Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka zupa?
Autor Wiadomość
krufka 


Wiek: 36
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Potato City
Wysłany: Pon Maj 17, 2010 12:24 pm   

A ja będę jednak forsować rosół (który moja koleżanka nazywa "wypocinami z kury"), bo jest to ewidentnie jedna z moich ulubionych zup. Barszczyk - jak najbardziej, ale czerwony - broń Boże biały! Co do wynalazków jak żurek i flaki - nie znoszę i na weselu ich nie chcemy. Zamiast tego chcielibyśmy np zupę meksykańską, ale tego raczej nam nie przyrządzą czegoś, czego nie ma w menu, nie?

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 1:29 pm ]
BTW, chce któraś przepis na tą zupę meksykańską? Moja teściowa ją robi i jest świetna - ja też się nauczyłam, więc jak ktoś chce spróbować to chętnie się podzielę przepisem. :smile:

I zupka z miksowanego zielonego groszku też jest super - takie danie w 10 minut. :wink:
_________________
Nasza Strona Ślubna
 
 
 
kazia 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:12 am   

Rosół ewentualnie szparagowa( osobiście wolę drugi wariant , aczkolwiek nie będę sama na tym weselu he he he ...wiec pewnie postawię na tradycje...)
Barszcz czerwony ,
barszcz biały.
_________________
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 8:10 am   

krufka napisał/a:
Co do wynalazków jak żurek i flaki - nie znoszę i na weselu ich nie chcemy. Zamiast tego chcielibyśmy np zupę meksykańską

Zawsze wydawało mi się, że to właśnie żurek i flaki są tradycyjnymi potrawami, a jeśli coś można nazwać wynalazkiem to raczej zupę meksykańską :roll:

U nas było raczej tradycyjnie - na weselu z zup był rosół, flaki, barszcz czerwony, a na poprawinach barszcz biały i zupa niemiecka :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
krufka 


Wiek: 36
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Potato City
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:44 am   

ava napisał/a:
Zawsze wydawało mi się, że to właśnie żurek i flaki są tradycyjnymi potrawami, a jeśli coś można nazwać wynalazkiem to raczej zupę meksykańską
Ale ja nie powiedziałam, że nie są - są BARDZO tradycyjne. Tyle, że ja żurku nie znoszę - próbowałam go jeść tyle razy i coś nie mogę przełknąć, natomiast flaki zarówno mnie jak i G. trochę... obrzydzają? :roll:

Użyłam słowa "wynalazek" w kontekście czegoś dla mnie bardzo dziwnego w smaku. :wink:
_________________
Nasza Strona Ślubna
Ostatnio zmieniony przez krufka Wto Maj 18, 2010 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 11:55 am   

Ok, rozumiem :) Choć żurek akurat lubię :) , ale do flaków jakoś nie mogę się przekonać z tych powodów co Wy :razz:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 1:52 pm   

caixa napisał/a:


M4rcysi4 napisał/a:
nie widzę tego ,abym zamówiła zupę ,której ja (panna młoda) nie będę jadła .
Cóż trzeba być dobrej myśli i stawiać na swoim ;) .


I tak nie będziesz :roll: Nawet łyżki nie przełkniesz.


A czemu nie będzie jadła? Ja tam jadłam wszystko :wink: Nie wszystkie panny młode mają zasznurowane z nerwów żołądki :wink:
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
krufka 


Wiek: 36
Dołączyła: 23 Mar 2010
Posty: 104
Skąd: Potato City
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 2:20 pm   

Ja tam na rosół się zawsze skuszę :wink:
_________________
Nasza Strona Ślubna
 
 
 
martula_87 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 833
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 23, 2010 10:16 am   

A u nas tradycyjnie jako pierwszy pojawi sie rosół z makaronem.
Póżniej na życzenie mojego M flaki a na koniec barszczyk czerwony.
_________________

 
 
cathyspires 

Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 1:26 pm   

U nas borowikowa z łazankami (SPATIF)
_________________
 
 
instadri 


Dołączyła: 19 Cze 2009
Posty: 209
Skąd: BC
Wysłany: Czw Cze 17, 2010 7:33 pm   

krufka napisał/a:
A ja będę jednak forsować rosół (który moja koleżanka nazywa "wypocinami z kury"), bo jest to ewidentnie jedna z moich ulubionych zup. Barszczyk - jak najbardziej, ale czerwony - broń Boże biały! Co do wynalazków jak żurek i flaki - nie znoszę i na weselu ich nie chcemy. Zamiast tego chcielibyśmy np zupę meksykańską, ale tego raczej nam nie przyrządzą czegoś, czego nie ma w menu, nie?

[ Dodano: Pon Maj 17, 2010 1:29 pm ]
BTW, chce któraś przepis na tą zupę meksykańską? Moja teściowa ją robi i jest świetna - ja też się nauczyłam, więc jak ktoś chce spróbować to chętnie się podzielę przepisem. :smile:

I zupka z miksowanego zielonego groszku też jest super - takie danie w 10 minut. :wink:


ja poproszę o przepis 8)

ja stawiam na rosołek, i dla dzieci i dla starszych pycha zupa. :mrgreen:
_________________

 
 
Brinka 


Wiek: 42
Dołączyła: 30 Wrz 2009
Posty: 1360
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Cze 21, 2010 9:04 pm   

U nas tradycyjnie rosół ale z kołdunami ;)
_________________

Dużo słońca dla Ciebie Gość
 
 
 
kokarda87 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 14
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 06, 2011 11:48 pm   

U nas również tradycyjnie ;) rosół z makaronem, później na stole pojawi się czeerwony barszczyk i flaczki ;)
 
 
pwmega 
Firma

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 9:21 am   

Jestem zdecydowanie za rosołem. Jedna z opcji na później ssą flaki lub strogonow ( obie uwielbiam). W końcu to wesele a nie jakaś osiemnastka :P
_________________
zdecydowana większość myśli jest zbędna...
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 2:53 pm   

Ja w sumie lubię wszystkie zupy poza owocowymi ;) Lubię flaki i żurek, ale domyślam się że nie wszyscy lubią szczególnie flaki. Uwielbiam barszcz czerwony tylko jest to trochę niebezpieczna zupa... w sensie ewentualnych plamek. Ale w sumie rosołem też można się pobrudzić. Mam tylko taki dylemat - oboje z narzeczonym nie jemy mąki (glutenu) i dlatego jakoś średnio widzimy rosół jako 1 danie. Do tego tata narzeczonego nie zje rosołu bo nie je niczego z drobiu i zupy też nie tknie. Czekam na propozycje menu i będę myśleć.
_________________

 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2011 11:13 pm   

Hellen, niezłą macie zagwozdkę.. a może bulion wołowy..?
_________________
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Sob Kwi 30, 2011 12:24 pm   

dziewczyny nasz przyjaciel jest kucharzem "weselny", pracował w kilku bardzo dobrych i drogich restauracja mogę wam przekazać co on i jego znajomi (gotujący na weselach) sądzą o zupach weselnych
niestety jakość rosołów weselnych zazwyczaj jest kiepska (nawet w tych drogich menu) - tani makaron i kostki rosołowe
co do kremów - bardzo łatwo je "podrabiać" np krem z borowików nie ma borowików tylko kostkę grzybową i zmiksowane pieczarki - i to niestety jest bardzo częste ten przyjaciel był zmuszany by tak robić na wesela bo manager nie pozwalał zamówić borowików (a zaznaczę że menu w tej restauracji zaczyna się od 250zł/os)
poza tym warto sprawdzić czy krem w waszych restauracjach nie są wzbogacane mąką - bo przecież nie o to chodzi w kremach
najtrudniej jest podrobić krem szparagowy - dlatego też go zamówiliśmy
z rosołem bywa kłopot - bo niby każdy go zje ale większość ma swój smak rosołu najczęściej z dzieciństwa (babci ,mamy) i zazwyczaj taki weselny w ten smak nie trafia, a jeżeli makaron jest kiepski i spada do talerza z łyżki i chlapie tłustą wodą - nie chciałabym by pan młody miał tłuste plamy na białej koszuli
my na 1. kolację mamy barszcz (podany do prosiaka i innych dodatków)
a na 2. kolację 2 zupy do wyboru - węgierska i flaki lub żurek (tu jeszcze nie podjęliśmy decyzji) podany do golonek, szaszłyków, gołąbków itd

podsumowując wypróbujcie zupy w waszych restauracjach - my tak zrobiliśmy bo sprawdzić czy nie są oszukane, sztucznie zagęszczane mąką albo na kostkach - tak też wyeliminowaliśmy restauracje oszukujące klientów

myślę że chłodniki są super pomysłem (nie jest ich zwolennikiem, jednak w ciepły dzień i raz na jakiś czas myślę że każdy się skusi)
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:03 pm   

No mam już menu i teraz będziemy główkować jaka zupę wybrać:
1)Bursztynowy rosół z wiejskim makaronem
2)Wyśmienite królewskie consome z borowików szlachetnych podane z chrupiącą grzanką
3)Consome ze świeżych pomidorów w asyście kurek, świeżej bazylii i warzyw julienne

Consome = bulion
Zapytałam mojego brata co by wybrał - na co mi odpowiedział, że na pewno nie rosół, bo rosół to każdy ma w niedziele i jest to coś zwykłego i powszechnego.
_________________

 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 10:15 pm   

Hellen, mój głos na borowiki :)
_________________
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 10:43 am   

Hellen, cóż za wykwintne zupy! Mmm... aż się rozmarzyłam jak wyobraziłam sobie pozycję 2 i 3. Szczególnie ciekawie brzmi consome ze świeżych pomidorów w asyście kurek, świeżej bazylii i warzyw julienne. Znawcą nie jestem, ale z takim połączeniem się nie spotkałam, a na pewno jest przepyszne. Myślę, że goście docenią, że staraliście sie wybrać tak wykwintne i odwazniejsze menu. Już im zazdroszczę:)
_________________
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 12, 2011 5:00 pm   

Moi znajomi i młodzi na weselu docenia 2 i 3 pozycję ale "starszyzna" oraz rodzina ze wsi nie zrozumie takiego wyboru. Oni będą czekać na rosół. Jadę w ten weekend do moich rodziców i pokaże im menu - ciekawe co powiedzą...
_________________

 
 
MlodaGaska 

Wiek: 46
Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 7:38 am   

Hellen napisał/a:
No mam już menu i teraz będziemy główkować jaka zupę wybrać:
1)Bursztynowy rosół z wiejskim makaronem
2)Wyśmienite królewskie consome z borowików szlachetnych podane z chrupiącą grzanką
3)Consome ze świeżych pomidorów w asyście kurek, świeżej bazylii i warzyw julienne

Consome = bulion
Zapytałam mojego brata co by wybrał - na co mi odpowiedział, że na pewno nie rosół, bo rosół to każdy ma w niedziele i jest to coś zwykłego i powszechnego.


czyli
1. rosół
2. grzybowa
3. pomidorowa

;)
 
 
Hellen 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Paź 2010
Posty: 1861
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 12:36 pm   

Tak jest :) tyle że wszystko to buliony i w grzybowej i pomidorowej nie ma śmietany - tak to rozumiem...
_________________

 
 
MlodaGaska 

Wiek: 46
Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 143
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 13, 2011 2:05 pm   

Hellen napisał/a:
Tak jest :) tyle że wszystko to buliony i w grzybowej i pomidorowej nie ma śmietany - tak to rozumiem...



"śmieję się" (taki żart)

A wracając do zup; nie zawsze pomidorowe i grzybowe są zabielane śmietaną.
Jakby miała możliwość wyboru to wybrałabym: 2)Wyśmienite królewskie consome z borowików szlachetnych podane z chrupiącą grzanką.
Mam pewne wątpliwości co do łączenia świeżych pomidorów z kurkami + świeża bazylia.
 
 
cammillka 

Dołączyła: 12 Paź 2011
Posty: 95
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2011 3:54 pm   

Ja jestem jednak za tradycyjnym rosołem, w końcu wesele jest w głównej mierze dla gości :)
 
 
 
_karolka_ 

Wiek: 34
Dołączyła: 16 Wrz 2007
Posty: 76
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 01, 2011 10:05 pm   

Jako, że będziemy mieli swoją kucharkę to będzie albo rosołek albo pieczarkowa (zaprawiana serkiem topionym)z pulpecikami robioną mamy sposobem....pychota
Ostatnio zmieniony przez _karolka_ Wto Lis 01, 2011 10:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomcia 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Wrz 2010
Posty: 320
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 7:46 am   

cammillka napisał/a:
Ja jestem jednak za tradycyjnym rosołem, w końcu wesele jest w głównej mierze dla gości :)

u nas był krem z pieczarek i goście jedli ze smakiem.
 
 
Verenica 

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Sie 2010
Posty: 88
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 02, 2011 10:26 am   

U nas był bulion litewski z kołdunami.
Taki jakby rosół - tyle, że ostrzejszy. No i z kołdunami :mrgreen: To głównie na życzenie Pana Młodego - co by nie zachlapał koszuli makaronem :D
_________________


http://www.pustamiska.pl
 
 
 
asia7 


Wiek: 38
Dołączyła: 28 Maj 2011
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 13, 2011 10:17 pm   

u nas na pewno będzie rosół... obydwoje należymy chyba do tego "starego" pokolenia co to sobie wesela bez rosołu nie wyobraża (właściwie na każdej imprezie w restauracji gdy jako pierwszy nie pojawi się rosół czujemy rozczarowanie hehe)
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 29, 2013 10:13 pm   

ja bym chciala cebulowa, ale moj A mowi, ze jak wesele to musi byc rosol :(
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 30, 2013 11:25 pm   

My mieliśmy na wstępie pyszny rosół z domowymi kluseczkami a nad ranem cudny żurek.

Kilka miesięcy przed weselem zastanawiałam się nad zupami i myślałam, żeby zamiast tradycyjnego rosołu wybrać np. zupę krem z pomidorów lub neapolitańską zupę serową ;) Jednak wygrała klasyka. Wyboru nie żałuję, wszystkim (i Polakom i Włochom) rosół bardzo smakował i oczywiście stanowił świetną podkładkę pod kolejne dania i napitki :)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 12:28 pm   

ja kocham rosół, musi być na naszym weselu :D
_________________


 
 
Karollka 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 1232
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 01, 2013 9:29 pm   

osobiście nie przepadam za rosołem, ale na naszym weselu napewno go nie zabraknie ;)
_________________
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Gru 02, 2013 12:15 pm   

Karollka napisał/a:
osobiście nie przepadam za rosołem, ale na naszym weselu napewno go nie zabraknie ;)


mam to samo :)
_________________

 
 
KaMika 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Sie 2013
Posty: 755
Skąd: Aleksandrów Łódzki
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 6:43 pm   

Rosół musi być. Może to i oklepane, ale w tej kwestii jesteśmy tradycjonalistami :)
_________________

Kochamy Cię Klaudusia <3
 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 08, 2013 10:15 pm   

Moi goście to ludzie prości, ktorzy lubią tradycyjne dania. Gdyby nie było rosolu to zapewne zostałabym wyklęta ;) dlatego zdecydowanie jako pierwsza zupę zaserwuję rosół, oprócz tego bedzie jeszcze barszczyk czerwony, zupa gulszowa i żurek :)
_________________

 
 
asimi 


Wiek: 35
Dołączyła: 26 Paź 2010
Posty: 408
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Gru 11, 2013 1:37 pm   

Ja uwielbiam, kocham rosół, więc na weselu muuuusi być!
Nie mam nic przeciwko nowoczesnym zupom, kremom, ale w pierwszej kolejności musi być rosołek :) pychotka :razz:
_________________


Nie rań osoby, której nie możesz zabić
Ostatnio zmieniony przez asimi Sro Gru 11, 2013 1:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paton88 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 2
Skąd: wawa
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 11:36 am   

Rosół obowiązkowo. Drugą zupką jaka u nas będzie to żurek z białą kiełbasą



Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Czw Gru 12, 2013 6:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 14, 2013 2:05 pm   

Taka prawda, że rosół jest najczęściej i nikt się za bardzo nie krzywi. Jak ktoś chce sobie urozmaicić to może podać rosół z zielonym groszkiem i lanymi kluseczkami lub z ravioli, trochę inaczej, a jednak rosół :) .

U nas w zespole jest takie powiedzenie, że "jak rosół jest smaczny to wesele będzie udane" i jeszcze nie trafiliśmy na niesmaczny rosół :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 20, 2014 5:39 pm   

Na ostatnim weselu na jakim byłam podano krem z zielonego groszku z grzankami. Pycha! ;)
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Lut 26, 2014 10:10 am   

Na ostatnim weselu, na którym miałam zaszczyt się bawić, była zupa do wyboru, rosół lub przepyszna grzybowa :)
_________________
 
 
Staviori_pl 

Dołączył: 04 Lut 2014
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 9:08 am   

Wg tradycji powinien byc rosół i na każdym weselu na jakim byłam podawano właśnie tą zupę,w zasadzie nigdy nie spotkałam się z możliwością wyboru bo i też chyba nie ma takiej potrzeby,rosołek każdy chętnie zje:)

Usunęłam reklamę z podpisu. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Mar 24, 2014 3:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AK 08.2015 

Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 11
Skąd: Bełchatów , Zelów
Wysłany: Wto Kwi 15, 2014 1:07 pm   

to chyba tez zależy od regionow plski ostatnio bylam na weselu w Krakowie i tam nikt nie slyszal o rosole na weselu i wszyscy byliśmy podjęci-bardzo smaczna szparagowa wiem tez ze pofdaja alternatywnie krem z dyni podobno odlot ;)
 
 
sabina789 

Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 4:50 pm   

Tradycyjnie jestem za rosołem

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Lis 13, 2015 7:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lovinlizard 

Dołączyła: 22 Sty 2014
Posty: 429
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 02, 2014 4:14 pm   

rosół :) my lubimy a nie robimy nigdy w domu więc musi być :smile:
_________________
 
 
Chochliczek 

Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 4
Skąd: miasto
Wysłany: Nie Cze 22, 2014 7:38 pm   

Chyba najlepiej sprawdza sie wybór rosół albo flaki ( zazwyczaj panowie biorą ;) )
 
 
Juska 


Dołączyła: 10 Mar 2013
Posty: 3084
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Cze 22, 2014 7:56 pm   

U nas był tradycyjnie rosół - mieliśmy do wyboru flaki, ale z doświadczeni wiemy, że nie każdy flaki lubi (na przykład my :P ), więc woleliśmy nie ryzykować :D
Po drodze mieliśmy jeszcze czerwony barszczyk z pasztecikami i nad ranem pyszny żurek z kiełbaską, który niejednemu (włączając w to mnie) uratował życie :)
_________________
 
 
Sisska 


Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1153
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 23, 2014 3:08 pm   

standardowo u nas byl rosol. chcialam cos innego, ale ostatecznie nie byl to zyl wybor. dodatkowo barszcz czerwony i bialy. nie jadlam zadnego z nich, bo nie bylo na to czasu :P
_________________
 
 
Ania1234 

Dołączyła: 24 Cze 2014
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Cze 24, 2014 3:07 pm   

u nas też był rosół :)
 
 
jutka10 

Dołączyła: 26 Cze 2014
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Cze 26, 2014 9:49 pm   

o, u mnie też podawali rosół :) jak tradycja, to tradycja:)
_________________
"Poeta przemawia piórem, fotograf śląsk - aparatem"
 
 
alekul89 


Wiek: 35
Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 1360
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 25, 2015 8:37 am   

U nas na weselu będzie rosół, później na koniec żurek z kiełbasą i jajkiem. A na poprawinach węgierska zupa gulaszowa.
_________________


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl