Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Lekarz prywatny

Dlaczego prywatnie?
krótszy czas oczekiwania na wizyt?
31%
 31%  [ 20 ]
lepszy sprz?t materia?y, mo?liwo?ci diagnostyczne
26%
 26%  [ 17 ]
p?ac? za czas i uprzejmo?? lekarza
17%
 17%  [ 11 ]
wi?ksza swoboda wyboru lekarza
17%
 17%  [ 11 ]
inne
7%
 7%  [ 5 ]
Głosowań: 26
Wszystkich Głosów: 64

Autor Wiadomość
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 10:48 am   Lekarz prywatny

Mam do Was pytanie. Pewnie każda/każdy z nas kiedyś tak zdecydował się na skorzystanie z usług lekarza poza publiczna placówką. Dlaczego? Zamieszczam ankietę z kwestiami, które mnie najbardziej interesują, można zaznaczać do woli. Mile widziane komentarze i inne powody, które przychodzą Wam do głowy.
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 10:51 am   

Gosiaczku chyba coś nie tak z tą ankietką jest jako to mam wybrac tylko 5 odpowiedzi a reszta bedzie ignorowana jak 5 jest dostepnych możliwych?
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 10:54 am   

Widze i właśnie kombinuję


Juz wiem. Możesz wybrac wszystkie, lub jedną, lub trzy. Jak pasuje.
Ostatnio zmieniony przez gosiaczek Czw Mar 09, 2006 10:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 10:54 am   

Chyba główny powód to dostępność i wszystko co się za tym kryje.
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 11:06 am   

Większa uprzejmość lekarza do pacjenta, chętniejsze podejście do swojej pracy a nie robienie wszystkiego na odwal się, większa dostępność badań i szybsze wizyty. Ja osobiście nie korzystam raczej z takich lekarzy oprócz dentysty bo mnie na to nie stać
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 11:08 am   

ja wybralam odpowiedz 2 i 3.
nie twierdze, ze lekarze 'panstwowi' sa ogolnie niemili, ale zdarzalo sie.

ogolnie zadko chodze do lekarza. regularnie do stomatologa i ginekologa i ci lekarze sa prywatni. dlatego, ze lubie byc traktowana jak pacjent, a nie zlo konieczne. dodatkowo atmosfera w tych gabinetach jest dla mnie bardzo wazna, a taka, na jaka licze, znalazlam wlasnie u tych lekarzy prywatnych.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 12:09 pm   

Zdecydowanie dla mnie najważniejszy jest punkt nr 1 - łatwiej o wizyte w krótkim terminie czasowym, wybrałam również punkt 4 i 5, a pod hasłem inne rozumiem np. cos takiego jak zapisywanie na godziny, a przez to krótszy czas oczekiwania na swoją kolejkę. oczywiście u lekarzy "publicznych" czasem równiez sa zapisy na godzine, ale za to są okropne spóźnienia...
_________________

 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 1:45 pm   

Jak dla mnie ankieta jest za krótka :lol:

Wybieram prywatnego lekarza zawsze, bo:
1. nie chce czekać na wizytę - idę do niego kiedy potrzebuję
2. nie chcę tracić czasu w poczekalni - umawiam się i jestem przyjęta o podanej godzinie
3. jeśli mam potrzebę to wizyta trwa choćby i godzinę - dowiaduję się wszystkiego, co potrzebuję wiedzieć, a czasem i więcej ;) Lekarz mnie słucha!
4. warunki są nieporównywalne :roll:
np. u ginekologa - najpierw zamykany pokoik (z bidetem i artykułami higienicznymi!) do przebrania się, jednorazowy fartuszek do przejścia na fotel, sam fotel nie ma 15 lat, narzędzia są jednorazowe i ogrzane (!) a ze ścian nie łuszczy się lamperia :roll:
5. jeśli potrzeba badań dodatkowych to są robione natychmiast, w pokoju obok i wszystkie, które moga okazać się potrzebne
6. lekarz sam pamieta o badaniach okresowych i kieruje mnie na nie zanim zdążę przypomnieć
7. traktowana jestem kompleksowo - wywiad robi się porządnie (a nie - "czy Pani coś dolega?"), w razie potrzeby inni specjaliści są pod ręką
8. o możliwości wyboru lekarza, którego lubię i któremu ufam nie wspominając.

Tyle, że to wszystko oczywiście kosztuje :?
Ja akurat mam ryczałtowy pakiet ubezpieczenia (w tym badania, rehabilitacja - pełna opcja) w dużej prywatnej klinice, ale normalnie wizyta kosztuje od 100 zł wzwyż, badania nie wiem, ale tez pewnie niemało :?
_________________
chez alma |
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 3:13 pm   

szczako napisał/a:
ogolnie zadko chodze do lekarza. regularnie do stomatologa i ginekologa i ci lekarze sa prywatni. dlatego, ze lubie byc traktowana jak pacjent, a nie zlo konieczne. dodatkowo atmosfera w tych gabinetach jest dla mnie bardzo wazna, a taka, na jaka licze, znalazlam wlasnie u tych lekarzy prywatnych.


To tak jak ja, a stomatolog to podstawa szczególnie dlatego, że jak wchodze do gabinetu państwowego to paraliżuje mnie od razu sam zapach tego pomieszczenia :?

Może nie jest to jakiś ważny powód, ale ja od razu zaczynam się bać i panikować jak tylko poczuje smród tych środków odkażających i czyszczących. W prywatnych gabinetach tego nie ma, są jakieś komory odparowywujące czy coś w tym stylu (nie wiem nie znam się) i to nie śmierdzi :)
No i oczywiście sprzęt :!: Przestałam chodzić do państwowego stomatologa od momentu kiedy urwało się wiertło w trakcie borowania mi zeba :evil:
Tego bólu nie zapomne do konca życie i już nigdy nie usiąde na państwowym fotelu :!: :!:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 3:28 pm   

Tak sobie myślę, kiedy to ja byłam prywatnie u jakiegoś lekarza i sobie nie przypominam. Jakoś mam farta, bo nie mogę osobiście narzekać na publiczną służbę zdrowia. :D
Wizyty oprócz okulisty umawiam albo w danym tygodniu albo jak w przypadku internisty z chwilą przyjścia do kliniki . Stomatolog - owszem, trzeba trochę poczekać, ale to nie problem przy regularnym chodzeniu, a w nagłych przypadkach idę i jestem przyjęta. Warunki przyjęcia też w tych klinikach są odpowiednie, moi lekarze uprzejmi i mili, a sprzęt u dentysty lepszy niż w niejednym prywatnym gabinecie. :) Badania jak trzeba to mam robione, no ale na szczęście ogólnie jestem zdrowa. :)

Co do szybszych terminów to z tego co mi wiadomo u prywatnych lekarzy nie zawsze jest tak różowo. Do dobrych i polecanych specjalistów też są niezłe kolejki.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Żaneta 
Jestem mamusią

Wiek: 39
Dołączyła: 17 Lip 2005
Posty: 925
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Czw Mar 09, 2006 8:50 pm   

----lepszy sprzęt materiały, możliwości diagnostyczne

---większa swoboda wyboru lekarza
_________________
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Gru 11, 2006 5:04 pm   

Podejście do pacjenta jest inne no i oczywiście czas oczekiwania.
Zresztą prywatnie chodzę tylko do ginekologa i dentysty :)
_________________

 
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 14, 2006 8:22 pm   

Jeżeli wybieram prywtnego lekarza to włąsicwie tylko dlatego że ma zazwyczaj ma lepszy sprzęt wiec mogę sie spodziewać trafniejszej diagnozy :lol:
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 3:50 pm   

Jeśli tylko mam pieniądze, to wybieram prywatnego lekarza. Polecam przychodnie typu LUXMED, R-MED, itp.- bardzo fajna obsluga, ładne pomieszczenia, lekarze mają czas dla pacjenta.
Niedawno byłam w przychodni u ginekologa- nigdy więcej tam nie pójdę :evil: , przynajmniej do tej pani.
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 4:04 pm   

Ja też nigdy nie pójdę do Pani ginekolog z poradni - ale to już dłuższa historia i nie w tym temacie :evil:
_________________

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 7:26 pm   

do R-Medu chodziłam jak pracowałam w Erze, fakt warte polecenia :)

ps. może znacie jakiegoś dobrego ginekologa? nie w sprawie ciąży ;) chodzi mi o kobietę bo do faceta nie mogę się przemóc :)
_________________
 
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 7:32 pm   

Tu znajdziesz trochę info
http://www.forum.wesele-l...light=ginekolog

Jak chcesz namiary na dr. z Marysińskiej to mogę przesłac na priv.
_________________

 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 7:39 pm   

mischelle22 jak mogła byś to wyślij :) tylko napisz mi cos wiecej o niej bo tam w tym linku jest tyle że sie pogubiłam :)

bardzo nie lubue tych wizyt i panicznie się ich boje uspokuj mnie dobrą opowieścią ;)

taka panikara ze mnie trochę :oops:
_________________
 
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pią Gru 15, 2006 11:09 pm   

Już pare razy żle mnie potraktowali w przychodniach i od paru lat mam swojego laryngologa i ginekologa, glupio troszke,że jak się zapłaci to wtedy jest inna obsluga ale to juz nie mam na to wplywu :roll:
_________________
Nasz Ślub 06.10.2007
 
 
Petitka 
nareszcie żona:)


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Maj 2007
Posty: 1166
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 2:13 pm   

Zaznaczylam pierwsze 4 opcje, bo tak wlasciwie powodow jest wiele i zalezy tez o jakiego lekarza chodzi - np z panstwowymi dentystami mam niemile doswiadczenia i jakos tak wydaje mi sie, ze uzywaja gorszych materialow, a moja pani dentystka jest zaufana, znam ja praktycznie od dziecka i juz sie przyzwyczailam. Generalnie, staram sie unikac prywatnych lekarzy, jesli tylko wiem, ze jakis panstwowy jest dobry, sprawdzony i nie musze czekac pol roku na wizyte to po co przeplacac?
_________________

24.05.2008 na zawsze... :wedding:
 
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 5:16 pm   

Ja podobnie jak Petitka. Wolę państwowych o ile są ok. Np. prywatnie poszłam na pierwszą wizytę do ginekologa - z racji rodzaju badania wolałam być pewna. Jak się przekonałam, że to nic strasznego znalazłam ok panią ginekolog na rejonie i do niej teraz chodzę - nie narzekam.
Dla kontrastu - kiedyś chodziłam prywatnie do dentystki - efekt - mnóstwo straconych złotówek i ząb tak połamany, ze ostatecznie został wyrwany, bo nie dało się go już odbudować :cry: Od tamtej pory chodzę do zaufanej dentystki, której gabinet ma umowę z NFZ. I nie zamierzam jej zmieniać.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl