Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupno mieszkania
Autor Wiadomość
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 7:31 am   Kupno mieszkania

Ja tak czytalem te posty tutaj i no widze ze nikt nie mial wiekszych problemow z kupnem mieszkania jak fundusze, ktorych kazdemu w tym kraju brakuje ;) a nie zapowiada sie zeby bylo lpiej...
Ale wracajac do sedna sprawy. Czy ci z Was, ktorzy kupili mieszkanie to:
1. mieli jakies problemy typu formalnosci ze strony sprzedajacego, wyglad mieszkania na zdjeciach roznil sie od stanu rzeczywistego lub byly jakies "niespodziewajki" ukryte :)
2. Gdzie szukaliscie ofert mieszkaniowych?

My obecnie rozgladamy sie za jakims M w serwisie www.gratka.pl. Nie znam innego wiec podzielcie sie jak Wy kupiliscie wlasne M :) No i ewentulanie napiszcie co sie tyczy odnosnie pytania nr1 :)

pozdro :)
Ostatnio zmieniony przez Alma_ Pią Maj 19, 2006 7:22 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 8:40 am   

Nemek napisał/a:
My obecnie rozgladamy sie za jakims M w serwisie www.gradka.pl. Nie znam innego wiec podzielcie sie jak Wy kupiliscie wlasne M :)

Chyba www.gratka.pl?
Polecam jeszcze nieruchomosci.onet.pl - zbiera oferty z różnych serwisów.
_________________
chez alma |
 
 
Megusia 

Wiek: 40
Dołączyła: 01 Maj 2006
Posty: 248
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:18 am   

A wiec Nemek:

1. Nie spotkaly mnie zadne niespodzianki, bo zanim podpisalam umowe, mieszkanie obejrzalam 2 razy, w tym raz z moim tata, ktory zna sie na budownictwie, itd. Tak wiec, wiedzialam juz wtedy, ze wszystko jest do wymiany- podlogi, gips na sciany, cala lazienka, WC, itd.- ale to mi odpowiadalo.

2. Mimo, ze wiaze sie to z dodatkowymi kosztami, polecam biura nieruchomosci. Ja korzystalam z 1 z nich, juz nie pamietam nazwy, ale to bylo na Piotrkowskiej, w bramie, dosc blisko Placu Wolnosci, po stronie Magdy. Pani spisala sie znakomicie, a byla pewnosc, ze nie zostaniemy oszukani lub w razie czego zwroca nam pieniadze.
Oczywiscie, ich marza zalezy od wartosci mieszkania, ale nie jest zbyt duza- chyba 3% ( prawie 3 lata temu).
Szukajac ofert bylam w wielu biurach nieruchomosci, ja mowilam dokladnie czego i gdzie szukam i pokazywali mi gotowe oferty, umawiali na ogladanie mieszkan a nawet wozili na miejsce.
Bardzo dobre sa tez biura na osiedlach, np. na Widzewie- tam gdzie szukalam mieszkania powstalo wtedy nowe biuro, a i tak mieli najwiecej ofert z tej dzielnicy.
Uwazam wiec, ze warto zaplacic odrobine wiecej i miec pewnosc, ze nikt was nie oszuka.
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:42 am   

W tej chwili standardowa stawka biura obrotu nieruchomościami to 2,5% plus Vat. Ale można to negocjować przed zawarciem umowy :wink:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
Nemek 


Dołączył: 17 Maj 2006
Posty: 24
Skąd: Z daleka ;-)
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 11:07 pm   

Tak no co do graTki dzieki za uwage :) juz poprawilem :)

Tak wczesnie to ja posty pisze hmm na oslep :P oczy sa zbyt ciezkie zeby je otwierac :P

Onet wlasnie sprawdzany :) dzieki za cynk :)

Takze dzieki reszczcie za nfo :) no i czekamy na kazda wskazowke i dobra rade :)

pozdrawiam :)
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 3:18 pm   

My znaleźliśmy przez Gratkę, trafiliśmy bezpośrednio do właściciela :) Jeżeli ktoś z Was myśli o wzięciu kredytu, to tylko do konca czerwca mozna brać we frankach szwajcarskich. tak słyszałam, bo moja koleżanka włąsnei na "gwałt" szuka mieszkania :)
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 3:21 pm   

Te franki to chyba jeszcze nie przeszły. :roll: A nawet jeśli, to nie miały zniknąć zupełnie - miały się tylko zmienić kryteria przyznawania kredytu w tej walucie.
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 3:26 pm   

kryszka napisał/a:
Te franki to chyba jeszcze nie przeszły. :roll: A nawet jeśli, to nie miały zniknąć zupełnie - miały się tylko zmienić kryteria przyznawania kredytu w tej walucie.


A ja właśnie słyszałam, że jednak przeszły, tylko do końca czerwca, mozna brać kredyt w tej walucie. Dlatego, tak mówię, ponieważ koleżanka będzie brała kredyt i się dowiadywała...A moze ktoś z was, wie ma jakieś pewne informacje?
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 3:47 pm   

Kamyk, ja jestem bardzo na bieżąco ze sprawami kredytowymi :roll: i może wyjaśnię, o co chodzi. Nadal będzie można brać kredyt w CHF, ale od czerwca zdolność kredytowa będzie liczona dla kredytu w PLN - koleżanka najwyraźniej nie dowiedziała się dokładnie ;)
_________________
chez alma |
 
 
Kamyk 


Wiek: 44
Dołączyła: 26 Cze 2005
Posty: 142
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Maj 25, 2006 8:26 am   

Alma, dziękuję bardzo za te informacje. Masz rację :) - widocznie rzeczywiście nie dowiedziała sie dokładnie.
_________________
 
 
Madzialena 


Wiek: 45
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 10:18 pm   

Szukamy dobrego, godnego polecenia biura nieruchomości, które mogłoby nam znaleźć oferty mieszkań do całkowitego remontu. Byłabym wdzięczna za informacje na priv.
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 17, 2006 4:07 pm   

tutaj jest sporo o mieszkaniach, kupnie, sprzedaży, ulgach, kredytach, ...
polecam zainteresowanym.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl