Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Gry planszowe/towarzyskie
Autor Wiadomość
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 12:55 pm   Gry planszowe/towarzyskie

mamy jedną stałą grupkę przyjaciół i znajomych, z ktorymi podczas spotkań gramy w różne ciekawe gry towarzyskie. do tradycji należą już "pokazywane kalambury", które są gwoździem programu podczas każdego wyjazdu.
Waszej uwadze chciałabym polecić dwie gry towarzyskie, które niedawno nabyliśmy:
- trivial pursuit. rewelacyjna gierka. troche planszowa, bardzo wiedzowa. można się wielu rzeczy dowiedzieć i nieźle uśmiać
- Tabu. dopiero przyszła paczka, ale już wiem, że będzie dobrym następcą kalambur
- ryzyko. dla lubiących gry strategiczne. nawet mnie wciągneła, a żaden ze mnie strateg wojskowy :)

a Wy, macie jakieś fajne gierki na spotkania towarzyskie? możecie coś polecić dla trochę wyrośniętych dzieci? ;)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pią Sie 29, 2014 12:52 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:01 pm   

U nas zawsze jakąś tradycją w domu na ziomwe wieczory był eurobusiness :lol:
Siadaliśmy wszyscy i budowaliśmy swoje imperium :lol:

Teraz góra sa scrablle :D

A ze znajomymi często grywamy w twistera, można się troche pogimnastykować a ubaw jest po pachy :mrgreen:
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:03 pm   

oj tak, scrabble też!! tylko trzeba mieć słownik blisko, bo słowotwórstwo szaleje ;)
_________________
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:09 pm   

a jest gdzieś na Piotrkowskiej (chyba w daily caffe :? ) możliwośc wypożyczenia scrabble to gry przy kawie :lol:
Nie raz widziałam jak ludzie między stolikami ściągali od siebie 8)
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:24 pm   

Tak - w Daily Cafe 8)
Fajnie się gra - tylko małe stoliczki :?
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 1:31 pm   

fakt. byliśmy tam kiedyś. małe stoliczki i duże kubki. nie sa się tego bezboleśnie skoordynować.
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 3:11 pm   Re: gry towarzyskie

szczako napisał/a:
a Wy, macie jakieś fajne gierki na spotkania towarzyskie?

Jasne. W "kocyk" :hyhy: :rotfl:
_________________
chez alma |
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 3:27 pm   

niech się panienka nie wygłupia. wczoraj to taka cicha woda, że niby nie wie o co chodzi, a teraz proszę jaka chętna ;)
_________________
 
 
Olusia 


Wiek: 41
Dołączyła: 17 Kwi 2006
Posty: 264
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 6:09 pm   

Ja w tym temacie mogłabym się wypowiadać i wypowiadać. Dwa lata temu z moimT. zaczeliśmy grać w gry planszowe i po prostu nas tak wciągnęły że teraz moglibyśmy tylko w nie grać i grać. Mamy dużo różnych gier, niektóre są dla tych co bardziej lubią fantasy inne są stategiczne, jedne proste a drugie nie. Tak na dzień dobry jak ktoś jeszcze w nic nie grał to zaczynamy od Osadników z Catanu, gra jest dla góra 4 osób i jest świetna, zasady proste i dużo interakcji między uczestnikami. Nawet rodzice z chęcią w nią z nami zagrali. A teraz mają wydać dodatek do niej po polsku, już nie możemy się doczekać z moim T.

Wszyscy tak na początku do tych gier trochę sceptycznie podchodzą, no bo gry planszowe bardziej kojarzą im się z dziećmi, ewentualnie ktoś zna Monopoly i Ryzyko i na tym koniec. A nie mamy znajomego który nie chciałby więcej grać, jeśli chociaż raz go już namówiliśmy. Nawet ostatnio troszkę się zdziwiłam, gdy moja koleżanka powiedziała, że musimy zagrać w Osadników, bo jej Paweł jeszcze nigdy w to nie grał.

Gry są naprawdę super, jeśli ktoś jest zaiteresowany to polecam stronę o grach planszowych: Gry-planszowe

I stronę sklepu inetrentowego Rebel

A jak ktoś by chciał wypróbować jakąś grę, którą mamy to dajcie znać, może się jakoś umówimy.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Olusia Sob Lip 01, 2006 6:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pinia_pinia 

Dołączyła: 19 Lip 2005
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 6:13 pm   

My tylko Skrable i ewentualnie Monopol, ale podziwiam dziewczyny, że kultywujecie gry planszowe zamiast komputerowych :)
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 6:47 pm   

;)

A poważniej - my głównie w brydża i scrabble.
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Lip 01, 2006 8:28 pm   

Moi znajomi są okropni i nie chcą ze mną grać ani w scrabble ani w eurobiznes. :twisted: Chyba muszę sobie urządzić jakieś spotkanko forumowe... 8)

Na oficjalnej stronie Scrabble są słowniki - można sobie wydrukować dopuszczalne słowa i mieć zawsze pod ręką. :)
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 12:07 am   

kryszka napisał/a:
Chyba muszę sobie urządzić jakieś spotkanko forumowe... 8)


ja ogólnie bardzo chętnie, ale uprzedzam jestem okropna pod względem rygoru. dla mnie jak gramy, to gramy, a nie się wygłupiamy. jak dla mnie nie ma przebacz ;)

Alma, książkę do brydża już mam ;)
_________________
 
 
Alma_ 


Dołączyła: 03 Paź 2005
Posty: 3531
Skąd: z całkiem bliska
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 9:21 am   

Szczako, wskaż tylko wieczór - na brydża nie trzeba nas namawiać :tuptup:

Co do oficjalnych słowników scrabble... :?
Cóż, nigdy nie uznam z własnej woli, że istnieją takie słowa, jak np. "ii" (oznaczające, cyt. "wykrzyknik oznaczający lekceważenie") :roll:
_________________
chez alma |
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 11:38 am   

szczako napisał/a:
ja ogólnie bardzo chętnie, ale uprzedzam jestem okropna pod względem rygoru. dla mnie jak gramy, to gramy, a nie się wygłupiamy. jak dla mnie nie ma przebacz ;)

To tak jak ja. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
szczako 

Wiek: 44
Dołączyła: 11 Lis 2005
Posty: 2216
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 12:52 pm   

no to super!! kryszka, możemy robić spotkanie forumowe przy grach towarzyskich :D
_________________
 
 
adriannaaa 


Wiek: 44
Dołączyła: 08 Lut 2006
Posty: 659
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 9:21 am   

My głownie karty - kanasta i tysiąc... choć chetnie pograłabym w scrable, które u nas leżą i lezą i nie moga się doczekać kiedy wreszcie pogramy.. Łukasz lubi jezszce wszelkei strategiczne - najlepiej wojenne - Mława, Ardeny i tym podobne - potrafił siedziec i grać sam ze sobą- bo ze mnei marny strateg:)))
_________________



typ kobiety, co spala kotlety;)
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 2:12 pm   

Jeśli chodzi o karty to uwielbiam 3-5-8 i remika :mrgreen:
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 7:20 pm   

Remika też uwielbiam. :mrgreen: I tysiąca. :lol:
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Żabunia 

Dołączyła: 08 Sty 2006
Posty: 5
Skąd: ŁODŹ
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 7:55 pm   

No to my bawimy sie nietypowo:
najlepsze wieczory sa przy planszówce starej jak świat : magia i miecz.
Czasami zamieniamy to (ale tylko w mniejszym gronie) na karciankę Magic
 
 
fiona83 

Dołączyła: 19 Kwi 2006
Posty: 2952
Skąd: skądinąd
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 8:05 pm   

kryszka napisał/a:
I tysiąca. :lol:


Oj tak tak !! Bardzo często gram z dziadkiem - to on mnie nauczył ;)
Poza tym nie pogardzę Cyganem, Durniem Piątkowym i ... Wojną 8)
 
 
Lucky 

Wiek: 41
Dołączyła: 07 Lis 2005
Posty: 748
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Lip 03, 2006 10:25 pm   

Fionka wszystkie gry o których wspomniałaś to wręcz tradycja :mrgreen:
Babcia zawsze się smiała ze jeszcze dobrze nie mówiłam a juz dziadka w wojne ogrywałam :wink:

Tysiąca też mnie dziadkowie nauczyli i równiez uwielbiam te gre tyle ze nie mam już z kim grac :(
 
 
Kot 


Wiek: 45
Dołączyła: 27 Kwi 2005
Posty: 1423
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 04, 2006 8:23 pm   

Właśnie gramy w scrabble :mrgreen: Małż jednocześnie - w myśl, że mężczyźni mają jednak tą podzielną uwagę- ogląda mecz :rotfl:
_________________
... pamiętasz była jesień....

 
 
FifthAvenue 


Wiek: 46
Dołączyła: 23 Lut 2006
Posty: 1028
Skąd: Lodz
Wysłany: Sro Lip 05, 2006 9:56 am   

My bardzo lubimy grac w kosci. Tylko nie w dwojke, potrzebna jest jeszcze przynajmniej jedna osoba, bo tak samym to nam sie czasem nudzi.

Kiedys lubilam scrabble, ale odkad odkrylam literaki na kurniku to jakos juz sie nie moge przekonac do planszowych.

W zeszle wakacje "dla jaj" i z sentymentu do lat nastoletnich gralismy we flirt towarzyski :-0 Rewelacja, nawet po tylu latach. Oczywiscie to juz nie to samo co taki flirt na koloniach, ale... fajnie bylo sobie przypomniec ;-)

mam kilka ulubionych gier planszowych
-LIFE
-Scattergories
-Moods

Niestety sa po angielsku wiec nie wszyscy zawsze chce grac. NA potrzeby towarzyskie przerobilam Scattergories na wersje polska. Super. To takie o wiele bardziej zaawansowane panstwa i miasta. Musialam sie troche nagimnastykowac, zeby pozmieniac wszystko na polski (niektore kategorie sa bardzo zwiazane z amerykanska kultura) ale gra sie SUPER
_________________
DON'T HATE ME BECAUSE I'M BEAUTIFUL.HATE ME BECAUSE YOUR MAN THINKS I AM !


[/url]
Ostatnio zmieniony przez FifthAvenue Sro Lip 05, 2006 9:59 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KsiężniczkaSara 

Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 4
Skąd: Dębica
Wysłany: Pon Cze 18, 2007 12:10 am   

Scrabble, Bingo, Bierki, Kalambury, Twister:D, i oczywiście nieśmiertelne Karcianki:) sudoku, warcaby, Kto to. Trochę się tego nazbierało ale jest zawsze z czego wybierać:)

właśnie mi sie przypomniał też Eurobiznes
 
 
słonko 
projektant - amator


Wiek: 41
Dołączyła: 19 Kwi 2007
Posty: 2226
Skąd: Łódź/Warszawa
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 1:51 pm   

karty (tysiąc, remik, poker), kości, sporadycznie bierki, a w tym roku odkryliśmy rummikub i teraz ta gra króluje. gramy całą rodziną łącznie z moimi rodzicami i rodzeństwem :)
_________________
 
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Gru 27, 2008 9:46 pm   Gry towarzyskie/imprezowe

Zbliża się Sylwester, impreza odbędzie się u mnie i chciałbym ją troszkę urozmaicić :lol: .

Poszperałam w pamięci i na necie.. niestety znalazłam tylko parę gier:
:arrow: kalambury
:arrow: "kim jestem?"- każdy pisze na karteczce jakąś postać. Następnie losujemy i wyciągnięta karteczkę naklejamy sobie na czoło. Zadajemy pytania pozostałym członkom gry dotyczące naszej postaci ale tak żeby mogli oni odpowiedzieć Tak/Nie...
:arrow: "trzy słowa" - każdy mówi po 3 słowa a następna osoba dopowiada historię tak aby tworzyła (względnie) logiczną całość
:arrow: "słowne domino"- pierwsza osoba mówi jakiś wyraz, np gra-mo-fon a następna wymyśla słówko zaczynające się na ostatnia sylabę poprzedniego wyrazu
:arrow: towarzyska gra planszowa" - w wersji ostrej: http://sapergisz.wrzuta.p...a-gra-planszowa oraz w wersji soft http://www.wrzuta.pl/obraz/uUVtL17Gk5/pijacka_gra

Czy znacie jaszcze jakieś inne :razz: :?:
Czekam na propozycje :cool:
_________________
 
 
Audiolka 


Wiek: 39
Dołączyła: 25 Kwi 2008
Posty: 2581
Skąd: Uć
Wysłany: Pon Gru 29, 2008 9:27 pm   

Twister-po ostatnich świętach to moja ulubiona gra :)
 
 
justinaa 


Wiek: 40
Dołączyła: 10 Mar 2008
Posty: 1601
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:05 am   

to ja podbiję temat, bo my ostatnio zakupiliśmy znajomym na Mikołajki Monopol i namiętnie w niego gramy plus oczywiście hitem jest Jenga :)
no i nieśmiertlne scrabble :)
_________________

www.boatmummy.blogspot.com
www.lodzkiemamy.pl
 
 
Pusiak 
- Dyktator


Wiek: 42
Dołączyła: 15 Lut 2005
Posty: 3311
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 10:42 am   

A co to jest Jenga :?:
_________________

 
 
 
EwaM 


Wiek: 41
Dołączyła: 30 Lip 2007
Posty: 2535
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Gru 30, 2008 12:08 pm   

O jenge pisaliśmy więcej w wątku o prezentach gwaizdkowych.
To taki zestaw drewnianych jednakowych prostopadłościanów, z których buduje się wieżę, również o kształcie prostopadłościanu. Potem każdy wyciąga jeden klocek ze środka wieży i układa na szczycie tak, żeby całość się nie przewróciła. A wszystko jedną ręką.
 
 
Yoanna 
mamuśka


Wiek: 39
Dołączyła: 12 Lis 2007
Posty: 1441
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 4:56 pm   

Audi a na czym polega :?:
_________________
 
 
kryszka 
z doskoku ;)


Dołączyła: 09 Paź 2003
Posty: 4836
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Gru 31, 2008 8:45 pm   

Twister to gra planszowa, więc bez odpowiednich akcesoriów się nie obędzie. Ale gra jest świetna, zwłaszcza po kilku głębszych ;)



Cytat:
Matę do gry rozkładamy na płaskiej powierzchni (np. podłodze). Jedna osoba jest sędzią – kręci strzałką i wywołuje ruchy np. „prawa ręka na czerwone” (jeżeli grają tylko dwie osoby, to wymyślają sobie kolejne ruchy, starając się je maksymalnie utrudnić!). Należy pamiętać, że na jednym kółku może być tylko jedna stopa lub ręka. W czasie kolejki wolno się ruszyć tylko raz, nie wolno się ruszać pomiędzy swoimi kolejkami. Nie wolno opierać się łokciami ani kolanami! Ostatnia osoba, która stoi wygrywa!

Wielką zaletą Twistera jest możliwość rozgrywki drużynowej oraz dostosowywanie reguł do potrzeb.

?ródło


[ Dodano: Sro Gru 31, 2008 9:12 pm ]
A tak w ogóle to istniał już taki sam wątek, więc je połączyłam. Przeczytaj Yoanno posty wzwyż (na Sylwestra już za późno, ale może na przyszłość się przyda :) ).
_________________

"Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że na świecie jest tylu idiotów." Stanisław Lem
 
 
Meerkat 


Wiek: 41
Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 245
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Sty 28, 2010 11:56 pm   

Kolejny "zamarły" wątek... :?
Najbardziej uzależniający są Osadnicy z Catanu. Ja kiedyś widziałam, jak znajomi grali, a po około 2 latach szukaliśmy prezentu dla przyjaciela Mojego Męża i mnie przypomniało się o Osadnikach. Najpierw graliśmy z jego znajomymi, później kupiliśmy sobie sami i gramy w 2 osoby (mimo że teoretycznie 3-4 osoby powinny grać), "zaraziliśmy" kolejnych znajomych moich (którzy zarazili swoje rodzeństwo) i jeszcze innych znajomych Męża... W końcu ostatnio dokupiliśmy dodatek - Miasta i Rycerze, ale nie gramy za dużo, bo za każdym razem ja wygrywałam (ku niezadowoleni Mojego Samca :wink: ), a na rozgrywki ze znajomymi nie mamy ostatnio czasu.
I kolejny hicior wśród planszówek: Carcassone. Zasady gry śmiesznie proste, ale gra w sumie ambitna. Grałam teraz trochę w nią on-line z 2 dodatkami i robi się z tego prawdziwa łamigłówka :D
Ostatnio zmieniony przez Meerkat Czw Sty 28, 2010 11:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anula86 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Lis 2008
Posty: 161
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Kwi 03, 2010 8:08 pm   

myzazwyczaj gramy w makao
_________________

 
 
Julia_ja 


Dołączyła: 07 Kwi 2013
Posty: 780
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 11:51 am   Gry planszowe

Moja rodzina jest zakręcona na punkcie gier planszowych. Uwielbiamy wszyscy spędzać wspólnie w ten sposób wolne chwile.

Mamy już sporo gier w domu i brakuje mi pomysłów na kolejne, a bardzo chciałabym obdarować nową, ciekawą grą mojego brata, który ma we wrześniu urodziny.

U mnie w domu grami, w które najchętniej gramy, są:

1. Magia i miecz - do tej gry jest potrzeby czas (około 3-5 godzin) oraz dla osób początkujących dużo cierpliwości, ponieważ jest to gra dość skomplikowana. Gra się wybranymi losowo postarciami, które przesuwane są po planszy. Każda z postaci ma szczególne umiejętności. Na kolejnych polach wykonywane są różne zadania. Można rzucać zaklęcia, walczyć ze sobą, ze zjawami i innymi wrogami. Ostatnio zakupiliśmy dodatek - Żniwiarz, który urozmaica grę o dodatkowe postacie i karty - szczerze polecamy dla osób, które lubią długo posiedzieć przy jednym stole :D u nas toczą się przy tej grze całe imprezy ;-)

2. Scrabble - jedynym minusem jest ilość osób (maksymalnie 4) gra, która nigdy się nie nudzi :)

3. Tabu - również świetna gra na wieczór ze znajomymi, liczba osób biorących udział w zabawie w sumie jest nieograniczona, minusem jest ograniczona ilość kart do zgadywania, ponieważ po pewnym czasie zna się już wszystkie hasła na pamięć


A jakie są Wasze ulubione gry planszowe? Możecie coś polecić? :)

Szukam przede wszystkim gry, która będzie dla minimum 6 graczy :)
_________________

 
 
iduczek 


Dołączyła: 01 Paź 2013
Posty: 205
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 12:20 pm   

Ha.. to byśmy się dogadały :)
Też jesteśmy fanami Magii i Miecza i nawet mieliśmy zaproszenia ślubne zrobione na wzór kart z gry :)

Z grami na 6 osób to kurczę trochę słabo... ale na 5 osób polecam Carcassonne albo Smallworld.. świetne gry z bardzo dużą losowością przez co bardzo długo się nie nudzą.
Albo może jakieś kooperacyjne.. 'Znak Starszych Bogów' albo 'Horror w Arkham' są nawet na 8 osób.. gra się świetnie, chociaż gra jest dosyć skomplikowana na początku.

Albo możesz iść się poradzić Pana przy Tesco w Galerii..

A w ostatni weekend września będzie Port Gier :)
_________________

 
 
Gilgamesz 
Firma


Wiek: 36
Dołączył: 04 Lip 2012
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 12:24 pm   

My gramy w :

1. Carcasonne - świetna "budowlanka" :) Losujesz teren z woreczka i dokładasz do planszy. Budujesz miasta, drogi, klasztory. W podstawie teren jest mały ale z każdym dodatkiem terenu jest mega dużo. W chwili obecnej mamy chyba 6 dodatków i żeby rozegrać partie w 3 osoby potrzeba ok 2h oraz stołu wielkości 140/90 cm minimum :) Całkiem duża interaktywność. Niestety max dla 6 graczy.

2. Wsiąść do pociągu - losujesz trasy i musisz połączyć miasta ze sobą siecią połączeń. Niestety max 5 osób :(

3. Hotel Samoa - masz swój hotel i musisz zachęcić gości by u Ciebie zanocowali obniżając cenę za nocleg. Oczywiście rywalizujesz z innymi graczami. Wygrywa ten który ma najwięcej kasy. Fajna bo można samemu ustalić pewne dodatkowe rzeczy ( my np gramy dwie rundy nie "resetując" usprawnień swoich hoteli ).
_________________
Nasz ślub :)
http://www.forum.wesele-l...pic.php?t=17268
I Nasze Przygotowania
http://www.forum.wesele-l...p=745391#745391
 
 
borsuk9w 

Wiek: 35
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 22
Skąd: Łódź
Ostrzeżeń:
 1/3/7
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 5:25 pm   

ja ze znajomymi gram w Dixita'a - rodzaj: skojarzenia, ale obrazki dają dużo do myślenia. Ja uwielbiam Farmera :) tylko to dość szybka gra ;) a w Monopol to zawsze nim dojdę do pierwszego okrążenia to tracę całą kasę - także nie gustuję :P uwielbiam scrable i chińczyka :)
 
 
karolina_002 


Dołączyła: 29 Lip 2013
Posty: 724
Skąd: Łask
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 7:53 pm   

My gramy w Scrabble, Rummikuba, Eurobusiness, Memory, Wyprawa po skarb (bardzo stara gra mojego taty), Statki... Na wakacjach na plaży zazwyczaj królują karty i makao :)
_________________


 
 
herbatnik 


Wiek: 34
Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 651
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 7:46 pm   

Z planszówek takich strategicznych, polecam gierkę Puerto Rico. Nie jestem ani pasjonatką ani osobą dobrą w strategii, a mimo to gra mnie wciągnęła. Warto też poszperać i poszukać różnych gie karcianych, bo oprócz tradycyjnego tysiąca czy makao jest wiele rodzajów równie fajnych gier.
_________________

 
 
kapatka 


Wiek: 35
Dołączyła: 12 Maj 2014
Posty: 902
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Wrz 24, 2014 7:53 pm   

borsuk9w napisał/a:
ja ze znajomymi gram w Dixita'a - rodzaj: skojarzenia, ale obrazki dają dużo do myślenia.


Dixit faktycznie jest bardzo fajny. Ja polecałabym też Fasolki - gra karciana przy której (wiem z doświadczenia!) bawią się i młodsi i starsi.
_________________


 
 
Torradora 


Wiek: 40
Dołączyła: 29 Paź 2011
Posty: 582
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 3:47 pm   

Również uwielbiam gry planszowe. Jeżeli tylko możemy zarywamy całe noce na grach :D :D
Naszą ulubioną jest karcianka Munchkin i różne jej odmiany. Gramy również w Osadnicy z Catanu, Civilization (swoją drogą to spędzam przy wersji komputerowej bardzo dużo czasu :P ), Hobbit, Kłamcianka (też karcianka), Jenga (typu dla +18), Scrabble, Monopoly, Biznes po polsku. A do Mikołaja napisałam już list o Pan tu nie stał :razz:
I przymierzam się do Gry o tron... :wink:

Z mojej strony to polecam wypożyczenie gry zanim się kupi. Fajna sprawa :)
_________________
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Wrz 25, 2014 5:19 pm   

Magia i miecz jest super:)
I faktycznie trzeba troche wolnego czasu na nia.
Eh,dawno nie gralam...
 
 
Terry 


Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 1725
Skąd: łódzkie
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 9:55 am   

Ja też. I nie mam z kim, bo mój mąż nie gra, kuzyni już z tego "wyrośli", a brat nigdy nie ma czasu. :cry: Do tego znajomi, gdy słyszą o tej grze, to uważają mnie za fantasy dziwaka.
 
 
katar82 

Dołączyła: 26 Wrz 2014
Posty: 0
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 2:51 pm   

Gra w remika i kości to dwie gry w które najbardziej lube grac razem z mężem i dzieciakami

Usunęłam link z podpisu. Moderatorka Asiek
Ostatnio zmieniony przez Asiek Pon Paź 27, 2014 4:14 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jot8282 

Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Paź 07, 2014 11:13 am   

Scrabble to fajna gra bo poprawia zasób słownictwa, ale jednak trochę nudna. Niedawno graliśmy ze znajomymi w ciekawą grę "szósta bierze".
 
 
Pani Misiowa 


Dołączyła: 02 Paź 2014
Posty: 46
Skąd: z Łodzi
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 11:41 am   

Mnie wciągnięto w Magię i Miecz, choć na początku z oporami (te smoki, czary i inne stwory...). Ale teraz kiedy gramy raz na jakiś czas jest super! Polecam grać z dodatkami choć wiąże się to z kosztami. Kolekcja wszystkich dodatków do MiM to będzie około 700 zł, dlatego warto kupować na bieżąco (dodatki wychodzą średnio raz do roku).
_________________
 
 
szaorma 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 72
Skąd: Śląsk
Wysłany: Czw Paź 16, 2014 7:37 am   

Ja uwielbiam Osadników z Catanu, Alias Party i Świat Dysku :)
 
 
Blue 


Dołączyła: 18 Maj 2009
Posty: 249
Skąd: Lodz
Wysłany: Nie Paź 19, 2014 9:35 am   

Może nie planszowa,ale na pewno towarzyska gra,przeklejam relację z innego wątku:

Real Life Escape Room zaliczony:)Bardzo fajna sprawa,można oderwać się od rzeczywistości i wejść w "akcję".Cena nie jest zabójcza a zabawa nie jest czasochłonna (max 45 min),więc naprawdę polecam.Wpuszczają do pokoju pełnego różnych przedmiotów,dają walkie talkie (2 podpowiedzi),tłumaczą uprzednio jak wkręcać kody na kłódki i czas start:)Zabawa nadaje się nie tylko na wspólne spędzenie czasu ze znajomymi ale też można poćwiczyć pracę zespołową wśród współpracowników.W pokoju (tym którym byliśmy) jest też komputer z którego należy skorzystać.Poza tym należy dokładnie się wszystkiemu przyglądać i kojarzyć fakty.Nam nie udało się wyjść,ale byliśmy o włos-zabrakło kilkunastu sekund.Nie wiem na ile jest to wielorazowa zabawa,bo już pod następny pokój o innej tematyce,nabywając doświadczenie w tym,byłoby na pewno dużo łatwiej.Ogólnie ciekawe doświadczenie!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl