Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Łódź, cz.1 - Restauracje
Autor Wiadomość
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 22, 2010 10:02 am   

szakilka napisał/a:
Ja zdecydowanie polecam łódzkie Bierhalle


ja tez :) moj Malz zawsze je tam golonke, a ja testuje, zwlaszcza sezonowe menu, przepyszna byla watrobka na kurkach, tagliatelle ze szparagami, no i wspomniana kanapka tez jest super :)

a do ganesh musze sie tez w koncu wybrac, bo chodzi za mna od jakiegos czasu, a i jest jeszcze Buddha bodajze kolo dawnego Capitolu, moze ktos tam byl?
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
Ostatnio zmieniony przez justinaa Pią Sty 22, 2010 10:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mavika 

Dołączyła: 17 Wrz 2009
Posty: 80
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 13, 2010 6:18 pm   

czy czarny staw jest jutro otwarty?
_________________
nasz dzienniczek http://www.forum.wesele-l...p=344184#344184
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pią Paź 01, 2010 7:38 pm   

dołączam jeszcze do polecanych Anatewkę :) pycha :) klimat super :) ceny w sumie spore ale do przeżycia :)
_________________
 
 
Sabina.K 

Wiek: 45
Dołączyła: 05 Maj 2011
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 9:09 pm   

Restauracja Polska na Piotrkowskiej naprawdę godna polecenia :)
_________________
Bierz życie jakim jest
 
 
MałaMi 


Dołączyła: 14 Kwi 2011
Posty: 355
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 05, 2011 11:56 pm   

Polecam bardzo Manekin na ul. 6 sierpnia (zaraz koło Piotrkowskiej) - jest to naleśnikarnia o bardzo bogatym menu. Serwują nie tylko wiele typów naleśników (na słodko, wytrawne, ziemniaczane czy zapiekane z serem) ale także wariacje na temat naleśników - np. lasagne naleśnikową czy sałatki z naleśnikami. Jadłam tam już kilka razy, i za każdym razem najadłam się do syta smacznego jedzenia. Co więcej, ceny nie są jakoś specjalnie duże (naleśniki w wersji obiadowej którymi ja się najadam są już od ok. 8 zł, a herbata - tu miłe zaskoczenie - 3,50 zł). Wystrój ładny, lokal spory i z dużą ilością zakamarków.
_________________


Mój dzienniczek: http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=13295
 
 
olivka_ja
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 06, 2011 8:23 am   

ja też dołączam się do pozytywnych opinii o Sioux, bardzo lubimy to miejsce a potrawy mają naprawdę smaczne:)
jeszcze bardzo lubię Siestę na Piotrkowskiej, każda potrawa jest tam w 3 różnych wielkościach a oprócz tego są fajne zestawy, idąc ze znajomymi można właśnie je zamówić i każdy może popróbować czegoś dobrego (jedyne co jest tam nie smaczne to kurczak) naprawdę polecam :)
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 14, 2011 9:58 am   

Podzielam opinię Małej Mi... tylko tam zawsze ciężko się na coś zdecydować : ) tyle tego! :wink:
 
 
ola_82 


Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 158
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:00 am   

MałaMi napisał/a:
Polecam bardzo Manekin na ul. 6 sierpnia

ja również! pychota, naleśniki bardzo smaczne a ja ostatnio skusiłam się na żurek - pychota, podany w chlebie :) a mój narzeczony wziął sobie chłodnik i też zachwycał się nim do końca dnia ;)
lubię też jedzonko w Czarnym Stawie i w Młyńcu na widzewie
_________________
 
 
anka_lodz 

Dołączyła: 29 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: łódź
  Wysłany: Pon Sie 29, 2011 9:41 pm   polecam restauracje CYKADA

Witam
przed chwilka znalazlam wasze forum i chcialam sie podzielic swoja opinia... sluchajcie najsmaczniejsza polska kochnia jest oczywiscie w "Cykadzie", szczerze polecam.. zgadzam sie tu z opinia Opium, ceny bardzo przystepne a serwis na rewelacyjnym poziomie, absolutnie nic do zarzucenia.. w zeszlym roku po "probnym" rodzinnym przyjeciu:) tj chrzcinach dziecka mojej siostry, zorganizowalismy z mezem nasze przyjecie weselne, nieduze bo na 45 os, ale bylo super, wszyscy swietnie sie bawili, byli urzeknieci wnetrzem lokalu i co najwazniejsze jedzeniem.. nigdzie nie zjecie takiego rosolu- zapewniam:) slyszalam ze organizuja duzo wieksze wesela w salach klubu nauczyciela.. nie znam tej sali ale wiem ze miesci sie w zabytkowej kamienicy wiec musi byc ladna, no i najwazniejsze: jedzenie z Cykady.. szczerze polecam.. i mam nadzieje ze komus pomoglam:)) pozdrawiam
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 2:34 pm   

polecam:

- Pepe Verde (na rynku w Manufakturze)
- Chłopskie jadło
- Wok
- Esplanada

Kiedyś byłam też w l'Ecru (też na rynku w Manufakturze, francuska). Drogo, bo obiad dla 2 osób wyniósł prawie 500zł, ale było pysznie :) Nie wiem, czy to jeszcze istnieje.

Nie jestem zachwycona jedzeniem w Anatewce. Mój mąż dostał zimną kaczkę, a ja łososia z frytkownicy. Trochę lipa, a szkoda, by wystrój przepiękny :)
 
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 2:49 pm   

cammillka napisał/a:
Nie wiem, czy to jeszcze istnieje.

L'ecru już nie istnieje,chyba jakoś w czerwcu br. się zlikwidował.
_________________
 
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 19, 2011 3:40 pm   

cammillka napisał/a:
Nie jestem zachwycona jedzeniem w Anatewce. Mój mąż dostał zimną kaczkę, a ja łososia z frytkownicy. Trochę lipa, a szkoda, by wystrój przepiękny :)


A ja z mężem i ze znajomymi wprost odwrotnie. Nam w Anatewce bardzo smakuje i nigdy nie dostaliśmy nic zimnego a jemy tam dość często. Zarówno na runku Manu jak i koło Piotrkowskiej. Ostatnio mój brat zachwycał się zupa grzybowa - powiedział że ja u mamy w domu :)

Esplanada jak najbardziej ok, tylko nie polecam tam sałatek - raz zamówiłam - bez smaku i mało świeże pomidory. Za to drugie dania i zupy ok.

Byliśmy w polecanej Cykadzie - faktycznie bardzo smacznie :)
_________________

 
 
demonka 


Dołączyła: 24 Sty 2012
Posty: 564
Skąd: Zgierz/Łódź
Wysłany: Czw Sty 26, 2012 3:27 pm   

moja ulubiona: The Mexican w Manufakturze :) świetny wystrój i klimat, pyszne jedzenie, oryginalnie podane, ostatnio nawet dostaliśmy fartuchy, żeby się nie pochlapać sosami :D
_________________
 
 
beka85 

Dołączyła: 26 Gru 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 1:17 pm   

ja polecam wszystkim restauracje Bella Napoli (nie jestem pewna czy tak się pisze) - włoska knajpa w Manu, niedaleko Sfinksa

Knajpkę prowadzi Włoch i bardzo dba o jakość potraw, czasem sam przygotowuje potrawy...

mówię Wam jak zamówiłam pizzę z pesto, szynką parmeńską i rukolą to myślałam że umrę z rozkoszy :twisted: do tego podają tak pyszny sos czosnkowy - rozpływa się w ustach! i oliwę ostrą mniaaam

bardzo dobre jadłam tez makarony i zuuupy, brokułową i pomidorową... juz się nie mogę doczekać jak tam znowu pójdę

w tej restauracji jest jedzenie naprawde dobrej jakości, bo przepraszam ale dla mnie taki Sfinks, albo Mexicana to bardziej bary szybkiej obsługi. do tego te kelnerki w Mexi
canie z brzucholami i pępkami przy talerzu, nie dziękuję

naprawdę polecam Wam dziewczyny Bella Napoli :) nigdzie nie jadłam tak pysznej włoskiej pizzy :)
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 2:27 pm   

Ja ZDECYDOWANIE NIE POLECAM :evil: La Vende - na rynku w Manufakturze.
Ładny wystrój i na tym koniec. Stoliki stoją jednak zdecydowanie zbyt blisko siebie, kobieta, która siedziała przy sąsiednim stole była bliżej mnie niż mój mąż, który siedział po drugiej stronie stołu. O swobodnej rozmowie nie ma więc mowy, nie podsłuchując sąsiadów i tak wie się wszystko o czym mówią. :roll:
Porcje były takiej wielkości (raczej "mniejszości"), że moje oczka wyglądały jak 5 zł. :o Podobnie u moich sąsiadek, bo czułam się jakbyśmy siedzieli przy jednym stole z racji bliskości, więc nawet nie patrząc w tamtą stronę widziałam ich menu. :-?

Ale najgorzej było jak dostaliśmy letnie latte macchiatto! :zly: Bleee!

Miałam reklamować, ale stwierdziłam, że nie będę sobie nerwów psuć i obiecałam sobie i mężowi, że nigdy już tam nie pójdziemy oraz że wyrażę przynajmniej na forum moją opinię. ODRADZAM!
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Nie Mar 04, 2012 9:20 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 12, 2012 3:41 pm   

Moja opinia na temat kilku restauracji:
-Veroska na Traugutta- węgierska, ale dostępne są również dania innych kuchni. Wszystko bardzo dobre, świeże, fajnie podane i duże porcje. Pyszna zup rybna, tatar z łososia, polędwiczki w sosie serowym. Bardzo miła obsługa, ogólnie bardzo polecam.
-Browar the Brasil na Traugutta bądź w Manufakturze- obsługa ok, trochę się czeka,ale tam jest zawsze dużo ludzi. Jedzenie przynajmniej to które my jedliśmy bardzo dobre- kluseczki w sosie mięsno-grzybowym, pierś z kurczaka z mozarellą i suszonymi pomidorami,wątróbka itp Ceny ok,także również polecam.
-Angelo na 6 sierpnia- jeśli ktoś się wybieram tam na mule albo krewetki to polecam,świeże i pyszne,zwłaszcza krewetki w pomidorach. Natomiast reszta dań nas nie zachwyciła,porcje średnie.A no i lody w bezie pycha. Podsumowując na te ceny (wysokie) spodziewaliśmy się czegoś lepszego.
-Pepe Verde Tawerna w Manufakturze- tam chodzimy tylko na dwa dania- penne ze szpinakiem i polędwiczki po tajsku, oba dania bardzo dobre. Minus dość długi czas oczekiwania mimo niewielu gości. Ceny ok.
-Gejsza Sushi na Kościuszki- mój faworyt sushi w Łodzi, pyszne i świeże.
-Ganesh na Piotrkowskiej- typowo indyjskie jedzenie, smaczne ale szału nie było. Jeśli ktoś lubuje się w takiej kuchni to myślę,że może smakować. My smakoszami nie zostaliśmy.
-Locanda na Traugutta- bardzo polecam. Jedzenie świeże i pyszne, makaron robią sami, wszystko świetnie doprawione. Gnocci ze szpinakiem czy tagiatelle z oliwą i krewetkami były wyśmienite.Deser z malinami również. Porcje w sam raz,miła obsługa, ogólnie rewelacja.
-Esplanada na Piotrkowskiej- każdy bardzo głodny się tam naje:) Porcje bardzo duże,jedzenie polskie ale nie tylko. Bardzo dobre krewetki w oliwie z czosnkiem, sznycel wielkości małej pizzy,szaszłyki i ogólnie bardzo dobre mięsa. Dość szybka obsługa,miła, ceny bardzo fajne. Każdy gość z rachunkiem dostaje kieliszek przepysznej nalewki wiśniowej:)Minus kapela przygrywająca na żywo, przez co momentami za głośno,ale jedzenie to wynagradza:)
_________________
 
 
asiaj2001 

Dołączyła: 02 Sie 2010
Posty: 206
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 08, 2012 2:54 pm   

ja bardzo polecam Manekin na ul. 6 sierpnia - tam serwują naleśniki itp. pychota i tanio :)
w esplanadzie też byłam i pychota jest u nich tzw. szpada :)
_________________




 
 
wiosna 

Dołączyła: 27 Mar 2008
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 10:33 am   

W Manekinie byłam kilka razy, rzeczywiście smacznie ale mam wrażenie że naleśniki wytrawne wszystkie smakują tak samo tzn. do każdego rodzaju i smaku dodają te same przyprawy i w sumie smaki są bardzo podobne.
Ale moge polecić restaurację Green Way, po każdym obiedzie mam świadomość, że zjadłam coś zdrowego.
 
 
grejpfrut 


Wiek: 36
Dołączyła: 25 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 12:07 pm   

Ja jestem wielką fanką Manekina :) A ostatnio jadłam też w innej naleśnikarni i było bardzo smacznie! Amatorom naleśników polecam wyszukanie ich strony w googlach i przejrzenie menu.

Naleśniczówka na Nowomiejskiej 12

Dowożą też (w zależności od dzielnicy od 4 do 6zł) jedzonko do domu.
 
 
oreska 


Dołączyła: 17 Maj 2011
Posty: 293
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 13, 2012 4:07 pm   

grejpfrut napisał/a:
Naleśniczówka na Nowomiejskiej 12

bywam i potwierdzam, że pyszne :)
 
 
ola88 
Żona ;)


Dołączyła: 20 Lip 2009
Posty: 2026
Skąd: Tu i tam ;)
Wysłany: Wto Wrz 04, 2012 9:54 pm   

My ostatnio byliśmy w " La Vende " :) podobało nam się, jedzenie przede wszystkim bardzo smaczne (zwłaszcza glazurowana marchewka :smile: )- na początku myślałam że jest mało, ale to takie złudzenie ( bo duży talerz :D ) zjeść tego nie mogłam :) , bardzo miła obsługa, przyjemny wystrój i jeśli usiądzie się przy odpowiednim stoliku to na pewno nie można narzekać na brak miejsca :) na pewno tam wrócimy
_________________
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 09, 2012 9:11 pm   

W ocenach 0-10

Zielony Chrzan - póki co jedliśmy tylko w Porcie, w nowej lokalizacji jeszcze nie byliśmy :) Z powodu promocji na grouponie, konkursie na fb itp. jedliśmy tam często... czasem na prawdę było bardzo smacznie a czasem średnio, więc daję 5

Tokyo Sushi - zawsze przepyszne sushi, minusem jest dziwne menu (ciężko wybrać fajny zestaw) - 7

Ato Sushi - ryby co prawda tam nie jadłam (ciąża), ale zestaw wegetariański fajny, miłe zaskoczenie, że było więcej kawałków niż w menu oraz niespodzianka od kucharza - gunkan z malinami (ryż, świeże maliny, algi) - bałam się ruszyć, a okazały się fenomenalne :smile: - 7 (ocena taka, bo nie wiem jak ryby)

Wook - ten w Silverze - jak dla mnie okropne jedzenie, najsmaczniejszy był chyba cytrynowy napój lodowy (chociaż miętowy P. smakował i wyglądał jak ludwik) - 1

Ganesh - niezłe, ale nie powala, porcje małe i dość drogie - 5

Browar de Brasil - na Traugutta - jedzenie naprawdę niezłe, porcje duże... no i nasze ulubione piwo miodowe - 8

The Mexican - naprawdę dobre jedzenie, chociaż na festiwalu smaków było to nasze największe rozczarowanie - 6

Manekin - pierwszy raz jedliśmy w tej naleśniakrni w Toruniu i byliśmy zachwyceni, jak dla mnie pyszne naleśniki - 8

Polka - raczej nas rozczarowała, najlepsze ze wszystkiego okazały się przystawki - pasta z makreli (czekadełko) i śledź pod pierzynką, moje pierogi były bardzo średnie, z golonki ponoć najlepsza była kapusta, kaczka też taka sobie, ciasto czekoladowe mega przeciętne... jeśli kiedyś tam jeszcze pójdę to tylko na śledzia i chlebek z pastą z makreli... aha na minus dodatkowo ceny, zupełnie niewspółmierne do porcji - 4

Varoska - całkiem smaczne węgierskie jedzonko, porcje spore - 8

Czarny Staw - bardzo się popsuł niestety...2 razy dostaliśmy zimne jedzenie, a słynne placki ziemniaczane ociekały tłuszczem...więcej w to miejsce raczej już nie pojedziemy - 2

Montenegro - jedzonko bałkańskie, smaczne ale bez rewelacji - 6

Analogia - zupełnie nas nie zachwyciła, specyficzne smaki (cymes) ale nie dla naszego podniebienia - 2
_________________
Ostatnio zmieniony przez asia7 Nie Wrz 09, 2012 9:16 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
nowinka11 

Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 1
Skąd: Karaków
Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 11:12 am   

Mi bardzo smakuje jedzenie w "raz na wozie" jednak to rzecz gustu, kto co woli :)
 
 
cotumka 


Wiek: 34
Dołączyła: 01 Kwi 2010
Posty: 1142
Skąd: Beauty Bałuty
Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 7:50 am   

asia7 :o ja uwielbiam Wooka w Silverze! Często tam bywalismy i ani razu się nie rozczarowaliśmy, więc dla mnie wielkim zaskoczeniem jest to, co piszesz... Co prawda ostatnio byliśmy tam może 2-3 miesiące temu, to jednak jest kawalek czasu, moze od tej pory cos sie zmienilo.....

Ja za to mogę z czystym sumieniem polecic Anatewkę (na 6 sierpnia).
Chodzimy tam na każdą rocznicę :smile:
co prawda jest to specyficzna żydowska restauracja, nie każdy lubi takie klimaty... Ale kaczka z jabłkami, polędwiczka w sosie grzybowym, zasmażana kapusta z kminkiem- coś fenomenalnego! ;) daję 9/10, ale tylko dlatego, że ceny nie pozwalają mi bywać tam częściej ;)

oprócz tego moja ukochana Esplanada! Porcje są tak wielkie, że ciężko je samemu zjeść... średnia cena obiadu to około 20-25zł (za taką wielkie porcję), więc niedrogo. Do rachunku powyżej 50zł dostalismy na koniec po kieliszku wiśniówki ;) nie przepadam za masowo produkowanym piwem, wolę piwa z małych, regionalnych browarów, ale takich tam nie dostanę, więc za to minusik ;) moja ocena 8,5/10 ;)

[ Dodano: Wto Wrz 11, 2012 9:01 am ]
aha, no i
asia7 napisał/a:
Ganesh - niezłe, ale nie powala, porcje małe i dość drogie
.
Ja uwielbiam indyjskie żarcie, dam się za nie pokroić i zapłacę każdą cenę :smile:
Mnie powala, zwłaszcza baranina na ostro, grillowany kurczak masala i piwo Jogi :smile:
moja ocena to 9/10 ;)
_________________
 
 
Justyna_86 

Dołączyła: 23 Lut 2010
Posty: 12
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 9:26 pm   

Bellanapoli restauracja w manufakturze, nie jest tanio ale smacznie. Włoskie makarony są tam przepyszne.
 
 
ZoltyTulipan 


Wiek: 35
Dołączyła: 04 Maj 2012
Posty: 1217
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 15, 2013 11:28 pm   

A z naszych ulubionych restauracji na pewno na pierwszym miejscu jest Cud Miód :) Uwielbiam ich jedzenie, a porcje mają takie, że nawet jednej nie jestem w stanie zjeść:) Myślę, że ceny są w miarę przestępne dlatego też za każdym razem gdy nam się nie chce gotować chodzimy tam :) Powinniśmy już mieć chyba kartę stałego klienta :)

Oprócz tego uwielbiamy pizzę z Pepe Verde i gdy wychodzimy z kimś na piwo to właśnie przeważnie tam :) Raz jedliśmy makarony i też były bardzo dobre :)

Poza tym raz na jakiś czas The Mexican, też złego słowa powiedzieć raczej nie mogę :)

Z restauracji których jestem rozczarowana na pewno Sioux - dostaliśmy tam zimne jedzenie i nie to które zamawialiśmy, a ceny policzono za zamówione (drożej) - więcej tam nie pójdziemy na pewno.

Anatewka liczyłam po opiniach na smaczniejsze jedzenie. Czarnina nie moje smaki totalnie, nasza domowa zdecydowanie lepsza :)

Polka Magdy Gessler, również rozczarowanie, na posiłek czekaliśmy godzinę czasu. Mi osobiście również nie smakowało i to automatyczne 10% napiwku do rachunku. Jak dla mnie to powinno zostać w gestii klienta.
_________________
 
 
scrolly 


Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 09, 2013 11:35 am   

Polecam włoską Restaurację Marcello w manufakturze w Łodzi pod patronatem Magdy Gessler. Szczególnie wyjątkowa pizza z sosem śliwkowym - super!

stanowcze nie dla fast foodów... przepraszam kochane forumowiczki, ale tylko wyjątkowa sytuacja by mnie zmusiła do zjedzenia w sfinksie czy wok-u.
_________________
jak wybrać idelaną datę?
 
 
samanda 

Wiek: 36
Dołączyła: 17 Kwi 2013
Posty: 12
Skąd: Zduńska Wola
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 1:58 pm   

Ja miałam okazję często jeść kanapkę kebab na piotrkowskiej w Kebab HOUSE :) Po imprezie w tygodniu o 4 rano zdarzało się odwiedzanie tego miejsca i naprawdę bardzo duże i dobre porcje :)
 
 
mynia_89 


Wiek: 34
Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 179
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 7:21 pm   

My byliśmy niedawno w restauracji " La Vende w Manufakturze. Bardzo dobre jedzenie, winko i wszystko w przystępnych cenach. Dodatkowo kelnerzy proponują spróbowanie przystawek, które stoją na oddzielnym stole na sali, różne pasty do chleba, oliwki itp w gratisie :) Także z czystym sumieniem możemy polecić :)
_________________
 
 
ati 

Wiek: 39
Dołączyła: 13 Mar 2010
Posty: 217
Skąd: łódz
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 8:13 pm   

Ja polecam KAMARI grecka resteuracja fajny klimat jedzonko super polecam musake i chałwe z lodami ;)
_________________
ati
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Pon Kwi 29, 2013 8:48 pm   

MEG MU na Piotrkowskiej :) na prawdę oryginalne dania :) ostatmio skusiłam się na afro burgera (z jajkiem sadzonym i arbuzem) :) a frytki z patatów - "pyszota"

Drukarnia też na Piotrkowskiej- pieką tam pyszny chlebek :) - pół dziewczyn ode mnie z pracy się tam zaopatruje bo mamy rzut beretem :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez kakonka Pon Kwi 29, 2013 8:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CałaWymalowana 

Dołączyła: 25 Kwi 2013
Posty: 23
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Maj 06, 2013 7:44 am   

Soplicowo jest jednym z najbardziej stylowych miejsc w Łodzi. Pałacyk świetnie się prezentuje (na zewnątrz i w środku) – prawie tak dobrze jak jedzenie na talerzach. Uwielbiam ich gęsinę. Palce lizać.
 
 
bettyB 

Dołączyła: 19 Maj 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 19, 2013 7:41 pm   

najlepsza na wieczorny wypad z koleżankami jest Mexicana
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Maj 21, 2013 9:24 pm   

Ja gorąco polecam Big Betty w Maufakturze na rynku oraz Affogato przy Piotrkowskiej.
 
 
Ewa_Ewi 

Dołączyła: 15 Cze 2011
Posty: 455
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 22, 2013 12:28 pm   

Ja uwielbiam Manekina, tajską Hot Spoon w Manufakturze, swojską Cud Miód na Włokniarzy. a z "wyższej polki" Revelo na Wigury mmmmmm
 
 
bengai88 

Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 6
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 2:13 pm   

A Big Betty i Affogato to jaka kuchnia jest? :)

usunęłam podpis. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Nie Lis 22, 2015 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pon Cze 17, 2013 2:17 pm   

bengai88, Big Betty to kuchnia angielka,ale przepyszna. Affogato, coż znajdziesz tam steki, makarony, karta nieduża acz bogata w smaki. Myślę,że menu jest na stronie
 
 
alamakota 


Wiek: 42
Dołączyła: 02 Lip 2011
Posty: 129
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 11:58 am   

Dziewczyny, chcemy się wybrać na kolację urodzinową (moją) z mężem i zastanawiam się gdzie w manu najlepiej zjeść coś dobrego i w miarę taniego, żebyśmy nie wylądowali na pizzy czy kanapkach ;)
Jaki lokal polecacie?
_________________

 
 
troszka88 


Dołączyła: 14 Wrz 2011
Posty: 1395
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 12:01 pm   

alamakota, cały wątek jest temu poświęcony, może cofnij się kilka stron wcześniej a poznasz opinię na temat różnych lokali i coś wybierzecie :)
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 12:57 pm   

my ostatnio wybraliśmy się na obiad do restauracji tajskiej Hot Spoon w Manufakturze

jeśli ktoś lubi taką kuchnię (a my uwielbiamy tajską, indyjską i im ostrzej tym lepiej) to bardzo polecam!
ja zamówiłam zielone curry z kurczakiem i jako sam kurczak to rewelacji nie było ale w połączeniu z sosem - bajka!
mąż wziął wołowinę i była bardzo smaczna, mięciutka rozpływała się
kelner który nas obsługiwał był bardzo miły i miał wiedzę, opowiadał o prawie wszystkich daniach, na co zwrócic uwagę i fajnie że podpowiedział aby dodatkowo do naszych dań zamówić porcje ryżu bo dzięki niemu smakowało jeszcze lepiej
na danie główne czekaliśmy około 10min także tempo błyskawiczne... jeszcze czekając na zamówienie dostaliśmy przekąski prażynki z sosem sojowym
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
karoosia 

Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2013
Posty: 108
Skąd: łódź
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 7:51 pm   

nie byłam w Hot Spoon ale po tej recenzji na pewno się wybiorę. Jadłam w Istanbul Tajmahal i bardzo mi smakowało. Musze przyznać, że po przystawce byłam już pełna więc dania głównego trochę skubnęłam.
Natomiast zastanawiam się czy ktoś był w restauracji NoBo przy Włókniarzy. Podobno serwują kuchnię kuchnię molekularną...
_________________
KAROOSIA
 
 
KaMika 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 755
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 11:31 am   

Ja również polecam Manekin na 6 sierpnia ;) bardzo dobre naleśniki, duży wybór ;) często trzeba czekać na stolik, ale jak dla mnie warto.

Ganesh byłam tam z moim M. ponieważ to jego ulubiona kuchnia ... Smakowało mi, co prawda wiedziałam, że będzie ostro, ale nie, że aż tak ;) ale jedzenie smaczne.

Teraz wybieramy się w sobote do greckiej Kamari i nie wiemy czy warto ;)
_________________

Kochamy Cię Klaudusia <3
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 12:26 pm   

Dla mnie numerem jeden jest Manekin. Kocham naleśniki.
Ostatnio byłam w Ceskim Filmie. Pyszne jedzenie. Brakowało nam jedynie haluszek, ale zastąpiliśmy je innymi pysznościami. Ale najlepsze było na koniec. Cudowny strudel. Ciasto inne niż wiedeńskie (był biedniejszy), ale za to identyczny sos waniliowy. Od kilku lat szukałam namiastki Wiednia i w Ceskim Filmie go znalazłam. Zdecydowanie polecam.
 
 
niusia 


Dołączyła: 05 Paź 2012
Posty: 209
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Wto Sty 14, 2014 12:43 pm   

cotumka napisał/a:
Ja za to mogę z czystym sumieniem polecic Anatewkę (na 6 sierpnia).
Chodzimy tam na każdą rocznicę co prawda jest to specyficzna żydowska restauracja, nie każdy lubi takie klimaty...Ale kaczka z jabłkami, polędwiczka w sosie grzybowym, zasmażana kapusta z kminkiem- coś fenomenalnego!


Anatewka - polecam ;) Jedliśmy pyszną rybę w warzywach, wątróbkę z czekoladą i truflami, pychota! A wspomniane polędwiczki w sosie grzybowym - niebo w gębie! :smile: Do tego smaczne są kluski z cebulką, które podają zamiast ziemniaczków.
_________________
Ostatnio zmieniony przez niusia Wto Sty 14, 2014 12:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Andzia084 

Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 14
Skąd: wyszukiwarka
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:07 am   

W Anatewce polecam zupę grzybową - uwielbiam :)
 
 
Kasioludek 

Dołączyła: 23 Lip 2008
Posty: 29
Skąd: Koluszki
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 9:51 pm   Pycha!

Ciągoty i tęsknoty przy Wojska Polskiego!
Polecam! :-)
 
 
skrzat 


Wiek: 35
Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 31, 2014 4:20 pm   

Potwierdzam opinię o Hot Spoon - obłędna! Wołowinka mięciutka i rozpływająca się w ustach, ale moim faworytem jest kaczka w czerwonym curry z ananasem, liczi i mleczkiem kokosowym mmmmm.... :dreaming:
_________________
 
 
Grazyna90 


Wiek: 33
Dołączyła: 26 Sty 2014
Posty: 5
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 01, 2014 9:08 am   

Ciągoty i tęsknoty bardzo lubię za klimat i to, że mam blisko.
Moją ulubioną restauracją jest Kamari. Pyszne greckie jedzenie, przemiła obsługa i super wystrój sprawiający, że można poczuć się jak w Grecji. :D
Ostatnio zmieniony przez Grazyna90 Sob Lut 01, 2014 9:08 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Klareczka 


Dołączyła: 23 Lut 2014
Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 10, 2014 8:27 pm   

W manufakturze polecam Tawernę Pepe Verde i ich pyszne carpaccio wołowe (nawet lepsze niż w renomowanym Marcello), cudowne polędwiczki po tajsku na rukoli, a do tego pieczone ziemniaczki :cool: , pycha! i za dość niską cenę :)

NoBo - Restauracja Kolory Wina - kuchnia bardzo dobra, kucharze znają się na rzeczy! Smaki dobrane perfekcyjnie, a do tego podane przecudownie. Cieszy podniebienie i oko (ale nie portfel). Na pewno chodzilibyśmy tam częściej, gdyby nie wystrój, który średnio nam odpowiada :razz:

Anatewka - dla mnie super :) ! szczególnie na 6 sierpnia ma klimat - nie wiem czy jeszcze podają, ale na mnie największe wrażenie zrobiło kacze udo w wiśniach (po prostu cymes :razz: !)

Natomiast NIE POLECAM Mare e Monti przy ul. Wigury - kuchnia średnio włoska, ceny wysokie, smaki kiepskie, kelnerzy chyba łapani na ulicy :roll: - problemem dla nich było nawet przyniesienie sztućców przez podaniem jedzenia... Dla mnie dramat.

Powodzenia w szukaniu dobrych smaków :)
 
 
karinalodz 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Mar 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 13, 2014 4:52 pm   

Anatewka na 6 sierpnia faktycznie jest fenomenalna, natomiast ich lokal w Manufakturze średnio bym polecała... Zdecydowanie różni się od tamtego.

Ktoś wie może czy Sherlock Holmes został zamknięty??
Ostatnio zmieniony przez karinalodz Czw Mar 13, 2014 4:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl