowia niż to warte

Noszę dwuczłonowe nazwisko już ponad 4 lata i jak dotąd sobie chwalę to rozwiązanie.
_________________

 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 9:17 pm   

szaraczarownica, mogłabym napisać to samo. Choć moje druge nazwisko ma jedynie 3 litery, więc tyle co nic :D
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
paulinkaaMU 


Wiek: 37
Dołączyła: 15 Sie 2009
Posty: 1509
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 9:52 pm   

vendi napisał/a:
Za długo byłam sobą, żeby się tak przestawić "nie moim"


U mnie wręcz przeciwnie - mimo, że lubiłam swoje nazwisko, to to "nowe" (po mężu) bardzo szybko "weszło mi w krew" i nawet po kilku miesiącach (no może po roku), jak dzwonił do mnie jakiś konsultant z orange / cyfry i podawał moje "stare" nazwisko na chwilę sie zwieszałam (to przeciez nie ja :razz: !)
_________________


 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl