Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
MAKIJAŻ ślubny dla allergika
Autor Wiadomość
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 3:00 pm   MAKIJAŻ ślubny dla allergika

Zakładam temat, ponieważ będę poszukiwała makijażystki i kosmetyczki. Niestety - jestem alergikiem. Więc zaczynam się powoli rozglądać za makijażystkami, które nie pracują na: INGLOCIE, SEPHORA, MANHATAN, RIMMEL, BELL hypoalergic, ERIS, LOREAL, ponieważ moje oczy nie tolerują tych kosmetyków.

Jest to więc nie lada wyzwanie drogie Panie. Jeśli w tym mieście jest makijażystka, która posiada cienie matowe w swoim magicznym kuferku, bez żadnych drobinek i firm wyżej wymienionych (prawdopodobna przyczyna alergii) to proszę o zostawienie adresu pod postem. Jeśli można przyjść ze swoimi cieniami - byłoby super.
Ostatnio zmieniony przez Gomigo Pią Maj 08, 2015 3:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 4:42 pm   

Mała porada ogólna. Rimmel, Astor, Miss Sporty to firma Coty. Jeśli masz uczulenie na Rimmela, to na Astora pewnie też.
Mimo reklamy, nie jest prawdą, że MS jest hipoalergiczne.
Loreal. Maybelline, Lancome to też jedna firma i częściowo te same fabryki.

Przy wyborze tuszu do rzęs omijaj z daleka wydłużające. Podrażniają nadwrażliwe oczy.
Kosmetyki mineralne są łagodniejsze, więc poleca się je skórze nadwrażliwej i alergikiem, ale nie jest prawdą, że są hipoalergiczne.

Słyszałam, że Cleanic jest hipoalergiczny, ale nie miałam doświadczenia z tą firmą.
Spróbuj w drogerii Revlona. Ale ogólenie polecam La Roche Posay, jeśli chodzi o podkład i tusze.
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 08, 2015 11:19 pm   

Z tuszami nie ma problemu, chodzi o cienie :)
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 7:17 pm   

Jak napisałam wyżej. Jeśli kosmetyczka może zgodzi się umalować cię twoimi kosmetykami, to wypróbuj revlona w drogerii.Wiem, że sporo osób dotyka je palcami, ale po co ci kolejny kosmetyk, którego nie możesz używać. Albo kup na allegro tester. Ja tak robię. :-)
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 7:42 pm   

Polecam Magdę Giszterowicz. Robi piękne makijaże, namiar na Nią znajdziesz na fb. Co do użycia Twoich cieni - wydaje mi się, że nie będzie problemu :)
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 7:58 am   

Cały problem polega na tym, ze alegria wychodzi dopiero po 6 lub 24 h. Jest to całkiem naturalne, ponieważ, przez ten czas nowy kosmetyk wnika w powiekę, po czym dopiero po tym czasie po ponownym nałożeniu albo się organizm sprzeciwia i mówimy o alergii lub nie. Testery odpadają, bo nie zabiorę ich do domu, a zakup testera na allegro też wychodzi cenowo zbyt drogo. Sprawdzałam już tę opcję.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 1:12 pm   

To ostatnia opcja, jeśli nie masz sprawdzonych cieni, spytaj koleżanki, rodzinę czego używają i czy pożyczą ci cienie na kilka dni.
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 1:54 pm   

nie mam znajomych, siostrom daje to co mi nie odpowiada, a ich kosmetyki mi nie pasują, za duża różnica wieku, mama również.
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 2:57 pm   

Niestety również ci nie pomogę, bo używam firm, które wymieniłaś jako uczulające.
 
 
Alzacja 

Wiek: 39
Dołączyła: 28 Lip 2015
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 25, 2015 3:53 pm   

Też jestem alergiczką, dlatego umalowana zostałam moim podkładem (Clinique - polecam!). Nie zgodziłam się na spryskanie twarzy fikserem.

Porozmawiaj z kosmetyczką, na pewno pozwoli Ci przyjść z własnymi cieniami.
 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 16, 2016 2:57 pm   Żadna makijażystka nie chce pomalować alergika

DZIEWCZYNY robi się mały problem, ponieważ nie mogę znaleść makijażystki. Jak na razie odpowiedziało mi 50 osób na NIE! Koszmar. Jest mi bardzo przykro i smutno zarazem. Mało tego myślałam że moja bardzo długo znana koleżanka będzie mnie czesać, ale nie odzywa się do mnie od początku lutego. Nie wiem, może nie ma czasu, ale wydaje mi się to dziwne, ponieważ jak ja nie mam czasu rozmawiać, to najpóźniej do 3h oddzwaniam do osoby. A tu po pięciu próbach w rożnych dniach i porach cisza. Powiedziałam że 6 raz nie zadzwonię. A że i mój luby się chciał do niej na cięcie umówić - nie odbiera. Dziwne. Nie wiem co zrobić, bo miałam ją prosić na wesele. Poszukuję więc również fryzjerki. Koszmar koszmarów.

Znacie jakieś makijażystki które nie boją się alergii i są niedrogie? Moje siostry uważąją że to nie jest problem, bo przecież można zakupić cienie, podkłady i sprawdzić w ciągu trzech dni czy jest alergia... nie ważne że jak wystapi to owe pudry, cienie i tusze lądują w koszu i mocno uszczuplonym budżetem. A propo - czy ktoś uwielbia cienie Yves Rosher ? Mam 2 sztuki do sprzedania, ja płaciłam po 32 zł za jeden, sprzedam za 20. Mam alergię, pomalowałam oczy trzy razy.
 
 
mspp 


Wiek: 33
Dołączyła: 27 Gru 2015
Posty: 165
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Mar 16, 2016 9:34 pm   

Gomigo, nie rozumiem z czym masz problem i o co taka afera, masz skórę jaką masz, nie masz wyjścia i musisz przetestować wszystko wcześniej sama, nikt tego za Ciebie nie zrobi, z czym wiążą się niestety setki stówek wywalonych w błoto. Chcesz mieć śliczny makijaż ślubny czy nie? Jeśli tak to się odważ, wyluzuj i czytaj dalej.

1 - Makijażystki - Podejrzewam, że zadawałaś złe pytania stąd tyle negatywnych odpowiedzi, wystarczy że będziesz się pytać czy robią makijaż mineralny. Tak samo się utrzymuje, inaczej się go nakłada, nie uczula przeważnie, troszkę gorzej wygląda na zdjęciach. Chyba, że uczulają Cię same minerały w sobie, a minerały zawiera każdy kolorowy kosmetyk, w mniejszym bądź większym stopniu. Kup sobie próbkę cieni annabelle minerals, dowolną, sprawdź na powiece.

2 - Co więcej powiem Ci że możesz go całkowicie pominąć, wystarczą piękne, wachlarzykowe, sztuczne rzęsy plus domowy (jest mnóstwo tutoriali jak zrobić własne nie uczulające kosmetyki do makijażu) cień do powiek (jeden odcień) by wyczarować super makijaż oczu.

3 - Inna kwestia, że alergię można oszukać stosując odpowiednią bazę, najlepiej silikonową, ona działa osłonowo na twarz, na powieki jej nakładać nie wolno, ale jest milion innych baz do powiek, które też Ci osłonią skórę dookoła oczu.
_________________

Relacja z naszego ślubu 11.06.2016
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Mar 16, 2016 10:06 pm   

Przyczyną odmów, może być też to, że nie mają już terminów. Większość polecanych tu na forum ma już na sierpień zapełnione terminarze :(
_________________


 
 
Gomigo 


Dołączyła: 08 Maj 2015
Posty: 224
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 20, 2016 5:16 pm   

Próbka 3 cieni na allegro jest po 48 zł z przesyłką. Troszkę drogo takie sypki proszek to jest, nie wiem czy jest matowy czy błyszczący czy półmat. Nic całe szczęście że w tą środę będę przy okazji siostry manicure miała makijażystkę z tymi cieniami to zobaczę je na żywo. To czy robią makijaż mineralny nie gwarantuje że nie będę miała alergii. A za pomysł zrobienia własnych cieni - wielkie dzięki - nie wiedziałam że tak można.
 
 
Basia03Jagodowa 

Dołączyła: 17 Maj 2023
Posty: 1
Skąd: Kalety
Wysłany: Sro Maj 17, 2023 9:09 am   

Dla osób z alergią, ważne jest wybranie hipoalergicznego i bezpiecznego makijażu ślubnego. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnego wizażysty, który specjalizuje się w makijażu dla osób o wrażliwej skórze. Warto również przeprowadzić próbny makijaż i przetestować produkty przed wielkim dniem, aby uniknąć potencjalnych reakcji alergicznych i cieszyć się pięknym wyglądem na całą uroczystość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl