Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub cywilny poza USC
Autor Wiadomość
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 11:24 am   

Bananowa, czy mogłabyś mi powiedzieć jaki jest koszt ślubu w Muzeum Kinematografii? Będę wdzięczna!
 
 
Bananowa 

Wiek: 39
Dołączyła: 24 Cze 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź/Poznań
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 11:52 am   

Hej,

oficjalnie 1300 zł, ale warto poszukać znajomości - potargować się, popłakać, że jest się biednym etc. :) Niestety nie mogę Ci zdradzać moich kontaktów, ale spórbuj.

Pozdrawiam,
_________________
 
 
ardillaroja 

Wiek: 51
Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 51
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 04, 2011 1:58 pm   

świetnie! Dziękuję za informację!
 
 
Misiak87 
Misiakomamusia:)


Wiek: 36
Dołączyła: 13 Lis 2007
Posty: 1983
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 8:41 pm   

Trafiłam na bloga pewnego fotografa, i był on na ślubie poza USC, bo... w plenerze. Co prawda wszystko ma miejsce w okolicach Warszawy, ale w ogóle warto zobaczyć, fajnie to wygląda, tak trochę jak w filmach. ;P

http://rutkoblog.pl/fotog...usy-beatajames/
_________________
 
 
kasia_m 

Wiek: 39
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:08 pm   

Ostatnio znalazłam artykuł o ślubie w botaniku. Ślub był w lipcu

http://lodz.naszemiasto.p...id.html#galeria
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2011 10:31 pm   

Misiak87, zerknęłam na zdjęcia - pani naczelnik udzielająca ślubu udzielała również nam ślubu cywilnego. :smile: (Jeśli kogoś interesuje - jest naczelnikiem USC Pruszków pod Warszawą)
_________________

dzienniczek Basi
 
 
Alchemiczka 

Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 1
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Lis 03, 2011 11:47 am   

Witam serdecznie,
jestem tu nowa, ale przed ślubem zaglądałam na ten temat, żeby coś przedsięwziąć.
Dzięki Waszym radom wzięliśmy ślub w zamku w Pabianicach i było pięknie.
Wkleiłabym kilka fotek ale musze napisac co najmniej 10 postow :)
 
 
reed 

Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 1
Skąd: LDZ
Wysłany: Czw Sty 05, 2012 4:58 pm   

Hej, Witajcie

Mam zamiar właśnie wziąć ślub poza USC, wiem, że w moje wybrane miejsce muszę się udać z podaniem w celu uzyskania dyrektora placówki w której ma być ślub. Ktoś ma może przykładowy wzorzec takiego podania? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi ;)
 
 
Lina 

Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 30, 2012 6:46 pm   

Witam,

My dopiero co wzięliśmy ślub poza USC w Domu Towarzystwa Kredytowego. Budynek dopiero co odnowiony, piękna Sala Zgromadzeń. Braliśmy tam ślub cywilny jako pierwsi, następnym powinno pójść prościej niż nam.

Aby wziąć ślub w tym budynku należy wystąpić o zgodę na taką ceremonię w Urzędzie Stanu Cywilnego Łódź- Centrum (na Piłsudskiego koło "tulipana"). Należy jednocześnie skontaktować się z Panią menager Domu Towarzystwa Kredytowego i omówić szczegóły wynajmu sali.

Z pozdrowieniami życzymy pięknych ślubów.
 
 
Perfect Moments 
Firma

Dołączyła: 20 Sty 2012
Posty: 36
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 06, 2012 7:28 pm   

Jeżeli chodzi o ślub cywilny warto zajrzeć na cywilny.com. Jeden z ostatnich artykułów mówi właśnie o ślubach poza USC http://cywilny.com/2012/0...nerze%E2%80%A6/
 
 
buuu1 

Dołączyła: 28 Mar 2012
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 28, 2012 11:49 am   

Braliśmy ślub w Muzeum Kinematografii. Wszystko można załatwić tylko trzeba się trochę za tym nachodzić i wystosować kilka podań :) Naturalnie koszty są większe ale nie ma rzeczy niemożliwych :)
 
 
AgDar-ka 

Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 21
Skąd: lódzkie
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 9:38 pm   

Wzięliśmy ślub cywilny w Muzeum miasta Łodzi (Pałac Poznańskich). Wybraliśmy piękną salę lustrzaną.Wszystko przebiegło tak jak sobie wymarzyliśmy (no prawie gdyby nie pogoda...) Co prawda cena za tak krótką uroczystość mocno zaporowa, ale goście byli oczarowani miejscem uroczystości a my przede wszystkim pracownikami muzeum. Byli naprawdę pomocni, uśmiechnięci i służyli wsparciem tuż przed uroczystością. Pani Małgosia z impresariatu nadzorowała wszystko z promiennym uśmiechem na twarzy :) Pan Zdzisław zadbał o dobre nagłośnienie naszego zespołu i poświęcił swój prywatny czas, by mogli odbyć próbę na kilka dni przed ślubem. Było naprawdę pięknie...aż się łezka w oku kręci na samo wspomnienie. Polecamy wszystkim, którzy marzą o ślubie w pięknej i niezwykle ciepłej atmosferze.
_________________
"Czasem się lubi kogoś za mocno i to się nazywa miłość"
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 04, 2012 6:06 am   

No i Pięknie :)

Dziewczynki którym udało się zorganizować ślub w Pałacu Poznańskiego i w Instytucie Europejskim - Czy tam trzeba się z kimś umawiać na oglądanie miejsca czy po prostu się przychodzi i ogląda? Dodatkowo prosiłabym (w szczególności Ciebie AgDar-ka) o jakieś info z kim najlepiej kontaktować się w celu omówienia szczegółów.
 
 
AgDar-ka 

Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 21
Skąd: lódzkie
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 8:08 pm   

Hej.
Musisz skontaktować się z Paniami w impersariacie. Następnie pani Was oprowadzi, pokaże dwie sale, jedną na mniejsza liczbę osób drugą na większą. Potem jeśli ustalicie termin (panie sprawdzą czy tego dnia istnieje możliwość), piszecie podanie , zanosicie do dyrekcji i czekacie na odpoweidź. Następnie opłacacie część pieniędzy obsługę a drugą połowę już po ślubie za wynajęcie sali. Niestety musicie w tym wypadku być przygotowani na znaczne koszty... ale my nie żałujemy wydanych pieniędzy. Tak jak pisałam wcześniej było naprawdę świetnie.
_________________
"Czasem się lubi kogoś za mocno i to się nazywa miłość"
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 9:10 pm   

Wstępnie byliśmy dziś w Poznańskim. Impresariat oczywiście zamknięty musimy zrobić kolejne podejście, ale nie omieszkaliśmy obejrzeć sobie wnętrz. Wstępnie dowiedzieliśmy się, że obecnie dostępna jest tylko na takie okazje sala Jadalna - i cóż mogę powiedzieć.. trochę wydaje się ciemna (pewnie przez te kotary) ale.. i tak zrobiła wrażenie :dribble:
Widzieliśmy też jak nam się wydaje drugą z sal która wcześniej była do zaoferowania - sala lustrzana (ze względu na wygląd mniemam, że to była ta :D ) i jak to się mówi o gustach się nie rozmawia - ale i tak bardziej przypadła nam do gustu sala jadalna więc w sumie wybór tylko tej nie spędza nam snu z powiek :razz:

Mam nadzieję, że w razie gdybyśmy się zdecydowali to da rade te kotary jakoś czymś spiąć by do środka wpadało więcej światła?

Chcemy jeszcze obejrzeć Instytut Europejski (tam ponoć też można starać się o udzielenie ślubu)
Ładnie także wygląda Pałac Biedermana - ale nawet nie wiem czy jest szansa tam wziąć ślub. Będziemy poszukiwać czegoś fajnego :)

Dzięki AgDar-ka za podpowiedź, mam nadzieję, że i nam się ten wyczyn uda [smilie=g035.gif] :wed14
 
 
AgDar-ka 

Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 21
Skąd: lódzkie
Wysłany: Sob Lip 07, 2012 9:21 pm   

Tylko pamiętaj, że ten stół na środku w sali zostanie i będziecie go musieli ominąć podczas ceremonii. Poza tym kotar raczej wam nie zepną. Mieliśmy w tej sali zdjęcia i nie było mowy o doświetleniu w taki sposób. No i oczywiście liczba osób. W sali jadalnej zmieści się nie więcej niż 90 osób, przy czym część będzie musiała stać.
_________________
"Czasem się lubi kogoś za mocno i to się nazywa miłość"
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 02, 2012 12:02 am   

W tym roku w maju jedna para wzięła ślub w kinie Charlie a druga w kwietniu w restauracji Rezydencja u Fabrykanta, o obu pisano w gazetach ale linków nie mogę podać bo mam za mało postów.
 
 
AgDar-ka 

Dołączyła: 18 Cze 2012
Posty: 21
Skąd: lódzkie
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 11:01 am   

hm... ciekawe jak się udało z tą restauracją. Ponieważ jak my planowaliśmy slub pytałam czy istnieje taka możliwość to odpowiedź brzmiała:" jeśli jest to miejsce godne powieszenia godła państwowego, czyli np. restauracja mieści się w budynku zabytkowym, dysponuje osobną salą oddaloną od sali jadalnej to jest to możłiwe o ile argumentacja będzie odpowiednia" ... chociaż coraz bardziej wydaje mi się, że jest to kwestia ceny i tyle...echh
_________________
"Czasem się lubi kogoś za mocno i to się nazywa miłość"
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2012 1:30 pm   

Tu artykuł z Ekspresu http://expressilustrowany...564da2764000000
a tu o ślubie w kinie Charlie http://lodz.naszemiasto.p...kinie,id,t.html

[ Dodano: Nie Wrz 23, 2012 7:57 pm ]
Bardzo fajnym miejscem na ślub jest dom Towarzystwa Kredytowego przy Pomorskiej 21, jest po remoncie. Jak wynika ze strony śluby już się tam odbywały.

 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 8:40 pm   

Kochane!
Jestem przerażona pisaniem podań o pozwolenie na inne miejsce...
Moze jakies podpowiedzi od dziewczyn którym sie udało?
Czym sie kierować?
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 8:53 pm   

Malinka85 gdzie chcesz by Twój ślub się odbył?

I nie martw się ;) Kiedyś może problemy robili ale teraz coraz częściej wyrażają zgodę - o ile oczywiście miejsce jest godne powagi urzędu :wink:
tym bardziej, że w styczniu są zapisy na czerwiec, w lutym na lipiec, to na wrzesień pewnie będą dopiero w kwietniu więc masz jeszcze czas :)
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Nie Sty 06, 2013 8:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 9:04 pm   

Kochana! Najbardziej w Pałacu Poznańskiego...ale nie wiem jak mam to trafnie uargumentować :(
Wiem, że mam jeszcze sporo czasu...dlatego wole dmuchac na zimne...tym bardziej ze czas na tego typu rzeczy mam tylko w weekendy :(
Dziekuję :*
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 06, 2013 10:05 pm   

Malinka85 a zdajesz sobie sprawę ile to kosztuje ? :wink: Proponuję też zorientować się czy mają termin wolny bo wbrew pozorom ludzie nawet rok wcześniej rezerwują i jest to dosyć popularne
_________________


 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 11:14 am   

ja byłam na ślubie plenerowym w Białej Rawskiej w Pałacu Chojnata. ślubu udzielala pani burmistrz jeśli się nie mylę. mogę zapytać czy trudno jest to "załatwić"
_________________
 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 1:19 pm   

motylica plizzzz zorientuj sie jak tam to wyglada, bede wdzięczna..może coś mi to podpowie..
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 5:15 pm   

Z zasady trudno nie jest - gorzej może być z terminami :wink: My w zeszłym roku w czerwcu jak zaklepywaliśmy termin na lipiec 2013 to mimo tego iż to był piątek to musieliśmy się szybko decydować bo już było dużo pozajmowane..

Ewentualnie Malinka85 możesz zobaczyć Dom Towarzystwa Kredytowego, Pałac Hojraka, Instytut Europejski i o Okręgowej Izbie Lekarskiej na Czerwonej tez słyszałam - tylko tak jak mówię - jest trochę "późno" i nie wiem jak z terminami.
_________________


 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 5:21 pm   

Rusałko Maju dziekuje za podpowiedź.
Kurcze ale ja musze zapytać w tych punktach jak z terminami? bo przecież urzednkik w USC powiedział ze 6 mcy przed ślubem robi zapisy...
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 07, 2013 5:33 pm   

Malinka85 - Urząd to Urząd, a Pałac to Pałac :wink: Dwie zupełnie odrębne sprawy
w Urzędzie 6 m-cy wcześniej zaklepujesz datę po to żeby urzędnik zaplanował sobie ten czas dla was i przyszedł udzielić Ci ślubu.. a w Pałacu musisz zaklepać datę po to żeby nikt inny w tym dniu nie zajmował wam sali..

Pałac oprócz tego, że wynajmuje sale na śluby, również ma swoje eventy i może wówczas w ogóle nie udostępnią sali w ten dzień.. może już jakaś inna para zaklepała sobie na ten dzień termin.. a przecież nie udzielą wam ślubu w tym samym momencie prawda? :wink:

Zadzwoń jutro do impresariatu i zapytaj czy wasz termin jest jeszcze wolny. Jeśli tak to będziesz musiała napisać pismo do Dyrektora Muzeum o udzielenie zgody na udzielenie ślubu w pałacu (bo pamiętajmy, że Muzeum to muzeum a nie pałac ślubów :wink: ). Jak dostarczysz im pismo to wtedy czekasz tydzień, maxymalnie 2 tygodnie na odpowiedź. Ale to w zasadzie jest formalność, no chyba, że wcześniej Pani w impresariacie powie Ci, że termin jest już zajęty, no to wtedy nawet nie ma co pisać..

No i powtórzę, bo nic nie napisałaś i nie wiem czy wiesz jaki jest koszt Ślubu w Pałacu, ale to spory wydatek.. chyba, że wiesz o tym i Ci to nie pzreszkadza to już nic na ten temat nie mówię :wink:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Pon Sty 07, 2013 5:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 12:58 pm   

Faktycznie masz rację..Nie zdawałam sobie sprawy z tego ze jest tyle czynników które w tym przeszkadzają...
.Koniecznie dzwonie zaraz i sie umawiam...no chyba ze już bedzie po ptakach..
Koszt wiem ze jest duży...wolałabym uniknąć aż takich kosztów ale z drugiej strony...
Zobaczymy czy sie wogóle uda...bede informowac...
Dzięki za czujność:)
_________________
 
 
MajKama 

Dołączyła: 19 Lis 2012
Posty: 413
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 08, 2013 3:02 pm   

Ze ślubem w Pałacu Poznańskiego nie będzie problemu o ile jak Rusałka_Maja wspomniała termin nie będzie zajęty. My bierzemy ślub cywilny i od razu wykluczyliśmy USC, byliśmy w urzędzie, dopytywaliśmy.. musisz do kierownika USC złożyć odpowiednie podanie (w necie są wzory) i tyle.. no a po zgodzie słono zapłacić .. that's all 8)
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 30, 2013 11:19 pm   

Od niedawna można też wziąć ślub w Dworze Artusa ;) We wnętrzu lub w ogrodzie.
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
scrolly 


Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 02, 2013 5:16 pm   

orientujecie się może czy jest możliwość organizacji ślubu poza USC ale w innym mieście?
Jesteśmy z Łodzi, ale zastanawiamy się na przyjęciem w restauracji Jamboł w Łasku.
To by była świetna opcja jakbyśmy mogli wziąć ślub na tarasie i już tam zostać- nie trzeba będzie przemieszczać gości taki kawał drogi...

WIe ktos czy jak jesteśmy z Łodzi to możemy korzystać z USC z innego miasta (z Łasku)?
_________________
jak wybrać idelaną datę?
 
 
Astarael 

Dołączyła: 16 Paź 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 11, 2013 9:57 am   

Nie ma już rejonizacji w USC. Możesz wziąć ślub gdziekolwiek w Polsce, tylko ze "swojego" USC musisz pobrać jakieś zaświadczenie (koszt koło 20 zł).
Ostatnio zmieniony przez Astarael Pon Mar 11, 2013 9:57 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scrolly 


Dołączyła: 01 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 16, 2013 3:12 pm   

Dzięki za informację:) coraz bardziej mi się ten pomysł podoba:)
_________________
jak wybrać idelaną datę?
 
 
Prowansja 


Dołączyła: 04 Lip 2012
Posty: 209
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 04, 2013 11:01 pm   

Kolejny ślub odbył się w kinie Charlie http://www.dzienniklodzki...-film,id,t.html
 
 
Karola5 


Wiek: 43
Dołączyła: 11 Maj 2010
Posty: 980
Skąd: Łódź/Wawa
Wysłany: Wto Maj 14, 2013 2:14 pm   

Nie jestem pewna czy to dobry wątek - do inspiracji w jakich miejscach można zorganizować ślub/wesele :)
http://www.buzzfeed.com/p...ried-in-america
_________________

dzienniczek Basi
 
 
lorien 


Wiek: 41
Dołączyła: 10 Cze 2012
Posty: 708
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pon Maj 20, 2013 11:29 am   

Dziewczyny, może to kogoś zainteresuje, ślub cywilny poza urzędem można brać w gmine Jabłonna, to blisko Warszawy ale jeśli dla kogoś odległość nie stanowi problemu to warto rozważyć, bo miejsce jest piękne. Tamtejszy USC ma umowę z Pałacem w Jabłonnie, jest to obiekt zabytkowy, przed wojną należał do rodziny Potockich bodajże. Na miejscu od razu można urządzić wesele:) Tu jest strona Pałacu: http://www.palacjablonna.pl/
Obecnie mieści się tam ośrodek konferencyjny Polskiej Akademii Nauk, na miejscu jest hotel i niezła restauracja.
_________________
Pamiętnik Piotrka i Wiki: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=17563



 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 03, 2013 5:19 pm   

Dla wszystkich zainteresowanych ślubem poza urzędem stanu cywilnego mam dobrą wiadomość...

"Dziś modne stały się śluby w scenerii, która na długo zapadnie w pamięć oraz przyjęcia w gronie najbliższych. Coraz większą popularnością cieszą się śluby poza urzędem stanu cywilnego.

Teoretycznie śluby w plenerze są możliwe, jednak w praktyce w dużej mierze zależą od humoru urzędnika. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych podaje że w Polsce poza urzędem stanu cywilnego, rocznie udziela się 2 tysięcy ślubów - głównie w szpitalach i więzieniach. W innych okolicznościach, urzędnicy rzadko kiedy wychodzą poza mury urzędu stanu cywilnego, tłumacząc że nowożeńcy wybierają "miejsca niegodne".

Wkrótce ma się to zmienić. Nowe prawo wejdzie w życie w 2015 roku.

Co się zmieni?

Jak podaje 'Przekrój', po nowelizacji ustawy będzie dużo łatwiej o zgodę na ślub w plenerze. Nowożeńcy jednak, będą musieli spełnić kilka warunków:

1. wybrane miejsce będzie musiało znajdować się w tej samej gminie co urząd stanu cywilnego

2. miejsce ślubu będzie musiało zostać ocenione przez urzędnika jako bezpieczne dla młodej pary oraz gości

3. nowożeńcy pokrywają także wszelkie koszta związane z wyborem miejsca oraz dojazdu urzędnika

Jeśli powyższe warunki zostaną spełnione, urząd stanu cywilnego nie będzie mógł odmówić udzielenia ślubu. Nie oznacza to jednak że ślub będziemy mogli wziąć wszędzie. - W balonie unoszącym się w powietrzu, w samolocie czy pod wodą będzie to niemożliwe - powiedziała w rozmowie z 'Przekrojem', rzeczniczka MSW, Małgorzata Woźniak."

źródło:www.onet.pl www.przekroj.pl
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 03, 2013 10:20 pm   

Dla wszystkich od 2015, dla wybrańców już teraz!! :) ))
Fajnie ze to sie w końcu zmieni
_________________
 
 
mia2013 

Dołączyła: 01 Cze 2013
Posty: 56
Skąd: łódź
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 7:01 am   

Słyszałam, że noża brać ślub cywilny w Pałacu Poznańskiego. Z pewnością duuużżżżżoooo przyjemniej niż w urzędach :P
 
 
Malinka85 

Wiek: 38
Dołączyła: 12 Gru 2012
Posty: 344
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lip 17, 2013 4:10 pm   

mia2013, można...ale to odpowiednio kosztuje :/
_________________
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 1:57 pm   

no chyba sie postrzele!!!!
jak ja sie pytalam o slub poza urzedem to mnie pani z USC delikatnie mowiac wysmiala!! ze to gdzie ja bym chciala? ze to nie ameryka!!

nie wystarczajaco buszowalam po forum... a teraz to juz na zaproszeniach jest adres USC to 4 Litery :( :cry:
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:25 pm   

Można zorganizować ślub poza USC. Trzeba napisać podanie do kierownika i wybrać odpowiednie miejsce. Wiem, że zgadzają się na pewno na Pałać Poznańskiego, Instytut Europejski i Dom Towarzystwa Kredytowego.
dzastab, nie możesz dodrukować wkładki dodatkowej, albo powiadomienia o zmianie miejsca uroczystości?
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:31 pm   

temidaaa napisał/a:
Można zorganizować ślub poza USC. Trzeba napisać podanie do kierownika i wybrać odpowiednie miejsce. Wiem, że zgadzają się na pewno na Pałać Poznańskiego, Instytut Europejski i Dom Towarzystwa Kredytowego.
dzastab, nie możesz dodrukować wkładki dodatkowej, albo powiadomienia o zmianie miejsca uroczystości?


Dokładnie ;) Dzasta możesz gości poprzez stronę powiadomić :) Pamiętaj tylko, że przy takiej imprezie koszta są zupełnie inne :wink:
_________________


 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:45 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
Pamiętaj tylko, że przy takiej imprezie koszta są zupełnie inne


84 zł plus opłata za wynajęcie sali w danym miejscu. To to już różnie niestety :?
 
 
aniuniai 


Wiek: 37
Dołączyła: 14 Paź 2012
Posty: 387
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:47 pm   

W 2013 znajomi za Dom Towarzystwa Kredytowego 2000zl. Wiec nie jest tak zle a miejse jest urocze
_________________


Zielono mi czyli nasz Zielony Ślub http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=16546
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:08 pm   

aaa nie no wlasnie!! ja u Poznanskiego uslyszlam ponad 2600 wiec to w ogole odpada. Ja myslalam ze wiesz tak mozna na Polanie czy w Parku :p
to ze te 3 miejsca akceptuja to wiem ale z tego co wiem to sa to JEDYNE 3 miejsca ktore akceptuja..i chyba jeszcze szkola filmowa...
_________________
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:18 pm   

dzastab, 3000, Kredytowy jak widzisz 2000.. dlatego mówię, cena zupełnie inna ;) znaczy nie mam na myśli opłaty z USC ale doliczyć trzeba właśnie ten wynajem.

Co do USC - nie wiem który wybrałaś, ale na górnej mają przepiękne zejście schodami prosto do parku - nie wiem niestety jak to wygląda w środku. Ponoć ten na widzewie jest najładniejszy..

A poza tymi miejscami co wymieniłyście, być może się powtarzam, ale słyszałam że jeszcze można w OIL spróbować :)

aaaa nie zapominajmy, że można też w Dworze Artusa w ogrodzie - i mało tego całą papierologię załatwia sala :smile:
_________________


Ostatnio zmieniony przez Rusałka_Maja Pon Sty 20, 2014 9:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dzastab 


Dołączyła: 08 Lip 2013
Posty: 848
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:27 pm   

Rusałka_Maja, no wlasnie wybralismy Gorna ze wzgeldu na budynek i park wogol. w srodku jest paskudnie, zgnily PRL ale to i w sumie do tematu nam pasuje :p taki polski akcent lat 50-tych :p

A na widzewie rzeczywiscie sala jest ladna i duza. Ale jak sie wyjdzie z sali to juz jak szkolny korytarz... i na zewnatrz tez sie wychodzi od razu pa parking i na ruchliwa Pilsudskiego...wiec tak srednio :(

A w sumie stwierdzilismy ze slub w USC to trwa 10 min, rach ciach wyskoczymy do ogrodu i juz bedzie pieknie :) takze szkoda mi wydawac 2000 zeby przez 15 min z ladnej sali skorzystac!
_________________
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 10:59 pm   

dzastab napisał/a:
A w sumie stwierdzilismy ze slub w USC to trwa 10 min

10 min, to chyba jak się urzędnik rozgada :D Mi powiedzieli, że 7 8)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl