Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Podatek od umowy o dzieło z zespołem.
Autor Wiadomość
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Cze 29, 2006 9:40 pm   Podatek od umowy o dzieło z zespołem.

Czy ktoś płacił podatek od umowy o dzieło z zespołem? Jak to wygląda w Waszym przypadku?
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
tommuzyk 
Firma

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 1:21 pm   

U mnie Młodzi nie płacą nic do Urzędu Skarbowego. Zespół działa legalnie i płaci podatki. Poza tym wydaje mi się, że nieładnie w natłoku przygotowań zawracać komuś głowę wypełnianiem papierków.
Pozdrawiam 8)
Ostatnio zmieniony przez tommuzyk Pią Cze 30, 2006 1:24 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Klaudia22 

Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 139
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 1:34 pm   

Pierwsze słysze o jakimś podatku - jejku zeby mnie tylko skarbówka nie ściagała za parenaście godzin zabawy :( hehs
_________________
Ślub tuż tuż...
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 43
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 2:05 pm   

Klaudia, jak nie Skarbówka, to Zaiks, albo Spaw :)
_________________

 
 
 
Klaudia22 

Dołączyła: 16 Mar 2006
Posty: 139
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 2:28 pm   

Pusiak napisał/a:
Klaudia, jak nie Skarbówka, to Zaiks, albo Spaw :)


Tak czy tak nie chciałabym mieć przyjemności spotkania się w celu wyjasnień z tego typu instytucjami ...

P.S. Pozdrawiam :)
_________________
Ślub tuż tuż...
 
 
Madzialena 


Wiek: 44
Dołączyła: 25 Lis 2005
Posty: 68
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Cze 30, 2006 10:26 pm   

Dzięki za szybka reakcję.

Prawdę mówiąc przyjęłam to za rzecz normalną, za mnie też zleceniodawca płaci podatki od umów (tyle, że zlecenie), ale teraz zaczęłam się zastanawiać. Może ktoś z Was pracuje na umowę o dzieło i mógłby się szerzej podzielić swoją wiedzą.

Niestety podpisaliśmy umowę, albo ją renegocjujemy, albo sami zapłacimy ten podatek. Nie chodzi tu nawet o pieniądzę, ale może potraktujemy kwotę w umowie jako brutto i jak się zespół zorientuje, że może na tym kiepsko wyjść to sami się tym zajmą. Z tego co się orientuję, to sam wykonawca może zdecydować czy poniósł większy czy mniejszy koszt wykonania "Dzieła" i może zapłacić mniejszy lub większy ten podatek. Ostatnio jest o tym głośno, bo chcieli twórcom zmniejszyć kwotę, którą mogą sobie odpisać. Skąd ja mam wiedzieć jakie oni te koszty ponieśli, bo domyślam się, że przy tej wpłacie jakiegoś PIT'a sie wypełnia, a tam na 100% są konieczne informacje, których nie posiadamy.

Chyba zadzwonię do samej skarbówki.
_________________
Ciepło pozdrawiam Gość
 
 
Mika 


Wiek: 44
Dołączyła: 19 Mar 2005
Posty: 1034
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 10:28 am   

Od umowy o dzieło jest jeden podatek 19% natomiast są koszty uzyskania przychodu 20% lub 50%, które pomniejszają nam podstawę do opodatkowania. 50% tylko w przypadku przekazania praw autorskich do dzieła.
_________________
http://www.biurotassa.pl
 
 
 
tommuzyk 
Firma

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 6:34 pm   

W przypadku zespołów muzycznych wykonujących covery koszty uzyskania przychodu wynoszą 20 % 8)
Przykład:
kwota brutto: 2 000 PLN
20 % koszt uzyskania - 400 PLN
Podstawa opodatkowania - 1 600 PLN
Podatek liczymy od podstawy opodatkowania - czyli 1 600 x 19 % = 304 PLN
Kwota netto = 2 000 - 304 = 1 696 PLN - tyle zarabia zespół "na rękę".
Powyższy przykład nie uwzględnia ZUSu, który również powinien odprowadzić zleceniodawca (chyba, że grają studenci :wink: )
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez tommuzyk Nie Lip 02, 2006 6:36 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
senra 


Wiek: 45
Dołączyła: 09 Wrz 2005
Posty: 115
Skąd: łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 8:36 pm   

Z tego co mi wiadomo od umów o dzieło nie są odprowadzane składki ZUS.
 
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 10:14 pm   

Racja - w większości przypadków nie odprowadza się od umowy o dzieło składek ZUS, a już na pewno nie od umów zespołów wynajętych na wesele, gdyż:
Cytat:
Umowa ta nie jest objęta ubezpieczeniem społecznym, jeżeli zostaje zawarta z innym podmiotem niż pracodawca albo, gdy umowa ta jest jedynym naszym źródłem dochodu.

Jeżeli jednak zawarliśmy umowę o dzieło z pracodawcą z którym pozostajemy w stosunku pracy lub jeżeli w ramach tej umowy (umowy o dzieło) wykonujemy pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostajemy w stosunku pracy, to w świetle ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, uważani będziemy za pracownika i powstanie konieczność opłacenia składek od łącznego przychodu z umowy o pracę i od przychodów z umowy o dzieło.
[URL=http://www.twoja-firma.pl/artykuly/56,umowa-o-dzielo.html]?ródło[/URL]
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
tommuzyk 
Firma

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 23
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 10:25 pm   

senra i kryszka - macie rację. Z tym ZUSem chodziło mi o umowę zlecenie - tak jak ja zatrudniam muzyków w zespole 8)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl