Strona korzysta z plikow cookie w celu realizacji uslug zgodnie z Polityka prywatnosci.

Mozesz okreslic warunki przechowywania lub dostepu do cookie w Twojej przegladarce lub konfiguracji uslugi.

Forum Weselne miasta Łodzi Strona Główna Forum Weselne miasta Łodzi
Forum weselne, wesele i ślub w Łodzi i woj. łódzkim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  KalendarzKalendarz  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum
 Ogłoszenie 
Wasze albumy zdjęć ALBUM
Regulamin forum REGULAMIN
Reklama w serwisie REKLAMA

Poprzedni temat «» Następny temat
Rozmiar
Autor Wiadomość
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 9:00 am   Rozmiar

Potrzebuje porady przymierzałam pieścionki o rozmiarze 12 taki jak mam i on jest w sam raz ale pani poleciała nam żeby wziaść 13 bo palce mogą utyć a ta 13 jest troche za duża. Który wybrać 12 czy 13?
 
 
ewig 


Dołączyła: 10 Cze 2005
Posty: 244
Skąd: łódzkie
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 9:42 am   

A nie mozna zrobic polowki? Ja mam swoja obraczke polowke z tego wlasnie wzgledu- 9 byla akurat, 10 za duza, ale ze palce moga spuchnac albo przytyc to pani mi poradzila zebym wziela 9,5.
_________________

 
 
Agatka_P 


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Wrz 2005
Posty: 1093
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 12:15 pm   

A nie wiem nie pytaliśmy
 
 
bajeczka 


Wiek: 43
Dołączyła: 04 Mar 2005
Posty: 940
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Lip 02, 2006 7:33 pm   

To może ja odpowiem bo wiem. Mozna :)
_________________


Życzę miłego dnia i pozdrawiam Cię gorąco Gość :)
 
 
 
Gabro 

Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 699
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lip 13, 2007 9:03 am   

Mnie pani w salonie Apartu odradziła kupowanie większego. Zawsze można powiększyć, a za duży pierścionk czy obrączka przeszkadza.
Wybierając pierścionek zwróc uwagę czy przeszkadza Ci, jak złączysz palce. Jeśli tak - pierścionek jest za duży.
 
 
Agha
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 2:13 pm   

Wiecie, a zrobiłam tak, nie chciałam być przy wybieraniu pierścionka, chciałam poznać gustmojego K. A z drugiej strony nie chciałam znać ceny...
Dałam mu więc dwa własne pierścionki, które idealnie pasowały na 3 i 4 palec.
Po jakimśczasie spytał się mnei na jakim palcu chce nosić pierścionek. Bardzo chciałam na 4, ale niestety ten co mu się podobał, był większy.
Wspólną decyzją, mam pierścioenk pasujący na 3 palec, zawsze można go zmniejszyć.
A liczę się z tym, ze nie zawsze będę miała szczupłe palce.
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:33 pm   

Mój jest 13, mój P. sam kupował, rozmiar idealny, choc czasami bardzo sie przesuwa, zalezy to od wielu czynnikow.
_________________
 
 
ppola 
Birdwoman


Wiek: 41
Dołączyła: 05 Wrz 2008
Posty: 2189
Skąd: Kanzas
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 12:37 pm   

Ja mam 10 ;) Mój narzeczony jak poszedł do salonu to okazalo sie ze w lodzi nie ma takiego rozmiaru, sciagneli gdzies z Polski rozmiar 11 mniejszy nie istnial :lol: potem byla trudna decyzja czy zmniejszac - no i jest kawalek wyciety i taki juz dostalam :)
_________________

Obudź się Gość :D
 
 
asiulek82 


Dołączyła: 08 Paź 2008
Posty: 257
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Lut 27, 2009 1:16 pm   

Ja mam rozmiar 9 na palcu serdecznym prawej ręki, jest w sam raz a jak przełożę na lewą rękę po ślubie to będę miała trochę luzu na przytycie :) Tylko że mam jeszcze jeden pierścionek zaręczynowy :) Ten noszę teraz na środkowym palcu prawej ręki i jest luźnawy ale nie na tyle żeby spadł (nie wiem jaki ma rozmiar bo nie sprawdzałam a mój Ł. dostał go od babci). Po ślubie chyba przełożę go na serdeczny, razem z obrączką, więc zmniejszanie będzie konieczne.
Racja ppola, są małe problemy z małymi rozmiarami :)
_________________
 
 
megi82 

Dołączyła: 03 Mar 2009
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 7:27 pm   

Ja noszę 12 - latem ciaśniej, zimą luźniej - normalka, a jak mi palce przytyją :) to sobie powiększę.
_________________
 
 
joannakarolina 


Wiek: 42
Dołączyła: 05 Maj 2008
Posty: 401
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Mar 05, 2009 10:40 pm   

Ja noszę 11 (na serdecznym palcu prawej reki) teraz jest troszkę luźny ale latem jak mi ręce troche spuchną to powinnien być dobry. Jeśli jeszcze bedzie za luźny to dopiero wtedy zmniejszymy, wydaje mi się, że narazie nie ma co zmniejszać :)
_________________
Pozdrawiam
Asia




===> 19.06.2010 r. ;)
 
 
Karolka_23 


Wiek: 43
Dołączyła: 28 Kwi 2008
Posty: 162
Skąd: Zgierz
Wysłany: Wto Cze 30, 2009 11:01 am   

Ja mam 10 i noszę na serdecznym palcu prawej dłoni, po ślubie powędruje na środkowy palec czyli będzie w bliskim sąsiedztwie obrączki ślubnej :)
_________________
 
 
France 

Dołączyła: 27 Sty 2009
Posty: 155
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Lip 21, 2009 12:17 pm   

mnie zawsze doradzali mniejszy,bo jednak taki trudniej zgubic.
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Sie 30, 2009 9:36 pm   

ja mam 12, niby nie taki mały ale z tego co wiem to też nie było w salonie i trzeba było sprowadzać :wink:
 
 
Szczęsliwa M 

Wiek: 39
Dołączyła: 21 Wrz 2009
Posty: 103
Skąd: Zgierz
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 9:27 am   

Mój rozmiar to chyba 13 ( nie wiem dokładnie bo na metce nie było napisane a nie byłam obecna przy kupnie). Noszę go na serdecznym palcu lewej ręki i czasami jest luźniejszy, zwłaszcza jak jest chłodniej. Mogłąbym miec problem z założeniem mniejszego ponieważ mam grubsze kostki i ciężko byłoby przełożyć.
_________________
Szczęśliwa M
 
 
 
kakonka 
Ptysia


Wiek: 38
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 1805
Skąd: Zgierz/Aleksandrów
Wysłany: Czw Paź 22, 2009 9:08 pm   

serdeczny palec to 10 ale moja siostra dała K. wytyczne i zakupilł 12 na srodkowy palec :) leży idealnie :)
_________________
 
 
Weira 


Wiek: 38
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 649
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 7:57 am   

Ja miałam 13 teraz odpowiedni jest 12.
_________________
 
 
Bella 
misiowa żona

Wiek: 40
Dołączyła: 04 Maj 2008
Posty: 849
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 23, 2009 8:02 am   

Ja nosze 12 na serdecznym palcu :) jak go dostałam w sierpniu i było bardzo ciepło to był bardzo dopasowany i nawet obawiałam się po pierwszym dniu, że może być troszkę za mały, ale na szczęście szybko się paluszek przyzwyczaił :D a teraz jak jest chłodniej to jest nawet trochę luźny...
_________________
 
 
Butterfly84 


Wiek: 39
Dołączyła: 04 Sie 2009
Posty: 38
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Paź 28, 2009 12:18 pm   

Pierścionek dostałam w rozm. 13, bo taki na mój paluszek pasował, jak mierzyłam inne modele. Ale akurat ten, który dostałam okazał się za mały i musiałam go powiększyć do rozm. 14.
_________________

 
 
M4rcysi4 


Wiek: 34
Dołączyła: 30 Wrz 2008
Posty: 4350
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Pon Lis 02, 2009 12:11 am   

Ja powiem tak.. kiedy mój mierzyłam był dobry. Gdy już mogłam nosić go codziennie to okazało się ,że jest jednak za duży i się bardzo odkręcał. Zaniosłam do zmniejszenia. Złotnik kiedy widział jak zdejmuje i zakładam powiedział żebym się ze zmniejszeniem wstrzymała do lata ,bo w cieple palce robią się bardziej nabrzmiałe. No i wyszłam od złotnika ,ale po 20 m sie wróciłam i oddałam do zmniejszenia. Zmniejszył mi o 0,5 rozmiaru i to była bardzo dobra decyzja. Nosiłam go już latem i zimą i wcale nie ma takiej znaczącej różnicy (jesli chodzi o moje palce) co do kwestii "a bo latem to są takie a zimą takie". Polecam zmniejszyc pierścionek jeśli za duży i zwiększyć jeśli za mały nawet o te 0,5 rozmiaru, bo po co się męczyć i czekać na coś co może nie nadejść (tycie lub chudnięcie palców). :)
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Gru 13, 2009 3:06 pm   

Dużo zalezy od pierścionka i jubilera,bo generalnie można go przecież zmniejszyc,z wyjatkiem dwu kolorowych a szczególnie połaczonie złotego i białego.
Powinniśmy wybierac swój rozmiar,nie większy ani nie mniejszy.
 
 
Ambrozja 


Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 1434
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 9:40 am   

ART DECO JUBILER napisał/a:

Powinniśmy wybierac swój rozmiar,nie większy ani nie mniejszy.


Jeśli kobieta jest obecna przy kupowaniu to zawsze wybierze swój rozmiar. Myślę, że to panowie kupujący sami pierścionki mogą mieć problem z doborem właściwego rozmiaru. No chyba, że wezmą pierścionek od swojej narzeczonej na wzór rozmiaru :)
_________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom - Bolesław Prus
 
 
 
Elwirka1 


Wiek: 42
Dołączyła: 22 Wrz 2008
Posty: 645
Skąd: Krk
Wysłany: Pon Gru 14, 2009 10:40 am   

Mnie Jubiler wymierzył palec na rozmiar 10 i taki mam pierścionek (9,5), ale jest on za duży. Obrączkę będę miała 9, ale że jest z soczewką to i tak jest ciut za duża, ale wszyscy radzą, żeby wybierać jednak większy rozmiar, dlatego nie będę już nic zmniejszać. Mnie było strasznie trudno wybrać rozmiar, nawet u fachowców :( Jest również różnica w komforcie noszenia zwykłej obrączki a wspomnianej wyżej soczewkowej.
_________________
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Sob Sty 16, 2010 3:10 pm   

Mężczyźni muszą pamiętac, żeby postarac się dokładnie zapoznac z rozmiarem pierścionka swojej wybranki, gdyż to prezent dla niej i ona bedzie go nosic, więc myslę, że można trochę się wysilic, aby pierścionek był idealny w tym dniu.
 
 
marcia331 
Szczesliwa zona


Dołączyła: 13 Maj 2008
Posty: 397
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Lut 10, 2010 6:22 pm   

A ja mam malutki rozmiar. W sumie idealnie pasuje mi 8. Jak przymierzalam 9 to moglby byc ale jednak troche za luzny. Wiec moj piersionek zareczynowy bedzie mial rozmiar 8,5 :D
_________________
 
 
Jouliettka 


Wiek: 38
Dołączyła: 11 Lut 2009
Posty: 251
Skąd: Bełchatów
Wysłany: Czw Lut 11, 2010 9:26 am   

Mój pierścionek też jest malutki, bo mam rozmiar 8 :lol: Ciężko jest kupić pierścionek, żeby nie trzeba było go pomniejszać na tak małego paluszka, ale mojemu narzeczonemu się to udało:) ale tylko dzięki temu, że spory czas przed zaręczynami poszliśmy pooglądać pierścionki:)
_________________


 
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:36 pm   

To ja przy Was dziewczyny mam ogromne paluchy bo mam rozmiar 14
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:39 pm   

Ja mam rozmiar 13, ale chyba jest trochę za duży. Dziewczyny Wasz jest luźny, czy wprost przeciwnie - "nieruchomy"?
_________________
 
 
PositiveAga 
PozytywneInspiracje


Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 1844
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 12:49 pm   

Ja mam rozmiar 9, znaleźliśmy idealny pierścionek i nawet nie trzeba było go przerabiać ... osobiście wolę jak pierścionek jest "nieruchomy" na palcu, wtedy czuje się pewnie, że go nie zgubię
_________________

Rafałek 09.04.2014 | 3200g | 55cm | 10pkt Apgar
 
 
Stokrotka812 

Wiek: 36
Dołączyła: 03 Kwi 2009
Posty: 331
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Kwi 08, 2010 4:37 pm   

No właśnie mój narzeczony co jakiś czas mi każe zdjąć mój, żebym go nie zgubiła, ale ja uparcie już ponad rok go nosze i cały czas go mam :D Ja już raz zgubiłam złoty pierścionek, ale inny po tygodniu znalazł się za koszem na śmieci i nadal go mam :smile: Doskonale pamiętam moje uczucie rozczarowania i nie dziwię się narzeczonemu :wink:
Za tydzień mamy odebrać obrączki,zamówiłam rozmiar 11 zobaczymy jak będzie leżeć na palcu..
_________________
 
 
Agata1234 

Wiek: 36
Dołączyła: 21 Cze 2009
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Kwi 13, 2010 4:44 pm   

PositiveAga napisał/a:
osobiście wolę jak pierścionek jest "nieruchomy" na palcu, wtedy czuje się pewnie, że go nie zgubię

ja również, niestety ostatnio trochę schudłam i zaczął się przekręcać, sam jeszcze raczej nie spadnie. Mam nadzieję
 
 
ART DECO JUBILER 
Firma


Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 286
Skąd: Siedlce
Ostrzeżeń:
 2/3/7
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 10:28 am   

Rozmiarowo był na pewno dobierany,wiec nie ma obawy o to że sam spadnie z palca. Wg mnie nie powinien do niego ściśle przylegać i mieć ten minimalny luz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
statystyki odwiedzin z innych stron


Publikowanie w całości lub fragmentach treści zawartych na Łódzkim Forum Weselnym bez zgody administratorów forum jest zabronione.
Reklamy
www.foto-sobieraj.com.pl