Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Alma_
Nie Mar 19, 2006 1:40 pm
Transport gości weselnych do innego miasta
Autor Wiadomość
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Mar 19, 2006 1:17 pm   Transport gości weselnych do innego miasta

Mam do Was, drogie forumki i drodzy forumkowie, pytanie. Ostatnio usłyszałam pewną informację odnośnie zapewnienia dojazdu gościom z innego miasta. :zdziwko: Na moje wesele będą zaproszone osoby z Łodzi. Usłyszałam, że powinnam osobom niezmotoryzowanym zapewnić transport do mojego miasta, bynajmniej nie moze to być PKS czy PKP. Usłyszałam, że goście nie mogą czy nie powinni tłuc się PKSem. Czyli co, powinnam im wynająć auta, zamówić taksówki z Łodzi do Częstochowy, a moze samolot... dla mnie to bzdura na resorach. Bo skoro zapraszam osoby to im pozostawiam decyzję czy chcą i czy mogą przyjechać.Skoro chcą się bawić na weselu to chyba liczą się z wydatkami na strój, prezent czy chociażby dojazd... Ja jeszcze się nie spotkałam z tym by para młoda opłacała dojazd na wesele do innego miasta. A co by było gdybym zapraszała np. kogoś z Niemiec czy Anglii.czyli co, bilety mam im w zaproszeniach wysłać? A moze samolot to tez ujma i najlepsza byłaby taksówka... :zalamany:
_________________
Ostatnio zmieniony przez kryszka Nie Mar 19, 2006 8:09 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
motylica 
Firma
more than a woman.


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 588
Skąd: łdz
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 1:31 pm   

nie przesadzajmy:)

my z nazreczonym byliśmy już na niejdnym weselu zarówno w mojej jak i w jego rodzinie.
odbywały się one w różnych miejscowościach i nikt nie zapewniał nam trasportu
więc czemu my mielibyśmy to robić ? :?

ślub i wesele to wystraczająco spore wydatki. uwaam że fundowanie transportu przyjezdnym to pzresada.
wydaje mi ię że każdy sobie poradzi bez problemu.

bardziej zastanawiamy się nad zakwaterowaniem przyjezdnych i przetransportowaniem ich z sali weselnej do miejca noclegu... :niepewny:
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 1:34 pm   

Misiu, moim zdaniem, jeśli zapraszasz pojedyncze osoby z innych miast, to zrozumiałe jest, że osoby te same zatroszczą się o swój transport. Należałoby za to zadbać o zapewnienie im noclegu (nie koniecznie w hotelu, może po prostu zorganizować to w rodzinie).

Ale sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli do przetransportowania jest pół rodziny (bo narzeczeni z różnych miast). Wtedy miłym gestem byłoby wynajęcie np. autobusu, który gości weselnych zawiezie na miejsce i odwiezie po weselu. Bo faktycznie, pomysł z PKSem lub PKP jest średni, a i z noclegiem u rodziny raczej kłopot - bo to przecież obcy ludzie.

Co nie znaczy, że jest to Twoim obowiązkiem. Ale dość często się z takim rozwiązaniem spotykam.
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 5:32 pm   

Alma_ napisał/a:

Ale sprawa wygląda trochę inaczej, jeśli do przetransportowania jest pół rodziny (bo narzeczeni z różnych miast). Wtedy miłym gestem byłoby wynajęcie np. autobusu, który gości weselnych zawiezie na miejsce i odwiezie po weselu. Bo faktycznie, pomysł z PKSem lub PKP jest średni, a i z noclegiem u rodziny raczej kłopot - bo to przecież obcy ludzie.


popieram motylicę :wink:
Alma u mnie będzie z Łodzi kilka osób z czego jedna para jest własnym autem. Tymbardziej wydaje mi sie dennym pomysłem wynajmowanie autobusu czy autokaru dla... np.6 osób...
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 5:37 pm   

A bus, taki 6-10 osobowy?
Nie powinien być drogi.
_________________
chez alma |
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 6:03 pm   

Alma aż taka rozrzutna to ja nie jestem :wink:
_________________
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 6:20 pm   

No tak, jeśli szukamy oszczędności to, tak jak pisałam powyżej, nie jest to obowiązkowe.
Ot, miły gest w stosunku do gości.

A zapewniasz im nocleg?
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 8:11 pm   

Moim zdaniem przesada, nie ma takiego obowiązku.

Natomiast jeśli Młodzi mają taki gest i ich stać to proszę bardzo. Jak dobrze kojarzę to Pusiak zamawiała autobus dla swoich warszawskich gości. Ale to była też większa ilość osób, nie pojedyncze sztuki.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 10:27 pm   

Uważam, że młodzi nie mają obowiązku zapewniać transportu, to już należy do gościa, żeby sam zdecydował czym dojedzie na ślub, zreszta jakby tak każdy wiedział ,że młodzi załatwią transport to niestety każdy by tylko czekał az młoda para załatwi im jakoś dojazd więc raczej jest to nierealne dla młodych. Raz byłam na weselu na którym rodzina pana młodego była z daleka i wtedy ojciec młodego zorganizował busa i wtedy wszyscy z jednej miejscowości dojechali razem tym busem, ale to jest juz inna sytuacja jak od kogoś z młodych rodzina jest z daleka. Czyli wszystko zostaje po staremu, że każdy organizuje sobie transport sam. Byłam na kilku weselach w innych miastach i sama musiałam to zorganizowac i było wszytsko w jak najlepszym porządku :)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 10:31 pm   

Ale u misi jest taka właśnie sytuacja - ślub jest w Częstochowie (w jej mieście), a rodzina narzeczonego musi dojechać z Łodzi.
_________________
chez alma |
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Mar 19, 2006 11:04 pm   

Misia może ale nie musi zorganizować takiego transportu, ale pewnie gościom byłoby miło gdyby z taką propozycja młodzi wyszli, myślę, że trzeba to przedyskutować.
 
 
Kasiawka 
Żonomama


Wiek: 44
Dołączyła: 17 Lut 2005
Posty: 1150
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 7:47 am   

Pewnie, ze obowiązku nie ma, ale np. mój mąż nie jest z Łodzi i jego goście - około 40 sztuk :wink: miało do pokonania około 200km, i ja czułam się w obowiązku zapewnić im transport, chociaz większość z tych osób ma samochód.
Ponieważ nie było poprawin, więc o nocleg już się nie martwiliśmy.

Jesli gości jest mniej to miłym gestem w ich dtronę byłoby zapytanie się czy mają jak dojechać ( jesli się naprawdę chce by byli na uroczystości) i ewentualnie zaproponowanie jakiegoś dojazdu ( np. samemu wyszukanie połączeń), ewentualnie poproszenie z motoryzowanych o zabaranie tych niezmotoryzowanych.
_________________

Kasiawka szczęśliwa żona swojego męża
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 20, 2006 11:38 am   

Dobrze pamiętasz kryszko :)

Misiu to nie obowiązek, ale jesli stac Was na to, to jest to miły gest w stosunku do gości :) No oczywiście trzeba zaznaczyć, że wiążą się z tym pewne utrudnienia, bo np. trzeba z wyjściem z wesela czekac na umówioną godzine odjazdu autokaru :)
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 11:33 am   

Wszystkie macie rację. Fakt, byłby to miły gest... Tylko same powiedzcie, czy warto zamawiać bus na 4-5 osób?. Weźcie pod uwagę kilka spraw...o których juz wspomniała Pusiak:
--- goście musieliby umówic się na wyjazd na konkretny dzien i godzinę...a gdy ktos pracuje powiedzmy "do końca" czyli jak ja to mówie do godziny zero i przyjedzie na ostatnią chwile?
No ale powiedzmy ze tak nie będzie...
--- gdy z tych kilku osób nie daj boze ktoś nie przyjedzie, bo sa różne przypadki równiez omawiane na forum, potem okaze sie jak bus zajedzie ze siedza w nim 3 albo 4 osoby...A pieniedzy mi nikt nie zwróci.
--- skoro zamawiam przyjazd to chyba i wyjazd też...
Powiedzcie same z ręką na sercu, czy jechałybyście na wesele np. pksem?Czy to taka ujma jest jechać autokarem? Goście i tak przebierają się na miejscu bo nawet jak ktos jedzie autem to chyba nie w sukni...
Co do noclegu o który pisała Alma to... inna broszka.
Oczywiście goście będą mieli gdzie spać...parę osób u mnie, trochę u moje cioci...W każdym bądz razie gdzieś się ich "poupycha". Zapewne teraz podniosą się lamenty"jak tak można, gościom trzeba zapewnić wygodne spanie na poziomie"
Moze i owszem... Mnie nie stać na wynajmowanie gościom pokoi w hotelach. Niestety noclegi sa drogie, zwłaszcza w okresie letnim. U mnie w Czestochowie jak wiecie, w sierpniu jest mase pielgrzymek (jest okres pielgrzymkowy). O nocleg trudno, mozna zarezerwować ale i tak jest drogo bo wiecie...zarabiają na przyjezdnych na Jasną Górę.
Mogłabym zaklepac noclegi w niezbyt drogim "Domu Pielgrzyma" -tym za J.G.ale niestety trochę nie wypada by nocowali tam lekko wstawieni goście po weselu. Więc sami widzicie...
_________________
 
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 12:07 pm   

Nie no, misiu, dlaczego ma się zaraz lament podnosić :) W końcu zapewniasz im nocleg, a że nie stać Cie na wynajęcie spania w hotelu to przecież nie jest tragedia :)
Wszystko co napisałas jest prawdą, mysmy pierwotnie tez spodziewali sie wiecej osób w autokarze, potem część sie wykruszyła i w rezultacie w zasadzie moglibyśmy, gdybyśmy wiedzieli, wynając mniejszy i tańszy autokar, ale stalo sie i już :)
Nie uważam, żeby przyjazd na czyjeś wesele pksem czy pociągiem był jakąś ujmą, czy dyshonorem. Jeżeli Pary Młodej nie stać to trudno-to nie jest obowiązek, w koncu w rodzinie też można sie porozumiec, czy ktos nie jedzie samochodem i sie z nim wybrać :)
_________________

 
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 12:18 pm   

Pusiak napisał/a:
Jeżeli Pary Młodej nie stać to trudno-to nie jest obowiązek, w koncu w rodzinie też można sie porozumiec, czy ktos nie jedzie samochodem i sie z nim wybrać :)


dokładnie... :wink: i my własnie na tą opcję liczymy :wink: :wink:
_________________
 
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 12, 2006 8:28 pm   

Ostatnio w rodzince Mojego (Rawa Maz.) usłyszałam, że szkoda, iż wesele nie jest na miejscu...No, szok!!!
O nas nigdy nikt się nie martwił, czy będziemy mieli jak dojechać. Zawsze transport załatwialiśmy sobie sami. A Moje nieraz jechało pożyczonym samochodem na wesele do siebie do rodziny, bo niezawsze był własny samochód. A nieraz moi rodzice w dawnych czasach jak auta nie mieli to jeździli pociągiem i też dojechali, bo chcieli.
Jak ktoś chce to dojedzie...
Mój kuzyn pracuje w Londynie i powiedział, że na wesele do mnie przyjeżdża nieodwołalnie...
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
hanusia 

Wiek: 41
Dołączyła: 12 Maj 2006
Posty: 271
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 4:23 pm   transport gosci

wiecie co, to wszytsko jest troche dziwne, tzn. co sie musi a co nie. Bo przecież niegdzie nie jest napisane że trzeba zapewnić transport spanieitp. W koncu to są dorosli ludzie (tzn goscie). U mnie tez wyszedl ten problem, bo wesele mamy nie w tej samej miejscowości co slub tylko jakies 10 km dalej no i oczywiscie mój tato powiedział że trzeba zamówić autobus ( u nas na weselu bedzie 80 osób praktycznie wszyscy przyjezdni). Ale ponieważ z moim narzeczonym sami finansujemy ślub i wesele więc powiedziałam mojemu tacie że w żadnym wypadku nie bede zamawiać autobusu, a co do noclegu to moją rodzinke upchnę w moim domu, a narzeczonego ma jechać do siebie, bo u niego nigdy nie było zwyczaju zamawiania hotelu, zwłaszcza że nie robimy poprawin. Także nie przejmuj się misu bo nic się nie stanie, a zawsze się mogą zgadać chooćby nawet pod kościołem żeby dojechać na salę weselną. Uważam że jak ktoś chce przyjechać na Twój ślub to nie powinien robić problemów, a jeżeli nie chce to nawet jak mu załątwisz transport to będzie się źle bawił.
_________________
Hanusia



 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 4:43 pm   Re: transport gosci

hanusia napisał/a:
wiecie co, to wszytsko jest troche dziwne, tzn. co sie musi a co nie. Bo przecież niegdzie nie jest napisane że trzeba zapewnić transport spanieitp. W koncu to są dorosli ludzie (tzn goscie)


pewnie jest w tym troche racji... ale pomysl inaczej.. U mnie na przyklad wesele w Lodzi, a bedzie cala grupka osob z Warszawy - rodzina. Nie mamy warunkow, zeby porozsylac wszystkich do naszych mieszkan.... Wiadomo, ze ludzie przyjezdni chcieliby (nawet po tak krotkiej drodze jak z W-wy do Lodzi) sie trocheke przygotowac, moze przebrac ? No a po weselu miejscowi taksowka wroca do domu.. a przyjezdni W balowych strojach beda czekac na pierwszy pociag ? Albo z zalozenia wyznacza osobe niepijaca.. ale czy to fair wedlug nas ? Czy goscie sami sie maja martwic o swoj nocleg ? Ja uwazam, ze to nie jest w porzadku. Nie mozemy oczekiwac, ze beda sami zalatwiac sobie pokoje w hotelu w miescie, ktorego nie znaja... albo bladzic ulicami w poszukiwaniu sali.... plus to oczywiscie dodatkowy koszt.....
Mysle, ze jesli nie jestesmy w stanie zapewnic gosciom z daleka noclegu na ten dzien, to moze warto zastanowic sie czy ich zapraszac ?
Ja chyba nie pojechalabym do Warszawy na calonocna impreze jesli nie mialabym sie gdzie zatrzymac na noc..... Pierwsze pociagi chyba dosyc pozno odjezdzaja, a co jesli poczulabym sie zle ok polnocy ? Bez sensu.
Wedlug mnie dla gosci z bardziej odleglych miejsc powinno sie zapewnic nocleg.
10 kilometrow to pewnie nie taka duza odleglosc, ale 50 lub wiecej to juz problem....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 7:30 pm   Re: transport gosci

hanusia napisał/a:
wiecie co, to wszytsko jest troche dziwne, tzn. co sie musi a co nie. Bo przecież niegdzie nie jest napisane że trzeba zapewnić transport spanieitp. W koncu to są dorosli ludzie (tzn goscie). U mnie tez wyszedl ten problem, bo wesele mamy nie w tej samej miejscowości co slub tylko jakies 10 km dalej no i oczywiscie mój tato powiedział że trzeba zamówić autobus ( u nas na weselu bedzie 80 osób praktycznie wszyscy przyjezdni). Ale ponieważ z moim narzeczonym sami finansujemy ślub i wesele więc powiedziałam mojemu tacie że w żadnym wypadku nie bede zamawiać autobusu, a co do noclegu to moją rodzinke upchnę w moim domu, a narzeczonego ma jechać do siebie, bo u niego nigdy nie było zwyczaju zamawiania hotelu, zwłaszcza że nie robimy poprawin. Także nie przejmuj się misu bo nic się nie stanie, a zawsze się mogą zgadać chooćby nawet pod kościołem żeby dojechać na salę weselną. Uważam że jak ktoś chce przyjechać na Twój ślub to nie powinien robić problemów, a jeżeli nie chce to nawet jak mu załątwisz transport to będzie się źle bawił.


U mnie jest identycznie :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 8:21 pm   

Zawsze mozna podac adres najblizszego hotelu, w ktorym goscie moga zarezerwowac nocleg. Z wlascicielem mozna ustalic, ze na haslo Waszego slubu, da np. 10% upustu. To dla niego i tak zarobek, jesli wiecej osob bedzie u niego nocowalo.

My zarezerwowalismy caly hotel i tam tez czesc gosci bedzie nocowala. Ustalilismy z wlascicielami ceny i je spisalismy, zeby potem nie bylo dla zadnej strony "niespodzianek".
Reszta gosci pojedzie do siebie lub bedzie nocowala u najblizszej rodziny ( wszyscy z tej samej miejscowosci ).
 
 
sylwia_er 

Wiek: 38
Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 10:39 am   

Witam!!
No ja też mam problem z dojazdem gości ponieważ sale mamy ok. 30 km od miejsca zamieszkania i kościoła. Mój narzeczony ma sporą rodzinę ze śląska i kamienia pomorskiego. Więc będzie sporo rodziny przyjezdnej. Mamy dylemat czy wypada, abyśmy to my zorganizowali im dojazd do sali, czy zostawić tą sprawę im indywidualnie. Obawiamy się, że jak nie zapewnimy im transportu to sporo osób nie pojedzie na wesele :-? Chcielibyśmy, żeby wszystko było dobrze, ale taki dojazd dla np 20 osób, bądź hotel dla nich to kolejne dodatkowe duże koszty.
Nie mamy pojęcia co należy zrobić :zalamany:
Pomocy, jeżeli miałyście taką sytuację napiszcie proszę jak ją rozwiązałyście.
Pozdrawiam
 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 05, 2008 10:46 am   

No cóż mój narzeczony jest ze ?ląska, salę mamy w Rąbieniu czyli poza Łodzią (Boryna) i wszystkim spoza Łodzi załatwiamy noclegi. Tzn wszystkim gościom ze strony narzeczonego i części mojej rodziny z okolic Sieradza. Jeżeli rodzina przyjeżdża ze ?ląska te 200 km to mysle, że wypada zorganizować im chociaż nocleg. U nas pezejazd sami sobie organizują, ale gdyby była taka sytuacja, że miałoby to być powodem ich nieobecności, to pewnie też byśmy zorganizowali. Niestety trzeba liczyć się też z takimi wydatkami - tak mi się wydaje.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Lut 06, 2008 9:18 pm   

wydaje mi się, że sfinansowanie przyjazdu na wesele spoczywa na gościach, natomiast to mŁodzi powinni zatroszczyć się o zakwaterowanie i przewóz gości z hotelu do KościoŁa i na salę weselną.
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 03, 2008 11:22 pm   

zgadzam sie z Sajonara. To samo postanowilismy. Nie mamy pieniedzy na organizowanie transportu. Sam hotel bedzie juz powaznym kosztem, do tego parking dla samochodow, bo nie ma go w pakiecie z sala i sam dowod gosci.
 
 
mrowcia 

Wiek: 36
Dołączyła: 24 Kwi 2008
Posty: 52
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 11:32 am   ...

No u nas to wygląda tak, że zarówno ja jak i mój A. jestesny z Łodzi. Rodzinka głównie z Lodzi a większość przyjezdnych i tak ma nocleg w...Łodzi:) a wesele mamy w Aleksandrowie:/... i mysle ze jednak skończy się to wynajęciem autokaru..albo i dwoch bo gosci bedzie sporo... bo zdaję sobie sprawę, że jechac na wesele i nie pić, albo wynajmować taxi a mamy z 40km chyba jakos tak,,, będzie dla niektórych problemem. oczywiście, uważam, że jak ktoś jest z Łodzi to jakoś może poprosić kogos o przysluge... no ale...
Poza tym ślub jest w Łodzi na Widzewie... także jakby autokarki podstawić pod Kosciol... i jeszcze je fajnie pzystroic:D:D mogłoby to nawet fajnie wygladac potem w drodze na sale:)...

A kiedyś widziałam nawet jak para młoda jechała ze znajomymi takim autokarkiem calym przyozdobionym w napisy "nowożency" koniec wolnosci" itp:) fajnie by mogl wygladac do tego ceu autobus brytyjski...ale takich u nas chyba na wynajem brak:(

Pozostaje tylko kwestia ceny za wynajem takiego autokaru dla gosci... eh... niestety...wesele to niekonczace sie wydatki:(

Pozdrawiam
_________________



 
 
Xaweriusz 

Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 10
Skąd: Pabianice
Wysłany: Sob Maj 02, 2009 7:03 pm   

Ja też nie zamierzam wynajmować autobusu dla gości w Łodzi na wesele pod ukraińską granicą, hotel wystarczy...
_________________
Xaweriusz
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 2:51 pm   

mnie rowniez zdziwilo pytanie jednej z osob zaproszonych czy bedzie podstawiony bus. wszyscy moi goscie sa z Łodzi. wesele mam w ksawerowie i tam tez mam slub. z kosciola na sale weselna mozna przejsc spacerkiem. nie wydaje mi sie, zebym musiala zalatwiac im transport (zwlaszcza, ze do ksawerowa dojezdza tramwaj - jesli nie chca wydawac pieniedzy na taksowke lub poprosic kogos o pomoc). wydaje mi się, że skoro są poinformowani gdzie odbywa sie wesele i decyduja sie przyjsc, to zgadzaja sie rowniez na zorganizowanie sobie transportu we wlasnym zakresie.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:18 pm   

mrowcia napisał/a:
ale takich u nas chyba na wynajem brak:(


Zawsze można spróbowac w muzeum motoryzacji pod Otrębusaami - tam wynajmują piętrusy, tyle że nie wiem ile by to kosztowało, bo i dojazd i na miejscu też by musiel czekać, pewnie jakiś nocleg trzebaby było kierowcom zorganizaować.
_________________

 
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:26 pm   

My nie zapewnialiśmy rodzinie transportu, mimo tego, że kilkanaście osób było z poza Łodzi. Oczywiście na początku z ich strony była wielka bulwersacja "no jak to :?: , jak tak można :?: :?: jak my dojedziemy, i że nieładnie z naszej strony", po czym mój mąż delikatnie mówiąc się wkurzył i im wygarnął, że jak my jeździliśmy do nich na wesela to musieliśmy sami załatwiać sobie transport, nikt nie zapytał się czy mamy gdzie spać, nie mówiąc o zaproponowaniu jakiegokolwiek noclegu, a jedyne co usłyszeliśmy to to, że niedaleko sali jest hotel, w którym możemy przenocować, a my przynajmniej zapewniamy im noclegi więc niech nie marudzą i temat się zamknął.
_________________


 
 
yennefer 

Dołączyła: 14 Wrz 2008
Posty: 641
Skąd: nowhere
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 4:45 pm   

"Konieczność" transportu jest, z tego co zauważyłam, przypadłością miastową lub ewentualnie regionalną. Na szczęście u mnie każdy sobie rzepkę skrobie.
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 7:29 am   

Moja rodzina miała załatwiony transport do kościoła na salę, a potem z wesela do domu. Nie wyszło to drogo, bo za jednego busa mama zapłaciła 50 zł (bus podjechał po gości do hotelu, później zawiózł ich do mojego domu, a następnie pod kościół i na salę), a za drugiego busa zapłaciła 265 zł limit do 100 km (kierowca był do dyspozycji przez całe południe i całą noc i poprawiny).
Ostatnio zmieniony przez agunia84 Czw Maj 14, 2009 7:29 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marysia 


Wiek: 39
Dołączyła: 23 Sty 2008
Posty: 492
Skąd: Pabianice
Wysłany: Czw Maj 14, 2009 6:42 pm   

agunia84, a skąd twoja mama załatwiała te busy??
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 15, 2009 7:13 am   

Z Bełchatowa.
 
 
katrin 

Dołączyła: 15 Wrz 2008
Posty: 27
Skąd: Zgr
Wysłany: Pią Sie 21, 2009 11:58 am   

My też organizujemy transport, ponieważ z kościoła do sali mamy ok. 40km i część gości nie posiada samochodów\chciałaby mieć transport.
Mieliśmy prawie załatwione już w jednej firmie, niestety facet nas cały czas zbywał (w sumie nasza wina, że się daliśmy) i teraz poinformował, że już nie ma wolnych busów :/ .

Czy może ktoś polecić coś do transportu ok. 25 osób (taki mały bus) z Łodzi lub Zgierza? Pomocy..
 
 
aanjaa 

Wiek: 45
Dołączyła: 25 Paź 2009
Posty: 12
Skąd: Pabianice/Wrocław
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 10:38 pm   

my robimy weselicho w Pabianicach. Goście ze strony mojego narzeczonego są z Wrocławia. Nocleg im na pewno zapewnimy. Transport też planujemy, choć po przeczytaniu wątku zastanawiam się czy "musimy" hmmm to 200km.....
Nocleg będzie z przedłużoną dobą hotelową, bo do 15-tej, więc może obędziemy się bez transportu? no zobaczymy... może lepszym rozwiązaniem będzie transport z hotelu do kościoła i z kościoła na salę? myślę, myślę może coś wymyślę....
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 10:27 am   

My wesele mamy w Konstantynowie Łódzkim, a mama mojego Z. chce wynająć autokar żeby dowozić gości... nie uważacie że to przesada??
większość rodziny ma samochody, ale ona stwierdziła, że się pogubią i trzeba im transport zapewnić ;/
dla mnie to głupota, tym bardziej że spod kościoła na salę jedzie się 20 minut i trasa wcale nie jest trudna...
a co Wy o tym myślicie?
_________________
 
 
Martita 
Mamunia Jasiunia:)


Wiek: 42
Dołączyła: 16 Lis 2005
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 2:52 pm   

My mieliśmy autokar ale tylko dlatego, że na sale było daleko. Jeśli jest to w okolicach to myślę, że goście sami dadzą radę trafić i nie będzie to dla nich jakiś wieeelki wydatek.
_________________
 
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 10, 2009 4:09 pm   

no tutaj właśnie wcale nie jest daleko na salę, a całe zamieszanie jest tak naprawdę przez kilka osób,konkretnie 4 które samochodami poruszają się "od święta" i nie znają tras...
no ale przecież można jechać za kimś kto zna drogę, poza tym istnieją GPS-y, mapy itp...
ale żeby wynajmować cały autokar??
poza tym przecież skoro mielibyśmy zapewnić transport w jedną stronę, to w drugą też powinniśmy, a nie każdy gość kończy zabawę o tej samej godzinie...
;/
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 13, 2009 5:51 pm   

My także organizujemy transport gości weselnych z Częstochowy do Łodzi. Także obawiam się że połowa może nie wysiąść hehe... Oby nie! :D
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 12:43 am   

Sajonara6 napisał/a:
wydaje mi się, że sfinansowanie przyjazdu na wesele spoczywa na gościach, natomiast to mŁodzi powinni zatroszczyć się o zakwaterowanie i przewóz gości z hotelu do KościoŁa i na salę weselną.

też mi się tak wydaje.
Będziemy mieli bardzo dużo przyjezdnych i właśnie myślimy nad wynajęciem autobusu który zabierałby ludzi z hotelu do Kościoła, potem z kościoła na sale a następnie odwiózłby ludzi po weselu do hotelu (bo sala niestety nie ma miejsc noclegowych), a także z hotelu na sale na poprawiny. Z tego co się wstępnie mój Miś orientował nie będzie to aż takie drogie a na pewno wygodne, bo jakoś nie potrafię sobie wyobrazić aby ok 50 osób spoza Łodzi miałoby się tułać po nocach taksówkami. Poza tym miejscowi tzn z Łodzi tez pewnie chętnie skorzystają (a że większość mieszka w podobnej okolicy to nie powinno być problemu z rozwozem), bo wesele co prawda nie jest daleko, ale to już Konstantynów...
Cytat:
fajnie by mogl wygladac do tego celu autobus brytyjski

ja ostatnio widziałam taki przystrojony jechał na Paderewskiego ale to raczej był wieczór panieński lub kawalerski :wink: wiec pewnie juz gdzieś w okolicy można wynająć taki :)
agulka1989 Macie wesele w Belwederze? :hyhy:
_________________
 
 
agulka1989 


Wiek: 34
Dołączyła: 06 Paź 2009
Posty: 2973
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 15, 2009 11:07 pm   

Bella, nie w Belwederze. W Casa de Fiori.

i cały czas nie mogę przekonać przyszłej teściowej do tego, że transport goście powinni sobie zapewnić sami... Tym bardziej, że tak jak pisałam wszystko przez jednego wujka mojego Z. i trzy ciotki które auta mają tylko na wyjątkowe okazje i nie znają ulic, tras...
no ale tak jak mówię, wynajmować cały autokar przez 4 osoby? bez sensu...
Tym bardziej, że my ostatnio byliśmy na 2 weselach w tamtej rodzinie- jedno było w koluszkach a drugie w miejscowości, której nazwy nie pamiętam, też trasy nie znaliśmy i nikt się tym nie zainteresował... po prostu jechaliśmy za ludźmi, którzy wiedzieli gdzie jechać...
_________________
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:41 am   Transport gości - polecane firmy

Kochane łódzkie panny młode
Pochodzę z wielkopolski i tam też mamy wesele jednak znaczna część rodziny mieszka w Piotrkowie Tryb - chcemy im zapewnić transport busem - ok 20-25 osób - szukam firm transportowych w internecie ale może Wy mi jakieś sprawdzone polecicie ? Najlepiej z Piotrkowa właśnie albo z okolic - ostatnio również rozważałam Łódź. Chcemy zminimalizować koszt tego transportu ale też zapewnić gościom dobre warunki (klimatyzacja)
Proszę pomóżcie!!!
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 7:55 am   

motylek666, jest juz podobny temat, więc je połączyłam - poszukaj tutaj odpowiedzi, może znajdziesz namiary lub napisz priv do osób, które borykały sie z podobnym problemem :)
_________________

 
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:30 am   

mu organizujemy transport gosci (moja rodzina) tylko tych, ktorzy mieszkaja daleko bo az kolo Buska Zdroju. Nie mamy poprawin i stwierdzilismy, ze wynajmiemy jakis busik dla tych osob ktore przyjada i po weselu wroca do siebie. Dla nich bedzie tak najlepiej. Natomiast Ci, ktorzy mieszkaja troche blizej tzn kolo Piotrkowa sami sobie wynajmuja busa. Z kolei rodzina z Bedzina przyjedzie swoimi samochodami. Takze u nas roznie jest :)

Natomiast ja nigdy nie bylam na takim weselu, zeby Mlodzi zalatwiali mi transport. Nawet jesli wesele bylo daleko jechalismy sami :) .
_________________
 
 
Marcka 


Wiek: 35
Dołączyła: 13 Sty 2010
Posty: 405
Skąd: łódzkie ;)
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:35 am   

my natomiast mamy ślub i wesele w Zduńskiej Woli a moja cała rodzina jest z Łodzi, dlatego też chcę aby wszyscy przyjechali na poprawiny to wynajmujemy autobus który zawiezie gości z sali do Łodzi i potem z Łodzi na poprawiny :)
_________________
 
 
 
All-me 


Wiek: 38
Dołączyła: 23 Kwi 2011
Posty: 1018
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 9:40 am   

Gdzie można tanio zalatwić taki transport?
_________________

Nasz Skarbeczek
 
 
motylek666 

Dołączyła: 28 Kwi 2011
Posty: 95
Skąd: z okolicy
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 12:32 pm   

Pusiak, dzięki nie zauważyłam

anuszkaa, a z jakiej firmy rodzina wynajmuje tego busa? My też zawsze jeździmy sami nawet jak to jest 300km i nam nikt nigdy nie zapewnił noclegu a tym bardziej transportu(nawet takiego za który my mielibyśmy zapłacić) ale uważam że zrobimy wszystko by nie mieli podstaw do narzekania ( a to rodzinka lubi) i mam nadzieję że na kolejne ślub też będą zorganizowane noclegi lub transport

dziewczyny podajcie konkretne firmy gdzie załatwiacie taki transport :)
 
 
anuszkaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 23 Lis 2009
Posty: 777
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Kwi 28, 2011 12:51 pm   

niestety nie wiem z jakiej firmy oni biora tego busa :(
_________________
 
 
amazonka 


Wiek: 38
Dołączyła: 01 Sty 2010
Posty: 79
Skąd: inąd ;-)
Wysłany: Nie Maj 01, 2011 4:39 pm   

My zamawialiśmy z Express - Busa z Łodzi

Ta firma wiozła nas na wesele do Warszawy i ją też zamówiliśmy dla naszych gości, którym zapewniliśmy transport z naszego domu do kościoła i na salę a potem z sali do naszego domu (większość przyjezdnych nocowała u nas).

Byliśmy bardzo zadowoleni z ich usług. Wszystko terminowo, a do tego miło i sympatycznie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl