Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
własnoręczne
Autor Wiadomość
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 06, 2008 10:03 pm   

campari_z_lodem napisał/a:
He, he znajomi zorganizowali wesele w 3 tygodnie. Pod koniec sierpnia bawiłam się na ich weselu i była to najfajniejsza impreza tego typu w moim zyciu


I dobrze :) my tez uwinęlismy się ze wszystkim szybciutko. Mamy sporo czasu, ale wszystko właściwie już załatwione. Pierwsze wybory okazały się najlepsze :) a marny wybór na targach utwierdził nas w przekonaniu, że dobrze zaufaliśmu swoim gustom.
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
ingainga 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 11, 2008 11:18 pm   

Własnoręcznie robione zaproszenia to świetna zabawa Nawet mój P. się w to wciągnął a koszta o wiele mniejsze druk 0,35gr koperta 0.60gr a złoty sznurek kosztował ok 18 zł no plus nożyczki i kleje ale pewnie się kiedyś przydadzą jeszcze
_________________
 
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 5:44 pm   

Witam, my także chcemy zrobić własnoręcznie zaproszenia:), jednak mam parę wątpliwości: obawiam się najbardziej kopert, bo chyba najpierw trzeba mieć koperty a potem dostosować zaproszenia do nich (a nikt nie pisał chyba gdzie kupić koperty).
Zaznaczam, że chodzi mi o koperty nie takie jak na poczcie:)
Obawiam się także wycinania samych zaproszeń, na pewno w drukarni o wiele profesjonalniej to wykonają, a nie chciałabym krzywo powycinać, zastanawiam się czy drukarnie wykonują takie usługi dla indywidualnych klientów i czy sie to opłaca??.
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

To są mniej więcej moje wątpliwości :(

IgaIga koszt druku który podałaś jest to koszt z drukarni za sztukę?? a jeżeli tak to czy wchodzi w to wycinanie zaproszeń??

Pozdrawiam
_________________


 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Lut 18, 2008 5:49 pm   

koperty są na www.panako.pl , poza tym w sklepie A4 (tam gdzie papiery) oraz na allegro uzytkownik e-arti ma tanie kopertki i ładne :) duży wybór kolorów :)

ja najpierw zrobiłam zaproszenia, teraz dobieram kopertki-nie ma z tym większego problemu, gdyz koperty sa różnych wymiarów-takie przyblizone wymiary sa podane własnie w aukcjach e-arti np tu:

http://www.allegro.pl/ite...owe_.html#photo

[ Dodano: Pon Lut 18, 2008 5:51 pm ]
różnica w cenie zaproszen jest ogromna, te które mi sie podobały kosztowały około 4,50 zł zaś moje wyniosły mnie około 1,70 zł

a myslę, że jakościowo nie sa jakieć niedociagni ęte ;) w moim dzienniczku sa wklejone a tutaj w watku tez chyba gdzies wklejałam-więc zapraszam do ogladniecia jak mi to wyszło :]

tutaj link:

http://forum.wesele-lodz....r=asc&start=900
Ostatnio zmieniony przez MałaMi1 Pon Lut 18, 2008 5:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 10:02 am   

Martuś i Jaruś napisał/a:
Witam, my także chcemy zrobić własnoręcznie zaproszenia:), jednak mam parę wątpliwości: obawiam się najbardziej kopert, bo chyba najpierw trzeba mieć koperty a potem dostosować zaproszenia do nich (a nikt nie pisał chyba gdzie kupić koperty).

Na forum wszystko się znajdzie. O kopertach: http://forum.wesele-lodz.pl/viewtopic.php?t=653

Martuś i Jaruś napisał/a:
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

Moje np. były dużo lepsze niż oryginały :arrow: lepszy (grubszy) papier.
A koszt? 4 razy tańsze.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
anna1984 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 178
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 7:02 pm   

Marta, koperty świetnie Ci dobiorą w A4, tak jak pisała olciap6. A co do druku, to ja będę drukować w jeszcze tańszym miejscu - za 100 szt. zapłacę 11 zł :) Wszystko opisałam w wątku Materiały do własnoręcznych zaproszeń.
Olcia, świetne są te Wasze zaproszenia, naprawdę śliczne. Gratulacje ;)
_________________
Zakochana żona :D


 
 
 
owieczka_foto 
Firma


Dołączyła: 28 Paź 2007
Posty: 452
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 7:21 pm   

kryszka napisał/a:
Martuś i Jaruś napisał/a:
Koszt zaproszeń także nie jest mi znany, choć sądzę że jest dużo mniejszy, ale czy jakość może być podobna??

A koszt? 4 razy tańsze.


Nasze według szybkiego rachunku 8 razy tańsze :D
_________________
mynewborn... fotografia od dnia narodzin, ciążowa, noworodkowa, niemowlęca, na chrzest i komunię
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Wto Lut 19, 2008 8:57 pm   

Kochana Aniu a mozesz podac jakies namiary na ta drukarnie?? Pozdrawiam Marta
_________________


 
 
anna1984 


Wiek: 40
Dołączyła: 04 Wrz 2006
Posty: 178
Skąd: Pabianice/Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 1:09 pm   

To jest takie miejsce na Piotrkowskiej prawie przy placu Wolności, po stronie parzystych numerów. Tuż przed jakimiś budkami jest stojąca reklama - druk cyfrowy, reklamy itd. Myślę, że traficie. Aha, wszystko zależy od tego jaki macie papier. Mnie na początku pani pokręciła głową na drukowanie zaproszeń, ale jak jej pokazałam, że mój papier jest dość cienki i bez żadnych wytłoczeń, choć ozdobny, to powiedziała, że nie będzie problemu :)
_________________
Zakochana żona :D


 
 
 
ingainga 

Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 196
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 8:55 pm   

Ja płaciłam 70gr za stronę A4 kalki gdzie zmieściły się dwa zaproszenia To jest cena bez cięcia A jeśli chodzi o koperty to ja znalazłam odpowiedni rozmiar w manufakturze i były tańsze niż w sklepie A4
_________________
 
 
 
fotografialodz 
Firma


Dołączył: 21 Sty 2005
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 20, 2008 9:15 pm   

jest cos tagiego jak firma tecza na zeromskiego tam maja rownego rodzaju papiery , przynajmniej kiedys mieli
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Lut 21, 2008 8:48 am   

"Tęcza" nie ma ozdobnych papierów, ale za to zajmują się przeróżnym drukiem na różnych materiałach w kilkunastu formatach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:45 pm   

Ale ja Wam wszystkim zazdroszczę... Własnoręczne robienie zaproszeń to jest naprawdę coś- będę takie jak dokładnie chcecie i na pewno dużo tańsze niż takie kupione. Ale ja niestety jestem absolutnym beztalenciem w tych sprawach- więc pozostaje mi tylko kupno gotowych...
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:52 pm   

ja tez myslałam, że jestem beztalenciem,ale spróbowałam i teraz sprawia mi to przeogromna przyjemnośc :) więc może warto spróbować... chocby wzorując sie na jakichs zaproszonkach z forum... :-?
 
 
ava 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lut 2008
Posty: 3728
Skąd: Bełchatów/Łódź
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 1:58 pm   

Do ślubu mamy jeszcze 1,5 roku wiec może... Ale bedziemy potrzebować okolo 80 zaproszeń, więc chyba nie dam rady- co prawda podejrzewam, że coś tam udałoby mi się stworzyć, ale w przeciwieństwie do wklejanych na forum przykładów własnoręcznych zaproszeń, od razu byłoby widać, ze moje nie są robione przez profesjonalistę :( Ale może...
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 2:03 pm   

nikt z nas tutaj nie jest profesjonalista :) ja tez robiłam swoje na podstawie innego, robionego przez kogoś... i jakos to wyszlo-zrobiłam 140 zaproszen i jestem z siebie dumna, radze chociaż porobić sobie jakieś przykładowe, popróbować- może coś z tego wyjdzie...a wtedy będziesz miała satysfakcje i zaoszczędzone pieniążki-robienie samemu wychodzi naprawde znacznie taniej...
 
 
klarysa 

Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 895
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lut 25, 2008 2:02 pm   

dokladnie. my zrobimy w sumie ok 100 zaproszen. juz teraz wszystkim sie podobaja i nie wierza, ze sami je zrobilismy :) jedna kuzynka zapytala o adres firmy produkujacej nasze zaprosznia, bo chciala je komus polecic ;) a ja nie szczegolnie jestem uzdolniona manualnie.
 
 
julietta 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 205
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Mar 17, 2008 9:44 pm   

Również robię zaproszenia własnoręcznie. Choć do ślubu jeszcze jakieś pół roku, to już się do tego zabrałam - ciężko jest zrobić około 100 zaproszeń jak się wraca do domu zmęczonym po pracy, a w weekend po prostu chce się pobyć ze sobą... Przyznaję, że to naprawdę niezła zabawa i miłe uczucie, gdy coś wyjdzie tak, jak sobie to zaplanowałam. Zobaczymy jaka będzie reakcja zapraszanych gości? :hyhy:
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Mar 27, 2008 9:24 pm   

Dziewczyny, czy znacie jakiś sposób na to, by nadruk z drukarki laserowej na papierze wizytówkowym nie rozcierał się? :?
Bo mam właśnie taki problem, nawet po kilku dniach po wydrukowaniu literki się najzłośliwiej na świecie rozmazują! Do swoich rysunków wykonanych węglem czy sepią zawsze używałam jako utrwalacza odrobiny lakieru do włosów... Myslicie, że w tym przypadku to zdałoby egzamin? :?
_________________


 
 
 
jpuasz 


Dołączyła: 17 Maj 2006
Posty: 1210
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 8:30 am   

Kejti albo szwankuje Ci drukarka i nie utwardza, albo drukujesz na zbyt grubym papierze. W laserach max grubość to chyba 260 g/m^2.
_________________
Pozdrawiam :)
Paulina



 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 11:12 am   

Mój papier ma 246, więc jeszcze się chyba łapie...
Utwardzać utwardza, bo na innych wydrukach wszystko jest ok. Tak chciałam mieć zaproszenia na tym ładnym papierze... :cry: :cry: :cry:
_________________


 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 11:20 am   

A masz zwykły papier matowy czy lekko błyszczący i choć trochę śliski?

Ja drukowałam zaproszenia na takim trochę śliskim z drobinką brokatu na atramentówce i musiał wydruk schnąć kilka godzin, a i tak po kilku dniach jak się przejechało palcem trochę mocniej to się rozmazywało. Dopóki się nie dotknęło było ok.

Na laserówkach się nie znam, ale może to wina wkładu? Masz oryginalny czy zamiennik (nie wiem czy w ogóle istnieją takie do laserówek)?
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 11:29 am   

Możliwych jest kilka przyczyn rozmazywania tonera.

1) Toner został zregenerowany czyli dopełniony - nie wymieniony na nowy. Wtedy, podobnie jak w przypadku atramentówek, możliwe jest niewłaściwe działanie drukarki. Dlatego apeluję o to aby jednak na tym nie oszczędzać, bo prócz tonera można stracić sprzęt.

2)Papier jest wyjątkowo śliski i trzeba się pogodzić z faktem rozmazywania (choć laserówki są po to stworzone, żeby tego uniknąć).

Jako ciekawostkę podam, że ja drukowałam zaproszenia atramentowo na papierze perłowym, czyli śliskim, a wydruk po 1 minucie był nierozmazywalny. Chyba mam szczęście do sprzętu :lol:
 
 
Kejti 


Wiek: 42
Dołączyła: 24 Lut 2008
Posty: 86
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Mar 28, 2008 12:02 pm   

Dziewczyny, papier jest matowy, ozdobny, wizytówkowy.
Dość gruby
Toner prawie że świeżutki i oryginalny (btw są zamienniki i są też regeneraty)

Ale chyba jednak jest po prostu za gruby :(
_________________


 
 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
  Wysłany: Nie Kwi 27, 2008 3:55 pm   kilka wskazówek :)

Napiszę parę wskazówek, które wykorzystał mój kuzyn przy robieniu zaproszeń:

1. On wybrał format A5 składany na pół.
2. Projekt w zależności jaką technologią chciała byś drukować zaproszenie. On wybrał druk cyfrowy kolorowy na okładce i czarny w środku.
3. Wybór papieru, tutaj możesz mieć problem jeśli wybierzesz druk cyfrowy, ponieważ większość firm oferujących takie usługi drukuje na własnych materiałach ( papierach ). Są przeważnie gładkie, kredowe i wyboru nie ma za bardzo. Tutaj przydałaby się zaprzyjaźniona firma. Papier ozdobny szukaj w hurtowni papieru lub w sklepikach dla artystów itp.
4. Następna rzecz to zaginanie i przycinanie. Są do tego urządzenia specjalne i o ile z zaginaniem możesz poradzić sobie sama przy pomocy linijki i jakiegoś narzędzia do zrobienia bigi np. tępego noża (nie jest to bardzo profesjonalne rozwiązanie) to w przypadku przycinania powinnaś mieć jakąś gilotynę lub przycinarkę.
5. koperty - może w tym samym sklepie gdzie papier.

Serdecznie pozdrawiam, :lol:
Powodzenia!

[ Dodano: Nie Kwi 27, 2008 5:10 pm ]
I jeszcze sklep dla osób które same chcą zrobić zaproszenia ślubne:

Kolekcja dla Kreatywnych

Nowość w Studio Druków Ozdobnych - regał z kreatywnymi elementami papeterii:

* okładkami
* kopertami
* wkładkami
* winietkami
* saszetkami
* menu

Tę wyjątkowa ofertę kierujemy do Tych z Was, którzy chcą sami zrobić zaproszenia lub powiadomienia wszelkiego rodzaju. Kolekcja dla kreatywnych ułatwia także dobranie do już posiadanych zaproszeń brakujących kopert, okładek czy innych elementów papeterii.


Oferta dostępna jest w Studio Druków Ozdobnych Warszawa - ?ródmieście i w Siedzibie Wydawnictwa.


A oto link do strony:
http://kfstudio.printia.p...d6f451f59daaf90


Pozdrawiam, życzę owocnej pracy :P
Klaudia

[ Dodano: Sob Maj 24, 2008 10:34 pm ]
Natknęłam się na ciekawą stronę "Jak własnoręcznie robić zaproszenia"

http://www.pobieramysie.pl/show_art.php?id=59
_________________
Ostatnio zmieniony przez Klaudynka Nie Kwi 27, 2008 10:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
styczniówka 

Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 12:26 pm   

A to nasze zaproszenia :smile:

_________________



 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 2:51 pm   

?liczne :buja w oblokach:
 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 4:39 pm   

to zaproszenie jest tak ładne, że sama powaznie się zastanawiam czy nie robić zaproszeń samodzielnie :!: :smile:
_________________

 
 
styczniówka 

Dołączyła: 03 Cze 2008
Posty: 98
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 5:11 pm   

Bardzo cieszę się, że się Wam podoba.

Tak wygląda środek



a tak tył



Powiem szczerze, że to chyba z 10 projekt. Non stop wydawało mi się, że coś nie tak :kwasny:
Wiedziałam tylko, że chcę w takich kolorach. Ale skoro się Wam podobają to znaczy, że dokonaliśmy dobrego wyboru.
Będę jeszcze robiła winietki, podziękowania i karty menu :smile:
_________________



 
 
Niebieskooka 

Wiek: 39
Dołączyła: 14 Lut 2008
Posty: 1983
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Sob Sie 23, 2008 6:40 pm   

super!
a jakie podziękowania będziesz robiła :?: :!: bo ja kompletnie nie mam na nie koncepcji :kwasny:
_________________

 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 1:44 pm   

Niebieskooka robienie takich rzeczy to świetna zabawa. :)
Ja też sama robie zaproszenia, winietki, podziękowania, pudełka na prezenciki dla gości i dyplomy dla świadków. Nad kartami menu jeszcze się zastanawiam, muszę porozmawiać o tym z K.
 
 
Malwina_łódź 


Wiek: 37
Dołączyła: 30 Gru 2007
Posty: 1291
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 1:57 pm   

Podpisuję się pod agunią rękoma i nogami. Robienie zaproszeń samemu to frajda jakich mało. ;)
Ja może już od października zacznę robić podziękowania dla rodziców a koło grudnia zacznę właśnie zaproszenia ;)
_________________

 
 
Klaudynka 


Wiek: 38
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Posty: 1321
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 9:47 pm   

Może będzie dla kogoś inspiracją:

Zaproszenia ślubne krok po kroku:

1

Do wykonania jednej sztuki przedstawionego na powyższym zdjęciu zaproszenia, będziemy potrzebować:

* ½ arkusza A4 gładkiego, białego papieru o grubości 250 g/m2,
* ok. 0,5 m bordowej tasiemki o szerokości 1,5 cm,
* ok. 0,6 m blado zielonej wstążki o szerokości 3,5 cm,
* czerwonej różyczki z zielonymi listkami o średnicy ok. 2,5 cm,
* gipsówki do przystrojenia róży i kokardy,
* kleju do materiału (np. Kropelka),
* nożyczek.

Cały arkusz papieru A4 przecinamy wzdłuż tak, aby powstały dwa podłużne paski. Jeden z nich zginamy również wzdłuż i uzyskujemy kształt naszego zaproszenia. W środku kartki wypisujemy treść zaproszenia wraz z informacjami o dacie i miejscu odbycia się uroczystości ślubnych. Złożone zaproszenie przewiązujemy bordową wstążką dość luźno tak, aby była możliwość ściągnięcia ozdobnej kokardy. Do bordowej wstążki przyklejamy wcześniej upiętą kokardę z taśmy zielonej oraz różę z ozdobnymi listkami i gipsówką. Przycinamy niepotrzebne końcówki tasiemek, całość pozostawiamy do wyschnięcia, po czym nakładamy na wypisane zaproszenie i projekt zaproszenia ślubnego gotowy.



2

Do wykonania tego typu zaproszenia będziemy potrzebować:

* ¼ arkusza A4 kolorowego papieru z gramaturą, w barwach różu bądź beżu, o grubości min. 250 g/m2,
* 1/8 arkusza A4 gładkiego, białego papieru o grubości 250 g/m2,
* ok. 0,7 m białej lub kremowej koronki o szerokości 3 cm,
* tasiemki dobraną do koloru arkusza o szerokości 0,5 cm i długości 40 cm,
* imitacji obrączek, gipsówkę i białe koraliki do ozdoby,
* kleju do materiału (np. Kropelka),
* nożyczek.

Do kolorowego arkusza z gramaturą przyklejamy na środku biały arkusz papieru (wcześniej wypisany). Następnie prasujemy koronkę i przyklejamy ją na dole i u góry kolorowego arkusza bądź obklejamy go na około. Do tak przygotowanego zaproszenia doklejamy dodatki z wstążeczki, koralików, imitacji obrączek i drobnych części gipsówki. Projekt pozostawiamy do zupełnego wyschnięcia i rewelacyjny wzór własnoręcznie przygotowanego zaproszenia mamy gotowy.
_________________
 
 
 
podrozniczka 


Wiek: 47
Dołączyła: 17 Lis 2006
Posty: 393
Skąd: UK
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 1:04 am   

Ja bylam bardzo dumna ze swoich zaproszen. Wiele osob nie wierzylo ze zrobilam je sama. Zaoszczedzllismy duzo pieniedzy i udalo mi sie skonczyc na czas. Od tamtej pory polubilam robienie kart i czesto przygotowuje karty urodzinowe, imieninowe itd. Super zabawa tylko ten brak czasu.
_________________
 
 
 
MałaMi1 

Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 5375
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 2:12 pm   

zgadzam się z przedmówczynia-u nas też niektórzy ie wierzyli że to ręczne robótki ;) i też mnie naszło na dalsze robienie kartek, mam andzieje,ze bedzie na to czas,aby czasami cos nie coś sobie pokleić, może w przyszłości zaproszenia na chrzciny ;)
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 9:13 am   

To i ja się pochwalę - na razie udało nam się zrobić A? 5 zaproszeń, z czego tylko 3 nie mają żadnych niedociągnięć...

Ale zabawa przy tym była niesamowita. I tak miło było robić to wspólnie (ja robiłam wzorki - które i tak na zdjęciach są prawie niewidoczne niestety, Wojtek kleił środek) i widzieć, że nie tylko ja się angażuję :wink:

_________________
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 9:47 am   

Super, bardzo ładne:) a gdzie kopiłaś papier i "wyciskacz do papieru"?? My planujemy podobne tylko, tylko zamiast brązowego srebrny papier:) Pozdrawiam
_________________


 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 10:14 am   

Niestety te wzorki nie są robione wyciskaczem, ale dłutkami... Nie byłoby to nawet skomplikowane, gdyby nie to, że papier nie przepuszcza światła i kwiatki trzeba robić totolotkow (tj. na chybił-trafił). Oba papiery kupiliśmy w A4 na Pietrynie (wydaliśmy około 100 zł za 50 grubszych brązowych i 50 cieniutkich jasnozłotych). Ozdobny dziurkacz jest z allegro.

Dodatkowo zamówiłam jeszcze naklejki z napisem "zaproszenie" na allegro :wink:
_________________
 
 
Martuś i Jaruś 


Dołączyła: 30 Sty 2008
Posty: 531
Skąd: ŁÓDŹ
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 10:54 am   

Dziękujemy za szybką odpowiedź, bardzo ładnie i profesjonalnie wyglądają Wasze zaproszenia - gratuluję:))). A ile sztuk planujecie zrobić?? bo my 65 dla gości weselnych i myślę że koło 20 na ślub (ale to jeszcze nie wiem). Trochę pracy przy tym jest ale to super zajęcie:), my jeszcze nie wzięliśmy się do pracy, tylko mamy przygotowany wzór. Pozdrawiam
_________________


 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 12:54 pm   

Tajgete, bardzo mi sie podobaja, sliczny wiersz, ale Wy bedziecie je recznie wypisywac..?
_________________
 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 3:15 pm   

Dziękuję bardzo! 555, tak - wydawało mi się, że tak będzie bardziej osobiście. I dość elastycznie, bo możemy najpierw zrobić zaproszenia, a potem doprecyzować listę... ;)

Martuś - planuję ich zrobić 50 na wesele i około 40 na ślub. Wychodzi nam ich kilka dziennie, więc pewnie będziemy je robić do samego ślubu... :lol:
_________________
 
 
555 


Dołączyła: 02 Lis 2006
Posty: 1486
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Wrz 20, 2008 11:23 pm   

jesli chcecie, zeby bylo osobiscie, to proponuje zrezygnowac z tych kropeczek..
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Wrz 21, 2008 9:16 am   

Uważam podobnie jak 555 - zdecydowanie bez kropek. Będzie bardziej elegancko i na pewno bardziej pasuje do samodzielnie robionych zaproszeń. Takie kropki to są w gotowcach.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 10:45 am   

Zrobiłam projekt naszych zaproszeń, wyglądać będą tak:

 
 
Tajgete 
żona swojego męża :)


Wiek: 40
Dołączyła: 24 Mar 2008
Posty: 833
Skąd: Kolumna
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:19 am   

Aguś, rogi drukujesz, czy to jakieś stemple? ;)
_________________
 
 
agunia84 


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lip 2007
Posty: 3627
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 1:05 pm   

Rogi są drukowane. :wink:
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2008 11:43 pm   

czy macie jakieś godne polecenia sklepy z artykułami papierniczymi?

Gdzieś w tekście przewinął mi się sklep na Piotrkowskiej. Ale może polecacie inne?
Szukam ładnych, fajnych i niedrogich papierów ozdobnych
_________________
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 11:10 am   

Moim zdaniem największy wybór jest właśnie w A4 na Piotrkowskiej, w innych sklepach jest dużo mniej i drożej.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
misia-misia 
Working Mom :)


Wiek: 42
Dołączyła: 04 Sty 2006
Posty: 1643
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 2:47 pm   

byłam dzisiaj w A4 i obłowiłam się w papiery jak nigdy! :D

Faktycznie wybór rewelacyjny i ceny atrakcyjne! Warto było się wybrać do tego sklepu
_________________
 
 
 
pearlania 

Wiek: 40
Dołączyła: 08 Wrz 2008
Posty: 34
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2008 5:51 pm   

Też byłam dziś w A4, kupiłam kilka papierów na próby, w przyszłym tygodniu pójdę po więcej i rusza produkcja :)
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl