Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
W pogoni za modą :)
Autor Wiadomość
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 10:32 am   W pogoni za modą :)

Jakiś czas temu przeczytałam fajny felieton Zuzany Ziomeckiej publikowany chyba na łamach Elle.

"?więtością są rzeczy modne, czyli popularne. Ważne tylko by podchwyciła je większość. (...) Co lepsze, agencje promocyjne jeszcze rozsyłają produkty za darmo osobom publicznym, by zwykły szary konsument czuł się bezpiecznie, że nie wystąpi w mieście jako pierwszy albo (o zgrozo) jedyny w tym sweterku lub z tą torebką."


Idąc ulicami centrum miasta żeby już nie wspomieć o Galerii Łódzkiej napotykam dziewczyny w niemalże jednakowych kurtkach, część z nich kroczy też już dumnie w złotym obuwiu, które ostatnio jest ponoć trendy.

Szczerze w jakim stopniu przy zakupie ubrań kierujecie sie tym co na łamach kolorowych czasopism opisuje się jako hit sezonu. Czy kupujecie wogóle rzeczy, które są trendy?
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 10:37 am   

Ja kupuje rzeczy, ktore mi sie podobaja... a gdzie je zobacze to juz kwestia przypadku. Najwiekszego swiara mam na punkcie spodni (glownie jeansow) - mam ich chyba ponad 40 par. Jesli widze jakies fajne to prawie zawsze laduja w mojej szafie. No i buty.... ale tutaj to absolutnie nie jestem trendy. W Londynie najwieksza moda panowala na kozaki UGG - dla mnie paskudne, poznije balerinki - zlote, srebrne, haftowane - tez nie kupilam, bo nie lubie... No i od zawsze praktycznie nie cierpialam "butow", ktore okresla sie jako "klapki japonki". Nie posiadam i nigdy nie bede posiadac, a to podobno krzyk mody......
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:01 am   

Trudno jest być zupełnie anty, bo liczy sie też dostępność asortymentu - niestety w najbardziej dostępnych sklepach sieciowych jest tylko to, co trendy, no i klasyka. Ale na pewno nie kupię złotych baletek ani tych "a la marakesz", tylko dlatego, że są aktualnie na topie :roll:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:11 am   

nie kieruje sie aktualnymi trendami podczas zakupow, ale jak wspomniala Alma, jestesmy do tego w pewnym stopniu zmuszone dostepnym asortymentem.
nie dalam sie fali 'blondynki z rozowym elementem' (polubilam roz dopiero w tym roku), jak byly modne buty z czubami, to cierpialam, bo ja lubie okragle noski, nie lubie marynarskich strojow, ktore sa podobno teraz modne.

ale lubie powroty niektorych trendow (lata 50, 70), jak np. wrocila moda na buty na koturnie (spody, jak espadryle), to sie bardzo ucieszylam, bo je lubie.

podsumowujac, nie pedze za nowymi trendami. wybieram z nich to, co mi sie podoba. a czasem po prostu 'kibluje' w starych strojach, jak nie ma nic, co by mi sie podobalo.
_________________
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:12 am   

Tak tu jest ten ból, gdzie się nie spojrzy niemal to samo :roll: Dlatego co za radość gdy się uda upolować coś unikatowego :rotfl:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:16 am   

Kot napisał/a:
Tak tu jest ten ból, gdzie się nie spojrzy niemal to samo :roll: Dlatego co za radość gdy się uda upolować coś unikatowego :rotfl:


I ja całą masę nerwów tracę na poszukiwania czegoś innego , ale normalnego.
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:24 am   

I jeszcze jedno - ja się bardzo do ciuchów przywiązuję i używam ich bardzo długo - dlatego tez staram się wystrzegać hitów jednosezonowych. Niektóre ciuchy w mojej szafie mają kilka lat i nadal mają się całkiem dobrze ;)
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Maj 16, 2006 11:31 am   

Alma_ napisał/a:
I jeszcze jedno - ja się bardzo do ciuchów przywiązuję i używam ich bardzo długo - dlatego tez staram się wystrzegać hitów jednosezonowych. Niektóre ciuchy w mojej szafie mają kilka lat i nadal mają się całkiem dobrze ;)


mam to samo.
i dlatego stawiam na klasyke, ktora moge dlugo wykorzystywac i laczyc w roznych zestawach.
i absolutnie nie przejmuje sie tym, ze moja sukienka a'la lata 50 jest w tym sezonie 'niemodna'.
_________________
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 10:39 am   

fiona83 napisał/a:
I ja całą masę nerwów tracę na poszukiwania czegoś innego , ale normalnego.


No to jak ja... nie jestem modna, lubie byc ubrana tak, żeby mi było wygodnie, w cos w czym dobrze wyglądam.... Nie kupuję czegos tylko dlatego, że jest trendy, zresztą to, co ostatnio jest trendy w ogóle do mnie nie przemawia - nie mój styl :)
_________________

 
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 18 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 17, 2006 11:53 pm   

Ja wolę ubierać sie poprostu tak jak lubię a nie tak jak ktoś inny sobie wymyśli.
_________________
 
 
gosiaczek 

Dołączyła: 27 Sie 2004
Posty: 645
Skąd: stąd i z owąd
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 12:47 pm   

A ja powiem tak: lubie, kiedy modne jest to, co mi się podoba. I chyba trochę poddaje się terrorowi kolorowych czasopism, chociaż na jakieś superhitowe propozycje na ogół nie mam odwagi.


A kiedy nie jest modne to, co mi się podoba... to jestem parę sezonów nie trendy ;)
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 2:55 pm   

Ja kupuję to co mi sie podoba, a że każdego sezonu jest jakaś inna moda, to przeciez wśród tych modnych rzeczy zasze znajdzie sie coś fajoskiego :) Ale nie kupuje modnych rzeczy, dlatego, zeby być trendy, ale dlatego, ze mi sie podobają... Ja uwazam, że gust się troszeczkę zmienia i to z wiekiem, i to z modą...
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kamyk Sro Maj 24, 2006 2:57 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl