Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Złoto białe, żółte czy łączone?
Autor Wiadomość
kochecka 
żona i mama


Dołączyła: 16 Mar 2007
Posty: 1652
Skąd: z daleka
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 7:45 pm   

My jestesmy tradycjonalistami więc pewnie będzie żółte
_________________
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 11, 2007 8:05 pm   

my tez żółte :lol:
 
 
 
asia84 
żonka

Dołączyła: 10 Lut 2007
Posty: 819
Skąd: Łodź
Wysłany: Czw Kwi 12, 2007 5:07 pm   

my jeszcze nie wiemy. na początku byliśmy za łączonymi, ale same żółte też są bardzo ładne :)
_________________


19 lipiec 2008 nasz dzień :)


Magia, która nas otacza sięga gwiazd...
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 1:03 pm   

Łączone wyglądają efektownie. Jest z nimi tylko jeden problem - nie da się ich powiększyć, ani zmniejszyć, bo kolory się zleją. Mój znajomy nosi obrączkę większą o 1 rozmiar, żeby w przyszłości - jeśli zgrubieją mu palce - nie musieć jej powiększać. Póki co musi uważać, żeby jej nie zgubić :)
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 10:51 pm   

Niekoniecznie :) jeżeli są łączone w senise jakby dwie obrączki (jedna z białego druga z żółtego) połączone razem to powiększa i zniejsza się tak samo jak te jednokolorowe, a problem taki jak mówisz jest z obrączkami z nakładką... czyli po wewnętrznej stronie obrączki jest jeden kolor a na zewnatrz dwa.. tak nam tłumaczył jubiler :)
_________________
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2007 11:16 pm   

My zamówiliśmy łączone. Już nie mogę się doczekać odbioru :D
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 11:04 am   

wczoraj odebralismy nasze.. szerokie - 6mm proste z bialego zlota. sa idealne :)
_________________
 
 
pscoolka 


Wiek: 42
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 181
Skąd: Łódź/Holandia
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:35 pm   

kolezanka ma obrączki z łączonego złota i jej jubiler powiedział że jeżeli bedzie chciała je zmniejszyć albo zwiększyć to nie może ze wzgledu na łączenie
dlatego ja zostane przy zwyklej, cienkiej 3mm obraczce:)
_________________

 
 
 
Nana 

Wiek: 37
Dołączyła: 06 Wrz 2006
Posty: 28
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 1:39 pm   

Ja już miesiąc noszę swoją obrączkę - prostą, zwykłą, z białego złota... I z mężem stwierdziliśmy, że sie rysują. może nie jest to bardzo widoczne na pierwszy rzut oka ale mimo wszystko. Aczkolwiek wyglądają bardz delikatnie i subtelnie, a o to nam chodziło.
I warto naprawdę pochodzić po salonach, bo my o mały włos przepłacilibyśmy... czasem salony z pozoru droższe mają proste obrączki w bardzo korzystnej cenie:> CHyba nie powinnam robić reklamy;p
pozdrawiam
_________________
...Y'a du soleil et des nanas...
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:05 pm   

My raczej zdecydujemy się na łączone. Ale takie najprostrze. Pierścionek zaręczynowy mam z białego złota, a żółtego póki co w ogóle nie noszę. Ale może kiedyś zacznę. A w końcu obrączka jest na całe życie i chcę, żeby pasowała do wszystkiego. :)
 
 
martusiaaaaaa 

Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2007
Posty: 141
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 6:42 pm   

Hmmm co do obrączek mamy właśnie dylemat jaki kolor.... pierścionek zaręczynowy mam z białego złota, za żółtym nie przepadam ale z drugiej strony obrączka z bialego złota tak naprawdę z daleka wygląda jak srebna... a zółtego złota tak bardziej efektownie.... łączone odpadają bo puchną palce... więc pozostaje wyliczanka :razz:
 
 
 
bastia 


Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 238
Skąd: Łódź / UK
Wysłany: Sro Lip 18, 2007 9:52 am   

Ja tez mialam dylemat jaki kolor i wzielam obraczke w ktorej to zloto bardzo sie nie rozni (pomi mo tego ze est i biale i zolte)
A poniewaz pierscionek zareczynowy tez mam i z bialego i zoltego wiec decyzja zapadla :

_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 19, 2007 9:12 pm   

śliczne obrączki i faktycznie dużej różnicy nie widać :D
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Wto Wrz 04, 2007 2:42 pm   

Ja chciałam łączone. Jak wiele z Was noszę srebro, a pierścionek zaręczynowy mam z białego złota. Ale myślę, ze za parę lat zacznę nosić żółte złoto. Mój R. pracuje w Aparcie i niestety większość z tych łączonych, matowionych, rodowanych itp. wyciera się i to już po roku, czy dwóch. Te łączone wycierają się, bo ta biała część jest tylko rodowana, jak zejdzie, to zostaje żółte. I tak ostatnio zastanawiam się nad wersją z białego złota...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:18 pm   

no to widze, ze zrobilas antyreklame Apartowi :))
ja bede mala obraczki z trzech kolorow zlota, robione przez zlotnika na zamowienie i nic nie ma prawa sie wytrzec..
_________________
 
 
Agazinha 

Dołączyła: 29 Sie 2007
Posty: 40
Skąd: Lodz/Londyn
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 11:39 pm   

Ne wiem jak wy ale jakos do mnie tylko przemawia platyna...

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 10:45 pm ]
simplicity.....

http://uk.tiffany.com/exp...d_tiffany.aspx?
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 8:22 am   

To, co napisałam, nie dotyczy tylko Apartu, ale WSZYSTKICH obrączek satynowanych, piaskowanych, czy tam co jeszcze, oraz tych wielokolorowych. a przy okazji my mamy zamiar kupić właśnie Apartowskie :P

Muszę Cię zmartwić 555, że jeżeli Twoje dwa kolory złota (poza tym tradycyjnym) będą rodowane (a w taki właśnie sposób zazwyczaj są nanoszone), to niezależnie od tego, co mówi Ci złotnik, też z czasem się wytrą- z resztą pisały o tym różne dziewczyny w kilku tematach.

Jest tak, jak napisała Mili:

=MiLi= napisał/a:
naprawdę jest łączone, czyli widać wewnątrz obrączki i żółte i białe złoto, tak jak tutaj:
Obrazek


Najlepsze (najbardziej funkcjonalne) są klasyczne, ale mi też najbardziej podobają się łączone :zalamany:

Agazinha jasne, że platyna jest super i bardzo szlachetna, tylko ma jedną wadę- CENA :cry:
_________________




9.08.2008 r.
Ostatnio zmieniony przez juliazuk Czw Wrz 06, 2007 8:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 7:26 pm   

Julia, moje obraczki nie beda rodowane, pan zlotnik z naszego zlota wyodrebnil najpierw czysty pierwiastek, potem zrobil z niego trzy kolory zlota uzywanego do wyrobu bizuterii (czyli z domieszkami) - wlasnie od skladu tych roznych domieszek zalezy kolor ostateczny wyrobu.. potem polaczyl te trzy kolory w jedna obraczke poprzez lutowanie..
zreszta pozyjemy, zobaczymy, ja wierze, ze nie bedzie zadnych problemow.. :))
_________________
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 8:18 am   

To w takim razie macie szczęście, bo nie powinny się wytrzeć. :lol:
A jakie będą te trzy kolory?

Czy zrobienie takich łączonych obrączek z własnego złota jest dużo droższe od zakupu w sklepie??? bo w sumie też mamy trochę złota do przerobienia...
_________________




9.08.2008 r.
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 11:33 pm   

my mielismy troche ponad 10 gramow zlota (dokladnie 10,5 g, ale innej proby i zlotnik nam przeliczal).. za zrobienie naszych obraczek, czyli wszystko to co opisalam powyzej (kolory zlota to czerwony, zolty i bialy) ustalilismy cene 300 zlotych.. do tego doszla nam cena recznego grawerowania..
dowiadywalam sie w sklepach jubilerskich, w ktorych sa rozne kolekcje obraczek, czy pracuja na powierzonym zlocie, niektore tak, i wtedy cena takich obraczek wynosila 380 zlotych.. jedyny problem to taki, ze nie mozna zupelnie nic zmienic w modelu.. cena salonowa obraczek takich jak nasze to ponad 1000 zlotych..
_________________
Ostatnio zmieniony przez 555 Pią Wrz 07, 2007 11:35 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 5:40 pm   

Dziękuję. Myslałam, że zrobienie obrączek u jubilera jest dużo droższe, a tu proszę... niespodzianka! Co prawda mój R. ma zniżkę w Aparcie, a wybraliśmy dość proste obrączki, więc w sumie na jedno wychodzi :wink:
_________________




9.08.2008 r.
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 1:41 pm   

My początkowo chcieliśmy obrączki łączone, ale w końcu zdecydowaliśmy się tylko na żółte złoto. I takie właśnie mamy :)
A za przerobienie starych obrączek zapłaciliśmy 180 zł + 50 zł grawer, więc to zdecydowanie mniej niż w salonie. A do tego to były stare rodzinne obrączki więc tym bardziej mają dla nas większe znaczenie :)
_________________


 
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pią Paź 19, 2007 4:10 pm   

Myślę, że wszystko jest kwestią gustu, ale mnie osobiscie nie podobaja sie obraczki laczone. Jestem tradycjonalistką i jakos tak najbardziej podobaja mi sie klasyczne obraczki z zoltego zlota, bez udziwnien. Na zdjeciach czy u kogos, owszem wygladaja efektownie, ale sama takiej bym nie chciala nosic
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:10 am   

Troszke schodzilismy nogi szukajac obraczek, sprawdalam tez informacje w Internecie i wiem, ze najlepiej jest kupic obraczki z jednego rodzaju zlota, bez zadnyc wymyslnych ozdob, esow, floresow.
Takie najprostsze tradycyjne obraczki sa najbardziej trwale i nie ma problemow z ponizniejsza zmiana rozmiaru. Zwroccie na to uwage przy kupnie, bo jezeli Waszemu Ukochanemu (to przyklad:P) zwiekszy sie rozmiar palca, to przy skomplikowanym wzorze obraczki moze nie byc mozliwosci jej powiekszenia...

My postawilismy na funkcjonalnosc - czyli proste, okragle i z bialego zlota (bo nie znosze zoltego).
Dla mnie taka prosta obrecz to rowniez symbol trwalosci i nierozerwalnosci malzenstwa:) (w istocie po to sa obraczki)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 4:38 pm   

wkleilam zdjecie naszych obraczek w odpowiednim watku..
_________________
 
 
summer-sun 


Wiek: 40
Dołączyła: 09 Lis 2006
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 6:34 pm   

Anuszka napisał/a:

My postawilismy na funkcjonalnosc - czyli proste, okragle i z bialego zlota (bo nie znosze zoltego).
Dla mnie taka prosta obrecz to rowniez symbol trwalosci i nierozerwalnosci malzenstwa:) (w istocie po to sa obraczki)


widzę że mamy taki sam gust...
nie znoszę żółtego złota (nie wspomnę nawet o różowym :roll: ) i jesli kiedyś będę kupować obrączki to na 100% będą maksymalnie proste i z białego złota :cool:
_________________
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 9:58 pm   

Ja na chwilę obecną też chciałabym w przyszłości mieć obrączki z białego złota, bo tradycyjnego wprost nie toleruję. Poza tym mam wrażenie, że zupełnie do mnie nie pasuje. Ale jak wiadomo, tylko krowa nie zmienia poglądów, więc nie wiem co będzie za kilka latek:)
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:00 pm   

wiecie co ja też nienawidzę złota żółtego ale ... no właśnie jedyną biżuterią którą mam w tym kolorze to obrączka :) jakoś tak nie pasuje mi białe złoto bo wygląda jak srebro i mało obrączkowo :) więc złota biżuteria u mnie zaczyna i kończy się na obrączce :)
_________________
 
 
 
Maverick 


Wiek: 37
Dołączyła: 02 Kwi 2007
Posty: 246
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:19 pm   

lmyszka napisał/a:
wiecie co ja też nienawidzę złota żółtego ale ... no właśnie jedyną biżuterią którą mam w tym kolorze to obrączka :)

No niby tak jest. Teraz noszę srebrną obrączkę i taka z białego złota pewnie dużo by sie nie różniła:/ Ale z drugiej strony chyba nie potrafiłabym nosić jednocześnie i złota i srebra (np złota obrączka a srebrny łańcuszek, kolczyki czy jakiś pierścionek). Ale nad czym ja się zastanawiam :D Będę myślała jak przyjdzie pora :razz:
_________________
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 26, 2007 10:47 pm   

no jasne przyjdzie czas na to :)
ja np. mam ze złota żółtego obrączkę a pierścionek zaręczynowy ze złota białego :) więc obrączkę noszę na prawej dłoni a zaręczynowy na lewej :) i nie jest źle :razz:
_________________
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 4:19 pm   

Ja do ostatniej chwili nie mogłam się zdecydowac, czy chcę żółte, czy białe złoto. Ale jak zaczęłam przymierzac w salonach, to od razu uznałam, że żółte brzydko wygląda na moich palcach i tak mam pierścionek z białego złota. Zatem i obrączki będą z białego.
_________________
 
 
 
juliazuk 


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 336
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Sob Paź 27, 2007 5:18 pm   

My dużo kombinowaliśmy. Ja nigdy nie mieszam srebra ze złotem, białego z żółtym... ?eby miały pasować do wszystkiego, chciałam, że by były łączone. Ale w końcu stanęło na pamiątkach rodzinnych - żółte złoto.
_________________




9.08.2008 r.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 28, 2007 9:31 pm   

my mamy obrączki z żółtego złota. Zwykłe proste...
Od początku na takie stawialiśmy 8)
_________________
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 10:21 pm   

hmm...ja jeszcze nie wiem....ale łączone całkiem mi się podobają.
_________________
 
 
 
SYLWECZKA 


Wiek: 39
Dołączyła: 01 Paź 2007
Posty: 680
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 01, 2007 12:27 am   

My zdecydujemy się na tradycyjne żółte złoto:)

:wedding:
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:01 pm   

jeszcze nie podjęliśmy decyzji, jaki model wybieramy,ale raczej jesteśmy zdecydowani na łączone złoto żółte z białym
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 10, 2007 2:33 am   

wiecie co, biale zloto nie musi byc zupelnie biale.
My mamy obraczkiz bialego, ale ma taki delikatny cieply zoltawy polysk - to wszystko zlaezy od tego z jakimi jest domieszkami i czy jest pokryte innym metalem czy nie.
Nasze obraczki nie sa niczym pokryte (nie pamietam czym oni to robia...), ale jest z domieszka chyba chromu (?). Przez to nie ma takiego ordynarnego zoltego koloru, ale i nie wyglada jak srebro.
Uwazam, ze kolor naszych obraczek jest optymalny. Ale pierscionek zareczynowy, ktory mam z bardzo bialego "bialego zlota" juz bardzo ie odroznia od obraczki nie moge ich nosic razem...
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
MNE 


Wiek: 44
Dołączyła: 21 Mar 2007
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 1:57 pm   

Łączone,z przewagą żółtego,najlepiej jeszcze z małym brylancikiem w damskiej
_________________
 
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 6:04 pm   

Anuszka napisał/a:
wiecie co, biale zloto nie musi byc zupelnie biale.
My mamy obraczkiz bialego, ale ma taki delikatny cieply zoltawy polysk


To prawda.. Ja mam pierścionek zaręczynowy z takiego właśnie "innego" białego złota..
Nie jest ono takie jasne jak srebro (bo to są wersje z domieszkami). Złoto z "ciepłym złotawym połyskiem " jest bez żadnych domieszek. Jest to tak zwane naturalne białe złoto.. :)
( Moim zdaniem dużo ładniejsze bo nie wygląda tak zwyczajnie :) )
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Lis 11, 2007 10:31 pm   

Canaves, napisz mi cos wiecej o tym zlocie... jak sie "nosi" i zuzywa. My tez chcemy biale zloto, ale ostatnio wpadlo nam w oko takie biale "inne", jak tam piszecie. Bo mowia, ze to jest nie rodowane... juz sama nie wiem o co pytac u jubilera.
a to "inne" jest super, taki kolorek, jaki mi wlasnie odpowiada (bo nie lubie zoltego zlota, im bardziej wpada w pomarancz, tym mniej lubie)
_________________


 
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 12:35 am   

Olala napisał/a:
Canaves, napisz mi cos wiecej o tym zlocie... jak sie "nosi" i zuzywa.


Naturalne białe złoto nosi sie bardzo ładnie. ?licznie sie błyszczy i ma faktycznie inny kolor.
Jest tylko jedno ALE.. Nie wiem jak jest w przypadku złota innego rodzaju, ale to dosyć łatwo sie rysuje.. ( albo ja to tak odbieram bo jestem na tym punkcie strasznie wyczulona - przekleństwo moje :P ) Z drugiej strony łatwo jest też te rysy usunąć.. Wystarczy potrzeć chwilkę najdelikatniejszą polerką do paznokci i złoto jest jak ze sklepu.. :mrgreen:
Nie mam niestety skali porównawczej z innym złotem, jak sie zachowuje na palcu, bo kolczyki i wisiorki zużywają sie inaczej... Może ktoś inny jeszcze coś podpowie :)

Jak ktoś nie lubi żółtego złota, boi sie o zużycie materiału, można też sie rozejrzeć za platyną...Nie do zdarcia! Cena niestety zwala z nóg .. :twisted:
Ostatnio zmieniony przez Canaves Pon Lis 12, 2007 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 9:24 am   

Canaves napisał/a:


Naturalne białe złoto nosi sie bardzo ładnie. ?licznie sie błyszczy i ma faktycznie inny kolor.


Zgadza sie, jest wyjatkowe i co najwazniejsze nie wyglada jak "ruskie zloto" - nie jest tak ordynarnie zolte. No i mysle, ze jest szlachetniejsze przez to, ze nie jest pokryte rodem.
Zloto pokryte rodem wyglada jak srebro.
A to nasze zloto, dzieki temu cieplemu polyskowi wyglada bardzo oryginalnie

Cytat:
Jest tylko jedno ALE.. Nie wiem jak jest w przypadku złota innego rodzaju, ale to dosyć łatwo sie rysuje..


Niestety to prawda... I to mnie troche martwi, ale dobrze, ze napisalas Canaves o tym czyszczeniu - na pewno sprobuje:)

Mysle, ze to normalne, ze bizuteria sie rysuje, jezeli uzywa jej sie na co dzien...
Ale w istocie rowniez nie mam skali porownawczej ze zlotem, musze zapytac mame.

A platyna jest jakies cztery razy drozsza od zlota:( I podejrzewam, ze wiekszosci raczej nie stac na taki wydatek.

Ale nie to jest wazne - ja jestem zachwycona naszymi obraczkami. I maja naprawde wyjatkowy kolor:)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
Ostatnio zmieniony przez Anuszka Pon Lis 12, 2007 9:27 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 1:27 pm   

dzieki, dziewczyny :D

w takim razie bedziemy szukac bialego nierodowanego zlota! super. Szkoda tylko ze sie robia rysy, ale coz...

a platyna... hmm... mysle ze mamy poki co inne wydatki, wiec obejdzie sie bez tego. Poza tym jest taka szara...
_________________


 
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 12, 2007 2:01 pm   

do uslug, polecamy sie na przyszlosc 8)

Tyle tylko, ze laczone podobno trudniej poszerzyc, jezeli zajdzie taka potrzeba...

Wklejam zdjecie naszych obraczek, na razie tylko z daleka, ale uwazam, ze zdjecie jest piekne :)




(zdjecie udalo mi sie wkleic za 12 razem, takim jak ja narwancom na przyszlosc proponuje zajrzec najpierw do :P )instrukcji wklejania obrazkow :)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
Ostatnio zmieniony przez Anuszka Sro Lis 14, 2007 2:02 pm, w całości zmieniany 14 razy  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 2:00 pm   

cieszę się, że wreszcie Ci się udało Anuszka...szkoda tylko, że na zdjęciu troche mało widać te obrączki... nie masz gdzieś fotki zrobionej z bliska? porposimy o taka :-)
 
 
Anuszka 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 157
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 14, 2007 2:03 pm   

cierpliwosci, musze najpierw zrobic takie zdjecie :P Jak tylko bede miala, to na pewno sie podziele :)
_________________
Miłość oznacza rozprowadzać ciepło, nie dusząc się przy tym wzajemnie. Miłość oznacza być ogniem, ale wzajemnie się nie spalać.

Phil Bosmans
 
 
zabeczka 

Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 143
Skąd: obywatelka swiata
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 9:49 am   biale zloto

u nas bedzie biale zloto od Tiffaniego, wybralam takie cudenka, ale niegwarantuje ze jeszce nie zmienie zdania
 
 
Olala 
Pani Zona :)


Wiek: 44
Dołączyła: 01 Maj 2007
Posty: 1410
Skąd: moje miasto
Wysłany: Nie Lis 18, 2007 6:21 pm   

od Tiffaniego? pokaz te cudenka...
_________________


 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 9:40 pm   

my juz dawno zdecydowalismy, ze chcemy okragle z bialego zlota. wiem, ze bedzie sie rysowac i scierac, ale trudno. no chyba, ze na platynowe zrobia akurat super promocje to moze sie skusimy :wink:
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Wto Lis 27, 2007 9:50 pm   

Platynowe są bardzo ładne... ale cena ok 2,5 tys. za sztukę w najbiedniejszym wydaniu.. :(
Czyli zwykła prosta obrączka, 3 mm grubości..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl