Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet domowy
Autor Wiadomość
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Nie Sty 25, 2004 1:14 pm   Budżet domowy

Jak po slubie podzieliście sie kasą :?:
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
Ostatnio zmieniony przez gosia Nie Sty 25, 2004 1:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gosia 

Wiek: 46
Dołączyła: 11 Paź 2003
Posty: 1008
Skąd: własnego M.
Wysłany: Nie Sty 25, 2004 1:15 pm   

Bo u nas jest tak że jedna pensja idzie na życie i opłaty
a dróga pensja leży na koncie i mocy nabiera 8)
_________________
31 sierpnia 2002
9 stycznia 2006 - Mati
 
 
@ice 
Administrator
Pan i Władca


Wiek: 45
Dołączył: 08 Paź 2003
Posty: 332
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 26, 2004 3:46 pm   

To wszystko zalezy od tego jakie sa oplaty ... generalnie u nas jest podobnie tylko moze pensje sa nizsze i z tego powodu jedna idzie na oplaty a druga czesciowo na oplaty a czesciowo na tzw. zycie ( jedzonko itp ).
_________________

Admin czuwa, Admin radzi , Admin NIGDY Was nie zdradzi :)
Zanim zadasz pytanie skorzystaj z wyszukiwarki - to nic nie boli.
Lekcja używania opcji szukaj
 
 
 
Magdzia 


Wiek: 44
Dołączyła: 06 Maj 2004
Posty: 347
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 14, 2004 10:56 pm   

Tak jak przed slubem, moja na utrzymanie konia, zawody i wszelkie konskie przyjemnosci, a Manisha na jedzonko, oplaty, splaty kredytow i zabawe.
 
 
 
Pepa 


Dołączyła: 22 Gru 2003
Posty: 29
Skąd: ze stolnicy
Wysłany: Pon Lip 19, 2004 11:40 am   

Ponieważ w moim banku mamy lepsze % i ogólnie korzystniejsze warunki np. przyznawania kredytów postanowiliśmy, że obie pensje idą na moje konto, ale na równi z niego korzystamy.
 
 
Kiwax 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Mar 2004
Posty: 324
Skąd: Łódź/Zgierz
Wysłany: Sro Wrz 22, 2004 10:51 am   

My postanowilismy część dawać do wspólnej kasy na wydatki związane z domem i zyciem a część zostawiać tylko dla siebie, tak zebym nie muiałam prosić o kasę na fryzjera czy krem a M żeby nie musiał mnie błagac o kasę na piffko i inne tego typu rzeczy :)

Oprócz tego zamierzam dopisać M do mojego konta i zlikwidować jego konto. Mój bank jest do rzeczy w prazeciwieństwie do jego banku .
_________________
Kiwax zamężny :)
---------------------
 
 
 
marchefka 


Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2004
Posty: 152
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro Wrz 29, 2004 7:17 pm   

Ja nie pracuje, wiec utrzymujemy sie z jednej wyplaty trafiajacej na konto, ktorego jestesmy wspolwlascicielami. mamy do niego 2 karty, wiec jest bezproblemowo.
Moje konto "panienskie" nadal jest aktywne, co jakis czas wplacamy tam jakies niewielkie pieniadze, ale tylko ja mam do niego karte - nawet nie wiem, czemu. W kazdym razie mimo ewidentnej dysproporcji zarobkow z kasy korzystamy rowno i nie spowiadajac sie drugiej stronie, ze wlasnie ja albo on podbralismy z konta 20 zl. Wieksze wydatki uzgadniamy, bo i tak zawsze wszystko kupujemy razem...
marchefka
_________________
Pomarańczowa alternatywa :) a od 1 maja już całkiem mężatka
 
 
Agata 


Wiek: 45
Dołączyła: 14 Sty 2004
Posty: 139
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 09, 2004 11:22 am   

Każde z nas ma osobne konto "prywatne" na swoje przyjemności (ja na ciuszki i kosmetyki np.) i jedno "wspólne" na które co miesiąc wpłacamy określoną kwotę. Z tego konta opłacamy mieszkanko, jedzonko, nasze wyjazdy i wszystkie wspólne zakupy. Pasuje nam taki układ. Nie muszę słuchać marudzenia, że mam już 15 par butów, a właśnie rozglądam się za 16 :roll: i ja nie wypominam, że za wieczorne piwko moglibyśmy pewnie niezłą kurtkę już kupić :wink:
_________________
jestem żoną. I bardzo mi się to podoba :)
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Lis 09, 2005 11:17 pm   

My chyba jednak zostaniemy przy osobnych kontach. Wolę mieć swobodę finansową ;)
_________________
chez alma |
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 1:23 pm   konto

Czy macie konto wspólne czy indywidualne jakie sa wsze opinie bo my właśnie sie zastanawiamy??
 
 
 
*lmyszka 
Moderator
EL jak elmyszka :P


Wiek: 40
Dołączyła: 26 Lis 2006
Posty: 2328
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 3:36 pm   

my też jeszcze o tym za bardzo nie myśleliśmy, ale raczej na razie zostaniemy przy indywidualnych :)
_________________
 
 
 
Agunia 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Kwi 2006
Posty: 958
Skąd: Lodz
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 8:18 pm   

My czekamy oboje na wymiane dowodu,bo maz mila jeszcze stary i potem zakladamy wspolne konto:)
_________________
Agunia
 
 
mischelle22 


Wiek: 42
Dołączyła: 27 Gru 2003
Posty: 1211
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 9:38 pm   

Gebko - przeniosłam Twój post do podobnego wątku.


My mamy wspólne konto w banku - mieliśmy nawet w czasie narzeczeństwa :D
_________________

 
 
 
gebka 


Wiek: 40
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 816
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 07, 2007 6:42 am   

No my tez musimy wymienic dowody oboje i chyba tez zrobimy wspolne :)
 
 
 
magda26 
Żona i mama :)


Wiek: 43
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 338
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 10:28 am   

My założyliśmy wspólne konto zaraz po tym jak zamieszkaliśmy razem.Jakoś nie mogliśmy sie dogadać w kwestii płacenia za podstawowe rzeczy:i ja i M chcieliśmy płacić za wszytko.Ja nie chciałam wykorzystywać jego a on mnie.Teraz śmieję się z tego podejścia,bo nie było różnicy z którego konta korzystaliśmy bo i tak w końcu wszytko trafiło na wspólne :)
Początkowo chcieliśmy mieć trzy konta:każde swoje i jedno wspólne,ale szybciutko doszliśmy do wniosku,że to jednak kiepski pomysł.Na co tyle.Przecież nie musimy ukrywać przed sobą na co i ile wydajemy.Czasem tylko muszę się troszkę nakombinować gdy chcę odłożyć jakąś większą sumę na prezent dla M :)
_________________


 
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 9:32 pm   

a u nas jakoś tak samo z siebie wyszŁo, że budżet domowy to jedno a budżet bankowy to drugie. Criss przynosi wypŁatę do domu w portfelu i mamy jedno miejsce gdzie te pieniądze leżakują. Każde z nas ma do nich swobodny dostęp i nie musi się przed drugim spowiadać na co wydaŁo. PotrzeowaŁo i tyle.
Mamy też dwa konta w bankach - jedno tylko moje, na które wpŁywa pensja i drugie wspólne, na które tą pensję przelewam i z którego pŁacimy rachunki. Do tego konta również oboje mamy karty i każde z nas w każdej chwili może wypŁacić gotówkę.
Ten system zdaŁ egzamin bez zarzutu.
 
 
Agunia 

Wiek: 41
Dołączyła: 08 Kwi 2006
Posty: 958
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 9:34 pm   

A mnie sie strasznie trudno bylo przestawic na sytuacje w ktorej zostalam na utrzymaniu meza.Mielismy tylko jego pensje przez te 2 miesiace i ja jak to ja o wszystko ise pytalam,czy moge wziac tyle i tyle,kupic to i to,straszna sytuacja,ale moje kochanie jest najkochansze i szybko mi wytlumaczyl ze to nie wazne kto zarabia,ze teraz to juz sa NASZE pieniadze i o nic nie musze sie pytac,no chyba,ze cytuje: "chcesz kupic perfumy za kilkaset zlotych,to mi powiedz:)"
_________________
Agunia
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sie 30, 2007 11:22 am   

U nas jest podobnie jak u Sajonary. Ja mam swoje konto, z którego przelewam na wspólne. Pensja M. wpływa od razu na wspólne konto.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pią Sie 31, 2007 10:46 am   

u nas jest jakos tak smiesznie.. na poczatku miesiaca bierzemy rachunki i kazde z nas placi mniej wiecej po polowie i zostawiamy sobie w gotowce okreslona sume na "zycie" kazde z nas wrzuca do puszki tyle samo i sobie z tego robimy zakupy, chodzimy do kina, do restauracji i w ogole. a reszte pensji kazde z nas ma na swoim koncie. mamy jeszcze jedno z nadwyzkami, ale pewnie zaraz sie skurczy bo musimy kupic samochod ;/
_________________
 
 
justyncia83 

Wiek: 41
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 55
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:08 pm   

u nas jest tak: oboje pracujemy z tym, że mój mężuś zarazbia 2 razy więcej ode mnie.
oboje wpłacamy taką samą kwotę na konto oszczędnościowe, z tym że dla mnie ta kwota to większość wypłaty :-(
Reszta mojej wypłaty trafia na wydatki typu jedzonko itd.
Pozostałe pieniążki z wypłaty mojego mężusia idą na część opłat i życie.Z tego co mu zostanie nie spowiada się.Ja również tego nie robię - nie opowiadam ze szczegółami, że wydałam na "to czy to" , z tym że ja nie dokonuję jakiś kosmicznie drogich zakupów :-)
Staram się nie brać pieniążków od mojego mężusia- sama nie wiem czemu.Robię zawsze tak żeby mi wystarczyły te z pensji.
_________________
JUSTYNCIA83
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 14, 2008 1:50 pm   

justyncia a nie uważasz, że taki ukŁad jest dla Ciebie nieco krzywdzący? Z tego co piszesz, prawie wszystkie swoje zarobki wydajesz na dom a Twojemu mężowi wystarcza na swoje wydatki i rozrywki.
Moim zdaniem, jeśli ktoś wchodzi w maŁżeństwo to powinien uznać, że zarobione pieniądze są wspólne i należy się nimi dzielić z drugą poŁówką.
Takie jest moje zdanie ale oczywiście nie krytykuję Waszego ukŁadu :)
 
 
=MiLi= 


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sty 2007
Posty: 897
Skąd: Rtk, ale z Bałut
Wysłany: Pon Cze 16, 2008 6:46 pm   

U nas jest tak, że jak dostaję wypłatę to przelewam część na konto mojego Męża, On robi wszelkie opłaty, opłaca rachunki, raty itd na zakupy jeździmy razem, więc za wszystko płacimy z Jego konta. Każdy zakup dla siebie uzgadniam z Mężem, nie dlatego, że muszę tylko chcę - On też zawsze uzgadnia ze mną zakupy, które robi (no chyba, ze to jakaś niespodzianka dla mnie ;) )
_________________
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 7:24 pm   Re: Budżet domowy

gosia napisał/a:
Jak po slubie podzieliście sie kasą :?:


Nie dzielimy się, gdyż 'kasa' jest wspólna.
Nie rozliczamy się nawzajem z wydatków, a jedynie co tydzień wspólnie sprawdzamy stan konta :)
 
 
Ela_i_Adam 


Dołączyła: 21 Sty 2007
Posty: 860
Skąd: łódź-widzew
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 7:35 pm   

My mamy osobne konta (ale każde ma dostęp do konta drugiego) i dostajemy pensje w różnych terminach więc najczęściej jest tak że zyjemy najpierw z pensji A. a potem z mojej ;) na zakupy chodzimy razem ale to ja ustalam co kupujemy na bieżąco (np z jedzenia i chemii) większe zakupy ustalamy razem (np odkurzacz) jeśli chcę kupić sobie coś droższego to też ustalam to z A. i on robi tak samo ;) a że każde z nas ma zawsze jakieś swoje parę groszy to mamy na swoje małe przyjemności ( gazety batoniki itp) no i zawsze mamy "ukrytą" kasę na niespodzianki dla siebie na wzajem :smile:
_________________

Kocham Cię Adasiu :) 21.07.2007!!!!!!
 
 
izunia_82 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2007
Posty: 1376
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 8:23 pm   

My mamy wspólne konto. Dopisałam męża do zwykłego konta i konta oszczędnościowego, gdzie trzymamy pieniążki zebrane z wesela.
_________________


 
 
truskawka_ja 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 781
Skąd: ...
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 8:25 pm   

U nas podzial jest prosty - ja zarabiam, Said wydaje. A za trzy lata zmiana. 8)
Ostatnio zmieniony przez truskawka_ja Pon Lis 03, 2008 8:26 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 8:39 pm   

Ja dostaję pieniądze do ręki, mąż na konto. Więc na bieżące zakupy wydaję gotówkę, grubsze opłaty idą z konta męża. Ponadto mamy wspólne konto założone jeszcze przed ślubem gdzie wpłacamy wszystkie oszczędności i nadprogramowe pieniążki. Wszystkie pieniądze są wspólne, nie wydzielamy kto ile wydaje, ale uzgadniamy ze sobą poważniejsze wydatki.
Generalnie sprawami finansowymi zajmuję się ja, bo mąż do gospodarnych nie należy, a ja jestem tym wyjątkowym gatunkiem kobiety, że prędzej zabunkruję 200 zł niż je wydam. To co wpada na konto z oszczędnościami jest święte i nietykalne. Na bieżące potrzeby nie pozwolę nawet złotówki uszczknąć z tych pieniędzy. Są przeznaczone na mieszkanie lub dom.
 
 
mietka 
double trouble


Wiek: 46
Dołączyła: 28 Cze 2007
Posty: 1749
Skąd: Łódź/Żabiczki
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 8:50 pm   

a u nas sie troche zmienilo.. maz placi rachunki, a ja dbam o lodowke dom i przede wszystkim Franka (czyt. pieluszki i ubranka). tak to wyglada w teorii - praktyka jest taka, ze ja wydaje wszystkie swoje pieniazki i polowe wyplaty meza :)
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lis 03, 2008 11:49 pm   

Maz placi za dom i na to idzie wiekszosc jego pensji. Ja płace za jedzenie i wszystkie inne bajery - ciuchy, AGD etc. no coz, poki co ja iecej zarabiam, wiec z moich zyjemy i odkladamy ;)
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 04, 2008 12:21 pm   

My póki co mamy 3 konta - każdy swoje osobiste i jedno wspólne. Ale w tym miesiącu rezygnujemy z konta osobistego męża. Zrezygnowalibyśmy wcześniej, ale zawsze coś przeszkadzało w założeniu wspólnego i udało nam się dopiero pod koniec października. Mąż dostaje pieniądze na konto, także poczekaliśmy az wpłyną pieniądze i teraz zlikwidujemy a mąż zmieni numer konta w pracy. Ja swoje zostawiam, gdyż od 3 lat wpływa tam stypendium i nie chcę robić teraz zamieszania z numerem konta. ALe tak czy siak jak tylko pieniądze wpłyną przelewam na wspólne, do którego każdy ma swoją kartę. Moje konto zostanie dla mojej chrzesnicy. Tzn co miesiąc będe wpłacała jakąś kwotę, żeby potem nie mieć problemów przy okazji komunii czy później 18-tki i wesela :)

A co do podziału finansów, to pieniądze które uda mi się zarobić od czasu do czasu na korepetycje spokojnie starczają na codzienne wydatki, typu jedzenie, chemia itp. Natomiast wypłata męża i wszystkie stypendia (moje i męża) na wszelkie opłaty a reszta z tego co zostanie lezy na koncie i co miesiąc będziemy blokować, żeby tego nie ruszyć :)

No i na koniec dodam, ze wg mnie wspólne konto jest rewelacyjnym rozwiązaniem. No i nie ma problemu kto ile zarabia, wszystko idzie do wspólnej kieszeni. Jako że mój główny dochód jest taki jak wyżej :P To czasem ja zarabiam więcej, a czasem znacznie mniej, więc nie ma sensu się rozliczać i zastanawiać kto ma większy udział. Przecież za 5 lat może być tak, ze ja nie będe w ogóle zarabiała a za 10 mąż będzie bez pracy. Tfu, tfu odpukać :D Także jak najbardziej polecam wszystkim konto wspólne :)
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
juta79 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Paź 2007
Posty: 394
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 05, 2008 1:58 pm   

My mamy jeszcze osobne konta, z konta meza zyjemy (i jeszcze cos tam zostanie) a moje traktujemy jako takie oszczednosciowe. Otworzylismy jeszcze 3 konto oszczednosciowe i wplacilismy tam pieniadze z wesela :P .
Po swietach chyba jednak zlikwidujemy moje i przypne sie do konta meza :lol:
_________________

 
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lis 07, 2008 11:00 pm   

Każde z nas ma swoje konto. Zarabiamy mniej więcej tyle samo i tyle samo wydajemy na życie: ja płacę za rachunki (bardzo mało), mąż kupuje jedzenie i inne rzeczy do domu (chyba sporo, nie wiem ;) ).

Każde z nas ma też konto oszczędnościowe (dodatkowo do rozliczeniowego). Ja oprócz swoich pieniędzy trzymam tam kasę z wesela, mąż oprócz swoich - pieniądze ze sprzedaży mieszkania.

Wyszło nam to spontanicznie, a że jest całkiem po równo i bezpiecznie (jak okradną jedno konto, to jest kasa na drugim ;) ) to nie zmieniamy układu. Tylko często korzystamy z kalkulatora, żeby wszystko zliczyć :)
 
 
Kati 


Dołączyła: 23 Lut 2004
Posty: 3262
Skąd: :)
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 8:24 am   

Tak sobie myślę, że nam nie jest potrzebne kilka kont. Mamy jedno. Z niego żyjemy, na nim oszczędzamy , zakładamy lokaty...
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:04 pm   

Przez 10 miesięcy małżeństwa wypracowaliśmy sobie pewien standard. Mąż przelewa na moje konto każdy nadmiar nad jego potrzeby. Jest to około 1/2-3/5 pensji. Ja z mojej pensji i tego co on mi przeleje robię wszystkie zakupy i opłaty. To co mi zostaje po wydatkach wspólnych i moich własnych zakupach odkładam na konto oszczędnościowe. Oprócz tego na wszelki wypadek ja mam dostęp i kartę do konta męża a on do mojego. Więc w zasadzie nikt się przed nikim nie rozlicza, dysponujemy naszymi pieniędzmi swobodnie i wspólnie, tyle tylko, że to ja zajmuję się sprawami finansowymi.
_________________
 
 
MalaJu 

Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 2628
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 1:15 pm   

Cytat:
Maz placi za dom i na to idzie wiekszosc jego pensji. Ja płace za jedzenie i wszystkie inne bajery - ciuchy, AGD etc. no coz, poki co ja iecej zarabiam, wiec z moich zyjemy i odkladamy


co się zmieniło? hmmm... mieszkamy z Mamą i ja płacę za dom plus jedzenie. Męża pensja wchodzi na nasze wspólne konto, ktore ma w sobie cos z SKO - bardziej oszczednosciowe niz na wydawanie. On z kolei "żyje" z premii i nadgodzin. Za te pieniadze mnie rozpieszcza :)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 3:49 pm   

Mamy wspólne konto + wspólną gotówkę w kopercie ;)
Nie ma podziału kto za co płaci. Wszytsko idzie z naszych pieniędzy.
Trzeba zatankować, kupić leki, opłacić rachunki itd. - wszystko idzie z jednej puli.
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 4:40 pm   

u nas jest dokładnie to samo co u Fionki 8)
_________________
 
 
 
cosola 
full-time mum


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 730
Skąd: Łódź/Leicester, UK
Wysłany: Sob Maj 23, 2009 6:22 pm   

My też mamy wspólne konto, na które wpływają nasze wypłaty, z niego robimy zakupy i wszystkie opłaty, mamy też wydzieloną sumę (po równo dla każdej osoby) na własne wydatki, resztę próbujemy oszczędzać :lol:
_________________
 
 
Agguniaa 


Wiek: 38
Dołączyła: 06 Lip 2008
Posty: 714
Skąd: Bełchatów i o-lica
Wysłany: Wto Sie 04, 2009 2:14 pm   

My mamy dwa konta wspólne- jedno normalny rachunek natomiast drugie jest to konto oszczędnościowe. Nasze pensje wpływają na jedno konto, z którego robimy zakupy, płacimy rachunki, itp staramy się również oszczędzać, przelewamy ok 1/2..3/4 obu pensji na drugie konto
_________________

6 czerwiec 2009
Pozdrawiam
Aga
 
 
 
martka 


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Sty 2009
Posty: 170
Skąd: Konstantynów Łódzki
Wysłany: Sro Sie 05, 2009 8:21 pm   

Jak zamieszkaliśmy razem to zrobiliśmy na wydatki co miesięczną zrzutkę. Ustaliliśmy (żeby później nie było nieporozumień) co kupujemy za swoje pieniądze a co za wspólne i nie było z tym żadnego problemu.
Znacznie zmienilo się po zaręczynach - przyświeca nam wspólny cel odkładania na wesele więc założyliśmy wspólne konto i razem oszczędzamy :)
fiona83 napisał/a:

Nie ma podziału kto za co płaci. Wszytsko idzie z naszych pieniędzy.

mamy teraz dokładnie tak samo i bardzo dobrze mi z tym faktem :)
_________________
Nasz magiczny dzień: 17.04.2010r.
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 4:56 pm   Re: Budżet domowy

fiona83 napisał/a:
gosia napisał/a:
Jak po slubie podzieliście sie kasą :?:


Nie dzielimy się, gdyż 'kasa' jest wspólna.

U nas jest podobnie - zaraz po ślubie założyliśmy wspólne konto i mamy tylko to jedno :) Za wszystko płacimy więc ze wspólnej kasy :)
_________________
Nasz ślub - 05.09.2009r.

 
 
niesia2708 
Kociara :)


Wiek: 38
Dołączyła: 10 Cze 2008
Posty: 2700
Skąd: Piotrków/Tomaszów
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 8:00 pm   

My mamy wspólne konto od początku,2 karty i nikt się przed nikim nie tłumaczy :razz: :razz:
_________________

 
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 8:09 pm   

My mamy odzielne konta ale wspólne oszczednościowe, doszlismy do wniosku ze tak bedzie lepiej, ale zbieramy sie zeby upowaznic sie nawzajem na naszych kontach i cos sie zebrac nie mozemy ;) ( Z tym że mój mąż jest cholernie honorowy czy staromodny - nie wiem jak to nazwac i uwaza ze to co ja zarabiam to moge sobie wydawac na swoje potrzeby a ja tak nie potrafie ;) )
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
darling 


Wiek: 40
Dołączyła: 14 Kwi 2009
Posty: 181
Skąd: lodz
Wysłany: Sro Lis 18, 2009 1:12 pm   

My mamy oddzielne konta i jedno wspólne, na które raz w miesiącu przelewamy pieniądze na życie i opłaty. Chwilowo kwota nie jest jednakowa, bo zarabiam więcej niż mąż, ale to pewnie się kiedyś zmieni. To co zostaje na kontach indywidulanych mamy dla siebie i na oszczędności. Mnie taki układ odpowiada, bo nie chcę tłumaczyć się z kolejnej pary butów czy wizyty u fryzjera :)
_________________
 
 
gosc
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 20, 2009 2:33 pm   

darling napisał/a:
bo nie chcę tłumaczyć się z kolejnej pary butów czy wizyty u fryzjera :)

my mamy wspólne konto a ja i tak się nie tłumaczę. Myślę, że to nie jest kwestia oddzielnych kont a wzajemnych relacji
 
 
Pepsi 


Wiek: 41
Dołączyła: 12 Kwi 2009
Posty: 535
Skąd: Nibylandia
Wysłany: Sob Lis 21, 2009 10:08 am   

u nas jest 80/20
80% pensji idzie do wspólnego garnuszka, a 20% jest na własne wydatki i takie tam głupotki :)
_________________
"Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie"
 
 
 
kasia_m85 


Wiek: 38
Dołączyła: 29 Paź 2008
Posty: 1343
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Cze 28, 2010 1:44 pm   

U nas jest najprościej- moje pieniążki są moje,a mojego męża nasze :smile: Niemniej jednak z racji tego,ze ja mam napływ pieniążków prawie codziennie (tak to chyba można nazwać) to ja robię bieżące zakupy, opłaty na bieżąco,a resztę wydaje na siebie (no mężowi też coś czasem kupię) i odkładam. Bartka kasa idzie na większe i konkretniejsze wydatki (zazwyczaj wspólne), no i na to co kupuje sobie,np jakieś ubrania.
_________________
 
 
chudzielec7 

Wiek: 36
Dołączyła: 06 Kwi 2010
Posty: 41
Skąd: łódź
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:10 am   

My również będziemy mieć 1 wspólnego konto, bo bezsensu płacić za prowadzenie 2 skoro jest się małżeństwem. Będę dopisana do konta przyszłego męża (03.07.2010) a swoje po prostu zamknę. Co do podziału pensji to wygląda u nas podobnie jak u większości wypowiadających się. W chwili obecnej nie pracuję to cała pensja Marcina idzie na wszystkie opłaty, kredyty. Wcześniej to z mojej pensji płaciłam wszystkie opłaty, a on kredyty. Naszczęście mam dobrą i kochaną babcię która nam pomaga i co miesiąc daję pieniążki inaczej nie mielibyśmy co jeść.
_________________


 
 
katrina 


Wiek: 41
Dołączyła: 15 Gru 2009
Posty: 759
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:24 am   

u nas jest jedno wspólne konto, mąż dopisał się do mojego - nie ma podzialu na moje/twoje, jest nasze
przed ślubem było tak że moja pensja szla na oplaty wszelkie, jego na samochody i zycie...nadwyżka zostawała
u nas się też sprawdził system wyliczeń kartkowych ;p czyli np w maju usiedliśmy , wypisalismy na kartce ile na co i wydzieliliśmy sobie że na życie wydamy w maju 200zł plus powiedzmy 300zł na paliwo :) kazdy wydatek zapisywaliśmy :) i powiem wam że to wcale nie jest glupie bo pozwala kontrolować kase :) w czerwcu nam się troche pieniedzy rozjechalo ze względów życiowych ale ponownie zamierzamy wrócić do systemu rozliczeń kartkowych :)
_________________
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 7:31 am   

my nie będziemy mieć jednego konta. Każdy ma swoje i niech tak zostanie. Jedno jest wspólne- gdzie odkładamy pieniążki, ale dostęp do niego mam tylko ja :D i tak zostanie :) Pensja K. idzie na opłaty a moja na życie :D (nie w całości :D )
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl