Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
SZTUKA WYBORU ORKIESTRY - MOJE PRZEMYŚLENIA :)
Autor Wiadomość
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 28, 2004 2:22 pm   SZTUKA WYBORU ORKIESTRY - MOJE PRZEMYŚLENIA :)

Ja chcę mieć już zespół!!! Chce umowę mieć podpisaną! Już nie chcę więcej o tym myśleć, a czas leci. Co zrobić, żeby mieć pewność, że wybiera się dobrą orkiestrę? Jak je sprawdzacie? Na co zwracacie uwagę?
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
Ostatnio zmieniony przez Mac-erson Pią Lis 05, 2010 2:23 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Pią Maj 28, 2004 2:29 pm   

Na głos, na repertuar, na ilość instrumentów, na elegancję na zdjęciach (strój, makijaż u pań itp)

czy nie grają z użyciem podkładów gotowych...
Trafiłam na stronę gdzie pan się chwalił że na życzenie zagra wszystko - uwaga - nie zagra tylko puści z dysku...
Poza tym zespół który ma skład 2 osobowy u mnie odpada...
_________________

 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 28, 2004 3:54 pm   

Jeśli chodzi o sprawdzenie kapeli to najlepiej chyba zobaczyć ich przy pracy, ale sporo z nas takiej możliwości niestety nie ma. My przede wszystkim oglądaliśmy kasety z wesel, na których nasz zespół grał, poza tym od początku był to zespół polecony, a poza tym mamy płytkę demo w domu (co prawda nie jest to to samo, co śpiew i granie live, ale zawsze ma się pojęcie). No a poza tym to chyba czeka się na wesele i ocenia po :roll:
My nasz zespół będziemy mogli posłuchać w trakcie innego wesela(dogadają się z młodymi i nas zaproszą) ale i tak już chyba zmieniać nie będziemy, nawet jakby nam się coś nie spodobało :)
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 8:18 pm   Jak wybrać orkiestrę?

Jestem jak dziecko we mgle! Poradźcie, czym się kierowaliście przy Waszym wyborze? O co pytać? Jak słuchać? Z iloma zespołami się spotykalicie?... Już mi się koszmary śnią w nocy, że sobie nie poradzimy :smut:
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Wrz 24, 2004 8:26 pm   

My, szczerze mówiąc przesłuchaliśmy tylko dwa zespoły, a dokładniej zespół i dj-a. Byli z polecenia. Ale tak naprawdę to wybraliśmy nasz zespół dlatego, że spodobali nam się - jako ludzie, no i ich praca. Puścili nam najpierw płyty dvd z wesel, na których grali, potem płytkę demo, pogadaliśmy, powiedzieliśmy że się zastanowiliśmy i parę dni później już wiedzieliśmy, że nie musimy szukać dalej. :D

Więc nie wiem, czy potrzebne są jakieś kryteria, chyba najlepiej jest się samemu przekonać, czy zespół nam odpowiada, czy nie, bo każdy z nas ma inny gust, i co innego może mu się podobać.... :)

Ale zacznijcie od tego, czy wystarczy wam DJ, czy wolicie zespół (można poczytać w innych tematach ;) )
Powodzenia :graba:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
suhotnikowa 


Wiek: 43
Dołączyła: 08 Cze 2004
Posty: 97
Skąd: Lubin
Wysłany: Sob Wrz 25, 2004 8:13 pm   

W naszym przypadku wybór orkiestry był dośc "trudny", ponieważ żadne z Nas nie bawiło się nigdy na weselu w naszym mieście :roll: :roll: :roll:
Po pierwsze popytaliśmy w lokalach, które oglądaliśmy o jakieś godne polecenia zespoły.
Po drugie rozpuściliśmy wici wśród znajomych, że poszukujemy orkiestry na wesele.
I Nasz Zespól polecało Nam wiele osób-niezależnych od siebie i w ogóle się nie znających :lol: :lol:
Umówiliśmy się na spotkanie z Kierownikiem Zespołu i wiedzieliśmy, że to jest to :D :) :P Spodobał się Nam jako człowiek i w ogóle....Po zatym np. obiecali Nam, ze jeśli na piosenkę na I taniec wybierzemy utwór, którego nie mają w repertuarze, to mamy dostarczyć im to na płycie i oni się nauczą tego grać :D :) Poza tym dopasowują muzykę również do składu gosci-tzn. np. jeśli jest dużo górali, są wątki muzyki góralskiej, jeśli dużo młodych-sporo muzyki najnowszej. Ale z tego co mówił Pan, i co mówili Nam znajomi na weselu obsługiwanym przez nich wszyscy się bawią :lol: :lol:
Mam tylko nadzieje, ze tak samo optymistycznie będę nastawiona po weselu :roll: :lol: :lol:
_________________
13.08.2005 :) :):)
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Nie Paź 03, 2004 5:23 pm   

My nie przesłuchaliśmy żadnego zespołu. Tych, którzy u nas grali też nigdy wcześniej nie słyszeliśmy. Tzn. znaliśmy każdego, słyszeliśmy każdego z osobna z okazji różnych takich imprezek, ale nigdy w takim składzie jak faktycznie u nas grali. Spotkaliśmy się gdzieś na początku lutego celem omówienia pewnych szczegółów, ale oczywiście skończyło się na tym, że powiedzieliśmy kiedy i to wszystko. Dalej toczyły się Polaków rozmowy przy piffku :)

Później ilekroć się widywaliśmy sporadycznie wychodziły kwestie związane z weselem. Woleliśmy słuchać dowcipów w genialnym wykonaniu Rafała, który jest barmanem w Dublinie - tam, przy barze, zawsze odbywały się nasze nasiadówki :D

I absolutnie nie wiem czym się kierować. My po prostu wiedzieliśmy, że oni i tylko oni! I to był trafiony wybór. Wszyscy goście zgodnie przyznali, że takiej orkiestry wcześniej nigdy nie słyszeli.
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
Mia 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Sie 2004
Posty: 73
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 3:57 pm   

Gosiaczku moim zdaniem, z kaset niewiele wywnioskujesz, bo kasety są montowane urywkami i przesłuchasz najwyżej kilka piosenek, a to nie oddaje prawdy. Najlepiej jak ktoś kogo znasz i wiesz, że lubi bawić się tak jak ty poleci Ci zespół przy którym dobrze się bawił na weselu. A może to ty bawiłaś się super na czyimś weselu, wtedy sprawę masz prostą weź tą orkiestrę i tyle.
_________________
 
 
*Asiek 
Moderator
Czarownica vel Anioł


Dołączyła: 05 Sty 2004
Posty: 2217
Skąd: Kiedyś Łódź
Wysłany: Pon Paź 04, 2004 4:08 pm   

Oglądając kasetę można usłyszeć, czy zespół fałszuje.
Dla mnie najważniejsze było, żeby śpiewali i grali czysto (+ angielski, nie tylko pseudoangielski, głównie ze względu na naszych gości z zagranicy).
Co mi po zespole, który świetnie zabawia gości, ale fałszuje tak że nie da się słuchać (widziałam takich kilka kaset)? :smut:
_________________
 
 
gracjusz 

Wiek: 49
Dołączył: 29 Cze 2005
Posty: 46
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 25, 2005 9:19 pm   

Zespól muzyczny na weselu to bardzo poważny temat. tak jak juz gdzies przeczytałem to 3/4 powodzenia na weselu. Także nie wolno pod żadnym pozorem decydować sie na zespół muzyczny sugerując sie kasetą lub cd.Dobry zespól weselny to nie tylko ładny wokal który usłyszymy na kasecie. Należy sie osobiście pofatygować do miejsca gdzie grają akurat na weselu i zobaczyć ich w akcji bezpośrednio,- jak sie prezentują , jaki mają kontakt z gośćmi, czy potrafią ich umiejętnie zabawić , jak wyglądają ich bloki muzyczne (czy odpowiadają waszym wyobrażeniom). Oczywiście zawsze łatwiej jest podjąć decyzję jeżeli za tym zespołem stoi czyjaś pochlebna opinia np znajomych. I zawsze dobrze jest posłuchać kilku zespołów zanim sie zdecydujemy - od przybytku głowa nie boli
 
 
 
Dan 


Dołączył: 08 Paź 2005
Posty: 11
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 17, 2005 3:31 pm   

Zgadzam się, że od zespołu wiele zależy jak będzie wyglądało całe wesele (choć moim zdaniem najważniejsze jest optymistyczne nastawienie pary młodej i reszty gości :)

Moim zdaniem szukając orkiestry, przede wszystkim trzeba się zastanowić czego tak naprawdę szukamy i potrzebujemy tzn. np.
- czy chcemy by zespól grał na żywo, czy też nie przeszkadza nam, że wspomagaja się mini dyskami,
- czy chcemy zespół z wokalistką, czy mogą być sami faceci,
- czy chcemy by zespół prowadził konferansjerkę, czy raczej by za dużo nie mówił w trakcie wesela itd itd.

Odpowiedź na te i podobne pytania już wyznaczy nam pewien kierunek poszukiwań. Ja szukając orkiestry przede wszystkim kierowałem się takimi kryteriami:
- czy zespół potrafi też grać na żywo (tzn czy potrafi naprawdę grać na instrumentach, czy tylko i wyłącznie jedzie z mini dysków)
- czy zespół robi biesiadę przy stole (tzn. wychodzi z akordeonem, gitarą i ewentualnie z innymi instrumentami "do stołów" i śpiewa razem z gośćmi)
- jaki repertuar preferuje dany zespół (np. niektóre zespoły śpiewaja tylko albo prawie tylko polskie utwory i to głównie z lat 70 tych i 80 tych, a przecież na weselu chciałoby się też pobawić przy "nowościach" i jakiś standardach obcojęzycznych).
- czy zespół jest elastyczny, tj. czy można im zasugerować jakie piosenki chciałoby się na pewno posłuchać na weselu, czy mogą opracować jakąś piosenkę, której dotychczas nie mieli w repertuarze itp.

A i praktyczna rada! Nie ograniczać się tylko do wysłuchania kasety z wesela. Należy umówić sie z zespołem i posłuchać go na żywo. Najlepiej spytać kiedy grają najbliższe wesele i podjechać wtedy pod salę weselną i posłuchać. Jeśli zrobi się to dyskretnie i taktownie to na pewno nikt z gości weselnych i przede wszystkim młoda para się nie pogniewają!
_________________
Pozdrawiam!
 
 
TRIO-SAX-zespół 
Firma

Dołączył: 05 Maj 2006
Posty: 7
Skąd: Łódź
  Wysłany: Pią Maj 05, 2006 11:31 pm   SZTUKA WYBORU ORKIESTRY - MOJE PRZEMY?LENIA :)

Witam pozwoliłem sobie opisać Wam moje doświadczenia branżowe - może sie przydadzą :)

1) Orkiestra najważniejsza

Chciałem jednoznacznie powiedzieć, że wybór orkiestry jest najważniejszym wyborem na weselu.!!! Zły zespół potrafi położyć wesele choćby w najlepszym lokalu i z rozrywkowymi gośćmi. Dobra kapela pozostawi tą noc niezapomnianą choćby sala była niezaciekawa i jedzenie takie sobie a goście wyjdą rodośni i ubawieni "po pachy".
Zastanówcie sie dobrze nad tym wyborem. Spróbuję pomóc :)

2) Podział orkiestr weselnych:

a) orkiestra grająca na żywo - coraz rzadziej spotykana ze względu na duże koszta jej utrzymania(duży skład osobowy i koszta instrumentów), konieczność ciągłych prób i w związku z tym wysoka cena takiej usługi.
Aby można było grać na żywo konieczne i absolutne minimum to:
- perkusista
- basista
- sprawny klawiszowiec

Dodatkowo wskazana jest
- gitara elektryczna (akustyczna)
- saksofon
- skrzypce (dla koneserów)
- realizator dzwięku

Tak więc minimalny skłąd żywy to 4 a najczęściej 5 osób zakładając, że instrumentaliści także śpiewają i mają dobre wokale. Dodatkowo należy liczyć sie z dodatkową osobą - wokalistką w takiej kapeli.

Plusem kapeli żywej jest na pewno pełniejsze brzmienie (pod warunkiem, że kapela gra na profesjonalnym sprzęcie nagłośnieniowym i instrumentach) i efekt wizualny dla gości.
Jest jednak bardzo wiele minusów.
- ograniczony repertuar(każda nowa piosenka musi być uprzednio przećwiczona na kilku próbach)
- problem z uzyskaniem nowoczesnego brzmienia (kapeli zywej cięzko jest zagrać utwory dyskotekowe, nowoczeny pop)
- jeden słaby muzyk psuje całość kapeli - wystarczy, że jeden instrumentalista odstaje poziomem od reszty i od razu całość się nie klei
- odrobinę za dużo alkoholu i od razu poziom się dramatycznie obniża !! !
- przy niezbyt zgranym zespole słychać też często fałszowanie i brak spójności rytmu
- przy zywym składzie wyjątkowo ważne jest prawidłowe nagłośnienie poszczególnych instrumentów i ich wzajemny mix - jeśli w żywej kapeli nie będzie dobrego realizatora dzwięku to całośc będzie brzmiała źle, niespójnie i będą częste sprzężenia niemiłe dla ucha gości weselnych
- minusem jest także to, iż niespodziewana choroba jednego z muzyków (np złamanie ręki czy cięzka grypa) powoduje iż kapela jest praktycznie bezużyteczna - niestety w zywym zgranym składzie podmiana jednego z jej członków bez uprzednich minimum kilku prób jest niemożliwa

b) orkiestry grające z podkładów

Generalnie wyróżniamy 3 rodzaje takich orkiestr:
1) grająca z "midów"
2) grająca z podkłądów z minidysk lub mp3 (karaoke)
3) grająca ze stylów
4) połaczenie punktów 1-3 z żywymi instrumentami

ad1) midi - popularny format czytany przez nowoczesne klawisze - daje duże pole do ingerencji w przebieg utworu, tempo , tonacje - minusem jest to że brzmienie takiej kapeli zalezy od posiadanego instrumentu klawiszowego i ważniejsze od umiejętności odpowiedniego zmiksowania takiego utworu w klawiszu
System midi nie jest prosty w obsłudze i praktycznie wielu muzyków ogranicza się do odpalania gotowych midów bez ich dostosowania do konkretnego instrumentu. Powoduje to że często brzmienie nie jest zaciekawe i nawet laik wysłyszy złe zmiksowanie takich utworów.
W rękach znawcy midi jest to jednak imponujące narzędzie można dowolnie modyfikować przebieg utworu, instrumenty i dowolnie miksować np kilka utworów w jeden.

ad2) podkłady minidysk-mp3 - w obecnych czasach jest dostęp do gotowych podkłądów karaoke w formacie mp3 (minidysk). Wiele kapel adoptuje te podkłądy do swoich potrzeb. Podkłady takie są często robione w profesjonalnych studiach tak więc brzmią wiernie i dynamicznie. Niestety w tym przypadku jest praktycznie znikoma możliwość ingerencji w taki podkład a więc np jego wydłużenie czy też zmianę instrumentów w nim zawartych. Tak więc w tym przypadku muzyka jest po prostu odtwarzana z gotowych podkładów. Grają w ten sposób często ludzie którzy są słabymi muzykami i instrumentalistami a nadrabiają dobrym wokalem.

ad3) jest to granie na żywo ( poprzez klawiszowca) w oparciu o style z klawisza. Sprawny klawiszowiec może zmieniać przebieg takiego utworu, długość w zależności od potrzeb i zabawy weselnej a nawet przechodzić niezauważalnie z jednego utworu w drugi.

ad4) najlepszym rozwiązaniem jest połączenie dobrych podkładów i zywego dogrywania.
Jest wiele kapel które wykorzystują jakąś formę podkładów i jednocześnie dogrywają do tych podkładów żywe instrumenty najczęściej gitarę, saksofon czy tez podbicie instrumentów perkusyjnych!!!
Takie rozwiązanie powoduje że muzyka wydaje sie "żywa" a jednoczenie spójna i dobrze zmiksowana.
Wśród profesjonalnych zespołów muzycznych wystepujących na festiwalach i koncertach też często używa się ten sposób łączenia elementów wgranych i żywych

Osobiście polecam właśnie szukanie takiej kapeli i zbadanie czy klawiszowiec tej kapeli jest dobrze zorientowany w systemie midi i mp3 oraz czy są w niej dobrzy instrumentaliści. !! !

Gwarantuję wam iż w przypadku podbicia wgranego podkładu muzycznego poprzez dodatkową gitarę saksofon i perkusję powoduje iż jest wrażenie (zresztą w pełni uzasadnione) grania na żywo z jednoczesnymi podbiciem wgranym podkładem (szkieletem utworu) traktowanym tutaj jako baza muzyczna.

Jednocześnie należy pamiętać iz przy takim sposobie grania ewentualna choroba jednego z muzyków nie wykłąda brzmienia całej kapeli (ewetualnie nieco uboższe brzmienie) i łatwiej w tym przypadku znależć zastępstwo.

Na rynku łódzkim i nie tylko istnieje grupa zawodowych muzyków-instrumentalistów nie przypisanych do określonego zespołu - grają własnie oni na zasadzie skoczka i współpracują jednocześnie z kilkoma kapelami na raz doskonale wkomponowując się w zespół w którym grają dogrywając po prostu swoje partie instrumentalne.

3) Wokaliści - wokalistki

Jak sami na pewno wiecie nawet najlepsza kapela nic nie zdziała jak nie będzie dobrych wokalistów (patrz Mandary...a :) :)).
Wokalista to najważniejszy element kapeli. Nalezy dokładnie posłuchać czy ma ciepłe miłe brzmienie ( w końcu będziecie ich słuchac potem całą noc) czy ma mocny głos i w końcu czy "nie puszcza boków" czyli nie fałszuje !! !
Najlepiej jak w kapeli są przynajmniej 2 główne wokale (dwa męskie lub damski i męski) ponieważ słuchanie nawet najlepszego pojedynczego wokalisty przez całą noc na pewno okaże sie męczące i nudne.
Poza tym im więcej wokalistów w zespole tym ewentualna niedyspozycja głosowa jednego z nich przejdzie niezauważona w trakcie imprezy (no niestety trzeba się liczyć iż wokalista może mieć jakąs chrypkę, nabawić sie kataru itd...)

4) Wodzirej w kapeli

Oj zapomniałem to jest najważniejsze !! !!!!!!!!!!!!!!
Zadaniem orkiestry weselnej jest poprowadzić dobrą zabawę przez całą noc weselną.
W dobrym zespole przynajmniej jedna osoba musi pełnic funkcję wodzireja czyli osoby która organizuje zabawę (wężyki, kółeczka, odbijany itd), zapowiada utwory i dedykacje, wznosi toasty, prowadzi konkursy, oczepia młodych czyli jednym słowem prowadzi całą zabawę weselną.
Dobry wodzirej to połowa sukcesu na weselu. Znam wiele zespołów muzycznych, które grają świetnie ale niestety nie mają dobrego wodzireja i przyjęcia z ich udziałem wypadają blado.
Sprawdzcie czy ten element kapeli jest eksponowany a najlepiej zobaczcie go w akcji na jakims weselu.

5) Repertuar

Każda profesjonalna kapela powinna posiadać wydruk swojego repertuaru - pytajcie o to. Należy sprawdzić czy dana orkiestra ma zróżnicowany repertuar czy raczej skupia się na wybranych stylach. Bardzo ważne jest aby członkowie orkiestry weselnej rozumieli, że mają grać to czego oczekują biesiadnicy a nie to co im sie personalnie podoba. Należy sie upewnić czy dana kapela potrafi zagrać w stylu w jakim wy oczekujecie i czy potrafi dostosować sie do potrzeb gości i fazy wesela.
Unikajcie bufonów !! !!!!!
To moja rada jeśli ludzie w kapeli są zarozumiali i zabufoniali to najczęsciej grają to co sami lubią a nie to czego oczekują goście.
Znam wiele takich zespołów, którzy grają tylko pod siebie nie zauważają co dzieje sie na weselu i uważają że są na koncercie.
Takie kapele grają często zbyt ambitne utwory dobre na dancingu a nie potrafią zagrać dobrej biesiady, sprawdzonych hitów nie mówiąc juz o polskim disco czyli "disco polo". "Disco polo" uważają za coś obrzydliwego i zaniżającego ich profesjonalizm muzyczny. Niestety zdarzają się wesela gdzie nalezy zagrać takie rytmy taneczne i sporo polskiej biesiady.
Również w drugą stronę !! !. Są kapele które nie śpiewają w innych językach a ich repertuar sprowadza się li tylko do prostych rytmów biesiadnych to tez bardzo niedobrze.
Tak więc najlepiej szukać zespołu uniwersalnego bo nigdy nie wiadomo jak potoczy sie wesele i czego będa oczekiwac goście.

6) Akordeonista

No cóż według mnie musi byc w kapeli. Nawet jak nie spodziewacie się wielkiego biesiadowania "przy stołach" to nigdy nic nie wiadomo. Najczęściej na akordeonie gra jeden z członków kapeli tak więc nie trzeba poszerzać składu osobowego. Należy jednak sie upewnić czy w zespole jest sprawny akordeonista, który potrafi zabawić gości piosenką biesiadną. Akordeon przydaje sie także jeśli chcecie aby zespół przyjechał na dom weselny na tzw "wyprowadzenie pary młodej" a także podczas grania marsza weselnego podczas witania gości na sali oraz podczas wznoszenia toastów.
Akordeonista jest niezbędny kiedy są dwie sale: sala taneczna i sala konsumpcyjna.
Pamiętajcie o tym.!!!!

7) Realizacja dzwieku w zespole

Należy sie dopytać czy jeden z członków kapeli zna się na realizacji dzwięku
(czyli prawidłowym nagłośnieniu instrumentów i wokali, miksowaniu w trakcie wesela)
To jest naprawdę ważne: złe ustawienie parametrów brzmienia i mikrofonów powoduje że dzwięk jest męczący, zbyt głośny lub za cichy, mikrofony sie sprzęgają a wokale są nieczytelne. !! !
Jednocześnie zły mix poszczególnych instrumentów w piosence (np za głośno ustawiona gitara czy inny instrument) powoduje wrażenie niespójności utworu i na dłuższa metę jest bardzo męczące.

8) Nagłośnienie

Dobry sprzęt nagłasniający to podstawa dobrego brzmienia.
Na nagłośnienie składają się:
- końcówka mocy
- mikser
- kolumny
- efekt wokalny
- kable
oraz ewentualnie dodatkowo
- equalizer
- kompresor wokalny
- bramka szumów

Nie będę się rozpisywał na temat poszczególnych elementów ale wspomnę o:
- końcówka mocy powinna być wystarczająco mocna na dana salę i liczbę osób
podaję minimalną moc końcówki dla kilku przykłądów:
- wesele na 50-60 osób w małej kameralnej sali - minimum 200Wat mocy
- wesele na 80 osób w średniej sali - minimum 300Wat mocy
- wesele na 120-150 osób w dużej sali weselnej - minimu 500-600Wat

Warto sie spytać o moc końcówki w twojej kapeli !! !!
Zbyt mała moc spowoduje, że muzyka będzie za cicha i kapela bedzie zmuszona grać na swojej maksymalnej mocy a wówczas dzwięk będzie zniekształcony, nieczytelny i pasmo brzmieniowe płaskie

Najlepiej wybrać sie z zaprzyjaźnionym muzykiem na próbę kapeli lub bezpośrednio na wesele z ich udziałem aby posłuchać jakości brzmienia i usłyszeć czy instrumenty i wokale są czytelne i dobrze zmiksowane w całości.

9) Poproście kapelę o możliwość przyjazdu na jedną z najbliższych granych przez nią imprez

Daje to wiele plusów.
Po pierwsze sprawdzicie czy rzeczywiście grają i czy skład pokazany na kasecie(płycie) demonstracyjnej jest aktualny.(Niestety znam wiele przykładów zespołów które na swojej płytce demonstracyjnej pokazują zupełnie inny skład osobowy niż potem jest w rzeczywistości na granej przez nich imprezie !! ! )
Po drugie odmowa budzi podejrzenia czy rzeczywiście ich poziom wykonawczy jest na odpowiednim poziomie.
Po trzecie usłyszycie na żywo wokale, jakość brzmienia i pracę wodzireja kapeli.
Możecie tez podpytać się weselników czy obsługę sali jak im się podoba.

10) Abstynenci i alkoholicy

Sprawa alkoholu dla kapeli jest tez istotna. Na pewno jeśli dojdą was słuchy, że kapela pije bez umiaru czy też jakiś członek kapeli przeholował z alkoholem od razu szukajcie innej. Wiemy że alkoholizm to ciężka choroba i ludzie uzależnieni (a wsród muzyków niestety jest takich wielu) są nieodpowiedzialni, niesłowni i chimeryczni i mogą zawalić imprezę jeśli dostaną jeden kieliszek za dużo.

Przesadny abstynentyzm też jednak nie jest wskazany. Jeśli ktoś wam mówi, że nigdy nie bierze kieliszka do ust to zachodzi podejrzenie że albo kręci albo jest osobą mało rozrywkową, ponurą, nie lubiącą zabawy.
A jednak zespół weselny musi bawic innych a więc muszą to byc osoby otwarte, rozrywkowe, dowcipne....
Znam wielu muzyków i wodzirejów, którzy muszą wypić 2-3 kieliszki aby załapać tzw. fazę i luz potrzebny do bawienia gości i poprowadzenia "z jajem" imprezy.
Pamiętajcie muzyk to artysta. Słyszeliście na pewno przykłady wielu zawodowych muzyków i konferansjerów, którzy przed występem sięgali po kieliszek żeby potem szaleć na scenie :) .

Dlatego porozmawiajcie z kapelą czy nie mają problemów alkoholowych i poczucie obowiązkowości w swojej pracy ale nie odmawiajcie im symbolicznego kieliszka "na rozgrzewkę". Może wtedy wykażą więcej serca i odwagi lepiej poprowadza całą imprezę a gitarzysta zagra swoje życiowe "solo".

11) Indywidualne podejście do wesela

Ważne jest aby kapela rozumiała że każde wesele jest inne i pozwoliła wam na indywidualne zachcianki.
Powinniście móc osobiście zasugerować swoje propozycje repertuarowe, styl poprowadzenia oczepin, zasugerować czy chcecie konkursy, biesiadowanie przy stołach i specjalne dedykacje.
Zostawcie jednak wolną rękę kapeli. Zbyt sztywny harmonogram nigdy sie nie sprawdzi a musicie wiedzieć, że zespół ma jednak większe doświadczenie i staż weselny i w wielu przypadkach to co wam się wydaje dobre może się nie sprawdzić i odwrotnie.
Zaufajcie tym których wybraliście !! !

12) ?wiatła, dymy

Dobrze jest jak zespół muzyczny dysponuje profesjonalnym oświetleniem ponieważ nie w każdej sali takowe jest a migające światła, skanery i odrobina dymu nigdy nie zaszkodzi a atmosfera do zabawy jest na pewno lepsza

13) Inne języki

Warto się dowiedzieć czy wokaliści znają inne języki a na pewno język angielski.
Niestety jest wielu, którzy niestety kaleczą język obcy i nie da się tego słuchać dla kogoś kto zna języki (a takich jest na szczęście coraz więcej wsród nas).

14) Biesiadowanie przy stołach

Nie na każdym weselu ale często Polacy po kielichu lubia sobie pośpiewać. Spytajcie czy biesiadowanie jest mocną stroną kapeli. Często zespół jest kupiony przez gości dopiero wówczas jak wspólnie z nimi pośpiewa przy stole najbardziej znane polskie przeboje biesiadne. Niestety wiele zespołów traktuje ten element wesela po macoszemu a często wtedy dopiero goście nabierają właściwego luzu i chęci do zabawy.
W wielu rejonach Polski (szczególnie na wsi) jest to element konieczny i niezbędny.

15) Kapela wzięta - kapela dobra

Stare dobre przysłowie mówi, żeby wchodzić do resteuracji gdzie jest tłok a wtedy na pewno dobrze i tanio zjesz. To samo tyczy się zespołów. Zespół, który nie ma wolnych terminów i trzeba go zamawiać z dużym wyprzedzeniem jest na pewno lepszy niż kapela która gra raz na miesiąc.
Poproście zespół o podanie wolnych terminów na przyszły rok (powiedzcie że nie jesteście pewni co do terminu waszego wesela) a wtedy ocenicie jakim powodzeniem cieszy się ten zespół !! !!!!!!
Jednocześnie z własnego doświadczenia wiem że żadne próby na sucho nie zastapią rzeczywistych imprez. Każda kaepla najlepiej się dogrywa w warunkach scenicznych. Dlatego nic nie zastapi dziesiątek (setek) przegranych wspólnie imprez. Dościwadczenie czyni mistrza - tak więc bierzcie sprawdzone topowe zespoły a nie chłopaków z przypadku.

16) Młodzi czy starzy wyjadacze

Jeśli chodzi o wiek kapeli to złotym środkiem jest zespół w średnim wieku (30-40lat) czyli tacy, którzy mają niezbędne doświadczenie ale są jeszcze na tyle młodzi aby mieli entuzjazm do prowadzenia imprezy i siły na całą weselną noc.
Wystrzegać się kapel starszych wiekiem (po 50tce). Tacy na pewno nie nadążają za modą i trendem a także na pewno będą przeciągać przerwy w graniu żeby zregenerować siły.
Zbyt młody zespół to brak doświadczenia, często zbyt małe umiejętności wokalno instrumentalne a na pewno brak siły przebicia w prowadzeniu imprezy i często duża trema.

17) Jak szukać dobrej kapeli.

Na pewno nie w gazecie. Tam ogłaszają się najcześciej ci którzy nie mają imprez i szukają klientów. Dobra kapela nie musi ich szukać. Sami przyjdą.
Pozytywna fama i renoma roznosi sie szybko i solidny zespół ma od groma poleceń z sal i od par u których grali wcześniej. Pytajcie się sal jakie kapele polecają, szukajcie na forum weselnych w internecie a tam dowiecie się na pewno dużo więcej o lokalnych zespołach. Pytajcie się też kapel, które mają zajęte terminy żeby polecili jakieś dobre zespoły. na pewno wam pomogą i wskażą sprawdzone rozwiązania.

18) Materiały demonstracyjne zespołu

Wystrzegajcie się oceniania zespołu po płycie audio. Płytę audio zespół mógł nagrac w dobrym studio i poziom wykonawczy może całkowicie odbiegać od rzeczywistych umiejętności. Nie macie nawet pewności czy w studio nagrywali rzeczywiści członkowie kapeli. Najlepiej poprosić orkiestrę weselną o płytkę dvd (kasetę VHS) z jakiegoś wesela z ich udziałem i o spis repertuaru. To + obejrzenie ich na żywo powinno wystarczyć do oceny prawdziwych umiejętności i rzeczywistego brzmienia zespołu.
Na płycie dvd (kasecie VHS) możecie też zobaczyć jak bawią sie goście i ocenić pracę wodziereja.

19) Skład zespołu

Dowiedzcie się jakie są mozliwości doboru składu zespołu.
Zdarza się często że kapela współpracuje doraźnie z dodatkowymi instrumentalistami i skład zespołu mozna w pewien sposób modyfikować i wzbogacic za niewielką opłatą (najczęściej 300-400zł) o dodatkowego muzyka instrumentalistę.

Jeśli kapela określa się jako grająca "na żywo" spytajcie koniecznie o skład osobowy. Jeśli w składzie brakuje basisty lub perkusisty to na pewno was okłamuje i gra wspomagając sie techniką. Pekusja i bas to tzw. sekcja rytmiczna konieczna w każdym zespole rozrywkowym

20) Wykształcenie muzyczne

Warto się dopytać czy członkowie zespołu mają chociaż podstawowe wykształcenie muzyczne (a moze średnie lub wyższe). Na pewno się przyda. Musze jednak jednoznacznie zaznaczyć, że nie jest to konieczne. W muzyce rozrywkowej jest wiele przykładów ludzi którzy mimo braku wykształcenia muzycznego są świetnymi muzykami, wokalistami. Jednocześnie znam wiele przykładów muzyków z wyższym wykształceniem, którzy niezbyt sprawdzają sie na forum muzyki rozrywkowej.
W rozrywce ważniejsze jest dobry słuch, feeling, obycie i doświadczenie a tego żadna szkoła muzyczna nie nauczy.
Często nawet przeszkadza i ludzie którzy od małego grali muzykę klasyczną w szkole i spiewali w chórze mają złe nawyki rytmiczne, harmoniczne i wokalne i nie potrafią się odnaleźć zupełnie w nowoczesnej muzyce i rytmach weselno-biesiadnych. !! !!!


21) DJ

Obecnie w dużych miastach zdarza się wybór DJ-a do prowadzenia imprezy weselnej.
Koszta są na pewno mniejsze, nie ma problemu z doborem odpowiadającego wam repertuaru, Dj ma najczęściej dobry sprzęt nagłaśniający i oświetlenie estradowe.
Jednak decyzja o wzięciu DJ-a powinna być dobrze przemyślana. Proponuję go wziąśc tylko wówczas jeśli jesteście przekonani, że na weselu nie będzie gości (lub bardzo mało) z małych miasteczek i wsi oraz większość gości weselnych to ludzie stosunkowo młodzi i nowocześni.
Zdarza się że DJ współpracuje z akordeonistą lub klawiszowcem który wspomaga go w poprowadzeniu zabawy przy stole , wznoszeniu toastów czy oczepin. Takie rozwiązanie może być ciekawe i pogodzi interesy młodzieży i osób starszych.
Przy wyborze DJ-a należy zwrócić największą uwagę na jego osobowość i umiejętność wodzirejowania i poprowadzenia udanej zabawy w rytm muzyki mechanicznej.

22) Podpisywanie umowy

Przy podpisywaniu umowy należy zastrzec ramy godzinowe wesela, czas zapłaty za usługę (najlepiej dopiero po jej wykonaniu), w przypadku uzasadnionych wątpliwości poprosić o podanie skłądu personalnego zespołu.
Należy także napisać w umowie obowiązki zespołu dotyczące sytuacji szczególnej gdy z jakiś powodów najczęściej zdrowotnych nie będą mogli jednak wywiązać się z umowy.
Powinno się nałożyć na zespół obowiązek zapewnienia zastępstwa personalnego lub w sytuacji wyjątkowej całego zespołu o niegorszym standardzie wykonawczym i osobowym z rygorem unieważnienia umowy zwrotu zaliczki i wypłaty umownego zadośćuczynienia.

23) Koszta

Ceny za duet: 800-1400zł
Cena za trio: 1500-2000zł
Cena za kwartet: 1800-2400zł
Cena za kapelę żywą 5osobową: 2500-3500zł
Cena za DJ-a: 700-1200zł

24) Podsumowanie

Nie oszczędzajcie nigdy na tym elemencie, szukajcie najlepszej orkiestry dopasowanej do waszych wymagań i weźcie ją nawet kosztem innych elementów uroczystości weselnej.!!!
Starannie szukajcie swojej kapeli - życzę aby te uwagi choc odrobinkę wam w tym wyborze pomogły.

Pozdrawiam Forumowiczów.
Maciek
Ostatnio zmieniony przez brazyl Wto Gru 05, 2006 4:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Maj 05, 2006 11:47 pm   

Dzięki Maciek, taka informacja napewno nam się przyda. Zwłaszcza mi bo przede mną niedługo wybór orkiestry.
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 12:02 am   

Dziękujemy za rady i zapraszamy do dalszej pomocy i konsultacji :D
 
 
jacek 
Firma

Dołączył: 10 Lis 2005
Posty: 87
Skąd: łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 1:36 pm   

maciek z tego co piszesz to pewnie jestes tak jak ja z branzy i nie ma co piszesz cala prawde o zespolach i ich wyborze tylko nie wiem czy jestes w stanie napisac o wszystkich łódzkich kapelkach bo jest ich naprawde sporo ale ogolnie to niezla robota
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 06, 2006 7:57 pm   

Jestem pod wrazeniem. Mam nadzieję, że ja dobrze wybrałam. :roll:
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 07, 2006 10:44 am   

?wietny artykuł - przyklejony :!:

Dziękujemy za podzielenie się z nami Swoimi przemyśleniami. Na pewno pomogą one w podjęciu decyzji wielu przyszłym małżonkom.
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 10, 2006 12:08 pm   

Szkoda tylko, że wynika z tego, że najważniejsze jest... wszystko :?
_________________
chez alma |
 
 
AdoxBand 
Firma

Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 2
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Maj 19, 2006 8:47 am   

Swietne Przemyślenia!

Jak takie słyszę to sie bardzo cieszę. Gram w zespole trzyosobowym.Na początku założyliśmy sobie że nigdy nie będziemy grać z z plików midi(dyskietek),jesteśmy uczciwymi muzykami i trudno zabierać sobie przyjemność z grania na żywo! A przy podkładach jest przynajmniej namiastka grania tak ja przy pełnym zespole.Zawsze sobie to chwalimy że gramy z podkładów i mamy możliwość powtórzenia refrenu , zostawienia samej perkusji itd.Mam taki jeszcze niedosyt zespołu pięciosobowego ale Myśle że już w niedługim czasie będzie nas 5 lub 6 osób,ale póki co to gramy tak: instrumenty klawiszowe w tym akordeon, saxofon oraz gitara i oczywiscie żeński i męski vokal.Często ludzie nie wiedzą czym sie różni granie z podkładów, midów itd.Dzięki ze został poruszony ten temat, myśle że to pare spraw wyjaśnia. Pozdrawiam serdecznie!!!
 
 
ROBI 

Dołączył: 24 Paź 2006
Posty: 3
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Paź 24, 2006 10:42 pm   

Hejka
Najlepiej wybrać kapelę z polecenia i posłuchać ich na scenie. Słyszałem że czasami kapele puszczają nie swoje demka!!! a potem jest ból głowy. Dobry jest też patent z telefonem do ostatnich trzech czy czterech klientów z zapytaniem o opinie. Ja polecam z czystym sumieniem LOS BOMBEROS (niezłe show!, jadą na żywca, ale grają krótkie sety i nie są tani), ELDORADO (dobre wokale, naprawdę niezłe prowadzenie za w miarę przystępna cenę) oraz ewentualnie San Marino (czysto śpiewają, nawet niezły repertuar także za rozsądną kaskę) Dla każdego coś miłego. Patrzcię na umowę a szczególnie informacje o przerwach w grze. Są kapele co bawia ale siebie he he:) Nie ma jak posłuchać na żywca. I nie bierzcie "dziadków", grali u siostry i o mało nie zszedłem, po 2:00 nie było nikogo na parkiecie. :lol: :lol:
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 1:27 pm   

Tak, dopóki nie zobaczy się w "akcji" nie można podjąć żadnej decyzji, to jak wybrać suknię bez przymierzania, na podstawie zdjęć.
My zaczynaliśmy od odsłuchiwania wersji demo na stronach. jak nam się podobały wykonania szukaliśmy waszych opinii na forum.
Byliśmy u dwóch zespołów. Jeden znaleziony na stronie, drugi z polecenia od właścicielki sali.
Lider pierwszego opowiadał dużo, puścił DVD z jakiegoś wesela. Nie wiadomo czy to kwestia nagrania, jakości nagrania, ale brzmiało to jak wszystkie inne dema.
Drugi zespół zaprosił nas na próbę - i to już nie był kot w worku. Wymyślaliśmy piosenki, oni je grali, bez mrugnięcia okiem. To zadecydowało o naszym wyborze.
 
 
fact 
Firma

Wiek: 56
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 4
Skąd: Sochaczew
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 7:25 pm   

Ludzie jakie płyty , jakie kasety , to jest głupota ponieważ żadna płyta nie odda tego co jest na żywo na imprezie. a przecież każde wesele jest inne , zespól gra pod gości widząc przy czym sie najlepiej bawią taka im zapodajemy muzykę mówiac ze kazde wesele jest inna mam na mysli to ze zespoły teraz przewaznie grają po całej polsce w różnych regionach i są rózne obyczaje . to co się podoba jednym nie musi przecież podobać się drugim. przedewszystkim powinniście zapytać gości jak się ubawili na weselu. A he jakość dźwięku na płycie nie zależy tylko od zespołu. Akustyka sali, sprzet kamerzysty, no troszeczke od zespołu też bo jeżeli graja zbyt głośno albo mają kiepskie nagłośnienie to na płycie bedzie jeden duden. Najlepiej jednak jest gdy byliśmy na weselu lub innej imprezie gdzie gości bawił zespół i wiemy jak oni grają i śpiewają czy wpadli nam w ucho.Pozdrawiam
 
 
 
tommuzyk 
Firma

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob Maj 03, 2008 1:34 am   

AdoxBand napisał/a:

Często ludzie nie wiedzą czym sie różni granie z podkładów, midów itd...


Nie wiedzą. A po Twojej wypowiedzi pomyślą, że walisz z mp3.
Bardzo niefortunnie nazwałeś grę ze styli "podkładem".

Na niedosyt żywego składu też radzę uważać. Ja taż miałem takowy jakiś czas temu. Na razie zatrzymałem się na 8 osobach... Dużo roboty jest, ale za to jest z kim zagrać aranżacje z Tańca z Gwiazdami :cool:
 
 
 
kot_czarodzieja 

Wiek: 39
Dołączyła: 06 Sie 2008
Posty: 27
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 10:50 pm   

Kilka moich przemyśleń...
Warto się dobrze rozejrzeć i popytać o opinie innych osób. Nie zawężać kręgu poszukiwań tylko do województwa łódzkiego. Nie załamywać się, jeżeli najbardziej wychwalone zespoły na forum mają już zajęte terminy. Istnieje na prawdę sporo innych zespołów, które nie potrzebują reklamy, a wystarczy nadstawić ucha żeby o nich usłyszeć.
Jeżeli zespół tworzą muzycy z wykształceniem, to myślę, że mozemy nie martwić się o dobre nagłośnienie, bo zadbają na pewno o to żeby był czysty dźwięk itp. No i możemy być pewni dobrego grania.
Ja będę miała właśnie taki zespół i co mnie zaskoczyło, to to że są cztery osoby, ale grają na klawiszach, perkusji, gitarze, skrzypcach, trąbce i akordeonie. To też jest pewien atut. Profesjonalni muzycy mogą dodatkowo zrobić oprawę muzyczną w kościele.

Oczywiście jak ma się czas to można pojeździć i posłuchać, super sprawa. Ale jeśli np. czasu się nie ma (jak ja :) ) to na podstawie opini różnych osób, stażu muzyków, wstępnej rozmowy można podjąć decyzję.

A i najważniejsze. Nie stresować się i nie przejmować :) Z przygotowań i wszelkich poszukiwań czerpać jak najwięcej radości. :)
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 20, 2008 8:18 pm   

Powiem tak - zespołów widzieliśmy najwięcej, 7 spotkań na żywo plus duża ilość odsłuchań w sieci. System był prosty - szukaliśmy zespołów o dobrych opiniach (najlepiej, jeśli polecają niezależne osoby), jeśli były próbki w sieci, słuchaliśmy, z upatrzonymi umawialiśmy się na żywo. Na spotkaniach zwykle ogląda się DVD. Radzę zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

1. Ilu jest gości na parkiecie, jak się bawią - jeśli w wyrywkowych fragmentach filmu parkiet jest pełny, to jest to na pewno plus. Wiadomo, że nie wszystko zależy tu od orkiestry - czasem po prostu sala jest nieproporcjonalnie duża do liczby gości i mimo świetnego zespołu będzie wyglądać na filmie dziwnie. Ale warto ten element wziąć pod uwagę.

2. Posłuchać wokali w różnych językach - poprosić o puszczenie kawałka, gdzie leci utwór po angielsku. W ogóle sprawa obcych języków jest dosyć drażliwa, nie chodzi nawet o ich znajomość teoretyczną, tylko jak zespołowi wychodzi (wiadomo, że nikt nie wymaga uczenia się rumuńskiego do śpiewania O Zone ;P). Jeśli dostajemy "Ken Lee" to sobie odpuszczamy.

3. Obejrzeć starannie zabawy i oczepiny - wiadomo, że każda para życzy sobie inny styl, ale istotne jest także, czy młodzi zgrywają się z zespołem, czy nie mają zdegustowanych min itd.

4. Zwrócić uwagę, czy w późniejszych godzinach wesela zespół jest trzeźwy i wytrzymuje technicznie.

Reszta to już Wasze wrażenie z rozmowy. Bo tak naprawdę na tych spotkaniach oceniacie nie tyle muzykę, ile człowieka, który Was przyjmuje. Jeśli ma pozytywne nastawienie, jeśli jest otwarty na Wasze propozycje i gusta (a bywa z tym różnie, nawet z tymi "sławami" :P), jeśli po prostu fajnie się Wam rozmawia i czujecie, że zgracie się z nim - to jest to ogromny plus. Wiadomo, że oglądanie DVD z czyimś weselem trwa kawałek, potem pytania. Z niektórymi wodzirejami gadało się po 5 min. jak ze starymi znajomymi, inni siedzieli w milczeniu podczas projekcji, a każdą odpowiedź trzeba było z nich wyciągać :/ Jasne, nie wolno oceniać człowieka po okołogodzinnej rozmowie, ale przecież tylko tyle ma ten człowiek, żeby się przed nami dobrze zaprezentować, to jemu powinno zależeć na miłej atmosferze. Jeśli mu nie zależy na tym - odpuszczajcie sobie. Od razu. Być może ten pan/pani jest cudowny/a na imprezie, ale czy koniecznie chcecie to sprawdzać dopiero podczas "premiery", gdy nie ma szans na zmianę?
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
raclet 

Dołączyła: 23 Wrz 2008
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 12:37 pm   

Ja zaryzykowałam z mężem ale to z konieczności bo nie mogliśmy nikogo znaleźć wolnego na nasz termin bo bylo juz późno. Usłyszeliśmy człowieka dopiero na naszym weselu. okazało się że to strzał w dziesiątkę. Człowiek orkiestra grał spiewał potem przerwa i coś w rodzaju discoteki w klimacie różnych lat. Później znowu grał śpiewał różne ludowe kawalki i muzykę popularna tak że trafił w gusta wszystkich i starszych i młodych. Ogromnym plusem było to że chodził między stołami i przygrywał na akordeonie tak rozśpiewal całą salę. Jednym słowem rewelacja. Ten gość aż był cały mokry i nawet gdyby chciał to niemiał czasu na pijaństwo. Polecam wszystkim. W szczególności że nie wiem jak teraz ale od nas kilka miesuięcy temu wziął 500zł

[ Dodano: Sro Wrz 24, 2008 1:40 pm ]
Znalazłam!!! jeżeli ktoś by chciał to mam do niego namiar



Usunęłam numer telefonu.Takie dane podajemy osobom zainteresowanym na priv.Mischellka
_________________
Raclett
Ostatnio zmieniony przez mischelle22 Sro Wrz 24, 2008 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anuleczkam 

Wiek: 40
Dołączyła: 09 Sie 2007
Posty: 151
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 14, 2008 10:17 am   

Mam jeszcze jedną sugestię dotyczącą wyboru zespołu:
Szukajcie takiego zespołu, który nie robi z każdego wesela koncertu, na którym jest gwiazdą. To Wy macie błyszczeć, bo to jest Wasz dzień. Oglądałam skróty z wesel niektórych ludzi na youtube i nie tylko i byłam zadziwiona. Zespół ma grać dobrze, ale nie przeginać ze zwracaniem uwagi na siebie.
To tak ode mnie.
Tissaya nie zapominaj, że mieszkamy w Polsce i nie każdy jest urodzonym anglistą. Ja np. znam angielski na tyle dobrze, żeby prowadzić konwersację na poziomie biznesowym, natomiast mój akcent pozostawia wiele do życzenia. Z resztą, jeżeli będziesz chciała to na pw wyślę Ci kawałek śpiewany przeze mnie po angielsku i sama zobaczysz. Nie jest to może Ken Lee, ale ja wychodzę z założenia, że jeżeli wszyscy Angole mówili po polsku tak jak ja po angielsku, to byliby naprawdę zaje!#@#$#% hihi ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez anuleczkam Pią Lis 14, 2008 10:31 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agnieszka1984 

Dołączyła: 29 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 16, 2008 2:36 pm   

My przesłuchaliśmy już kilka zespołów imamy już swojego faworyta :P
Moim zdaniem najważniejsza jest właśnie muzyka i wykonanie piosenek w szczególności wokalne.

nie zgadzam się natomiast z wypowiedzią Tissai cytuję:
"Bo tak naprawdę na tych spotkaniach oceniacie nie tyle muzykę, ile człowieka, który Was przyjmuje."

na spotkaniu dotyczącym muzyki na imprezie muzyka jest najważniejsza.
 
 
czakus84 

Dołączyła: 12 Sty 2009
Posty: 1
Skąd: zduńska wola
Wysłany: Pon Sty 12, 2009 9:59 pm   

A Ja Mogłabym dłuugo dyskutowac z Trio -Sax na temat tych wszytskich minusów dotyczacych zespołu grajšcego na zywo. Według mnie żenadš jest jesli zespół wspomaga sie podkładami lub - co gorsza - jedzie całkowicie z playbacku...
A Najbardziej bezsensownym minusem wydaje mi sie stwierdzenie,ze "zespół grajšcy na zywo ma problemy z uzyskaniem nowoczesnego brzmienia" Hmmm, jakos mi sie to gryzie ze sobš:)

Usunęłam dane kontaktowe z podpisu. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Wrz 01, 2015 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 9:54 am   

Nasz zespół w 100% grał na żywo. I gdybym miała jeszcze raz wybierać-na pewno decyzja byłaby taka sama.
Pierwszy raz usłyszeliśmy ich na weselu u rodziny. Bardzo nam się spodobał. Podpisaliśmy umowę. I stało się tak, ze w kwietniu przed naszym weselem byliśmy znowu na imprezie gdzie oni grali. I znowu stwierdziliśmy, ze podjęliśmy słuszną decyzję.
U nas na weselu wiele ludzi mówiło, ze takie imprezy możemy robić co tydzień. Nasze rodziny bawiły się wspólnie.
A fakt, ze zespół był naprawdę dobry-4 lipca idziemy na wesele do mojego brata ciotecznego. Razem z naszym zespołem się znowu bawimy :)
 
 
gwiazdkao 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Cze 2009
Posty: 2
Skąd: Łęczyca
Wysłany: Pią Cze 12, 2009 4:37 pm   

A jaki to zespół Audiolko???
 
 
Tissaia 
pani stara*


Wiek: 38
Dołączyła: 14 Kwi 2008
Posty: 536
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 5:29 pm   

anuleczkam napisał/a:
Tissaya nie zapominaj, że mieszkamy w Polsce i nie każdy jest urodzonym anglistą.


Ale ja nie wymagam od zespołu, żeby dobrze znali dane języki - wystarczy, że je umiejętnie podrabiają. Nic mnie nie obchodzi, czy pan wokalista zna włoski, czy tylko dobrze wymawia "Volare, ooo!" :D Liczy się to, że jak otworzy usta, to ja się nie muszę domyślać, w jakim języku śpiewa. To jest kwestia prób i ćwiczeń, a nie dyplomów i certyfikatów.

Nasz Arek (z Next For You) jak wyciągnął Dragostea din tei, to brzmiało praktycznie jak oryginał, a nie podejrzewam go o znajomość rumuńskiego ;)

Np. żeby śpiewać ładnie po francusku, wystarczy znać tylko zasady wymowy, są bardzo konsekwentne, dużo konsekwentniejsze niż w angielskim. No ale komuś musi się chcieć to poćwiczyć, przynajmniej w paru hitach. A dobry zespół takich hitów parę ma (nie tylko w ramach "muzyki dla młodzieży", ale także gdyby się okazało, że są goście z zagranicy itd.), a nie będzie się wykręcał "bo oni tylko po polsku"...
_________________
*Mój wieczór panieński, etap szaleństw w klubie, przyplątuje się jakiś facet i zwraca do mojej zamężnej już wtedy koleżanki:
-To ty jesteś ta panna młoda?
Koleżanka:
-Nie, ja jestem już pani stara...

Mission accomplished 06.06.09. :)
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Paź 01, 2009 10:14 am   

O sztuce wyboru zespołu na wesele zapisano już pół Internetu a ciągle pokutuje wiele mitów. Ja osobiście czytałem wiele bardzo mądrych wypowiedzi na różnych forach, choćby wypowiedź Trio & Sax, którą uważam za bardzo mądra i kilkakrotnie cytowałem ją przy różnych okazjach, ale chyba pierwszy raz chciałbym się pokusić o własne większe „resume” – może komuś się przyda. Od razu uprzedzam, że jestem „z branży”. Dla jednych będzie to „świadectwo kompetencji”, dla innych powód do oskarżenia o kryptoreklamę.
To, że ktoś pisze iż ta czy tamta wersja „nie podoba mu się” i tyle, przyjmuję bez zastrzeżeń. To jest kwestia gustu i trzeba to szanować. Nie ma zespołów uniwersalnych dlatego ważne jest żeby wybierać według gustów swoich i zapraszanych gości. Zespół w którym gram jest zespołem stworzonym dla określonej grupy ludzi i z góry zakładaliśmy, że będzie też grupa zupełnie nas nie akceptująca, tak też się stało. I jest to normalne na każdym rynku a jednocześnie sankcjonujące stwierdzenie że tytułowy spór nie ma szans na rozstrzygnięcie.
Jednak tego pytania: „zespół czy DJ” nie można stawiać bez rozwinięcia bo mnie się od razu ciśnie na usta pytanie JAKI zespół i JAKI dj ? Jak dokonujecie weryfikacji ? Na podstawie demo ?
Wobec tego mały przykład. Oto jak powstaje demo większości zespołów weselnych:
Proszę uprzejmie pobrać fragment nagrania klikając poniżej:
http://www.picasso.com.pl...ly_the_best.mp3
To jest gotowy półplejbek jakich tysiące można bez większego problemu ściągnąć z sieci. Jak słyszycie nawet chórki zostały tam już nagrane, brakuje tylko głównej linii wokalu. Teraz wystarczy w domu dograć do tego głos i … gotowe. Głosy się nie „gryzą” bo jak ma się gryźć coś co zostało uprzednio wyprodukowane i zmasterowane. Używając takich podkładów można w dwa dni wyprodukować całą płytę nie wychodząc z domu. I wszystko świetnie zabrzmi. Oczywiście można zepsuć głosy i to się często zdarza …
Na weselu zespół odtwarza to samo nagranie bez głosu, keyboardzista udaje że stuka w klawisze, wokalistka śpiewa i mamy „zespół” dwuosobowy jak znalazł. Ileż jest na forach postów, że taki zespół świetnie „gra”. No bo rzeczywiście – muzycznie przecież bez zarzutu, tylko że to jest po prostu karaoke w którym nie wyświetla się ludziom tekstu..
To jest oczywiście opcja, nazwijmy to „hardcore”, wiele kapel trzy, czteroosobowych to wersje pośrednie, gdzie plebejki są okrojone a instrumentaliści grają do nich żywe partie instrumentów (albo korzystają z tzw. Styli, czyli gotowych aranży odgrywanych przez keyboard, względnie plików MIDI, mniejsza o szczegóły techniczne. Tu jednak rozmawiamy o nagraniach demo, a te w „nie do końca żywych” składach są robione podobnie.
Nagranie naprawdę na żywo to natomiast autentyczne przedsięwzięcie. Wynajęcie studia na parę dni, nagranie żywych wszystkich instrumentów, głosów, zgranie chórków, to dopiero połowa pracy. Następnie miks i mastering może albo nadać nagraniu nowego, świetnego brzmienia albo zupełnie je „położyć”.
Co jednak najważniejsze, takiego nagrania nie sposób traktować jako wzorca tego jak zespół brzmi na żywo. Gdyby tak było, nikt nie chodziłby na koncerty. O ile podkład taki jak ten który zamieściłem wyżej, zawsze zabrzmi tak samo, czy na stronie zespołu czy na weselu, bo będzie to to samo nagranie, o tyle żywy zespół praktycznie zawsze zabrzmi inaczej. Przerysowane w nagraniu wokale „miękną” w Miksie na żywo, można (i trzeba !) skorygować brzmienia i głośność w zależności od warunków akustycznych Sali, drobne błędy jeśli się zdarzą to giną a w każdym razie przestają mieć znaczenie w zderzeniu z energią żywego show. Ale może też być odwrotnie. Są sale bardzo trudne do nagłośnienia, konieczność zmiksowania kilku czy nawet kilkunastu „torów” na których nagłaśniane są instrumenty i wokale nie jest łatwym problemem i nieumiejętne obchodzenie się z aparaturą może się okazać ciężko strawne dla słuchaczy.
Dlaczego garstka straceńców zamiast iść bezpieczną drogą po pieniądze stosując „karaoke” decyduje się jednak na jazdę po wąskiej ścieżce i zmaganie z tymi wszystkimi niebezpieczeństwami ? Myślę, że według nich muzyka wykonywana live ma w sobie coś zupełnie wyjątkowego, czego nie da się w prosty sposób opisać i wytłumaczyć. Co sprawia, że doznania słuchaczy chcących z taką muzyką obcować są nie do uzyskania w inny sposób. Podkreślam, że wola musi być z obu stron – zespołu który chce tak grać i ludzi którzy chcą tego słuchać, bo jeśli kogoś drażnią nieoryginalne wersje – koniecznie i tylko DJ !
Czy zespół grający na żywo jest lepszy od takiego który tego nie robi, lub DJ’a ? Absolutnie nie!. Szczególnie jeśli rozmawiamy o specyficznej sztuce obsługi wesel. Jest tak dlatego, że ta sztuka nie ogranicza się do muzyki. Muzyka jest jednym jej elementów który może mieć różną wagę. Czasem obiektywnie słaby muzycznie zespół jest jednak doskonałym wodzirejem, konferansjerem, satyrykiem, albo ma swój specyficzny pomysł na wesele sprawiający, że zabawa jest przednia. Pod warunkiem że ludzie którzy zgromadzili się na weselu takiej właśnie zabawy oczekują.
A czym właściwie różni się zespół grający w pełnym, żywym składzie od duetu czy tria ? Oto pytanie na które niezwykle trudno odpowiedzieć, bo udowadnianie, że granie z plejbeku jest gorsze bo nie można przedłużyć refrenu żeby sobie ludzie mogli pośpiewać zupełnie mnie nie przekonuje. Zresztą technicznie jest to możliwe. No właśnie …. Popatrzcie:
http://www.youtube.com/watch?v=oLUJhJj0GPA
Nagranie na pewno było po koncercie poddane jeszcze obróbce, ale i tak wokalista ma zadyszkę (na płycie nie ma), perkusista się raz minął z tempem, nie słychać sola jednego z gitarzystów … pewnie można byłoby wyłapać jeszcze sporo błędów. A jednak 100 tysięcy ludzi zdziera gardła z wyraźnym zachwytem ! Jest tak dlatego, że energia bijąca ze sceny wytwarza nie dające się niczym wytłumaczyć emocje i wszelkie nieuniknione przy grze na żywo niedociągnięcia nie mają tu żadnego znaczenia. No chyba że zespół się ewidentnie „sypie” ale to już zupełnie inna sprawa.
Poddając ten klip ocenie według kryteriów często spotykanych na weselnych forum – pomijając oczywiście zupełnie nieweselny gatunek prezentowany przez ten zespół, myślę że Iron Maiden odpadliby w przedbiegach.
Odwieczne pytanie weselnych forów: „zespół czy DJ” a jeśli zespół to jaki ? Żywy, półżywy, nieżywy ;) … ? Ja bym odpowiedział, że to musi być zespół dla Ciebie i Twoich gości. Najgorsze co się może stać to kupienie usługi której się tak naprawdę nie chce. Może warto wziąć Przyszłego, usiąść z kartką i wypisać oczekiwania, cechy zespołu, potem nadać im rangi, czyli określić na czym nam bardziej zależy a na czym mniej, i dopiero wtedy szukać. Pamiętając że „zespół grający wszystko i dla każdego” to utopia która nie istnieje, chyba że się ma idealnych gości którzy bawią się zawsze i przy wszystkim.

Uff …
Jeśli drogi forumowiczu doczytałeś aż do tego miejsca, jesteś nieziemsko cierpliwy
 
 
AstraFan 

Wiek: 43
Dołączył: 06 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: uć
Wysłany: Pon Paź 05, 2009 3:00 pm   

Trafny post, ja doczytałem i nie żałuję.

Moje wnioski są jak dotąd takie, że wiele zespołów na swoich stronach robi sobie anty-reklamę demówkami, czyli jednak nie potrafią nawet zrobić produktu, który można doszlifować czy zaśpiewać na max.swoich możliwości (fałsze to norma). Inna sprawa że bawiąc się na wielu już weselach czegoś takiego po paru % w głowie się już i tak nie wychwytuje.
 
 
san marino 
Firma

Dołączył: 03 Sie 2007
Posty: 7
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Gru 05, 2009 2:28 pm   

no no Macku niezly wyklad z ktorym nie sposob sie nie zgodzic :)
 
 
inka 


Dołączyła: 16 Sty 2010
Posty: 38
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Lut 06, 2010 1:00 pm   

Dobra uwaga co do antyreklamy, którą zespoły robią sobie na własne życzenie. Ostatnio odsłuchiwałam demo ze strony i uszy więdną, nie dość, że nie da się słuchać, to w niektórych przypadkach to ewidentny fałsz. I czym tu się chwalić?
 
 
kazia 


Wiek: 38
Dołączyła: 25 Lis 2009
Posty: 63
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 18, 2010 6:29 am   

Dla nas ważne jest aby zespól nie tylko przyzwoicie wykonywał utwory, grał na żywo i to dość zróżnicowany repertuar, ale takze aby wodzirej był komunikatywny, taktowny i dynamiczny.Demówka zespołu na który sie zdecydowaliśmy przypadła nam do gustu, ale i tak pojechalismy na próbę.
_________________
 
 
plejdigital 
Firma

Dołączył: 13 Maj 2010
Posty: 7
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 4/3/7
Wysłany: Sro Cze 09, 2010 10:12 pm   

Moi drodzy.
Mała rada przy okazji.

Zawsze warto poszukać sobie ciekawych filmów z wesel na youtube.
Setki zespołów, setki różnych styli prowadzenia wesel.
Dużo inspiracji i pomysłów.
I dużo rzeczy, których na pewno nie chcielibyście u siebie.
Warto pooglądać.
Wynotować sobie to, co wam się podobało i co nie przypadło wam do gustu.
I już.
Na pewno będziecie lepiej wiedzieli czego chcecie.
A być może nawet traficie na jakiś fajny zespół?

:)

POLECAM
_________________
Mariusz
 
 
Kasjopeja 
Firma


Dołączył: 28 Kwi 2010
Posty: 21
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 15, 2010 10:14 am   

Brawo dla Trio i Picasso. Bardzo wartościowe posty, dużo cennych obserwacji.
_________________
Zespół Weselny Kasjopeja
 
 
Jurecki 

Dołączył: 26 Mar 2011
Posty: 1
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Mar 26, 2011 7:41 pm   

Najprościej chyba pojechać na jakieś wesele gdzie gra upatrzony zespół i posłuchać chwilę

usunęłam reklamę z podpisu. Zapraszam do lektury Regulaminu Forum. Dorotka_
Ostatnio zmieniony przez Dorotka_ Wto Wrz 01, 2015 4:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pwmega 
Firma

Dołączył: 18 Kwi 2011
Posty: 9
Skąd: Tomaszów Maz.
Wysłany: Wto Kwi 19, 2011 8:59 am   

Kati napisał/a:

Poza tym zespół który ma skład 2 osobowy u mnie odpada...


Zdecydowanie racja, choć bywają wyjątki potwierdzające tylko tą regułę.
_________________
zdecydowana większość myśli jest zbędna...
 
 
SimonDobry 

Wiek: 44
Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 9
Skąd: Łódzkie
Wysłany: Pią Maj 27, 2011 8:55 pm   

Opis Trio i Picasso wyczerpuje temat calkowicie chyba ale opisze krotko jak to wygladalo u mnie.
Takie forum jak to pozwala swiadomie ustalic czego nalezy oczekiwac i nie dac sie wykiwac dokonujac swiadomego wyboru wedlug swoich preferencji.
Dla mnie poczatkowo była w zasadzie jedna rozpoznawalna roznica - zespol i DJ i to miałem opanowane :-P
Na szczescie dzieki forum dowiedzialem sie juz wczesniej czym roznia sie zespol "zywy", "polzywy" i "niezywy".
Najgorsze ze na etapie poszukiwan po malownikliwym zglebieniu forum i po rozmowach telefonicznych z zespolami calkowicie zglupialem. Zaczalem w rozmowie wprost pytac zespoly czy graja na zywo bo taki chcialem. Co ciekawe nawet te zespoly dwu osobowe tylko z organami odpowiadaly ze tak. I jak to zinterpretowac? Nie ukrywam uwierzylem im bo w sumie wyprali mi czaszke tak ze nie mialem watpliwosci. Oczywiscie nie wszystkie i czesc otwarcie mowila ze graja z podkladow lub "dyskietek" (nie wiem skad jeszcze maja takie zabytki) i dogrywaja (lub nie) tylko jednym instrumentem ale za to jest atrakcyjniejsza cena (oczywiscie roznie i z tym tez bywa - jak z promocjami bez VAT). Bylem zdezorientowany okrutnie ale ostatecznie nie wiem czy jakas intuicja doszla do glosu bo wybralismy zespol przy ktorym bawilismy sie na sylwestrze. Na szczescie jest 5 osob w tym wymieniana perkusja i inne instrumenty i rzeczywiscie robia show tak jak to opisal pisasso. Robia wlasnie takie refreny gdzie tylko goscie spiewaja, klaskaja itp. Rewelacja. Gardlo dwa dni mi szwankowalo (w polowie zapewne od trunku rozgrzewajacego) a tempo momentami tak podkrecali, ze prawie nas pozamordowywali. Ale kto wie patrzac z perspektywy czasu czy te elementy nie przewazyly przy wyborze. W sumie blachostki ale to naprawde zbudowalo dobry kontakt zespolu z goscmi i nawiazala sie fajna wspolpraca gosci z zespolem.
Ale najwazniejsza dla mnie rzecz to brzmienie ktore nie wiem jak opisac ale po prostu mialo moc. Tutaj pewnie znowu bysmy musieli zaczerpnac fachowego jezyka trio lub picasso ale bylismy tez na balu gdzie gralo dwoch panow na organach z pania ktora spiewala (nie wiem jak grali czy z podkladow czy z tych "dyskietek" bo oczywiscie odpowiadali ze na zywo). Grali w sumie glosno ale jakos tak dupcie nam nie podskakiwaly jak przy tym pierwszym zespole. Co do wspomnianego show to co ciekawe tez byly momenty w dwoch kawalkach gdzie bylo slychac tylko perkusje i mieli spiewac goscie ale wyszedl totalny niewypal bo na parkiecie byla wtedy garstka osob i nikt sie nie odwazyl zedrzec gardla (ja zreszta tez). No i wtedy zaczelismy podejrzewac ze graja z gotowych podkladow bo te momenty byly kompletnie zrobione bez wyczucia sytuacji na parkiecie. Byly naprawde o wiele lepsze kawalki gdzie mozna wydaje mi sie bylo cos takiego zrobic a nie robili. A moze sie wystraszyli bo wczesniejszych wpadkach. Nie wazne. Oczywiscie rutynowo zapytalismy tez o cene. No tutaj rzeczywiscie byla roznica 400zl na korzysc tego drugiego. Ale bogatsi o ta wiedze uderzylismy jeszcze raz to tego pierwszego (celowo nie wymieniam nazw zespolow bo nie jestem od robienia komuś reklamy - no moze po naszym weselu zrobie reklame lub antyreklame ;-) zobaczymy) i zaczelismy sie targowac. Niestety udalo sie urwac tylko 100zl ale na nic wiecej nie moglismy liczyc wiec roznica wyszla nadal 300zl. W sumie duzo ale stwierdzilismy ze naprawde warto.
Takze chyba troche przypadkowo my mamy jednak ten nasz wymazony zespol taki jak powinien byc wedlug nas. Kwestia czy pija (zapomnialem zwrocic uwage) i czy falszuja tego nie wiem bo sie nie znam ale ktos kto gra kilka lat w kolko to samo to raczej chyba pomyli sie tylko jak zasnie za instrumentem a i wtedy watpie czy tak sie stanie ;-) Tacy ludzie zapewne przez sen potrafia grac wszystkie kawalki. Zreszta pedantem nie jestem i jezeli cos takiego sie zdarzy mysle ze nie popsuje to mojego imprezowego nastroju.
Poczatkowo myslalem tez zeby zespolowi nie dawac na weselu alkoholu ale teraz po tym co napisal trio mam dylemat i chyba jednak jedna wodke im postawie aby zlapali ten opisywany luz ;-) Konczyli bal sylwestrowy w dobrej formie wiec raczej jezeli pija to na bezpiecznym dla mojej imprezy poziomie co oznacza ze bede mogl im zaufac (oczywyscie w kontrolowany sposob).
Tak czy inaczej po takim kompedium wiedzy jaka przedstawili koledzy wczesniej mozna w rozmowie telefonicznej obnazyc praktycznie kazdy zespol ktory mysli ze ma do czynienia z laikiem i wciska ciemnote jakoby bylibysmy glupkami "cy cus" oni jedynymi wszechwiedzacymi. Na szczescie jest internet i mozna swoje braki w wiedzy podciagnac :-)
Tak wiec powodzenia dla wszystkich poszukiwaczy. Na pewno cos wybierzecie. Wybor na szczescie jest olbrzymi i kazdy cos znajdzie dla siebie bez wzgledu na preferencje podzialu zespolow jak by sie one nie dzielily oraz na przedzial cenowy jak nas interesuje.
Ostatecznie jak zespoly za bardzo beda Toba krecic zawsze jest do wyboru DJ. Nie ukrywam ze tez na poczatku myslelismy o DJ-ach (bo my obstawialismy albo DJ albo kapela z perkusja). O DJ-a chyba prościej niż o uczciwą kapelę grającą na żywo (przynajmniej w naszej okolicy) i to tez jest dobre rozwiazanie ale wiadomo i troche inny klimat ale to tylko kwestia gustu Twojego i Twoich gosci.
_________________
Poszlabyś ty za mąż? - Toćby się polazło.
 
 
gstefaniak3 

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 09, 2011 6:42 pm   

Witam!
Jeśli chodzi o pewność przy wyborze zespolu to ja osobiście polecam korzystanie z agencji muzycznych, gdzie można wybrać z wielu roznych zespołów i ma się porównanie iw cenach i w jakości muzyki co skraca czas szukania zespołu. My z mężem byliśmy w łódzkiej agencji Mirex i wybraliśmy tam bez problemu fajny zespół dla siebie. pozdrawiam!
_________________
gstefaniak
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sob Lip 09, 2011 9:18 pm   

Simon, to mądry i celny post a tym cenniejszy, że pisany z tej "drugiej" strony. Szalonej nocy Ci życzę :-)
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
 
 
Shy 


Wiek: 36
Dołączyła: 20 Lip 2010
Posty: 224
Skąd: Łódź/Łowicz
Wysłany: Pon Lip 25, 2011 11:12 am   

Witam!

Totalnie nie potrafię ogarnąć tej sprawy z planowaniem wesela i chciałabym poprosić o pomoc w związku z umową z zespołem. Czy ktoś mógłby mi nakreślić, co dokładnie należy zapisać w tej umowie z zespołem żeby później nie mieć problemów i się w nic nie władować??
Będę bardzo wdzięczna za każda pomoc :)
_________________

 
 
kasia8713 

Dołączyła: 09 Lip 2010
Posty: 6
Skąd: Pabianice
Wysłany: Pon Sie 08, 2011 7:56 pm   

[XXX] A co do umowy to powinnaś wziąć pod uwagę jeden punkt, że warunki umowy się nie zmienią przed i w czasie wesela. Dokładnie powinniście sprecyzowac cenę i ilość osób które są w zespole. Powinnaś również zapytać ile kosztuje dojazd do siebie bądz do młodego jak wychodzicie z domu i przedewszystkim godzine do której będą grali, a jeśli będziesz chciała dłużej podczas wesela to jaki jest koszt. Ja polecam zespół o którym wcześniej napisałm sama nie miał problemu z umową, natomiast o tym co wyżej pisałam wiem od znajomej.

edit: usunięta treść reklamowa, nie była na temat poruszany w wątku - ppola
Ostatnio zmieniony przez ppola Pon Sie 08, 2011 8:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Czw Sie 11, 2011 2:57 pm   

W umowie każdy powinien zagwarantować sobie to na czym mu zależy.

edit: usunięta kryptoreklama
Ostatnio zmieniony przez ppola Czw Sie 11, 2011 3:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zdenek3 

Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 9
Skąd: centralnej Polski
Wysłany: Czw Mar 01, 2012 7:33 pm   

dla mnie ważnym kryterium są instrumenty, nie wyobrażam sobie bez perkusji, gitary nie zaszkodzą *bas i zwykła, saksofon też nie jest zły. Może i ładnie brzmi jak wyjdzie 4 panów z kebordami i "GRA" z podkładów i brzmią dość realistycznie ale czy wtedy nie lepiej DJa?
_________________
Nic co ludzkie nie jest mi obce???
 
 
picasso mgi 
Firma

Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Pią Mar 02, 2012 10:51 am   

Dla mnie lepiej DJ'a :cool:
_________________
Wesele to jedyny dzień w życiu ... ale czy warto wywracać całe życie dla jednego dnia ?

http://www.picasso.com.pl After Six zespół weselny Wrocław
 
 
ria 

Dołączyła: 16 Kwi 2012
Posty: 17
Skąd: Zgierz
Wysłany: Pon Kwi 16, 2012 9:03 pm   

ja zastanawiałam się nad dj na imprezę urodzinową, przypadkiem polecono mi mały zespolik ze Zgierza A'Duo, są bardzo tani śpiewają 2 dziewczyny na żywo a podkłady puszczane są z laptopa. Żadnej ściemy!!!!!!!!! Zrobili nam zarąbistą imprezę!!! O wiele fajniej niż dj który często nawet nie potrafi pociągnąć "100 tat". Pozdrawiam Panią Anetkę i jej zespół!
_________________
ria
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl