Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeróbki sukni
Autor Wiadomość
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 12:45 am   Przeróbki sukni

Przeróbki sukni
_________________
chez alma |
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Sro Gru 13, 2006 11:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 9:41 am   

Almo_ nie do końca tak jest jak piszesz.

Ja sprzedałam swoją suknię i cały problem w tym sprzedawaniu polegał na tym, że kupujące nie chcą już nigdzie sukni zanosić i przerabiać. Dziewczyna, która kupiła ode mnie suknię nigdzie jej do siebie nie dopasowywała. Trzeba znaleźć kogoś o tym samym guście i wymiarach ;) .

A tak na poważnie, jakbym kupowała suknię z drugiej ręki to ewentualnie ciut za dużą niż za małą (nawet gdyby miała możliwość powiększenia). Bo tak sobie myślę, że jakby suknię powiększać to zostaną ślady po poprzednim przeszyciu. A czy w ogóle można tą suknię przerobić w danym wymiarze zależy już od modelu samej sukienki np. mojej nie można było poprawić na długość z powodu ozdób, chyba może być problem ze zmniejszeniem rozmiaru biustu w sukience bo większość modeli też ma tam sporo ozdób (chociaż dobra krawcowa powinna coś wymyślić i ładnie wykonać).

A gdzie to robić - chyba najbezpieczniej u polecanych przez dziewczyny na forum krawcowych sukien ślubnych
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 12:36 pm   

Zgadzam sie z pipi. Jak kupować to pasującą idealnie, żadne powiększanie, ewentualnie skrócenie o ile nie ucierpi na tym fason i ozdoby.

Moja kuzynka kupiła nową suknię ślubną już jak wiedziała że jest w ciąży, ale nie przewidziała, że w tej ciąży już na początku bardzo utyje. Potem było poszerzanie praktycznie na całej długości i pomimo tego, że zrobione przed dobrą krawcową i z tego samego materiału to jednak rzucały się w oczy paski dodatkowego materiału. :roll:


Ja się pytałam o podcięcie swojej spódnicy i obcięcie trenu u krawcowej, u której szyłam, i to miało wynieść 50 zł. A jeśli dodamy do tego pracochłonne poprawki w gorsecie i dużą ilość ozdób, na które trzeba uważać, to poprawki mogą stać się po prostu nieopłacalne.


Co do polecanych krawcowych to oczywiście ja jestem za "Małgorzatą". Zresztą josephine właśnie u niej robiła poprawki swojej sukni (http://www.forum.wesele-l...opic.php?t=2546). :D
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 21, 2006 4:12 pm   

jeżeli chodzi o poszerzanie sukni - to w niektorych modelach jest to mozliwe - tylko trzeba pamiętać by z kazdej strony suknia miała minimum 1 cm zakładu materiału, . Kliny zwykle są widoczne, a mniejszej ilości materiału nei ma co zszywać, bo się rozejdzie...w innych - nie ma co ryzykować
Jeśli chodzi o zweżanie jest o wiele łątwiej - a w biuście zawsze mozna wstawić poduszki;)
Ale rzeczywiście, zamiast się bawić w przeróbki, lepiej poszukać takiej, która będzie pasowała...
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:37 pm   

olciap6 napisał/a:
uważam , że kupno nowej sukni to trochę bez sensu, gdyż nigdy więcej na siebie tego stroju już nie włoże...


Też długo wychodziłam z takiego założenia i gryzłam sie z myślami ile wydać na suknie. Czy warto sie wykosztować skoro będzie później wisieć w szafie.. Początkowo doszłam do wniosku że nie warto.. :wink:

Teraz jednak myślę, że ( może to szalony pomysł :P ) Zawsze taką suknie można później zanieść do dobrej krawcowej, dodać trochę tkaniny w innym wybranym kolorze, i stworzyć piękną suknie balową, która na pewno nie raz sie jeszcze przyda :) W końcu na Sylwestra albo na przyszłe wesela naszych znajomych mamy kreacje jak znalazł! 8) Co o tym sądzicie?

Ostatecznie suknie można odsprzedać i na pewno 1000 - 1500 zł sie zwróci.. Wtedy można zawyżyć półkę cenową na jakiej szukamy swojej wymarzonej kreacji.. :)
Ostatnio zmieniony przez Canaves Nie Lis 04, 2007 7:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:43 pm   

no własnie rzecz w tym, że wszystkie moje znajome, które w ostatnich latach brały ślub i kupowały nowe suknie nadal maja je w szafie-żadnej nie udało się sprzedać tego cudeńka...
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 7:52 pm   

Canavas, moim zdaniem przerobienie sukni slubnej na kreacje na inne wesele, to zly pomysl, chyba ze masz na mysli oddanie do barwienia, a z tym moze byc baaardzo roznie.. jesli chodzi o sprzedaz, to wszystko zalezy od rozmiaru, sukienek w malych rozmiarach 38-40 jest mnostwo na rozmaitych aukcjach, bo to rozmiary najbardziej typowe, mozna upolowac prawdziwe cudenka, ale duzo trudniej jednoczesnie taka suknie sprzedac, z sukniami w wiekszym rozmiarze jest spory klopot, dlatego piekna wieksza suknia latwiej sie sprzeda, jak sadze.. ale to tylko akie gdybanie, z ego co slyszalam baaaaaaaaaaaaaardzo trudno sprzedac suknie slubna, a klientki tez sa rozne..
_________________
 
 
Canaves 

Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 103
Skąd: ...
Wysłany: Nie Lis 04, 2007 8:49 pm   

555 napisał/a:
Canavas, moim zdaniem przerobienie sukni slubnej na kreacje na inne wesele, to zly pomysl, chyba ze masz na mysli oddanie do barwienia


Miałam raczej na myśli zmianę części materiału. Jest masa sukni balowych w kolorach biały lub ecru z dodatkiem innego ciemnego koloru. Można podmienić część tiulu, satyny czy tafty, dodać coś od siebie. Takie dwukolorowe suknie są śliczne, a nie wyglądają już na ślubne.. :)
Koszt przeróbki takiej kreacji też chyba opłacalny. W końcu suknia by sie "nie zmarnowała"..
Ostatnio zmieniony przez Canaves Nie Lis 04, 2007 8:53 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 06, 2007 4:45 pm   

Canaves, koleżanka mojej mamy od wielu lat ma firmę szyjącą suknie ślubne. Ostanio powiedziała, że przerabianie sukien ślubnych to bardzo zły pomysł. Dziewczynom często się wydaje, że to się uda i mają pomysły na takie suknie, które potem będzie można przerobić i wykorzystać. Ona jako profesjonalistka stanowczo odradza. Ja też jakoś tego nie widzę.
Poza tym, dzisiaj suknie balowe mocno się wyszczupliły i sukienki (nawet weselne) na tiulach i halkach wyglądają nieco ekstrawagancko. A suknia ślubna z założenia jest bardzo strojna i obszerniejsza w kroju. Dodatkowo koszt takiej przeróbki może być zdecydowanie większy niż kupno nowej, ładnej sukienki. Nie mówiąc już o problemach technicznych.
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 10:45 pm   Przeróbka sukni używanej

Ostatnio zastanawiam się nad kupnem używanej sukni. Znalazłam nawet ładną suknie i umówiłam się na jej obejrzenie. Jenak już z opisu wynika,że suknia jest za długa i prawdopodobnie zbyt duża. Suknię trzebaby skrócić o około 10 cm i zmiejszyć o 1 rozmiar.
W związku z tym mam pytanie. Czy któraś z was zna jakąś krawcową, która podjełaby sie przerobienia takiej sukni? Ile by to mniej więcej kosztowało?
_________________
 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 25, 2007 7:44 pm   

proponuję zapoznać się z wątkiem o polecanych krawcowych

wątki poŁączyŁam ze względu na ten sam temat.
Proszę na przyszŁość korzystać z wyszukiwarki przed utworzeniem nowego wątku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl