Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Organizacja ślubu i wesela - terminy
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2004 8:28 pm   Organizacja ślubu i wesela - terminy

Być może sposób w jaki organizowaliśmy nasze śluby i wesela posłuży jako wskazówka i pomoc dla osób planujących TEN DzIEń. :)

Jak wyglądały Wasze przygotowania?
Pytanie kieruję głównie do osób, które są już po ślubie i mają pełny "obraz sytuacji".

Kolejność organizacji mojego ślubu i wesela :

Slub 16.08.2003.

Październik 2002 - zajęcie terminu w kościele

Luty 2003 - sala weselna, fotograf, zespół

Kwiecień - kamerzysta

Maj - zamówienie obrączek, zaproszeń

Czerwiec - początek załatwiania formalności, suknia, buty, samochód do ślubu

Sierpień - dodatki do stroju, termin u fryzjera, kosmetyczki, zamówienie wiązanki, muzyki w kościele i...strój dla pana młodego :shock:

Zaznaczam, że pod koniec czerwca wyjechaliśmy i wróciliśmy z końcem lipca, więc ponad miesiąc "wypadł" nam z organizacji.
W naszym przypadku musieliśmy załatwić masę formalności, tracąc na to sporo czasu i energii.

I optymistyczny wniosek na koniec : ze wszystkim zdążyliśmy, mieliśmy to co chcieliśmy i wszystko przebiegło sprawnie. :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Cze 21, 2004 5:02 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Czw Sty 22, 2004 9:01 pm   

Slub 31 sierpnia 2002

:arrow: wrzesien 2001 zamówiona sala, oraz kościół

:arrow: grudzien 2001 zamówiony kamerzysta i DJ

:arrow: styczen zamowione zdjecia u fotografa

:arrow: luty 2002 kupione obrączki

:arrow: maj 2002 kupione zaproszenia

:arrow: czerwiec 2002 załatwione adnotacje urzędowe, wazne tylko 3 miesiące

:arrow: lipiec 2002 kupno sukni ślubnej , kupno wszystkich dodatków,
zamówiony samochód oraz ozdoby do samochodu, zamowiona wiązanka slubna

:arrow: sierpień 2002 kupno alkoholu, zamówiony fryzjer


NO I W KONCU TEN PI?KNY DZIE? 31,08,2002
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Aga 

Wiek: 45
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 16
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Lut 23, 2004 3:46 pm   

?lub 20.09.2003
Styczeń 2003 - sala, kosciół - zaklepane terminy
Luty 03 - zamówiony DJ
Marzec 03 - luzy
Kwiecień 03 - wybrałam suknię. Nie trzeba tak wcześnie ale poszłam się rozejrzeć i wyszłam z wpłaconą zaliczką
Maj 03 - zaproszenia
Czerwiec 03 - formalności w USC (zaświadczenia) i w kościele
Lipiec 03 - zaczęliśmy rozdawać zaproszenia, fotograf,
Sierpień 03 - alkohol, wiązanka i samochód, obrączki, garnitur, buty
Wrzesień 03 - dodatki do stroju, przymiarki sukni
tydzień przed - kosmetyczka
dzień przed - bratowa która ma mnie czesać do ślubu kręci mi wieczorem włosy na wałki, żeby lepiej się układały. O godzinie 2 w nocy ściągam je bo mi niewygodnie a rano ściemniam bratową że włosy tak same z siebie się nie zakreciły :)
 
 
 
Madlen_ 


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 515
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 25, 2004 11:37 am   Re: Organizacja ślubu i wesela - terminy

?lub 24.08.2002.

Październik 2001 - kamerzysta

Listopad 2001 - sala

Grudzień 2001 - zajęcie terminu w kościele

Styczeń 2002 - fotograf

Maj 2002 - suknia, zaproszenia, formalności w USC

Czerwiec 2002 - strój P. i inne /świadkowie/

Sierpień 2002 - termin u fryzjera, kosmetyczki, zamówienie wiązanki, muzyki w kościele

I już...
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 1:14 pm   A teraz zly przyklad :)

To ja wam powiem, jak to u mnie wygladalo, ale jestem bardzo zlym przykladem, wiec uczcie sie od poprzedniczek :)

Slub 1 maja 2004 roku, cywilny byl wczesniej, bo 27 wrzesnia 2003 roku

Zamowienie dekoratorki do kosciola - 4 lata wczesniej (bo ubierala kosciol dla mojej psiapsiolki, zrobila to przepieknie i wtedy od razu ja poprosilam, zeby u mnie na slub tez dekorowala. Wtedy jeszcze nie znalam Marcina, ale juz wiedzialam, ze kosciol ustroi pani Lucyna ;) )))) )

Zamowienie obraczek - sierpien 2003 r (bo potrzebne na cywilny)

Zaklepanie terminu u kucharki - sierpien 2003 r (bo akurat bylo wesele brata, wiec poszlam do kuchni i powiedzialam, ze ja chce ta ekipe na moje wesele)

Zaklepanie terminu u krawcowej - grudzien 2003 (bo kieckę szylam w drugim koncu Polski za 1/3 warszawskiej ceny)

Zaklepanie sali - styczen 2004 (bo malo ludzi chce sie zenic w maju)

Zaklepanie bryczki - 2 tygodnie przed slubem

Zaklepanie kamerzysty - nie pamietam, ale jakos niedlugo po tym, jak zjawilam sie na tym forum

Zaklepanie orkiestry - jakos tez w tym terminie zadzwonilam do szefa orkiestry, po czym widzielismy sie z nim po raz pierwszy w zyciu tydzien przed weselem

Nauki - 1,5 miesiaca przed slubem

Fryzjerka - wiedziala juz z rok temu, ze 1 maja bedzie mi potrzebna i tego sie trzymala :)

Kosmetyczka - zaczelam wizyty z miesiac przed slubem, ale tylko dlatego, ze to moja psiapsiolka :)

Termin w kosciele - ze 3 miesiace przed

USC - dawno temu, bo sierpien 2003

Fotograf odpada, bo nie chcielismy zdjec w atelier (nie znamy zadnego sensownego fotografa, ktory zrobilby cos wiecej niz sztampa, a sztampy nie chcielismy); zdjecia byly robione na 7 aparatow przez znajomych, ktrorzy naprawde maja o tym pojecia (dzisiaj odbieram odbitki!!!!)

Zaproszenia - 2 miesiace przed impreza

czwartek przed weselem - kupowanie muchy i koszuli dla pana mlodego (w sobote okazalo sie, ze koszula jest szara na zagieciach i juz bylo za pozno, zeby ja prac :) )))) na szczecie przykrylo sie to kamizelka :) ))) )

piatek przed weselem - ostatnie poprawki stroju pana mlodego (bo okazalo sie, ze cos sie marszczy w garniturze)

piatek, godz. 24.00 - jeszcze jestesmy na sali, ostatnie dekoracje, bo wymyslilismy sobie, ze bedzie inaczej :)

sobota, godz. 16.15 - mialo byc juz blogoslawienstwo, a ja jeszcze biegalam w dzinsach po domu, bo nie mialam gdzie sie przebrac w kiecke :) ))))))))))))))))))

Jak mi sie przypomni cos jeszcze, to dopisze :)
A najfajniejsze bylo to, ze wszystko wyszlo super :) I calkiem bezstresowo :) ))
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Asia 

Wiek: 41
Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 551
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 05, 2004 2:18 pm   

Marchefko, jak tylko troszkę ochłoniesz to koniecznie zdaj nam relację z wesela i ze slubu i wstaw jakieś zdjątka - pliss... :)
_________________
Mój najpiekniejszy dzień - 25 września 2004 r.
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Lip 07, 2004 4:32 pm   

Styczeń 2004 - ustalenie daty w kościele
Luty 2004 - zaklepaliśmy salę nawet szybko nam to poszło, oprócz tego dogadalismy się z moimi kumplami co do muzyki i podwózki do ślubu, zaczynamy kurs przedmałzeński
Marzec 2004 - zamówilismy u kolegi zaproszenia, kończymy kurs przedmałżeński
Kwiecień 2004 - kolejny kolega oferuje się zrobić film, odbieramy zaproszenia
Maj - 2004 ruszamy z pierwszymi zaproszeniami, Myszak kupuje buty
Czerwiec 2004 - rozdalismy prawie wszystkie zaproszenia, załatwiliśmy wszystkie papierkowe sprawy, pierwsza przymiarka, kupiłam rękawiczki, domówiliśmy zaproszenia, kupiłam kolejną parę butów, kupilam część bielizny, zaklepałam termin u fryzjerki i kosmatyczki.
Lipiec 2004 - kończymy z zaproszeniami, zmagania z Myszem co do smokingu



Od dzisiaj dokładnie został nam miesiąc :)
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Kasia21 


Wiek: 41
Dołączyła: 29 Sie 2004
Posty: 233
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Pon Sie 30, 2004 9:29 pm   

o rany dziewczyny.My zdecydowaliśmy się na slub w styczniu2004.Poszliśmy na salę.Wolny termin - 31lipiec2004. Poszliśmy do księdza-"na ktorą chececie?" na 18.00 o.k. (I wcale nam się nie spieszyło)Załatwione :!: :!: :!: Chyba miałam niezłego farta :lol:
_________________
Nigdy ne jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej....
 
 
 
monicleo 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sie 2004
Posty: 124
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 31, 2004 10:51 am   

Kasia21 napisał/a:
o rany dziewczyny.My zdecydowaliśmy się na slub w styczniu2004.Poszliśmy na salę.Wolny termin - 31lipiec2004. Poszliśmy do księdza-"na ktorą chececie?" na 18.00 o.k. (I wcale nam się nie spieszyło)Załatwione :!: :!: :!: Chyba miałam niezłego farta :lol:

Musiałaś mieć super farta, bo my chcieliśmy na sierpień (a więc rok wcześniej) i wszystko prawie pozajmowane - łącznie z kosciołem, który sobie wcześniej upatrzyliśmy...
Więc pewnie lipiec będzie... :wink:
 
 
Anion 

Wiek: 40
Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 240
Skąd: śląsk
Wysłany: Wto Sie 31, 2004 1:25 pm   

Salę i termin w kościele TRZEBA załatwic rok wcześniej szczególnie jesli planujecie ślub w tak popularnych letnich miesiącach jak czerwiec czy sierpien. Oczywiście może się zdarzyć że załatwiając wszystko później i tak znajdziecie wolny termin, ale może się też nie udać i co wtedy?? Jeśli zależy Wam na konkretnym terminie to im wcześniej tym lepiej.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Nie Paź 03, 2004 11:49 pm   

Przybyło forumowych mężatek, może się dopiszą? :wink:
_________________
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 2:42 pm   

Trochę późno :? ale lepiej, niż wcale :)
?lub: 26.06.2004
W lutym 2004 przyszło nam do głowy, że może wreszcie by tak wziąć ślub :)
Pod koniec marca poszłam do salonu - sukienkę miałam szytą - a także zaklepanie terminu w kościele
W maju - produkcja zaproszeń. Zanim zdążyliśmy rozwieść wszystkie, złamałam palca u nogi - gips do kolana :( część zaproszeń poszła pocztą, resztę Bartek rozwiózł sam...
tydzień przed slubem - mąż kupił sobie strój śłubny
3 dni przed śłubem - zdjęto mi gips (i tak 4 tygodnie przed czasem :/ )
W piatek - ostatni w panieńskiem stanie - miałam robione ostatnie poprawki w sukience - zpowodu stopy musiałam zmioenić buty :roll:
A w sobotę rano mój chomik ugryzł męża w nos i biedak spędził przepołudnie na okładach, hihi. Ale i tak nie zamieniłabym tego z nikim innym :) :pokemon:

DSC03264.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1073 raz(y) 64.84 KB

_________________
 
 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 3:00 pm   

To mieliscie na przemian i szczescie i pecha, ale najwazniejsze ze wszystko sie dobrze skonczylo :D :D
bardzo sprawnie Wam poszla organizacja przedweselna.
Choc to duzo po czasie - serdeczne gratulacje!!
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 3:13 pm   

:) dzieki. Właściwie dopiero od niedawna mogę o tym rozmawiać z humorem, bo wczesniej różnie bywało :)
_________________
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Mar 30, 2005 3:40 pm   

Sara Lee takie wypadki najfajniej się wspomina :lol:

Pamiętam te perypetie z butami hihi :mrgreen:
_________________

 
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 12:46 pm   

Zgadza się, Kati, i to między innymi dzięki Wam jakoś przetrwałam :iconpray:
_________________
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 12:58 pm   

SaroLee ja też doskonale pamiętam twojego biednego palca. Tym bardziej że byłaś moją towarzyszką niedoli - ja w ostatni dzień kwietnia zerwałam wiązania skokowe w stopie i też miałam gipsa - do kolana. Tylko mnie zdjeli go pod koniec maja. :wink:
Poza tym jak czytałam twoje przygotowania, to przyszło mi do głowy że u nas wszystko szło bardzo podobnie (jeśli chodzi o organizację czasową). :lol:
W marcu zdecydowaliśmy się na ślub jeszcze w tym roku (2004) i pod koniec (czy to już w kwietniu było?) zarezerwowaliśmy salę na 24 lipca.
Z kościołem były 'przechery' i w końcu udało nam się wszystko dogadać w maju. (papiery na szczęście organizowaliśmy już wcześniej).
Również w maju i czerwcu rozsyłaliśmy i rozwoliśmy zaproszenia (aczkolwiek rodzinka była przygotowana do 'szykowania' się na ślub już wcześniej - zasługa mojej nieocenionej mamy).
Suknię zamówiłam po świętach Wielkanocnych, czyli pod koniec kwietnia.
Również w kwietniu zamówiliśmy orkierstrę i kamerzystę.
Całą resztę przygotowywaliśmy już w miarę spokojnie, tylko welon odebrałam na dzień czy dwa przed ślubem. :wink:

Nie powiem, wszystko było robionę trochę 'na szybko' więc nie delektowałam się tym wydarzeniem tak, jakbym chciała. Ale nie to było najważniejsze. :)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
SaraLee 

Wiek: 46
Dołączyła: 16 Cze 2004
Posty: 117
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 1:08 pm   

a nie sądzisz, że właśnie takie spontaniczne decyzje sa najlepsze :wink: :?: A co do naszych spraw zdrowotnych, to zgadzam się, że miałyśmy małego pecha - ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło :) Just_Kate, jak zdrówko :)
_________________
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 31, 2005 1:51 pm   

Saro - dzięki za troskę :lol: - właśnie wychodze powoli z grypska. :wink: (Jako dziecko znosiłam to mężniej chyba..)

A jeśli chodzi o tą spontaniczność - tak, no - coś w tym jest. No i nie ma obawy, że człowiek w międzyczasie zechce z czegoś zrezygnować albo zmienić (i nie mówię tu o mężu ;) ) w samej organizacji wesela. Bo na to po prostu nie ma czasu ;)
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
rorrim 


Dołączyła: 08 Cze 2005
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 1:25 pm   

Mam pytanie do forumowiczek, które same organizowały sobie wesele - czyli zamawiały kucharki, kupowały jedzonko, stroiły salę.

Może pamiętacie jaki był Wasz grafik zajęć w ostatnim tygodniu przez ślubem? Czyli co kiedy kupić, gdzie, kiedy zawieźć na salę. Będę wdzięczna za wskazówki, bo choć to jeszcze 6 m-cy to stres powoli mnie zżera... :wink:
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 2:25 pm   

To ja tylko powiem, że jak moi znajomi sobie organizowali takie wesele to zakupy do niego robili przez cały czas.
Tzn. kupowali produkty które się nie psują - jak mieli trochę czasu - jak były w promocji itp.
Salę we własnym zakresie dekoruje się najczęściej dzień wcześniej żeby balony były świeżo dmuchane.
Więcej niestety nie pomogę
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 11:24 am   

My salę i kościół rezerwujemy juz teraz, półtora roku przed ślubem.

Jakiś rok przed ślubem będziemy rezerwować zespół / dj'a i fotografa.

Sukienkę kupię za rok, mam nadzieję załapać się na listopadowe promocje ;)

Reszta - ok. pół roku wcześniej.

Cóż, takie są łódzkie realia :|
_________________
chez alma |
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 9:15 pm   

Alma_ napisał/a:
My salę i kościół rezerwujemy juz teraz, półtora roku przed ślubem.

Jakiś rok przed ślubem będziemy rezerwować zespół / dj'a i fotografa.

Sukienkę kupię za rok, mam nadzieję załapać się na listopadowe promocje ;)

Reszta - ok. pół roku wcześniej.

Cóż, takie są łódzkie realia :|


U mnie tak samo oprócz sukienki. Ze wgzlędu na wymiary zaczynam sie rozglądać juz teraz :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Lis 22, 2005 9:29 pm   

Bajeczko, to doładnie tak samo - bo u mnie listopad przyszłego roku to będzie właśnie 8 miesięcy przed ślubem ;)

[ Dodano: Sro Lis 23, 2005 12:22 am ]
bajeczka napisał/a:
Ze wgzlędu na wymiary zaczynam sie rozglądać juz teraz :)

Bajeczko, a cóż to za nietypowy rozmiar (jeśli mozna spytać)?
_________________
chez alma |
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 9:15 pm   

Wysoki Alma wysoki. Suknia musi byc na 183 cm. :lol:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Sty 16, 2006 11:58 pm   ?lubny terminarz

Maja Zawistowska napisał/a:
Aby nie pogubić się w natłoku spraw związanych z organizacją ślubu i wesela, warto sporządzić terminarz przygotowań. Nie wiecie, jak się do tego zabrać? Oto nasza propozycja.

12 miesięcy wcześniej

* Wyznaczcie datę ślubu i zastanówcie się, jak ten dzień ma wyglądać. Ważne, żebyście naradzili się między sobą, zanim spotkacie się z obiema rodzinami. Każda z nich może bowiem mieć inne zdanie na temat uroczystości. Jeśli będziecie zdecydowani i stanowczy, spotkanie w większym gronie szybciej przyniesie rezultaty.

* Zorganizujcie kolegium rodzinne, aby przedyskutować wszystkie sprawy, określić orientacyjną liczbę gości (będzie potrzebna przy rezerwacji sali na przyjęcie) i opracować ślubny budżet. Sporządźcie bilans przewidywanych wydatków i porównajcie go ze środkami, jakimi dysponujecie (zostawcie sobie spory margines na wszelki wypadek) - jeśli teraz przeliczycie siły na zamiary, unikniecie niepotrzebnych nerwów i pożyczek za kilka miesięcy. Dobrze, jeżeli od razu jasno ustalicie, kto za co płaci - każda strona musi mieć czas, aby przygotować się do czekających ją, niemałych w końcu, wydatków.

* Zarezerwujcie salę na przyjęcie weselne - to bardzo ważne, zwłaszcza gdy zamierzacie się pobrać w miesiącach letnich, w okresie Bożego Narodzenia lub na Wielkanoc - na te terminy jest zwykle mnóstwo chętnych.

* Wyznaczcie świadków ślubu. Im wcześniej powiadomicie ich o waszych zamiarach i poprosicie, by zostali waszymi świadkami, tym mniejsza szansa, że będą zmuszeni odmówić z powodu innych ważnych planów.

9 miesięcy wcześniej

* Zarezerwujcie termin w kościele lub usc, zwłaszcza jeśli zależy wam na konkretnym miejscu.

* Jeśli bierzecie ślub kościelny, zacznijcie chodzić na nauki przedmałżeńskie. Obejmują one dziesięć godzinnych spotkań, jeżeli więc odbywają się raz w tygodniu, trwają około trzech miesięcy. Można oczywiście zaliczyć je szybciej, chodząc na spotkania kilka razy w tygodniu do różnych parafii. Nie odkładajcie tego na ostatnią chwilę - tuż przed ślubem i tak będziecie mieli co robić.

6 miesięcy wcześniej

* Najwyższa pora, żebyście zaczęli się rozglądać za strojami ślubnymi - uszycie lub przywiezienie sukni może trwać nawet do trzech miesięcy. Poza tym im bliżej "sezonu ślubnego", tym większy tłok panuje w salonach i dłużej trzeba czekać na przymiarki i odbiór gotowej kreacji. Ponieważ podczas przymiarek sukni panna młoda powinna mieć na sobie buty i stanik, które włoży w dniu ślubu (tylko wtedy można kreację dopasować), te elementy garderoby również trzeba kupić znacznie wcześniej.

* Zamówcie fotografa i operatora wideo. Ci najlepsi mają zwykle napięty terminarz.

* Zacznijcie intensywnie dbać o siebie - odchudzać się, leczyć problemy skórne. Efekty staną się widoczne dopiero za kilka miesięcy.

* Jeśli zamierzacie urządzić wesele, rozpocznijcie poszukiwania osób, które zajmą się oprawą muzyczną. Zanim przesłuchacie kandydatów, może minąć trochę czasu.

3 miesiące wcześniej

* Załatwcie formalności w kościele i urzędzie stanu cywilnego - nie można tego zrobić wcześniej, gdyż niektóre dokumenty są ważne tylko przez kwartał.

* Wybierzcie i zamówcie zaproszenia ślubne. Jeśli okazałoby się, że trzeba coś poprawić albo dodrukować, nie będziecie ścigać się z czasem. Najlepiej zresztą już teraz rozpocząć rozsyłanie zaproszeń. Wbrew pozorom zdobycie wszystkich adresów może trochę potrwać.

* Zaplanujcie podróż poślubną - zawiadomcie szefa o urlopie i wykupcie wycieczkę.

* Jeśli planujecie sporządzenie listy prezentów, zróbcie to teraz - goście po otrzymaniu zaproszeń będą pewnie planować zakupy.

* Wybierzcie obrączki ślubne i zamówcie je. Na niektóre modele trzeba czekać nawet około trzech tygodni.

1 miesiąc wcześniej

* Przymierzcie stroje ślubne. Sprawdźcie, czy wszystko pasuje - w ciągu kilku miesięcy któreś z was mogło na przykład schudnąć albo utyć - może być wtedy kłopot z dopasowaniem stroju. Ale jest jeszcze czas na poprawki.

* Wybierzcie kwiaty - powinno się je zamówić najpóźniej na dwa tygodnie przed ślubem.

2 tygodnie wcześniej

* Zacznijcie rozchodzenie butów. W zupełnie nowych trudno wam będzie wytrzymać całą noc.

* Odwiedźcie restaurację, w której ma się odbyć przyjęcie. Podajcie liczbę gości (do tej pory wszyscy powinni już odpowiedzieć na zaproszenie), ustalcie ostateczną wersję menu, omówcie kwestie organizacyjne.

1 tydzień wcześniej

* Urządźcie wieczory panieński i kawalerski. Odradzamy zabawę w przeddzień ślubu - może grozić złym samopoczuciem o poranku.

* Jeszcze raz zadzwońcie do osób zaangażowanych w waszą uroczystość (świadków, fotografa, kierowcy, etc.) i upewnijcie się, że wszystkie sprawy organizacyjne są zapięte na ostatni guzik.

1dzień wcześniej

* Weźcie wolny dzień w pracy, odprężcie się, odpocznijcie.
_________________
chez alma |
 
 
pidzamka81 


Wiek: 42
Dołączyła: 18 Sty 2006
Posty: 22
Skąd: Zgierz
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 4:11 pm   

?lub 9 września 2006r.


STYCZE?- zarezerwowanie sali i terminu w Kościele
LUTY- zarezerwowanie kamerzysty, fotografa, orkiestry
KWIECIE?- nauki przedmałżeńskie + poradnia, szycie sukni ślubnej ( ze względu że w terminach lipiec sierpień- urlop)
MAJ- obrączki
CZERWIEC- załatwianie formalności w USC, dokończenie formalności w Kościele, spowiedź :shock:
LIPIEC- kosmetyczka, garnitur,
SIERPIE?- próbna fryzura i makijaż
KONIEC SIERPNIA- wszystkie zapomniane sprawy :lol:

To wstępny plan działań hehehe zobaczymy jak wyjdzie w praktyce:):)
_________________
PRZESYŁAM BUZIACZKI I ŻYCZĘ MIŁEGO DNIA Gość
 
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 15, 2006 4:19 pm   

nasz plan wyglada tak:

wrzesien 05 - Swiadkowie, wstepna lista gosci, rezerwacja kosciola i sali
listopad 05 - orkiestra
grudzien 05 - wizyta w kosciele, zakup sukni
styczen 06 - fotograf

maj/czerwiec 06 - drukowanie zaproszen

za cala reszte zabieram sie od lipca.
_________________
 
 
nula22 

Wiek: 40
Dołączyła: 02 Mar 2006
Posty: 57
Skąd: Radom
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 2:10 pm   

ślub 09.06.2007
do tej pory mamy już :
:arrow: 20.01.2006 zadatkowaliśmy salę (2 inne już były zarezerwowane)
:arrow: 05.03 2006 poprosiliśmy świadków
:arrow: 12.03.2006 zarezerwowaliśmy termin i godzinę w kościele
:arrow: 14.03.2006 zadatkowaliśmy zespół (przy nas podpisywali umowę na 02.06.2007)
:arrow: 14.03.2006 zarezerwowaliśmy skrzypaczkę (miała już zarezerwowany dzień, ale nie było ustalonej godziny, więc wpisała nas jako pierwszych -2 para się będzie musiała dostosować)
teraz będziemy poszukiwac fotografa i kamerzysty :lol: :lol:

i po wakacjach jak do tej pory:
sala w czesci juz odwolana -tzn wlasciciel poinformowany wiec teraz oni i ja szukaja chetnych na ten dzien :)
Ostatnio zmieniony przez nula22 Nie Paź 08, 2006 12:41 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
epox 


Wiek: 46
Dołączyła: 25 Maj 2005
Posty: 55
Skąd: katowice
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 3:54 pm   

?lub 18.08.2007 r
Do tej pory załatwiliśmy :
1. Sale weselną
2.Zespół
3.Kamerzysta-nasz znajomy
4.Fryzjer-mój kolega czeka na ten ślub już kilka lat i wkońcu się doczeka :wink:
5.Samochód własny
6.Sama zrobię bukiet ślubny
7.termin w kościele zarezerwujemy dopiero w listopadzie,bo teraz ksiądz się nie zgodził
 
 
Agnesia 


Wiek: 44
Dołączyła: 18 Maj 2005
Posty: 187
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 23, 2006 9:34 pm   

?lub 17.06.06
22.06.05 wybrana sala
22.06.05 wybrana orkiestra
03.07.05 wybrana kucharka
23.09.05 wybrany fotograf
30.09.05 załatwione nauki i poradnia
08.12.05 zarezerwowany termin w kościele
04.03.06 wybrani świadkowie
20.01.06 wybrany kamerzysta
15.02.06 zamówiona suknia
06.03.06 wybrany tort
14.03.06 odebrane obrączki
17.03.06 zrobione zaproszenia
I to narazie wszystko o mamy załatwione.
_________________
Szczęśliwa żona i mama!!!

Cieplutkie pozdrowienia Gość
 
 
 
Edi 

Wiek: 40
Dołączyła: 24 Cze 2005
Posty: 430
Skąd: sprzed komputera
  Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:16 pm   

10.2005 - rezerwacja sali, kucharki, orkiestry i terminu w kościele
12.2005 - wybrani świadkowie
01.2006 - wybrany fotograf i kamerzysta
07.2006 - zrobione zaproszenia, zakupiony alkohol
08.2006 - odebrane obrączki, zaklepana fryzjerka
08.2006 - odebrana suknia ślubna
09.2006 - załatwione nauki, poradnia i usc
09.2006 - zakup sukienki poprawinowej, welonów, garniturów i butów dla młodego
09.2006 - zaklepanie bryczki i transportu dla gości
_________________
Ja chce powtórki z 23 września 2006 !! !

 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 17, 2006 9:40 pm   

nie pamietam :wstyd:
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 18, 2006 8:46 am   

12 sierpnia 2006 - ślub
luty/marzec 2006 wybrany termin, wykupiona podróż poślubna
kwiecień - zakupiona suknia
maj - zaklepany termin w USC
maj - wybrana i zaklepana sala
maj - wybrany i zaklepany fotograf
lipiec - zakupiony garnitur + dodatki
koniec lipca począteek sierpnia - ustalenia z kosmetyczką i fryzjerem
8 sierpień - zamówiony catering + tort
sierpień - wybrana muzyka

ale prosze nie brać ze mnei rpzykładyu bo wszystko było na wariata szykowane:))) a do 8 sierpnia nie wiedziałam, czy na 1005 wyjdę za mąż 12.
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Magda2 


Dołączyła: 09 Lut 2006
Posty: 209
Skąd: ...
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 12:59 pm   

adriannaaa napisał/a:
a do 8 sierpnia nie wiedziałam, czy na 100% wyjdę za mąż 12.


:wstyd: :shock: A to nowosc :shock: :wstyd:
Na szczescie sie udalo :lol:


Nasz slub + wesele rowniez :wink: odbyly sie 12 sierpnia 2006:
- lipiec 2005 - rezerwacja orkiestry i sali
- grudzien 2005 - rezerwacja samochodu, kamerzysty, fotografa
- styczen 2006 - wybor sukni + dodatki
- maj 2006 - "oprawa kwiatowa"
- czerwiec 2006 - zakup garnituru

My na 100% wiedzielismy :rotfl:
Ostatnio zmieniony przez Magda2 Wto Wrz 19, 2006 1:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
imbrulka 


Wiek: 46
Dołączyła: 12 Lis 2005
Posty: 279
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Wrz 19, 2006 1:07 pm   

- wrzesień 2005 kościół, sala, dj
- październik 2005 fotograf, zaplanowana podróż poślubna
- styczeń 2006 wybrana suknia
- marzec 2006 obrączki
- lipiec 2006 garnitur
_________________
Nasz Najpiekniejszy Dzień 29.07.2006
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 10:43 am   

ślub 14.04.2007
-04.2006 sala
-07.2006 zespol, kamera
-09.2006 kosciol
-10.2006 zaczynam intersowac sie suknia
_________________
 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 11:46 am   

Termin ślubu - 16.06.2007 r.

kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 2 :D )
i narazie to tyle...

Jak czytam Wasze posty to aż mi głupio, że u nas tak "topornie" to wszystko idzie :oops:
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 12:04 pm   

Agati napisał/a:
Termin ślubu - 16.06.2007 r.

kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 2 :D )
i narazie to tyle...

Jak czytam Wasze posty to aż mi głupio, że u nas tak "topornie" to wszystko idzie :oops:


ale dlaczego ci glupio? cos ty!:)
szybciej sie wzielas za szukanie sali i orkiesrty ode mnie:) mysle ze rok to naprawde starczy zeby sobie wszystko ustalic i zaplanowac:)
_________________
 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 4:45 pm   

Madzia8181 jak wchodzę w wątek "ślub w 2007" i czytam posty dziewczyn -to uwierz mi jestem baaardzooo w tyle :lol:
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 8:41 pm   

Agati,
ja od miesiaca rozgladam sie za sala. Wlasciwie utknelam. Jak nie bede miala terminu w restauracji to nie rusze z niczym innym :( Moze byc generalnie ciezko ale tak sobie mysle ze niektorzy organizuja wszystko w 2 miesiace :D To czemu ja mam nie dac rady :D
Trzymaj sie Agati
 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 05, 2006 9:05 pm   

Alusha wydaje mi się, że jak ktoś się uprze to i w miesiąc wszystko załatwi ;)
Tylko, że wtedy niewielki masz wybór jeśli chodzi o sale, orkiestrę, kościół, godzinę ślubu itp. Niestety tak zwany "interes ślubny" żądzi się swoimi własnymi prawami :wink:
Wiem po sobie, bo musiałam zrezygnować z kościoła w którym planowaliśmy się pobrać ze względu na ponad półroczne spóźnienie (a poszliśmy rezerwować 9 m-cy przed planowanym ślubem) :zdziwko:


No chyba, że ktoś jest wyjątkowym szczęściarzem i fartem udaje mu się trafić w terminy, które się zwalniają na ostatnią chwilę ;)
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Paź 11, 2006 9:04 pm   

Mam do was pytanko czy słyszałyscie zeby ktoś brał ślub 15 sierpnia w świeto Wniebowzięcie NMP, przypada to akurat w środe a niby jest przesąd,że najlepiej brać slub w sobote i teraz nie wiem, bo okazuje się ,że teraz w ta sobote byłam na weselu w super lokalu z hotelem i tak podpytałam co z terminami i jest cięzko z nimi juz jest późno jerśli chcemy wsierpniu 2007 i mozliwe ze nic nie załatwimy jak moj K. będzie zwlekał ciagle i czekał do grudnia to terminu nie bedzie, awiel osób proiponuje właśnie ten dzień 15 sierpnia i śa terminy czyli pewnie aż tak nie bardzo jest z tym dniem.
 
 
Spontana 

Dołączyła: 11 Paź 2006
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 18, 2006 9:24 am   

Ja byłam w tym roku na weselu które odbyło się 14 czerwca (sroda). Później było święto więc wszyscy mieli wolne. Myśle, że nie od przesądów zależy udane małżeństwo :D
 
 
alusha 

Wiek: 46
Dołączyła: 21 Wrz 2006
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 8:24 pm   

Agati, powiem Ci ze chyba ze mnie szczesciara. Zalawilam sale bo ktos sie rozmylisl. Potem okazalo sie ze w kosciele tez zaklepiuje ostatni wolny termin... Ciesze sie bardzo. Mam kosciol i sale :jumpingmrgreen:
Zostalo tylko zalatwienie DJ (jesli ktos ma jakiegos fajnego to prosze o jakies namiary), sukienki, fotografa... Ehh obym miala tyle samo szczescia :D
 
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 20, 2006 9:20 pm   

Alusha, to nic tylko GRATULOWA? :D

No i życzę szczęścia przy dalszym załatwianiu spraw.

Namiarów na fotografów i DJ poszukaj w odpowiednich wątkach :wink:
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
 
 
 
mls 

Wiek: 39
Dołączyła: 04 Paź 2006
Posty: 112
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 29, 2006 11:00 pm   

?lub 29. 09. 2007

:arrow: wrzesień 2006- załatwione sla, oekiestra, kamerzysta, fotograf i oczywiście kościół. Wszystko załatwionw w ciągu niecałego miesiąca. Mimo, że ślub ma się odbyć dopiero za rok i tak nie było łatwo. Ale się udało :rotfl: :rotfl: :rotfl: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Pon Lis 20, 2006 2:52 pm   

W 28 pażdzienika zapadła decyzja o slubie i 29.10 załatwiliśmy salę a do dziś-20.11.06 mamy załatwioną orkiestre, kamerzyste,fotografa,krawowa zapisała mnie na termin, czyli też wszytsko załatwione w ciągu 3 tygodni :)
_________________
Nasz Ślub 06.10.2007
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 3:32 pm   

My jak na razie mamy załatwioną salę, orkiestrę i termin w kościele, w tych sprawach mogę odrtchnąć. Obecnie przeżywam dylematy co do wyboru kamerzysty i fotografa :)
 
 
Agati 


Wiek: 43
Dołączyła: 12 Kwi 2006
Posty: 278
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 28, 2006 5:40 pm   

Termin ślubu - 16.06.2007 r.

:arrow: kwiecień 2006 - wybrana i zadatkowana sala
:arrow: czerwiec 2006 - wybrana i zadatkowana orkiestra
:arrow: sierpień 2006 - wybrany i zadatkowany kościół (a nawet 3 )
:arrow: listopad 2006 - podpisana umowa z kamerzystą
:arrow: listopad 2006 - umowa słowna z fotografem (mam nadzieję, że wiążąca :wink: )
:arrow: grudzień 2006 - planowany maraton po salonach :]
_________________



:serce: Ach... 16.06.2007. :serce:
Ostatnio zmieniony przez Agati Wto Lis 28, 2006 5:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl