Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Fotoksiążka
Autor Wiadomość
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 8:05 pm   

Widziałam na żywą tą książkę u Sobieraja - faktycznie jest śliczna. Ale w życiu nie zapłaciłabym za nią 1200 zł, tym bardziej, że w cenie jest tylko ta książka, nie ma odbitek dla rodziców i za nie trzeba płacić dodatkowo. I sesja do niej trwa bardzo długo, a w studio jest ukrop. :roll:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 9:04 pm   

przepraszam, ale za co taka książka ma kosztować 1700zł ?? ???????? To już jest dla mnie gruuuba przesada!!!
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Martysia 
mammolina


Wiek: 37
Dołączyła: 23 Sie 2007
Posty: 538
Skąd: Milano
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 9:56 pm   

no ja pisałam w swoim poprzednim poście własnie o sobieraju. byłam tam tydzien temu, w tym roku kosztuje to 1850 zł a nie żadne 1700;) masakra, nie?:)
_________________
 
 
 
ancia19 

Wiek: 43
Dołączyła: 24 Lip 2006
Posty: 198
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 03, 2007 10:00 pm   

Martysia napisał/a:
no ja pisałam w swoim poprzednim poście własnie o sobieraju. byłam tam tydzien temu, w tym roku kosztuje to 1850 zł a nie żadne 1700;) masakra, nie?:)


no przebitkę nad kosztami to mają z 500%
_________________
Nasz najpiękniejszy dzień: 25.08.2007
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 9:58 am   

Chyba ktoś zwariował... :)
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:22 pm   

nasz fotograf dał nam następującą propozycję:

"Moja oferta tworzona jest zawsze indywidualnie, w zależności od ilości zdjęć, wielkości odbitek,
czasu trwania i rodzaju sesji zdjęciowej czy usług dodatkowych.

Pełna oferta sklada sie z wykonania wielu set zdjeć, a przy dobrej współpracy przekracza niejednokrotnie 2000 szt.
Na pełny fotoreportaż ślubny proponuję
- Przygotowania do ślubu,
- Ceremonie ślubną,
- Przyjęcie weselne,
- Fotografie plenerowa,
- Zdjęcia studyjne.

Nastepnie zdjęcia ze wszystkich etapów są dobierane tak, aż stworzą unikalną opowieść.
W pełnej ofercie otrzymujecie Państwo nastepujace materiały.
- ok 200 szt. zdjęć w formacie 10 x 15 cm,
- Pakiet zdjęć studyjnych (indywidualny projekt),
- Książkę 52 stronicową ze zdjęciami w twardej oprawie,
- Pokaz slajdów z dzwiękiem na płycie CD

Koszt całego pakietu uzgadniamy indywidualnie.
Zestaw w wersji mini który wypełnia też cały fotoreportaż ślubny kosztuje 1200 zł"

wierzcie mi, że zdjęcia zrobiły na nas piorunujące rważenie, fotoalbum również.
Polecam....

Ryszard Sierociński
Tel. 509 360 146
(Sieradz)
 
 
Dosia_Zosia 


Wiek: 43
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 931
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 10:30 pm   

Szczerze przyznam,ze bardzo mi sie taka fotoksiążka podoba. :)
Wypatrzyłam je też na tej stronie: http://www.studiociesielski.pl/galeria.php
Przejde się tam w najbliższym czasie i dowiem się ile w tym studio kosztowałaby taka fotoksiązka.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Dosia_Zosia Nie Lut 03, 2008 10:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 04, 2008 1:42 pm   

Z tego co widziałam na targach to już chyba większość fotografów ma w ofercie taką fotoksiążkę. Koszt to ok. 1500 zł.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 1:11 pm   

fotoalbum to dla nas troche za droga opcja. dlatego zdecydujemy sie na fotoksiazke, np:

http://www.ufoto.pl/fotoksiazka.html

widzielismy taka na zywo i byla super
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 1:14 pm   

a co to za różnica-fotoksiążka a fotoalbum ? :?
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 3:20 pm   

Patrząc po różnych zdjęciach to fotoksiążka jest gorszej jakości (cienki papier, nieciekawie standardowo rozmieszczone zdjęcia i podkłady).

W porównaniu do fotoalbumu, który oferuje np. Foto Ewa (swój odbieram jutro :tancze: ) - duży, grube kartki, każde zdjęcie przemyślane - to różnica jest ogromna.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 4:02 pm   

hmmm... to teraz się sama zastanawiam czy my wybralismy u siebei fotoalbum czy fotoksiążkę....do tej pory myslałam, że jedno i drugie to to samo... :? dzieki za wyjasnienie :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 9:49 pm   

olciap6 - ale ja sobie tylko snuję domysły po poście klarysy i tym linku . :lol: A jak je nazywają ludzie w branży to trzeba by się ich pytać co mają na myśli i czy jest jakaś konkretna różnica.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 11:53 pm   

kryszka napisał/a:
Patrząc po różnych zdjęciach to fotoksiążka jest gorszej jakości (cienki papier, nieciekawie standardowo rozmieszczone zdjęcia i podkłady).

Kryszko, nie do konca masz racje, ale zdjecia moga byc chyba rzeczywiscie mylace. Ja ogladalam ja zupelnie przypadkowo w "rtv-euro-agd" w manufakturze, chyba nadal jest tam wystawiona.. bylam mile zaskoczona jakoscia i wykonaniem:
1. papier wcale nie jest cienki, przypomina kredowy papier z typowych wydawnictw albumowych,
2. zdjecia niekoniecznie musza byc rozmieszczone standardowo, owszem, sa szablony, ale wszystkim mozna sterowac i dokonywac zmian..
3. podklady to rozumiem tla..? jesli o to chodzi to, owszem, jest standardowa galeria, z ktorej mozna wybrac, ale jako tlo mozesz rowniez wybrac jakiekolwiek zdjecie z wlasnych zasobow, oczywiscie w odpowiednio duzej rozdzielczosci, zeby jakosc nie byla marna..
bo generalnie jakosc tej ksiazki zalezy w glownej mierze od jakosci materialow, jakimi sie dysponuje, ale takze od zdolnosci i gustu osoby projektujacej, a tutaj moze byc problem dla wielu osob..
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Lut 22, 2008 11:58 pm   

no własnie czyli to co opisujesz 555 jest fotoksiązką czy fotoalbumem w końcu? gdyz my będziemy miec właśnie cosik takiego, a ostatnio już sie sama zastanawiam czy to fotoalbum czy fotoksiązka :?
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 12:02 am   

z tego co ja zauwazylam, to fotoksiazke robisz sobie sama korzystajac ze zdjec ktore masz i zamawiasz jej druk, a fotoalbum zamawiasz u fotografa, ktory robi wszystko: zdjecia, uklad, zajmuje sie drukiem, oprawa itd.. :))
_________________
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 12:13 am   

acha w takim razie juz wiem-mam fotoalbum :D dzieki za pomoc w uświadomieniu mnie ;)
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 7:45 pm   

A czy mógłby ktos napisac jaka jest różnica w cenie?
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
jancio 
Firma

Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 12:18 pm   

Agnieszka19 napisał/a:
A czy mógłby ktos napisac jaka jest różnica w cenie?


Poneważ jestem z branży zarejestrowałem się tak bu nie było to reklamą.
Na to pytanie mogę odpowiedzieć mniej więcej tak

Koszt wyprodukowania FOTOALBUMU jest mniej więcej trzykrotnie wyższy od FOTOKSI??KI
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 24, 2008 4:10 pm   

No to za wiele mi to nie mówi bo w ogóle sie ni orientuje w cenach tego ;) to może napiszesz mi na priv ?
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 9:13 pm   

cena fotoksiazki zalezy od ilosci kartek, np.
Cytat:
Okładka laminowana o wysokim połysku.
Rozmiar: 22 x 30 cm
Liczba stron: 26 do 98 stron

Cena podstawowa: 119,99 zł*
Dopłata za każde kolejne 8 stron: 15 zł


tutaj wiecej cen..

jesli chodzi o fotoalbumy zamawiane u profesjonalistow to slyszalam o cenach znacznie powyzej 1.000 PLN
_________________
 
 
aglucia 


Wiek: 40
Dołączyła: 07 Lut 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 26, 2008 9:30 am   

Wdziałam piękny fotoalbum w "unoperdue". Cena wraz z sesją plenerową to 2500. Strony grube, układ zdjęć przemyślany, na każdej stronie złota myśl...
_________________


życzę miłego dnia Gość !
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 9:23 pm   

Ja widziałam taka foto-książkę za 100 zł.
Naprawdę bardzo ładna.W życiu bym 1000 zł nie zapłaciła(chyba,ze była by w cenie zdjęć)
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 9:48 pm   

Za 100 zł?
To ja nie wiem ale za taką cenę nie widziałm nigdzie :-?
Może napiszesz gdzie to innym ta wiedza się przyda :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 9:56 pm   

M1-Foto-Joker.
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:03 pm   

A no ktoś juz pisał o tym- faktycznie :)
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:42 pm   

Fotoksiążka to tylko sposób prezentacji zdjęć. Najwżniejsze jest to, że ktoś musi te zdjęcia dobrze zrobić i to stanowi lwią część ceny. W fotojokerze rzeczywiście można za 100zł zamówić ksiązkę, ale trzeba mieć własne zdjęcia i to nie jest taka fotoksiążka jak oferują fotografowie. Zamawiałam na prezent zdjęcia z wakacji w formie takiej książki. Jest to fajne, ale dosyć przypadkowa kompozycja.
 
 
Agnieszka19 


Dołączyła: 27 Paź 2006
Posty: 1715
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:53 pm   

Nie wiem jak tam. Ale jak ja zamaiwłam w necie to sama ukłądał zdjęcia i podpisywałam.
Także może tam też jest takak opcja.
Tym bardziej ża ja nie zapłaciłam dużo więcej bo około 160 zł.
_________________


Nasz dzień 26.04.2008
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lis 08, 2008 10:54 pm   

Belluszi napisał/a:
dosyć przypadkowa kompozycja.

w fotoksiazce sama sobie ukladasz zdjecia jak chcesz, byc moze w Twoim przypadku ulozylas je losowo.. :roll:
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 10:37 am   

Belluszi napisał/a:
W fotojokerze rzeczywiście można za 100zł zamówić ksiązkę, ale trzeba mieć własne zdjęcia i to nie jest taka fotoksiążka jak oferują fotografowie.


Chyba logiczne,ze nie zrobią Twojej książki,ze swoich zdjęć :-?
Nie jest taka jaką oferują fotografowie-jest prosta,bez żadnych udziwnień-za 100 zł nie można się za wiele spodziewać(porównując do książek za 1000 zł czy więcej )
 
 
Belluszi 

Wiek: 41
Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 50
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 5:00 pm   

Nie zrozumiałyśmy się Audiolka. Naturalnie, że ksiązki nie zrobią ze swoich zdjęć (plików), ale najpierw trzeba za nie zapłacić fotografowi który je robił. wówczas 100zł. będzie tylko dodatkiem do 1000 a może i większej sumy. Poza tym książka zamawiana w Fotojokerze jest drukowana laserowo, a ksiązka, którą oferują fotografowie jest na papierze fotograficznym ręcznie klejona w oprawie introligatorskiej, ale też sama w sobie nie osiąga ceny 1000 zł dopiero w połączeniu z fotografowaniem może kosztować nawet więcej.
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Nie Lis 09, 2008 7:43 pm   

Z tego co wiem, to do Foto Jokera można zanieść zdjęcia na dysku i oni robią książkę.
Pewnie,ze w oprawie introligatorskiej z wszystkimi dodatkami tyle nie osiągnie(tys złoty).mnie chodziło o to,ze wolę taka za 100zł,niż za 1000 zł:)
A swoją drogą jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę :)
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 1:49 pm   Foto-księga

Chciałbym coś wtrącić.
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć że foto-książka to nie to samo co foto-księga.
Foto-książka wygląda jak zwykła książka, zdjęcia nadrukowane są na zwykłych dość cienkich kartkach i jakość takiej książki jest naprawdę kiepska.
Foto-księga natomiast to zdjęcia nadrukowane na papierze takim jak typowe odbitki foto i umieszczonym na kartach o grubości 1 lub 1,6 mm. Karty foto-księgi rozkładają się tak jak karty w książkach dla dzieci (na płasko), są to tzw. rozkładówki. Jedna rozkładówka to dwie strony.
Jeśli chodzi o foto-książkę to faktycznie można ja zrobić za 100zł, natomiast w przypadku foto-księgi koszt wykonania jednej rozkładówki (2 strony) to ok. 35zł.
Tak więc typowa foto-księga (10 rozkładówek na kartach grubości 1,6mm) o wymiarach 30x22cm (rozkładówka 30x44cm) w oprawie z eko-skóry to koszt 350zł.
_________________
FOTO Kaczorowski
Ostatnio zmieniony przez kaczorowski_fot Wto Lis 25, 2008 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 1:55 pm   

350 zł za porządnie zrobiona foto -księgę byłabym w stanie zapłacić.Ale nie tys :o
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 2:14 pm   

Tysiąc czy półtora tysiąca to foto-księgi kosztowały ale rok temu, a teraz ceny mocno poszły w dół. No chyba że fotograf tyle dolicza za wykonanie projektu foto-księgi, ale to czyste zdzierstwo.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
mazurowicz.com 
Firma

Wiek: 38
Dołączył: 22 Lis 2008
Posty: 133
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 7:32 pm   

Koszty fotoksiazki , twarde karty , sztywna oprawa zaczyna sie od 200 zl , srednio 400-600 zl , ladnie wykonczona , na cene wplywa wiele rzeczy , grubosci kart , ilosci zdjec , wykoczenia okladek itd. , jesli kogos stac polecam bo o wiele lepiej sie prezentuje niz album ze zdjeciami. Mozna to zlecic teraz zewnetrznym zakladom ksero/poligrafia bo coraz czesciej maja cos takiego w ofercie - jeden minus - fotograf ma czesto zaufana osob/zaklada ktory odpowiednio zrobi wydruk zdjec - tzn np nie wyjda w tonacji zielonej i inne kwiatki - zaklad poligraficzny zazwyczaj nie przejmuje sie z tym , dostaje plik i drukuje , wiec efekt koncowy moze byc kiepski. To w zasadzie tyczy sie tez robienia odbitek , radze uwazac i czasem nie oddawac zdjec do wywolania w hipermarketowych labach bo 20gr taniej :)
 
 
julietta 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 8:56 pm   

Pewnie się narażę paru osobom, ale chcę być szczera - wg mnie fotoksiążka jest ... Jakość zdjęć nie jest powalająca, a te śmieszne szablony to już w ogóle...
Najlepsza jest tradycyjna metoda - fotki wywołane w dużym formacie (np. 15x21) i wklejone do albumu ze sztywnymi stronami przedzielonymi pergaminem. Takie coś ma swój własny urok, a te wszystkie wynalazki to tylko taki uroczy gadżecik :)

Profesjonalnej "fotoksięgi" nie widziałam na żywo, więc się nie wypowiadam...
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Wto Lis 25, 2008 9:14 pm   

To zależy co kto lubi.
Wg. mnie foto księgi/książki nie zniszczą się tak jak albumy(w których jakby nie było rogi są częściej pozaginane niż w książkach).
W albumie, czasem zdarzy sie komuś palcem dotknąć zdjęcie i "utłuścić" czy jak się to nazywa .W książce raczej nie.
Fakt albumy mają swój urok (szczególnie takie na czarnym papierze),foto-książki to nowość.

pees.wszystko napisane z własnych obserwacji.
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 8:02 am   

Wydaje mi się że klasyczny album jest bardziej prestiżowy, a trwałość i jakość zdjęcia w formie odbitki lepsza. Foto-księga to chwilowa moda która tak jak się pojawiła tak szybko się skończy, choć muszę przyznać że wizualnie robi wrażenie.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
Xcymenes 

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 1:39 pm   

Witam.
Może zaczniemy od tego co wchodzi w cenę prawdziwej, porządnej fotoksiążki ślubnej robionej przez fotografa;
Rozkładówki-czyli duże zdjęcia (np 15szt 30x60cm)- koszt... np Kodak w Tulipanie 22zł za szt(drogo).
Zmontowanie, sklejenie tego w jedną całość w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).
Koszt wykonania zdjęć z np wesela, pleneru. np 500-700zł
Wykonanie projektu ( programy "gotowce" nie nadają się do tego). powiedzmy z 200zł(tanio).

kaczorowski_fot napisał/a:
jakość zdjęcia w formie odbitki lepsza

nieprawda- papier w fotoksiążce i jako zwykła odbitka jest taki sam.

julietta napisał/a:
wg mnie fotoksiążka jest ... Jakość zdjęć nie jest powalająca

Jakość zdjęć zależy od fotografa a nie sposobu oprawy

julietta napisał/a:
a te śmieszne szablony to już w ogóle...

zgadzam się, szablony-gotowce, nadają się co amatorskich zastosowań

julietta napisał/a:
fotki wywołane w dużym formacie (np. 15x21)

format 15x21 to takie minimum na slub.

Cytat:
Tysiąc czy półtora tysiąca to foto-księgi kosztowały ale rok temu, a teraz ceny mocno poszły w dół

a tak konkretnie to co staniało? bo odbitki, introligator, usługi foto nie staniały

kaczorowski_fot napisał/a:
fotograf tyle dolicza za wykonanie projektu foto-księgi, ale to czyste zdzierstwo.

rozumiem ze Ty część usług robisz charytatywnie, ja bym czyjejś pracy zdzierstwem nie nazywał

Audiolka napisał/a:
jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę

jak sama sobie zrobisz zdjęcia, projekty i pokopiujesz powiekszenia to zgodzę się.
 
 
 
Sorc 

Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 97
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 2:12 pm   

hmm jak dla mnie fotoksiazka to dodatek wiec nie wliczam w cene samego wykonania zdjec bo jezeli fotograf za full serwis liczy sobie 1-2k zl to naturalne jest ze zrobienie fotoksiazki to kolejne +600 czy ile sobie za to bierze

co do jakosci to w dobrej fotoksiazce jakos fotek jest porownywalna do jakosci odbitek z labu.

Co do samego montowania to slyszalem ze sa maszyny do sklejania tego w calosc, ktore swoja droga kosztuja sporo grosza.

A w kwesti samych fotoksiazek i ich jakosci to jak juz ktos wczesniej zauwazyl dobre fotoksiazki ktore kosztuja sporo kasy sa na prawde fajna pamiatka i jesli kogos stac na taki wydatek to moze sobie taka zanabyc, co do fotozeszycikow za 200 zl to wolalbym zrobic sobie z odbitek klasyczny album, za ktory razem z odbitkami zaplacimy tez ok 200 zl ( plus oczywiscie zabawa z wklejaniem fotek :) )
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 5:10 pm   

Xcymenes napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).

chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 7:30 pm   

Xcymenes napisał/a:



Audiolka napisał/a:
jako intrologator z zawodu, można uruchomić znajomości i za 100 zł mieć fajna księgę

jak sama sobie zrobisz zdjęcia, projekty i pokopiujesz powiekszenia to zgodzę się.



Owszem jak ktoś nie ma znajomości, to sam sobie by musiał wszystko robić.Przez 3 lata pracy w drukarni znam to środowisko i 100 zł w moim przypadku by wystarczyło.
I właśnie pisałam o sobie ...
 
 
Xcymenes 

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lis 26, 2008 9:07 pm   

555 napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).


chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..

Ja mam na mysli prawdziwy, duży album, min 30str 30x30 na twardych kartach ze zdjęciami na papierze fotograficznym z labu, a nie jakieś wydruki metodą cyfrową.
Audiolka napisał/a:
Owszem jak ktoś nie ma znajomości, to sam sobie by musiał wszystko robić.Przez 3 lata pracy w drukarni znam to środowisko i 100 zł w moim przypadku by wystarczyło.
I właśnie pisałam o sobie ...

Masz swoje pliki, sama sobie robisz projekty, po znajomości drukujesz strony do sklejenia i składasz to w album. Ok.
Czy masz może doświadczenie jak zachowują się wydrukowane zdjęcia metodą poligraficzną umieszczone w fotoksiążce? Chodzi mi o trwałość. W fotoksiążkach które ja widziałem a zdjęcia w nich były drukowane a nie kopiowane , po kilku latach wycierały się karty ze zdjęciami, tam nie ma pergaminu i strony stykają się ze sobą. Widzialem też wydruki laminowane ale zdjęcia się rysowały się o siebie.
Jeśli to ma być na wiele lat to w/g mnie zdjęcia muszą być KOPIOWANE/WYWOŁYWANE metodą tradycyjną.
Pozdrawiam
 
 
 
kaczorowski_fot 
Firma


Dołączył: 19 Wrz 2008
Posty: 53
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 8:06 am   

Xcymenes nie wiem czy zauważyłeś ale tematem rozmowy jest koszt wykonania samej foto-księgi a nie koszt jej wykonania wraz z usługą. Ja wykonuje profesjonalne foto-księgi i jeszcze nigdy cena księgi składającej się z 10 rozkładówek nie przekroczyła 350zł, a 20 rozkładówek - 600zł. Wiadomo że do tej kwoty dochodzi jeszcze koszt usługi, max 1400zł.
_________________
FOTO Kaczorowski
 
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 10:05 am   

Xcymenes napisał/a:



Masz swoje pliki, sama sobie robisz projekty, po znajomości drukujesz strony do sklejenia i składasz to w album. Ok.
Czy masz może doświadczenie jak zachowują się wydrukowane zdjęcia metodą poligraficzną umieszczone w fotoksiążce? Chodzi mi o trwałość. W fotoksiążkach które ja widziałem a zdjęcia w nich były drukowane a nie kopiowane , po kilku latach wycierały się karty ze zdjęciami, tam nie ma pergaminu i strony stykają się ze sobą. Widzialem też wydruki laminowane ale zdjęcia się rysowały się o siebie.
Jeśli to ma być na wiele lat to w/g mnie zdjęcia muszą być KOPIOWANE/WYWOŁYWANE metodą tradycyjną.
Pozdrawiam

A co to ma do rzeczy??Ja od początku pisze,że gdybym chciała dla siebie taka książkę to koszt by wyniósł 100zł!
Po kolejne skąd Ty wiesz jaką metodą są robione książki w drukarni w której pracowałam?
Czy tak trudno Ci zrozumieć,ze mogłabym mieć profesjonalnie wykonaną księgę po takiej cenie?Bez ruszenia palcem.
Ostatnio zmieniony przez Audiolka Czw Lis 27, 2008 10:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 7:54 pm   

Xcymenes napisał/a:
555 napisał/a:
w introligatornii 250-600(w zależności od okładki).


chyba lekko przesadziles, bi ja za swoja oprawe ze wszystkimi dodatkami (usługa + materiały) zaplacilam niecale 50 zl.. mega wypas w skorze ze zloconymi tloczeniami wyceniono mi na ok. 100 zl..

Ja mam na mysli prawdziwy, duży album, min 30str 30x30 na twardych kartach ze zdjęciami na papierze fotograficznym z labu, a nie jakieś wydruki metodą cyfrową.

a ja, jak wczesniej napisalam, mam na mysli OPRAWE U INTROLIGATORA, a nie to, co w srodku.. i Twoj komentarz uwazam za niegrzeczny..
_________________
 
 
Xcymenes 

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 23
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 9:22 pm   

555, Przepraszam, faktycznie nie zrozumiałem, ale i tak 50zł to bardzo tanio. Można wiedzieć gdzie są takie ceny?
kaczorowski_fot, Czytając wątek od początku odniosłem wrażnie że niektórzy mylą samą usługę introligatorską z pełnym wykonaniem usługi.
 
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lis 27, 2008 10:57 pm   

korzystalam z uslug introligatorni na Kilinskiego 47.. oprawialam w satyne, zdobilam sama szyfonem i krysztalkami..
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Maj 31, 2009 2:50 pm   

Nasza fotoksiążka, kosztowała 270 zł oprawiona jest w skórę. Jesteśmy pod jej wrażeniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl