Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara smierci
Autor Wiadomość
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:35 am   

Uwierz....można.
Moze nie całego państwa policyjnego bo to byłoby głupotą (kolejny mój ulubiony zwrot) ale samej odwagi działania i skuteczności działania ZOMO.
Niech by była i ta nasza policja. Ale na boga niech policjanci nie boją sie wejsc w tłum, podejsć do rozrabiającej bandy opryszków.Bo jęsli tak nie będzie to rozboje beda się szerzyły nadal, a my obywatele nie będziemy się czuli bezpiecznie. Bo kto nas obroni?Policja? heheh śmiech na sali.
_________________
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:40 am   

To jest temat KARA SMIERCI a nie policjanci, ktorzy boja sie wejsc w tlum !! !
:cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza: :cisza:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:42 am   

Dlatego już wczesniej napisałam ze kończę o ZOMO bo to nie ten temat. Ale Alma_ "zmusiła" mnie do wypowiedzenia ostatniego słowa. Ja juz pasuję na ten temat! :wink:
_________________
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:46 am   

oj Alma !! ! czyli Twoja wina !! !! Bad girl !! ! :bacik:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:58 am   

Tak, to ja zaczełam o bandzie wyrostków pod śmietnikiem i ZOMO :roll:
OT przeniesiony. Ewentualną dyskusje n/t ZOMO i ogólnie wymiaru sprawiedliwości proszę kontynuować w nowym wątku.
_________________
chez alma |
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 8:05 pm   

misia-misia napisał/a:
(...) Ale na boga (...)


:zdziwko: Przepraszam Misiu-misiu, ale jestam na tym punkcie wrażliwa i od razu mnie to "uderzyło po oczach"... Jeśli to była literówka, to możesz nie czytać dalszej części postu :] Ale jeśli nie, to proszę zastanów się kim jest dla Ciebie Bóg... Jeśli nikim ważnym, to nie powołuj się na Niego, ale jeśli kimś istotnym w Twoim życiu, to może wypadałoby napisać z wielkiej litery?? :niepewny: Pomijając już aspekt poprawnej polszczyzny...
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



Ostatnio zmieniony przez jpuasz Czw Lip 13, 2006 8:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Czw Lip 13, 2006 8:17 pm   

Kati napisał/a:
Jestem wierząca - więc uważam, że Bóg daje i odbiera życie....


Uważam tak samo. Jako wierząca osoba jestem stanowczo przeciw. Ciężkie roboty w kamieniołomach, życie o chlebie i wodzie w ciemnej celi. Nie śmierć.
Tak, wiem - system więzienniczy w Polsce jest do bani i tak dalej. Podkreślam - piszę teoretycznie, a nie zgodnie z zasadami obecnego prawa karnego (NIESTETY)


Kati napisał/a:
tylko jak wytłumaczyć rolę Boga w pedofilii np. :?: :?: :?:


Zapominamy chyba o drugiej bardzo ważnej postaci o tak samo silnym (a może nawet bardziej ?? ) wpływie na człowieka - o Szatanie. To jego rola - nie Boga.
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:23 am   

fiona83 napisał/a:
Zapominamy chyba o drugiej bardzo ważnej postaci o tak samo silnym (a może nawet bardziej ?? ) wpływie na człowieka - o Szatanie. To jego rola - nie Boga.


a glodujace dzieci w Somalii ? A 3letnia dziewczynka umierajaca na raka ? A dzieci, ktore rodza sie gluchonieme ?
Tak moznaby bez konca. Pamietajmy, ze tylko osoby naprade gelbokiej, bardzo glebokiej wiary potrafia patrzec na takie niesprawiedliwosci losu i znalezc w tym miejsce dla Dobrego i Sprawiedliwego Boga. Przepraszam za :offtopic:
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Lip 14, 2006 10:33 am   

Niezawinione cierpienie, a dopuszczenie się zbrodni - to dwie inne sprawy.
Szatan kusi do wyrządzania zła.

To , o czym piszesz dotyka innego problemu - sensu cierpienia.
Krótko - wierzę w taki sens, i że z jakiegoś powodu to się dzieje.
Wierzę też, że kiedyś się o tym wszyscy przekonamy.
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 28, 2006 10:01 pm   

Ja jestem osobą wierzącą ale jestm zdecydowanie za.Niegdy nie zrozumiemtego że my podatnicy musimy płacić za więźniów. Oni w tych więzieniach mają niekiedy lepiej niż w domu.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Paź 31, 2006 7:19 pm   

a co ma piernik do wiatraka.... wlasnie o tym bylo wyzej..... jedno z drugim ma naprazde niewiele wspolnego....
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Nikulec 

Wiek: 42
Dołączyła: 07 Lis 2006
Posty: 171
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Lis 21, 2006 6:34 pm   

Jak dla mnie niektórzy nie zasługują na to żeby żyć, zajmować innym miejsce i żyć za harówkę dobrych ludzi. Ale z drugiej strony pozbawienie życia mordercy to też morderstwo. Bo nawet jeżeli ludzi już się nie ścina na pieńku, to i tak KTO? musi zaprogramować jakąś maszynę albo wcisnąć guzik. Katu też może kiedyś odbić, bo najtrudniejszy jest ten pierwszy raz, później podobno z górki. I tworzy się takie zamknięte koło. Zatem i tak źle i tak niedobrze.
 
 
madzia8181 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Paź 2006
Posty: 701
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 10:20 am   

jesli ktos zabil z zimna krwią, jesli nie żaluje a zwlaszcza jesli ktos wielkokrotnie popelnil morderstwo i jest to udowodnione nie ma co to tego zadnych wątpliwosci- JESTEM ZA KAR? SMIERCI...

bo powiedzenie oko za oko ... nie zawsze sie sprawdza... i nie kazdy kto zabil zasluguje na smierc...ile jest takich rodzin gdzie kobieta byla bita, przesladowana i katowana przez sowjego mężai ktoregoś dnia np w obronie wlasnej zabila...

ale sa przypadki takich zwyrodnialców gdzie nie wahalabym sie ani chwili...
_________________
 
 
 
jagon 

Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 3
Skąd: óć
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 1:34 pm   

jestem ZA - ale w zaleznosci od "wagi" zbrodni :

madzia8181 napisał/a:
i nie kazdy kto zabil zasluguje na smierc... ile jest takich rodzin gdzie kobieta byla bita, przesladowana i katowana przez sowjego męża i ktoregoś dnia np w obronie wlasnej zabila...



i biorac pod uwage nasz system wieziennictwa i skutecznosc sadow/policji to wydaje mi sie to jedynym rozwiazaniem.

jesli by te instytucje dzialay szybko i sprawnie to jestem za ciezkimi wiezieniami i robotami przymusowymi - nie pracujesz nie jesz. Ale za :
* zabojstwa ze szczegolnym okrucienstwiem
* zwiazanymi z pedofilia
* zabojstwa dzieci dalej bym wymierzal kare smierci.

I nic nie jest w stanie zmienic mojego zdania.
_________________
Żeby być szczęśliwym z kobietą trzeba ją BARDZO kochać i NIE STARAĆ się zrozumieć
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sty 26, 2007 3:15 pm   

madzia8181 napisał/a:
bo powiedzenie oko za oko ... nie zawsze sie sprawdza... i nie kazdy kto zabil zasluguje na smierc...ile jest takich rodzin gdzie kobieta byla bita, przesladowana i katowana przez sowjego mężai ktoregoś dnia np w obronie wlasnej zabila...



A tego to ja już nie zrozumiem :roll:
Bo tej kobiety nie tłumaczy fakt, że była bita to też zabiła.
Skoro odważyła się zabić to dlaczego nie była na tyle odważna i nie odeszła ??
_________________

 
 
 
Nadia1982 

Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 11, 2007 11:55 pm   :I

Zdecydowanie jestem przeciw karze smierci.

To ze jakis czub zabija czlowieka nie oznacza zeby go zabic......bo to jest bledne kolo.Ten co zabil niby jest morderca...a ten co zabija morderce skazujac go na kare smierci...niby kim jest?Inna jest jedynie kwalifikacja zbrodni....czyli niby ten co wykonal kare smierci tez powinnien isc do wiezienia bo tz zabil.

Zreszta to Bog daje zycie i Bog je odbiera.....jestem za kara dozywocia....ciezkie prace itp...zycie w wiezieniu moze byc wieksza kara psychiczna niz kara smierci.
_________________
Nadia
 
 
 
Aniadamowicz 

Wiek: 42
Dołączyła: 19 Cze 2006
Posty: 138
Skąd: lodz
Wysłany: Pon Lut 12, 2007 1:17 pm   kara smierci

Łatwo jest mi spekulowac czy jestem za karą śmierci, czy nie...nie byłam i mam nadzieje nie będę w sytuacji że problem ten stanie mi sie bliski....
Uważam że nie mam prawa decydować o ludzkim życiu... o winie tak,ale nie o życiu. Podpisując się na liście osób które chcą by kara śmierci była wykonywana - sama zabijam. Czym się różnię od osoby która podnosi gilotynę lub wiesza sznur na szyji skazanego- niczym... ja zbijam słowem, którego konsekwencją jest śmierć człowieka.

Oglądałyście film symetria... była tam rola profesora, filozofa który zabił gwałciciela swojej żony. On też był przeciwko karze śmierci... dopóki sam nie znalazł się w sytuacji w której należało podjąc decyje czy jest sie za czy przeciw. Zabił- nie słowem lecz czynem, sam wymierzył karę.


Jestem przeciwko karze śmierci.... ale jestem tylko teoretykiem, bo tak nakazuje moja etyka, moja filozofia zycia... ale jak z kazda filozofia bywa.... zycie ja weryfikuje.
Ostatnio zmieniony przez Aniadamowicz Pon Lut 12, 2007 1:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
misiao1983 
To sem ja


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 1365
Skąd: To tu, to tam...
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 7:36 pm   

Za karą śmierci.
_________________


 
 
Balbina 

Dołączyła: 26 Paź 2006
Posty: 137
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 8:44 pm   

Zdecydowanie przeciw.Żaden człowiek nie ma prawa pozbawiać życia drugiego człowieka.Czym się różni wykonanie kary śmierci od zabójstwa?Bo jest zalegalizowane przez kodeksy?
 
 
Magdzik
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sie 12, 2010 6:39 pm   

Ja tak pół na pół.Bo z jednej strony Ci którzy zabili człowieka powinni być ukarani w ten sam sposób ale z drugiej strony to ciężka praca dożywotnia dała by im w kość.Śmierć by była zbyt prosta, a podczas odsiadki musiał by myśleć o tym co zrobił,do końca życia miał by to na sumieniu.Tylko jeszcze,żeby te kary były dożywotnie a nie że po wielu latach zabójca wychodzi na wolność. :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl