Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Na którym palcu nosicie pierścionek?
Autor Wiadomość
Mae 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Lut 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 7:23 pm   

A ja zadam pewnie najgłupsze pytanie pod słońcem, aż mi wstyd :oops: - na którym palcu nosi się perścionek zaręczynowy ? Czy są jakieś reguły co do tego ?

Jakoś się nie przyglądam moim koleżankom - już narzeczonym, a mnie to dopiero czeka ...
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:01 pm   

Zazwyczaj na serdecznym palcu prawej ręki
:wink:
_________________

 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 8:44 pm   

Powiem Wam, ze mielismy zareczyny w Anglii, a wczesniej mialam juz pierscionek na lewej rece. Oni nam nie uwierzyli ze dopiero teraz sie zareczylismy, mysleli, ze juz od dawna jestesmy zareczeni.
Podobno w wiekszosci krajow(mielismy miedzynarodowe towarzystwo w pracy) pierscionek zareczynowy nosi sie na lewej rece, tylko w Polsce na prawej. Uwierzyli, gdy poparl mnie jeden Francuz majacy znajome Polki
:lol:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Mae 


Wiek: 41
Dołączyła: 23 Lut 2005
Posty: 19
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:00 pm   

Dzięki ! A więc tak samo jak obrączkę, ok. Hmm, no tak bo pierścionek zaręczynowy się później właśnie na obrączkę zamienia - ale po ślubie się zwyczajowo pierścionka już nie nosi ?

Gambi, wiem że tak właśnie jest z obrączkami za granicą - wszędzie na Zachodzie się je nosi na lewym ręku (ponoć ze względów praktycznych, żeby nie przeszkadzał w codziennych czynnościach osobom praworęcznym; słyszałam też teorię, że na lewej dłoni to od serca). Ale chyba w Polsce też jest dowolność (choć większość osób nie łamie tradycji) np. rodzice mojego Kochania zdecydowali się nosić swoje obrączki na palcach lewych dłoni.

A jaka jest tradycja z obrączkami na Słowacji, Gambi - na lewych czy prawych dłoniach ?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:13 pm   

Mae napisał/a:
Hmm, no tak bo pierścionek zaręczynowy się później właśnie na obrączkę zamienia - ale po ślubie się zwyczajowo pierścionka już nie nosi ?

Zależy co kto woli. :wink: Zresztą pierwsze słyszę, że pierścionka zaręczynowego po ślubie się nie nosi.
U moich zamężnych koleżanek jest tak: jedne przekładają pierścionek na drugą rękę też na palec serdeczny (np. ja 8) ), inne na środkowy palec prawej ręki (obok obrączki), a jeszcze inne noszą razem z obrączką na tym samym palcu.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 10:57 pm   

Mae napisał/a:
A jaka jest tradycja z obrączkami na Słowacji, Gambi - na lewych czy prawych dłoniach ?


Smieszne, ale ostatnio zauwazylam, ze obraczki na Slowacji nosi sie na lewej rece. Rozmawialam o tym z mama i pytala mnie na ktorej rece ja bede nosic, odpowiedzialam, ze oczywiscie na prawej. Wogole ciagle bede lamac zwyczaje na Slowacji, raz obraczka, dwa nazwisko - wyrzuca mnie stamtad z hukiem :wink:
Mama sie smiala, ze u nas na lewej rece obraczki nosza wdowy :wink:

jesli chodzi o pierscionki zareczynowe to spotkalam sie tez ze zwyczajem, ze nosi sie go razem z obraczka na tym samym palcu. kolezanka wybierajac obraczki, przymierzala czy dobrze razem sie komponuja :wink:
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:00 am   

ja mam zamiar przełożyć pierścionek zaręczynowy na lewą rękę na palec serdeczny a na prawej zostanie obrączka :wink:
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 9:04 am   

Ja swój pierścionek tez przełożę na lewa ręką, chociaz juz teraz wiele osób mysli, że mój pierścionek to obrączka :D
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 10:19 am   

KasiaK napisał/a:
Ja swój pierścionek tez przełożę na lewa ręką, chociaz juz teraz wiele osób mysli, że mój pierścionek to obrączka :D


Mój też wygląda jak obrączk :wink:
 
 
Jola 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 9:18 am   

A ja noszę pierścionek na środkowym palcu prawej ręki i tak naprawdę nie ma to dla mnie żadnego znaczenia na którym go się nosi. Już raz kiedyś się zaręczałam z tym całym pieprzonym ceremoniałem i o ten jeden raz za dużo. Teraz mam w nosie te głupoty.
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 9:59 am   

Mocne słowa Jolu :?
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Jola 


Wiek: 45
Dołączyła: 26 Sty 2005
Posty: 55
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Maj 23, 2005 11:05 am   

hihi :wink:
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 6:41 am   

Edi napisał/a:
Noszę go na środkowym palcu prawej ręki a nie na serdecznym lewej jak nakazuje tradycja. :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Ja też go noszę na prawej dłoni bo myślałam, że taka jest tradycja :shock:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 27, 2005 6:43 am   

Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Misiamo 

Wiek: 46
Dołączyła: 13 Cze 2005
Posty: 241
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 11:40 am   

Mika napisał/a:
Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj


Wersji jest wiele, ale tylko jedna jest właściwa: pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej dłoni na palcu serdecznym. Tak mówi tradycja i tak mówią zasady savoir-vivre'u.

Oczywiście każda z nas sama decyduje, na którym palcu ma ochotę nosić pierścionek. Dziewczyna mojego brata nosi na środkowym (bo chciała mieć taki duuuuży pierścień), podobnie moja koleżanka, która uznała, że jej serdeczny palec jest jakiś "krzywy" :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 11:54 am   

Misiamo napisał/a:
Mika napisał/a:
Kasiu ja słyszałam już wiele wersji więc wcale się tym nie przejmuj


Wersji jest wiele, ale tylko jedna jest właściwa: pierścionek zaręczynowy nosi się na lewej dłoni na palcu serdecznym. Tak mówi tradycja i tak mówią zasady savoir-vivre'u.

Oczywiście każda z nas sama decyduje, na którym palcu ma ochotę nosić pierścionek. Dziewczyna mojego brata nosi na środkowym (bo chciała mieć taki duuuuży pierścień), podobnie moja koleżanka, która uznała, że jej serdeczny palec jest jakiś "krzywy" :)


JMnie przekazano, że zaręczynowy pierścień nosi się na PRAWEJ dłoni na palcu serdecznym, a po ślubie, gdy jego miejsce zajmie obrączka, przekłada się na serdeczny dłoni lewej ;)

na potwierdzenie moich słów http://www.obraczki.com.p...scionek_zar.php

Nie przekonujmy zatem nikogo na siłę, że to właśnie my a nie inni mamy rację :hm:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Kati Pią Lip 01, 2005 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 11:56 am   

a ja noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki potem tutaj będzie obrączka a pierścionek powędruje na lewą rękę również na serdeczny palec :D A savoir-vivre w tym przypadku mnie nie interesuje nie urodziłam się w rodzinie królewskiej :wink:
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:15 pm   

Mika napisał/a:
a ja noszę pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki potem tutaj będzie obrączka a pierścionek powędruje na lewą rękę również na serdeczny palec :D A savoir-vivre w tym przypadku mnie nie interesuje nie urodziłam się w rodzinie królewskiej :wink:


Właśnie, u mnie tak samo na prawej ręce na serdecznym palcu noszę mój pierścionek, najwyżej po slubie "dopchnę" go obrączką, :mrgreen: albo powędruje na lewą rękę, albo na palca środkowego
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Kot 


Wiek: 44
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:19 pm   

ja tak jak dziewczyny :graba: czyli prawa ręka

jak dojdzie obrączka to przełożę na lewą :roll:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:26 pm   

swoja drogą na spotkaniu forumek ostatnio załważyłam, że większość miała na prawej dłoni jeśli nie wszystkie :mrgreen:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 12:51 pm   

Ja też nosiłam na prawej, przynajmniej tak wynika ze zdjęć, hehe. I też słyszałam, że na lewej to amerykańska tradycja, tak jak z obrączką. Ale podpisuję się pod tym, że tak naprawdę sam fakt zaręczyn i uczucia jest ważny, a nie gdzie się później nosi pierścionek. Jak dla mnie to można go nawet na łańcuszku na szyi zawiesić, a i tak będzie zaręczynowy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 5:48 pm   

Ja mam dwa,jeden(ten wazniejszy,bo z oswiadczyn)nosze na serdecznym prawej reki(tu obok niego bedzie pozniej obraczka,nie zmieni on miejsca), ten drugi(z oficjalnych zareczyn)nosze na srodkowym palcu lewej reki. :)
_________________

 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 01, 2005 8:18 pm   

Ja nosze na serdecznym prawym :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Akacja 

Wiek: 42
Dołączyła: 29 Lut 2004
Posty: 199
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Czw Lip 07, 2005 1:57 pm   

Zaręczynowy piercionek nosilam na palcu serdecznym prawej reki, teraz znajduje sie tam obraczka i pierscionek, ktory dostalam od meza ,ale nie zareczynowy, takowy jest teraz na lewej rece, ale ze wzgledu na wielkosc na srodkowym palcu :)



teraz sie dopasowalo i zareczynowy nosze razem z obraczka lub czasem na serdecznym lewej dloni :)
_________________
Caluje i ściskam gorąco Gość ;)
Ostatnio zmieniony przez Akacja Nie Wrz 11, 2005 8:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Mar 16, 2006 11:42 pm   

Ja noszę na serdecznym palcu prawej ręki i nie mam zamiaru tego zmieniać, po ślubie dołączy do niego obrączka - na ten sam palec :girl :
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 9:30 am   

ja nosze jak Alma, na serdecznym prawej reki, ale po slubie przeloze go na serdeczny lewej.
a nawet przed slubem, bo musze go przed tym troche zwiekszyc.
_________________
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 12:41 pm   

serdeczny palec prawej dłoni.
 
 
Dotka 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Mar 2005
Posty: 562
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 4:40 pm   

Zaręczynowy pieścionek nosiłam na serdecznym palcu prawej dłoni, teraz na tym palcu noszę obrączkę a pierścionek na serdecznym na lewej dłoni.
_________________
 
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 5:29 pm   

?rodkowy palec prawej dłoni, a to dlatego że po ślubie i tak bym go przełożyła, a ja jestem jakoś tak dziwnie skonstruowana ze mama ogromną różnice w wielkości palca środkowego i serdecznego :oops: więc chciałam zaoszczędzić poźniejszej przeróbki :jezyk1:
 
 
superbuziak 


Wiek: 43
Dołączyła: 14 Gru 2005
Posty: 30
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 17, 2006 11:17 pm   

Ja swój noszę jak większość na serdecznym palcu prawej dłoni. Póżniej planuję przenieść go na środkowy :serduszka:
_________________
ZAKOCHANA W MISIU
 
 
suzanka 


Dołączyła: 18 Mar 2006
Posty: 44
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 2:13 pm   

A ja swój pierścionek noszę na serdecznym palcu lewej ręki, gdyż tak nosiły swoje pierścienie prababcia, babcia i mama - więc podtrzymuję tradycję (prawa ręka jest zarezerwowana dla obrączki). :D
...Czasem jednak dla wygody przekładam go na prawą rękę, po czym wraca na lewą.

Ale nie ważne na której dłoni go nosisz, ważne co symbolizuje ten pierścionek.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 5:13 pm   

Ja pierścionek zaręczynowy nosze na środkowym palcu prawej dłoni :D
_________________
 
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 9:20 am   

A ja wyczytalam w gazetach slubnych i "wylukalam" w niektorych filmach ze nosi sie na serdecznym lewej reki.

Dlatego tez ja nosze ne lewej. :rotfl:
_________________
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 9:58 pm   

laryssa napisał/a:
A ja wyczytalam w gazetach slubnych i "wylukalam" w niektorych filmach ze nosi sie na serdecznym lewej reki.


Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Ja przed i po ślubie pierścionek zaręczynowy noszę i będę nosiła na środkowym palcu prawej ręki, jak już wczesniej napisałam :wink:

Ale to rzecz gustu na którym palcu i na której ręce się nosi :wink:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 10:00 pm   

misia-misia napisał/a:
Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Czasem pierścionka nie da się zmniejszyć i trzeba go nosić od razu na "docelowym" palcu.
To pewnie dlatego.
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 10:14 pm   

Alma_ napisał/a:
misia-misia napisał/a:
Lewej ręki?? :zdziwko: Dziwne
Na lewej ręce można nosić po ślubie gdy pierscionek na prawej ręce zastępuje obrączka ślubna. Wtedy owszem...

Czasem pierścionka nie da się zmniejszyć i trzeba go nosić od razu na "docelowym" palcu.
To pewnie dlatego.


Ale laryssa jest chyba zaręczona, chyba że o czyms nie wiem, więc czemu nosi na lewej ręce?
Przecież do czasu ślubu moze nosić na prawej a potem przełożyć na lewą. Chyba tak bardzo nie różnią się serdeczne palce obu rąk... :wink:

A to noszenie na lewej ręce kojarzy mi się ze zwyczajem amerykanów...
I przyznam ze pierwszy raz spotykam się z czymś takim... :zdziwko:
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 10:18 pm   

misia-misia napisał/a:
Chyba tak bardzo nie różnią się serdeczne palce obu rąk... :wink:

U mnie różnią się to i bardzo. Prawy palec serdeczny mam w tym samym rozmiarze co środkowy lewej, a lewy serdeczny dużo mniejszy. :roll:


Co do lewej ręki to mi też się to kojarzy z filmami amerykańskimi. A gazeta pewnie była tłumaczona z jakiegoś zachodniego języka. :wink:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 28, 2006 10:47 pm   

misia-misia napisał/a:
I przyznam ze pierwszy raz spotykam się z czymś takim... :zdziwko:

Cóż, pewnie jeszcze nie jedno w życiu zdarzy Ci się spotkać po raz pierwszy... ;)
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 29, 2006 12:47 am   

Alma_ napisał/a:

Cóż, pewnie jeszcze nie jedno w życiu zdarzy Ci się spotkać po raz pierwszy... ;)


Może tak a może nie... zobaczymy :hyhy:
_________________
 
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 11:14 am   

Tu nie chodzi o gust ani zwyczaj.Po prostu kupilam sobie gazetke slubna "Moda na slub" i tam tak bylo napisane:
"Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu lewej ręki – od serca."

Na ich stronie internetowej tez tak jest.Dlatego tez nosze na lewej i dziwie sie ze wy po slubie bedziecie przekladac na lewa.Ja znowu po slubie bede miala pierscionek na prawej rece na palcu srodkowym a obraczke na palcu serdecznym.

Ale przeciez nie wazne jest gdzie sie nosi,liczy sie sam fakt. :D
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:00 pm   

A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:08 pm   

kryszka napisał/a:
A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)

no właśnie, chyba tradycja ważniejsza, ale każdy robi jak uważa

dla mnie pierścionek na palcu prawej dłoni to jakby oczywiste że zaręczynowy.

Ale w tej kwestii ile palców tyle zdań :wink:
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 12:12 pm   

Kasiawka napisał/a:
dla mnie pierścionek na palcu prawej dłoni to jakby oczywiste że zaręczynowy.


No ja też tak myśle że jak na prawym to zaręczynowy a na lewej to tak jakoś po amerykańsku
 
 
SylTom 


Wiek: 40
Dołączył: 08 Sty 2006
Posty: 53
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 2:33 pm   

ja na poczatku chcialam nosic na tym palcu gdzie pozniej pojawia sie obraczka ale okazal sie za duzy, wiec postanowilam go zmniejszyc a w tym czasie ponosic go na srodkowym (balam sie ze go zgubiea na srodkowy wcisnalsie i lezy jak ulal) i jakos juz sobie siedzi na tym palcu i pewnie tak zostanie az do slubu!!!Chociaz nie lubie pierscionkow na srodkowych palcach..... :znudzony:
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 4:18 pm   

kryszka napisał/a:
A mnie dziwi kierowanie się w tym względzie opinią gazetki a nie tradycją. 8)


Zgadzam się z Kryszką... Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju". Od dawien dawna zwyczajem było nosić pierścionek na serdecznym palcu prawej ręki...jedynym odstępstwem od tego jest zmiana palca na środkowy ale nie zmiana ręki na lewą...
No cóż, nowe zwyczaje chcą wtargnąć do nas zza oceanu (chyba) :wink:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 4:28 pm   

misia-misia napisał/a:
Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju"

A ja jestem zdecydowanie przeciwna tego rodzaju wartościowaniu na lepszą i gorszą wersję :?
Tradycyjnie biała suknia oznacza dziewictwo, pierścionek powinien być z brylantem... jest jeszcze parę innych ciekawych "tradycji", czemu traktować je wybiórczo? :roll:

Niech każdy robi tak, jak mu z tym dobrze.
_________________
chez alma |
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 6:15 pm   

No wlasnie,ale z ta tradycja to tez bywa roznie.Dla jednego cos jest tradycja a dla innego nie.Mi tam nikt nie przekazal ze pierscionek tradycyjnie nosi sie na prawej rece.O lewej rece przeczytalam w gazetach i podejrzalam w kilku filmach (polskich a nie amerykanskich) i tak tez zrobilam.

Nie uwazam dlatego zebym nosila pierscionek niezgodnie z tradycja. :)
_________________
 
 
strawberrytea 


Wiek: 42
Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 667
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 6:39 pm   

laryssa napisał/a:
O lewej rece przeczytalam w gazetach i podejrzalam w kilku filmach (polskich a nie amerykanskich)
ja nie dosyć że tez widziałam na polskich filmach (m.in. w M jak Miłość, które raczej jest serialem takim typowo polskim) to jeszcze przeczytałam w polskim poradniku savoir vivre'u... No i przez 1 dzień nosiłam na lewej dłoni, potem poszliśmy do salonu zmniejszyc pierścionek i tam mi pani powiedziała że nosi sie na prawej dłoni... Dziwne to wszystko...
_________________
W naszej zielonej kuchni
 
 
laryssa 


Wiek: 40
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 184
Skąd: prawie Łódź
Wysłany: Pią Mar 31, 2006 9:18 pm   

strawberrytea napisał/a:
m.in. w M jak Miłość



Dokladnie ten film mialam na mysli :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Pią Mar 31, 2006 10:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 4:31 pm   

Alma_ napisał/a:
misia-misia napisał/a:
Tradycja chyba jest lepsza od "amerykańskiego zwyczaju"

A ja jestem zdecydowanie przeciwna tego rodzaju wartościowaniu na lepszą i gorszą wersję :?
Tradycyjnie biała suknia oznacza dziewictwo, pierścionek powinien być z brylantem... jest jeszcze parę innych ciekawych "tradycji", czemu traktować je wybiórczo? :roll:

Niech każdy robi tak, jak mu z tym dobrze.


Przecież nikt nikomu nie nakazuje gdzie ma nosić pierścionek. Jak chce tak nosi.
Nikt również nie nakazuje do których zwyczajów się stosować a do których nie.
Padło pytanie , jest więc i odpowiedz...proste

A ty Alma na ktorym palcu nosisz pierścionek?
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl