Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
własnoręczne
Autor Wiadomość
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 8:59 am   

Przyznam, że to jedne z najpiękniejszych zaproszeń jakie do tej pory widziałam. :graba:
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
opium 


Wiek: 42
Dołączyła: 29 Wrz 2004
Posty: 181
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 9:01 am   

Ekstra - bardzo fajny pomysł, oryginalny i ciekawy - i like it :)
Sami drukowaliście?
 
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 9:22 am   

Violu projekt rewlelacyjny :graba:
powiedz czy macie za sobą już wydruki, na jakiej drukarce, czy oddajecie do drukarni?
ciekawi mnie czy drukowanie nie psuje efektu
 
 
Ewela 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Sie 2004
Posty: 159
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 9:56 am   

?wietny pomysł, bardzo oryginalne zaproszenia.
Szkoda,że nie jestem na tyle zdolna, aby samemu coś takiego zrobić.
_________________
``1.10.2005.``
 
 
 
malina 

Wiek: 43
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 11:42 am   

Viola - zaproszenie jest SUPER - ja kiedyś widziałam zaproszenie moich znajomych - było z dwóch części - również związane jakimś sznureczkiem - pierwsza to było coś w rodzaju białej kalki takiej sztywniejszej - nie wiem jak się taki papier nazywa - a na tym było wydrukowane ich zdjęcie - dokładnie twarze - na drugiej części (papier zaproszeniowy) - treść zaproszenia, która prześwitywała przez ich twarze, jak było złożone - nie wiem czy nie zamotałam za bardzo. Ja też myślę o zaproszeniu ze zdjęciem - bo na takie jak się spojrzy za x lat to wiadomo czyj to był ślub i mnie się to podoba.
_________________
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:09 pm   

:oops: Naprawdę nie wiedziałam źe tak bardzo spodoba się Wam nasz pomysł. Dzielujemy i bardzo się cieszymy, źe zaproszenie wzbudza takie reakcje - mamy nadzieje wzniecić podobne u naszych gości :-) No cóź... gęby są jakie są :allinone: :allinone: ale w końcu są nasze własne więc co się mamy ich wstydzić! :mrgreen: I tak jak napisała Malina, wiadomo będzie za x lat czyj to był ślub.

Jesli tylko potraficie oobsługiwać PhotoShopa lub coś w tym stylu albo jeśli macie znajomego grafika, który mógłby profesjonalnie przygotować wam zdjęcie do druku, zachęcam Was do podobnych eksperymentów - naprawdę mielismy z tym mnóstwo roboty, ale i duźo satysfakcji. Ważne jest jednak aby mieć dobrze skalibrowany monitor - tzn. żeby to co na monitorze wyszło dokładnie po wydrukowaniu na papierze. W razie pytań, chętnie służymy pomocą.

Odpowiem teraz na pytania Opium i Pipi. Wydruki mam już zrobione, ale niestety nie drukowaliśmy ich sami - nasza drukarka by chyba padła na przedbiegach :D To znaczy mozna się samemu w to bawić, ale potrzebna jest dobra drukarka, papier fotograficzny, no i jak juz napisałam skalibrowany monitor. Wtedy można się bawić w zdejmowanie i dodawanie kolorów, ale na pewno przy wiekszej ilości zaproszeń jest to nieopłacalne.
Dlatego zlecicliśmy to drukarni, której pozwolicie, źe nie będę reklamować, bo nieco nas nabili w butelkę, tzn. kolory sa w porządku, ale oszukali nas na grubości papieru! Zapłacilismy za grubszy, a dostaliśmy o kilka milimetrów cieńszy - oczywiście na wierzchu pliku połozyli te grubsze, więc człowiek musiałby przejrzeć wszystkie 150 szt. żeby wszystko sprawdzić! Ale trudno, najwazniejsze źe kolory sa takie, jakie chcieliśmy. Ale uwaga! Jeśli będziecie drukowały zawsze proście o wydruk próbny (czasami trzeba za to zapłacić, ale i tak warto). Mój Piotrek tak zrobił, no i dobrze, bo na próbie okazało się że maszynista polał za mało jakiego tam koloru i sepia wcale nie wyglądała jak sepia ;-( Piotrek mówi, źe właśnie z kolorami sepi jest najtrudniej i trzeba tego pilnować....

Ach, ale się rozpisałam... ale widzicie, że to temat rzeka i chyba jeśli ktos sie na tym nie zna (tak jak ja!) to lepiej poprosić kogoś o pomoc w przygotowaniu zdjęcia do druku (to jest ponoć najważniejsze).. ;-)

Jeszcze raz dziękujemy za ciepłe opinie :-)
 
 
malina 

Wiek: 43
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:44 pm   

Violu, a powiedz mi jeżeli nie jest to tajemnicą ile Was wyniosła 1 szt., jeżeli liczyliście (bo jak napisałaś zrobiliście 150 szt.) - jestem ciekawa, bo zaczynam się coraz poważniej zastanawiać się nad własnym chociażby projektem, ale zobaczymy.

Przesłałam mojej siostrze i też jej się bardzo spodobały, więc opinia jest całkiem serio obiektywna!!
:D
_________________
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 1:52 pm   

O Kurcze! Malina, teraz naprawdę nie pamiętam ceny, bo to mój Piotruś zajmował sie całą tą strategią i walką z drukarnią... ale jak tylko zjawi się po pracy zaraz sobie przypomnimy i napisze Ci ;-) Podziękuj proszę sisotrze za obiektywizm :-)
 
 
malina 

Wiek: 43
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 2:03 pm   

Ok. Dzięki - w takim razie czekam na wieści. Bez przesady nie musi być dokładnie (w przybliżeniu poproszę) :D
_________________
 
 
PIT 


Dołączył: 21 Paź 2004
Posty: 115
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 16, 2005 2:17 pm   

Violu

:iconpray:
_________________
Coć dla Ambasadorów
"Wyznawcy" św. Wojciecha
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 1:19 am   

Malina, mam dla Ciebie cenę wydruku (przy trzech kolorach). Tak jak widziałaś nasze zaproszenie jest drukowane po dwóch stronach i za jedną sztukę gotowego zaproszenia zapłaciliśmy 1,92 zl. Cena obejmuje oczywiście wybrany przez nas papier oraz wycięcie zaproszeń. Tak więc do drukarni zanieśliśmy CD z przygotowanym plikiem, a wynieśliśmy 150 szt. gotowych zaproszeń za około 288 zl.
Myślę, że cena jest sensowna, choć nie mam pojęcia jak się to ma do zakupienia gotowych juź zaproszeń (powiedzmy nieco lepszej jakości i nie zupełnie szablonowych;-)
 
 
malina 

Wiek: 43
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 18
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 8:32 am   

Violu cena jest więcej niż sensowna, bo my bralismy pod uwagę zaproszenia nawet do ceny 3,50 - wiem, że samemu też trzeba trochę czasu poświęcić, ale pomyślę a właściwie pomyślimy i może coś wykombinujemy.
_________________
 
 
pipi 


Wiek: 47
Dołączyła: 11 Lut 2004
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 17, 2005 9:48 am   

Tak też sobie myślałam, że tu raczej drukarnia będzie najlepszym rozwiązaniem :graba: i odda najlepiej efekty Waszej pracy
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:27 am   

Jesteśmy już po kilku "rozdaniach" zaproszeń i jak na razie w większości nasi goście są bardzo zaskoczeni... pozytywnie! :-)
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 12:31 pm   moje zaproszenia

klisza wywołan i mogę juz pokazać swoje zaproszenia - jak robiłam - pisałam zdaje się wcześniej :)

zap4.jpg
i widok ogólny.. :)
Pobierz Plik ściągnięto 728 raz(y) 95.05 KB

zap3-zamaz.jpg
od środka
Pobierz Plik ściągnięto 700 raz(y) 83.08 KB

zap2.jpg
widok szczególny
Pobierz Plik ściągnięto 660 raz(y) 79.06 KB

zap1.jpg
widok ogólny
Pobierz Plik ściągnięto 627 raz(y) 86.65 KB

 
 
gambi 


Wiek: 44
Dołączyła: 05 Sty 2005
Posty: 509
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 1:44 pm   

Agni
moje gratulacje zaproszenia sa sliczne!! :D
super pomysl, wygladaja bardzo ciekawie i elegancko!!
zdradzisz jaki papier uzylas na te zaproszenia?
_________________

Miłego dnia Gość ;)
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Mar 15, 2005 1:49 pm   

pisałam wcześniej - też w tym wątku chyba..
Papier jest faktycznie efektowny, a nie jest to nic innego jak border do tapety - z niego sa zrobione te obwoluty :) rozmiar zaporszenia dostosowałam już do rozmiarów bordera.. Na poczatku miałam plan że będzei to tapeta ale w sklepie znalezlismy te bordery i od razu wpadły mi w oko że to jest akurat do mojego projektu - no i mniej cięcia niż przy tapecie właśnie.. 8)
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 3:06 pm   

Agni, macie śliczne oryginalne zaproszenia! Gratuluję pomysłu i efektu :graba:
 
 
juttah 


Wiek: 42
Dołączyła: 17 Paź 2004
Posty: 49
Skąd: Pabianice
Wysłany: Nie Mar 20, 2005 10:26 pm   

bardzooo fajne, my tez robimy sami, ale chyba nie wyjda takie fajne
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 8:50 am   

Moje tez jest juz gotowe:) Wreszcie /po drobnych perturbacjach w drukarni ;) /
I z głowy ! Ufffff....

zapr.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 621 raz(y) 27.96 KB

 
 
 
Viola 


Wiek: 49
Dołączyła: 28 Gru 2004
Posty: 84
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 9:10 am   

Joa, pomysł super, zreszta efekt można już było sobie wyobrazić po zamieszczonym przez ciebie wczześniej szkicu. Rozumiem że wasze zdjęcie jest na przodzie zaproszenia? A co w środku? Czy jest otwierane czy drukowane dwustronnie jak nasze? Acha, to są jux wasze stroje ślubne?
 
 
joa 

Dołączyła: 02 Wrz 2004
Posty: 161
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 9:24 am   

Dzieki Violu,
Stroje slubne -pożyczone, w sumie to był dobry pomysł, bo pewne rzeczy mozna było sobie sprawdzic -jak co wygląda i czy coś co sobie wymarzyłam wygląda dobrze w rzeczywistosci czy nie .Przy okazji stwierdzilam, ze taka fryzura wystarczy, nie chce koczka.

W srodku-zwyczajnie -tekst w brazowym kolorze , ze dnia tego i tego tu i tu wezma slub Joa i Mis /nasze nazwiska oczywiscie/ i , ze serdecznie zapraszamy. I to tyle.
 
 
 
just_Kate 

Wiek: 47
Dołączyła: 26 Mar 2004
Posty: 719
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Mar 21, 2005 3:27 pm   

Agni, Joa - baaardzo fajne te wasze zaproszenia. Widać wystarczy pomysł i trochę wysiłku i można zrobić samemu coś, co wygląda lepiej niż z katalogu. :graba: :D
_________________
Życzę miłego dnia Gość ;)
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Pon Kwi 25, 2005 2:30 pm   

Agni mam pytanie odnośnie Twoich zaproszeń. Powiedz mi czy do tych zwijanych drukowaliście tekst na tym papierze czy na kalce. Rozumiem też, że robiliście dwa rodzaje jedne zwijane a drugie w formie książki :?: I jeszcze jedno te zwijane wycinaliście prosto w formie prostokąta czy jakoś inaczej :?:
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
Agni 


Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sie 2004
Posty: 294
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 1:11 pm   

Gniesia - te zwijane :) robilismy tylko kilka sztuk dla osób które wiedzieliśmy że docenią orginalny pomysł :) do nich drukowany był tekst normalnie na kalce ale nie wycinałam ich gilotynką tylko darłam - i taki nierówny brzeg był na bazie prostokąta. Inne zaproszenia robione były - obwoluta - taka jak widać we wzorek i zaproszenie książkowe wsuwane z boku - środek, również, jak widac, drukowany na kalce. To były zaproszenia na wesele - natomiast na sam slub zaporszenia były mniejsze - tylko kartonik i kalka w kopercie (kwadrat 12X12)
 
 
Gniesia 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Wrz 2004
Posty: 123
Skąd: Pilawa
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 1:23 pm   

Dzięki Agni. My właśnie myślimy nad takimi zwijanymi ale nie mamy pomysłu co do brzegów. Jak to wyciąć żeby ładnie wyglądało. A poza tym chcieliśmy drukować na papierze nie na kalce. Ale to wszystko jeszcze wyjdzie w praniu. Narazie na sobotę jest plan żeby się wybrać i poszukać papieru.
_________________
::: 23 lipca 2005r. :::
 
 
 
pallas 
Firma

Dołączyła: 12 Paź 2005
Posty: 95
Skąd: z domku :)
Wysłany: Sro Paź 12, 2005 4:21 pm   

Ja sama robię recznie zaproszenia i jęsli chcecie podglądność wzory to oczywiście można - mi to nie przeszkadza bo i tak kazdy zrobi troszkę inaczej a wzorów nie mam zastrzezonych :) Moze cos zgapicie z ponad 100 wzoróww na mojej stronce :)
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 09, 2006 1:08 pm   

zaczynamy prace nad zaproszeniami!!
projekt robimy sami, bo chcemy, zeby bylo wyjatkowo. nad projektem pracuje ja, jako fotograf i nasz kolega, jako grafik.
zaczelismy omawiac projekt dopiero dwa dni temu, a juz sa super pomysly. nie moge sie doczekac, jak zrobimy jakas wersje robocza, ktora sie oczywiscie od razu podziele.
na razie wiemy, ze bedzie w formacie takiej podluznej koperty (nie wiem jaki to numer rozmiaru), drukowane dwustronnie. bedzie tam jedno nasze zdjecie i zdjecie naszych kluczykow, jakis standardowy tekst zaproszeniowy i nasz cytacik.
ten kolega robil wszystkie zaproszenia na osiemnastki w naszej klasie, wiec znam jego styl i wiem, ze nasze zaproszenia tez beda super.
_________________
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 19, 2006 11:13 pm   

Również postanowiliśmy sami wykonać zaproszenia. Mamy już nawet projekt.

Skorzystaliśmy z tekstów zamieszczonych na stronach internetowych (po wpisaniu w wyszukiwarkę Googli "teksty zaproszeń ślubnych", lub tym podobne, pojawia się mnóstwo stron zawierających wiersze i przykładowe treści zaproszeń, więc nie podaję adresów). Na stronie, z której pobrałam wiersz podano również autorów.

Grafikę zaprojektowałam w Corelu korzystając z najprostszych narzędzi - nie jestem grafikiem, ale zależało nam właśnie na prostocie.
Teraz pora dobrać papier i koperty.

Podziwiam zamieszczone tu pomysły (mój wydaje mi się "dziecinną igraszką" w porównianiu do niektórych), zamierzam poddać kilka z nich mojej drugiej połowie pod rozwagę. Podoba mi się zwłaszcza efekt uzyskany z borderu.
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
kokosek2 

Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:47 pm   

Witam,
ja także robiłam zaproszenia sama - są poziome - format zbliżony do 9 na 13cm rozkładane - po jednej stronie jest nasza fotka a na drugiej tekst. Zdjęcia robiła nam mama - cała sesja trwała półtorej godziny ale w koncu wybraliśmy to najładniejsze. Drukowałam także w domu - jedynie co musiałam zrobić poza domem to dać do pocięcia na warsztaty do poligrafika. Tam też zrobili takie wgłębienia zeby mozna było je ładnie zgiąć na pół. Koperty kupiłam również sama - a ponieważ mamy 2 rodaje zaproszeń - jedno na papierze ecru w zdjęcie w sepii a drugie na szarym paierze - czarno białe zdjecie to i koperty dobrałam odpowiednio. Za sztukę koperty wyszło 0,55PLN - i to jest wlasnie cena 1 zaproszenia ponieważ papier i tusz miałam za darmo. Mąż koleżanki troche wyretuszował zdjecie. Jestem zadowolona z siebie że postanowiłam nie iść na gotowe. ?yczę Wam fajnych pomysłów.
_________________
Who, being loved is poor?
Ostatnio zmieniony przez kokosek2 Wto Lut 28, 2006 6:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 12:58 pm   

Kokosku, ale podziel się koniecznie zdjęciami tych cudeniek, czekamy! :D
_________________
chez alma |
 
 
kokosek2 

Dołączyła: 26 Lut 2006
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 1:24 pm   

Ok postaram sie zamieścić zdjęcia jutro.
_________________
Who, being loved is poor?
 
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 1:13 pm   

Napatrzyliśmy się z moim H. na Wasze cudeńka :lol: i też chcemy wszystko zrobić sami :lol:
Po prostu Wasze pomysły i końcowe efekty są SUPER [smilie=4.gif] Jedno zaproszenie lepsze od drugiego :spoko:
Nie wiemy czy wyjdzie nam tak ładnie jak Wam :? ale będziemy starać...
Na razie ustaliliśmy już format i mniej więcej jak to ma wyglądać - zdjęcie na wzór zamieszczam poniżej. Spód zaproszenia zrobimy z borderu (nie koniecznie w takie kwiaty jak na zdjęciu :wink: ) - dzięki Agni za pomysł :lol: , a tekst zaproszenia nadrukujemy na kalce - prawdopodobnie w kolorze białym lub ecrue - i tutaj też dziękuję Wam za adresy papierni :lol:
Ja ze swej strony mogę Wam polecić papernię "Sklep plastyka" na ul. Franciszkańskiej (niestety numeru nie pamiętam :? ) - na wprost budynku ASP - Wydziału Edukacji Wizualnej - ul. Franciszkańska 76/78.
?yczę wszystkim duuużo pomysłów, miłej pracy przy zaproszeniach i zapierających dech w piersiach (oczywiście pozytywnie :wink: ) efektów końcowych :graba:

fajne.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 638 raz(y) 34.58 KB

_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
Ostatnio zmieniony przez anna_b Sro Mar 15, 2006 4:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 2:17 pm   

anna_b - śliczne to zaproszenie. :D Takie wiosenne, aż buźka mi się uśmiechnęła. :D I łatwiutkie do samodzielnego zrobienia, dobra drukarka i dobrej jakości tusz i będzie super!
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 3:24 pm   

mnie tez sie Aniu, Wasze zaproszenia bardzo podobaja. takie pozytywne. proste, ladne i przejrzyste. :)

podoba mi sie format, kolorystyka, kokardka i dwuwarstwowosc.

tylko wezcie pod uwage koszty wyslania, bo inny format ma, z tego, co sie orientuje, inne ceny.
_________________
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 3:58 pm   

Cieszę się, że pierwowzór moich i H. zaproszeń znalazł u Was poparcie :lol:
A co do kosztów wysyłki - wesele robimy malutkie i większość gości, jeśli nie wszystkich, "nawiedzimy" osobiście :D Wykorzystamy także wszelkie zjazdy rodzinne :lol:
A zaproszenia na ślub - chyba też damy radę wręczyć osobiście, a tym "najdalszym" znajomym, z którymi kontakt jest baaardzo sporadyczny wyślemy e-zaproszenia. Więc chyba poczta aż tak dużo na nas nie zarobi :twisted:
Z resztą zapraszanie chyba nie jest takie straszne - można porozmawiać o czekającym ślubie i weselu, a ja o moim Wielkim Dniu - wszelkich pomysłach i marzeniach, mogłabym gadać bez przerwy :mrgreen:
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 6:16 pm   

Szczako, ja swoje zaproszenia wysyłałam w kopercie 15x15 cm i nie było innej ceny. A jeśli koperta jest biała to i jej koszt też jest niewielki. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 8:07 pm   

Aniu śliczne te wasze zaproszenia :30:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
sylwia 


Wiek: 43
Dołączyła: 16 Lut 2006
Posty: 507
Skąd: Toruń
Wysłany: Sro Mar 15, 2006 9:58 pm   

:) Aniu bardzo fajny pomysl na zaproszenie, ktore sa swietne i ory :) ginalne
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 04, 2006 10:55 pm   

Fajnie, że podoba Wam się pierwowzór mojego zaproszenia, ale nie wiem, czy na samym pierwowzorze się nie skończy :( To znaczy się zaproszenia będą i to własnoręczne, ale nie wiem, czy wzór nie ulegnie znacznej modyfikacji... Po pierwszych oględzinach sklepów papierniczych i nie tylko doszliśmy z H. do wniosku, że możemy mieć problem z zakupem brystolu z ciekawym wzorem. Po prostu wszędzie (no może nie zupełnie :twisted: ) jest brystol, ale zupełnie gładki... Liczyliśmy też na tapetę/border, o którym wspominała Agni. Ale póki co natknęliśmy się tylko na jakieś cieniutkie i giętkie bordery i tapety, które zdecydowanie nie nadają się na zaproszenie :(
No nic - nie ma co marudzić, tylko brać się za projektowanie próbek zaproszeń z materiałów, które nabyliśmy (różnego koloru karty brystolu, kalka techniczna, ozdobny biały papier, nożyczki tnące falkę) i podjęcie decyzji.



Wypowiedź dotycząca sklepów papierniczych itp. została przeniesiona do wątku Materiały do własnej produkcji.
kryszka
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
Ostatnio zmieniony przez kryszka Wto Kwi 04, 2006 11:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agulus 

Dołączyła: 20 Lut 2006
Posty: 21
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 9:46 pm   

kurcze ja tez sama robilam swoje zaproszenia ale jak teraz patrze na wasze dziela tomoje wydaja sie takie nijakie!!! moze mi sie juz opatrzylu :roll:
Ostatnio zmieniony przez agulus Sro Maj 31, 2006 9:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:07 am   

to niech mi ktos powie jak najlepiej wyciac drobne wzorki w kartonie...

ja dostane juz zaproszenia gotowe ze sklepu ale na wewnetrznej wkladce chcialabym wycaic dodatkowy wzorek.. nie moge sobie zatem pozwolic na zaden blad bo beda to juz wlasciwe zaproszenia.. i tak sie zastanawiam jak najlepiej to zreobic.. moze ktoras z was ma doswiadczenia??
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:27 am   

Emilkoo, gotowy wzorek możesz wyciąć takimi specjalnymi dziurkaczami - mają one już gotowe fikuśne wzorki np. w kształcie falki, albo wykończenie starych fotografii :) Możesz kupić taki dziurkacz np. do robienia tylko samych ozdobnych rogów, ale także tzw. "brzegowy" którym spokojnie zrobisz ładne wykończenie wzdłuż całego boku zaposzenia. Takie dziurkacze na pewno znajdziesz w sklepie na Piłsudskiego - a tutaj link do pooglądania tych dziurkaczy http://www.wojtek.com.pl/...dg1=18&idg2=114 . Radzę - oglądanie na "żywo" - większy wybór niż w necie :)
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:34 am   

dzieki... wow.. nawet nie wiedzialam ze takie cos jest :) ... niestety pewnie nie znajde wzoru dla siebie a to dlatego ze ja bym chciala powielic wzor z okladki tego samego zaproszenia... zobacz...

to jest moje zaproszenie.. (tylko ja mam w innych kolorach)



i takie ptaszki jak tu widzisz chcialam dodatkowo wyciac na wkladce w srodku.. w oryginale jest gladziutka a za takie wyciecie drukarnia mi powiedziala 300 zl!!! trzeba na nowo ustawic wycinarke czy cos w tym rodzaju... nie wiem.. nie znam sie... ale to bylo ddrugie tylko co za zaproszenia wiec dziekuje za taka przyjemnosc... bede myslalam nad tym by samemu to dopracowac wedle swojego uznania..

a wymyslilam sobie juz ze ptaszki w srodku beda i ciezko mi sie tej wizji pozbyc :) uparta jak osiol jestem....
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:37 am   

A muszą być wycięte dziurki w kształcie ptaszków? Może wytnij ptaszki z innego koloru papieru i naklej po prostu na tą kartkę? Można nakleić dodatkowo np. na cienką piankę 3 mm i dopiero to nakleić - będzie ładny efekt 3D. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:40 am   

no tak... ale wtedy powinnam sie zgrac z kolorem okladki albo wkladki nie? a papier jest dosc nietypowy i nie wiem czy bym taki znalazla.. a wprowadzac kolejny kolor jakos mi sie nie widzi... ja jestem straaaszna pedantka i jesli nie moglby byc taki sam to zaden chocby najbardziej podobny mnie nie zadowoli :) :) :)
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:54 am   

Emilkaaa - nie rób problemów. ;) Idź do któregoś sklepu z bogatym wyborem papieru i zobacz czy coś się nada czy to w jednym czy w drugim kolorze. Bez sprawdzenia nie będziesz wiedzieć. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:57 am   

kryszka ma racje, a nawet jak nie znajdziesz dokladnie takiego samego koloru, to kto sie tam bedzie dopatrywal, ze jest jeden ton roznicy.
a jezeli masz dwa jasne, to czasem wprowadzenie innego, kontrastowego tez sie ladnie prezentuje.
musisz poprzymierzac.
_________________
 
 
anna_b 


Wiek: 44
Dołączyła: 11 Gru 2005
Posty: 101
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 11:58 am   

Zgadzam się z Kryszką - najpierw Emilkoo przejdź się po sklepach papierniczych (najlepiej tych dla plastyków - większy wybór rzeczy wszelakich ;) ), i przejżyj ofertę. A nóż wpadniesz na jeszcze zupełnie inny pomysł upiększenia zaproszeń :mrgreen: :lol:
_________________
Ściskam Cię serdecznie Gość !
 
 
 
emilkaa 
więcej niż mama


Wiek: 41
Dołączyła: 28 Gru 2005
Posty: 674
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 01, 2006 12:24 pm   

jakos nie przekonujecie mnie....

jak ja sobie cos umysle to tylko mlotkiem mi mozna wybic :D

jesli chodzi o kolory to wierzch jest kremowy (z zatopionymi drobinkami brokatu w srodku) natomiast wkladka co przebija od spodu jest zlota... uwazam ze wprowadzenie kolejnego koloru byloby bledem.. a wierzcie mi ze faktura papieru jest dosc niespotykana i pewnie ciezko byloby mi znalezc cos podobnego.. chociaz moze sie myle :)

powiedzcie mi lepiej jak mam wyciac te przeklete ptaszki :) bo ja juz zdania raczej nie zmienie... zrobilam sobie w domciu sama projekty z probki ktora zamowilam wczesniej i dokladnie wiem jak ma byc :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl