Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
SZTUKA WYBORU ORKIESTRY - MOJE PRZEMYŚLENIA :)
Autor Wiadomość
robsons 

Wiek: 33
Dołączył: 05 Lip 2012
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 2:26 pm   

Dokładnie tak, orkierstra jest podstawą dobrego i udanego wesela. Praktycznie wiekszośc zalezy od niej, jak bedzie śpiewać(a nie puszczac z płyt), jak bedzie bawić gości i czy nie bedzie tak ze zaspiewaja 2-3 piesenki i zasiądą przy stole i bedą pić wóde :) Moim zdaniem jest to element na którym nie warto oszczędzać.Pozdrawiam


usunęłam reklamę z podpisu. Zapraszam do lektury Regulaminu Forum. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Wrz 01, 2015 5:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 2:55 pm   

robsons napisał/a:
i bedą pić wóde :)


A skąd w ogóle przyzwolenie na picie wódki przez kapelę?? To w pracy można??
_________________
Pozdrawiam
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 3:47 pm   

Absolutnie nie można. Wiedzą o tym dobrze wszyscy pracownicy, reguluje to kodeks pracy. Najlepszy dowód, że za picie alkoholu w pracy grozi zwolnienie dyscyplinarne !
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 5:51 pm   

Alberto napisał/a:
A skąd w ogóle przyzwolenie na picie wódki przez kapelę?? To w pracy można??
picasso mgi napisał/a:
Absolutnie nie można. Wiedzą o tym dobrze wszyscy pracownicy, reguluje to kodeks pracy. Najlepszy dowód, że za picie alkoholu w pracy grozi zwolnienie dyscyplinarne !
Wszystko fajnie, tylko, że chyba nikt nie zatrudnia członków zespołu na podstawie umowy o pracę, do której odnosi się wyżej przywołany kodeks pracy... Umowy podpisywane z zespołami to umowy o dzieło lub umowy-zlecenie, a więc umowy cywilnoprawne i to jest inna bajka niż umowy o pracę.

[ Dodano: Czw Lip 12, 2012 5:54 pm ]
A i jeszcze co do tego "przyzwolenia na picie wódki" - przecież to zależy wyłącznie od woli młodych, czy postawią zespołowi na stole wódkę czy nie :roll:
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
Alberto 

Dołączył: 11 Lip 2012
Posty: 31
Skąd: z miasta
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 8:16 am   

Przerażony jestem - co ma wspólnego forma umowy ze spożywaniem alkoholu przez kapelę?? Jest jakieś dziwne przyzwolenie na to. Jeżeli młodzi decydują się na postawienie wody procentowej na stole zespołu to czemu nie częstują kelnerów, kucharek, fotografów bądź kamerzystów?? Ustalmy jedno - te osoby są w PRACY a w pracy alkoholu się nie spożywa - no chyba, że ktoś pracuje jako degustator :)
_________________
Pozdrawiam
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 8:43 am   

Ja napisałem tak ogólnie, nie w związku z formą zatrudnienia :)
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
 
 
romektracz 

Wiek: 58
Dołączył: 25 Paź 2012
Posty: 1
Skąd: łódź
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 9:47 pm   Zespół na wesele-Jak wybrać jak szukać w internecie ?

Młoda Para zawsze Stoi przed pierwszym samodzielnym i najważniejszym decyzją w życiu, jak ma wyglądać nasze wesele. Może teraz ty stoisz przed wyborem zespołu weselnego który by spełnił twoje oczekiwania . Aby twoje wesele wyglądało inaczej niż wszystkie i przebiegało w sposób profesjonalny i zawodowy trzeba poznać kilka najważniejszych zasad obowiązujących przy wyborze zespołu na wesele, by potem tego gorzko nie żałować. Nie będę ukrywał, że zależy to od wielu czynników, które składają się na to by wesele było takie jakie można sobie wymarzyć, ale musisz pamiętać o głównej zasadzie, że sukces twojego wesela zależy 90% od wybranego przez ciebie zespołu.
Pierwszy kontakt z zespołem jest oczywiście strona internetową zespołu. Zespół ukazuje swoje możliwości poznamy ich członków, zapoznamy się z ich dokonaniami i wysłuchamy ich nagrań formacie mp3 lub filmikami z YouTube . Pamiętaj przy wyborze ważne jest wsłuchać się w wykonywane utwory , zwłaszcza ocenić je pod względem wokalnym a potem muzycznym , a jeżeli nie mamy o tym pojęcia poradź się specjalisty, który choć zna się na muzyce i potrafi ocenić poziom zespołu i wykonywanych utworów. O to dziesięć przykazań na które zwracamy szczególną uwagę przy wyborze zespołu. Po pierwsze nie kierować się w żadnym wypadku swoimi upodobaniami muzycznymi, bo wtedy jesteście skazani na klęskę weselną, radzę brać pod uwagę większość osób zaproszonych ich upodobaniami, a na pewno uszczęśliwisz twoich gości, bo przecież dla nich organizujesz wesele a nie dla siebie . Po drugie unikać młodych zespołów bez doświadczeń. Po trzecie unikać zespołów obwieszanych ogromem świateł na scenie i aparatury nagłośnieniowej z kosmosu, zazwyczaj te zespoły zacierają w ten sposób ślady swojej nieudolności muzycznej ( Kupa szumu i byle by do dumu ). Po czwarte unikać zespołów bardzo zaniżających cenę są to zespoły które nie mają pracy i na pewno potrafią. Po piąte nie angażować zespołów, które z zakupionymi organkami w Tesco nie mają nic wspólnego z muzyka i próbują wedrzeć się na twoje wesele, za przysłowiowe jedzenie .Wiem ile wesele kosztuje to bardzo droga przyjemność, ale na zespole nie warto oszczędzać przy tak dużych wydatkach jakie musimy ponieść . Po szóste unikać zespołu w którym nikt nie gra nikt na akordeonie. Po siódme unikać zespołu gdzie nie ma wokalistki.Po ósme nie angażować zespołu gdzie śpiewa tylko jedna osoba.Po dziewiąte unikać zespołu dwu osobowego Po dziesiąte poszukujemy zespołu w swoim regionie zamieszkania w ostateczności z poza, ze względów na ekonomie.
Gdy podejmiemy decyzje że to ten właśnie ten Zespół spełnia nasze oczekiwania , przygotowane pytania, zadajemy osobie opowiedzianej za wizerunek zespołu, zwykle jest to kierownik zespołu , który powinien udzielić wszystkich informacji na dręczące nas pytania. Przygotowałem 5 najważniejszych pytań które będą obrazować zespół.

1. doświadczenie zespołu muzycznego ( bardzo ważny jest staż pracy min. 10 lat )
2. ilu członków w zespole muzycznym posiada wykształcenie muzyczne I lub II stopnia / ważne min. 2 osoby /
3. ilu członków gra na prawdziwych instrumentach przykład (akordeon, klarnet, saksofon, gitara, czy trąbka, skrzypce ). / Bardzo ważne min. Na 3 wybranych instrumentach /
4. ilu z członków zespołu śpiewają . Bardzo ważne min. 3 osoby w składzie 4 osobowym
5. ile osób prowadzi konferansjerkę / Ważne min. 1 osoba 10 letnie doświadczenie /
6. Iłu członków zespołu gra lub śpiewa w innych zespołach / min. 1 osoby/

a/ jeżeli zespół spełni 100% tej normy to gwarantuję wspaniałą zabawę .
b/ jeżeli zespół spełni 80% tej normy zastanawiałbym się nad wyborem
c/ jeżeli zespół spełni 50% tej normy to gwarantuję straszne wesele

Bardzo dziękuję za przeczytanie, zdaje sobie sprawę ,że u niektórych zespołów mogłem wywołać gniew, za co z góry przepraszam.
Czekam na uwagi lub sugestie na ty forum zapraszam do dyskusji

ZAPRASZAM

edit: połączyłam istniejące tematy, usunęłam adres mailowy - złamanie regulaminu, zmieniłam kolor - wersja niebieska była wyjątkowo mało czytelna - ppola
_________________
romek
Ostatnio zmieniony przez ppola Czw Paź 25, 2012 10:58 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
adurka 

Dołączyła: 27 Mar 2011
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2013 1:51 am   

No na bank żadnej ściemy skoro z laptopa puszczali... Cóż. Najważniejsze, żeby grający żenady nie robili, czyli na żywca mają grać! Do roboty się ich bierze przecież a nie na ściemę! Poza tym, żeby to brzmiało, to sprzęt musi być, oświetlenie, dobre wokale. Poszukajcie grających na żywo. Jest trochę takich zespołów. Rozejrzyjcie się tylko.
_________________
a-durka
 
 
Maniek 

Dołączył: 22 Lis 2013
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 22, 2013 10:18 pm   

Wybór kapeli to prosta sprawa! Moim zdaniem żaden DJ nie zastąpi zespołu grającego na żywo. Muzę z laptopa to można puścić w przerwie do posiłku. Po przesłuchaniu próbek demo z internetu (strona, portale) - idziesz na próbę do zespołu i rozmawiasz z nimi. Zespół gra - słyszysz co i jak. Wiesz z kim masz do czynienia. Sprawdzasz opinie na ich temat. Słyszysz co potrafią i już! My byliśmy już prawie załamani, ale później znaleźliśmy kapelę, która grała jak z płyty. Nie trzeba się było zastanawiać "Jaka to melodia?" i wnioskować tytułów z tekstu. Umowę z Rebusem (Rebus Band) podpisaliśmy na tej samej próbie! Gorąco polecam! Zespół trzeba sprawdzić w tym, co robią najlepiej. Nie dajcie się nabrać na reklamę przez telefon. To trzeba usłyszeć i tyle! :)
 
 
jojek_jojek 

Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 8:27 am   

Zgodzę się z opinie Maniek. Jak wesele to tylko zespół, a jak zespół to tylko grający na żywo. A próba to idealnie zweryfikuje no chyba, że zespół nie chce się spotkać.
Wszystkim polecam zespoły grająca na żywo.

Pozdrawiam
 
 
ZuzM 


Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 300
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sty 28, 2014 9:44 pm   

Hej,
już jakiś czas temu zebrałam to czym się kierować przy wyborze kapeli na wesele i opisałam na blogu, więc nie będę tego przeklejała, zapraszam tu -> http://www.swiatzet.pl/10...spol-na-wesele/
_________________


http://makagigi.pl/ -przepisy, dom, ślub, życie ! :)
 
 
koniczynka84 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Wrz 2011
Posty: 1649
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sty 29, 2014 8:18 am   

Dla mnie najważniejszą sprawą było sprawdzenie kapeli w "boju". Bo żadne demo czy nawet spotkanie i przysłuchanie nie da Wam jasnej odpowiedzi na pytanie, czy właściwie oni potrafią zabawić gości. Nie sztuką jest czyste śpiewanie czy nie gubienie rytmu przez zespół. Najlepiej dowiedzieć się gdzie i kiedy grają i poświęcić nawet te kilkaset zł i iść np pobawić się przy ich graniu na Sylwestra. My tak zrobiliśmy i od tego czasu spaliśmy spokojnie.
_________________
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 8:39 pm   

ZuzM napisał/a:
Hej,
już jakiś czas temu zebrałam to czym się kierować przy wyborze kapeli na wesele i opisałam na blogu...


Do paru punktów chciałbym się odnieść, nie do końca mogę się z nimi zgodzić.

Cytat:
1. Warto szukać zespołów na forach – można znaleźć na nich wiele cennych opinii. Oczywiście najważniejsze opinie są ludzi, którzy wynajęli daną orkiestrę na swój ślub lub po prostu przy niej się bawili. Takie osoby wiedzą z własnego doświadczenia oraz z obserwacji czy ludzie bawili się na danym weselu fajnie czy nie do końca.


Oczywiście, że warto (tak jak wszędzie indziej), ale nie ma co się ślepo kierować takimi opiniami.
Naprawdę nie wiemy kto pisze daną opinię a więc może to być nie tylko ktoś kto rzeczywiście widział i słyszał zespół. A jeśli nawet to niekoniecznie co się podobało jednemu musi się spodobać drugiemu.
Nie ma zespołów, które wszędzie i wszystkim będą się podobać.


Cytat:
2. Dwóch wokalistów – Bardzo ważne, żeby zespół miał 2 wokalistów – kobietę i mężczyznę. W najgorszym razie dobrze, by wokalistą był facet. Dlaczego? Kobieta nigdy nie zaśpiewa tak dobrze piosenki oryginalnie wykonywanej przez mężczyznę jak mężczyzna piosenki w ogarniali wykonanej przez kobietę. Dwoje wokalistów mogą się spokojnie dzielić utworami na damsko-męskie i dzięki temu nie będzie im tak łatwo spartolić żadnego utworu.


To prawda że dwa głosy (damski i męski) są bardziej atrakcyjne niż tylko jeden wokalista, dodatkowo nie eksploatują się tak bardzo śpiewając na przemian, dzięki czemu łatwiej zachować energię na całą imprezę.
Co do jednego wokalisty to nie jestem przekonany, że mężczyzna będzie lepszy. I niby czemu ma zaśpiewać lepiej kobiece utwory ?
Ja bym wybrał tego kto lepiej śpiewa. Na pewno nie odrzucałbym z góry zespołów które mają tylko wokalistkę, a nawet raczej takie bardziej by mnie interesowały.

Cytat:
3. Im więcej tym lepiej – Im więcej w zespole członków i instrumentów tym lepiej. Oczywiście wiąże się to również z zależnością, która mówi im więcej osób w zespole i im mają bardziej fikuśne instrumenty tym drożej. Ale sprawa jest prosta za dobrą muzykę trzeba płacić!


Ilość nie zawsze wiąże się z jakością. 4-5 osobom łatwiej się zgrać niż większej ilości muzyków. A ilość osób w zespole że wiąże się z ceną to raczej naturalne. Na sali też zapłacimy mniej za 50 osób niż za 150 :)

Cytat:
4. Dużo nie znaczy dobrze – Warto zwrócić uwagę na wykonanie instrumentalne. Nawet, jeśli jest dużo, naprawdę dużo instrumentów, nie znaczy to, że są w stanie dobrze wykonać bardziej skomplikowany utwór. Przy przesłuchiwaniu kawałków powinniśmy się wsłuchać czy nie ma żadnych dysonansów, bo to na żywo może skutecznie popsuć zabawę (pierwsze 30 sekund utworu będzie polegało na wsłuchiwaniu się i zgadywaniu co to właściwie jest?!)


Zaprzeczenie punktu 3. czyli to co napisałem wyżej.

Cytat:
5. Akcent – Pierwsza rzecz, którą ja osobiście robię przy wyborze zespołu to szperanie za obcojęzyczną piosenką, najlepiej angielską. Jeśli wykonawca kaleczy język, przekręca słowa i ma ****, polski akcent – od razu go skreślam. Może i śpiewać nawet jak Adele skrzyżowana z Presleyem ale kalecząc angielski spieprzy każdą fajniejszą piosenkę – to po prostu brzmi fatalnie!!!!


Faktycznie kiepski akcent nie brzmi dobrze, ale czy każdy to słyszy i będzie to przeszkadzało. O ile jęz. angielski sporo osób rozumie o tyle piosenki choćby po francusku już niewielu zrozumie i nie sądzę by skreślać kogoś za akcent obcego języka. Tym bardziej, że wiele osób ma problemy z dykcją w ojczystym języku.
Muzycy mają (podobno :) ) słuch i to pomaga im z większą łatwością powtórzyć słowa w różnych językach, nawet tych których się nie zna :)

Cytat:
6. Rodzaj muzyki – Warto zwrócić uwagę na to, czy na demo zespół ma dużą różnorodność gatunków. Na weselu goście powinni mieć wybór, dla każdego powinno znaleźć się coś miłego. Fajnie jeśli zespół może pochwalić się listą piosenek, które ma w swoim repertuarze. Można wtedy się łatwo dogadać, wybrać to co naszym zdaniem najbardziej spodoba się gościom.

7. Bogaty repertuar – Im więcej piosenek tym lepiej!


Oba punkty właściwie mówią nam to samo. I całkowicie się z tym zgadzam. Atrakcyjny i zróżnicowany repertuar jest bardzo ważny.
Oczywiście najpierw umiejętności, ale potem repertuar w którym te umiejętności się nam ukażą w pełnej krasie, zapewnią udaną imprezę.

Cytat:
8. Doświadczenie – Doświadczenie jest ważne – im większe doświadczenie tym większa szansa, że niczego nie spieprzą.


Najprawdziwsza prawda, trzeba tylko uważać czy to olbrzymie doświadczenie nie zamieniło się już w rutynę :)

Cytat:
9. Wodzirej w zespole – Dobrze jest móc podejrzeć jak osoba pełniąca funkcje wodzireja wypełnia swoje zadanie. Warto jest poprosić o jakieś filmiki. Czy wodzirej odpowiednio zachęca gości do zabawy, czy nie robi jakichś głupawych dowcipów lub czy nie wpada na pomysł zabaw w stylu ” Pokaż Cycki” albo „Zdejmij Pany Młodemu gacie zębami’. Wszystko z umiarem!


Może bardziej konferansjer niż wodzirej, ale tak, musi ktoś być w zespole co powie wszystkim kiedy trzeba co, gdzie i jak.

Cytat:
10. Odległość – Dobrze jest mieć zespół urzędujący nie za daleko od sali – za duże odległości trzeba dodatkowo płacić!


Ten pkt. mógłby raczej znaleźć się w poradach jak tanio wynająć zespół na wesele :)
Oczywiście, że koszt za transport np. 300 km będzie większy niż 30 km, ale nie jest to jakiś obłędny koszt (szczególnie biorąc pod uwagę koszt całego wesela), który miałby zawęzić nam obszar na którym mamy znaleźć zespół.


A jak wybrać zespół na wesele kiedy "słoń nam na uch nadepnął" co bardzo często mówią o sobie Młode Pary, albo przynajmniej jedno z nich ? :)
Niestety nie ma "złotego środka" i musimy znaleźć sposób, aby jakoś dokonać wyboru. Może telefon do przyjaciela, lub pytanie do publiczności ? Byle nie "strzelać w ciemno" :)


Życzymy wszystkim przyszłym Parom Młodym trafionego wyboru.
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
Matrixx 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Maj 2014
Posty: 21
Skąd: z nikąd
Ostrzeżeń:
 3/3/7
Wysłany: Sro Cze 04, 2014 3:10 pm   

Trzeba chodzic na wesela do kogoś i obserwować która kapela gra fajnie;p
 
 
Mariusz Muzyk 

Dołączył: 06 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Bielsko-Biała
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 12:28 pm   

Często wyznacznikiem jest cena...Czasem zamiast marnej, taniej orkiestry skorzystać z usług dobrego DJ...

Usunęłam link z podpisu.Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Wto Lis 11, 2014 9:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Lis 06, 2014 7:06 pm   

Zawsze ! Albo Świetny zespół albo DJ :)
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 9:51 am   

Haliśka Band napisał/a:
Byle nie "strzelać w ciemno" :)


My w sumie strzeliliśmy w ciemno i wyszło super - krótko opiszę nasze doświadczenia.

Kiedy zaczęłam szukać zespołu na nasze wesele, większość wykonawców, z którymi nawiązałam kontakt, miała zajęty nasz termin. Te, które miały wolny termin nie przeszły mojej wstępnej weryfikacji - po odsłuchaniu ich nagrań w sieci załamałam się.
Przypadkiem trafiłam na stronę jakiegoś zespołu, bardzo spodobały mi się ich nagrania i trochę zwątpiłam, jak zobaczyłam, że są ze Stalowej Woli.
Ale zadzwoniłam, okazało się, że termin jest wolny, a za usługi świadczone przez dwa dni wesela w składzie pięcioosobowym (w tym wokalistka-wodzirej) oraz dojazd życzą sobie mniej niż WSZYSTKIE zespoły z okolic Łodzi, z którymi rozmawiałam.

Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę.

Moje obserwacje są takie, że nie zawsze zespół z dojazdem zażyczy sobie więcej niż zespół będący na miejscu, dlatego warto nie odrzucać od razu takich zespołów.
Jeśli nie ma możliwości odsłuchania ich na żywo - można poprosić o wysłanie filmików z wesel, na których zespół grał. Albo zapytać, czy w najbliższym czasie nie grają w okolicy Łodzi.
Cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości, odsłuchiwałam na żywo zespół, który życzył sobie ogromnych pieniędzy, a strasznie kaleczył każdy utwór.

Zdaję sobie sprawę z tego, że łatwiej wybrać zespół tu, na miejscu, ale warto pamiętać o tym, że to nie jest jedyna opcja :)
_________________

Ostatnio zmieniony przez ithanielle Pią Lis 07, 2014 9:53 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Haliśka Band 
Firma


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 108
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 11:57 am   

Mówiąc "nie strzelać w ciemno" chodziło mi właśnie o to by chociaż posłuchać jakiegoś demo tak jak piszesz. Sami też słuchaliście i Wam się podobało to nie był "strzał w ciemno" :)
Znam takie przypadki, że zespół został wybrany, bo np. ktoś znajomy powiedział, że grali u niego i było super. Wiec ta para też wzięła ten zespół "w ciemno" nawet nie słuchali, bo jak stwierdzili i tak się na muzyce nie znają :)
Im się akurat udało, ale nie polecam takich praktyk :)
_________________
Niebanalny repertuar + wykonania na odpowiednim poziomie artystycznym = Wesele Marzeń z zespołem muzycznym Haliśka Band
 
 
ithanielle 


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Wrz 2013
Posty: 1947
Skąd: okolice Łodzi
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 11:59 am   

Haliśka Band napisał/a:

Im się akurat udało, ale nie polecam takich praktyk :)


To prawda! Nam się w sumie też udało - bo różnie mogliśmy trafić... :)
_________________

 
 
emiiskaa 


Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 459
Skąd: EZG
Wysłany: Pią Lis 07, 2014 12:01 pm   

My odsłuchaliśmy nie wiem ile już nawet zespołów w sieci... Straszne jest to, jaki większość z nich ma poziom.. zakochałam sie w jednym zespole ale termin nie pasował. A nie chciałam też zmieniać terminu tylko ze względu na zespól.. I przypadkiem znalazłam mój zespół :) pokazałam P. ale nie był jakoś mega zachwycony. Dopóki nie posłuchał ich na żywo na weselu, na które nas zaprosili - po 5 minutach stwierdził że to jest to :) warto pamiętać że to co w sieci nie zawsze odzwierciedla rzeczywistość - grunt to się nie napalać, podejść na spokojnie do sprawy, no i nie zawsze drożej znaczy lepiej :) aha, i nie żałuję że nie mam tego zespołu co na początku chciałam - mam lepszy :D wystarczy tylko dobrze poszukać:)
_________________


Ostatnio zmieniony przez emiiskaa Pią Lis 07, 2014 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Edyta Masłoska 


Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 2:55 pm   

Też zaczynam przygotowania do poszukiwania zespołu. Zrobiłam tak: zrobiłam wstępną listę zespołów które chciałbym posłuchać w sieci, poprosić o filmy. Z nich wybiorę takie które uważam za najlepsze i pójdę na przesłuchanie na żywo. Taki mam sposób :lol:
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Lis 21, 2014 3:21 pm   

Wiesz, że Twoja skrzynka priv już spuchnie od reklam ? :D
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
Ostatnio zmieniony przez picasso mgi Pią Lis 21, 2014 3:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olekolek 

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 5:29 pm   

Polecam Fenix z Tomaszowa.byłem kilka razy na weselach gdzie oni grali.Lepszego zespołu nigdy nie widziałem i nie słyszałem.Polecam
_________________
Olekolek
 
 
zbranzy 

Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 75
Skąd: belchatow , lodz
Wysłany: Czw Lut 19, 2015 7:11 pm   

picasso mgi napisał/a:
W umowie każdy powinien zagwarantować sobie to na czym mu zależy.

edit: usunięta kryptoreklama

ale warta ja przeczytac dwa razy
 
 
EwaPalma 

Dołączyła: 24 Wrz 2015
Posty: 1
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Wrz 24, 2015 11:47 pm   Zespół na wesele

Ja polecam gorąco zespół maXim ze Zgierza. Należy on do tej kategorii z wyższej półki, tzn. niestety kosztuje więcej, ale się opłaca! Zespół gra świetnie, widać i słychać, że to profesjonaliści, na nagraniach (amatorskich, bez żadnej korekty dźwięku) nie słychać żadnego fałszu (a nagrania mówią wszystko, jeśli o to chodzi). Kobitka głos ma jak dzwon, bardzo czysty, śpiewa z nią również (jednocześnie albo na przemian) mężczyzna, także jest urozmaicenie. Konkursy na oczepiny są przezabawne, z wyczuciem (bez zadań w stylu ,,pij wódkę z chochli" albo ,,usiądź kobieto okrakiem na facecie i podskakujcie na pompce, pompując balon" :p). My postawiliśmy alkohol na stole dla orkiestry, ale nie było żadnego upijania się ani nic w tym stylu. Wszystko naprawdę na wysokim poziomie. Orkiestra wychodziła do gości do stołów, było mnóstwo zabaw dla wszystkich (ale jeśli ktoś tego nie lubi, to bez problemu można uprzedzić i wyrzucić z programu :)). Jeśli chodzi o repertuar, to każdy może znaleźć coś dla siebie: najnowsze hity, trochę disco polo (jak już się goście rozkręcą :p), piosenki ponadczasowe. Wszyscy goście mówili nam, że w życiu tak dobrego zespołu nie słyszeli na weselu. Zgadzam się z nimi :). POLECAM.
 
 
ania103 

Dołączyła: 08 Mar 2017
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 10, 2017 3:00 pm   

ja na swoim weselu miałam wspaniałą orkiestrę, ludzie się bardzo dobrze bawili i to było widać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl