Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Studio czy plener?
Autor Wiadomość
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
  Wysłany: Czw Sty 22, 2004 9:15 pm   Studio czy plener?

Niniejszym otwieram dyskusję na temat :

"Jakie zdjęcia ślubne wolicie (lub bardziej Wam się podobają) : studyjne czy plenerowe?".

Co zdecydowało (zdecyduje) o Waszym wyborze?

Plusy i minusy obu wariantów.
_________________
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Czw Sty 22, 2004 9:23 pm   

My wybralismy zdjęcia studyjne, nie wybralismy plenerowych poniewaz balismy sie

żeby nie padał deszcz jak na złość :?
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 22, 2004 9:39 pm   

Podobają mi się i takie i takie jeśli są tylko fajnie zrobione, tj. względnie naturalne i bez zbędnych dekoracji.

My będziemy mieli i plener i studio.
Studio - bo to taka tradycja, fajnie się ogląda takie zdjęcia naszych dziadków i rodziców. Ale nie będą to na pewno zdjęcia na kolorowych tłach, z kolumienkami, łóżkiem itp.
Plener - bo to coś innego, co prawda teraz to już standard. A gdzie będą robione zdjęcia to się okaże; pewnie tego dnia w zależności od pogody.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
Ostatnio zmieniony przez kryszka Czw Sty 22, 2004 10:39 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Czw Sty 22, 2004 9:49 pm   

no własnie kryszko dobrze by było jak byś miała ładna pogode

bo wiadomo na upał nie ma co liczyć, ale żeby swieciło słonko :D

moja siostra cioteczna brała slub w zeszłym roku 18 pazdziernika 2003

to miała sloneczna pogode tyle że było zimno 8 stopni , ale dzieki sloneczku

to kazdy zapomniała o zimnym powietrzu na zewnatrz :D i było super
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pią Sty 23, 2004 7:26 pm   

Lubię zarówno plenerowe jak i studyjne, pod warunkiem, że są zrobione profesjonalnie.
Nie wiem, dlaczego tak często utożsamia się zdjęcia studyjne ze sztucznością, brakiem spontaniczności, "manekinowatym" wyglądem, zaś plener z brakiem powagi, amatorskim trochę spojrzeniem, wymuszoną swobodą i ...brakiem ostrości zdjęć.
Jeśli takie mam wrażenie oglądając zdjęcia, to znaczy, że fotograf się nie sprawdził.
OK, zdarzają się też przypadki (rzadko!) modeli spiętych i zestresowanych do bólu. Wtedy nawet super fotograf nie uratuje ogólnego wrażenia sztuczności...
_________________
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sty 25, 2004 1:08 pm   

My wybraliśmy studyje w dniu slubu. Nie mam pojecia jakie bedziemy miec pozy (nie mylic pozycje:)). boje sie natomiast jednego ze wyjde okropnie. Jestem strasznie niefotogeniczna i tylko kiedy nie wiem ze jestem w obiektywie jako tako wychodze na zdieciach. Zobaczymy jak to bedzie!

A plener tez bedzuiemy miec tyle tylko, że po. dokładnie nie wiem kiedy jak bedzie ładna pogogoda. mamy zprzyjżnionego fotoreportera z naszej gazety, który nam te zdiecia zrobi:)
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Nie Sty 25, 2004 1:28 pm   

Olenko w tym pieknym dniu napewno będziesz błyszczeć
i pieknie wyjdziesz na zdjęciach :D to jest taki dzień gdzie kazda dziewczyna wygląda pięknie i fotogenicznie
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
Kardo 

Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 10
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 5:08 pm   

My zdecydowalismy sie i na plener i na studio. Zastanawiam sie tylko czy to bezpieczne robic plener przed slubem, boje sie ze sie wygniote albo pobrudze, ale slub mamy dopiero na 18, bo polowa gosci bedzie z innego miasta, wiec musza miec czas dojechac. A robienie zdjec np tydzien po slubie jakos mnie nie przekonuje, to juz nie bedzie to samo. Co o tym myslicie?
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 5:12 pm   

Zgadzam się z Tobą, Kardo w kwestii robienia zdjęć np. tydzień po ślubie.
Przyznam się, że nawet mi to nie przyszło na myśl. :)
My robiliśmy nasze zdjęcia (studyjne, plenerowych nie mamy) zaraz po ślubie, ponieważ pierwszy raz tego dnia zobaczyliśmy się dopiero w kościele.
_________________
 
 
olenka 


Wiek: 46
Dołączyła: 13 Gru 2003
Posty: 457
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 11, 2004 5:56 pm   

No to co pleneru nie robic? Juz sama nie wiem :verysadgirl:
my mamy slub na 19, wiec zakończy sie to ok. 21 (życzenia, dotarcie na sale)
Goscie usiada gdzies do pierwszego posułku o 21.15 i zaraz po posiłku i tancu musielibysmy gnac na zdiecia do fotografa i wrócilibysmy na oczepiny:)
Musimy wiec miec zdiecia przed.... trudno tak musi byc
_________________
--------------------------------------------------
--##@@ ślubuję 18 września 2004 @@##--
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2004 1:37 pm   

olenka napisał/a:
Jestem strasznie niefotogeniczna i tylko kiedy nie wiem ze jestem w obiektywie jako tako wychodze na zdieciach.


A jak wychodzisz na czarno białych, to z reguły dodaje trochę fotogeniczności. Jak nie wiesz to koniecznie spróbuj, jeszcze przed ślubem.

Ja osobiście wolę plener, wygląda bardziej naturalnie niż podkładane malowane tła lub cyfrowo podkładane zdjęcia innych romantycznych miejsc.

Jednak moja mama uparła się, że muszą być zdjęcia w studio i to mam już zaklepane.
Chcę jednak pójść na kompromis i zrobić też plener. Strasznie to wszystko czasowo źle wygląda - trzeba się wykazać wyjątkowo dobrą organizacją w ten dzień.

Fryzjer makijaż, wyprowadzenie panny młodej później plener, zdjęcia w studio i kościół. Pewnie i tak pominęłam mnóstwo rzeczy, które "trzeba".

Ciągle jeszcze nie mam osoby, która wykonałaby te zdjęcia. Prawda jest taka, że fotografom w studiach wychodzą znacznie lepsze zdjęcia. A jak się uda znaleźć dobrego fotografa co nie siedzi w studio to koszty są przerażające. I w ogóle trudniej znaleźć fotografa do kościoła
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 12, 2004 7:44 pm   

Kardo napisał/a:
A robienie zdjec np tydzien po slubie jakos mnie nie przekonuje, to juz nie bedzie to samo. Co o tym myslicie?



o nie nie! czar ktory bedzie was otaczal w dniu slubu napewno prysnie!!!!
_________________

 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2004 3:04 am   

pipi napisał/a:
Ja osobiście wolę plener, wygląda bardziej naturalnie niż podkładane malowane tła lub cyfrowo podkładane zdjęcia innych romantycznych miejsc.

Ależ Pipi możesz przecież wybrać fotografa studyjnego który nie ma takich teł albo po prostu powiedzieć mu że chcesz zwykłe zdjęcia bez żadnych ozdobników. :D
A widziałaś np. stronę Pana Fotografa? Zobacz jak mogą wyglądać trochę inne zdjęcia ślubne.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 13, 2004 11:25 am   

kryszka napisał/a:
Ależ Pipi możesz przecież wybrać fotografa studyjnego który nie ma takich teł albo po prostu powiedzieć mu że chcesz zwykłe zdjęcia bez żadnych ozdobników. :D
A widziałaś np. stronę Pana Fotografa? Zobacz jak mogą wyglądać trochę inne zdjęcia ślubne.


Dzięki Kryszka :) już wybrałam fotografa studyjnego. Jest to wspominany na tym forum fotograf z ulicy Piotrkowskiej "FIKS", czyli bez teł i innych kiczowatych bajerów. Szkoda że nie byłam na tych stronach wcześniej :( , to bym wzięła pod uwagę również Pana Fotografa, chociażby dlatego że cena jest konkurencyjna i styl podobny.

Mam nadzieję, że i tak będzie wszystko w porządku.

Natomiast jestem w trakcie poszukiwań fotografa do kościoła zamiast videokamerzysty, bo filmy video średnio mi się podobają, to chciałabym, żeby te zdjęcia były specjalnie dobre. Przy okazji chciałam też wykonać parę zdjęć plenerowych, bo takie podobają mi się najbardziej. :marysia:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 14, 2004 12:35 am   

My plener i studio mamy u tego samego fotografa, więc problem z głowy. :D I prawdopodobnie weźmiemy go też do kościoła.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 16, 2004 10:33 am   

To faktycznie masz fajnie, że wszystko załatwione
Niedawno się dowiedziałam że fotografowie proponują plener w inny dzień, bo to strasznie kieckę brudzi, ale ja chyba tak nie chcę.

Co tam że się trochę pobrudzi
 
 
Akla 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2004
Posty: 115
Skąd: Włocławek
Wysłany: Czw Mar 25, 2004 11:56 am   

A ja widziałam wiele zdjęć plenerowych "po" imprezie i uważam, że to całkiem niezły pomysł.
:arrow: Po pierwsze - nie ma problemu z ewentualnym pobrudzeniem, lub zniszceniem sukni
:arrow: Po drugie - jesteśmy rozluźnieni, nigdzie się nam nie spieszymy, nikt na nas nie czeka
:arrow: Po trzecie - mamy tyle czasu, że spokpojnie zdążymy pojechać do tych najfajniejszych miejsc, niekiedy sporo oddalonych od siebie
:arrow: Po czwarte - przynajmniej jeden fotograf (innych nie pytałam) jest skłonny obniżyć cenę, jeśli zdjęcia będą w dzień powszedni w godzinach przedpołudniowych.
:arrow: Po piąte, jeśli zdecydujemy się na zdjęcia baaaardzo odważne (np. na drzewie, skok do wody, albo zdjęcia w fontannie :lol: ) to nie martwimy się o stroje
Jedyny minus, to że nie ma już fryzury i makijażu ślubnego, ale z drugiej strony zdjęcia wtedy są bardziej naturalne :D
A w dniu ślubu planujemy najwyżej krótki plener w parku, baaardzo uważając na stroje, poza tym zdjęcia profesjonalne w kościele i kilka na sali. Być może zdecydujemy się na zdjęcia studyjne, ale musimy to jeszcze przemyśleć :roll:
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Mar 25, 2004 12:53 pm   

Akla, wymieniłaś dużo plusów, ale dla mnie jest jeden wielki minus : to nie są zdjęcia ślubne, tylko poślubne...
Jaka różnica czy zrobię je 3 dni czy 3 miesiące po ślubie? Dla mnie - żadna.
Można porobić zdjęcia reporterskie w ślubnych strojach, ale nie są to już te zdjęcia, jak zrobione w dzień ślubu.
_________________
 
 
Akla 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2004
Posty: 115
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią Mar 26, 2004 2:56 pm   

To zależy co kto rozumie pod pojęciem ślubne :roll: Bo przed - to jeszcze nie ślubne, a po kościele, to już raczej weselne, bo ślub zazwyczaj ma miejsce w kościele :wink:
Ja na pewno nie pozwolę gościom czekać na siebie dwie godziny w czasie obiadu, a poza tym tak jak pisałam, jest tyle miejsc, w których chcę sobie zrobić plener, że nie wiem czy w ciągu jednego dnia zjeżdżę je wszystkie :lol:
Nie chcę się martwić o sukienkę i o pogodę, o światło itp.
Ale przecież każdy zrobi co zechce :graba:
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 26, 2004 3:09 pm   

Akla piszesz , że masz tyle miejsc, w których chcesz mmieć zdjęcia plenerowe.
Podziel się z nami, proszę co to za miejsca. Ja np. ciągle sobie takich nie znalazłam :roll:
 
 
Akla 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2004
Posty: 115
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Mar 29, 2004 12:52 pm   

Nie wiem, czy Wam się to przyda (czy któraś przyjedzie do Włocławka na plener :lol: )
Ale bardzo chętnie. Ponieważ ja i mój G. jesteśmy podróżnikami i lubimy odkrywać nowe miejsca, mamy kilka w okolicy, które odkryliśmy przypadkowo, a które oczarowały nas. Są to głównie mało uczęszczane zakamarki w lesie ( przez jeden z nich płynie mała rzeczka, w sumie strumyk, ale ma baaardzo czystą wodę i piaszczyste dno, a okoliczni mieszkańcy zbudowali taki mini mostek, jak tylko uda mi się go uwiecznić to natychmiast Wam wkleję... klimat niesamowity). W drodze do Łodzi (jakieś 20 km od Włocławka) troszkę na boku jest przepiękny drewniany kościółek (cały czarny) i stoi na zielonym wzgórzu (dołem płynie rzczeczka, tyle że już nie taka czysta :roll: ) ale widok rewelacyjny. Poza tym koniecznie zdjęcia w Ciechocinku (tam będzie wesele i ślub) a ile tam atrakcji, to chyba nie muszę pisać :lol: myśleliśmy też o Toruniu (rzut beretem od Ciechocinka) a przecież starówka jest tam prawie najładniejsza w Polsce...
Mamy też robić plener pod Ciechocinkiem w stadninie koni, gdzie przez prawie 5 lat wspólnie spędzaliśmy przy koniach każdy weekend (będzie co fotografować, bo okolica, konie i wspomnienia - rewelacja) No i jeszcze zdjęcia improwizowane np. Obydwoje w strojach ślubnych na starym dworcu na peryferiach z wielką walizą :lol: Jest w okolicy Ciechocinka takie olbrzymie, stare drzewo na które bez problemu da się wleźć, ruiny zamku w bobrownikach, tama na Wiśle, jeden z największych tarasów widokowych w Polsce, widok zza Wisły na Katedrę Włocławską, zajezdnia autobusowa u nas na osiedlu :lol: ...
Pomysłów mam tysiące, miejsc również, ale wiem, że nie wszędzie będę mogła zabrać profesjonalnego fotografa... Jakoś sobie będziemy musieli radzić.
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 29, 2004 2:29 pm   

Akla Ty to tydzień w ślubnej sukni będziesz jeździć po Polsce.
Ale miejsca rewelacja :mrgreen:
 
 
Akla 


Wiek: 45
Dołączyła: 23 Mar 2004
Posty: 115
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pon Mar 29, 2004 2:59 pm   

Też się tego obawiam :lol:
Ale to jest jedyna okazja, kiedy damy sobie zrobić zdjęcia... Oboje nie przepadamy za obiektywem, zresztą ze wzajemnością :roll:
Marzyły mi się zdjęcia nad morzem i w górach, ale to raczej nieosiągalne... :wink:
Natomiast rozmawialiśmy już z mieszkańcami starej rudery (baaardzo starej, drewnianej ze strzechą, a przed domkiem ławka drewniana) i pozwolili nam na sesję w ich zagrodzie i przy domu :D Mam nadzieję, że zrealizujemy chociaż część naszych pomysłów...
 
 
Ania 


Wiek: 43
Dołączyła: 18 Lis 2003
Posty: 416
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 11:34 am   

Kryszko a gdzie ty będziesz robiła zdjęcia??
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 9:35 pm   

No właśnie Kryszko? GDZIE....

Ja też chcę mieć i plener i studio - najlepiej u jednego fotografa, a jezeli robi też reportaż to w ogóle byłoby suuuper.
Tylko, że w Łodzi takiego jeszcze nie znalazłam....buuuum HELP
 
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Sro Kwi 07, 2004 10:27 pm   

www.pan-fotograf.com
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2004 12:00 am   

tweety napisał/a:
www.pan-fotograf.com

Dzięki tweety. :D Właśnie tam dziewczyny mamy zamówione zdjęcia. Więcej tutaj: http://www.forum.wesele-l...topic.php?t=176
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Nie Kwi 11, 2004 12:30 am   

powiem Ci szczerze Kryszko ze dość długo zastanawialam sie czy napisac tego posta czy nie(myslalam ze moze bedziesz zla ze sie wcinam). a tak swoja droga to ja zdjecia bede miala robione na piotrkowskiej 55. :wink:
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Kwi 11, 2004 12:52 am   

tweety napisał/a:
powiem Ci szczerze Kryszko ze dość długo zastanawialam sie czy napisac tego posta czy nie(myslalam ze moze bedziesz zla ze sie wcinam).

No co ty Tweety. :D Musimy sobie przecież nawzajem pomagać, a ja nie zawsze mam możliwość szybkiego odpisania.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tweety 


Wiek: 40
Dołączyła: 31 Sty 2004
Posty: 258
Skąd: łódź/londyn
Wysłany: Wto Kwi 13, 2004 4:20 pm   

Ok to nastepnym razem sobie glowy nie bede zaprzatac takimi watpliwosciami :D
_________________

Zeby Tobie Gość slonko ciagle swiecilo :)
 
 
 
woomaa 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 21
Skąd: Podhale
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 9:18 pm   

Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze - ani studio ani plener - reportaż rządzi :!: :!: :!:

Dalczego? no cóż widziałem zdjęcia setek sesji plenerowych i studyjnych szczerze mówiąc są piękne (mówie o tych naprawdę pro - nie w stylu "ciocia ma aparat i pstryknie nam sesję na polu")ale nie o to w tym chodzi (przynajmniej mnie).

?lub i wesele jest wydarzeniem w moim i mojej miłej życiu i fotki mają oddać tylko klimat tego co było a studio jest tylko okazją do zrobienia kilku zdjęć, które pokażą z całąpewnością jak w tym dniu byliśmy piękni ale nic nowego nie wniosą do imprezy więc po co je robić :?: :shock:
_________________
Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść.
Alberto Sordi
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 9:21 pm   

woomaa napisał/a:
a studio jest tylko okazją do zrobienia kilku zdjęć, które pokażą z całąpewnością jak w tym dniu byliśmy piękni ale nic nowego nie wniosą do imprezy więc po co je robić :?: :shock:

Sam odpowiedziałeś na to pytanie. :mrgreen:
Oprócz tego (u mnie - przede wszystkim), żeby mieć pamiątkę, dla siebie i dla innych, którym te zdjęcia podarowaliśmy.
_________________
 
 
woomaa 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 21
Skąd: Podhale
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 9:35 pm   

noooo, jest to jakieś wyjaśnienie

Sąd je przyjmuje i rezygnuje z wydania wyroku :mlotek:




A tak na poważnie - tyle będzie zwolenników studia, co zwolenników pleneru a jeszcze inni wybiorą moje rozwiązanie - poruszyłaś temat z rodzaju "o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy", tylko kultura (i fajnie na szczęście) ludzi tu piszących nie pozwala im się kłócić i przekonywać do swoich racji.

A wrzuć podobny temat do usenetu - ho, ho czasem bywa ostro :dead:

pa pa, jadę do mojego dziubka
_________________
Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść.
Alberto Sordi
 
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Czw Maj 27, 2004 10:20 pm   

A u mnie bedzie i studio i plener i reportaz :D
Każde z nich maja swoj urok i nie chcialabym z zadnych rezygnowac , chyba ze bedzie lało to z pleneru nici , ale i tak zostaja jeszcze zdjecia w zamku :)
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
woomaa 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 21
Skąd: Podhale
Wysłany: Pią Maj 28, 2004 1:01 am   

No co Ty, Lesia :o

będzie pięęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęknieeeeeeeeeeeeeeeeee

na pewno :!: :mrgreen:
_________________
Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść.
Alberto Sordi
 
 
 
lesia 

Wiek: 48
Dołączyła: 26 Lut 2004
Posty: 154
Skąd: lodz
Wysłany: Pią Maj 28, 2004 8:41 am   

woomaa napisał/a:
No co Ty, Lesia :o

będzie pięęęęęęęęęęęęęęęęęęęęęknieeeeeeeeeeeeeeeeee

na pewno :!: :mrgreen:


Tez mam taka nadzieje , przeciez pogode zamowilam juz rok temu :mrgreen:
_________________
lesia
wedding day 19 06 2004
 
 
woomaa 


Wiek: 47
Dołączył: 21 Maj 2004
Posty: 21
Skąd: Podhale
Wysłany: Sob Maj 29, 2004 2:07 pm   

jestem organistą, mam układy na górze (co prawda nie takie jak ksiądz ale zawsze to coś) :wink: postaram się załatwić słońce
_________________
Małżeństwo to bardzo sprawiedliwe urządzenie: żona musi codziennie gotować, mąż musi codziennie jeść.
Alberto Sordi
 
 
 
Edyta 


Wiek: 42
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 29, 2004 5:24 pm   

woomaa napisał/a:
jestem organistą, mam układy na górze (co prawda nie takie jak ksiądz ale zawsze to coś) :wink: postaram się załatwić słońce


ale sie uśmiałam

poczekaj poczekaj zaraz dostaniesz całą listę życzeń do spełnienia :graba:
_________________

 
 
aniam 


Dołączyła: 13 Wrz 2004
Posty: 23
Skąd: Łódź
  Wysłany: Sro Wrz 22, 2004 5:22 pm   Problem

Mam problem. Razem z narzeczonym zdecydowalismy sie na zdjecia slubne w plenerze. Znalezlismy fotografa, ktorego zdjatka nam sie strasznie spodobaly( http://www.waszezdjeciaslubne.pl/ ). Nie tylko zdjecia nam sie podobaja, ale tez i cena.
Problem polega na tym, iz bylismy u kilku fotografow studyjnych, m.in w Studio 56 i spodobaly nam sie protrety studyjne. Nie wiem co teraz zrobic? A jak pogoda nie bedzie sprzyjala sesji plenerowej? Moze zrobic kilka protretow w studio? Szczerze mowiac obawiamy sie, ze jesli zamowimy plener i kilka fotek w studio, to bedzie strasznie duzo kosztowac...
Podpowiedzcie mi cos... :?
_________________
Szczęśliwa żona...
 
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Sro Wrz 22, 2004 5:25 pm   

Cieżko doradzić. :?
Poczytaj może na początek temat "Studio czy plener", tam pisaliśmy o zaletach i wadach jednego i drugiego rozwiązania.
_________________
 
 
mmichalina 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Kwi 2004
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 22, 2004 8:51 pm   

Aniam, ja też chce zdjecia u tego fotografa.... ale nie wiem co Ci doradzic... moze zrób sezję i chociaz ze 2 pozy w studio.
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 23, 2004 12:19 am   

A nie da się zrobić i pleneru, i sesji w studio u jednego fotografa? Ja tak mam. I zdjęcia ze studio nie są takie tradycyjne - po prostu kawałek ściany i sprzęt fotograficzny. Więc nie jest potrzebne tradycyjne studio, a raczej pomysł, bo sprzęt to na pewno mają. :)
A w razie niepogody zrobimy więcej zdjęć studyjnych lub umówimy się na plener na inny dzień.

Porozmawiajcie z nim czy tak się nie da.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 9:49 am   

Plener plener plener.
Ile można robić zdjęć na tle niebieskiej, czerwonej, różowej, żółtej etc ściany w następująch pozach:
siedzą oboje albo stoją
on siedzi ona stoi
ona siedzi, on stoi
klęczą, albo razem albo w kombinacji z powyższymi

Zdjęcia z plenerze są bardziej naturalne, choćby ze względy na naturalne oświetlenie. Będąc u fotografa usłyszałam, że ze zdjęciami w studiu jest więcej roboty, więcej obrabiania.

[ Dodano: Sro Kwi 23, 2008 9:51 am ]
A tak jeszcze dodając.
Nie miałyście nigdy przeogromnej chęci, będąc na wycieczce w pięknym miejscu (pałac, zamek, park etc) zrobić sobie zdjęcia w strojach z epoki bądź wieczorowych, ślubnych?

Ja miałam tak kilka razy. Najczęściej jak oglądałam swoje zdjęcia np w jeansach przed cudnym pałacykiem. :-?
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 6:34 pm   

zawsze chcialam miec plener w pieknym jesiennym parku.. dlatego mialam slub jesienia..
niestety, ulozylo sie, jak sie ulozylo i moglam miec zdjecia ze studio albo nic.. wybralam studio i sie ciesze - bede miala co pokazac dzieciakom :))
_________________
 
 
marta_s3 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Gru 2007
Posty: 185
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 7:09 pm   

A my będziemy mieli zdjęcia w studio.
 
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 9:14 pm   

ja jestem za plenerem, tzn. zdarzają się naprawdę ładne fotki studyjne, ale niestety to, co się przeważnie ogląda, mnie się nie podoba :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 10:13 am   

Jak dla mnie plener to zbyt duże koszty a poza tym jakoś nie jestem przekonana do fotek plenerowych... Wybralismy studio :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 1:48 pm   

Ja jestem za plenerem, ale my chyba będziemy mieć zdjęcia robione w studio. Moje kochanie jest nie ugięte pod tym względem.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 7:03 pm   

Jakiś rok temu zastanawiałam się nad rezygnacją ze studia na rzecz pleneru, ale ostatecznie razem z S. stwierdziliśmy, że zdjęcia studyjne to jest jednak naprawdę piękna pamiątka- w końcu takich zdjęć nie robi się często, a tylko przy okazji najważniejszych wydarzeń- chrzest, komunia, ślub. Na razie więc zrezygnowaliśmy z pleneru.
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 8:09 pm   

no tak to też fakt, miałam super zdjęcia z komunii :)
ale zawsze możemy, jak będziemy mieć akurat nadmiar kaski zdecydować się nawet tydzień po ślubie na sesję w studiu, chociaż wtedy to będą zdjęcia raczej, hmm małżeńskie :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl