Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub cywilny poza USC
Autor Wiadomość
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Sty 22, 2014 8:59 pm   

dzastab, ale jakie wrażenie robi taka ceremonia w Pałacu. Do tej pory mam gęsią skórkę ja wspomnę ślub Rusałki :)
_________________


 
 
black_poppies 


Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 1:46 pm   

Dziewczyny, czy któraś z Was robiła albo będzie robić ślub w Towarzystwie Kredytowym albo w Pałacu Poznańskich?? Ja chciałabym połączyć ślub i wesele w jednym miejscu i tu i tu można, ale zastanawiam się czy nas na to stać :oops: Ślub i wesele w pałacu - to byłoby coś :D :D
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Sro Lut 12, 2014 6:20 pm   

black_poppies, ja, a czego chciałabyś się dowiedzieć? :)
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 13, 2014 11:31 pm   

temidaaa napisał/a:
black_poppies, ja, a czego chciałabyś się dowiedzieć? :)


I ja :D
_________________


 
 
black_poppies 


Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pią Lut 14, 2014 10:45 am   

No to powiedzcie mi dziewczyny jak to wszystko wygląda i przede wszystkim czy warto... USC są wszystkie strasznie brzydkie. Coraz bardziej jestem nakręcona na ten Dom Kredytowy na Pomorskiej 21... :smile:
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 15, 2014 3:01 pm   

black_poppies napisał/a:
No to powiedzcie mi dziewczyny jak to wszystko wygląda i przede wszystkim czy warto... USC są wszystkie strasznie brzydkie. Coraz bardziej jestem nakręcona na ten Dom Kredytowy na Pomorskiej 21... :smile:


Oczywiście, że warto ;) My braliśmy ślub w Poznańskim, w planach były też inne miejsca, ale jak przyjrzeliśmy się Poznańskiemu to już nie chcieliśmy nic innego oglądać ;)
Początkowo niektórzy mówili, że nie warto, bo ślub to 10 min i wydawać tyle kasy to marnotrawstwo.. ale wszyscy Oni na ślubie mówili WOW, a po ślubie, że jednak było warto, więc.. :smile:
Na pamiątkę mamy cudne zdjęcia i film, chwile niezapomniane :)
_________________


 
 
black_poppies 


Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 4:48 pm   

A można gdzieś obejrzeć te zdjęcia??? My najprawdopodobniej zdecydujemy się na salę na Pomorskiej 21, mają jeszcze jakieś terminy na lato 2014... 8) chyba dziś nie usnę :lol:
 
 
temidaaa 
w ciągłym biegu...


Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 541
Skąd: :)
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 6:45 pm   

black_poppies, zdjęcia z DTK masz na ich stronie :wink:
 
 
black_poppies 


Dołączyła: 10 Gru 2012
Posty: 6
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 7:11 pm   

Miałam na myśli zdjęcia Rusałki :P
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 17, 2014 8:38 pm   

black_poppies, wiesz co ciężko tak bo są goście którzy niekoniecznie może by chcieli żebym ich tak do internetu wrzucała ;) ale w pałacu jest naprawdę pięknie aż dech zapiera, zawsze możecie umówić się z Panią z Impresariatu ona Wam wszystko pokaże co i jak, oprowadzi, żebyście sami mogli zobaczyć :)
_________________


 
 
anais 

Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 13
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 24, 2014 4:08 pm   

My mieliśmy ślub cywilny w Instytucie Europejskim. Drogo, ale zdecydowanie było warto. Goście mogli spokojnie przyjść dużo wcześniej, zająć miejsce, porozmawiać ze sobą. Podobnie po ślubie. Przygotowaliśmy też drobny poczęstunek w formie słodkości. Nikt nie musiał się spieszyć z życzeniami, nie czuć było żadnej presji, że za chwilę kolejni goście z następnego ślubu będą musieli się zmieścić. Poza tym śliczna pamiątka w formie zdjęć i filmu, a także wspomnień, bo mając coś wynajęte na określony czas tylko dla siebie masz wrażenie większej intymności.
A formalności z USC były naprawdę drobnostką, więc nie obawiajcie się zawalczyć, żeby ten dzień był taki jak sobie wymarzyłyście :)
 
 
palacowa_n 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Wrz 16, 2014 10:25 am   

Podobno od 2015 r. mają zmienić się zasady odnośnie organizacji ślubów cywilnych poza USC. Czy ktoś już coś wie na ten temat?
_________________
Mój dziennik - weselne party w plenerze :)
 
 
margita 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 17, 2014 4:47 pm   

Oj też jestem zainteresowana tym tematem!
będę w najbliższym czasie dowiedzieć się o terminy w USC Górna to zapytam :)
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 1:46 pm   

Wreszcie będzie można wziąć ślub cywilny w (prawie każdym) wymarzonym miejscu :)

"W myśl ustawy, od 2015 r. pary będą mogły zawrzeć związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego, jednak w miejscu <<gwarantującym zachowanie powagi i doniosłości ceremonii>> oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz3G1pk0pLn
."
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 13, 2014 6:51 pm   

Paolina napisał/a:
Wreszcie będzie można wziąć ślub cywilny w (prawie każdym) wymarzonym miejscu :)

"W myśl ustawy, od 2015 r. pary będą mogły zawrzeć związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego, jednak w miejscu <<gwarantującym zachowanie powagi i doniosłości ceremonii>> oraz bezpieczeństwo wszystkich uczestników."

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz3G1pk0pLn
."


Chciało by się powiedzieć, że wyprzedziliśmy trendy :lol:
A tak serio właśnie widziałam na tvn materiał o tym i Pan powiedział,że wtedy opłata za śłub będzie kosztować 1000 zł chyba ogłupieli :roll:
_________________


 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 12:46 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:

A tak serio właśnie widziałam na tvn materiał o tym i Pan powiedział,że wtedy opłata za śłub będzie kosztować 1000 zł chyba ogłupieli :roll:


a tu artykuł potwierdzający Twoje słowa - z tą opłatą zaszaleli...:

http://www.dzienniklodzki...zedem,id,t.html
_________________

 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2014 7:56 pm   

ithanielle napisał/a:
Rusałka_Maja napisał/a:

A tak serio właśnie widziałam na tvn materiał o tym i Pan powiedział,że wtedy opłata za śłub będzie kosztować 1000 zł chyba ogłupieli :roll:


a tu artykuł potwierdzający Twoje słowa - z tą opłatą zaszaleli...:

http://www.dzienniklodzki...zedem,id,t.html


:roll: dobrze, że zdążyliśmy przed tym szaleństwem :roll:
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 10:07 pm   

I ta cena to jest najmniej :P Będą zapewne Urzędy, które wezmą więcej. Przede wszystkim wszystkie USC, muszą tą sprawę po swojemu uregulować, a rzadko który wie, że taka ustawa przeszła. Na takie papierkowe sprawy też trzeba będzie poczekać. Ile? Do przyszłego sezonu powinni się wyrobić :)
_________________
 
 
Paolina 


Dołączyła: 03 Cze 2012
Posty: 511
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2014 1:27 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
opłata za śłub będzie kosztować 1000 zł chyba ogłupieli :roll:


Widzę, że urzędy postanowiły pójść w ślady niektórych parafii. :roll: :kwasny:
_________________
Pozdrawiam słonecznie Gość! ;)


 
 
sreg 

Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 6:33 pm   

Ja z racji tego czym sie zajmuje (foto/wideo) byłem podczas kilkunastu wesel poza USC. Całość była organizowana na zasadzie znacznego dodatkowego wynagrodzenia dla Kierownika USC. Niemniej osoby te najczęściej prosiły mnie aby nagranie z ceremonii nie było dostępne w internecie z obawy o ich pracę. Ogólnie bardzo się cieszę że sytuacja się zmienia ponieważ taka ceremonia poza USC wygląda FANTASTYCZNIE :)

Usunęłam reklamę z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Nie Lis 16, 2014 6:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
palacowa_n 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 10:04 pm   

sreg, co za bzdury wypisujesz. Kierowniczka USC nigdy nie brała w Łodzi żadnego wynagrodzenia za śluby poza USC. Dodatkowy koszt to transport urzędniczki z urzędu do miejsca w którym ma odbywać się ceremonia i z powrotem. Plus oczywiście opłata za wynajem miejsca, w którym ślub się odbywa, ale to całkowicie niezależnie od USC.
_________________
Mój dziennik - weselne party w plenerze :)
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 10:50 pm   

palacowa_n napisał/a:
sreg, co za bzdury wypisujesz. Kierowniczka USC nigdy nie brała w Łodzi żadnego wynagrodzenia za śluby poza USC. Dodatkowy koszt to transport urzędniczki z urzędu do miejsca w którym ma odbywać się ceremonia i z powrotem. Plus oczywiście opłata za wynajem miejsca, w którym ślub się odbywa, ale to całkowicie niezależnie od USC.


Otóż to.. nie wiem co to za bzdury.. może w Wawie?.. w Łodzi - pierwsze słyszę, ba nasz film (z tego co ostatnio się dowiedziałam) jest filmem pokazowym dla potencjalnych klientów.. nikt niczego nie ukrywa bo i nie ma czego :?
Zadziwia mnie czasem skąd ludzie takie pomysły wymyślają.. no ale tak.. reklamę trzeba przemycić to i coś napisać wypada :roll: :roll: :roll:
_________________


 
 
sreg 

Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 12:23 pm   

Rusałka_Maja napisał/a:
palacowa_n napisał/a:
sreg, co za bzdury wypisujesz. Kierowniczka USC nigdy nie brała w Łodzi żadnego wynagrodzenia za śluby poza USC. Dodatkowy koszt to transport urzędniczki z urzędu do miejsca w którym ma odbywać się ceremonia i z powrotem. Plus oczywiście opłata za wynajem miejsca, w którym ślub się odbywa, ale to całkowicie niezależnie od USC.


Otóż to.. nie wiem co to za bzdury.. może w Wawie?.. w Łodzi - pierwsze słyszę, ba nasz film (z tego co ostatnio się dowiedziałam) jest filmem pokazowym dla potencjalnych klientów.. nikt niczego nie ukrywa bo i nie ma czego :?
Zadziwia mnie czasem skąd ludzie takie pomysły wymyślają.. no ale tak.. reklamę trzeba przemycić to i coś napisać wypada :roll: :roll: :roll:


Nie chodzi tu o przemycanie reklamy, na przestrzeni lat mieliśmy do czynienia z tyloma sytuacjami, które na pierwszy rzut oka mogą się wydawać absurdalne, ale niestety są prawdziwe. Oczywiście oficjalnie urzędnicy nie pobierają dodatkowych opłat prócz tych, o których wspomniała Rusałka_Maja.


Po raz kolejny usuwam spam z podpisu. Daję ostrzeżenie. Odsyłam do regulaminu forum. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lis 18, 2014 12:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Sro Lis 19, 2014 6:05 am   

sreg, ale rzucasz w tym momencie zarzut pobrania korzyści majątkowej na niewinną osobę. Oficjalnie to trzeba było taka sprawę zgłosić, a nie tu rozsiewać plotki...
_________________


 
 
sreg 

Dołączyła: 16 Lis 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sro Lis 19, 2014 5:40 pm   

Dorotka_ napisał/a:
sreg, ale rzucasz w tym momencie zarzut pobrania korzyści majątkowej na niewinną osobę. Oficjalnie to trzeba było taka sprawę zgłosić, a nie tu rozsiewać plotki...


Zarzutów nikt tu nie rzuca, ani nie rozsiewa plotek :) Mówię po prostu jak było/jest z doświadczenia.

Usunęłam reklamę. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Gru 30, 2014 6:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
paspas 

Wiek: 34
Dołączyła: 28 Mar 2014
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Gru 11, 2014 2:29 am   

Brałam ślub w Pałacu Poznańskich we wrześniu tego roku i też absolutnie nic nie "dopłacałam" w USC (Łódź Bałuty), poza chyba jakąś drobną (poniżej 100 zł) opłatą za sporządzenie aktu małżeństwa poza USC, ale już nawet nie pamiętam, szczerze mówiąc. Mało tego, urzędniczka powiedziała że nie trzeba jej podwozić ani odwozić, bo sama przyjedzie, i tak też zrobiła. Film ze ślubu jest dostępny w internecie i z niczym nie musimy się kryć.
_________________
20.09.2014 <3
 
 
margita 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2014 5:08 pm   

No i mamy od 2015 śluby w plenerze . KOSZT 1000zł ... moim zdaniem PRZESADA! :!:


:!:

i to uzasadnienie z dupy: przecież żaden urzędnik nie będzie co ślub tego robił/
Cytat:

Do podstawy oszacowania kwoty opłaty dodatkowej przyjęte zostały nakłady na zakup kompletnego stroju dla kierownika urzędu stanu cywilnego wraz z akcesoriami odzieżowymi, usługami fryzjerskimi i konserwacją odzieży, nabyciem insygniów z wizerunkiem orła ustalonym dla godła RP oraz patery na obrączki wraz z usługami ich konserwacji - napisano w uzasadnieniu. Pod uwagę wzięto też wynagrodzenie dla zastępcy kierownika USC (dla zapewnienia ciągłości pracy urzędu) oraz koszty dojazdu na miejsce uroczystości.


Z infor.pl
Ostatnio zmieniony przez margita Wto Gru 30, 2014 5:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 12:24 pm   

Gdybym miała brać ślub w plenerze, wybrałabym humanistyczny niż cywilny :) Polega na tym samym (podpisanie dokumentów z USC), ale jest o wiele lepsza przysięga, którą sama Para Młoda układa :) Widziałam dużo filmów, gdzie Para Młoda miała przygotowany namiot z piękną aranżacją, do ślubu poszli, gdy już było ciemno, a drogę oświetlały świece... Wszystko cudnie, ale przysięga z USC popsuła ten klimat. Co do kosztów. Taka atrakcja musi mieć swoją cenę (biorąc pod uwagę popyt).
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 15, 2015 12:27 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 5:34 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Widziałam dużo filmów, gdzie Para Młoda miała przygotowany namiot z piękną aranżacją, do ślubu poszli, gdy już było ciemno, a drogę oświetlały świece... Wszystko cudnie, ale przysięga z USC popsuła ten klimat.


Zgadzam się niestety :/ Też mieliśmy przeprzepiękny ślub (kto widział ten wie :razz: ) ale nieraz jak oglądamy film i dochodzi do "przysięgi" to po prostu wywracam oczami za każdym razem.. celowo napisałam w cudzysłowie bo chodzi mi ogólnie o ceremonię i txty typu " dzieci zrodzone z tego związku przyjmują nazwisko męża" :roll: to słabe jest :roll: mogliby w końcu coś z tym zrobić..

Catylyn89 napisał/a:
Co do kosztów. Taka atrakcja musi mieć swoją cenę (biorąc pod uwagę popyt).


Nie zgadzam się bo ta "atrakcja" nie jest w żadnym stopniu przygotowywana, planowana czy realizowana przez urzędnika, a przez młodych którzy od A do Z sami to wszystko dopięli na ostatni guzik (znaleźli miejsce, zaklepali termin, pisali różne pisma, ostatecznie wydali niezłą kwotę na wynajęcie tego miejsca, za dekorację tego miejsca) i jeszcze niejednokrotnie nieźle się przy tym nagimnastykowali :roll:
A urzędnik co? Robi to samo co w urzędzie tylko poza jego murami, a dojazd urzędnika to nie problem, więc chyba na głowę upadli żeby takiej zapłaty wymagać :roll:
_________________


 
 
*Dorotka_ 
Moderator


Wiek: 35
Dołączyła: 02 Cze 2012
Posty: 5060
Skąd: Łódź/Wrocław
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 5:45 pm   

Rusałka_Maja, i tak wylam jak bóbr :)
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 15, 2015 11:33 pm   

Rusałka_Maja, Dlatego też istnieje ślub humanistyczny, którego koszt sięga 400 zł i jest o niebo lepszy, bo Para Młoda ma całkowity wpływ na jego przebieg i tekst przysięgi (mimo, że nie jest uznawany w świetle prawa cywilnego, aczkolwiek ślub cywilny można zawrzeć dzień wcześniej) :) Niestety Urzędasy takie pazerne są :smile: I tym tropem, gdy będę organizować śluby, będę doradzać Parom ślub humanistyczny zamiast cywilnego, ze względu na przebieg całej ceremonii. :-)

Przykład takiej przysięgi: „Drogi Miłoszu, przysięgam Ci, że będziesz mógł się o mnie troszczyć, być obok mnie w chwilach radości i smutku, w momentach moich porażek i sukcesów. Obiecuję Tobie, że będziesz mógł słuchać moich wrażeń dnia codziennego, robić mi poranne kawy, piec ciasta i nosić moje ciężkie torby, obok mnie zasypiać i obok mnie się budzić. Przyrzekam Ci, że będziesz mógł mnie przytulać, całować, witać i żegnać każdy wspólny dzień.

Złość się na mnie, jeśli to konieczne i przebaczaj, jeśli to możliwe. Jeśli tylko chcesz to w chwilach mojej nieobecności tęsknij – kiedy wyjadę lub kiedy wyjdę do drugiego pokoju...

Obiecuje Ci, że będziesz mógł oglądać ze mną filmy i śpiewać, i tańczyć, i śmiać się, i płakać, i podjadać mi moje batony, i przysięgam, że będziesz mógł się dzielić ze mną wszystkim: myślami, materiałem genetycznym, zasobami....czym tylko zapragniesz...”
;)

Oczywiście, to nie jest zbyt dobra przysięga, biorąc pod uwagę niektóre wersy, ale tak jak mówiłam, to jest decyzja Pary Młodej.
Większość przysiąg, to prawdziwe wyciskacze łez :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 15, 2015 11:53 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Rusałka_Maja 


Dołączyła: 12 Kwi 2012
Posty: 3448
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 16, 2015 5:55 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Oczywiście, to nie jest zbyt dobra przysięga, biorąc pod uwagę niektóre wersy, ale tak jak mówiłam, to jest decyzja Pary Młodej.
Większość przysiąg, to prawdziwe wyciskacze łez :)


Awwww i tak lepsze to niż "świadoma praw i obowiązków.." :roll:
Ale nie wiem czy gdybym mogła cofnąć czas to zdecydowałabym się na taki ślub..
_________________


 
 
margita 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 7:39 pm   

a to już nie taniej wyjdzie zatrudnić aktora?
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Sty 19, 2015 9:57 pm   

margita, aktor nie da ślubu w profesjonalny sposób ;) Oczywiście, że Młodzi też wynajmują aktorów, ale Ci "profesjonalni" są drodzy. A uwierz mi, że przy kiepskim aktorze, ślub będzie klęską.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Pon Sty 19, 2015 9:59 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
margita 

Wiek: 34
Dołączyła: 17 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 7:35 pm   

Słyszałam, że w Jaśminówce mają jakąś czarodziejkę-aktorkę i wychodzi super;)

Generalnie nie ukrywam, że trochę jestem zła na to 1000zł bo uważam, że jest zupełnie to niewspółmierne do wkładu pracy i czasu takiego urzędu i urzędnika.

Szkoda, że te urzędy takie brzydkie są. Wnętrza wręcz straszą. Na Górnej te dywany na ścianach :roll:
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 9:34 pm   

Pytanie może głupie o co chodzi z aktorem? Po co to?!
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Wto Sty 20, 2015 11:58 pm   

kapatka napisał/a:
Pytanie może głupie o co chodzi z aktorem? Po co to?!


W przypadku, gdy Urzędnik Stanu Cywilnego odmawia udzielenia ślubu w plenerze. Nie każdy dotychczas kwapił się, by takie śluby prowadzić, argumentując "że nie są przewodnikami wycieczek i ślub jest ważny tylko w Urzędzie". Dlatego wynajęcie aktora, było jedynym wyjściem z sytuacji. Teraz po zmianie ustawy (którą PSKŚ wywalczyło), aktorzy nie będą potrzebni, mam nadzieję :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Sro Sty 21, 2015 12:05 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 21, 2015 9:28 pm   

Ale to aktor zastępował urzędnika?! Ja chyba tego nie ogarniam...
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Sro Sty 21, 2015 11:07 pm   

kapatka napisał/a:
Ale to aktor zastępował urzędnika?! Ja chyba tego nie ogarniam...


Tak :) Wyobraź sobie piękny ślub w dużym ogrodzie, pod pięknie ozdobiona altanką, do której prowadzi ścieżka z białych płatków różnych kwiatów... Pięknie prawda? Nagle te marzenia przerywa urzędnik, który Ci odmawia udzielenia ślubu w plenerze. Co robisz? Dostosowujesz się do zaleceń, że ślub to urzędowa sprawa, czy może wybierzesz opcję ślubu w romantycznej scenerii? Większość par dotychczas o to walczyła, a przynajmniej szukali pomocy u konsultantów ślubnych, którzy spełniali ich marzenia (organizując ślub w plenerze, którego udzielał aktor lub mistrz ceremonii humanistycznej). Teraz ślub w plenerze może się odbyć, dzięki staraniom konsultantów ślubnych. Także to im dziękujcie ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Sro Sty 21, 2015 11:09 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 7:13 am   

Catylyn89 napisał/a:
Tak :) Wyobraź sobie piękny ślub w dużym ogrodzie, pod pięknie ozdobiona altanką, do której prowadzi ścieżka z białych płatków różnych kwiatów... Pięknie prawda?


Z całym szacunkiem, ale dla mnie to zbyt "amerykańskie" i trochę tandetne... ale co kto lubi. Możliwość wzięcia ślubu w plenerze, to bardzo fajna opcja dla osób, które biorą pod uwagę ślub cywilny, ale ślub humanistyczny, aktor? Dla mnie to przesada - generowanie zbędnych kosztów, robienie ze ślubu przedstawienia.

Co do roli konsultantów ślubnych - zdecydowana większość par w naszym kraju samodzielnie organizuje wesele, dlatego stwierdzenie, że "to dzięki konsultantom ślubnym..." jest dla mnie mocno przesadzone. Ale to nie jest wątek dotyczący konsultantów :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez ithanielle Czw Sty 22, 2015 7:19 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 12:31 pm   

ithanielle napisał/a:
Z całym szacunkiem, ale dla mnie to zbyt "amerykańskie" i trochę tandetne... ale co kto lubi. Możliwość wzięcia ślubu w plenerze, to bardzo fajna opcja dla osób, które biorą pod uwagę ślub cywilny, ale ślub humanistyczny, aktor? Dla mnie to przesada - generowanie zbędnych kosztów, robienie ze ślubu przedstawienia.


Gdyby to był facebook to kliknęłabym "Lubię to!" :) A co z ważnością takiego ślubu? Przecież ludzie biorą ślub również dlatego, że niesie to za sobą pewne konsekwencje urzędowe, prawne czy jak tam to nazwać. A co w przypadku takiego ślubu? Przepraszam, ale aż korci mnie, żeby napisać "ślubu"...
_________________


 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 12:37 pm   

kapatka napisał/a:
A co z ważnością takiego ślubu? Przecież ludzie biorą ślub również dlatego, że niesie to za sobą pewne konsekwencje urzędowe, prawne czy jak tam to nazwać.


kapatka, tak jak wcześniej napisała Kasia, taki ślub jest nieważny - i tak musisz zawrzeć związek małżeński przed urzędnikiem z USC. Dla mnie to zbędny gadżet, dodatkowy wydatek - dlatego tak jak Ty, nazwałabym to raczej "ślubem".
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 12:39 pm   

Widocznie tak się zaaferowałam, że mi ta informacja gdzieś umknęła :wink: tym bardziej nie rozumiem całej idei, ale tak jak napisałaś co kto lubi...
_________________


 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 1:02 pm   

Ah, uwielbiam pisać o takich ślubach... Ślub to ślub, dla niektórych ślub kościelny to przedstawienie, dla innych ślub cywilny. Ślub generuje sam w sobie zbędne koszty. Jedni traktują ślub tradycyjnie i staroświecko, inni marzą o nowoczesnym ślubie w plenerze... Więc dla takich par konsultanci ślubni, takowe ceremonie organizują, a uwierzcie mi, że one są bardziej romantyczne i wzruszające, niż śluby kościelne i cywilne, razem wzięte :) To jest rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą ślubu kościelnego, a oczekują większego przeżycia duchowego, niż daje im ślub w USC.

Co do ważności ślubu: Pary Młode decydując się na taki ślub w plenerze, biorą ślub cywilny (już bez gości), przed ślubem w plenerze. Tak jak kiedyś chciało się wziąć ślub w kościele, to wcześniej była wizyta w USC. Zwykle to jest kwestia kilku godzin różnicy. Dla Par Młodych ślub w plenerze, to TEN ŚLUB właściwy. Każdy niech ma taki ślub, jaki sobie wymarzył, czy to na szczycie góry, czy w oszklonym pomieszczeniu. I każdy na prawo do decyzji, jak będzie wyglądać jego przysięga. Niektórzy zamiast "ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską" lub "świadoma praw i obowiązków, wynikających z założenia rodziny", układają swoją przysięgę: "dopóki nasza miłość będzie trwać. Jednocześnie dołożymy wszelkich starań by ją pielęgnować i wiecznie podtrzymywać jej płomień...". To jest decyzja dwojga ludzi :) I moim zdaniem (jak i innych, którzy taką ceremonię widzieli), to nie jest spektakl, czy teatrzyk. Ślub humanistyczny, staje się bardziej intymny, zakochani mogą sobie powiedzieć to, czego doświadczyli w całym swoim związku, wyjawiają swoje uczucia i przysięgają sobie miłość tak, jak oni ją rozumieją. Tutaj link :)

Czy to jest dodatkowy wydatek? Nie! To jest taki sam wydatek jaki wszystkie śluby i wesela z sobą niosą. Kwestia chęci i spełnienia marzeń.

Co do roli konsultantów ślubnych w zmianie ustawy. Na szkoleniu przedstawiono mi ich starania, w formie pism, deklaracji, petycji wszystkich konsultantów ślubnych w Polsce, a starali się od 2008 roku. Przekonywali Urzędy, że wszystkie kruczki prawne rzucają belki pod nogi Parom Młodym. Coroczne wysyłanie pism do Ministrów i udzielanie się w konferencjach, pomogło. I teraz możecie się cieszyć ślubem cywilnym w plenerze ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 1:38 pm, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 1:40 pm   

Catylyn89 napisał/a:
Więc dla takich par konsultanci ślubni, takowe ceremonie organizują, a uwierzcie mi, że one są bardziej romantyczne i wzruszające, niż śluby kościelne i cywilne, razem wzięte :)

Catylyn89 napisał/a:
Co do roli konsultantów ślubnych w zmianie ustawy. Na szkoleniu przedstawiono mi ich starania, w formie pism, deklaracji, petycji wszystkich konsultantów ślubnych w Polsce, a starali się od 2008 roku.


Kasia, uwierz mi - zdecydowana większość par młodych organizuje swoje wesele bez pomocy konsultantów ślubnych - i wychodzi im to rewelacyjnie. Nie musisz w każdym zdaniu wychwalać "zasług" konsultantów...


Catylyn89 napisał/a:
Czy to jest dodatkowy wydatek? Nie! To jest taki sam wydatek jaki wszystkie śluby i wesela z sobą niosą. Kwestia chęci i spełnienia marzeń.


Nie zgadzam się z tym, zawsze to jakaś suma, którą można przeznaczyć na inne cele związane z organizacją ślubu. Inna sprawa - co z tego, że przysięga może być niesamowitym wyciskaczem łez, jak może się okazać, że po ślubie już nie jest tak kolorowo?
Dlatego uważam, że to po prostu "szopka", dziewczyny naoglądały się amerykańskich filmów komediowych i cudują. Bądźmy realistami - gdybym ja wyskoczyła mężowi (jeszcze wtedy narzeczonemu), że marzy mi się ślub humanistyczny, który nic mi nie da (bo takie są fakty), ale będą płatki róż, łzawa przysięga i nie wiadomo co jeszcze - to na 100% by mnie wyśmiał. I myślę, że większość forumek tak ma :)

Ale może skończmy tę dyskusję, bo wątek nie dotyczy ślubów humanistycznych, a ślubów zawieranych poza USC (ale nadal urzędowych).
_________________

Ostatnio zmieniony przez ithanielle Czw Sty 22, 2015 1:45 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 1:51 pm   

Ślub humanistyczny, to wciąż ślub w plenerze i nie wychwalam zasług konsultantów ślubnych, tylko próbuję wytłumaczyć, czemu jest wprowadzona ustawa. Jak widzę bez skutku.

Śluby humanistyczne są obecne na całym świecie i to nie jest zasługa amerykanów, ale wejścia innych kultur do Polski (w tym kultury hinduskiej).

A wracając do puenty. Ślub cywilny w plenerze z całą oprawą, to dla Ciebie też szopka? ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 1:57 pm   

Catylyn89 napisał/a:

A wracając do puenty. Ślub cywilny w plenerze z całą oprawą, to dla Ciebie też szopka? ;)


Nie, ponieważ jest ważny urzędowo.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 2:02 pm   

ithanielle napisał/a:
Catylyn89 napisał/a:

A wracając do puenty. Ślub cywilny w plenerze z całą oprawą, to dla Ciebie też szopka? ;)


Nie, ponieważ jest ważny urzędowo.


Sam ślub kościelny nie jest ważny urzędowo, a mimo to idziemy do ołtarza :-)
Więc nie ma przeszkód, aby taki ślub był ważny, wystarczy tylko podpisać dokumenty.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 2:06 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 2:09 pm   

Catylyn89 napisał/a:


Sam ślub kościelny nie jest ważny urzędowo, a mimo to idziemy do ołtarza :-)
Więc nie ma przeszkód, aby taki ślub był ważny, wystarczy tylko podpisać dokumenty.


Ale to generuje dodatkowe, zbędne w mojej opinii, koszty - musisz zapłacić za ślub cywilny oraz za ślub humanistyczny.

Nie znam nikogo, kto zdecydowałby się na "zwykły" ślub kościelny - większość wybiera raczej ślub konkordatowy, więc argument ze ślubem kościelnym do mnie nie przemawia.

Skończmy tę dyskusję, bo nie przekonasz mnie, że ślub humanistyczny jest wyjątkowy - dla mnie jest po prostu obciachowy, ale tak jak pisałam na samym początku - co kto lubi.
_________________

 
 
Catylyn89 


Wiek: 34
Dołączyła: 03 Kwi 2013
Posty: 1836
Skąd: Krk
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 2:22 pm   

Wiesz, nasi rodzice brali ślub najpierw w USC, a później dopiero kościelny. A czemu? Bo są wierzący, dlatego czuli potrzebę zawarcia związku małżeńskiego także przed Bogiem. Twój argument, o ważności ślubu na podstawie papieru, może urazić wiele osób(mnie uraziło, bo uważam, że ślub, to nie tylko papier urzędowy, ale też przeżycie duchowe i uczuciowe) . Papiery mają tylko skutek cywilny, a ślub w kościele - duchowny. Konkordat mamy od 1998 roku.
Koszt zawarcia związku małżeńskiego w USC jest uregulowany, koszt ślubu humanistycznego to 300-400 zł. Biorąc ślub w kościele zapłaciłam 650 zł + koszty sporządzenia aktu małżeństwa.

Ja nie staram się przekonywać nikogo, tylko realnie wytłumaczyć całą ideę. Dla kogo jest odpowiedni taki ślub, napisałam wcześniej i nie oceniam jego decyzji.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Catylyn89 Czw Sty 22, 2015 2:26 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl